Henórito CoineÉa m Santen, Boerenknecht, Bostnr fler Ponen. UITERWAARDEN, A. W. MOLL, pl. H. C. Tan Santen, KROONDOMEIN. 205 Hectaren HOOILAND, 148 Mm HooilaM, HOOILAND. verpachten Openbare Verpachting op VRIJDAG li JUNI a s., FALCK. Nolarü KËRKH!)VE\ (e Werkendam, Openbare Verhuring Not KERKHOVEN, te Werkendam, Onder Werkendam en Dussen, Notaris KERKHOVEN te Werkendam, Boezem-Hooiland, weken geen gevallen van mond- en klauwzeer meer hebben veorgedaan en deze ziekte dus voor het oogenblik als geweken mag worden beschouwd, wordt een onderdeel der maatregelen n.l. de voortdurende controle van het vee door het veeartsenijkundig staatstoezicht met kracht doorgezet, daar gebleken is, dat dit de spoedige aangifte door de vee houders zeer bevordert, tengevolge van de wetenschap dat bij ontdekking van een geval van mond en klauwzeer waarvan niet onmiddellijk aangifte bij den burgemeester is geschied, proces verbaal en inbeslagneming volgt. Thans, nu net vee zich in de weiden bevindt, worden deze en bij voorkeur afgelegen en moeilijk te bereiken lan derijen herhaaldelijk en op ongeregelde tijden bezocht, terwijl aan de ambtena ren order is gegeven om tegelijkertijd ook stallen en schuren te inspecteeren voor eventueel afgezonderde ziektege vallen. De Krijgsraad te 's-Gravenhage heeft den kapitein-kwartiermeester van het Oost-Indisch leger met verlof hier te lande en te 's-Gravenhage woonachtig J. W. M., die terecht stond, als vroeger gemeld, wegens verkrachting van twee zijner dienstboden vrijgesproken van een der feiten en wegens het andere feit veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 27j jaar, met aftrek der preventieve hechtenis. Beklaagde heeft van dit vonnis hoo- ger beroep aangeteekend bij het Hoog Militair Gerechtshof. Te Dordrecht is Pinkstermaandag ingebroken in het kantoor der zagerij en houtwerf der Handelsvereeniging voorheen onder de Firma F. en A. van der Linden, aan den Weeskinderendijk. De brandkast, een gewone lichte ijze ren boekenkast, met steek-pompsloten, dateerend van 1876, was op twee plaat sen met geweld geopend. In de boven- en de benedenkast waren gaten, veel te groot en blijkbaar door niet zeer deskundige inbrekers, gemaakt. Uit de brandkast is alles wat gouden of zilveren geldswaarde was, voorname lijk het buitenlandsch geld ontvreemd. Nikkel en koper liet men liggen. Alles en alles bedraagt het gestolene echter geen twee honderd gulden aan Neder- landsch geld hoogstens een f 12. Men nam met het oog op het alleen staan van het kantoor steeds speciale maat regelen, die nu gelukkig doel hebben getroffen, en de schade aanzienlijk be perkten. Het is bijna niet aan te nemen, dat de inbrekers de plaats van het mis drijf niet kenden. Dwars door de drie deuren zijn zij recht op hun doel afge gaan. Op den Liesselatenweg onder Dreune (N.-Br.) zijn tijdens een kortstondige windhoos twee wielrijders, die elkander door het opwaaiende zand niet hadden opgemerkt, zoo hevig tegen elkander aangereden, dat een van hen, Willem van der Ven uit Milheeze, zoodanig werd gewond, dat hij onmiddellijk naar het Liefdehuis moest worden overge bracht. Aldaar is hij, zonder bij kennis ge komen te zijn, aan de gevolgen van hersenschudding overleden. De onge lukkige was de eenige kostwinner zijner tachtigjarige moeder. Zaterdagavond laat zijn te IJmuiden twee jongelieden aangehouden, die trachtten met een sleepboot naar En geland over te steken, om daar te hu wen, waarvoor ze te Amsterdam van de ouders geen toestemming konden krijgen. De jongeman is een zoon van voorname familie. Per automobiel ge komen, werden ze onder politiegeleide per automobiel naar Amsterdam terug gebracht. Het geval veroorzaakte in den laten avond veel sensatie te IJmuiden. Het tramvervoer naar Scheveningen was met de Pinksterdagen weder bui tengewoon groot. De Staatsspoor-stoom tram vervoerde circa 40,000 personen en de stoomtram der H. IJ. 8. M. on geveer 20,000 personen. Aan de stations, vooral aan dat der H. IJ. S. M., was 't Pinkster-Maandag enorm druk. Zoowel in de richting naar Amsterdam als naar Rotterdam liepen tal van extra-treinen. Ongeveer 1 uur 's nachts vertrok de laatste trein. Omtrent de drukte te Scheveningen zelf meldt men dat daar, vooral op 2en Pinksterdag, een ongekende leven digheid heerschte. Ouden van dagen herinneren zich niet een zoo kolossaal bezoek aan de zeeplaats. Het prachtige zomerweder, het feestgewaad waarin Scheveningen reeds steekt voor den Juliana-dag op heden, het traditioneels Pinkster-kermisje, waren even vele fac toren tot het enorme vertier. En zoo was 't te Schevenigen wat men noemt weer eeLS 'n ouderwetsche Pinksteren. De pier deelde in de drukte door een bezoek van meer dan 20,000 personen de stoomboot voer den ganschen dag af en aan bij den aanlegsteiger, die thans het meren zeer vergemakkelijkt. Aan het strand schoot het aantal zo- merstoelen bij honderden tekort; alle inrichtingen op strandmuur, Gevers Deynootplein en in het dorp maakten uitstekende zaken, 's Avonds gaven de illuminaties, die proefsgewijze hier en daar werden ontstoken, nog meer leven digheid. Door zeer velen werden pleziertocht jes ter zee gemaakt, waartoe tal van vaartuigjes, onder welke een twintigtal garnalenbootjes, gelegenheid gaven. De stoombootreederij Fop Smit Co., heeft gedurende de beide Pinksterda gen 22,894 passagiers vervoerd. Tal van boeren in Friesland, die ge regeld hunne hooilanden in de laatste jaren met de machine maaiden, gaan nu weer maaiers in dienst nemen om met de zeis het gras af te snijden. De ondervinding heeft geleerd dat door steeds met de machine te maaien het land daardoor lijdt. De machine trekt vooral als de messen niet flink scherp ineer zijn te veel gras uit den grond. Bovendien snijden ze het gras niet zoo kort af als met de zeis geschiedt. Om de drie jaar weer met de zeis maaieD, dat is in het belang van de hooilanden, zoo luidt het oordeel der boeren. Men schrijft uit de Over-Betuwe. Naar het schijnt heeft het fruit niet zooveel van de nachtvorsten geleden als men aanvankelijk meende, en zal over het algemeen, behoudens zeer bijzondere omstandigheden, van alles een vrij goed gewas komen. Peren en appelen beloven zelfs zeer veel. Ver schillende soorten peren hebben zich reeds prachtig tot vrucht gezet. J. d. K., uit Enschedé, die op 17 November van het vorige jaar tusschen Hengelo en Delden uit den trein sprong, toen hij onder politiegeleide van Arn hem naar Almelo zou worden overge bracht en die s.-dert voortvluchtig was, is te Glanerbrugge door de marechaus sees on gemeentepolitie in hechtenis genomen, toen hij van uit Duitschland waar hij al dien tijd vertoefde, een be zoek aan zijn oude woonplaats wilde brengen. In verband met de grafschennis te Kapel-Avezaath op 10 en 11 Mei ge pleegd, zijn door den rechtercommis saris te Tiel reeds vijf personen in in structie gehoord. Maandagmorgen ontving men aan het Maasstation, te Rotterdam, telegra fisch bericht, dat tusschen Arnhem en Utrecht van een passagier in den trein een portefeuille met 1200 mark was gestolen. Die passagier was te Utrecht uitgestapt. Een onderzoek bij aankomst van dien trein, ingesteld, leverde geen resultaat op. In de Streek (N. H.) neemt het aan tal typhus-gevallen weer toe. Door den gemeenteraad van Grootebroek zijn verordeningen vastgesteld tegen het verontreinigen van slootwater. Uit Rotterdam wordt geschreven: In den namiddag van den Eersten Pingsterdag surveilleerde de agent van politie 3e klasse J. B. in den Zwaans hals alhier. Plotseling werd hij en zon der dat daarvoor aanleiding bestond, aangevallen en geslagen door J. G. Z. en E., die even later geholpen werden door den kistenmaker D. S., die daar voor over de Rotte zwom. Later voeg den zich nog bij dit drietal de broeder van S., de kistenmaker P. S., de war moezier G. S. en v. V., die zich met een pontje over lieten zetten. Zij allen sloegen op den politieman los, die tegen een dergelijke overmacht niet bestand, het geducht ontgelden moest. Inmiddels hadden anderen de politie gewaarschuwd en kwam voor den mis handelden agent weldra hulp opdagen. Agenten te paard en te voet arresteer den toen J. G. Z de gebroeders D. en P. S. en den warmoezier G. S.E. en v. V. ontkwamen. Allen werden naar het politiebureau gebracht, waar tegen hen proces-verbaal opgemaakt is. De gearresteerden zijn van 17 tot 29 jaar oud. De mishandelde politieagent J. B.is buiten dienst gesteld moeten worden. Hij is door trappen inwendig ernstig gekwetst. De ongeveer 70-jarige veehandelaar Hoogveld uit Wijchen is gisterenmid dag aan het station door den trein van 4.15 (naar den Bosch) overreden. Hij trachtte op de treeplank van den reeds in beweging zijnden trein te springen, doch viel tusschen perron en treeplank. Hij kwam met het hoofd onder den trein en werd dood opgenomen. Gisterennamiddag tijdens den dienst van 3.45 van IJselmonde op Rotterdam is van den conducteur C. Lammens, wonende te IJselmonde, varende op de stoomboot IJselmonde der reederij J. A. v. d. Schuit, door verbreking van een slot uit zijn vertrekje ontvreemd een bedrag van pl. m. f 60 a f 70. ISsirgeriyke Stand. Heusden, van 28 Mei tot 1 Juni. Geboren Johannes, z. v. L. Kuijpers en Adriana Toethuis. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 27 Mei 1909. Openbare dronkenschap: A. v. B. te Dussen 3 d., M. v. D. te idem en M. Z. te Werkendam elk f 10 subs. 3 d., H. H. te Poederoijen f 5 subs. 3 d., P. v. d. W. te Vlijmen f 8 subs. 3 d., C. v. d. H. te Werkendam f 12 subs. 3 d. Overtr. rijwielreglement: M. J. te Dussen f 0,50 subs. 1 d., G. v. D. te Drunen f 2 subs. 2 d.f W. v. L. te idem, J. S. te Woudrichem en P. N. te Almkerk f 3 subs. 3 d., G. V. te Veen f 5 subs. 5 d., J. A. L. te Andel f 2 subs. 1 d. Overtr. prov. reglement: D. v. R. te Veen, H. de L., C. S., J. v. S. en D. W., allen te Giessen elk f 5 subs. 5 d. Overtr. herbergreglement: P. v. d. W. te Vlijmen, J. v. d. B., D. v. d. B., H. H. allen te Nieuwkuijk en A. E. K., A. de B., A. d. V., P. J. G. en A. M. v. J., allen te Hedikhuizen en G. D. te Nieuwkuijk elk f 2 subs. 1 d., A. W. H. te idem f 1 subs. 1 d., J. M. v. V. te Hedikhuizen, bevel teruggave aan ouders. I. v. V. te Sleeuwijk, overtr. Wapen wet f 10 subs. 10 d. met verbeurdver klaring van het geweer. Overtr. verord. van Oudheusden: A. v. M., E. L. V., G. v. d. H allen te Elshout, elk f 1 subs. 1 d. G. J. B. te Heusden, overtr. jacht wet f 5 subs. 4 d. Overtr. vischdelict: C. v. d. K. te Almkerk f 2 subs. 2 d., G. K. te Veen f 5 subs. 2 d., J. D. te idem f 4 subs. 2 d., A. V. te idem 2 X 1 15 subs. 2X4 d., M. v. d. H. te idem 5 d. hecht., P. B. te Rijswijk 2 X H subs. 2 X 2 d. M. A. K. en W. B. te Woudrichem, loopen over grond waarvan de toegang is verboden, b=vel teruggave aan ouders. StraatschenderijJ. v. B. te Hedik huizen, M. v. B. en G. v. E. te Vlijmen f 3 subs. 3 d., J. H. te Giessen en J. C. te Genderen, elk 2 jaar proeftijd. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 31 Mei 0.45 M. beneden 0. 1 Juni 0.46 Ad verten tien. Heden overleed tot onze diepe droef heid, onze hartelijk geliefde Moeder Weduwe van Antonie Willem Moll, in leven Hoofd der School te Doeveren, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Uit aller naam: W. M. MOLL. H. H. MOLL. Pr&riÏÏTi), 30 Mei 1909- Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. Er biedt zich aan, een gehuwd van goede getuigen voorzien. Brieven onder letter H, aan het bureau van dit blad. DE ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Werkendamzal ten overstaan ven Notaris DE GIER te Heusdenop Zaterdag 19 Juni 190». des voormiddag om ÏO uui, in het Koffie huis „Concordia" van K. VAN DEN BERG te Heusdenzonder onraad en bij enkelen afslag, in het openbaar om eenmaal te hooien in tOOOj Ilctaaldo 1 Mei 1910. Boekjes ÏO cent, verkrijgbaar bij voornoemden Ontvanger, K. VAN DEN BERG te Heusdenden Waardsman te Drongelen, en door tusschenkomst van iederen Ontvanger der Registratie en Do- Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze lieve Moeder en Behuwd- moeder, Mevrouw de Weduwe in den ouderdom van ruim 68 jaar. W. MOLLBakker. W. M. MOLL. H. H. MOLL. VAN te HEUSDEN, VEEN en HEDIKHUIZEN, in „CONCORDIA" te Heusden, voormiddags 12 uur. Breeder bij biljetten omschreven. Openbare Verhuring VAN om over het Seizoen 1909 één of tweemaal te hooien, door op Zaterdag 12 Juni 1909. nam. 2 uur precies, in bet Café WINK te Werkendam, te weten: Onder Mussen, de Werken, Werkendam en Made en f Irimmelen op den Hoogenpolder, Borchharenpolder, Wilhelminapolder, Galeij waard, Bloemplaat of de Dood, Kraaijenest, Kop van de Oude Wiel, Kleine Kraaijenest, Buitenwaardje en Kwellingen, in perceelen als 8 dagen vóór en op den dag der verhuring zullen zijn afgebakend. Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen ten kantore van den Notaris. memen. VAN seizoen 1909, door op Dinsdag; 8 Juni 1909, des namiddags 2 uur precies, in het Café „D. L. VAN DER WIEL", aan den Sasdijk, onder deWerken en wel: op Steenenmuur, Keizersguldenwaard, Bui ten-Noord, Middel waardje, Vijf Ambachten, Klein Zalmpje en Hardenhoek. Alles in perceelen, als 8 dagen vóór en op den dag der verhuring zullen zijn af gebakend. Breeder bij biljet omschreven en inlich tingen ten kantore van den Notaris. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. zal Zaterdag 12 Juni 1909, na middags 8 uur precies, in de herberg van GOVERT VERHOEVEN, aan den Tol, onder de Werken, publiek verhuren: om over 1909 tweemaal te hooien. Ongeveer 11 Heet. in den Secretarisboezem, denSleeuwijkschen boezem en nabij den Watermolen van den Nieuwenban, onder de Werken en Sleeuwijk. Inlichtingen te bekomen bij DORUS VAN DRUNEN, te Werkendam. Geregelde Stoombootdien ten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaarclingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Overleden Antonia van der Staak, 21 j.; Martijntje de Grauw, 76 j., wed. v. Fr. Peters. 3 Juni Pror. beituur vin Nooriholland, het maken van een aanlegsteiger voor zeeschepen aan de zuidzijde van het buitenkanaal te IJmniden, bsh. tot de werken tot onderhoud, herstel en verbetering van het Noordzee kanaal. Raming f 8000 7 Juni. Prov. bestuur van Zuidholland, het maken van boordvoorzieningen langs de twee gedeelten van het Merwedekauaal in Zuidholland. 16 Jnni. Prov. bestuur van Noordbrabant, het uitvoe ren van baggerwerk in de Zuid-Willemsvaart. Raming f 5000. Door de directie der Holl. Eleetrisehs Spoorweg Maat schappij is Dinsdag te Amsterdam aanbesteed, bet maken van grond-, kunst- en overgangswerken, het leggen van sporea en wissels en het uitvoeren van eenige andere werken ten behoeve van de spoorwegen Aalsmeer - Haar lem en Hoofdorp—Oude Wetering. Minste insehr. S. Arntz, Millingen, f 189,000. IC ERKEN DAM. De zetting der boter s deze toeek op de markt 5/1/2 etz., in de winkelt dut 621/2 et t. per half kilo Eieren f 0.90 de 26 stukt. OORINCHEM, 24 Juni. Op de veemarkt maren aan- gevoerd 247 runderen 8 nuchtere kalveren, 25 vette varkens. 913 biggen, 270 schapen en lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 225 f 250, kalfvaarzen f 190 a 210, guiste vaarzen f a melkkoeien 180 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f SO a 100 graskalveren f 20 a 35 nuchtere f 10 a 18, tchapen f 16 a 22, lammeren f 4 a 12 biggen f 6 a 13 per ituk. Vette varkent 21 a 23 sent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 10 75 a 10 90 roode dito 9.80 a 9 95 witte dito f 10, a 10.50 inl. rogge f 7.50 a 7 60 buitenl. dito 7 45 a 7.65 gerst f 5.90 s 6.10, haver f 3.85 a 3.95 duivenboonen f 7 75 a 7.85, blauwe erwt-n f a mats 75 pond, f 6.25 a 6 35 alles per heet. Boter 63 a 68 et. per haf kilo Eieren f 0.90 a 1. per 26. Kippen f 0.75 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 24 25 Juni. Op de veemarkt waren heden stangcvoerd 767 vette runderen, 1246 magere dito. 410 vette en graskalveren, 343 nuchtere kalveren 229 schapen of lammeren, 478 varkens, -126 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 76, ie kw 54 cent, kalveren le kw. 100, ie km. 80 et. schapen le kw. 40, ie kw. 38 ct. vette varkens 52 a 48 ct. licht soort 46 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12 s 20. idem voor de slacht f 8 00 «12 Biggen f 1.10 a 1 30 per meek. Op de botermarkt werden aangevoerd 105/8 en 45/16 ton en 210 stuiken van een half kilo. Prijs le kwali teit f 54 ie kw f 50, Se kw f 47. Per half kilo 671/s 72»/2 cent Zeeuwsehe eieren f 3 80 a 4.—, Overmaassche dito f 4 a 4 20 per 100. en andere gronden aan de Noordzijde van den Nieuwen Maasmondvak Heleind-Drongelsche veer. RotterdamC. M. RIBBINKMoll. Dr. H. C. G. L. RIBBINK. Amsterdam, W. A. W. MOLL. M. MOLLvan Harten. Besoijen, M. H. VAN DER HAM MEN— Moll. J. VAN DER HAMMEN. AmsterdamP. B. MOLL. Amsterdam30 Mei 1909- Pretoriusstraat 9. De Rentmeester

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3