Etalage testraat, 0. ROSIER, Werkendam. Openbare Verkooping Huis en Erf EEN HUIS, ARTISTIEK WERK, Firma Soesman, „In de Kleine Winst." A Departement Heusden der Maatschappij tüt Nït T. 't DROESPQEDER Matth. van der Vegte Zoon, WKIIi/lMI onder Herpt. Notaris de VOCHT te Waalwijk, Het leste ei pedioopste aires EUGENE DE JONG, op VRIJDAG 5 MAART a.s., Vierkleur-, Burgers-, Lion- en Meteor-RIJWIELEN. A. VAN DIJK Zn., Heusden. Donderdag Maart 1909, Openbare Verpachting Weiland op Bern onder Herpt. Notaris DE VOCHT te Waalwijk, Het fotografisch kunst-atelier Karpetten, Kapok en Veeren voor Bedden, enz., enz. Blaupot ten Cate) heeft in Noorwegen en Italië een onderzoek doen instellen omtrent de gevolgen, welke de aldaar ingevoerde wetten op de afschaffing van den nachtarbeid hebben gehad. Omtrent den uitslag van dat onder zoek meldt het comité: Eenstemmig was men, zoowel in Noorwegen als in Italië van oordeel, dat de hoedanigheid van het brood en vooral van het eerste morgenbrood, ten zeerste was verminderd. In Noorwegen moest de broodprijs worden verhoogd en de arbeidsvoorwaarden der gezellen zijn belangrijk slechter geworden, voorname lijk omdat de patroons, daartoe gedwon gen door de hooge exploitatiekosten, meer leerlingen in dienst namen dan voorheen, hetgeen tengevolge heeft ge had, dat de werkloosheid onder de volwassen bakkersgezellen schrikbarend is gestegen. In Italië was volgens de mededeelingen van een patroon de regeling tot stand gekomen, omdat de gezellen er hun voordeel in zagen. Echter zijn zij van dat oordeel al spoedig teruggekomen, omdat nu bij zooveel minder werktijd ten gevolge van de afschaffing van den nachtarbeid, natuur lijk ook de loonen verlaagd zijn. Indien in Nederland, zoo vervolgt deze patroon het bedrijf in dezelfde con ditiën verkeert als in Italië, kunnen we u met zekerheid zeggen, dat de wet omtrent de afschaffing van den nacht arbeid, niets anders dan onheil kan teweegbrengen." Men schrijft aan de N. R. Ct. Een zonderlinge vereeniging heeft men te Sneek, n.l. de z.g. de „vrije bende", tellende een 20-tal leden, jon gens van 1620 jaren oud. Het doel der vereeniging is orde verstoringen te scheppen. Er is een voorzitter, een secretaris en een penning meester. De contributie is voor elk lid 10 cent per week. Uit de kas worden de boeten betaald, die door de veroor deelde leden betaald moeten worden. Doch bij boeten blijft het niet altijd. De rechtbank te Leeuwarden veroor deelde den voorzitter en den secretaris wegens ordeverstoring in het Heils leger elk tot 1 maand gevangenisstraf, terwijl de kantonrechter te Sneek nu 4 leden tot groote geldboeten veroor deelde. Men betwijfelt, of al deze boeten wel uit de kas betaald zullen worden. In Noordbrabant zijn de inbraken weer aan de orde van den dag. Zondagnacht is volgens het Dbl. v. Nbr., te Standdaarbuiten ingebroken bij den landbouwer M. Braat. De dieven waren in een achtervertrek gekomen en morrelden aan de deur van het slaapvertrek. De man dacht dat er ratten aan het knagen waren en schoof den grendel van de deur. Toen werd hij aangegrepen door een vijftal indi viduen met maskers voor, die hem in den kelder wierpen en daar opgesloten hielden, terwijl een der bandieten met een geweer gewapend voor 't bed van de vrouw ging staan en haar dwong de plaats waar het geld lag aan te wijzen. De kast werd stuk gebroken en het aanwezige geld, f 600 en het goud en zilver, werd meegenomen. De verontwaardiging in het dorp is groot. Braat was van plan dit voorjaar van zijn moeizaam verdiende en zuinig bespaarde centen te gaan rentenieren. Zijn boerderijtje heeft hij daarom ver kocht. Die gestolen som maakt een groot deel van zijn rijkdom uit. Van het spoor der dieven hoorden wij nog niets. Bij den landbouwer van Meel op den Nieuwenberg onder Rozendaal is Maan dagnacht ingebroken. Gestolen zijn een groot aantal antieke koperen voorwer pen, overigens wordt er niets vermist. Daders tot heden onbekend. De maréchaussee te Rozendaal heeft gisternacht te Gastel wederom twee personen, J. v. d. B. en J. D. aange houden, verdacht van diefstal van kal koenen en ganzen bij H. M., in de Karnemelkstraat. J. D. verzette zich hevig tegen zijn arrestatie. Beide per sonen zijn gisteren gevankelijk naar Breda overgebracht. Op last van den officier van justitie te Arnhem is voorloopig aangehouden A. v. d. C., penningmeester van het ziekenfonds bij de firma Gebr. van L., te Veenendaal, die heeft bekend, zich schuldig te hebben gemaakt aan ver duistering van gelden uit dat fonds en uit de boetekas der arbeiders. De moordenaar Scheepers, uit Spek- holzerheide, is te Luik aangehouden. Volgens de N. Rotterd. Crt. is dezer dagen door de justitie aldaar weder be slag -gelegd op een vaisch bankbiljet van f 25. Evenals het biljet van Fe bruari jl., gemerkt G G O no. 1110, vertoont het thans aangehoudene eene vuile kleur, sterk afwijkend van die van een echt bankbiljet. De witte lijnen van den onderdruk ontbreken geheel; de witte en bruine lijnen aan boven- en onderkant zijn egaal van tint, geheel mislukt. Het papier (niet uit de hand geschept) is glad en papperig; wapen en leeuw zijn zeer vaag van omtrek; de strafbe paling mist alle scherpte van letter. Het watermerk van geschaduwde letters en cijfers ontbreekt. Door inpersing van witte letterfiguren, scherp en dun van lijn, is beproefd een watermerk na te bootsen. Die inpersing is duidelijk te zien aan de keerzijde. Hoogst vermoedelijk is ook dit val- sche biljet afkomstig van den namaker die het in November 1908 in beslag genomen biljet van f 40, gemerkt N C no. 5355, in omloop heeft doen ko men. Om geen schade te beloopen, lette men bij het ontvangen van bankbil jetten steeds scherp op de bovenver melde kenteekenen. De toestand van den rijksveldwach ter Kamp, die voor ongeveer een maand door een dubbel schot hagel uit het geweer van den strooper G. te Dreu- mel, levensgevaarlijk werd verwond, is van dien aard, dat hij in den loop de zer week het St. AndreasgestiGht te Tiel zal kunnen verlaten. Een geneesheer in Zuid-Limburg, een man, die reeds de zeven kruisjes ach ter den rug heeft, en tal van jaren, ook bij de politie, den naam had, zich bezig te houden met praktijken, waar voor fatsoenlijke geneesheeren zich zou den schamen, is Zaterdag, tijdens eene instructie voor den rechter-commissaris te Maastricht, gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht. Naar de Tijd verneemt, staat deze gevangen neming in verband met het misdrijf, bepaald bij de artt. 295 en 298 van het Wetboek v. Strafrecht. Een ander ge neesheer zou de misdaad ontdekt heb ben, en ter bevoegder plaatse mede- deeling hebben gedaan van zijne be vindingen. Uit Amsterdam meldt men ons: Een net gekleed heer, Duitscher, is Maandagavond op heeterdaad betrapt bij het steler, van een overjas, 's Mid dags nam hij er een mede uit café Neuf, verwisselde die in café Suisse voor een betere, bracht zijn buit in veiligheid en trachtte 's avonds in Po len nogmaals zijn slag te slaan. Op aanwijzing van een kellner uit Neuf is hij toen door de recherche gearres teerd. Gisterennacht heeft een korte, doch zeer hevige brand gewoed in het ge lukkig geheel afzonderlijk staand kof fiehuis van Leynaar te Velseroord, on middellijk bij het station. De oorzaak van den brand is onbekend. Leynaar werd omstreeks 1 uur wakker en ont dekte, dat de geheele kamer in vlam men stond. Onmiddellijk wekte hij zijne vrouw en vijf kinderen, die behouden het brandende huisje konden verlaten. Het oudste meisje, 12 jaar oud, ging om de een of andere onbekende reden weer in het perceel terug en schijnt daarbij in den kelder gevallen te zijn. Althans men vond later haar lijk ge heel verkoold daar terug. Het perceel en inboedel waren verzekerd. Omtrent den voortvluchtigen inbre ker-uitbreker te Breda, schreef Maan dag het Dbl. van Nbr.: Op een stuk land in de nabijheid van Zundert zijn gevonden de jas van Alfred Thomas en zijn sabel, hij zelf is naar België ontvlucht. Jas en sabel zijn gevonden op een stuk heg in „de Moeren" vlak bij het buiten van professor Van der Hoeven. Het was ongeveer half twee dezen middag. De marechaussee is dadelijk naar „De Moeren" vertrokken om een nader on derzoek in te stellen. Het blijkt nu, dat Alfred Thomas in de laatste dagen der vorige week, van Donderdag af, herhaaldelijk is gezien tusschen Zundert en Rucphen. Ver scheidene malen moet hij boeren heb ben aangesproken en den weg hebben gevraagd. Dezen morgen heeft hij dicht bij de Moeren een boer aangesproken en de zen in half Duitsch, half Engelsch, „in 'n brabbeltaolke" zei de boer, naar den weg naar België gevraagd. Alfrel Thomas zit op 'n damesfiets, waarschijnlijk afkomstig van den in braak bij den heer Goedhart te Ter- heijden. Van den gevonden sabel is de punt omgebogenmen vermoedt, dat dit een herinnering is aan de poging om de brandkast van den heer Goedhart open te breken. Men weet nu, langs welken weg Tho mas gevlucht islangs de Moeren, dat is over Achtmaal. De politie zit hem nu op de hielen. Op alle plaatsen aan de overzijde der grens is het portret van den uitbreker verspreid. Volgens een bericht van de Petit Parisien is barones van Zuylen van Nyevelt, van het kasteel te Haarzuilen, bestolen. Zij zocht, in haar villa te Cimiez, in het Zuiden van Frankrijk, naar een gouden sigarettenkoker en bemerkte toen, dat niet alleen de sigarettenkoker maar ook andere kost baarheden verdwenen waren: juweelen tot een bedrag van zes of zevenduizend. Bij de Amsterdamsche politie zijn Zaterdag gedeponeerd een valsche halve gulden, acht valsche kwartjes en vijf- en-twintig valsche dubbeltjes, die aan personeel van de gemeentetram in be taling waren gegeven. Stbl. no. 44 bevat de wet van 12 Fe bruari, tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen ten behoeve van den aanleg van een scheepvaartkanaal ter verbinding van de Zuid-Willemsvaart en de rivier de Mark onderling en met de rivier de Am er. In ernstige graad heerscht te Katwijk aan Zee de typhus. De ziekenbarak, welke jaren leeg heeft gestaan, is thans weer in gebruik genomen. In de familie D. zijn in eenige dagen tijd een volwas sen zoon en dochter en de moeder ge storven, terwijl een andere zoon ook bedenkelijk ziek ligt. Kurgerltike Stand. Heusden, van 23 Febr. tot 2 Maart. Geboren: Daniël Wouter, z. v. Wou ter Spitzers en Arendiena Dijksterhuis. Overleden: Johanna Disselwerf, 76 j., ongeh.Johannes Martinus van den Bes- selaar, 10 m.; Johannes Niepoort, 84 j. IMGEZOMDEM. SNEEUWKLEED. Hoe helder en hoe blinkend wit Ligt over veld en bosch, Het kleed des winters uitgespreid In Koninklijken dos. Hier stemt de sneeuw tot poëzie En klinkt op luiden toon, Kom, snelt naar buiten, stedeling, De winter is zoo schoon. Maar, bij al dat schoon moet men niet vergeten, dat het sneeuwkleed een deksel is, waardoor al het voedsel voor de arme vogels bedekt is, op welk deksel ze ver kleumd met hun hongerige maagjes neer zien. Kom aan! landbouwers, het zijn vriend jes van den landbouwer, geeft hun wat koren. Kom aan! hoveniers, die verkleumde vogeltjes hebben groenten van rups en in sect bevrijd, geef hun zaad of b-ood. Kom aan allen, al of niet leden van de vereeniging tot bescherming van dieren, open Uwe broodkorven, strooi wat voor hen uit, ge hoort ze immers zoo gaarne zingen en eet gaarne gave groenten. Ik hoop niet, dat U zeggen zult als die domme boer, dat het ruineerders, opvreters en roovers zijn. Is de mensch eigenlijk niet van alle levende wezens de grootste roover en is het kleinste vogeltje niet evengoed een schepsel Gods, als gij Denk daar eens goed over na, dan weet ik zeker, dat U die arme vogeltjes zult voeren en sjilpend zullen ze U bedanken. Heusden. J. B. D. lanbestedin^ec. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 1 Maart 0.40 M. beneden 0. 2 0.53 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 27 Febr. 1.07 M. 0.58 M. t N.A.P. 28 1.01 0.51 1 Maart 0.95 0.55 2 1.08 0.58 Ad verten tiën. met lichtbeelden, in de zaai „Concordia" alhier Voor niet-leden is een getal toegangs kaarten beschikbaar gesteld, die op aanvrage bij den 2n Secretaris, de heer Beuning, gratis verkrijgbaar zijn. Wanneer U voor het feit staat een Itieuw ■Mi- wiel te zullen aanschaffen, besluit dan niet alvorens berichtigd te hebben de MIEVWE Prijzen vau af f 45.--. IEDERE ERVAREN HUISVROUW VAN Z ALT- BOMMEL. Uitstekend middel tegen Koest b(j Paarden. Per giah 30 Cent. Verkrijgbaar bij Wederverkoopers gevraagd. Geregelde Stoombootdienstel wan Heusden en omgekeerd. te Sleeuwijk, aan den hoek bij het Veer. op v.m. ÏO uur precies. Notaris KERKHOVEN. VAN zal op Donderdag 4 Haart 1909, voor de heeren TIMMERMANS q.q.a te Waalwijk, des namiddags te 6 ure, ter herberge van JAN BUYS te Herpt PUBLIEK VERPACHTEN: Voor den tijd van ft jaren. Voorste gedeelte Oude Wimperkamp 3.26.88 Nieuwe Wimperkamp2.78.40 Nieuwenhof2.48.50 De Vorring1.15.00 Inlichtingen worden gegeven door H. Verhoeven te Luttelherpt, die Dinsdag 18 Haart, des voormiddags aanwijzing zal doen, te beginnen aan het Stoomgemaal. Zie billetten. VAN onder de gemeente Haarsteeg- Uedikhuizen. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Allen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingcn, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. I zag op Haantlag 8 Haart 1909 1 bij inzet, en op Maandag 88 Maart 4909 bij toeslag, telkens des namiddags te zei# uur in het te veilen pand PUBLIEK VERKOOPEN: Voor den Heer JOHANNES ANTONIUS j VOET, Caféhouder te Haarsteeg, onder de gemeente Hedikhuizen, 1 waarin Koffiehuis met vergunning met i ruime Stallingen en Schuur, staande op den besten stand van „de Haarsteeg" in de kom der gemeente, kadastraal bekend, sectie C no. 1282, groot vijf aren. Geen grond- of polder lasten worden ge heven. Betaling der kooppenningen vóór of op 3 Mei aanstaande. Aanvaarding 1 Mei aanstaande. is en blifft van Hintliamerstraat A SO. 'sHOSCU. 7 Visite Portretten fl.00. 7 Cab. - 2.50. Portretten op Briefkaart 10 st. -1.00. De van ouds bekende collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN k JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, Overgordijnen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen,gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Beleefd aanbevelend, BElIiDEM. Breestraat. 15 Maa t. Dijkgraaf en hoogheemraden ran den Lek dijk Benedendam» en van den IJsaeidam i.i het Dqkhnis te Jaartreld: het uitvoeren van aardewerk tot instand houding Ti u den Lekdijk tegenover het derp Tienhoven met bijkomend werk. Raming f 2680^. 17 Matrt. Prov. bestuur van Zeeland, lo. de vergraving van front VI VII der voormalige vesting Neuzen, be- hoorende tot de werken van het kanaal 'an Ter Neu zen Raming f 8000. 2o. let verlengen van het remmi jgwerk in de oostgeul van de oosthaven te Ter Neuzen. Raming 2800. 3o. het verlengen van een los- en luadsteiger met bijkomende werken in het kanaal van Sluis naar Brugge, te Sluis. Timing 3200. 18 Maart. Prov. bestuur van Noordholland, de voor ziening ven het kanaalboord van het Noordhollandseh kanaal langs den ringdijk van de Beemster.Rumiag 5400. 24 Mat.rt. De genie te Gorinchem, het doen van verbeteringen van ondergeschikt belang op verschillende werken in de Nienwe Hollandsche waterline. Raming 5250 24 Maart. Dep. van Waterstaat, de uitvoering van baggerwerk in de rivieren de Maas, de Eergsche Maas en den Amer van Crevecoeur langs Heusden tot Zwalnwe, alsmede in het Hensdensch Kanaal, de afgedamd* Maas, de toeleidingskanalen tot de schntslnis te Andel, de toe gangen tot de militaire mnndatie- en keersluizen te Pouderoijeu, den mond van het Oude Maasje bij Keizers- veer en de Donge. Raming f 29250. ROTTERDAM 1 Maart. Tarwe puike jarige per 80 kilo, a per 100 Ulo f 11.25 a 10 nienw f a Rogge f 6.10 5.50 /#r heet. Gerit faChevalier fa -.Saver f 8.a 7 25. per 100 kilo, Bruine loonen f 12 - a 10 witte fa Erwten f 10 60 a 10 Op de botermarkt werden aangevoerd 50/8 en 35/16 ton en 236 stukken van een half kilo. F rijt le kwali teit f 62. Ie kw. f 58, Ze kw f 54. F er half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren f 4 00 a 4 20, Overmaassche dito 4 30 a 4 50 per 100. weet, dat Sunlight beteekent een wonderbaarlijke besparing van tijd en arbeid in iedere afdeeiing vau de schoonmaak. Of men heet of koud water gebruikt, niets neemt het vuil zoo schielijk afdoend en zonder nadeel af ais de Sunlight. Sunlight maakt geverfde muren, tegels en houtwerk weder zoo goed als nieuw. 513 fP ER K EN BA M. De zetting der boter is <L-te week op de markt 70 ets., in de winkels dus 75 cti. per I half kilo Ei-ren f 0 95 de 26 stuks. GORINCHEM, 1 Maart. Op de veemarkt waren aan gevoerd 291 runderen 15 nuchtere halveren, 20 vette varkens, 70 biggen, schapen en lammeren. De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 200 f 280, kclfvaarzen f 140 a 200 guiste vaarzen f 130 a 140, melkkoeien f 170 a 210, twee en-een-halfjarige oasen f a .anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren fa nuchtere f 8 a 16, schapen f a - lammeren f - a biggen f 8 a 11 per stuk. Vette varkens 22 a 23 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarioe f 8 25 a 8.40, roode dito 8.— a 8 25 witte dito f 7.75 a 7.85 inl. rogge f 7.00 a 7 10 buitenl. dito ƒ7.— a 7.25 gerst f 4.80 4.90 haver f 3.70 a 3.85, duivenboonen f 7 60 a 7.75, blauwe erwt n f - - a mals 75 pond, f 5.80, a 6 00 alles per heet- Boter 70 a 75 et. per half kifo. Eieren f 1.01 a 1.05 per 26. Kippen f 0.80 a 1.00 per stuk ROTTERDAM1 2 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 905 vette runderen, 1283 magere dito, 292 vette en graskalveren, 872 nuchtere kalveren, 166 schapen of lammeren, 687 varkens. 114 biggen. Le prijzen wares a's volgt: runderen-, \e kwaliteit 70 2e kw 64 eer t, kalveren le kw. 110- 2e kw. 90 et. schapen 1<? kw. 48 2e kw. 34 ct. vette varkens 49 a 47 ct. licht soort 42 a 40 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12.— 20, idem noords slacht 5 00 a 11. Biggen f 1.30 «140 pet week. VOOR heeft een prachtige nienwe aanvulling in hare

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3