PinK Pillen Alex llleijers Koffie, UNLI Voordracht ist Iluilensocieleil. BOUWLAND. Biljartfabriek BILJARTS, Billijk te huur, A. P. C. Roothaert, Roode plekken, 000 Uitslag JOE 70S KIPPING, Wijtaïeprt Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht. in de zaal „CONCORDIA" op Don derdag 13 Mei, 's avonds ten 8 nar. H. A. J. VERHOEVEN. Te koop aangeboden: Bakkerskar met Collingsas, een lichte Hooge Kar op Veeren en een Hondenkar op Veeren. Openbare Verkooping Notaris KERKHOVEN te Werkendam, PURLIEK VERK00FEN: onsehuid vol, maar konden geen afdoende reden opgeven, waarom zij de diaman ten meê naar huis namen en haar werk niet in orde was. Alle vier zijn op staanden voet ont slagen. Hierover meldt men nader, dat de firma besloten heeft haar ontslagen snijdsters, mede op aandringen van het bestuur van den A. N. D. B., dat van het ontslag in kennis was gesteld, niet te vervolgen. Eén der arbeidsters die bekend heeft, zal een bedrag van ongeveer f 250 in wekelijksche termij nen moeten afbetalen. Niet alleen dat deze snijdster zich schuldig heeft ge maakt aan het z.g. „blompotten", zij heeft de haar op de fabriek ter bewer king gegeven diamant zonder medewe ten van de directie mee naar huis ge nomen en aan derden laten bewerken voor minder loon dan zij er voor terug ontving. Wij vernemen voorts dat de twee andere werksters niet bekend heb ben, wel heeft een harer na haar ont- slag gezegd, dat zij het „stom" vond, dat de eerstgenoemde bekend heelt. Pupendrechische strafzaak. Het Handelsblad meldt: Dr. E. Brandts, arts te Papendrecht, heeft aan den minister van justitie een adres gezonden, waarin hij eerst er op wijst, dat hij indertijd verklaringen heeft afgelegd over de oorzaak der ver wonding van den werkman Garsthagen, waarvoor hij is afgegaan op de beschrij ving die de veldwachters op de zitting van de rechtbank te Dordrecht van den val van Garsthagen hebben gegeven, en voorts doet uitkomen dat de voor stelling die de veldwachters voor het Hof te Den Bosch van dien val gaven op een zeer belangrijk punt van hun vroegere beschrijving afwijkt. Verder verklaart da adressaut dat hij ten diepste gegriefd is door de vernie tigende uitspraak door den officier van justitie in 't geheim over hem gedaan, beklaagt zich over zulk een verklaring, die in staat is geluk en welvaart te vernietigen van een persoon en zijn gezin en vertrouwt dat de minister van justitie het onrecht zal doen herstellen, dat adressant ten diepste gevoelt. Later bericht het Hblad. De heer J. Visser Gzn., aannemer en lid van den gemeenteraad te Papen drecht, heeft aan den minister van justitie een adres gezonden, waarin hij protesteert tegen de beschuldigingen, welke de officier van justitie bij de Dordtsche rechtbank in een tot den acvocaat-generaal bij het Hof te 's-Gra- venhage gerichten brief tegen hem in bracht, n.l., dat hij de geldschieter zou zijn voor het Papendrechtsche proces en den burgemeester van Papendrecht in zijn ambt zou tegenwerken. Hij be klaagt zich voorts over behandeling van de Dordtsche justitie en de Papen drechtsche politie ondervonden. Wij vernemen dat de heer Van Wal beek te Papendrecht, in denzelfden brief in hetzelfde verband genoemd, een dergelijk adres aan den minister zond. Achter de verleden week afgebrande woning van G. v. D., te Maurik wer den gisteren door de politie huis- en lijfgoederen in den grond begraven be vonden. De burgemeester liet den eige naar, genoemden v. D. bij zich ont bieden, doch deze had onraad gemerkt en de vlucht genomen. Later is zijn lijk in een sloot nabij de woning gevonden. Huis en inboedel waren voor f 1600 verzekerd. De heer S. te Laren (N.-H.) schrijft aan de N. R. Ct. Het gebeurde gisteravond omstreeks half tien. Met de lichtelijk beruchte Gooische stoomtram keerde ik, als eenig passa gier, van Hilversum naar 't lieflijk Land van Mauve. Trachtende bij het walmende olie lampje 'n krantje te lezen, was ik juist bezig m'n oogen te bederven, toen de tram met 'n krachtig geschok midden op den weg, plotseling, bleef staan. Machinist en stoker sprongen van de machine en, doodsbleek onder hun zwart masker, riepen zij den conducteur toe „'n man angereje De conducteur was onmiddellijk bui ten het rijtuig en ik volgde hem. In het half duister zagen wij, op een afstand van ongeveer dertig meter, ter zijde van de rails een menschelijk lichaam liggen en 'n paar meter ver der, tusschen de spoorstaven, een been. 't Was een afschuwelijk gezicht. De maan kwam nieuwsgierig door de drei gende donkere wolken gluren en be lichtte het griezelige tooneel. We traden nader. De getroffene bleek een schamel gekleed man van middel baren leeftijd te zijn. Hij lag op z'n rug, onbewegelij k, blootshoofds, de oogen gesloten, 'n Rimpelige kop, door zon en wind gebruind, 'u grijzende knevel, dik en krullend hoofdhaar. Type che- mineau, kon 'n broer van Jean Riche- pin zijn. 'n Knoestige stok en 'n slappe, breedgerande, zwarte vilthoed lagen op korten afstand bij hem. Teekenen van leven gaf hij niet. 'n Dun straaltje bloed siepelde uit een schaafwond aan den linkerkant van z'n onderkaak en toen we z'n hoofd een weinig optilden, zagen wij den ruigen haardos aan het achterhoofd met donkerrood bloed door drenkt. Zijn rechterbeen was ongeschon den, het linkerbeen bij de knie afge sneden. Meer uitwendig letsel was niet waar te nemen. „Ja", mompelde de onthutste machi nist, als om zich te verontschuldigen, „'k zag 'm erg best hij liep behoor lijk langs den weg maar vlakbij slingerde-d ie op ééns teugen de ma chine zelf is-t-ie der teugenop ge- loopen en dan vroeg hij dof „zoudie dood zijn?" Met 'n „dat zal 'k 'ns kijken" boog ik me over den verminkte neer, de drie trammenschen ademloos rond me. 't Onderzoek duurde niet lang en mijn diagnose luidde: „Hij ademt flink en z'n adem geurt sterk naai geestrijke dranken." Het trampersoneel heradem de en, met de zekerheid geen redde loos cadaver voor me te hebben, zette ik, nu bijgelicht door een der lantaarns van de locomotief, kalmer en nauw keuriger m'n onderzoek voort. Huiverend bracht ik m'n hand naar het akelig stompje linkerbeen en toer eerst viel het mij op, dat uit het ge rafelde, met stof en zand bedekte eindje broekpijp geen bloed stroomde. Onwil lekeurig dwaalden m'n blikken naar het afgereden been en plotseling, als voelde ik mij het slachtoffer eens Kö- penicker listelings, snauwde ik, tot ver bazing der tramlieden: „'t Is verdraaid 'n houten poot!" En zoo was het. De delinquent had z'n houten been laten afrijden. Wij heb ben hem in de tram geladen en naar Hilversum getransporteerd. Onder het transport kwam hij wat bij en bazelde zielig: „'k ben toch zoo'n ongelukkige man en 'k heb nog nooit iemand kwaad gedaan" Dan hebben wij hem aan het station neergelegd en 'n brancard gerequireerd. ('k Zal vandaag eens aan 't ziekenhuis naar hem informeeren). En toen ik gisteren voor de tweede maal naar huis reed, dacht ik zoo bij mij neigenWaarlijk er is een God voor dronken menschen. Op het z.g. "Nieuwe Erf" in de ge meente Bergen (L dicht bij de Duit- sche grens, heeft Vrijdagmiddag een felle boschbrand gewoed. Verscheiden H.A. bosch en heide zijn verbrand. De twee boerderijen, die zich in het bosch bevonden, brandden mede tot den grond af. Door de droogte en den hevigen wind ging alles zoo vlug in zijn werk, dat van den inboedel weinig kon wor den gered. De levende have kon echter in veiligheid worden gebracht. Zondagmiddag woedde in deze ge meente opnieuw een felle boschbrand. Aan den grindweg van Bergen naar Siebengewald verbrandde een groote oppervlakte dennenbosch en heide. De brand op het „Nieuwe Erf" was ook opnieuw uitgebroken, zoodat nu naar schatting een gezamenlijke oppervlakte van 150 H.A. afbrandde. Hiervan be hoort het grootste gedeelte, alsmede één der afgebrande boerderijen, tot het landgoed Bleijenbeek. De schade, vooral aan de jonge dennenbosschen, is aan zienlijk. Te Rucphen nabij Rozendaal heeft een hevige boschbrand gewoed in per- ceelen toebehoorende aan den landbou wer v. d. S. Door vereende krachten slaagde men er in het vuur tot deze perceelen te beperken. Men vermoedt kwaadwilligheid. De Utrechtsche rechtbank veroordeel de Maandag den koetsier J. P. S., be klaagd van het veroorzaken van den dood door schuld ran dr. IJssel de Schepper te Driebergen, tot 7 dagen hechtenis. De eisch van het O. M. was een maand hechtenis. Thans zijn ook de lijken van den te Lemmer verongelukten loods A. deVries en waarschijnlijk van een 4-jarig doch tertje van schipper Dinkla, opgevischt. Te Eukhuizen zijn Zaterdag achter eenvolgens aangespoeld de lijken \an twee meisjes van schipper Dinkla. Ook te Wieringen is het lijkje van een meisje aangespoeld. Twee jongetjes van 5 en 7 jaar wor den nu nog vermist. In den sneltrein AmsterdamKeu lenFrankfort is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een dame, mevrouw Hermann, de vrouw van een architect te Frankfort, in een 2de kl.-coupé voor dames, overvallen door een gemaskerd man, die voorbij Kastell het portier openrukte en binnenkwam. Onder be dreiging met een revolver dwong hij de dame hem haar portemonnaie te geven. Men vermoedt, dat de dader een ge wezen spoorwegbeambte is. Uit Amsterdam meldt men Vrijdagnacht, omstreeks 2 uur, werd de brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in de Jacob van Campenstraat no. 63. Waarschijnlijk heeft er iets liggen smeulen in een vuilnisbak, staande op het trapportaal van de tweede verdieping, en heeft het vuur zich vandaar meegedeeld aan de omgeving. De bewoners van twee hoog voor, de schuitenvoerder J. A. van Eisen met vrouw en kind, konden zich nog red den langs den in allerijl omhoog ge- brachten brandweerladder, en ook de letterzetter F. N. Cramer ontkwam ter juister tijd, zij het dan ook met een brandwond aan een der voeten. Maar de bewoners der derde verdieping zagen zich door de vlammenzee, die in een oogwenk door het dunne plafond was heengebrand, verrast. De sigarenmaker G. Dorreboom en zijDe vrouw, die ach ter woonden, zagen zich daardoor ge noodzaakt uit de ramen op de binnen plaats te springen, vanwaar zij, schoon uiterlijk niet zwaar gewond, per rij wielbrancard naar het Binnen-Gasthuis werden vervoerd. De bewoonsters van drie hoog voor, de weduwe Lodewijks en haar dochter, werden bewusteloos gevonden in den voor-alcoof, toen het de brandweer na veel moeite ge wapend met rookmaskers gelukt was tot daar door te dringen. Pogingen om de levensgeesten der twee vrouwen op te wekken, hadden geen resultaat. Als derde slachtoffer is de sigaren maker, die uit de derde verdieping sprong, Maandag nog betrekkelijk on verwacht overleden. Zy die niet de Ientekuur gevolgd hebben, zien wy met roode vlekken op het gezicht zy hebben eczeem op de handen of op het gelaat, en puisten en zweren. De Pink Pillen zullen u de beste resultaten geven voor uw Ien tekuur. Zy herstellen, zui veren en verryken het bloed, zy wekken het zenuwstelsel op en verlossen het lichaam Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Een raadselachtig geval. Zondag nacht omstreeks half een zoo lezen wij in de Dordr. Ct. hoorden de reizigers in een afdeeling 3e klas van den laatsten trein van Rotterdam naar Dordrecht tusschen de stations Baren- drecht en Zwijndrecht een vrouw gillen Vermoedende dat die gil uit de dames coupé van denzelfden wagon kwam, stak een der passagiers het hoofd uit het portier eu zag de deur van die afdeeling open staan. Óp zijn roepen keek daar een dame naar buiten, die vertelde dat even tevoren een heer, die zij bij name kende, langs de treeplank naar haar coupé was gekomen, de deur had ge opend en haar te lijf wilde. Zij had getracht de noodrem over te halen, maar de indringer had haar dat belet. De angst had haar kracht gegeven en met een flinken duw had zij hem uit den trein gestooten, zoodat hij waarschijnlijk ergens op den weg was gevallen. Ook de deur der coupé van het rijtuig waarin de indringer had gezeten stond nog open. Te Zwijndrecht werd van het geval mededeeling gedaan aan den hoofdconducteur, die terstond een on derzoek instelde, en in de coupé van den verdwenen passagier nog een jong- mensch aantrof, die den hoed en wan delstok van zijn vriend in bezit had, maar weigerde zijn naam op te geven en den conducteur zelfs dreigde te lijf te gaan, van welke feiten deze door den stationschef proces-verbaal liet op maken. Bedoelde persoon kon echter met den trein de reis naar Dordt voort zetten. De verdwenen passagier is later te voet naar Dordt teruggekeerd. Hij beweerde, in den trein in slaap te zijn gevallen en ter hoogte van het voormalig station Pieterman van hot fluiten der machine wakker geschrikt en uit den trein gevallen te zijn. Hij had echter nog tijd gehad op de tree plank te springen en was zoo een eind weegs meegereden maar opnieuw eraf gevallen, waarbij hij zich eenigszins aan de hand bezeerd had. Toen was hij genoodzaakt te voet naar Zwijndiecht te gaan, van waar hij omstreeks halfi 2 te Dordt terugkeerde. Vreemd mag het zeker heeten, dat zijn vriend geen aanleiding heeft gevonden om den trein tot staan te brengen toen hij zijn reis gezel eruit zag vallen. Te Maastricht is wederom een geval van pokken geconstateerd bij een onge huwd fabrieksarbeider van de fabriek „de Spinx." Castro. Zondagochtend vroeg is het stoom schip Guadeloupe te Santander aange komen, waar mevrouw Castro van boord ging. Generaal Castro wachtte haar in zijn hotel. In een nieuw onderhoud met een journalist heeft Castro verzekerd, dat er, hoewel de vreemde kranten er geen berichten over gehad hadden, wel de gelijk een omwenteling in Venezuela was uitgebroken. Generaal Nicolas Ro lando, de leider van de liberale partij, is er het hoofd van. Vroeger was hij een tegenstander van Castro, maar nu is hij op diens hand. Generaal Rolando zou zich* tot president laten uitroepen en daarna zou Castro zich naar Vene zuela begeven, om hem van raad te dienen. Reuter seinde Maandag uit Bordeaux Volgens berichten, die de paketboot Guadeloupe uit Venezuela mede heeft gebracht, is het leger Castro gunstig gezind. Men zegt, dat Gomez nochtans herkozen zal worden. De vrienden van Castro hebben wel een poging gedaan, om een opstand te verwekken, maar zij is mislukt. De toestand is nu be vredigend. Men is in Venezuela vol daan over hetgeen dr. Paul in Europa heeft bereikt. C^stro zou besloten hebben, zich te Teneriffe te vestigen. liurgerlifke Stand. Heugden, van 4 tot 11 Mei. Geboren Nicolasina Mechelina, d. v. G. J. Baaijens en M. P. Schouten; Elisabeth Adriana, d. v. M. van Diggelen en A. M. van Linttruijen. Getrouwd: L. M. Hesselmans, 32 j. en J. M. Belzer, 32 j. ilanbeüitetiingen. Afloop Aanbestedingen. Hark tberf chte» Waterhoogte Maastricht (brug.) 10 Mei 0.04 M. benedon 0. 11 0 09 Waterhoogte Heusden. Hoog Water 8 Mei 1.15 M. 9 1.31 10 1.31 11 1.22 Laag Water. 0.81 M. N.A.P. 0.81 0.81 0.72 A d ver ten tiën» zoowel systeem PROF. LIEBIG als gewoon gebrand, is te HEUSDEN verkrijgbaar bij: IEDERE ERVAREN HUISVROUW £12 van Mevr. WIJNAENDTS FRANCKEN— Dyserinck. over het onderwerp: DEBAT VRIJ. VMS Er is gelegenheid tot het indienen van schriftelijke vragen, die volgaarne door de spreekster zullen beantwoord worden. Entree "85 cent. bevattende 2 benedenkamers met bij kamertje, 3 bovenkamers, meidenkamer, ruime zolder, keuken, kelder, wasch- hok, provisiekamer en tuin. Het huis geheel opnieuw gerestaureerd. Eigenaar:L. J. VEERMAN,Heusden. Koffiehuishouders te Heus den, die de bediening wen- schen op zich te nemen van de Buiten- societeit, kunnen zich vóór den 2© dezer daartoe aanmelden bij den onder- geteekende. De Voorzitter, Heusden, Mei 190 een goed onderhouden Te bevragen bij ANTONIE UIJT- HOVEN te Gbnderen. VAN zal op Woensdagen Mei en 9 Juni 1009. telkens des namid dags 1 uur precies, in het Café Kie- boom, te Woudrichem, bij inzet, ver hooging en afslag, ten verzoeke van de erven Marinus Maat, Het perceel BOillLlMI). ge naamd „de Vijihont", aan de Zaud- steeg, onder Woudrichem, sectie B, nummer 439, groot 70 aren, 80 cen tiaren; breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen te bekomen bij H. Ot- tevanger, opzichter te Woudrichem en ten kantore van den Notaris. TILBURG. Levert met succes snelloopen.de volgens de nieuwste oonstruotie. Reparatiën en levering van rBallenZaken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen. 17 Mei. Proy. bestuur T*n Zuid-Holland, het onder honden vsn de haven te Stellendam van 1 Mai 19 '9 912. Raming f 12,500 per jaar. 27 Mei. Prov. beatnnr van Noord-Holland, lo. het doen van leveringen ten behoeve van de Helderiche zeewering, behoorende tot de Rijkszeewerken in Noord-Holland. Raming f 25,000. 2o. De verhooging van een gedeelte van den om- ringdjjk en voor de verbetering en uitbreiding van het gronddepot met bjjbeh. werken op het eiland Marken, beh. tot de zeewerken in N.-Holland. Raming f 11)100. 27 Mei. Prov. bestuur van Overijssel, het verrichten van baggerwerk in het Zwartewater in de provincie Overijssel. Raming f 0.40 per M3. 8 Jnni Prov. bestuur van Noordholland, het maken van een aanlegsteiger voor zeeschepen aan de znidzgde van het bnitenkanaal te Lfmuiden, beh. tot de werken tot onderhoud, herstel en verbetering van het NoorJsee- kanaal. Raming f 8000 10 Mei. Prov. beatnnr van Znidholland, het maken van oeververdediging van basultglooiïng langs het Aar kanaal, met verlenging van de kade van den Schilker- polder en bijkomende werken onder de gemeenten Nieuw- veen en ter Aar. RamiDg f 142.7" Minste insehr. C. Zanen Hzn., Ammerstol, f 119,380. ff ERKEN DAMDe zetting der tofer deze we et op de markt 571/2 et*., in de winkel* du* 621/2 et:, pet half kilo Ei-ren f 0.85 de 26 ituk*. OENDEREN Staat der uitbetaling van 26 April tot 8 Mei der Coöp. Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Eoogtte prijs f 4.70, laagste f 3,00, middelpry* f 3.87 per 1<"! Liter. Getapte melk terug zinder korting OORINCHEM, 10 Mei. Op de veemarkt waren aan gevoerd 309 runderen 16 nuchtere halveren, 20 vette varkens, 907 biggen, 351 schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 200 f 260, kal/vaarzen f 160 a 200 guiste vaarzen f 80 a 120, melkkoeien f 130 a 200, twee-en-een-halfjarige ossen f a .anderhalf jarige f 60 a 100 pinken f 50 a 90. graskalveren f a nuchtere f 8 a 12, schapen 15 a 20, lammeren f 6 a 11. biggen f 6 a 14 per stuk. Vette varkens 23 a 2y/teent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9 75 a 10.roode dito 9.60 a 9 80 witte dito f 9,50 a 9.75 inl. rogge f 6.90 a 7.10 buitenl. dito fj. a 7.25 gerst f 5.15 i 5.25, haver f 3.80 a 3.90 duivenboonen f 7.65 a 7.7 5 blauwe erwten f a mai*. 75 pond, f 6.15 <z 6 25 alles per heet. Boter 65 a 68 et. per half kilo. Eieren f 0.85 a 0.95 per 26. Kippen f 1.00 a 1.10 per stuk. ROTTERDAM10 11 Mei. Op de veemarkt waren heden aangvoerd 1211 vette rundere n, 1978 magere dito. 623 vette en graskalveren, 668 nw.htere kalveren, 413 schapen of lammeren, 651 varkens, 229 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 72 2e kw. 50 cent, kalveren le kvt. 110, 2e kw. 80 el. schapen le kw. 54, 2e kw. 42 et. vette varkens 49 a 46 ct. licht soort 45 a 42 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12 - «20 idem voor de slacht f 7 00 «10 Biggen f 1.10 a 1 30 per week. ROTTERDAM10 Mei. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 13.— 11 75 nienw f a Rogge f jer heet. Gerst f - aChevalier f - a -. Haver f 8 60 a 8 20, per 100 kilo. Bruine boonen f a witte f - Erwten f a Op de botermarkt werden aangevoerd 125/8 en 51/16 ton en 246 stukken van een half kilo. Prijs le kwali teit f 50 2« kw. f 473e kw f 45. Per half kilo 65 a 70 cent. Zeeuwsehe eieren f 3 40 a 3 60, Overmaassche dito f 3 60 a 3 80 per 100. l* weet, dat Sunlight beteekent een wonderbaarlijke besparing van tijd en arbeid in iedere afdeeling van de schoonmaak. Of men heet of koud water gebruikt, niets neemt het vuil zoo schielijk afdoend en zonder nadeel af als de Sunlight. Sunlight maakt geverfde muren, tegels en houtwerk weder zoo goed ais nieuw. Vraag tekeningen en prijsopgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3