Ifangelworlelzaad Puik Herptsch J. den Dekker Iz. Com. v. d. MAATH, aanbesteden Het weder opbouwen van eene afgebrande woning voor 4 huis gezinnen. Notaris RIETRA te Dussen, Stoomboot-Maatschappij een Bijvoegsel Ad verten tien Qroote vrees heeft zich nu meester •pmaakt van de Joden, die in deze woorden een bedreiging zien met een nieuwe slachting, temeer daar het Rus sische Paschen nadert, een feest, dat te Kisjenef reeds zoo dikwijls een bloedig feest is geweest. SMaatseliik Nieuws als voederbiet onovertroffen. Verkrijgbaar bij A. D. Baatjens te Herpt. HEUSDEN, 10 April. Met het oog op de te verwachten „Blijde gebeurtenis" vernemen we nader dat zoodra de heugelijke tijding tot ons zal zijn ge komen dit door een heraut den volke zal worden bekend gemaakt, terwijl saluut schoten, statig klokgelui en lustig bespelen van het carillon tot eene plechtige en op? gewekte stemming zullen medewerken. De daarop volgenden dag zullen de feestelijk heden des namiddags ten één ure aanvan gen en den geheelen'dag worden voortgezet. WERKENDAM. Donderdag 11. verga derde de Werklieden vereen. „Eendracht" ten herberge van H. J. v. d. Steenhoven. Aanwezig waren 47 leden en 2 donateurs. Bij de opening sprak de president ongeveer het volgende Geachte Leden en Donateurs! Wij heeten u allen welkom op deze ver gadering, niet het minst den heer Struik, die, hoewel hij buiten onze gemeente woonde, donateur van onze vereeniging was, maar ook belangstelling bewijst door onze ver gadering te bezoeken nu hij in onze gemeente woont. De opkomst van de leden is niet groot en zooals u ziet is de Bestuurstafel ook niet geheel bezet, maar die Bestuursleden hebben wettige reden voor hun afwezigheid en ik betwijfel of dat met het grootste deel der leden het geval is. Visser is buiten de gemeente, Van Driel is ook verhinderd en Dekker is ziek. Eerst liet die ziekte zich ernstig aanzien, maar gelukkig is er nu verandering ten goede; wij wenschen dat hij weer spoedig geheel hersteld zal mogen wezen en zoo ook de leden die heden ziek zijn. Wat de vereeniging betreft kan ik melden dat deze de laatste drie maanden vooruit gegaan is; wij hebben zoo als u hooren zult een klein batig saldo, en er zijn elf personen als leden toegetreden en vier donateurs, namenlijk de heeren H. J. Buisman, M. Sigmond, W. F. A. Hagenthom, en D. L. van der Wiel, en vooral dit is bewijs van vooruitgang, want zoo u allen weet is die steun voor onze vereeniging onmisbaar en dat de donateurs de vereeni ging op hoogen prijs stellen, is duidelijk gebleken, door hun milde gaven voor den feestavond -bij het 25-jarig bestaan van onze vereenigingnogmaals danken wij hen daarvoor, en ook de leden onzen dank, dat dat ze dien avond aan de heeren donateurs, die tegewoordig waren, getoond hebben, dat de werkman ook net en degelijk kan feest, vieren, zoo zelfs dat de heeren dona teurs er zeer mede tevreden waren. Wij hopen dan ook, dat de meergegoeden in onze gemeente die de vereeniging nog niet steunen, steeds meer van het nut der ver eeniging doordrongen zullen worden, en als donateur toetreden om zoo doende het lot van den werkman, die door ziekte getroffen wordt draaglijker te maken. Laten ook het Bestuur en de leden hun beste krachten blijven wijden aan den bloei van onze vereeniging en hiermede open ik de vergadering. Hierna las de waarnemend secretaris, de heer W. Kok, de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens deed de penningm. rekening en verantwoording. De leden C. W. v. d. Schuit, B. v. Laren en S. v. d. I'ijl werden aangewezen tot het nazien der boeken, die in orde werden bevonden, hetgeen bleek uit de dankbe tuiging aan den pennigmeester door het lid van Laren. Uit de rekening bleek, dat in de laatste drie maanden was ontvangen f720.17 en uitgegeven ff596.14, zoodat het batig slot over het eerste kwartaal groot was f 124.03. Bij den penningmeester was 1 April 1.1. in kas f 181.41. Het reservefonds was groot f 1163.83 en het kapitaal f 1473.63. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van een 20-tal leden tot wijziging van de uitkeering bij een ongeval. Aan de discussie over deze kwestie namen deel de leden W. Vlot, J. de Keijzer, W. C. Visser, S. v. d. Pijl en J. Vink. Besloten werd met 27 tegen 20 stemmen, deze zaak eerst op de volgende vergadering te behandelen, daar het noodig bleek het een en ander eerst nog eens goed te overwegen. Het lid N. Braun stelde voor eene kleine wijziging in het ophalen van de contributie te brengen en werd gesteund door het lid J. Vink. Het Bestuur zou het voorstel, nl. gebruik maken van een stempeltje, in over weging nemen. Nadat het lid J. Vink het moeilijke en zijn inziens onbillijke van de wijze, waarop reglementswijziging was te verkrijgen had voor oogen gesteld en niemand meer het woord verlangde, sloot de voorz. met dank aan leden en donateurs voor hunne aan wezigheid de vergadering. BRAKEL. De heer A. Kommers, on derwijzer aan de o. 1. school in deze ge meente, is als zoodanig benoemd aan eene o. 1. school te Raamsdonk (Langstraat). ALMKERK. Hoorden we tot dusverre weinig over een te houden feest na de blijde gebeurtenis, thans kan gemeld dat de gemengde zangvereenigingen „Hallelu jah" en „Excelsior" met de fanfare „Nooit gedacht," deze week in eene gecombineerde bestuursvergadering besloten hebben, een feest te organiseeren. Direct na de ontvangst van de blijde tijding zal men collecteeren, en nuar de resultaten der opbrengst zal een feeststoet saamgesteld worden met ver sierde wagens, enz., enz. Van zelfs wordt er gerekend op aller medewerking. De leden der Jongedochtersvereeni- ging „Arbeid Adelt" zijn druk bezig gelden te verzamelen, teneinde de jeugd der Voor- 8teegschool een gelegenheidsfeestje te be zorgen. Hulde aan die jonge dames! Bestek en teekening liggen van af heden ter inzage in bovengenoemd Ge meentehuis. Aanwijzing op den dag der besteding des namiddags ten 1 ure. Inlichting geeft de Architect M. VAN GOOL te Woudrichem. zal te Meeuwen, ten herberge van DE GRAAFF, op Donderdagen ZO April en 9 Mei 1909, telkens nam. 3 uur precies, bij Inzet en Toeslag krach tens rechterlijk bevel, in het openbaar veilen en verkoopen: EEN MAND VOL van af 1 tot 20 April. Vele goederen aan fabrieksprijzen, het overige met 10 pet. korting. J. SNIJOERs" Putfers'raatJ^USDEH. onder Meeuwen, als: Koop 1. Weiland, in de Oostheng- meng, Sectie C no. 228, groot 1.67.50 heet. 2. Ilouwlaiid, in de „40 Mor gen" Sectie D no. 370, groot 1.07.30 heet. 3. Weiland, „de Kuilen", in het Zuiderbroek, Sectie D no. 79. groot 2.01.30 heet. 4. Weiland „het Weike" in het Zuiderbroek, Sectie D no. 54, groot 64.50 aren. Aanvaarding en betaling koopsom 6 Juni 1909. Lasten van af 1 Januari 1909. De Onderteekende bericht, dat nog heden bij hem te verkrijgen zijn alle soorten: VRUCHT- EN SIER300MEN Zwarte-, Witte-, Roode- en Doornbessen-Boomen, alle uit de zoo gunstig bekende kweekerijen te Resteren en Opheusden. ADRES: te Andel (I.«Br.). M«rgerltfike Ktand Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor 't vervaardigen van Groepen van Bruiloften, Par- tlien, voor Aereenigingen (speciale pr|)s). Een uitstekend adres voor Vergroeiingen naar kleine portretten. Eigen werk. Zeer billijke prijzen voorheen Retoucheur bij de Firma SCHREURS. Voorloopig adres Vuchterstraat G 52, - 's-SOSCH. Afloop Aanbestedingen Vereenigde Heusdensche Heusden-Gorlnchem. Van Heusden naar Gorinchem Zondag en Nieuwjaarsdag Geen dienst, laandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Haandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Bosch-Oorlnehem. (1 November1 April). Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij zigde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Beasdea: Maandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5 uur. Van Rotterdam dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem. G. P. St. no. 15, Roodschimmel, oud 5 jaar, hoog 1.62 M., volbloed Belgisch ras, twee maal bekroond met f200. Afstamming Vader„Lion d' Ormeignies," (B. St. No. 10529), Moeder „Götte" (B. St. No. 43739). „Ibas" komt eiken Woensdag in Ammer- zoden, bij J. VAN HEMERT in „de Roode Leeuw". Dekigeldf 4 ha vergeld drach tig f bovendien. Deze hengst is goedgekeurd voor de Prov. Gelderland en Noord-Brabant. Wenseht U een heerlijk Koekje of fijne Banket, Koopt deze dan hfi: Mark (berichten Kiniieiilniid Heeren banket 65 ct. p. pond. Paleis banket 65 Dessert 60 Banket kransjes 60 Wellingtons 60 Bernadino's 60 Utrechtsche spritz 60 Vanille nootjes 60 Lente bloesem 50 Oranje 50 Krugerspritz 50 Diamont 50 Boter wafels 50 Boter Janhagel 50 Thee kransjes 40 Kleingoed 35 Versch speculaas 50 Verschillende soorten Ijswafels 45 ct. p. pond; Bisquits a, 45-40-30 ct. p. pond. Reepchocolade, Flikjes, Chocolaadjes, Fon dants en Bruidsuikers in verschillende prijzen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. April 1.91 M. 1.65 M. -f N A.P. 1.78 1.57 b 1.64 1.40 h b Dê zangvereen. „Soli Deo Gloria" BE COMMISSIE tot leniging van den nood der ingezetenen der gemeente Veen, zal op Donderdag dei» 15 April 1909, des namiddags ten 3 lire, in het Gemeentehuis te Veenin het openbaar Voor de Familie VAN TURNHOUT, de volgende schoon en frisch riekend wit goed krijgt men, als de wasch met Sunllght-Zcep behandeld wordt In den halven tijd en met de halve moeite. Breek toch eens en voor altijd met den ouden sleur om met zachte zeep of soda te wasschen. M Sunlight Zeep zal den werk- dag verkorten en den duur van Uw goed m verlengen. M Dientsregeling 1 October 1 Mei. Bo sell -Heusden- Gorincheni- Dordrecht-Rotterdani. Yrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 5.uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 5.uur. Naak 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Yrijdag en Zaterdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur. Naar Gorinchem. laandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3.15; van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Doaderdag en Yrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch 's middags 12 uur. EXTRA >KEDIENST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Kerstdagen, Nieuwjaarsdag en 2e Paaschdag geen dienst. AGRNT te Heusden: fi. laliigré. Steeds voorhanden en altijd Yerseh. Aanbevelend als boven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2