laten. Toen de politie daarvan hoorde, is zij gaan zoeken, met het gevolg, dat het valies met den sleutel erin gevonden is. Men hoopt, dat die sleutel ook de sleutel van de zaak Steinheil zal blijken. Volgens een mededeeling van het „Berl. Tagebl." heeft de politie te Keu len de hand gelegd op vier leden van een wijdvertakte internationale dieven bende, die in den laatsten tijd zich aan tal van diefstallen in verschillende ste den van Duitschland had schuldig ge maakt. Ook werd beslag gelegd op een bewaarplaats van gestolen goederen. De inhechtenisneming had heel wat voe ten in de aarde, daar de misdadigers zich met het pistool in de hand tegen de agenten verzetten. Verschillende handelsfirma's te Dusseldorf, Dortmund, Krefeld en Oberhausen zijn door de dieven voor belangrijke sommen bena deeld. De politie heeft ook het spoor «mtdekt van nog eenige andere leden der bende. Te Brugge, nabij de Zeeuwsch-Bel- gische grens, heeft mej. S. Lacomté onder vele blijken van belangstelling haar 105en verjaardag herdacht. Zij is de oudste vrouw in West-Vlaanderen en geniet nog een uitstekende gezondheid ook haar zintuigen zijn voor haren leef tijd nog goed. Sinds 28 jaar wordt zij in een liefdehuis met groote zorg ver pleegd. Vrijdagnacht laat zijn vier bandieten een restaurant in de 7de avenue, niet ver van het bekende Waldorf-Astoria- hotel te New York, binnengedrongen. Zij hielden een gezelschap, dat zat te soupeeren, hunne geladen revolvers voor en lieten hen tusschen geld en loven kiezen. Het gezelschap liet zich al zijn geld afnemen en de dieven verdwenen, zonder de aandacht van de politie ge trokken te hebben. Een telegram uit Amoy zegt, dat er in Middel-China op verscheiden plaat sen pest blijkt te heerschen. In Tsoean- tsioe schijnt de ziekte het kwaadaar digste te wezen. Daar sterven er dage lijks een vijftig menschen aan. Volgens een telegram uit St. Peters burg is Maandag daar de cholera weer verschenen, na eenige dagen weg te zijn gebleven. Er ware weer verscheiden nieuwe gevallen. Ook vreesde men, dat twee menschen er de Siberische pest hadden gekregen. Zij werden schielijk afgezonderd. Prins Zalaheddin, ren zoon van Sul tan Moerad, heeft, volgens een telegram uit Konstantinopel aan de Echo de Paris, een proces tegen Abdoel Hamid aangespannen, wegens de opsluiting waartoe de laatste zijn ('s prinsen) vader gedurende zoovele jaren gedoemd had. De prins zal zelf voor de rechtbank verschijnen en daar opzienbarende ont hullingen doen. De volgende week zal te Saloniki een ander proces tegen Abdoel-Hamid dienen van juweliers, die, op last van hem, verbannen waren en dientenge volge zeven jaar lang hunne winkels gesloten hadden moeten houden. Zij eischen 500,000 gulden schadevergoe ding. De Lokal-Anzeiger verneemt uit Kon stantinopel, dat men onder de stukken op Jildiz verder de bewijzen heeft ge vonden, dat de Fransche gezant Con- stans van den Sultan een maandelijk- sche toelage van 2000 en de Russische gezant Zinowjef een van 1000 pond ontving, die hun door bemiddeling van Pangri-bei, den derden directeur van de Ottomaansche bank werd uitbetaald. De Fransche en Russische regeerin gen zijn hiervan verwittigd en hebben daarop hunne gezanten teruggeroepen. Andere bladen spreken dit bericht echter tegen. De jong-Turken erkennen, dat men geen enkel stnk, dat bezwarend voor de Duitsche regeering is, heeft gevonden. Uit St. Petersburg komt het bericht van het overlijden van Pergament, con- stitutioneel-democratisch lid der Doema. Verscheidene bladen wijten zijn dood aan de voortdurende vervolgingen, waar aan hij van de zijde der regeering blootstond. Het Novoje Wremja zegt, dat Pergament zich vergiftigd heeft. In sommige bergstreken van Zwitser land is de laatste dagen veel sneeuw gevallen. Op den weg bij het Gotthardklooster, die in 't begin van de week, toen men er warm weer had, geheel sneeuwvrij was, lag Vrijdagmorgen, nadat het on geveer 18 uur gesneeuwd had, de sneeuw 90 centimeter hoog. Op de lijn Lauterbrunnen— Mürren en op de Pilatusspoor moest de dienst wegens de sneeuw worden gestaakt. De Eugelsche kiesrechtvrouwen heb ben het vooral op minister Asquith begrepen. Zij gunnen hem zelfs zijn Pinkstervacantie niet. Hij brengt die door te Clovelly. Zondag wisten drie van die vrouwen in de kerk een plaats tegenover den minister te krijgen. Meer dan hem aangapen deden ze daar niet Na kerk klampte zij hem echter dadelyk om een onderhoud aau. Geen seconde I was het antwoord. Zij volgden hem desondanks tot zijn huis. Maandag speelde de minister golf. Politie be waakte het veld. De drie waren echter al die mannen te erg en wisten, over rotsen klauterende op het veld bij den minister te komen. Zij grepen hem bij den arm, maar nu was ook de Politie bij de hand en nam ze mee. De regeering der Vereenigde Staten heeft besloten het Panamakanaal door 60 kanonnen van 400 m.M. te doen verdedigen. De zwaarste kanonnen, tot dusver in gebruik, hebben slechts een kaliher van 305 mM. Uit Munchen wordt gemeld, dat Beie ren en Pruisen op het oogenblik onder handelen over de sedert jaren hangende plannen voor den aanleg van een groo- ten waterweg tusschen de Donau en den Main. De groote Engelsche en Amerikaan- sche bladen maken melding van een recente beurstransactie van een der bekendste Chicago'sch groothandelaren in graan, den heer James Patten, die reeds eenige maanden geleden zooveel van zich deed spreken door zijn graan- speculaties, waarin hij aanstuurde op een „corner" in tarwe. Patten moet toen reeds aanzienlijke winsten hebben behaald. Maar dat alles schijnt ver overtroffen door zijn welgelukte mani pulaties in tarwe van deze laatste dagen. Hoe deze speculaties in elkaar zaten, doet hier niet ter zake en zal trouwens door Patten zelf niet aan de groote klok zijn gehangen. Maar wel is uitge lekt dat de persoonlijke winst door Patten behaald, niet ver van de vijf millioen gulden bedraagt, en dat alle employé's der firma en dat zijn er niet weinigen een gratificatie groot 1jl0 van hun jaartraktemont ontvingen. De Daily News verneemt uit Chicago van een nieuwe wreedheid, die de lust tot opschik van het geslacht der vrou wen meebrengt. Om iets nog niet ver- toonds in het artikel hoedespelden op de markt te brengen, heeft men om te beginnen, vijfduizend gehoornde padden uit Texas langs scheikundigen weg verhard om ze als koppen van hoede spelden te gebruiken. De bewerking schijnt zeer pijnlijk te zijn. Er zijn nog 50,000 levende padden besteld. Dieren vrienden klagen luide over deze wreed heid, maar voorloopig met de luttele uitkomst die dergelijk verzet in den regel heeft. De arbeiderspartij in Natal heeft eenstemmig het grondwetsontwerp voor Zuid-Afrika verworpen, wegens de schrapping van de evenredige vertegen woordiging en wegens de overeenkomst, tusschen Transvaal en Mocambique ge sloten. Het station Bovenjki is door een troep gewapende roovers overvallen. De stationschef is gedood en zijn vrouw ge wond. Uit de kas van het station stalen zij 1000 roebels en namen toen de vlucht. Uit München wordt gemeld: Te Kronach heeft een 16-jarige bak kersleerling, die vroeger al gestraft werd wegens diefstal en het plegen van on tuchtige handelingen met kleine kin deren, Donderdag de 31-jaiige vrouw van zijn baas een touw om den hals geworpen en haar vervolgens met een bijl doodgeslagen. De jeugdige moor denaar greep vervolgens een 5-jarig kind van zijn patroon bij de beenen en slingerde het tegen een muur, zoo dat de schedel van het kind werd ver pletterd en de hersenen op den grond vielen. Daarna heeft de jongen de beide lijken opgehangen om aan zelfmoord op haar kind te doen gelooven en toen stal hij, met behulp van een sleutel dien de vrouw bij zich droeg 270 mark. Eerst bleef hij nog kalm in 't huis van zijn patroon en had zelfs de bru taliteit, bij de buren te gaan vrager, of zij de vrouw en het kind ook had den gezien. Later nam hij de vlucht naar een naburig dorp, waar hij echter spoedig gevat werd. De politie had moeite, hem tegen de woede van het publiek te beschermen. In Oklahoma zijn bij een wervel storm 22 menschen omgekomen en 50 gekwetst. Verder meldt men, dat te Key West 10 en te Depew 12 men schen gedood en dat die twee steden verwoest zijn. In Brown wood (Texas) zijn tusschen de 50 en 75 menschen door neerval lende stukken hout in hun bed gedood. Op weg van Londen naar Bangkok zijn juweelen van den koningvan Siam tot een gezamenlijke waarde van 120,000 gulden gestolen. Het kistje, waarin zij verzonden waren is leeg te Bangkok aangekomen. De muzelmannen te Adana, in Klein- Azië, hebben Sjefket-pasja, den opper bevelhebber over de troepen, bericht gezonden, dat zij een algemeene slach ting onder de Klein-Aziatische christe nen zouden aanrichten, indien de te. rechtstellingen aanhielden. De regeering heeft daarop aan Sjefket geseind, dat de krijgsraad moest voortgaan met alle aanstichters van de jonge moordpar tijen, ondanks de bedreigingen van de reactionairen, te straffen. Nederlanders in Californië. In de No. 115 van de Handelsbe richten (uitgegeven vanwege het dep. van L. N. en H.) komt een uitvoerige bewerking voor van een rapport van den consul Narsily, te San Francisco. Daaraan is het volgende ontleend Nauwkeurige cijfers over de immi gratie in Californië zijn niet beschik baar. De statistieken hebben alleen be trekking op de pjr schip aangekomen immigranten, die voornamelijk uit Ja pan afkomstig zijn. Het Nederlandsche element, hoewel betrekkelijk talrijk, is gering in verge lijking met andere nationaliteiten. De meeste Nederlanders oefenen een be roep uit en zijn daarin over het geheel met goed gevolg werkzaam. Er is ech ter eene klasse, samengesteld uit meer ontwikkelde personen, welke steeds met groote moeilijkheden heeft te kam pen, alvorens eene betrekking te vin den. Dit geldt inzonderheid voor kan toorbedienden. Aan deze moet wordt afgeraden naar Californië te emigreeren, tenzij zij bereid zijn, in afwachting van eene voldoende gesalarieerde betrekking elk werk, dat hun wordt aangeboden, aan te vatten. In geen geval dienen zij geheel zonder geldmiddelen te emi- greereD, daar hun toestand dan spoe dig onhoudbaar wordt. Er bestaat ove rigens veel meer vraag naar personen, die handenarbeid willen verrichten, dan naar hen, die voornamelijk met het hoofd moeten werken. De grootste kans op succes hebben dus zij, die aan harden handenarbeid gewoon zijn. Deze immigranten kunnen als daglooners werk vinden o. a. bij boschexploitatie, bij den aanleg van wegen en spoorwegen, in mijnen, enz. De dagtaak is dikwijls lang, terwijl het loon afwisselt tusschen 1.75 en 3, soms zelfs 4 dollars per dag. Voor drie maaltijden per dag wordt het loon dik wijls verminderd met 0.75 a 1 dollar. Deze maaltijden zijn echter in vele ge vallen slecht bereid en van onvoldoende qualiteit. Ook de slaapgelegenheden laten dikwijls te wenschen over. De meeste werklieden in deze takken van bedrijf zijn Italianen, Grieken en voorts Slavoniërs, Japanners en Hindoes. Over het geheel kunnen arbeiders van de zelfde nationaliteit door zich in een plóeg te vereenigen betere conditie be dingen, dan wanneer zij onafhankelijk van elkander ,werk zoeken. Sommige ondernemers vinden er daarom voor deel in een groep arbeiders van ver schillende nationaliteit in dienst te nemen, welke weliswaar meestal min der gelijkmatig arbeidt, doch waaronder ook minder aaneensluiting bestaat. Een andere klasse van immigranten wordt gevormd door landbouwers, waar onder ook het Nederlandsche element is vertegenwoordigd. Een te San Fran cisco gevestigd informatiebureau onder den naam California Promotion Com mittee" verspreidt op groote schaal drukwerken, voorzien van cijfers en illustraties, met het doel de immigratie vooral van landbouwers, aan te moe digen. Dit bureau vergemakkelijkt het transport der landverhuizers door ver laging der vrachten van Europa naar Californië te bewerken. Na aankomst wordt echter van de immigranten ver wacht, dat zij zich zelf voort zullen helpen. Het bureau is niet een offici- eele instelling, doch verstrekt alleen inlichtingen over het land en de pro ducten daarvan. Het biedt geen land ten verkoop aan, doch bevordert den verkoop van, land door grondeigenaars aan landbouwers, hetzij tegen betaling in termijnen, hetzij tegen contante be taling. Naar verluidt, wordt het „Pro motion Committee" gesteund door spoor wegmaatschappijen en groot-grondbe zitters. Door Nederlandsche landbouwers, die in Californië werkzaam zijn geweest, is er meermalen over geklaagd, dat de omstandigheden daar ongunstiger zijn dan op eene Nederlandsche boerderij. Dit is een van de redenen, waarom vele Nederlandsche boerenknechts in Californië den arbeid op het land op geven en in de steden ander werk trach ten te vinden. Het behoeft geen betoog, dat er ook gunstige uitzonderingen zijn, doch deze worden uit den aard der zaak minder bekend, dan de gevallen, waarin reden tot klachten bestaat. Behalve het genoemde „Promotion Committee" trachten andere maatschap pijen en ook particulieren de kolonisatie te bevorderen door het verspreiden van drukwerken, waarin in hoogdravende bewoordingen de vele voordeelen, welke Californië aanbiedt, worden genoemd. Daar Nederlanders over het algemeen als gewenschte kolonisten worden be schouwd, zijn deze propaganda-middelen ook in Nederland verspreid. De resul taten van vroeger in Californië geves tigde Nederlandsche koloniën, welke zich bij het koopen van land bepaald hadden tot het raadplegen der ontvan gen kaarten en prospectussen, zijn echter veelal teleurstellend geweest. Het aantal Nederlanders, gevestigd in dit consulair ressort, is niet bekend; het bedraagt echter ongetwijfeld eenige duizenden. In het consulair register werden alleen sedert den brand te San Francisco in April 1906 meer dan 350 Nederlanders ingeschreven, welk cijfer slechts een gering gedeelte van het totale aantal der in het ressort van dit consulaat gevestigde Nederlanders bedraagt. Wat de door hen uitgeoefende beroepen be treft, kan worden opgemerkt, dat onder hen worden aangetroffen timmerlieden, steenhouwers, metselaars, teekenaars, boerenknechts, electriciens, kantoorbe dienden, bakkers, loodgieters en gas fitters, ketelmakers, zilversmeden, schil ders, kellners, enz., zoomede eenige geneeskundigen, ingenieurs, architecten, aannemers, musici, chemici, onderwij zers, enz. Een groot aantal Nederlan ders zijn reeds jaren lang werkzaam in handel of landbouw en hebben het daarin tot eene onafhankelijke positie gebracht. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 2 Juni. L. v. E. die te Drunen kermis wilde gaan houden, had het ongeluk uit een schommel te vallen en zich ernstig te bezeeren. Hij had een vreeselijke wonde aan het voorhoofd en aan een zijner handen, zoodat hij niet vervoerd mocht worden. Heden, Dinsdag morgen, is hij per tram naar Heusden vervoerd. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Mei in de rijks postspaarbank ingelegd f 9861,66, terug betaald f 12703.63. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4691. Gedurende de maand Mei is alhier 25,9 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 7. WERKENDAM. Den tweeden Pinkster dag waren eenige familieleden van den heer J. Timmermans alhier, hem van uit Rotterdam met een motorbootje een bezoek komen brengen. Terwijl het bootje met de gasten op het punt van vertrekken was, had er een benzine-ontploffing plaats, die een viertal personen erge brandwonden deed oploopen. Gelukkig konden allen de boot nog verlaten en bluschten aanwezigen met groote moeite den brand. Een kind van tien jaar werd in de verwarring over boord geworpen, doch nog tijdig gered. Was het ongeluk midden op de rivier ge beurd, dan waren hoogstwaarschijnlijk allen verbrand. Dokter Mijnliefï heeft de gebran- den, waaronder een kindje van 4 maanden, de eerste hulp verleend. Zaterdag aanstaande, des namiddags 7 uur, zal door het gemeentebestuur alhier, worden aanbesteed het schoonmaken en uitdiepen der binnenhaven. Inlichtingen worden verstrekt door den gemeente archi tect. NIEUWKUIK. Een zekere manden maker alhier was j.l. Zaterdagavond bezig in zijn woning zijn huisvrouw een afstraf fing te geven. De gemeentenaren, zulks be merkende, haalden hem uit zijn huis en straften hem buiten op een geduchte wijze af, tot zoolang de burgemeester hem in zijn bescherming nam. VEEN. Bij het gehouden concours van fanfaregezelschappen te Lekkerkerk op Pinkstermaandag werd door het fanfare gezelschap „Wilhelmina", directeur de heer S. Spiero te 's-Bosch in de derde afdeeling een len prijs behaald, terwijl hun in den marschwedstrijd een 3n prijs werd toegekend. We mogen niet nalaten dit corps met haren eminenten directer van harte geluk te wen schen met het behaalde succes. GIESSEN. Bleef onze gemeente na de geboorte van Prinses Juliana lang zonder feeststemming, eindelijk toch werd in een raadsvergadering besloten ook hier een kleine som uit de gemeentekas te trekken voor tractatie der schooljeugd. Vrijdag j.l. was het feest voor de kleintjes. Om één uur zag men hen met sjerp en vlag getooid naar de openbare school snel len. In de school ontvingen zij verschil lende versnaperingen, waarna ze onder zorgvolle leiding van onderwijzer en onder wijzeres in een groepje werden opgesteld om gefotografeerd te worden. Nu trok men onder het zingen van gepaste liederen door het dorp. Eerst werd halt gehouden bij het café Westerlaken, alwaar de kleinen verrast werden met een paar glaasjes li monade. Voorts ging men langs de woning van den oudsten Wethouder; hier werd de schooljeugd koekjes uitgedeeld. Vervolgens ging men naar het fort Giessenhier overhandigde de heer H. den onderwijzer iets, waarvan de kleintjes later in de school heerlijk smulden. Nu trok men van het fort naar de school. DóAr kwam men eerst oprecht in feeststemming. Hoe prach tig en smaakvol was daar de versiering, daarvoor ons compliment aan onderwijzer en onderwijzeres, daar klonken eerst de liederen vooral het eerste vers van Wien Neerlandsch bloed, dat door vier kinderen werd gezongen. Nog wat liederen, nog wat koekjes en de kinderen gingen vroolijk huiswaarts. Eere aan onderwijzer en onderwijzeres, dank aan de milde gevers; evenwel moeten wij er een jammer aan toevoegen, dat er niet meer belangstelling was. De handel in aardappelen is alhier in de laatste dagen zeer levendig met stij gende prijzen. Men besteedt thans voor Zeeuwen f 4 k f 4.50 en voor Geldersche blauwen f 3.50 per mud. WIJK. De baldadigheden welke hier van ouds met de Pinkster nachten plaats vinden, schijnen ook nu nog niet vergeten te zijn. Verschillende boerinnen moesten des morgens met weinig of geen melk van hun koeien huiswaarts keeren, omdat bal dadige liefhebbers zich reeds aan de melk te goed hadden gedaad. Menigeen hield tot laat in den nacht de wacht bij zijn koeien, en toch was des morgens de melk verdwenen. Het fanfarecorps „Oefening en Uit spanning" alhier, heeft op het op Pinkster maandag gehouden concours te Lekkerkerk, wederom schitterend bewezen, dat het zich met recht onder de eerste vereenigingen van deze streek mag rekenen. Haar toch werd in de derde afdeeling, met slechts één punt verschil den eersten prijs b. toe gekend. Een woord van lof komt hiervoor I zeker wel in de eerste plaats toe aan hun nen kranigen directeur, den heer P. Ba- zelaar uit Ammerzoden, die in korten tijd van acht weken, dat hij aan deze vereeni- ging verbonden is, ze tot deze hoogte wist te brengen. In de tweede plaats een woord van hulde aan de leden, die getoond heb ben, wat onder goede leiding, met een krachtigen wil en eendrachtig samenwerken kan tot stand gebracht worden. Gaat zoo voort „Oefening en Uitspan ning" en wij twijfelen niet of nog meerdere medailles zullen uw aandeel sieren en gij zult worden een vereeniging waarop Wijk trots kan zijn. DUSSEN. Op Pinkstermaandag, des morgens om ruim elf uur, brak brand uit in de groote landbouwerswoning, bewoond door den heer A. van Tilborg. Zoo snel grepen de vlammen om zich heen, dat in minder dan een uur tijds de geheele woning met schuren in de asch lag. Van den in boedel werd nog al veel gered, de brand schade van het huis wordt door verzeke ring gedekt; oorzaak onbekend. De brand trok juist op den Pinkster dag een ontzettend groot aantal nieuws gierigen, zoowel van hier, als van elders. Ds. Kla&ssen, predikant bij de Her vormde gemeente alhier, ontving toezegging van beroep naar Hoogmade. liinnenlaud. Bij enkele candidaatstelling zijn gis teren tot lid der Tweede Kamer geko zen, in het district BreukelenJ. H. de Waal Malefijt (A. R., aftr.). Grave Mr. D. A. P. N. Kooien (R. K., aftr.L HelmondMr. E. R. H. Regout (R. K., aftr.). 's-Hertogenbosch Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt (R. K., aftr.). RhedenJhr. J. W. J. C. M. van Nispen tot Sevenaer (R. K., aftr.). Roermond Mr. F. J. Bolsius (R. K., aftr.). Sittard J. H. J. Beckers (R. K., aftr.). VeghelB. R. F. van Vlijmen (R* K., aftr.). Waalwijk: Mr. J. A. Loeff(R. K.,aftr.). Weert: Jhr. mr. V. E. L. de Stuers (R. K., aftr.). Zevenbergen A. O. A. van Vuuren (R. K., aftr.). Omtrent den plechtigen doop van Prinses Juliana op 5 dezer in de Wil lemskerk te 's-Hage, vernemen we het volgeude H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins, benevens de vorstelijke verwan ten zullen, kort vóór de jongeboren Prinses, in de met 6 paarden bespannen gouden koets, door de grootmeesteres van H. M. 's Huis, naar de kerk zal worden geleid, in het kerkgebouw aan wezig zijn. Het statierijtuig wordt voorafgegaan door den ceremoniemeester en kamer heer in rijtuig en begeleid door een militair eere-escorte. Aan het paleis zal een eerewacht van de grenadiers en jagers met de stafniu- ziek van de Koninklijke kapel en aan de Willemskerk de muziekkorpsen der jager-bataljons en van de veld-artillerie zijn opgesteld. De weg dien de doopstoet zal volgen is van het paleis door de Paleisstraat, Parkstraat, Alexanderstraat, Sophielaan, Nassaulaan tot aan de Willemskerk en terug. H. M. de Koningin zal haar dochter ten doop houden. De Koninklijke Zangvereeniging „Ex celsior" zal tijdens de plechtige hande ling kerkelijke gezangen voordragen. Tot de plechtigheid zullen o. a. wor den uitgenoodigdde ministers, de hooge staatscolleges, de voorzitters en leden van de beide Kamers der Staten- Generaal, de vertegenwoordigers van de provinciale besturen, de Commissa rissen der Koningin in de provincieën, de burgemeesters van Amsterdam, Rot terdam en 's-Gravenhage, de leden van den gemeenteraad te 's-Gravenhage en voorts notabelen van kerkinstellingen. In het kerkgebouw zullen kamerhee- ren als aide-ceremoniemeesters dienst doen. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft bepaald, dat onvoor waardelijk alle verzoeken van particu liere instellingen en personen, om de wachtkamers der kantoren te mogen gebruiken voor bekendmakingen van allerlei aard, hoe nuttig sommige me- dedeelingen ook zijn, zullen worden afgewezen. Ook bedrukte vloeiboeken, handleg gers enz. door particulieren verstrekt, vallen hieronder. Men schrijft aan de N.'R. Ct. Hoewel zich tengevolge van de krach tige regeeringsmaatregelen in de laatste

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2