streek geteisterd. Telegraaf en telefoon hebben geducht geleden. Maandag werd uit Toulon gemeld Nieuwe aardschokken zijn in den afge- loopen nacht waargenomen in verschei dene gemeenten der arrondissementen Draguignan en Vaucluse. Er zijn geen ongelukken bij gebeurd. Onder de in woners ontstond een paniek. Uit Genua: En het geheele arrondis sement San Remo is een aardbeving waargenomen. De bevolking van Val- Ubona, Coldirodi en Bordighera heeft jen nacht in tenten doorgebracht. Uit LissabonSedert 6 dagen worden er in de streek Ribatejo voortdurend aardschokken gevoeld. Te Barcelona en omgeving zijn ook lichte aardschokken waargenomen Uit Parijs wordt bericht, dat Hubert Latham, de jonge Engelsohman, die dezer dagen te Ch&lons met een An toinette (een vliegtoestel met één draag- \lak) zooveel succes heeft gehad, verleden Zaterdagavond deed hij een vlucht van 1 uur 7 min. 37 sec. op 1 Augustus wil beproeven over het Kanaal te vliegen. Hij denkt het reisje te kunnen doen in ongeveer een half uur. Ergens tusschen Boulogne en Calais wil hij opstijgen. Aan het Westerstation te Parijs zijn Zaterdagnacht de draden van verschei dene haltseinen doorgesneden. Gelukkig is dit bijtijds gemerkt en zoodoende een groot onheil Vfrhoed. Het onderzoek, dat onlangs na een aanslag op een fabrikant te Rive-di- Giers is ingesteld, heeft aan het licht gebracht, dat die aanslag het werk van een anarchistenbende is geweest. Er ziju al eenige lieden in hechtenis ge nomen. In het huis van een hunner vond men een voortreffelijk ingerichte bommenfabriek. Bij Bellefontaine, in Ohio, is dezer dagen overleden een vrouw van 115 jaar, Rebecca Burns, in haar omgeving bekend als tante Becky. Zij zelve schreef haar lange leven toe aan het eten van uien als jong meisje al at zij tweemaal per dag uien en dit heeft zij haar heele leven lang volgehouden. Een telegram uit Astara aan de „No- voje Wremja" meldt dat de Perzische stam der Chakhsevens in de buurt van Ardebil 5000 weerlooze boeren heeft vermoord. Het Russische consulaat is vol vluchtelingen, die bescherming vragen. Uit Spanje werd Zaterdag gemeld: Noodweêr met stortregen en hagelslag heeft gisteren de akkers in de kust streek van Barcelonia verwoest. De oogst is verloren. Ten gevolge van overstroo mingen zijn huizen ingestort en men- schen verdronken. De Amerikaansche couranten bevat ten bijzonderheden over een schokkende moordzaak in New York Een man, die een grooten zak droeg, vroeg in een der straten van de East Side der groote wereldstad, aan een jongen, op den zak te willen passen, terwijl hijzelf even een boodschap ging doen. De jongen vond dat goed, maar de man kwam niet terug en, al wachtende, werd de knaap nieuwsgierig en keek in de zak. Daarin bevond zich het onthoofde lichaam van een man. De knaap waar schuwde een politie-agent en de zak met griezeligen inhoud werd naar een politie-bureau gebracht. Het lichaam was in zeildoek gewikkeld en op het doek stonden de woorden geschreven „Black Hand" (Zwarte Hand). De politie, die natuurlijk ijverig zoekt naar den bedrijver of de bedrijvers van deze daad, is er echter nog geenszins van overtuigd, dat men hier werkelijk te doen heeft met een euveldaad van het beruchte Italiaansch-Amerikaansche geheime genootschap. Zekere heer Harms, ambtenaar belast met de vleeschinspectie te St. Louis, heeft ontslag gevraagd. Hij heeft zijn verzoek gemotiveerd met de verklaring „dat de toestanden in de slachthuizen te St. Louis van dien aard zijn, dat hij het niet langer kon aanzien". Harms noemt dan verscheiden spe ciale gevallen, die inderdaad in hooge mate ergerlijk moeten zijn. Vrijdag was IJsland de warmste plaats in Europa, zegt de Daily Mail. Daar was het 60 graden of 16 graden war mer dan te Londen en 12 graden war mer dan te Parijs. De hoogste tempe ratuur in de schaduw in Londen was 54. Een telegram uit Rio de Janeiro aan de Indépendance Beige meldt, dat pre sident Penna Maandag om half vier is gestorven. Plaatselijk nieuws. HEUSDEN, 16 Juni. Zondag 1.1. stootte het dienstmeisje van den heer S. een brandend petroleumstel om, dat in zijn val een tweede brandend stel mede naar den grond wierp, waarop beiden een krachtige vlam opwierpen. Mejuffrouw S. door den val opmerkzaam geworden trad direct handelend op en wierp 2 dekens over de massa en had het geluk de vlammen direct te bedwingen. Iets later of minder flink opgetreden, zou een omvangrijke brand vermoedelijk het gevolg zijn geweest. En tafel èn vloer waren reeds san het branden. Nu liep alles met betrekkelijk geringe schade af. Op 1 Juli e.k. wordt de Brigadier titulair van Boxtel, van de brigade Mare- chaussée te Heusden, overgeplaatst naar de brigade Breskens, (Zeeland.) WERKENDAM. Voor het straatwerk voor deze gemeente werd Zaterdag 1.1. in geschreven als volgt: F. Kramer C.Dz., f 623.C. van Loon C.Dz., f 616.C. H. van den Heuvel, f 605.J. J. van Loon, f 598. Voor het verfwerk als volgt: H. D. Buurman, f 315.W. Visser, f 315.Wed. C. J. Buurman, f 312. A. M. van den Heuvel, f 300.10; W. van der Bunt, f 298. SLEEUWIJK. De voorjaarsschouw in het waterschap ,,'t Oud Land van Altena" zal plaats hebben Woensdag 30 Juni a.s. Dinsdag 29 Juni zal alhier de ver kiezing plaats hebben van drie leden van den gemeenteraad. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren B. van Krugten, J. van der Meijden en C. Verhagen. VEEN. Terwijl Maandagmiddag vrouw K. met een speld zich een wondje aan de hand bezorgde, werd deze na een paar uur zoo opgezet dat men dit niet vertrouwde. Men riep de hulp in van den dokter, welke bloedvergiftiging constateerde. Gelukkig was de hulp nog bijtijds. De koopman V. werd Maandagmor gen door zijn huishoudster bedreigd en wilde hem met een voorwerp mishandelen. Hij kon zich evenwel nog vrijwaren doch ze stelde zich zoo woest aan, dat er hulp moest worden ingeroepen om haar uit zijne woning te verwijderen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de markten was nog vrij groot. Er is nog altijd bij den boer groote lust tot verkoopen, als een gevolg van weinig gras en geringe hooivooruitzichten. In de prijzen kwam weinig verandering sinds de vorige week. De handel in varkens en vette kalveren was zeer vlug. De Lordensche markt no teerde vrij goede prijzen. Eerste kwaliteit melkvee werd nogal ge vraagd voor het buitenland tot goede prij zen. Paarden, vooral luxe paarden, waren zeer duur, met vraag naar Frankrijk en België. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 71 72 ct., 2de kwaliteit 63S.64 ct., vette kalveren 59 a 61 ct., vette var kens 54 k 57 ct., voor Engeland, k alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 k f 225, neurende f 110 k f 182, guste f 150 k f 195, pinken f 40 k f 82, kalveren f 12 k f 26 biggen f7 k f 11, drachtige zeugen f 55 k f 70, drachtige gelten f 40 a f 52, schot telingen f 20 f 32, schapen f 14 f 26, luxe-paarden f 500 k f 800, werkpaarden lste kwaliteit f 300 k f 450, 2e kwaliteit f 200 k f 300, twee-en-een-halfjarige f 140 k f 225, anderhalfjarige f J, f per stuk. Op den vooravond der voor dit fonds te houden collecte, is het wellicht niet ondien stig omtrent het ontstaan en het doel dezer vaderlandsche stichting hier eenige mede- deeling te doen. Toen in het begin van 1815 ons onaf hankelijk bestaan, waarmede onze vrijheid, onze welvaart en onze eer zoo nauw ver bonden waren, door Napoleon andermaal bedreigd werd, van wiens ijzeren juk onze moed en trouw ons eerst vóór zestien maan den had bevrijd, en de Nederlandsche le gers door den Prins van Oranje aangevoerd, gereed stonden om het heilig pand van ons volksbestaan te bewaren en met goed en bloed te verdedigen, vormde zieh in den lande eene commissie van lieden, die, door hunne ouderdom en lichaamszwakheid niet ten strijde opgeroepen, niet persoonlijk dee- len deelen konden in de uren des gevaars, er toch in wilden deelen door hun hart. Overtuigd als zij waren van de offervaar digheid van het Nederlandsche volk, schreef de commissie aan hare brave verdedigers van het vaderland o.a. het volgende: „Wij bieden u onze hulp aan, wanneer gij door eervolle wonden hulp zoudt kun nen behoeven; voor uwe ouders, voor uwe weduwen, voor uwe kinderen willen wij liefderijk zorgen, wanneer gij den dood voor het vaderland zult gestoryen zijn; be- loonen kunnen wij u niet voor de edelste opoffering, maar wij willen u, wanneer gij door dapperheid en trouw hebt uitgemunt, eenig bewijs geven van dankbaarheid en hoogachting. Wij willen door sprekende daden voor gansch Nederland en voor de wereld doen zien, dat elk braaf krijgsman, soldaat of burger, die zijnen plicht doet, hun broeder is en hun vriend." En zoo stroomden, na den roemrijken slag van Waterloo, in de oogenblikken, toen het hart van eiken Nederlander door drongen was van het gevoel der groote verplichting, die hij had aan elk zijner dappere landgenooten, die zoo eervol den strijd van alle maatschappelijk geluk ge streden hadden, van alle zijden talrijke giften en donatiën toe, tot een gezamenlijk bedrag van ruim een millioen gulden, het geen den grondslag legde tot de stichting van het Fonds, bij K. B. van 9 November 1815. Aanzienlijke schenkingen en legaten wer den later, en ten huidigen dage nog, daar aan gedaan en vermaakt. Zoo schonk o.a. wijlen Z. M. Koning Willem Hl, bij gelegenheid van H. D. 25- jarige regeering, een bedrag van f 150.000. Nadat in 1816 het Hoofdbestuur gekozen en het beheer der financiën enz. geregeld waren werd ook een plan ontworpen tot inrichting ran een Militair-Invalidenhuis, dat heden ten dage nog onder toezicht staat van het Fonds en gevestigd is te Leiden. Toen langzamerhand de dood de gelederen dier dapperen begon te dunnen, werden de categoriën der deelgerechtigden zooveel mo gelijk overeenkomstig den geest der stich ting gewijzigd en aangevuld, zoodat de omschrijving van het doel thans luidt „den vermi akten, infirmen en hulpbehoe venden oud-soldaat, nevens dien Rijkspen sioen, eene waardeering zijner diensten aan te bieden in den vorm een jaarlijksche gratificatie." Blijkens het in 1908 uitgebracht verslag van het Hoofdbestuur van het Fonds, be droeg de laatstgehouden collecte f 17509.61L Aan gratificatiën en toelagen werd aan 1055 deelgerechtigden uitgekeerd bijnaf50000. waaronder begrepen ruim f7500, die boven de gewone gratificatie, aan 263 verminkten van Atjeh en 1 weduwe van een aldaar gesneuvelde werden verstrekt uit het ge schenk van wijlen Z. M. Koning Willem III. Al deze gelden kwamen ten bate van 318 verminkten uit Oost-Indië, 27 infirmen en 17 oudstrijders van België. Het aantal dergenen, die solliciteeren om als deelgerechtigden in het fonds te worden opgenomen, doch daarvoor nog niet in aan merking kunnen komen, wegens het ontoe reikende der geldmiddelen, bedraagt niet minder dan 303. Mogen derhalve de geldelijke giften, die de heeren collectanten dankbaar in ont vangst zullen nemen, wederom talrijk zijn 1 Iedereen, rijk en arm, drage daartoe bij naar vermogen Men verzoekt ons de ingezetenen beleefd uit te noodigen, „in geval van afwezigheid, de bijdrage aan huis gereed te leggen," die men voor dat liefdadig doel wenscht te bestemmen. Daardoor zal voorkomen wor den, dat de heeren collectanten hun bezoek moeten herhalen, hetgeen toch moeilijk kan verlangd worden van hen, die zoo belang loos de inzameling dier gelden op zich ge nomen hebben. Hlniieulaitcl. Naar men aan de „Tel." meldt, is een wijziging der Woningwet in voor bereiding, waardoor het o.a. mogelijk zal zijn, dat eigenaars van onbewoonbaar verklaarde woningen schadeloos gesteld worden. Men meldde gisteravond uit Maas sluis: Een Nederlandsche kannonneerboot is op de Maasvlakte aan den grond gevaren. De sleepbooten Maassluis en Pernis, benevens de stoomreddingboot Prins der Nederlanden zijn ter assisten tie vertrokken. Gisterennacht is te Gouda ingebroken in de bank van leening. Door een poort bereikte men den achterkant van het gebouw, waar een ruit werd uitgesneden. Hierdoor kroop men naar binnen, for ceerde met beitels een deur en kon toen voorwerpen van waarde bereiken. Ont vreemd werden alle gouden voorwerpen, welke dien dag beleend zijn, ter waarde van pl.m. f 400. Alle andere voorwerpen, ook zilver, bleven onaangeroerd. De daders zijn onbekend. Omtrent den kindermoord te Haaften meldt men nader: Het kind, dat de ongehuwde moeder wier ouders te Haaf ten wonen, om het leven bracht, was reeds 6 weken oud. De ouders van de ongehuwde moeder weigerden haar reeds voor maanden den toegang tot de woning. De ongelukkige is daarop naar Utrecht getrokken, vanwaar zij nu met haar kind tot de ouders terugkeerde. Daar zij het meisje met het wicht niet wilden toelaten, heeft de arme, ten einde raad, het kind onder Haaften in een sloot verdronken. Te Gastelsveer nabij Rozendaal kreeg gisteren de knecht van den landbouwer R. eenige trappen van een paard tegen hoofd en buik, zoodat de man doodelijk gewond werd en bewusteloos bleef liggen. De toestand van den gekwetste was van dien aard, dat hij niet vervoerd mocht worden. Bij den landbouwer Jac. Suykerbuyk, op de Heerlesche heide nabij Wouw, is gisternacht ingebroken. Allo kasten en laden werden doorzocht Ontvreemd werden alle gouden sieraden en eenige zilveren voorwerpen. Geld wordt niet vermist. De marechaussee te Rozendaal heeft als vermoedelijke daders een twee tal personen uit het beruchte „Heike" aangehouden. Men meldt uit Blija: In het gepasseerde voorjaar werd door Gebrs. de Boer in exploitatie gebracht de bekende Sijtsmaterp alhier. Bij de afgraving, die vrij snel vordert, werd dezer dagen op aanzienlijke diepte een vrouwengeraamte in zittende houdiDg gevonden. Bij den hals lag een bronzen ring met een 5-tal koralen van ver schillende kleur en grootte, blijkbaar eens tot sieraad gediend hebbende. Door den opzichter voor het Friesch Museum is een en ander met meerdere voorwerpen van oudheidkundige waarde uit deze terp afkomstig, naar genoemd Museum te Leeuwarden opgezonden. Uit Rotterdam wordt geschreven De huisknecht D. S., een man van 40 jaar, wonende in de Duivenvoorden- straat no. 49, ontmoette Zaterdagna middag op de Oosterkade alhier zijn vrouw. E. W. H., die op 't oogenblik van hem gescheiden leeft en reeds meermalen uit de echtelijke woning wegliep. Het echtpaar kreeg twist en de, vermoedelijk tengevolge van jaloesie zeer opgewonden, huisknecht ging zijn vrouw met een knipmes te lijf, haar een viertal steken in het gelaat en in den hals toebrengende. De hevig bloe dende vrouw werd in den politiepost aan de Oosterkade verbonden, en is, nadat een ter hulp geroepen geneesheer geconstateerd had, dat haar toestand niet levensgevaarlijk is, per rijtuig naar het hotel Continental op den Haring vliet waar zij verblijf houdt, vervoerd. De huisknecht D. S. is (iadelijk ge arresteerd. Naar Ass. Ct. meldt, vond te Vries een schipper dokter A. Spahr van der Hoek, die 's morgens per fiets de pa tiënten was gaan bezoeken, verdronken in de vaart. Toen men hem ophaalde bleek het, dat de ketting van de fiets was gebroken en hij waarschijnlijk in de fiets is verward geraakt. Men schrijft uit Tiel aan hetHuisgez.: Bij de stemming voor de Tweede Ka mer deed zich het eigenaardige geval voor, dat één kiezer twee stemmen kon uitbrengen op denzelfden candidaat. Zijn naam kwam voor zoowel op de kiezers lijst te Arnhem als op die te Tiel en zoo kon hij 's morgens te Arnhem en 's middags te Tiel stemmen op den heer ds. H. C. Hogerzeil. Men meldt uit Utrecht aan het Hbld., dat de sergeant der genie, die poogde geheime stukken aan een buitenlandsche mogendheid te verkoopen, teruggebracht is tot den stand van soldaat. Zaterdagavond heeft op den Zeedijk te Volendam de 21-jarige Evert V., die eerst met ieder die hem tegen kwam ruzie zocht, met zijn mes zekeren Si mon Steur een diepe wonde toegebracht in de hartstreek. Aanvankelijk liet de toestand van den getroffene zich ern stig aanzien, maar hart en longen zijn niet getroffen. De postbode Veldhuizen ontving een diepe steekwond in de lin kerwang. De gearresteerde dader, die meermalen met de justitie in aanraking kwam en verschillende malen gevange nisstraffen onderging, staat ongunstig bekend. De getroffene is een zeer op passend mensch. Men meldt aan de N. R. Ct. Te Heerewaarden bracht een perceel hooiland, dat verleden jaar f 52 deed, nu bij minder gewas f 744 op. Hieruit blijkt wel dat het hooi ongekend duur is. Bij eene Zaterdagavond te Maastricht plaats gehad hebbende vechtpartij tus schen de socialisten en katholieken werd zekere Bosting ernstig verwond, zoodat hij in het gesticht Calvariënberg moest opgenomen worden. Dr. Paul. Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft per telegraaf uit Caracas bericht ontvangen van het besluit der Venezolaansche regeering, waarbij een einde wordt gemaakt aan de zending van dr. Paul als gezant der republiek te 's-Gravenhage. Zoo men weet, was dr. Paul na de onderhandelingen van zijne regeering met Nederland en andere Europeesche mogendheden tot een goed einde te hebben gebracht, als diplomatiek ver tegenwoordiger van Venezuelain Europa gebleven. Zoo was hij o.a. benoemd tot Vene- zolaansch gezant in Den Haag, in welke hoedanigheid hij daar zijne geloofsbrie ven overhandigd en de gelukwenschen van zijne regeering bij de regeering bij de geboorte van Prinses Juliana over gebracht had. Naar aanleiding van mededeelingen voorkomende in het door dr. Paul, den Venezolaansche afgezant naar het bui tenland, samengesteld Geelboek, waar uit volgt dat hij vreemde oorlogschepen in overweging gegeven heeft om tij dens de jongste crisis naar Laguayra te gaan, heeft het Congres den lOden dezer besloten hem van zijn tegenwoor- digen post te ontheffen. Aan een zijner vrienden heeft Dr. Pau bevestigd, dat zijn zending geëindigd is. Hij zeide verder, dat tengevolge van den kritieken toestand, waarin Venezu ela zich in December j.l. bevond, hij de gezanten van Brazilië, Duitsthland en Engeland, alsmede den Italiaanschen zaakgelastigde had opgezocht en hun kennis had gegeven van den wensch van Gomez, om de moeilijkheden te regelen en elke nieuwe botsing met buitenlandsche mogendheden te ver mijden. Hij stelde hen toen ook in kennis met de gevaren van den heer- schenden toestand, die zou kunnen uit- loopen op plundering en moord onder een regeering, die nog slechts over zwakke en beperkte middelen beschikte om de orde te handhaven. Hij had bij die gelegenheid gezegd, dat de te Caracas geaccrediteerde diplomaten de buiten landsche regeeringen met dezen toestand behoorden bekend te maken, opdat de gelijktijdige aanwezigheid van oorlogs bodems van verschillende nationaliteit als geheel vreedzame toeschouwers, er toe zou kunnen bijdragen om de rust te herstellen en den eerbied voor de be- laDgeu en het leven der vreemdelingen te doen terugkeeren. Dr. Paul was toch van oordeel, dat er bezwaren verbonden zouden zijn aan de aanwezigheid van oorlogsschepen van êen enkele natie. Dr. Paul aanvaardt de verantwoor delijkheid voor zijn houding, welke werd ingegeven door een gevoel van vader landsliefde en door de zorg om zijn land te behoeden voor ernstige verwikkelin gen in een kritieken toestand, waarvan niemand de gevolgen kon voorzien. Aan een vertegenwoordiger van de Temps heeft Dr. Paul verklaard ver baasd te zijn over het tegen hem ge nomen besluit, te meer, daar hij pas nog een brief van president Gomez had ontvangen, waarin zijn onderhandelin gen werden goedgekeurd en hem een volkomen vertrouwen werd geschonken. Twee dagen geleden, een telegram in denzelfden zin een dus nog latere goedkeuring. Terwijl hij artikel 2 seinde van het protocol, dat hij bezig was met Pichon te ontwerpen, kreeg hij bericht van zijn ontslag. Hoe heeft Gomez zich aldus aldus laten ompraten Paul's vij anden moeten een daad, waarvoor hij, Paul, de volle verantwoordelijkheid op zich neemt, verdraaid en zoo als een handeling van hoogverraad voorgesteld hebben. Hiermede doelde hij op het verzoek om oorlogsbodems, (zie boven staand bericht). Da Temps leidt het in met de woor den „Het gevolg van dit ontslag zal zijn, zoo al niet, dat het heele protocol ongedaan gemaakt wordt, dat de ver dere onderhandeling vertraagd raakt totdat er een nieuw agent is gekomen." Uit hetgeen Paul volgens de Temps verklaard heeft, vermelden wij nog dit: „Zoo sta ik dan als een verrader des lands, op het oogenblik dat ik, „na niet zonder moeilijkheden het protocol met Nederland tot een goed eind ge bracht te hebben," hoopte het protocol met Frankrijk gelukkig te doen slagen. Ik heb althans het bewustzijn, mijn plicht gedaan te hebben en te mogen rekenen op de achting der mogendhe den, waarmede ik heb onderhandeld. Ik vrees zeer, dat president Gomez, zich met alle groepen willende verstaan, er slechts in slagen zal zijn bewind te verzwakken en zijn land nogmaals moei lijke dagen te bereiden. Venezuela be hoeft minder een verzoenend bestuur der dan een man van gezag." De Parijsche correspondent van de N. R Ct. seint De indruk over de jongste berichten uit Venezuela is hier bij verschillende menscheu, dat zich onder de uitbarsting van een opgewonden patriotisme een beweging ten gunste van Castro verbergt en dat Gomez' positie hachelijk is. De Herald verneemt uit Willemstad, dat Castro's broeder Celestino Zaterdag avond heimelijk van Caracas vertrok ken is en zich te La Guaira op een Duitsch stoomschip naar Columbia heeft ingescheept. Papentlrechlsche strafzaak. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. Ort nam gisteren conclusie in de zaak van A. Garsthagen, 32 jaar, werkman te Papendrecht, door het Ge rechtshof te 's-Hertogenbosch, waarheen zijn zaak door den Hoogen Raad was verwezen, veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf wegens smaadschrift te gen den gemeenteveldwachter te Papen drecht de Meij en den rijksveldwachter te Sliedrecht van den Berg, in de „Dordrechtsche Courant" van 11 Sep tember 1907. Zeven cassatiemiddelen waren voor den requirant aangevoerd door zijn raadsman, mr. Dicke, advocaat te Dor drecht. Vooreerst bleek uit het arrest niet, dat de ter terechtzitting voorgelezen verklaring van den Officier van Justitie te Dordrecht, gesteld op het proces verbaal der klacht, op den ambtseed was opgemaakt. Ten tweede was niet overwogen, na de vernietiging van het vonnis der Dordrechtsche rechtbank of op het oogenblik dat die rechtbank kennis nam van de vervolging, haar had kun nen blijken van het bestaan der klacht, daar immers de ter terechtzitting voor gelezen verklaring van den Officier van Justitie geen datum draagt. In de derde plaats was in het arrest geen verband gelegd tusschen de be paalde feiten, door bekl. ten laste gelegd aan de veldwachters en het opzet om door die feiten hen te beleedigen, doch was het opzet om te beleedigen als bewezen aangenomen alleen uit de woorden van het geschrift. Ten vierde was het opzet om te be leedigen niet geput uit wettige bewijs middelen maar uit aanwijzingen door inhoud van het stuk in de Dor drechtsche Courant welke op haar beurt weder door aanwijzingen waren bewezen verklaard, hetgeen rechtens ongeoorloofd was. In de vijfde en zesde plaats had het Hof, in zyn systeem dat de requirant Fonds ter aanmoediging en ondersteuning ran den gewapenden dienst in de Tiederianden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2