Nieuwe Hijwielen, N aaimachines Toebehoor©** enz. Volkomen geneden tlour Abdijsiroop vau eene zenuwziekte. J. G, BERGMEIJER, fwrafmonumenten en 595 ~ssi van Schoorsteenmantels. Tapijten, Karpetten, Linoleums, Vloerzeilen, Matten, Behangselpapieren, enz. enz. JOH. VOS, Fotografie. Fotografe aan huis, Hooi tl» Eau de Cologne Westlandsche Hypotheekbank beloorenfle bij het Nieowsblai Toor het Land Ta» Hensden ei Altena ra Zaterdaa 5 Juni 1909, Nü. 2840. bewerkte HARDSTEEN en alle soorten ZANDSTEEN. en razijnen m Corn. v. MAATS, Levert alle mogelijke Oranje Nassaulaan, 's-HERTOGENBOSCH. Drietrompetterstraat, HEUSDEN. Vughterdijk I 6 - 's-BÖSCM, Stoomboot-Maatschappij BUITENLAND. De correspondent van de N. Y. Herald te Konstantinopel is, gelijk waarschijn lijk andere correspondenten van groote bladen, door generaal Sjefket pasja en Rifaat pasja, den minister van buiten- landsche zaken, uitgenoodigd tegen te spreken, wat Lokal-Anzeiger en Berliner Tageblatt hebben gemeld van den Rus- sischen en Franschen gezant, alsmede van den Italiaanschen, nl. dat zij zich door Abdoel Hamid lieten omkoopen. Er is op Jildiz Kiosk geen enkel stuk gevonden dat eenigen gezant tot oneer strekt. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung meldt, dat het bericht van een Berlijnsch blad over de omkoopbaarheid van de bij de Porte geaccrediteerde ge zanten van twee mogenheden, van het begin tot het einde verzonnen is en drukt er haar diep leedwezen over uit, dat de medewerker van een Duitsch blad zich aan dezen laster schuldig ge maakt heeft. Toen een deel van de bemanning van het Belgische stoomschip „Iris" te Fernandez (in Zuid-Amerika) met een boot aan land wilde gaan, werd deze door haaien aangevallen. De boot sloeg om. Zes der inzittenden bereikten zwem mend de kust, de tweede officier en de steward vielen evenwel aan de haaien ten offer. De gevluchte aanhangers van de oude regime moeten in Egypte groote be drijvigheid aan den dag leggen en voornemens zijn eene beweging ten gunste der onafhankelijk-verklaring van Arabië op touw zetten. In opdracht van hen moeten tal van agenten, die rijkelijk van geldmiddelen voorzien zijn, Syrië, Arabië en Yemen bereizen. De Daily Mail bevat een telegram uit Mesjed, de hoofdstad van de Perzi sche provincie Chorasson, door den pro vincialen raad van Chorasson" gericht aan dat blad. Het luidt: „De inwoners van Perzisch Corrasson richten zich tot de beschaafde wereld om de mogend heden te verzoeken, met Perzië geen nieuwe leening te sluiten tenzij onder voorwaarde dat de Perzische volksverte genwoordiging haar goedkeurt. Het volk kan en wil geen nieuwe schuld erkennen, indien zij niet overeenkom stig de herstellende grondwet door de volksvertegenwoordiging is bekrachtigd. Wij protesteeren krachtig tegen de toe nemende inmenging in onze zaken sedert de Russischo troepen in het land zijn gekomen." Central News verneemt uit Rome d.d. 31 Mei: Te Napels had heden een algemeene vergadering plaats van leden der Ca- morra ter verkiezing van nieuwe leiders. Vijf en veertig leiders waren tegenwoor dig. Terwijl de vergadering aan den gang was, omringde een sterke politie macht het gebouw en na een heftige worsteling werden alle aanwezigen in hechtenis genomen. Naar de Vossische Zeitung uit Sofia verneemt hebben Woensdag de oudste lichtingen in heel het Bulgaarsche le ger verlof gekregen voor veldarbeid, een duidelijk bewijs dat Bulgarije geen militaire maatregelen neemt. Engelsche bladen, met de laatste mail uit Zuid-Afrika gekomen, melden, dat er ergens in de buurt van Kimberley een diamant is gevonden, die zoo niet even groot als de Cullinan, toch aan merkelijk van omvang en van zuiver water is. Hij is, volgens het verhaal, het land uit gesmokkeld. Zoo hoopt men de belasting te ontduiken. De Turksche bladen, met name de Tanin, zeggen, dat als de Grieken, nadat de Europeesche troepen van Kreta zijn vertrokken, Kreta trachten in te lijven, dat tot oorlog zal leiden. Turkije wil Kreta zelfbestuur geven als aan Samos. Omtrent de vroegere harem-dames van Abdsel Hamid lezen wij, dat zich nog een honderdtal dier dames te Kon stantinopel bevindt. Zij, die door de ouders zijn opgeëischt, zijn naar het ouderlijk huis teruggezonden. Degenen die Abdoel Hamid naarSaloniki wilden vergezellen, hebben daartoe verlof ge kregen. De overblijvenden zullen, naar gemeld wordt, op kosten van den Staat worden onderhouden tot zij in het hu welijk treden. Naar uit Rowo Tsjerkask gemeld wordt, is het spoorwegstation Rovenjki aan de Jekaterina-lijn door een troep gewapende roovers overvallen. De stati onschef werd gedood en zijn vrouw gewond. De roovers hebben zich met een bedrag van 1000 roebels uit de voeten gemaakt Het water van de Ottowa is zoo hoog gerezen, volgens bericht uit Montreal, als in geen veertig jaar is gebeurd. Tienduizend houtzaagmolens kunnen er niet door werken. Arthur Seymour, die binnenkort wil beproeven, met een Voisin-toestel over het Kanaal te vliegen, om deudoorde Daily Mail uitgeloofden prijs van f 12.000 te verdienen, heeft in 't geheim in Frankrijk al verscheidene vluchten met een Voisin-toestel gemaakt. Hij beweert het toestel bij een lichte bries metéén hand te kunnen besturen. Om het gevaar van verticale lucht- stroomen te ontkomen, wil hij met groote snelheid vliegen op aanzienlijke hoogte. Majoor Hill, die Seymour helpt bij de voorbereiding van den tocht, is al te Boulogne en Calais geweest om twintig motorbooten af te huren. D.ze zullen bij den tocht in het Kanaal ge stationeerd liggen, nog geen 2 kilo meter van elkaar, om eventueel hulp te bieden, maar ook om de richting aan te duiden. Den 19en April strandde in een don keren nacht het stoomschip Dyftryn Manor, van Cardiff, met een lading rijst van ongeveer vier millioen K.G., op een koraalrif van het eiland Minicoy, een 650 K.M. van Colombo af. Bij het aanbreken van den dag was het schip omringd van prauwen met inlanders, die de bemanning hielpen een deel van de lading te bergen. Maar het schip was niet vlot te krijgen en werd vijf dagen later prijs gegeven. Op het eiland werd de schipbreuk als een heuglijke gebeurtenis gevierd, want zij bracht redding uit hongersnood. De menscben zagen er dan ook uitgeteerd uit. De radja van het eiland liet zijn onder danen voor de bemanning van het schip krijgsdansen uitvoeren en een heelen dag werd er feestgevierd. Na een week tijds kwam een ander stoomschip de bemanning van het gestrande schip halen. Dit schip, slechts twee jaar oud, en de kostbare lading werd aan de dankbare eilandbewoners achtergelaten. Ze3 man van de Dyffryn Manor zijn nu in Engeland aangekomen en hebben bovenstaand bericht voor waarheid ver teld. Dinsdagochtend kwam de trein van Nola naar Napels te Cassalnuo aan, maar kon geen enkelen arbeider mede- nemen, daar de wagens onderweg be stormd waren door pelgrims, die van een bedevaart naar Monte Vergine terugkeerden en alle plaatsen bezet hadden. Achthonderd arbeiders, die te Napels op hun werk moesten zijn en nu gedwongen waren den arbeid te verzuimen, geraakten daarover in bui tengewone woedezij bombardeerden den trein en staken een paar seinwach- tershuisjes in brand, na vooraf de te legraafdraden te hebben doorgesneden. De machinist koppelde de trein los en reed daarmede naar Napels om militaire hulp in te roepen. Toen deze met een extra-trein was aangekomen verspreid den zich de woestelingen naar alle richtingen. Aardbevingen. Woensdagnacht te kwart over twaalf is te Messina een sterke golvende aard schok gevoeld, die zich sprongsgewijze voortbewoog; de schok duurde 23 se couden en werd gevolgd door een sterk ondeiaardsch gerommel. Eenige muren zijn ingestort. Te half een werd een tweede, lichtere schok gevoeld. Volgens een bericht uit Lissabon worden bijna dagelijks in de streek van Ribatejo lichte, met onderaardsche ge luiden gepaard gaande, aardschokken waargenomen. Eenige muren en een huis zijn ingestort. Donderdagmorgen kwart over vijven is er te Reggio Calabra een sterke gol vende aardschok waargenomen, die ver- verscheidene seconden aanhield. Op het eiland Plate nabij Guayaquil (Chili), zijn 36 aardschokken gevoeld, die gepaard gingen met sterke onder aardsche ontploffingen en een hevigen wind. Bij het aanbreken van den dag werd Woensdag de lucht gedurende 10 mi nuten verlicht door weerlicht, geen ontploffing werd gehoord. Te Panama zijn Woensdagmiddag en avond eenige schokken van aardbeving gevoeld, die echter geen schade hebben aangericht. ADVERTENTIEN. Verkrijgbaar btf O- Bouman, CONCiRRENTIE ONMOkELIJk. Zicht vrij aan huis. Gemakkelijke betalingsconditiën. Prijscourant Gratis. De heer Arie van Tilburg verklaarde ons, dat zijne echtge- noote J. v. Tilburg, wonende te Rijswijk bij Woudrichem (Dui zend Morgen) vanaf haar jeugd hoestte en dezen hoest niet kwijt kon worden. De laat ste vijf jaren leed zij aan vreeselijke rugpij nen, terwijl zij luste loos, terneergeslagen en moedeloos was. Zij had veel last van hart kloppingen en hoofd pijn en was altijd ver moeid. Lust in haar huiselijke bezigheden had zij niet en zij deed alles met tegenzin. Zij was schrik achtig en zag er zeer slecht uit. Haar eetlust alsmede haar spijsver tering waren slecht. Zij vermagerde zeer, terwijl haar lichaam verzwakte. Wij hoorden veel spreken van Ab dijsiroop, en mijne vrouw besloot dit middel eens voor hare ziekte aan te wenden, en kocht een flacon bij den winkelier G. Wilhelm te Woudrichem. Zij gebruikte deze flesch met het gevolg, dat zij zich beter begon te gevoelen. De hoest en rugpijnen werden minder. Zij zette het gebruik met de Abdijsiroop voort en werd hoe langer hoe krach tiger. Na het gebruik van drie fles- schen was zij volkomen genezen hare rugpijnen zijn verdwenen en hoesten doet zij in het geheel niet meer, terwijl de krachten zijn terug gekeerd. Aan ieder die er belang in stelt, zal ik verklaren dat de Abdijsiroop het redmiddel mijner vrouw is geweest. De kwaal waaraan mej. van Til burg geleden heeft is de zenuwsto ring. De zenuwstoringen worden veroorzaakt door een te groote in spanning of eene te groote prikke ling van het zenuwgestel. Mej. J. VAN TILBURG (volgens portret). Deze spanningen ot prikkelingen worden veroorzaakt door licha- melijke of geestelijke overspanning, door he vige gemoedsbewegin gen of groot verdriet. De zenuwstoringen gaan gepaard met hart kloppingen, pijn in het hart of pijn in den rug, omdat de ademhaling niet regel matig werkt, hetzij te vlug, hetzij te lang zaam. De behandeling met de Abdijsiroop is de beste die ge kunt volgen. De Abdijsiroop be vat geene verdoovende middelen om de zenuwen te kal- meeren, doch werkt rechtstreeks op de ademhalingsorganen, doet het hart beter werken, waardoor de zenuwen worden versterkt. De zieke die Abdijsiroop neemt, voelt reeds na het gebruik van de eerste flesch verbetering van zijn toestand. De zenuwen worden gekalmeerd, de eetlust wordt beter, de spijsver tering regelmatiger. De pijnen ver dwijnen en de slaap zal rustig wor den. De Abdijsiroop is een onover troffen geneesmiddel in gevallen van borst- en longaandoeningen, asthma, pleuris, influenza, kink hoest, keelpijn en tegen alle ziekten der ademhalingsorganen. Prijs per flacon van 230 Gram f 1,van 550 Gram f 2,van 1000 Gram f 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Depót L. I. AKKER, van Alkemadestraat 11, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende ver- koopers en Drogisten. Een fraai boek, vermeldende tal van genezingen, zenden wij gratis op aanvrage. SPECIALITEIT I> HET 11ESTE ADRES VOOR Gaudsche Wagenstraat 76 en 78. I ROTTERDAM. AchterklnosterlOÜ, 121,123 en 139. TELEFOON INTERC. 4341. Wenscht D een heerlijk Koekje of fijne Banket, Hoopt «leze dan bjj: Steeds voorhanden en altijd Versch. Heeren banket 65 ct. p. pond. Paleis banket 65 Dessert .60 Banket kransjes 60 Wellingtons 60 60 60 60 50 50 50 50 50 50 40 35 50 Bernadino's Utrechtsche spritz Vanille nootjes Lente bloesem Oranje Krugerspritz Diamont Boter wafels Boter Janhagel Thee kransjes Kleingoed Versch speculaas Verschillende soorten Ijswafels 45 ct. p. pond; Bisquits 45-40-30 ct. p. pond. Reepchocolade, Flikj es, Chocolaadjes, Fon dants en Bruidsuikers in verschillende prijzen. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor 't vervaardigen van Groepen van Bruilof ten, Par- ((jen, voor Vereeniaingen (speciale prijs). Een uitstekend adres voor Versro<»ting;en naar kleine portretten. Eigen werk. Zeer billijke prijzen. voorheen Retoucheur bij de Firma SCHREURS. VAN Matth. van der Vegie en Zoon, Kaltiioa.incl. Het beste middel tegen H00FD0NREIN bij Schoolgaande Kinderen, per flacon 1 O.Ü5. Verkrijgbaar bij HEN0. J. REE0ERT - ANüEL. Wederverkoopers gevraagd. te 's-GRAAEAIIAGE. De Rank geeft 4 pCt. Pand brieven uit tegen den ofïiciëe- len beurskoers. Verkrijgbaar ten kantore der Blank en b|j den Heer H. PBINS te Hensden. J. HOOFT GRAAFLAND. J. A. VAN ERPERS ROIJAARDS. Vereenigde Heusdensche Dicntsregeling 1 Mei 1 October. Iloseli -Bleusdcn- l-orï ncbem- Pordrecht-Rotterdam. BVeusdcn-Goriiieliem. Van Heusden naar Gorinchem Zondag v.m. 8,n.m. 3, laandag, v.m. 1.30, 4.5.30, 6.30, n.m. 1.4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. laandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.30 uur. Itosch-Oorinchem. (1 April1 November). Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur. Zaterdag, van Gorinchem v.m. 6.n.m. 3.30 uur; van Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12 uur; van Heusden n.m. 1.15 uur. MTR.4 VEEDIEJiST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij zigde dienst. Heusdeii-Rotterdaiii. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AtiKJiT te Heusden: 6. Maliagré. Direoteur: L. DE BEER, Gorinchem. Malta Aarflaupelen. Miratr- en Steenhouwer!! iE. 11. W liLEiik m\ JJ JJ J* JJ JJ JJ JJ JJ IJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ Jj JJ JJ JJ JJ Aanbevelend als boven. De Directie, .jUBuabuauHauaMuaHUHaaMBKauuMKk- «i n ■■■MM Naar 's-Bosch. laandag. Van Gorinchem nm. 12.va» Heusden nm. 2.uur. Naar Gorinchem. laandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 5