Uit Saloniki wordt gemeld, dat 20 bataljons van het 3e corps in de stad ontboden zijn. De maatschappij van den spoorweg Saloniki-Konstantinop?l heeft bevel gekregen alle beschikbare rijtui gen gereed te houden voor een moge- gelijk vervoer van troepen naar de hoofdstad. De muiters hebben een lijst van vogelvrij verklaarden opgemaakt, op welke 100 officieren en eenige burgers voorkomen. Zij verlangen dat die ge- fusileerd of aan hen uitgeleverd zullen worden. Men hoopt echter, dat de mui ters niet in hun dwaze verlangen zul len volharden. In regeeringskringen maakt men zich ernstig bezorgd over de berichten uit Saloniki en Monastir, waar de invloed van het jong-Turksche comité op het leger sterk is. Aan de Porte zijn tele grammen ontvangen uit genoemde plaat sen, waarin met een opmarsch van het gebeele derde legerkorps naar Konstan- tinopel gedreigd wordt, als aan de eischen niet voldaan wordt. De officie ren van het derde legerkorps hebben bij die van het tweede op samenwerking aangedrongen. De laatste berichten uit Adana en Mersina melden, dat de opstand in Adana ernstiger is dan eerst gemeld werd. Thans wordt bericht, dat een groot aantal Christenen is gedood. De aanvallen der moslems duurden in den afgeloopen nacht voort. De troepen zijn niet in staat de orde te herstellen. De soldaten zijn aan het plunderen geslagen. Met het oog op de moordpartijen te Adana hebben de consuls der mogend heden dringend om de zending van oorlogsschepen gevraagd. De krijgswet is afgekondigd. Er zijn nieuwe troepen heengezonden. Het H.bl. van Antwerpen meldt: De Nationale Bank van België heeft een bericht rondgezonden, om het pu bliek te waarschuwen tegen een nieuw- soortige vervalsching van bankbriefjes. De vervalschers gaan op de volgende wijze te werk: Zij snijden van een briefje van duizend franks een reepje van een centimeter in de breedte, dat eer ste briefje is dus een centimeter te kort; van een tweede briefje snijden zij een reepje vau twee centimeters en plakken er het eerste reepje aan van een centi metervan een deide briefje snijden zij een reepje van drie centimeters en plak ken er dat aan van twee centimeter enz., op die manier winnen zij telkens een centimeter en na op die wijze twintig briefjes behandeld te hebben zijn zij in 't bezit van een een-en-twintigste zij hebben dus een briefje gewonnen. Dat bedrog is echter gemakkelijk te ontdekken als men een weinig oplet; bij particulieren zou het moeilijk zijn zoo een briefje uit te geven, maar het is wat anders in de banken waar heele pak jes bankbrieven in eens in betaling wor den gegeven. De bedienden zullen na tuurlijk nu weer elk briefje een voor een moeten nazien, 't Zal voldoende zijn om hen te doen opletten tegen verder bedrog. De heer De Lantsheere, bestuurder der Nationale Bank, over de kwestie dier vervalschte briefjes ondervraagd, heeft gezegd dat de Bank die briefjes niet zal uitbetalen. Ze zijn allen vervalscht, zegde de heer De Lantsheere, dus geen enkel heeft nog waarde. Op die manier nochtans wint de Staat 20,000 fr. ten nadeele der particulieren, en dat is niet rechtvaardig. Als men van 20 briefjes er 21 gemaakt heeft en dat de Bank ze allen uitbetaalt, dan verliest de Staat 1000 fr., maar als hij geen enkel betaalt dan wint hij er twintig duizend. De Staat zou bij der gelijke vervalschingen dus belang heb ben; dat is onaannemelijk. Er is een middel om alle belangen overeen te brengen; 21 briefjes op die manier vervalscht hebben de waarde van 20 briefjes of 20 duizend fr. Ieder van die briefjes is dus het 21e deel van 20,000 fr. waard of 952,38 fr., dat men die som betale voor een geknipt briefje de Staat zal niets verliezen en een ver lies van 42 fr. voor den bezitter van het briefje zal voldoende zijn om hem voortaan te doen opletten. Sedert Zondag is de Etna weer in werking. De vulkaan stoot geweldige rookpluimen uit, gepaard met zware stofwolken. Onder de bevolking der streek heerscht groote ongerustheid, daar men eene aanstaande uitbarsting vreest. Een later bericht meldt: De uitbarsting van de Etna wordt steeds heviger. Gisteren viel een dichte aschregen over Catano, dat geheel be dolven dreigt te worden. De landerijen zijn vernield. De krater braakt 's nachts vlammen uit. Ook de werking van de Stroniboli wordt heviger. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 17 April. Naar wij vernemen bestaat het voornemen bij de Heusdensche Harmonie om op Maan dag a.s. den geboortedag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, een muzikale wan deling door de gemeente te houden. Dat tevens een ieder, door het uitsteken van vlaggen, zijne ingenomenheid met dezen feestdag zal betuigen, daarvan houden we ons overtuigd. Bij het heden te 's-Bosch gehouden examen voor onderwijzer, slaagde de heer E. Nieuwkoop te Drongelen, leerling der Rijks normaalschool alhier. WERKENDAM. Eergister brandde op de Muggen waard, alhier, af het huis vroeger bewoond door den heer W. de Waard en thans door zijn knecht. Alles was verzekerd. Oorzaak van den brand onbekend. WAALWIJK. Op de j.l. Dinsdag alhier gehouden rijksstierenkeuring werd in de rubriek „stieren met twee of meer breede tanden" de eerste prijs van f 120 toegekend aan den zwartblaarkop van D. Vos te Dron gelen met 503/4 punten. De tweede van f 100 aan den zwartbon ten van wed. P. Huisman te 's Grevelduin- Capelle met 48punten. De derde van f 90 aan den tijgerzwartb. van Johs Ippel te Werkendam met 47x/4 punten. De vierde van f 90 aan den zwartb. van J. Buis te Herpt met 463/4 punten, en De vijfde van f 90 aan den zwartb. van Jac. Rijken te Sprang met 45i/2 punteD. In de afdeeling „stieren zonder breede tanden" verwierf de eerste prijs de zwartb. van J. van Boxtel te El shout met 461/4 punten en de tweede van f 100 de zwartb. van wed. B. de Waal te Wijk met 45 punten. AALBURG. De weleerw. heer Ds. v. d. Trillaart te Scherpenisse heeft het beroep naar de Herv. gemeente van Aalburg en Heesbeen aangenomen. VEEN. Bij de alhier op 15 April plaats gehad hebbende aanbesteding der woningen aan de „Vlaas", is ingeschreven door: H. Blom, Aalst, f 2300; C. Honcoop, Veen, f 2347; C. Bijl, Herwijnen, f 2690; J. van Wijk, Wijk, f 2088; P. van Straten, Wou- drichem, f 1963; A. H. A. Kramer, Gen- deren, f2342; D. G. de Graaf, Woudrichem, f 1980; D. G. Mans, Andel, f 2670. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver P. van Straten te Woudrichem voor f 1963. Aanvang uiterlijk Maandag 26 April. GIESSEN. In de j.l. alhier gehouden raadsvergadering is tot Wethouder gekozen de heer J. C. van Eeten Az. Tengevolge van de alhier heerschende keelziekte is de openbare school gesloten. WIJK. Naar aanleiding van ons bericht, aangaande 't huldeblijk van Wijk, Aalburg en Veen aan H. M. de Koningen, maakte een lezer te Zwolle ons de vriendelijke op merking, dat het borduurwerk op de éch&rpe het werk is van de dames Joh. Kolpa en Nelly Tempelaar, oudleerlingen der Indu strie- en Huishoudschool te Zwolle. De eerste vervaardigde bovendien het teeken- werk. Thans heeft een schijn-vervulling der „blijde verwachting" het dorp Drunen (Noord-Brabant) in niet geringe beweging gebracht Om het publiek met bij zonderen spoed in te lichten, zond de uitgever van „De Echo van het Zuiden", te Waalwijk aan zijn bode te Drunen een pakket, waarin 500 biljetten, meldende de gelukkige geboorte van een Prins en 500, berichtende die van een Prinses. Natuurlijk was daarbij gevoegd een schrij ven om met de verspreiding te wachten tot nader bericht, waaruit dan tevens zou blijken welke biljetten moesten worden verspreid. De bode echter, overgelukkig toen hem bij het openen van het pakket de blijde tijding werd geopenbaard, zag den bij gaan den brief geheel over het hoofd en haastte zich om onder zijn medeburgers het heug lijke nieuws rond te strooien en aan het raadhuis een exemplaar aan te plakken. In een oogwenk was de geheele gemeente op de been. De een uitte zijn vreugde over de ge boorte van een Prinsje, de ander over die van een Prinsesje, maar weldra kwam men tot de conclusie, dat het ietwat vreemd was, dat de bulletins van hetzelfde blad een verschillende geboorte vermeldden. Men wist niet waaraan zich te houden. Eindelijk kwam er een oplossing: Een der dorpsnotabelen namelijk verklaarde Er was een tweeling geboren Hiermede was de twijfel opgelost en kon men zich nu geheel aan de feestvreugde overgeven. Zij was echter van korten duur want na het verspreiden der bulletins kwam onzen bode de brief van den uitgever in handen en bemerkte hij zijn fatale vergissing. Zooveel hij kon, trachtte hij nog de ver spreide biljetten weer te verzamelen en moest hij bekennen zich door zijn al te vurig patriotisme te hebben laten vervoe ren. R. N. Itimienland. Bij de Tweede Kamer zijn twee wets ontwerpen ingediend, waarvan het eene tot naasting van den spoorweg Gouda- Schoonhoven en het andere tot aan vulling en verhooging der begrooting voor het. dienstjaar 1909, om daardoor bovengenoemde spoorweg af te kunnen werken. In de onderstelling dat met de uit voering der werken omstreeks 1 Juli 1909 een aanvang zal kunnen worden gemaakt, en dat het werk zoodanig wordt geregeld, dat de lijn in 1910 vol tooid zal kunnen worden, wordt ten laste van 1909 een bedrag van f130,000 aangevraagd. De regeering heeft besloten den spoor weg GoudaSchoonhoven voor normaal spoor in te richten. De Haagsche corr. van de L. C. schrijft In verband met al die wiegen, welke der Koningin ten geschenke werden aangeboden, was 't niet anders dan be grijpelijk, dat de vrouwelijke en ook de mannelijke nieuwsgierigheid zich met de vraag zou bezighouden, welke wieg nu het voorrecht hebben zou om in de Vorstelijke kraamkamer een plaats te verwerven. Welnu, ik ben er in geslaagd om gegevens te verzamelen, die mij in staat stellen antwoord te geven op deze vraag. Do eigenlijke speciale Koningswieg zal wezen de oorspronkelijke wieg van Haar, die nu hoopt binnen enkele da gen 't Koninklijk moederschap te ver werven. In diezelfde wieg, waarin onze Koningin werd neergelegd, zal ook de jongste telg van ons Vorstenhuis rusten. De Koningin-Moeder, die met de meest moederlijke zorgen, maar ook met de meest moederlijke vreugde in de voorbereidende zorgen van de ko ninklijke kraamkamer haar grootste deel heeft genomen, ja, wilde en wenschte dat zij uitsluitend daarvoor zorgen mocht, heeft die „oude" wieg van onze geliefde Koningin al geruimen tijd voordat er van eenig geschenk sprake kon wezen, in handen gesteld van de firma Baltus, alhier, die opdracht kreeg voor een vol komen restauratie. Dat aan die opdracht is voldaan, zoo volkomen en zoo uitnemend, dat de ho.ogste verlangens van onze Lands- moeder ten beste waren bevredigd, laat zich begrijpen. „En nu die andere wie gen?" hoor ik u vragen. Monumentaal als ze zijn, zullen ze naai den aard kunnen paradeeren in de speciaal-intieme ontvangsalons van 't Koninklijke paleis. Maar de eigenlijke wieg daarvoor heeft de Ko ningin-Moeder gezorgd. Bij den gemeenteraad van Rotterdam is van B. en W. een voorstel ingeko men omtrent den bouw van een nieuw Stadhuis en Post- en Telegraafkantoor met bijkomende werken. Dit voorstel luidt: lo. B. en W. te machtigen het noo- dige te verrichten tot het verkrijgen A. van een wet tot onteigening van alle perceelen gelegen in het blok on middellijk ten Zuiden van de Doelen, begrensd door de Cool vest, het Gedempte Doel we ter, het Haagsche veer en de Raamstraat, zulks teneinde op dezen grond, met het front naar de Coolvest, te stichten een nieuw stadhuis. B. van een wet tot onteigening van alle perceelen, gelegen in de blokken, zuidelijk aansluitende aan het onder A genoemde blok, en begrensd door de Coolvest, de Raamstraat, de Zandstraat en de Hofstraat, zulks teneinde moge lijk te maken dat aldaar, met het fiont naar de Cool Vest en dus naar het Stad huis, worde gebouwd een nieuw post en telegraafkantoor 2o. Overeenkomstig de door B. en W. met de regeering voorloopig ge troffen regeling, van den grond, onder B bedoeld, aan het Rijk voor het ge noemde doel af te staan 5500 M2., in ruil voor het tegenwoordige post- en telegraafkantoor op het Beursplein, het welk dus gemeente-eigendom zal wor den 3o. Te bepalen dat uitvoering dezer werken demping van het Coolvestwater noodig maakt; 4o. Burgemeester en Wethouders te machtigen het noodige te verrichten tot het verkrijgen van een wet tot ont eigening der perceelen (Hoogstraat Noordzijde plaatselijke Nos. 241 en 243 en Hoogstraat Zuidzijde No. 262 en Middensteiger No. 25), benevens van Middensteiger Nos. 23 en 27, zulks teneinde over dezen grond en het ter rein *waarop het tegenwoordige Stadhuis staat, aan te leggen een nieuwen broe den verkeersweg, tusschen de Botersloot en den Middensteiger, waardoor van het Beursplein het station D. P. ineen bijna rechte lijn langs ruime, breede straten te bereiken zou zijn. Het plan omvat eene verbetering van de binnenstad, zoo breed opgevat als er wellicht nog nooit in eene Hol- landsche gemeente is aanhangig ge weest eene opruiming van, zoowel op woning- als op zedelijkheidsgebied bestaaande, ergerlijke toestandenaan leg van een aan de behoefte van het verkeer in een wereldstad van ruim 4 maal honderdduizend inwoners beant woordend post- en telegraafkantoor; aanleg van een breeden boulevard van de twee drukste stations naar het cen trum van de staden aanleg van een ruimen verkeersweg van uit het cen trum naar het Noorden. - Dinsdagmorgen werden te Groesbeek twee kinderen van zekeren van B., die den vorigen avond gezond en wel ter ruste waren gegaan, dood te bed ge vonden. 't Eene kind was 6 jaar 't andere 9 maanden. Als oorzaak van dit plotseling overlijden wordt aan ver giftiging gedacht, doch dit zal genees kundig onderzoek nader moeten uit maken. Midden op straat, op klaarlichten dag, heeft Donderdag te Amsterdam een moordaanslag plaats gehad. Het Hbl. meldt daarvan: De 31-jarige Cornelis Mol, zeeman van beroep maar thans als grondwerker hier tijdelijk werkzaam, woonde sinds een drietal jaren samen met de 24-jarige Geertruida Catharina Burger, Palanen- 8traat 37 drie hoog achter. Deze vrouw, die uit vroegere liefdes-betrekkingen met een matroos de zorg voor een vijf jarig knaapje heeft overgehouden, had bij Mol een slecht leven. Niet alleen zij, maar ook de kleine jongen stonden dikwerf aan mishandelingen bloot. Er ger, hij dreigde haar meermalen van het leven te zullen berooven. Toen Mol nu bovendien weigerde langer te werken en vond, dat de vrouw maar den kost moest verdienen kreeg zij er genoeg van. Vooral onder invloed van zijn herhaald dreigen met een dolk, vluchtte zij jl. Zondag de woning in de Palaneustraat af en verkreeg onder dak bij haar moeder, die aan de Bil- derdijkkade woonde. Donderdag haalde Truitje Burger, tijdens de afwezigheid van Mol haar boeltje van de oude wo ning af. Mogelijk, dat dit hem nog gesterkt heeft in zijn kwade voornemens. Mol had reeds den geheelen morgen langs de Bilderdijkkade gezworven met blijkbaar kwade bodoelingen. Tegen half tien ging Truitje even de deur uit zonder hem op te merken. Zij ging met julfrouw Kort even naar den bakker J. Oud, Kinkerstraat hoek Tollenstraat, om zich als werkster aan te bevelen. Na enkele minuten kwam zij den winkel uit, om naar het huis van haar moeder terug te keeren. Ter hoogte van perceel 120 Kinkerstraat schoot Mol, die haar gangen bespied scheen te hebben op haar toe. Truitje Burger kromp ineen van schrik en op hetzelfde oogenblik bracht Mol haar met een groot dolkmes een krachtigen stoot toe in den linkerhals. Een groote gapende wonde ontstond. De zwaar bloedende vrouw sloeg tegen den grond en haar gezellin, juffrouw Kort, viel flauw van den schrik. Op het gillen van het slachtoffer kwamen van alle zijden menschen toe schieten. De dader hief trio mph an tel ijk den dolk omhoog en schreeuwde het uit, dat hij haar gestoken had, en be weerde dat ook het kind „er aan" moest. Hij werd weldra door politieagenten gegrepen en geboeid naar het politie bureau gebracht. De dolk werd in be slag genomen. Na voorloopig verbonden te zijn, werd de vrouw, die door bloedverlies uitgeput geraakte, naar het Wilhelmi- na-Gasthuis vervoerd. Daar werd de wonde dadelijk onderzocht en opnieuw verbonden. De slagader bleek niet te zijn doorgesneden, zoodat hoop bestaat op behoud van haar leven, al is de wonde zeer groot en diep. De dader legde bij zijn verhoor groote onverschilligheid aan den dag. Hij be kende zijn daad, die hij uit wraak over het verlaten door de vrouw gepleegd heeft. Men meldt uit Rijrsen aan „de Tel" Voor eenige jaren werd hier bij den heer Kortebos ingebroken door zekeren T. L., metselaar van beroep en bijge naamd „'trooie keultjen", waarvoor deze tot IV2 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Eergisteren werd de politie gewaarschuwd, dat L. weer in de stad was gezien. Een der nachtwakers ver school zich daarom des nachts in den tuin van den heer Kortebos. Omstreeks 2 uur hoorde hij het grind knarsen en jawel! daar kwam sinjeur aan. Eerst poogde hij het keldervenster te forceeren, doch dit was door stevige ijzeren tralies beschermd. Daarna brak hij het scheur tje open, stak licht aan en inspecteerde den inventaris. Nu achtte de nachtwa ker het juiste oogenblik gekomen. Met een paar sprongen was hij in het schuurtje en pakte den inbreker bij de keel. Er ontstond een worsteling, doch eindelijk gelukte het den nachtwaker, zijn arrestant op straat te krijgen. Na een sein op den alarmhoorn kwam een collega-nachtwaker te hulp en met vereende krachten gelukte het den man voorloopig in het arrestantenlokaal op te sluiten. Op zijn aanwijzen heeft de politie achter een boschje in de Mors een zak met gereedschap gevonden. L wordt naar Almelo vervoerd. De politie te 's-Gravenhage heeft gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld iemand, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan het zedenmisdrijf, strafbaar gesteld bij art. 247 Wetboek van Strafrecht. De aangehoudene was met een 19- jarig en een 15-jarig meisje uit rijden gegaan, had met beiden verschillende koffiehuizen bezocht, met het gevolg dat de beide meisjes beschonken wer den. De 19-jarige werd door den man in het Haagsche Bosch achtergelaten, waarna hij zich met de jongste naar een verdacht huis begaf. Een politieagent trof het oudste meisje 's nachts slapende aan op de plaats, waar zij was achtergelaten, nam haar mee naar het politiebureau en zoo kwam alles uit. Men meldt uit Rozendaal Bij verificatie der boeken op het reëxpeditiekantoor der firma Ch. Wau- quez uit Brussel, Donderdag alhier ge houden, bleken dat er onregelmatig heden zijn geschied. Er werd gecon stateerd, dat er een groot bedrag is verduisterd. De chef van het kantoor^ de heer P. S., heeft zich bij'de justitie te Breda aangemeld. Naar wij vernamen zou er een bedrag van ongeveer f 35,000 verduisterd zijn. Op een effectenkantoor te 's-Graven hage is door een Rotterdamschen in specteur van politie gearresteerd de oud-notaris L. uit Driebergen, in wiens bezit gevonden werden een vijftal obli- gatiën, nominaal groot f 5000. I)ie obligatiën zijn afkomstig van een dief stal, in het laatst van December 1907 ten huize van mejuffrouw H., aan den Lagen Oostzeedijk te Rotterdam ge pleegd. De oud-notaris L. is ter beschikking der justitie naar het Huis van bewaring te Rotterdam overgebracht. Naar het hui3 van bewaring te Mid delburg is een 20-jarig persoon uit IJzen- dijke overgebracht, verdacht van poging tot doodslag. Op den tweeden Paaschdag zou hij aldaar uit een met hagel geladen geweer een schot hebben gelost op D. Ongeveer 40 zigeuners, mannen, vrou wen en kinderen, komende van Ant werpen, hebben op een stuk grond, gelegen in de Tijlingerstraat, hoek Boek horststraat te Rotterdam, zeven tenten opgeslagen. De mannen oefenen het beroep van koperslager uit. Naar men zegt, zullen ze daar ongeveer drie maan den verblijven om dan weer naar Ant werpen terug te keeren. Volgens een later bericht zijn de zigeuners Donderdag onder geleide der politie, met hun vrouwen en kinderen naar het station D. P. gebracht, om van daar per spoor in de richting van de Belgische grenzen verwijderd te wor den. Hun tenten en al hun hebben en houden is per sleeperswagen naar het zelfde station vervoerd. De advocaat-generaal bij het Haag sche gerechtshof vorderde Donderdag in hooger beroep tegen den tandmeester H. te 's-Gravenhage, wegens het bekende zedenmisdrijf, 8 jaar gevangenisstraf. Toen de ambtenaar van den water staat H. te Doornenburg gisterenmid dag met zijn arbeiders op de Waal voer, viel het op dat de roeiboot zoo zwaar trokbij onderzoek bleek toen, dat het lijk van een 14-jarig meisje, dat verle den Woensdag verdronk, aan het roer vast zat. De boekhouder van de Ned.-Indische Escompto Maatschappij, agentschap Amsterdam, is, naar men ons uit Am sterdam meldt, sedert gistermorgen zoek. Bij onderzoek is gebleken, dat valsche- lijk onderteekende wissels op de Haar- lemsche Bank tot een gezamenlijk be drag van ruim f 11,000 zijn geïnd. De wissels waren geschreven op papier van en valschelijk onderteekend ten name van bovengenoemde maatschappij. Nader meldt men uit Amsterdam: Van de zijde der directie van de Ned.-Indische Escompto maatschappij werd ons medegedeeld, dat het feit van het hooge rentebedrag op de van de Haarlemsche Bank ontvangen drie maandelij ksche afrekening, tot ontdek king van de fraude leidde. Men droeg nl. den boekhouder P. op dit te onder zoeken. Plotseling echter was hij ver dwenen het bleek dat hij het gebouw had verlaten. Direct zette men het onderzoek voort, waaruit bleek, dat in begin Februari vier wissels op de Haar lemsche Bank waren getrokken tot een gezamelijk bedrag van f 10.000, waar van niemand iets afwist en waartegen over in het rekening-courantboek een ongedekt saldo stond. In Haarlem werd de zaak verder nagegaan en men kwam tot de conclusie, dat de wissels waren vervalscht. Nogal brutaal mag het heeten dat de voortvluchtige P. bij zijn overhaast vertrek nog kans zag een wissel, groot f 350 mee te nemen, welke hij te Utrecht bij de firma d. B. en zonen ter incas- seering aanbood. Men schijnt hem daar gekend te hebben en gaf er geld op. Tot dusver is de ontrouwe bediende, die gehuwd was en een kindje heeft, niet achterhaald. Wederom is naar het Huis van Be waring overgebracht de brievengaarder V. te Halfweg; dit is de tweede maal. Er schijnen echter thans voldoende feiten tegen V. aanwezig te zijn om hem nu langer vast te houden dan de eerste maal. Papendrechtsclie strafzaak. Het gerechtshof te 's-Bosch heeft Woensdag H. Gartshagen, uit Papen- drecht, opnieuw rechtdoende, wegens smaadschrift veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, waartegen door G. direct appèl is aangeteekend. Blijkens de overwegingen van het arrest, zoo meldt het Hbl., achtte het hof wettig en overtuigend bewezen dat G. in 1907 do eer en don goeden naam van de veldwachters De Mey en Van den Berg heeft aangerand. Het opzet om te beleedigen vloeide z. i. voort uit de uitdrukkingen „beulen", „beest achtig", „brutaliteit" „onbeschaamd" en den treurigen moed dien Van den Berg heeft gehad. Het Hof is van oordeel, dat, zoo G*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2