Biljartfabriek BIL JA RTS, NaaimachinehandelV Lewenslcin, JAC. WIEDEMAN Co., Binnen- en Buitenlandsch Gedistilleerd, Wijnen enz. Het Vertrouwdste Adres bij H. VAN HERWAARDEN. CONSTANT TRIMBOS, Voor Zangverenigingen. A. P. G. Rootliaert, L. J. VEEKMAN, Botermarkt 0 69 en 70, Heusden. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. eene Keukenmeid, eene tweede Meid. Alls soorten nieuwe Croenteii in Blik. spoedig en tot de minste prijzen Geregelde Stoombootdiensten Lewenstein's Naaimachines zijn voorzien van de meest moderne verbeteringen. Gratis onder richt in het moderne borduren. Prima ORANJE-BITTER, CITROEN VAN SCHILLEN, ROODE JENEVER, COGNAC DES PRINCES, fijne CITROEN en RUM-PUNCH, ADVOCAAT, alsmede LIKEUREN met en zonder alcohol, WIJNEN, LIMONADES, enz. enz., geschikt voor alle gelegenheden. H8P* Scherp concurreerende Prijzen. Heeren-, Dames- en Kinder-SCHOENEN, voor HEUSDEN en Omstreken, is Engstraat, Heusden. Solide waar. NiEF met PAPIER opgevuld. Billijke prijzen. Blijft zich sleeds aanbevelen voor alle MAAT- en REPARATIE- WERK. Let op adres s. v. p. Karrenstraat B 358, Gebruikte Biljarten, Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, V* linnen, f 1.85 ingebonden, l\leer met vergulden titel f II0 onvoorzichtigheid met een bijl in de hand te rijden. Hij trof een kind zoo danig in den hals, dat de slagader ge troffen werd en het kind doodbloedde. Woensdag gingen vijf personen, waar van één uit Enschede en vier uit Lon- neker, den boer op. Het eerst werd aangelegd bij de wed. Ter Riet te Broekheurne (Lonneker), waar een hun ner een halve flesch jenever kocht en het geld daarvoor op de tafel legde. Fluks werd het door een der anderen opgestreken en het vijftal ging metje never en geld aan den haal. Nadat de drank in de magen der leegloopers was verdwenen, werd aangeklopt bij de wed. Korstverloren, die, alleen thuis zijnde en het gezelschap ziende aankomen, alle deuren sloot. Toen ze niet werden binnengelaten, trapten ze eenvoudig een deur in en verschaften zich zoo toegang, terwijl de weduwe, die een zaam woont, het veld invluchtte. Bij haar terugkomst vond ze de kasten opengebroken en een halve liter jene ver alsmede eenige gouden en zilveren voorwerpen verdwenen. Gemeenteveld wachters van Lonneker, die inmiddels gewaarschuwd waren, haalden het ge zelschap in en trachtten de onverlaten aan te houden. Een hevig verzet ont stond, waarbij de veldwachters van vuurwapens gebruik maaktentoch ontsnapten de boosdoeners. Donderdag echter zijn er drie opgespoord, terwijl ook de beide anderen bekend zijn, zoo dat zij hun straf niet zullen ontgaan. Het zijn allen slecht bekend staande personen, die reeds herhaaldelijk met politie en justitie in aanraking kwa men. Te Oudemirdum, (Friesland) stuitte bij het delven van een graf de dood graver op een kistje, waarin een kin derlijkje. Hoe en wanneer het daar is gekomen is nog een raadsel, daar er in het grafregister niets van vermeld staat en de doodgraver zeker weet, op die plek geen graf voor een kinderlijk ge dolven te hebben. Donderdagmorgen vroeg is door on bekende oorzaak brand ontstaan in de Sociëteit „Concordia" aan de haven te Gouda. In de keuken brak de brand uit. De pachter met vrouw en kinde ren wisten zich in tijds te redden. De inwonende moeder der vrouw, de ze ventigjarige weduwe de Groot, is on danks de krachtdadige pogingen der politie tot redding, in den rook gestikt. Het lijk is naar het Gasthuis overge bracht. De brand was spoedig gebluscht. Verzekering dekt de schade. Men meldt uit Enschedé Woensdagavond is in het naburige Ahaus een werkman door drie Holland- sche arbeiders, aldaar werkzaam, over vallen en met messteken zoo ernstig verwond, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar het Krankenhuis is ver voerd. Een steek had de longen ge raakt. De daders zijn gearresteerd. Woensdagmiddag is Z. K. H. de Prins der Nederlanden, in het gebouw van het Roode Kruis, Lange Voorhout te 's-Gravenhage, geïnstalleerd als voor zitter van het hoofdcomité van het Roode Kruis. Te Groningen is in den ouderdom van 102 jaar overleden de weduwe Geerte de Brander, geb. Sluiter. Den 13en December j.l. is te Hameln in Hannover het 5-jarig zoontje van een spoorwegmachinist vermist. Of schoon alle mogelijke nasporingen on middellijk werden gedaan, bleef de po litie in het duister rondtasten. Dezer dagen echter kwam de Duitsche politie te Enschedé nadere inlichtingen inwin nen omtrent een ontvoering in ver band met deze zaak. Uit nasporing bleek, dat Zondag een 40-jarig persoon het knaapje via AhauJ Gronau naar daar heeft gebracht, van waar naar thans blijkt, de reis wellicht naar een der Nederlandsche havens is voortgezet. Een belooning van 500 mark is op het terugvinden van den knaap gesteld. Aan de Kruisstraat onder Rozendaal werd gisterennacht zekere C. Renkels bij het verlaten van een herberg door zekere J. Lambregts gevolgd en onver hoeds met een mes een zevental steken in het hoofd en een in de hand toege bracht. Uitgeput door bloedverlies, kwam hij in de politiewacht, waar direct ge neeskundige hulp ontboden werd. De dader is denzelfden nacht nog van zijn bed opgelicht en heeft reeds een be kentenis afgelegd. Onder leiding van den heer J. Smilde, van Rotterdam, is daar ter stede een vergadering gehouden door exportslach ters uit verschillende deelen van ons land. Deze vergadering bad ten doel het stichten eener Vereeniging van Nederlandsche Exportslachters voor te bereiden, waartoe dan ook unaniem besloten werd. Een voorloopig bestuur werd gekozen, dat statuten zal ontwer pen. Het voorloopig bestuur stelt zich voor binnen enkele weken een verga dering te Utrecht te beleggen, waartoe alle exportslachters in Nederland een uitnoodiging zullen ontvangen. De kortelings in werking getreden wet op de keuring van voor uitvoer bestemd geslacht, en de daaruit voort vloeiende geldelijke nadeelen had de wenschelijkheid aan het licht gebracht om het exportslachtersbedrijf te orga- niseeren. Door organisatie hoopt men deze geldelijke nadeelen op den veeteler te kunnen verhalen, en tevens tegen over de regeering de belangen van het bedrijf beter dan tot nog toe te kunnen bepleiten. De Heemsteedsche politie heeft met behulp een paar Haarlemsche bosch wachters Woensdagnacht een goeden slag geslagen. Een hunner bemerkte bij zijn surveillance onraad in een der onbewoonde villa's aan de Houtzijde, waarschuwde ambtgenooten en op het dak werden na heel wat moeite niet minder dan vijf inbrekers gearresteerd. Den laatsten tijd kwamen in Haarlem verschillende inbraken voor, zoodat waarschijnlijk de hand is gelegd op een gevaarlijke bende. Het pantserschip „De Ruyter", dat 15 Dec. j.l. van Nieuwediep vertrok, en 2 Januari j.l. te Curagao is aange komen, heeft de reis volbracht zonder een kolenhaven aan te doen. De „N. R. Ct." noemt dit feit opmerkenswaar dig, omdat sedert in 1898 het eerste der moderne schepen van de Nedei- landsche marine, de „Friesland," naar West-Indië vertrok, nog nimmer een dier schepen, uit Nederland vertrek kende rechtstreeks Curagao bereikte, zonder een haven aan te doen ter aan vulling van den kolenvoorraad. Het kolen verbruik der Yarrow-water- pijpketels was aanvankelijk 22 a 26 pCt. grooter, dan dat van vlampijpketels, voorzien van Howden's trek, doch het marinebestuur heeft voortdurend, door allerlei middelen, beproefd om in dat groote verbruik vermindering te bren gen en het is daarin ook ten deele geslaagd. Dat men in den loop der jaren in deze richting is vooruitgegaan, bewees reeds de uitreis van de „Heemskerck", een schip, dat, voor defensie van Ne derland bestemd, aanzienlijk minder kolenberging heeft dan de pantsersche pen type „Regentes" en voor de reis naar de West in elk geval een of meer kolenhavens moest aandoen. Maar terwijl men er op gerekend had, dat èn Ponta Delgada èn St. Lucia zouden moeten worden aangeloopen, liet het kolenver- bruik toe van Ponta Delgada direct naar Curayao te stoomen. En thans heeft van de nieuwere schepen het pantser schip „De Ruyter", onafhankelijk van een vreemde kolenhaven, voor het eerst met zijn kolenvoorraad van Nieuwediep rechtstreeks naar Curayao kunnen stoo men. Aangezien het afstoomen vau lange trajecten met gelijkmatige vaart de beste gelegenheid geeft tot goed en zuinig leeren stoken, meent de „N. R. Ct." dat ook op de reizen naar en van Oost- Indië het aantal tusschenhavens, dat thans vrij talrijk is, wel voor vermin dering vatbaar zou zijn. De N. R. Ct. bericht latei Onze medewerker voor marinezaken deelt ons mede, dat hij tot zijn leed wezen het bericht over het hoofd ge zien heeft, dat de De Ruyter op 21 December Ponta Delgada heeft aange daan, en dat derhalve de beschouwing over de reis van de De Ruyter als op onjuiste gegevens berustende moet ver vallen. IturgerlUke Stand. Heusden, van 1 tot 7 Jan. Geboren Catharina, d. v. H. de Waal en M. Weck. Overleden: J. M. Teeuwen, 88 j., wed. v. J. Ph. KappelC. M. Roubos, 5 w., d. v. G. Roubos en J. S. Baks. Werkendam, van 24 Dec. tot 8 Jan. Ondertrouwd: Arie Visser, 25 j.en Sijke van der Schuit, 24 j.Matthijs van den Heuvel, 23 j. en Elizabeth Jozina van Veen, 21 j. Geboren: Arie Willem, z. v. J. van der Hoeven en J. C. van de Graaf; Neeltje, d. v. C. Hoogendoorn en M. G. Potters; Cornelia, d. v. A. Viseer en A. C. van Zante; Arie Adrianus, z. v. T. C. Zwets en A. SchmidtJudik Johanna, d. v. D. H. Hoogendoorn en S. StuijMaaike, d. v. J. T. Groeneveld en M. Kamsteeg; Anna Jacoba, d v. A. Schaddelee en M. J. de Joode;Ma- rinus, z. v. M. Damen en D. Schmidt. Overleden: Pieternella den Hollan der, 75 j., echtg. v. Leendert Paans. Genderen, over de maand Dec. Geboren Blees Annisius, z. v. B. A. Versteeg en P. Mans. Overleden: Gijsbertje van den Bies heuvel, 100 j., wed. v. W. v. d. Moo- ren Maria van der Mooren 76 j., wed. v. M. Vos. Nederhemert, over de maand Dec. Geboren: Aletta Adriana, d. v. D. Keijnemans en J. A. de JonghJanna, d. v. T, M. v. Heemskerk en M. H. de Weerd; Geertrui, d. v. D. Hobo en G. VerheijMarijnis, z. v. J. v. Wijk en W. LeuvensteijnJenneke, d. v. G. Baks en J. Schaap. Overleden: H. van de Werken, 70 j., wedn. v. J. A. van Heemskerk. Rechtzaken. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Ledeboer, nam dezer dagen con clusie in de zaak van mr. M. H. H., ad vocaat te Bergen-op-Zoom, door de recht bank te Breda veroordeeld tot f 3 boete of 1 dag hechtenis, omdat hij in strijd met de op 1 Mei 1908 in werking getreden pro vinciale verordening van Noord-Brabant tot het heffen van weggeld op 30 Juli 1908 met een paard gereden had op den provin cialen weg zonder vooraf een behoorlijk ingevuld beschrijvingsbiljet voor het weg geld voor dat paard te hebben ingeleverd bij den belasting-ontvanger te Bergen-op- Zoom. Hij had als cassatiemiddel aangevoerd dat de verordening onwettig was, daar zij het karakter miste van retributie voor het werkelijk gebruik van den weg. Ook de Officier van Justitie was in cassatie geko men, voorzoover mr. H. was ontslagen van rechtsvervolging wegens het rijden met het paard op 2 Mei, toen hij volgens de recht bank zijn belastingbiljet nog niet behoefde in te leveren. De Advocaat-gener. achtte echter de ver ordening wettig, daar de wijze waarop het weggeld wordt gevorderd niet beslist om trent het karakter dezer retributie. Men heeft hier met een retributie te doen omdat de belasting wordt gevorderd van houders, tevens gebruikers. Ook het cassatieberoep van den Officier van Justitie ongegrond oor- deelende, concludeerde hij tot verwerping van het beroep. Uitspraak 1 Februari. Marktberichten. VERSCHENEN: Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 1 Jan. 0.79 M. 0.48 M. N.A.P 2 0.81 0.70 3 T> 1.15 1.04 4 1.20 1.09 5 1.19 1.03 Waterhoogte Maastricht (brug.) 7 Jan. 0.44 M. beneden 0. 8 0.49 Advertentlën. Mevrouw Dr. SCHMITZ te Veen bij Heusdenvraagt met llei eenigszins met koken bekend, tevens huiswerk verrichtende, en Goed loon en verval. Voor de wasch komt eene waschvrouw. H Ef] R F V Handel in alle soorten KRUIDENIERS WAREN en COMESTIBLES. Bericht dat hij heeft ontvangen: Snijboonen, Spercieboonen, Doperwten, Kropsla, Tuinboonen, Worteltjes, Spinazie, Andijvie, Postelein, Stoof-Aspersies, Slier-Aspersies. Soepgroenten, Soepgroenten voor erwtensoep, Appelmoes in blik. Verder SoepenSchildpadsoep, Londondery, Julienesoep. Maggi om te kruiden, Cibels, Soja, Truffels en Schampignons. Prima kistjes Vijgen. Witte en Bruine Boonen. Capicijners, Erwten, Spliterwten, enz. MINZAAM AANBEVELEND. volgens de praktijk samengesteld door J. G. §€H!VE IJ I) E2 II, Architect. In leer gebonden f 1.95. Verkrijgbaar bij den Uitgever van dit blad. Franco toezending. (Het Personalia van Spoorwegen, Ka daster, Genie, Bouwkundige Vereeni- gingen, enz., wordt in Januari als supplement gratis toegezonden.) TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste construotie. Reparatiën en levering van rHallenJLaken, Queuën enz. van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst ajin beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alien, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaa relingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Speciaal Machines tot een snelheid van 3600 steken per minuut. Deze snelheid is nog nimmer door eenig ander fabrikaat verkregen. Vertegenwoordiger van 1ste klasse Duitsche, Engelscbe en Fransehe Fabrieken. Breimachines in 400 verschillende soorten, ter vervaardiging van de fijnste zijde tot de dikste wol. Rijwielen in verschillende soorten. Reparatie-inrichtingen aan de zaak verbonden. Machines worden desverlangd op zicht gezonden. Gemakkelijk afbetalingssysteem v/b Vuchterstraat H 22, 's Bosch. Langendijk B 189, GORINCHEM. Handel inperste kwaliteit VOOR Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden „EXCELSIOR", die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. OOK STEEDS VOORHANDEN: tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart-benoodigd- heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitatie-ballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk. WERKENBAM. De zetting der boter it deze week op de markt 57'/j ct*., in de winkelt dut 621/» half kilo Ei-ren f 1.4* de 26 ttukt. LAND VAN ALTENA, 8 Jan. Aardappelen. Vroege f Blauwe f 1 6 a f 1.90; Zeeuwen, f 1.9 af 2 00, Jammen f af.. Hoot \e quad, f 9 i j 1 'Ie qual. (voor de pert) t 10. 0 a i3,Klaverhooi f 10,— 12.75 Wit itroo f - a f - Geel dito f 10 i f 11 Varkent tot een gewicht van 75 K.Q. 88 i 40 ctt zwaardere 40 a 4 t et, Boter f l.l a 1.80 per K.Q. Eieren 1.25 if 1 35 per 28. ALMKEBK. De zetting der boter u deze week op de markt f 0.60 in de winkelt dut f 0.65 per h. kilo. Eieren f 1.80 per £6 ttukt. DUSSEN. 7 Jan. De prijt der boter wat heden van f 1.24 a f 1 35. Aanvoer 27 K G. Zetting 1.82. lieren f 1.40 de 26 ttukt. WAALWIJK, 8 Jan De prijt der Boter wat heden van f 1.10 a f 1.23 per K G. Zetting f 1 14. BESOOI J EN5 Jan. De prijt der Boter wat van f 1.19 tot f 1 31 per Kile. Aangevoerd 391 Kilo't. Eieren 1.56 de 26 ttukt GENDEREN Staat der uitbetaling van 21 Dec. tot i Jan der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Boogtte prijt f 5.40, laagste f 3 70, middelprijt f 4.80 per I- Liter. Getapte melk terug zinder korting 17 11 V V 19 1) - 11 11 19 Vraag teelceningen en prijsopgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3