een heele sliert rijtuigen. Te Soeltanata- bad kwamen de regent en de afvaardiging naar hem toe, stelden hem in kennis met zijne uitroeping tot vorst en spraken de hoop uit, dat hij een goed regeerder zou zijn. „Insjallah, dat zal ik", ant woordde de knaap. De Sjah heeft den wensch te kennen gegeven, om zich in de Krim te vestigen. Men vermoedt, dat de Russische re geering spoedig toebereidselen voor zijne ontvangst zal treffen. De Petersburgsche correspondent van de Lokal-Anzeiger heeft een onderhoud gehad met iemand, die na een verblijf van verscheidene jaren pas uit Perzië terug is gekeerd. Deze oordeelde, dat de jongste gebeurtenissen een volkomen overwinning van de Engelsche diplo matie op de Russische beduiden. Het is Engeland gelukt, de gansche Moham- medaansche wereld tegen Rusland op te zetten. Nu doet Rusland politie-dienst voor Engeland in Perzië en maakt zich gehaat bij Perzen en Turken. De Rus sische troepen kunnen niet meer voor waarts, uit vrees voor een volksoorlog, maar evenmin terug, voor hun prestige. Door Iswolkski's politiek en de raad gevingen van het Nowoje Wremja is de Russische regeering in een strik geraakt, waarvan zij zich, naar men uit de be noeming van den nieuwen gezant te Teheran mag opmaken, nog niet denkt te bevrijden. Na een zeer woelige kamerzitting heeft gisteren het Fransche Ministerie- Clemenceau ontslag aangevraagd. President Fallières heeft Clemenceau gevraagd hedenochtend op het Elysée terug te komen, om met hem over den politieken toestand te beraadslagen. Daarna zal het staatshoofd de voorzit ters der twee Kamers raadplegen. Maandag werd uit Calais gemeld: Na het wachten op gunstig weer en gunstigen wind heeft Latham dan hedenmorgen eindelijk de vlucht over het Kanaal gewaagd. Een torpedoboot volgde hem geluk kig op zee. want toen de luchtreiziger 18 kilometer van de kust was, haperde de motor en stortte de vliegmachine in in het water. De boot pikte Latham op, waarna deze ongedeerd terugkeerde. Latham was dus nog niet op de helft, want de breedte van het Kanaal is 40 4 45 K.M. Uit Langendreer, (district Bochum) werd gisteren geseind In de mijn Mansfeld is tengevolge van een mijngasontploffing een ramp gebeurd. Tot vanochtend elf uur waren drie dooden en verscheidene gekwet sten boven gebracht. Bijzonderheden ontbreken nog. Op de nieuwe renbaan in den ouden Botanischen Tuin te Berlijn is Zondag middag een gangmakersmachine ten gevolge van een ontploffing van den motor over de afsluiting heen- en bran dend op de tribune van de toeschou wers ingereden. Door de uitstroomende benzine werd de tribune ten deele in brand gestoken. Vier menschen zijn levend verbrand, 32 gewond, van wie 20 zwaar. Maandagochtend is aan de gevolgen van de bij de ramp opgeloopen won den mevrouw Krüger, de moeder van een dadelijk omgekomen juffrouw Krü ger, bezweken. Nog een heer, Julius Grossmann, de man van een Zondag gestorven mevrouw Grossmann, is ook overleden. Andere gewonden zijn er ernstig aan toe. Het ongeluk gebeurde op hetoogen- blik, dat de wielrenner Stol achter zijn gangmaker aan Contenet trachtte voor bij te komen. In waanzinnige vaart reed Stol de baan langs, den een na den ander van zijne tegenstanders ic- halend. Hij was nu bij Contenet geko men en viel hem aan. De belangstelling van het publiek was op het hoogst gestegen. Plotseling hoorde men een kreet uit duizend kelen. Een korte ver warring in de bocht twee drie menschen vliegen door de lucht, en de zware motor-tandem van Ryser viel met geweldige kracht in de dicht op eengedrongen menigte van toeschou wers. In een gedeelte van een seconde stond de tribune in vlammen. Voor men het verschrikkelijke nog begrijpt, ziet men, hoe de menigte in krankzin nige haast naar den kleinen uitgang dringt. Na enkele minuten reeds kan men d^n geheelen omvang van het ongeluk >verzien. De twee gangmakers Bochert en Porte zijn over de baan geslingerd en liggen roerloos op het grasperk mid den in. Boven op de tribune heerscht een paniek. In zijn val heeft het zware motorrijwiel twee vrouwen onder zich bedolven. Enkele seconden later slaan de vlammen in alle richtingen. Uit den gloeiend heeten cylinder is benzine ge stroomd en ontbrand, zij omhulde de de heele tribune en de toeschouwers met een zee van vlammen, in het mid den waarvan het motorrijwiel ligt. Men hoort gesteun en gejammer. Stelselloos loopen de menschen rond met ver schroeide en verbrande kleeren, tot de redders naderen. Midden door de vlam men dringen zij, zonder op het gevaar te letten. In zwaar gekwetsten toestand wordt een van de twee vrouwen tevoor schijn gehaald. De brandweer begint water te geven, waarvoor de vlammen spoedig wijken. Het halfverbrand mo torrijwiel wordt opgeUcht om het tweede slachtoffer vrij te maken. Te laat. Men kan nog slechts een half verkoold, on kenbaar lijk 'wegbrengen. Het reddingswerk gaat daarna zijn gang. Een voor een worden de ge kwetsten opgenomen, op berries gelegd en naar het rijtuig gebracht, dat hen naar den post voor ongelukken in de Steglitzer Strasse, naar het Elizabeths- gasthuis en andere inrichtingen voert. Sinds begin Juni zijn in de gouver nementen Petersburg, Archangel en Wologda 3409 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 1255 sterfgeval len. Verder deden zich nog een aantal op zich zelf staande gevallen voor in andere gouvernementen. Blot, de onder-chef van den veiligs- heidsdienst te Parijs, wilde Zaterdag avond, vergezeld van verscheidene in specteurs, een wegens in musea ge pleegde diefstallen gezochten persoon arresteeren, toen deze een revolverschot loste, waardoor Blot en een inspecteur gedood werden. De moordenaar heeft daarna zelfmoord gepleegd. Volgens een bericht uit Athene zijn in het dorp Havari door de laatste aardbeving 250 huizen verwoest. Er zijn 23 dooden en 80 gewonden. In de dor pen Halivia, Sosti, Bitrietie zijn huizen ingestort. In Badehari zijn drie dooden. In Amalias zijn tien gewonden. Te Nipoehiste zijn alle huizen inge stort er zijn 50 menschen gewond, van wie 10 doodelijk. Nipozaische, Moerika, Dazza, Lioposi en Maringki zijn ver woest of hebben zeer geleden. In militaire kringen te Saloniki zoo meldt een telegram van daar aan de Lokal-Anzeiger heerscht de mee ning, dat een oorlog tusschen Turkije en Griekenland niet te vermijden is. Uit Konstantinopel zijn weer vier ba taljons, eenige batterijen snelvurende kanonnen en veel schietvoorraad aan gekomen en naar het grensgebied door gezonden. Op bevel uit Konstantinopel, worden voor proviandvervoer voor de in Janina, Epirus en in het grensge bied aanwezige troepen duizenden paar den en karren aangekocht. Het Jongturksche centrale comité te Saloniki bereidt een aan de mogend heden te richten nota van protest tegen de inlijving en de vertraging van de definitieve regeling van het Kretenzer vraagstuk voor. Zij vragen er in, of men Kreta aan een land als Grieken land mag toevertrouwen, dat zichzelf niet regeeren kan. De New-York Herald verneemt uit Athene, dat het Grieksche ministerie geheel onverwachts besloten heeft, den Koning om ontslag te vragen. Margaretha Führop (Duitsche Greet) is aan het eind der vorige maand te Dusseldorp overleden. Uit Melilla werd Zondag gemeld De stoomboot Lobo is hier terugge keerd, na de dorpen van Beni Said duchtig beschoten te hebben. Hedenochtend heeft Moorsche ruiterij getracht den arbeid aan den spoorweg naar de mijnen te bemoeilijken, maar ze werd door Spaansche troepen ver dreven. In den middag bemerkte men, dat een vijandelijke krijgsmacht zich gereed maakte tot den aanval op het hoofdkwartier; te 4 uur werd het hoofd kwartier van verschillende kanten be schoten door talrijke vijandelijke afdee- lingen. Generaal Marina bracht den vijand met kanonvuur zware verliezen toe. De Mooren waren zeer vermetel. Er zijn aan generaal Marina verster kingen gezonden. Blijkens een bericht uit Madrid was bovenstaand gevecht ernstiger dan men eerst dacht en duurde het Maandag nog voort. De verliezen aan Spaansche zijde moeten aanzienlijk zijn, waaronder een luitenant-kolonel, een majoor en een kapitein voorkomen. Uit Barcelona zijn weer twee schepen met troepen naar Melilla vertrokken. De correspondent van de Lokal-An zeiger seint uit San Sebastian, dat ko ning Alfonso plotseling naar Madrid is vertrokken, om een minis terraad te presideeren. De berichten uit Melilla maken een geweldigen indruk. Blijkbaar is het heele Rif in opstand. Spanje moet ge duchte versterkingen, men spreekt wel van 50,000 man, zenden, om iets te kunnen uitrichten. Te Napels is Zaterdagavond in de straat San Vito het dak van een huis ingestort. De zolderingen van de kamers in de twee benedenverdiepingen werden door instortende massa's ingedrukt en de schoenmakersfamilie Flanti, die in het benedenhuis woonde en juist aan tafel zat, werd onder het puin bedolven. De man, de vrouw en twee zonen wer den gedood, terwijl een dochter gewond werd. De lijken zijn onder het puin vandaan gehaald. Plaatselijk IVIeum HEUSDEN, 21 Juli. Bij de heden gehouden herstemming voor een lid van den Gemeenteraad, tusschen de heeren P. A. van Andel en L. G. C. Verhoeven, werden uitgebracht 259stemmen, van onwaarde 3, op den heer van Andel 133, en op den heer Verhoeven 123 stem men, zoodat de heer van Andel gekozen is. WERKENDAM. Morgenavond te 7f uur hoopt de Raad dezer gemeente te ver gaderen. De te behandelen onderwei pen zijn: Kennisgeving herbenoemin g burgem eester. Onbewoonbaarverklaring van huizen van T. C. Groeneveld. Adres G. Mouthaan. Adres J. L. Mussert in zake het vischwater van de Wiel. Onderhandsche verhuring woonhuis wed. A. L. Verdoorn. Aanbieding gemeente-rekening 1908. Gemeenteverslag 1908. Zondag a.s..des voorm. 9£ uur hoopt in de Ned. Herv. kerk op te treden de WelEerw. heer J. J. van Noort, predikant te Amsterdam. Voor de opengevallen plaats van hoofd der o. 1. s. in den Biesbosch hebben zich tot op heden 4 sollicitanten aangemeld. VEEN. In de nabijheid der „Vlaas" zal van gemeentewege een pomp worden geslagen en is dit opgedragen aan den heer Laarhoven te Heusden. Dit zal eene groote verbetering zijn voor de betrokken bewoners, daar het water voor het gebruik uit de slooten moet worden aangeschaft. De St. Jansuitjes, ook wel zilver uitjes genaamd, hebben zich de laatste dagen zoo flink ontwikkeld dat spoedig met het ontdoen daarvan een begin kan gemaakt worden. Van den prijs vernam men tot heden nog niets, doch het is te voorzien dat de opbrengst beter zal zijn dan 't vorige jaar. Door de commissionnairs worden de noten nu reeds opgekocht en wordt t 5 per H.L. daarvoor besteed. De prijs is lager dan andere jaren zoodat vele eigenaars ze voor dien prijs niet willen afleveren en het hun voordeeliger lijkt ze rijp te verkoopen. SLEEUWIJK. Zaterdag j.l. is alhier een openbare raadsvergadering gehouden. Na voorlezing en goedkeuring der notu len kwamen verschillende ingekomen stuk ken ter tafel, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Ingekomen was ook een missive van Ged. Staten, waarin werd voorgesteld de bouwverordening in dien zin te wijzigen, dat woningen, gelegen op minder dan 50 M. afstand van de waterleiding, daaraan moeten worden aangesloten. Bij de overige perceelen zouden pompen moeten worden geslagen, niet verder dan 15 M. daar van daan. Dit voorstel werd met algemeene stemmen verworpen. Zaterdag 24 Juli a.s., des avonds te 6 uur, zal ten huize van den heer G. Slag molen, in de Werken, door Burg. en Weth. worden aanbesteed, het schoonmaken der haven. DUSSEN. Door het bestuur van het waterschep de Zuidhollandsche polder, is aanbesteed het onderhoud aan sluizen, duikers, enz., enz. Voor den Binnenpolder waren elf bil jetten ingeleverd, waarvan de hoogste in schrijving bedroeg f 410, door M. Bos, Alm kerk en de laagste f 295, door J. van Loon te Werkendam; voor den buiten- Ï)older werden eveneens elf biljetten inge- everd. De hoogste inschrijving bedroeg f 825, door J. van Breugel te DeWerken, en de laagste f 705, door G. van Andel te Nieu- wendijk. 't Werk is aan de minste inschrijvers gegund. Bij de Hervormde Gemeente is tot Kerkvoogd herbenoemd de heer A. B. van de Koppel, en zijn tot notabelen herkozen de heeren A. van Krimpen en M. deRooij. Bij de aanbesteding van herbouwing van een armenhuis der diaconie, waren 11 biljetten ingeleverd; de hoogste inschrij ver was de heer Quirijns uit 's-Grevel- duin-Cappelle, voor f 895, laagste inschrij ver was F. van de Pluijm, alhier, voor f 737, aan wien het werk gegund is. In den laatsten tijd zijn op de pro vinciale wegen reeds vele gevaarlijke boch ten verwijderd. Thans is men in onze ge meente bezig de hooge brug over de Dusse bij het kasteel te verleggen en geschikter voor het berijden te maken. De Dusse wordt daar over een afstand van onge veer 20 M. gedempt, en daar ter plaatse voorzien van een duiker. Het zal een groote verbetering zijn voor het passeeren van dien bocht, indien het werk gereed is: het geschiedt door den aannemer H., uit Giessendam. Ds. Klaassen, predikant der Her vormde kerk, hoopt op Zondag 15 Augus tus a.s., des namiddags zijn afscheidsrede te houden, wegens vertrek naar Hooge- made. WIJK. De voerman M. reed met een met grind beladen kar over den dijk, toen, nabij den steilen afrit, het tuig brak en het voertuig in een diepen sloot afgleed. De voerman stond nog, met het nu vrij geworden paard, het tafereel treurig aan te staren, doch kwam er, met beschadiging aan de kar, nog vrij goed af. Met het plukken en verzenden der z.g. groene noten is reeds een begin ge maakt. Deze noten worden met zout in groote houten vaten verpakt en naar het buitenland verzonden. De prijs is op het oogenblik vastgesteld op f 6 per H.L. MEEUWEN. Met genoegen vernemen we, dat onze geachte gemeente-secretaris de heer J. Snellen, tot gelijke betrekking werd benoemd te Jutfaas. We wenschen Z.Ed. hartelijk geluk met die mooie promotie. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven Wat den handel in rundvee betreft, is hier weinig verandering te bespeuren. Be halve van het vette vee kan gezegd worden dat het andere vee gedrukt is in prijs. Of schoon enkele koopen werden gedaan voor rekening van het buitenland, ging toch de prijs daardoor niet noemenswaard omhoog. In den prijs der schapen kwam eenige verbetering. De Engelsche markt noteerde hoogere prijzen. Met de varkens blijft het ook goed gaan. Biggen waren f 1 per stuk gestegen. Men verwacht hier dezen herfst nog lager prijzen voor het vee dan nu. Er is bijna geen hooi en veel vee. Er moet dus ver kocht worden. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 71 72 ct., 2de kwaliteit 614 62 ct., vette kalveren 59 4 61 ct., vette var kens 54 4 57 ct., voor Engeland, 4 alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 4 f 200, neurende f 105 4 f 255, guste f 140 4 f 175, pinken f 40 4 f 65, kalveren f 12 4 f 25 biggen f7 4 f 11, drachtige zeugen f 50 4 f 63, drachtige gelten f 40 4 f51, schot telingen f 20 4 f 31, schapen f 16 4 f 22, luxe-paarden f 470 4 f 615, werkpaarden lste kwaliteit f 300 4 f 450, 2e kwaliteit f 200 4 f 285, twee-en-een-halfjarige f 140 4 f 210, anderhalfjarige f 4 f per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin- chem 4 zalmen, elften en steur, te Woudrichem 35 zalmen, elften, als mede snoek, baars, bliek, berm, paling en grondel, te Brakel 26 zalmen en elften, te Herwijnen 22 zalmen en elften, te Zaltbommel 3 zalmen en elften, te Rossum 1 zalm en elften, te Bato's Erf 1 zalm. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor zalm f 0,73 4 f 1.15 per I kilo elften f 4 f voor finten 4 ct. per stuk, witvisch 4 ct., baars ct. per kilo. Itlimeiiland. Reuter seinde gisteren uit Brussel, dat de minister-president, Schollaert, (tevens minister van binnenlandsche zaken en van landbouw) in antwoord op een interpellatie nopens de lastige formaliteiten, voorgeschreven inzakeden invoer van Nederlandsch melkvee in België, het volgende heeft verklaard: België kan de lastige formaliteiten en de langdurige quarantaine niet afschaf fen zoolang de veekooplieden op zoo groote schaal blijven knoeien. Op een der boven-ondernemingen in Deli zijn eenige Europeesche employe's en verscheidene koelies bij 't openkap- pen van oerbosch, door een infectie ziekte aangetast, welke bij enkele koe lies een doodelijken afloop had. De infectie schijnt te ontstaan door een aardluis, welke onder het vel dringt en hooge koortsen, gevolgd door ge wrichtspijnen, veroorzaakt. Van medische zijde wordt ernstige aandacht aan dit naar 't schijnt nieuwe verschijnsel gewijd. Aan het strand onder de gemeente Ouddorp is aangespoeld een gesloten flesch, waarin een brief was, geschre ven in het Engelsch, en gericht aan mevrouw E. S. te Heigley (Yorkshire). In dien brief neemt iemand afscheid van het leven. De burgemeester der gemeente Oud dorp heeft zijn tusschenkomst verleend, o'm den brief in handen van den ge adresseerde te stellen. Te Blijham (Gr.) zijn slecht nage maakte valsche guldens in omloop. Reeds eenige geldstukken zijn de poli tie vertoond. De beeltenis van koning Willem II slaat er juist omgekeerd op, doch de II is weggelaten. Zondagmiddag is de veertien-jarige Johan C., van Nieuwenhoorn in den theetuin van de Wed. De Pijper te Nieuw-Helvoet van den schommel ge vallen met het noodlottig gevolg, dat hij een hersenschudding kreeg en spoe dig overleed. Zondagochtend is in een van de kerk banken van de R.-K. kerk van de H. Antonius van Padua, in het Boschje te Rotterdam, gevonden een voldragen kinderlijkje van het mannelijk geslacht, gewikkeld in eenige kranten. Het lijkje, dat reeds in staat van ontbinding ver keerde, is bij de politie gedeponeerd en daarna ter gerechtelijke schouwing naar het ziekenhuis gebracht. Op het politiebureau aan de Nassau- kade aldaar is gedeponeerd een kinder lijkje aan de Maaskade O.Z. aldaar door een visscher uit de rivier opgehaald. Zaterdagnacht wandelde de landbou wer H. Woldering te Veendam van het concert, dat ter gelegenheid van de gym- nastiekfeesten was gegeven, naar zijn woning, toen hij op weg een woorden twist kreeg met den 21-jarigen arbeider Westerbaan. De twist liep zoo hoog, dat Westerbaan en zijn 20-jarige broeder, milicien-tamboer te Assen, Woldering beetpakten, en hem met den sabel bloedig mishandelden. Het gelukte de gemeente en rijkspolitie nog denzelfden nacht Westerbaan en zijn broeder te arres teeren. De burgemeester onderwierp hen Zondagmorgen aan een streng verhoor, waarna zij zwaar geboeid naar Win schoten werden overgebracht. De toe stand van den mishandelde is hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk. Maandag heeft de firma W. A. H. van den Brande, in effecten, aan de Korte Wijnstraat te Rotterdam, bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een aangeteekenden brief door de firma Van Vloten Gijzelaar te Ara sterdam j.l. Zaterdag aan haar verzon den. Bij onderzoek is gebleken, dat de aan- geteekende brief ten postkantore te Rotterdam is afgehaald door een onbe kende, op afgifte van de valschelijk met de handteekeniug van de firma W. A. H. van den Brandt voorziene kennis geving tot het in ontvangst nemen van dezen brief. De vermiste aangeteekende brief hield in tien bankbiljetten van f 1000 van elk waarvan de nommers bekend zijn, een aandeel groot f 1000 van de Deli Cul tuur Maatschappij, een gewoon aandeel Missouri groot 1000 dollars, een coupon blad 3 pet. Rusland 1859, twee coupon bladen 4 pet. Orel Grissi, drie coupon bladen 3 pet. Kwisk Charkow Azow, vier talons 4 pet. pandbrieven van f 1000 Zuid-Hollandsche hypotheekbank en ta lon 4 pet. pandbrief Zuid-Hollandsche hypotheekbank, groot f 100. Zaterdagavond, omstreeks kwart voor elven, terwijl honderden door het fraaie weder naar Schevingen gelokt, zich op den boulevard en langs het strand be wogen, weerklonk eensklaps een revol verschot. Het bleek, dat een schamel gekleed man, op wien een stuk gevonden werd, dat er op wees, dat hij waarschijn lijk een gegageerd Oost-Indisch militair is, zich voor het hoofd had geschoten. Door minderwaardigheid van het wapen was het schot echter niet doodelijk. De politie-arts verleende de eerste hulp, waarna de verwonde per auto naar het gemeenteziekenhuis werd vervoerd. De Tel. geeft thans plaats aan een schrijven van vier van de zusters, die naar aanleiding van de zaak tusschen prof. H. Treub en zuster Cramer, (in de vrouwenkliniek in Amsterdam) ont slag hebben genomen, de dames I. Hie- bendaal, Th. C. Disper, H. J. D. Graaf land en G. E. Biekart. Zij betoogen o. a. dat de eigenlijke zaak onveranderd blijft, dat prof. ver oordeeld heeft, waar niets bewezen is. Omtrent de bedoelde kinderkamer deelen zij mede, dat daar 'n zuster over dag is, zoolang zij er met het verzor gen der kinderen werk vindt. Is er niets te doen, dan moet zij haar dien sten elders op de afdeeling aanbieden, 's Nachts komt er om de 3 uur eeji zuster de kinderen verzorgen, verder liggen zij alleen en van des morgens 31/, tot 6V8 uur kijkt niemand naar hen om. Gewoonlijk liggen er alleen gezonde zuigelingen, was dus het be zwaar van geen toezicht minder groot. Bedoeld kind echter was in observatie, is later ook gebleken ziek te zijn; toe zicht was hier dus zeker zeer noodig; was dit er geweest, dan was de kwestie met de moeder van het kind en de zuster, nooit voorgevallen. Wat de verbedkwestie betreft, schrij ven zij o.a. Op handen en knieën heeft een pa tiënt nooit gekropen. Ze heeft zich alleen verschoven naar het voeteneinde van het bed. Daarbij gebeurde dat vol strekt niet met alle patiënteno.a. nooit met kraamvrouwen vóór den zesden dag. Lijsten voor de waeht werden op de verloskundige afdeeling nooit opge maakt. Zuster Cr. heeft volstrekt geen on juiste verklaring afgelegd. De wachtlijst wordt na afloop van een wacht opge maakt. Zuster Cr. heeft deze dus ge schreven na de ontdekking van den fout, dus toen het rerbedden al in den volmaaksten vorm geschiedde. Dan begrijpen de inzendsters niet de bewering, dat zuster Cr. bij prof. Treub als 'n zeer matige verpleegster bekend staat. De hoofdverpleegster, zuster v. d. Wal (naar wier advies prof. zich een oordeel over de zusters vormt, want zelf ziet hij ze niet in hun werk) heeft aan één onzer persoonlijk verklaard, dat de ontevredenheid van prof. over zuster Cr., alléén veroorzaakt was door het meedoen aan de verkeerde manier van verbedden en de beweerde tact loosheid met het kind. Van erge mid delmatigheid was dus toen nog geen sprake. En zij verzekeren, dat de gevallen van kraambeenen evengoed voorkwa men bij vrouwen, die op spriugbakken lagen, dus niet verbed werden, als bij haar, die op stukken bedden lagen, en, dat al lang vóór October van '08 zóó verbed werd, en dat nu het verbedden model geschiedt, de gevallen van kraam beenen nog steeds talrijk zijn. De directie is en -was, zeggen zij voorts nog, volkomen op de hoogte met de vele en onaangename toestan den in de vrouwenkliniek. Over boven matig werken en sjouwen der zusters, over de dikwijls zoo slechte verhouding tusschen hoofdverpleegster en zusters, over de vaak onheusche behandeling

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2