De blijde gebeurtenis. gehad, slechts voorloopig is en dat er nog andere verauderingen zijn te ver wachten. De opperste der eunuchen, Nadir Aga, heeft voor den krijgsraad erkend, dat de muiters door den Sultan waren omgekocht. Verder inoet thans afdoende gebleken zijD, dat reactioonairen in overleg met de Koerden het plan hadden gehad, eveneens op aanstichting van Abdoel Hamid, Zaterdag een algemeenen chris- tenmoord op touw te zetten. De opmarsch van de Jong-Turksche troepen heeft het bloedbad voorkomen. Uit telegrammen uit de Zuidelijke Staten der Unie omtrent een orkaan blijkt, dat daarbij 114 menschen om het leven zijn gekomen, o. w. 60 in den Staat Tennessee. Er zijn tal van gekwetsten. Verscheiden dorpen zijn volkomen vernietigd. Naar luid van een telegram uit At lanta (Georgia) van Zondag, zijn daar bij de stormen van de laatste drie dagen 200 menschen omgekomen en 400 ge wond. De stoffelijke schade loopt in de millioenen dollars. Er worden in het geheel geene zaken gedaan. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 5 Mei. Ingang 1 Mei j.l. zal het post- en tele graafkantoor alhier geopend zijn: op werk dagen van 8 uur v.m.9 uur n.m.op Zon- en feestdagen van 89 uur v.m. en van 12 uur n.m. In het vertrek der posten en in de bus- lichtingen komt geene verandering, behou dens de eerste verzending 's morgens, die voortaan 20 minuten vroeger, dus om 5.20 plaats zal hebben. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteeren de hulpkantoren werd gedurende de maand April in de rijks postspaarbank ingelegd f 11350.78, terug betaald f 14592.89. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4687. Zaterdag, tijdens de feestviering over de geboorte der Prinses, werden door den Brigadier der Maréchaussée's 4 personen we gens dronkenschap bekeurd. Van hen wer den drie ter ontnuchtering in de kazerne achter slot en grendel geborgen. Een hun ner, een oud bekende, is tijdens de afwe zigheid der politie uitgebroken. Ook hier voor zal hij zich voor de rechtbank te 's Hertogenbosch te verantwoorden hebben. De werkman H. Schaap herdacht 1 Mei den dag waarop hij gedurende 25 jaar werkzaam was aan de chigor ij fabriek van den heer L. Verhoeven. Van de zijde des patroons ging deze dag niet onopgemerkt voorbij, en werd het hem in meer dan één opzicht tot een waren feestdag gemaakt. De vervulling der blijde verwach ting is alhier Zaterdag met opgewektheid gevierd, trots menige regenbui, die dan weer door zonneschijn werd afgewisseld. Het programma deelden we reeds mede, laat ons er nog aan toevoegen, dat de voor zitter, de heer Weijnands, zoowel op de Raadzaal als op het Wilhelminaplein in goedgekozen bewoordingen zich tot het Hoofd der gemeente richtte en de Burge meester, zoowel tegenover de feestcommissie als later tot het publiek zich in keurige en hartelijke bewoordingen wist te uiten, daarbij een overzicht gevende van het vele dat we aan het Huis van Oranje zijn ver plicht. Met de meeste plechtigheid werd de oranjeboom geplant, onder luide fanfares van de beide muziekgezelschappen. Ook de lichtstoet, door honderden met lampions gevolgd, bracht een algemeene vroolijkheid te weeg. De dag van 1 Mei zal bij een ieder in eene aangename herinnering blijven. Op Dinsdag van de kermisweek had ouder gewoonte het Koningschieten plaats door de scherpschutterij „St. Blasius". Na een ommegang met muziek door de ge meente werd de z. g. vogel afgeschoten door den schutter P. van den Oever, die reeds sinds enkele jaren de hooge functie van koning van het gezelschap bekleedt en nu weder op nieuw in deze hoedanigheid werd bevestigd. De orgeldraaier H. V. kreeg giste renmorgen in zijn woonwagen, staande bij het Israëlitische kerkhof alhier, met zijn vrouw ruzie over koffiemelk, welke zoo hoog liep, dat hij in zijn wagen alles stuk sloeg. De ouders zijner vrouw riepen haar dochter, bij hen te komen. Alstoen sloeg de woesteling de moeder met een emmer tegen het hoofd, wierp twee ruiten in hun woonwagen stuk en stak met een mes door den bodem eener zinken waschkuip, waarop de vader van uit den wagen een revolver schot op hem loste. Intusschen verschenen de Wachtmeester de Bruijn en Mar. Hui zing en namen den woesteling, die tijdens hun verschijning ter dier plaatse met een hamer nogmaals een glasruit vernielde, mede. Nadat proces-verbaal was opgemaakt, werd hij weder op vrije voeten gesteld en de thans gekalmeerde vertrok met zijn woonwagen, na eerst met zijn vrouw de beide kinderen gedeeld te hebben. WERKENDAM. De oude feestcommis sie, die zich bij het Kroningsfeest zoo flink van haar taak heeft gekweten, is bij ver nieuwing opgeroepen om ten Raadhuize te vergaderen ten einde ook nu weer een flink feest te organiseeren. We hopen dat ze goed succes op haar werk zal hebben. Gisternamiddag ontstond een begin van brand ten huize van J. van Breugel Lz. Gelukkig was men het vuur spoedig mees ter. DEWERKEN. Eergister viel het 3-jarig dochtertje van C. Scheurwater voorover in de vuile sloot bij de Looze Stoep. Lang duurde het voor men het opmerkte, zoodat de dokter later lang werk had om de le vensgeesten weer op te wekken. Naar we vernemen heeft men den inbreker bij J. B. Zwets, alhier, gevonden, 't Moet zijn iemand uit de Langstraat, die eenige dagen later te Zalt-Bommel, alwaar hij ook had ingebroken, werd betrapt en gevangen genomen. BIESBOSCH. Reeds Zaterdagavond werd door het hoofd der school den heer C. C. Zwets op het telegram aan H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden gezonden, het volgende ant woord ontvangen Zijne Koninklijke Hoogheid laat U allen oprecht dank zeggen voor aangeboden ge- lukwenschen. VAN SUCHTELEN, Adjudant. SLEEUWIJK. Daartoe op milde wijze in de gelegenheid gesteld door onzen am bachtsheer, de Weled.Geb. heer H. E. Ver schoor van Sleeuwijk, c. i. inspecteur bij de H. IJ. S. M. te Apeldoorn, konden de leerlingen der openbare school alhier op aangename wijze feest vieren ter nagedach tenis van de geboorte van prinses Juliana. Elk kind werd ruim getracteerd op be schuiten met oranje-muisjes en bovendien werd nog een stuk chocolade en een zakje bruidsuikers rondgedeeld. HAARSTEEG. De postbode S. A. Bouw man ontving f 50 traktementsverhooging, waardoor zijn traktement is gekomen op f 550. DRONGELEN. Door den heer A. D. van der Schans, Secretaris onzer gemeente werd j.l. Zaterdag te 's-Gravenhage met gunstig gevolg het mondelinge gedeelte van het, door de Nederlandsche Vereeniging voor Gemeentebelangen, gehouden examen afgelegd. GIESSEN. In de j.l. gehouden verga dering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de St. Rom boutspolder" is tot bestuurslid van dat waterschap met algemeene stemmen gekozen de heer P. van Eeten Az. alhier. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand April in de rijkspostspaarbank ingelegd f 8921.88| en terugbetaald f 4080.78^. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2179. WIJK. De werkverschaffing „De Vlijt" alhier, herdacht Zaterdag j. 1. haar 10-jarig bestaan, 's Avonds werd aan het bestuur, (Directeur de heer N. v. d. Maaden) door de fanfare „Wilhelmina" uit Veen een serenade gebracht. De directeur, I dijkbaar hoogst verrast, onthaalde de muzikanten op aangename wijze, waarna ze na ver schillende vroolijke marschjes ten beste ge geven te hebben vroolijk huiswaarts gingen. De vruchtboomen leveren op het oogenblik een prachtig gezicht. Ze zijn overladen met bloesems en beloven, zoo geen nachtvorsten schade aanbrengen, een overvloedigen oogst. Ook hier is men voornemens de ge boorte onzer Prinses niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Een voorloopige com missie is thans samengesteld om een feest te orgaifiseeren. Wij vertrouwen dat alle inwoners haar flink zullen ter zijde staan tot het welslagen en waardig vieren van dit feest. Gisterennacht zijn op verschillende plaatsen de aardappelen, welke zoo welig reeds boven den grond zich vertoonden, geheel afgevroren. De onderwijzeres A. van Rijswijk alhier, welke de vorige week slaagde is thans reeds benoemd (tijdelijk) aan de O. L. alhier. Gisteren hadden de gebroeders v. B. het ongeluk toen het paard schichtig werd in een diepen sloot terecht te komen. Een hunner had het ongeluk te vallen, waarbij hem het sleutelbeen gebroken werd. Door Dr. Erkelens werd spoedig de eerste ge neeskundige hulp verleend. AN DEL. Maandagavond heeft zich hier, onder voorzitterschap van den heer C. Kalis, eene commissie gevormd, bestaande uit 12 personen, welke zich ten doel stelt, gelden in te zamelen, om de volgende week de geboorte v«n de kroonprinses feestelijk te vieren. Ook zullen alsdan de school kinderen worden getracteerd. DRUNEN (Scheiding). Heden vieren de echtelieden Antonius Klerks, oud 82 jaar en Helena Klerks, oud 76 jaar, hun gouden bruiloftsfeest. Daar beiden niet tot de rijkbedeelden behooren zal bij de vele bewijzen van deelneming, die zij zuilen ontvangen, ook eenige stoffelijke niet onwel kom zijn. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer van vee op de verschillende markten blijft zeer groot. Nu zal het ver moedelijk spoedig anders worden, nu er volop gras komt en het vee meest naar de weiden gaat. De boeren zijn daarom ook niet meer zoo willig in het verkoopen, zoodat eenige stijging in het weidevee merk baar is. Naar kalfkoeien was veel vraag voor het buitenland. In Holland is nog weinig gras vandaar ook weinig vraag voor die provincie. Vette kalveren waren flink aangevoerd. De prijs was echter lager, terwijl nuchtere kalveren iets in prijs gestegen zijn. Vette varkens, dragende en biggen, vooral deze laatste, zijn op hooger prijzen. Voor weideschapen is de prijs iets beter, evenals voor lammeren, terwijl de vette lager in prijs zijn. Paarden zijn duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 71 72 ct., 2de kwaliteit 63 64 ct., vette kalveren 60 61 ct., vette var kens 54 57 ct., voor Engeland, 52 4 54, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 f 225, neurende f 110 a f 180, guste f 150 f 190, pinken f 40 f 85, kalveren f 12 k f 27 biggen f 7 f 12, drachtige zeugen f 57 f 70, drachtige gelten f 40 k f 52, schot telingen f 20 f 33, schapen f 14 A f 26, luxe-paarden f 475 a f 610, werkpaarden lste kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 200 f 290, twee-en-een-halfjarige f 140 f 225, anderhalf) ar ige f a f per stuk. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraadszitting van Woudrichem van Donderdag 29 April. De Voorzitter, de heer P. Verhagen, opent de vergadering, waarop door den Secretaris de notulen worden gelezen der vorige ver gadering, welke worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van den Minister van Oorlog een ken nisgeving, dat bij detacheering van troepen uit de kazernes te Gorinchem met het verzoek van den gemeenteraad rekening zal gehouden worden. Van Ged. Staten goedkeuring raadsbe sluit tot het uitkeeren van een bedrag aan de feestcommissie. Van de gezondheidscommissie te Heus- den verslag en bevindingen over 1908; zal ter inzage aan de raadsleden worden toe gezonden. Bericht van den heer W. Koutstaal te Katwijk aan Zee, welke zijne benoeming tot oider wij eer niet aanvaart. Een reclame hoofd, omslag van H. Krie- laart, kon als zijnde de daartoe betreffende tijd verstreken, niet in behandeling komen. Op voorstel van B. en W. wordt aan de schoonmaakster van het lokaal waarin de landbouw-cursus is gehouden, uitgekeerd f 2.20. Bepaald werd de verpachting van het grasgewas der gemeente, alsmede de ver koop der stadsvuilnis, zal plaats hebben op 12 Mei a g. Bij de nieuwe regeling der hondenbelas ting wordt een premie van 50 cent voor elke bekeuring uitgeloofd. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. besloten hebben, bij de vervulling der blijde verwachting te laten luiden, één uur bij de geboorte van een Prins of een halfuur voor een Prinses. Voorlezing wordt gedaan van het proces verbaal der kasopneming op 2 April. Benoemd werd tot ambtenaar van den burgelijken stand de heer M. A. Baks, die deze benoeming aannam. Niets meer te behandelen zijnde werd de vergadering door den Voorzitter geslo ten, waarna men overging in comité tot het vaststellen van den hoofdelijken om slag. Btiiinrnlnnd. Zooals wij in ons vorig no. in 't kort hebben gemeld, is de jonge Prinses ingeschreven onder de namen Juliana Louise Emma Marie Wilhelmina. Hieraan kunnen we thans toevoegen dat onze Koningin, in overleg met haren Gemaal, in de eerste plaats voor den verwachten Oranje-telg historische namen had gekozen, en dat pas in «le tweede plaats met verwantschapsbetrek kingen rekening gehouden is. Onze Kroonprinses zal in don huise- lijken kring en den mond van het Nederlandsche volk Prinses Juliana heeten. Een gelukkige keus in tweeërlei opzicht, daar zij roemrijke geschied kundige herinneringen oproept en op een naam valt, die wel in het oor klinkt. Juliana van Stolberg, de moeder van onzen grooten Zwijger, die op elfjarigen leeftijd den rang van prins van Oranje van zijnen neef René van Ch&lons erfde, en van vier andere prinsen van Nassau, vijf zoons, die van het kasteel te Dillenburg aan onzen vrijheidsstrijd kwamen deelnemen en niet meer daar heen terugkeerden, is, in de namen van de Prinses, in de eerste plaats en met onderscheiding als de stammoeder van ons vorstengeslacht herdacht. Inderdaad, het getuigt van den his- torischen zin en piëteit onzer Koningin, dat zij die edele Stammoeder heeft wil len eeren in den naam van een kind, dat het aloude huis met een nieuw verbindt. Louise zal de Prinses in de tweede plaats heeten naar Louise de Coliguy, de vierde gemalin van Prins Willem'T. In 1593 kwam zij zich, als weduwe van prins Willem I, in den Haag bij hare zoons de prinsen Maurits en Fre- derik Henderik in het Noordeinde ves tigen, waar de laatste den grond voor een wandelpark kocht, dat sedert dien tijd naar haar, de prinses-douairière van Oranje, de Prinsessetuin genoemd is, dezelfde tuin waar onze Koningin tot in de laatste dagen voor hare bevalling dagelijks wandelde. Louise de Coligny heeft in den Haag gelukkige uren door leefd, tot het proces tegen Oldenbarne- velt haar van haren zoon Maurits ver vreemdde. Toen wilde zij niet langer blijven in een land, waar zij gehoopt had, de geestelijke vrijheid en de er kenning der rechten van andersden kenden to vinden, voor welke haarva der gestreden had en keerde zij „teleur gesteld en diep gewond" naar Frankrijk terug, waar zij kort daarna in 1620 te Fontainebleue overleed. Als strijdster voor „de vrijheid van geweten" zal de naam van Louise de Coligny in de his torie blijven schitteren en het is voor ons Prinsesje geen geringe eer ook naar haar genoemd te zijn. Met hare verdere namen is Prinses Juliana naar hare naaste betrekkingen vernoemdEmma naar hare Grootmoe der van Moeders kant; Marie naar de groothertogin-weduwe van Mecklenburg- Schwerin, de Grootmoeder van Vaders zijde; en Wilhelmina, naar de Moeder, die bescheidenlijk in de laatste plaats komt, maar wier naam niet onthouden mocht worden aan het kind van Hare en 's Lands vurige hope. De berichten omtrent den gezond heidstoestand van Hare Majesteit de Koningin en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliane blijven voort durend gunstig. H. M. de Koningin Moeder overnacht sedert de geboorte van Prinses Juliana niet meer ten Paleize in het Noord einde, maar vertoeft er, behoudens kleine tusschenpoozen in den namiddag, van 's morgens negen tot 's avonds half elf ure. H. M. brengt den dag grooteudeels door in de kraamkamer, hiermede te vens voldoening gevende aan een der dierbaarste wenschen van Haar dochter. Koningin Emma gevoelt zich over gelukkig in het bezit van een klein kind. De N. Ct meldt: Reeds van den aanvang af is de Ko ningin ernstig voornemens geweest Haar kind zelf te voeden. Dit voornemen is uitstekend verwezenlijkt kunnen wor den en ook in dat opzicht laat de toe stand van moeder en kind niets te wen schen over. Het buitengewone besef van Haar constitutioneele verplichtingen, waar door onze Koningin zich kenmerkt, komt ook hierin uit, dat Hare Majesteit, naar ons ter oore kwam, reeds drie da gen na Haar bevalling, zich naar staats zaken heeft geinformeerd en enkele stuk ken heeft willen teekenen. Het spreekt vanzelf dat de geneesheeren met de meest mogelijke zorg waken tegen alles wat H. M. inspanning of vermoeienis zou kunnen veroorzaken, er is dus alle reden om zich over dit blijk van gees telijke opgewektheid als een teeken van liet uiterst gunstig verloop van het kraambed te verheugen. Het gewijzigde ontwerp-adres van ge- lukwensching der Tweede Kamer luidt aldus Mevrouw I Met onuitsprekelijke vreugde vernam de Tweede Kamer der Staten-Generaal het heugelijke feit van de geboorte eener Prinses. De geestdrift door deze zoo vurig ver beide gebeurtenis alom in den Lande gewekt toont opnieuw, hoe hecht de trouw is welke het Nederlandsche Volk aan uwe Majesteit verbindt. Ook wij beschouwen de geboorte der Prinses als een zegen des allerhoogsten voor Uwe Majesteiten Haren Doorluch- tigen Gemaal, doch niet minder voor het Vaderland. De geboorte bevestigt en versterkt de eenheid van den Staat. Zij verze kert het voortbestaan van de innige verhouding tusschen Vorstenhuis en Volk, welk hare diepe wortelen heeft in 's Lands geschiedenis. In het heden en verleden ligt de waarborg, dat de Prinses onder de wijze en liefderijke zorgen Harer Ouders op gevoed, op de trouwe aanhankelijkheid des Volk zal kunnen rekenen. Uwe Majesteit veToorloove ons Haar eerbiedig onzo diepgevoelde gelukwen- schen aan te bieden. Vrijdag zijn op het paleis niet min der dan 7000 felicitatie-telegrammen voor H. M. de Koningin ontvangen, waaronder natuurlijk vele met een groot aantal woorden, van verschillende staats hoofden. Ter gelegenheid van de blijde gebeur tenis zijn een nieuw soort formaatzegels verschenen met oranje stempelafdruk in den bovenhoek, waarop de letters en het Nederlandsch wapen in wit re- lief afsteken. Boven het Nederlandsch wapen staan de woorden: zegelrecht met opcenten; aan weerszijden van het wapen staat de nominale waarde van het zegel vermeld en onder het wapen 's-Gr. 1909. Behalve Prinses Juliana zijn te 's-Gra venhage j.l. Vrijdag geboren tien jon gens en acht meisjes. Eén dier meisjes heeft al de voornamen van de Prinses gekregen en twee harer hebben als slot- voornaamJuliana. Uit Oudenbosch schreef men Vrijdag: Al8 een bijzonderheid kan vermeld worden, dat vandaag alhier een meisje is geboren van een moeder, die 31 Au gustus 1880 het levenslicht aanschouwde. Dit kind, het eerste uit haar huwe lijk, zal naar hare grootmoeder heeten, die den naam draagt: Wilhelmina. Ook te Stavenisse werd dien dag een knaapje geboren, wiens moeder den zelfden naam en denzelfden leeftijd heeft als H. M. de Koningin. De burgemees ter dier gemeente zal pogingen aan wenden om deze vrouw in het voorrecht te doen deelen, door H. M. de Koningin toegedacht aan alle vrouwen, welke op 30 April moeder zijn geworden, en die daarvoor in aanmerking wenschen te komen. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Wij vernemen, dat de Gemeente door den Staat bij deurwaardersexploit is ge sommeerd, niet over te gaan tot het leggen van den dam over den Vijver, omdat het Rijk zich als eigenaar van dat water beschouwt. Reuter seint d.d. 4 dezer uit Stock holm De regeering heeft heden bij het par lement een kredietaanvrage van 26,820 kronen ingediend om daarvoor 80 kub. M. Zweedsch graniet te koopen als ge schenk van den Zweedschen staat voor den bouw van het vredespaleis te 's-Gra venhage. In den nacht van Zaterdag op Zon dag werd te Rotterdam brand ontdekt in de Citybazar van L. van Zanten, aan de Hoogstraat, welks huis des nachts onbewoond is. De agenten wekten de bovenbewoners die in allerhaast de vlucht namen. Het vuur bleek ontstaan in den kelder. De vlammen wisten zich toegang te Verschaffen tot het ach terhuis; met vijf slangen op de water leiding kreeg men met het aanbreken van den dag de brand onder de knie terwijl inmiddels het achterhuis nage noeg geheel was uitgebrand. Intusschen moest de brandweer nog tot Zondag middag 5 uur het huis bewaken. Het verbrandde is verzekerd. De oorzaak schijnt daarin gezocht te moeten wor den, dat inbrekers zijn binnengedron gen en brandende lucifers hebben weg geworpen. Er worden ten minste een aantal horloges vermist. Zaterdagavond ging te Arnhem een 12-jarig meisje met moeder inkoopen doenin do stad zag zij eenige dronken personen, 's Nachts droomde het kind van dronken mannen en liep droomende het huis uit, slechts gekleed met een hemd. Zoo werd zij Zaterdagnacht om 2 uur op het Velperplein door een politieagent aangetroffen. Bleek van schrik en bibberend van koude staarde zij droevig den agent aan. Toen deze begreep, waarmee hij te doen had, nam hij haar mee naar het bureau om haar wat tot kalmte te brengen. Daarna vertelde zij, dat dronken mannen in huis waren, en zij daarvoor was gevlucht. De agent bracht het kind naar huis; en hij vond de bewoners allen in diepe rust. Toen zij door den agent gewekt werden en het voorge vallene vernamen was hun verbazing groot, daar zij van de vlucht van het kind niets gehoord hadden. De stucadoorsgezellen te Almelo, die sinds Februari staken tengevolge hun ner weigering om het arbeidscontract te teekenen, hervattten Maandagmorgen het werk, na dit contract ongewijzigd te hebben geteekend. Castro. Reuter seinde Maandag uit Parijs Castro heeft hedenochtend plotseling Parijs verlaten om zich naar Santan der te begeven, waar hij mevrouw Cas tro, die daar 8 dezer aankomt, zal af wachten. Hij bevestigde dat hij het voornemen koestert de Fransche regeering over zijn uitzetting uit Martinique, een pro ces aan te doen, omdat men hem bij zijne uitzetting niet heeft laten kiezen, waarheen hij gaan wilde. Men zegt, dat Castro's plotseling ver trek in verband staat met het feit, dat in de revue van het café chantant Fo lies Bergère een scène ingelascht zal worden „Castro a Paris", waarbij de rol van Castro door een gedresseerden aan- gekleeden aap vervuld zal worden. Reuter seinde gisteren uit Parijs Castro heeft aan het Journal gezegd, dat hij vertrokken is, omdat een vriend van hem een telegram uit New-York gekregen had, dat het volgende be helsde „Venezuela is ten prooi aan een he vige omwenteling, die tegen de regee ring van Gomez gericht is. Men be schuldigt haar ervan, de grondwet ge schonden en een beroep op het buiten land gedaan te hebben, ten einde zich tegen Castro te verdedigen. Degeheele bevolking is zeer opgewonden, vooral wegens de inmenging van de Vereenig- de Staten in de binnenlandsche staat kunde van Venezuela. De troepen zijn in hun geheel tegen Gomez opgestaan. Het leger verlangt samen met het volk, dat Castro terug zal komen." Reuter seint d.d. 4 dezer uit Parijs Aan de Temps wordt uit St. Sebas- tiaan gemeldCastro heeft gezegd, dat hij zich weldra naar Ecuador zou in schepen, waar hij de gebeurtenissen wil afwachten om, zelfs met geweld, weder in Venezuela te komen. Rechtzaken. kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 30 April '09. Openbare dronkenschap: G. D., Andel, f 5 subs 3 d.G. v. Z., Sleeuwijk, f 3 subs. 3 d.A. P. L., Hedikhuizen, f 8 subs. 3 d.; G. v. O., Heusden, 3 d. Overtr. rijwiel reglement: D. A.B., Alm- kerk, G. B. B., Sleeuwijk, J. v. B., Dussen, ieder f 3 subs. 3 d. Overtr. verord. Heusden: E. S., Heusden, f 2 subs. 2 d.; J. V., id., f 3 subs. 1 d. A. v. d. P., Almkerk, overtr. jaehtdelict, f 3 subs 2 d. A. V., Veen, overtr. vischdelict, 6 X 5 d. h. Burengerucht verwekken: A. S., de Wer ken, f 5 subs. 3 d.A. d. J., Genderen, f 3 subs. 3 d.H. S., id., f 5 subs. 3 d. A. d. J., id., f 3 subs. 3d.; M. S., id., f5 subs. 3 d.L. v. E., id., vrijgesproken. C. v. M., Almkerk, kippen laten loopen op een anders grond, f 1 subs 1 d.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2