Verlamming in de vingers, Dankbetuiging. door Not. KERKHOVEN, te Werkendam, Weitoe maat, king van het vervoeren van contra bande. Volgens in Spanje ontvangen berich ten, komen te Tandzjer Kabylen, die Spanje vijandig gezind zijn, daar wa pens koopen. Een ingenieur, die pas van het Rif is gekomen, heeft verklaard, dat de man nen van het Rif hardnekkig zijn en hun vreemdelingenhaat plegen te ver bergen, tot zij wapens aangeschaft heb ben en het oogenblik gunstig voor een aanval achten. Hij dacht dat de stam men in het binnenland zich bij die van het Rif zouden aansluiten en dat er nog ernstige gevechten zouden vol gen. Geen Sultan is bij machte, het Rif zijn gezag op te dringen. De dweep zieke krijgers daar zullen altijd voor hun onafhankelijkheid kampen. Zelfs Rogi (pretendent) heeft geen macht over hen. Volgens een bericht uit Algeciras verklaren de grensstammen bij Melilla, dat de heilige oorlog (de strijd tegen de ongeloovigen) geproclameerd is. Uit Barcelona werd Donderdag ge meld, dat er een geest van insubordi natie heerscht onder de troepen die naar Marokko gezonden worden. Woens dagavond hebben manschappen van een bataljon den kolonel en de officieren met de bajonet bedreigd. Men zegt, dat de patronen voorloopig niet worden uit gedeeld. Toen een trein met troepen naar Ma laga zou vertrekken, trachtten de fa milie-leden der soldaten het vertrek van den trein te beletten. Tien men- schen werden gewond en 18 gearresteerd. Er zijn uitgebreide maatregelen geno men voor de inscheping der verster kingstroepen. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 24 Juli. Tot ons geneegen kunnen we mededee- len, dat onze stadgenoote, de jongejuffrouw M. Stal, te 's Bosch slaagde voor het over gangsexamen van de 3e naar de 4e kl. der H. B. S. aldaar. Na gehouden vergelijkend examen voor organist bij de Nederl. Hervormde Gemeente te Almelo, zijn op de voordracht geplaatst, de heeren A. Alt alhier, Kloek te Amsterdam en Bransen te Den Haag. WERKENDAM. In de eergisteravond gehouden Raadsvergadering werden na mededeeling van een paar ingekomen ken nisgevingen, de 2 kleine woningen aan den Sasdijk, voorheen behoord hebbende aan de weduwe Baggerman, thans eigendom van den heer F. J. Groeneveld, onbewoon baar verklaard en de termijn van ontruiming gesteld op 6 maanden. Aangehouden werd een adres van G. Mouthaan, die verzocht om vermindering van pacht, tot een vol gende vergadering. Besloten werd het visch- water van de Kerkewiel niet meer uit de hand, doch bij inschrijving te verhuren, wijl verschillende gemeentenaren verzocht hebben daartoe de gelegenheid open te stellen. Verlengd werd opnieuw de huur van het oude schoolhuis, dat thans bij mej. de wed. Verdoorn in gebruik is tegen f125 per jaar. Aangeboden werd de gemeenterekening over 1908 en tot onderzoek daarvan werden aangewezen de heeren W. de Waard en G. van Oord. Nadat het gemeenteverslag over 1908 was aangeboden, de heer de Waard had geinfor- meerd naar den stand van zaken met be trekking tot het onderwijs in den Biesbosch, de heer C. J. Visser had medegedeeld, dat de machinist der waterleiding bij hem was geweest om te wijzen op den onvoldoenden toestand van zijn slaapplaatsen en de heer De Boon het wenschelijk had geacht, dat de lantaarns aan de bruggen altijd zouden branden, zoo bij zomer- als bij winteravonden, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. NEDERHEMERT, (Rietschoof). Door den heer W. van Genderen te Welseind is aan gekocht de groote hooipers van gebroeders Kam te Rotterdam en staande alhier. Thans is deze in de gelegenheid zes per sen in werking te kunnen stellen, wat vele handen werk zal kunnen verschaffen. In het begin dezer week werd het eerste schip aardappelen alhier geladen met z.g. schoolmeesters tegen f 2.00 den H.L. Aan schipper W. Schreuders komt ook thans weer de eer toe de eerste Geldersche aard appelen naar de residentie te vervoeren. Elke week laadt genoemde schipper hier eene lading met bestemming naar Den Haag. WOUDRICHEM. Verleden week Zon dag werd de Hervormde gemeente bekend gemaakt, dat uit dankbaarheid voor het herstel van Ds. Gobius du Sart, leeraar der gemeente, verschillende giften tot een be drag van f 13.50, ten behoeve der Chr. school ver een., in de kerkcollecte werd ge vonden. Een paar jongens uit Almkerk, ze kere L. en Z. kregen ruzie, waarvan de oor zaak minnenijd was, die zoo hoog liep, dat L. door zijn concurrent in dezen, met een mes aardig werd toegetakeld. UPPELSCHENDIJK. Laat den laatsten tijd de rust en de orde des Zaterdagsavonds, nog al wat te wenschen over, verleden week was het meer dan erg. Na het sluitingsuur der herbergen was het een kabaal van be lang door vechten, vloeken, tieren en razen werd men tot het midder nachtelijk uur gestoord in den slaap en wakker gehouden. Wat toezicht der politie en 't was hiermee voor goed afgeloopen. GIESSEN. Deze week is bij den heer D. Westerlaken alhier eene postduif komen aanvliegen met een ringetje aan de rech terpoot, gemerkt 3806 T 371. Toen gister de dochter van het hoofd der school uit Poederooigen en de onder wijzeres een fietstochtje maakten over den hoogen Maasdijk alhier, kwam laatstge noemde, met het uitwijken voor een vracht wagen van Van W. uit Andel, tegen een telegraafpaal terecht, met het begrijpelijk gevolg, dat ze over den dijk viel en haar geheele rijwiel vernield werd, terwijl de dame met den schrik en het verlies van haar gouden horloge vrij kwam. De andere dame kwam zoodanig te vallen, dat deze door het wiel van den wagen gegrepen werd en aan arm, schouder en hoofd, nogal beduidende kwetsuren bekwam. Naar men verneemt is het ongeval te wijten aan het Blechte uitwijken van Van W. De zaak is in handen der politie. ANDEL. Deze week is hier een begin gemaakt met het snijden der zilveruitjes. De prijs bedraagt f 3.75 per baal. Dinsdag sloegen hier de paarden van den heer v. W. op hol, echter zonder on gelukken te veroorzaken, alleen wat ma- trieele schade werd toegebracht. Woensdag echter, toen ze uit voorzorg door den eige naar zelf werden gereden, gingen ze er nogmaals vandoor, met het gevolg dat v. W. onder den wagen geraakte, en de wielen hem over den schouder gingen, waardoor deze ernstig gekneusd werd. Na tot Rijs wijk te zijn doorgehold, kwamen paarden en wagen in de sloot terecht, zoodat ze toen door hulpvaardige handen gegrepen konden worden. Ook wagen en tuig waren deerlijk gehavend. ALMKERK. Onze dorpsgenoot W.Lank- haar, onbezoldigd rijksveldwachter, is be noemd tot jachtopziener, gestationneerd te Made en Drimmelen. In de Ned. Herv. kerk zal Zondag voormiddag a.s. optreden, de heer J. Visch, cand. te Sleeuwijk. Naar wij vernemen zal er in 't begin der volgende maand een pleiziereis naar Nijmegen worden gemaakt, waaraan zullen deelnemen de zangvereenigingen „Excel sior" en „Hallelujah" beide alhier, bene vens de zangvereen. „Onderling Genoegen" en de fanfare „Wilhelmina", beiden te Sleeuwijk. NIEUWENDIJK. Gelijk we de vorige week meldden zou waarschijnlijk zekere Joh. v. d. Heijden, die reeds circa 15 jaar vermist wordt, boven water zijn gekomen, 't Was door tusschenkomst der politie ge lukt te Haarlem een Joh. v. d. Heijden te ontdekken, doch toen zijn broer alhier woonachtig aldaar kwam, werd hij in deze teleurgesteld; in plaats van zijn broer zag hij voor zich zekere v. d. Heijden, af komstig uit Amsterdam. Het denkbeeld, dat de bewuste persoon vermoedelijk in Duitschland is gestorven, wint meer en meer veld. De landbouwer M. v. d. Stelt, ont dekte op zijn land iemand met een ge weer, blijkbaar bezig zijnde met stroopen. Van der Stelt ging er op af en zag, dat het de arbeider Joh. Verschoor was, wien hij 't stroopen reeds herhaaldelijk verbo den had. Verschoor, die den landbouwer zag na deren, heeft toen op v. d. Stelt aangelegd, maar liet, toen deze doorstapte en hem waarschuwend toeriep, het vuurwapen zakken. Tot zoover liep het nog al tamelijk goed af, maar toen v. d. S. vlak bij den man was gekomen, gaf de strooper hem met de kolf van 't geweer zulk een slag op het hoofd, dat v. d. S. bewusteloos en hevig bloedend in een sloot stortte. Niemand er bij tegenwoordig zijnde, had het met v. d. S. in zoo'n toestand al di rect slecht kunnen afloopen, maar geluk kig was V. nog zoo barmhartig den ge troffene uit zijn ongelukkige positie te helpen en koos daarna het hazenpad. Van 't gebeurde is proces-verbaal opgemaakt. ZALTBOMMEL. De loting van de in 1909 voor de Nationale Militie ingeschre venen zal plaats hebben: te Zaltbommel op Maandag 9 Augustus a.s. voor de gemeente Zaltbommel 11 uur, Rossum lli/2 uur, Hurwenen ll!/2 uur, Poederoijen ll3/4 uur, Brakel ll3/4 uur, Gameren 12 uur, Zuilichem 12 uur te Hedel op Zaterdag 4 September a.s. voor de gemeente Hedel 11 uur, Kerkwijk lli/4 uur, Ammerzoden lli/4 uur, Neder- hemert lll/2 uur, Driel lli/2 uur. GAMEREN. Woensdag overkwam den landbouwer C. K. een ernstig ongeluk. Ter wijl hij met een kar hooi over een brug wilde rijden, struikelde hij en kwam zoo ongelukkig terecht dat een wiel over beide beenen ging, met het noodlottig gevolg dat een been even beneden de knie is ge broken. BRAKEL. Enkele visschers alhier ont vingen reeds bericht dat zij voortaan voor de uitoefening van het drijfvisschersbedrijf, „zijnde een zuivere op deel visscherij", geen premie meer behoeven te betalen aan de Rijksverzekeringsbank. VEEN. Toen de landbouwer de F. 's avonds van zijne werkzaamheid terug keerde, kwam hij tot de ontdekking, dat er ongewenscht bezoek in zijne woning was geweest en bleek het, dat een doosje met geld, staande op de bedplank geledigd was. Het doosje werd teruggevonden, doch de inhoud, circa f 2.00, was verdwenen Uit eenige omstandigheden moet zijn gebleken, dat de dief geen onbekende is geweest. De politie is met het feit in kennis gesteld. Door de commissionnairs worden de vroege peren „Janbazen," reeds opgekocht. Men besteedt van f 3,tot f 3,50 per H.L. Er is veel voorraad, doch ze zijn klein van stuk. waren uitgebracht 6287 geldige stem men eu verkregen de heeren dr. J. Th. de Visser (christ.-hist3728 stemmen, L. W. J. K. Thomson (Unie-lib.) 1784 en H. A. J. van Wij he (soc. dem.) 765. Officieel zijn gisteren candidaat ge steld voor de Kamerverkiezing in het district Schoterland de heeren Berg- meyer (soc.-dem en Limburg (vrijz.- dem. Wij vernemen, dat pogingen aange wend zullen worden om den dag der stemming voor de Kamerverkiezing in het district Schoterland één dag later gesteld te krijgen, wijl op 3 Augustus de groote paardenkeuring te Leeuwarden gehouden wordt, die altijd druk bezoek heeft van veehouders De minister vau landbouw heeft na overleg met zijn ambtgenoot van jus titie aan de commissarissen der Ko ningin verzocht de burgemeesters uit te noodigen rijksveldwachters, die als zoodanig een vaste jaarlijksche bezol diging uit 's lands kas genieten, geen belooning meer toe te kennen wegens hulp bij de naleving van maatregelen ter beteugeling van besmettelijke vee ziekten. Tegen deze uitgaaf werd meer malen door de algemeene rekenkamer bezwaar gemaakt, waarbij de minister dan wees op den buitengewoon zwaren dienst die van de veldwachters in tijden van besmettelijke ziekte werd gevergd. De commandanten der rijkspolitie zul len voortaan den minister van justitie opgaaf van bedoelde werkzaamheden doen, die dan zal overwegen in hoever voor belooning wegens bijzondere poli tiediensten termen bestaan. De heeren jhr. mr. A. F. de Savor- nin Lobman en A. baron Van Dedem hopen in September, naar de „Tel." herinnert, den dag te herdenken, waarop zij vóór 30 jaren hun intrede deden in het Parlement. Beide afgevaardigden, in 1879 tot lid der Tweede Kamer ge kozen, hebben sinds dat jaar altijd on afgebroken hetzelfde district vertegen woordigd, de heer Lohmau Goes, de heer Van Dedem Zwolle. Zooals men weet, is echter de heer Lobman eenige jaren minister en lid van de eerste Kamer geweest. Ook voor den heer Mr. A. P. R. C. baron Van der Borch van Verwolde is het een jubileumsjaar, hij werd 25 jaar geleden tot Kamerlid gekozen, eerst voor Schiedam en later voor Ridderkerk. Van 1894 tot 1897 bleef hij echter buiten het Parlement. Naar de T. Ct. verneemt, is het er te Poederoijen bij de stemmingen en herstemmingen voor den gemeenteraad op z'n Limburgsch toegegaan. In dit dorpje van 1000 zielen is toen voor f 300 jenever geschonken. Een geheelen nacht door duurde het drinken. De gevolgen bleven op den avond der herstemming niet uit. Bij het ge kozen lid, denheer J. Hasselman J.G.Nzn. en twee zijner geestverwanten, die voor hem geijverd hadden, werden de ruiten ingeworpen. Op last der justitie is de in het kan toor van den geschorsten gemeente ontvanger van Ginneken aanwezige en nog gesloten brandkast, waarin het geld der gemeente voor een groot gedeelte geborgen moest zijn en waarvan de sleu tel niet te vinden was, geopend. Het bleek, zoo meldt het Dgbl. v. N.-B., dat er slechts ruim f 50 aan zilvergeld in aanwezig was. Op dat geld werd be slag gelegd en ook op de aanwezige boeken. Naar men verneemt zal tegen den ex-ontvanger, die zich te Antwerpen schuil moet houden, een bevel tot ge vangenneming en tot uiPevering wor den uitgevaardigd. Men zegt, dat het te kort in kas ruim f 4000 bedraagt. Op het platteland in den Zuidoost hoek van N.-Brabaut, hebben de land bouwers veel van diefstallen hunner te veld staande gewassen te lijdén, zoo schrijft de D. Ct. Er wordt van ouds des zomers steeds uit de velden gestolen, doch zooals er nu geroofd wordt, loopt het werkelijk de spuigaten uit! Het liefst rooien lief hebbers de aardappelen uit den grond en ontzien zich daarbij niet om geheele I lappen der bebouwde perceelen van de zoo begeerlijke knollen te ontdoen. Hier en daar wordt door de land bouwers gewapend toezicht gehouden, doch zulks is natuurlijk niet geregeld vol te houlen. ftinnenlaiid. Men meldt uit Brussel: Op de Hollandsche grens zijn een drietal Hollanders gearresteerd, die in hun reistasschen een groote hoeveelheid Saccharine wilden binnensmokkelen. Bij de gisteren in het district Har- lingen gehouden stemming voor de Tweede Kamer werden uitgebracht 5712 geldige stemmen. Aantal kiezers 7480. Gekozen ds. J. Ankerman (christ.- hist.) met 3331 stemmen. De heer A. Plate (lib.) had 1716, de heer A. van der Heyde (soc.-dem.) 665 stemmen. Bij de vorige stemming op 11 Juni Te Uithorn is een kindje, een doch tertje van C. V., dat eenige weken ge leden door een rat weid gebeten, aan de gevolgen overleden. Door den kapitein van de stoomboot „Burg. Coenen" werd op de Zuiderzee ter hoogte van Harderwijk een in zin kenden toestand verkeerend, met steen geladen, tjalkschip ontdekt, de „Ema nuel" van Wijnnaldum. De hevige wind bemoeilijkte de redding. Van de stoom boot „Burgemeesterjhr. Coenen",sprong een matroos op het zinkende schip en had de voldoening de opvarenden te redden. Door aanhoudend pompen ge lukte het 't vaartuig drijvende te hou den en met genoemde stoomboot naar Kampen te brengen. Woensdag is door den gemeenteveld wachter F. Stehouwer te Dubbeldam een berucht individu gearresteerd aan den Rijksstraatweg ouder Willemsdorp, n.l. Huibert P., oud 43 jaren, geboren te Giessendam, thans zonder vaste woon plaats, zwervende zonder middel van bestaan, die vermoedelijk de diefstallen weer heeft gepleegd in do volksketen in den Biesbosch en het Bergsche Veld onder die gemeente. Na voor den bur gemeester van Dubbeldam te zijn ge leid, werd hij met assistentie van den rijksveldwachter B. Swets overgebracht naar Dordrecht en op last van den Officier van Justitie voorloopig in be waring gesteld aan het bureau van po litie aldaar. In verband met dit bericht schrijft men uit Sliedrecht aan de D. Crt. Het zal nu ongeveer twee jaren ge leden zijn, dat in de volksketen van de Biesboschpolders en het Bergsche veld herhaaldelijk diefstallen met braak werden gepleegd en in de omgeving dier polders roeibooten werden vermist. Vrij algemeen werd van deze euveldaden verdacht H. P., geboren te Giessendam, maar het grootste deel van zijn leven gewoond hebbende te Sliedrecht. P. was meer algemeen bekend onder den naam van de „Kikker". Ook werd hij wel de „Vico" genoemd, wat hij te danken had aan het valschelijk opgeven van den naam Adriauus Vico, bij gelegen heid, dat hij aangetroffen werd in een gestolen roeiboot van 's Rijks Water staat. P. is het type van een misdadiger. Hoewel indertijd aangehouden als ver dacht bovengenoemde diefstallen te heb ben gepleegd, kon hij daarvoor niet worden veroordeeld. Toch werd hij voor geruimen tijd onschadelijk gemaakt daar zijne veroordeeling tot V/2 jaar opzen ding naar eeïie Rijkswerkinrichting wegens landlooperij volgde. (Na den dood zijner moeder had P. geen domi cilie meer te Sliedrecht, doch leidde een zwervend leven). De diefstallen in de polders hielden met P.'s verdwijning op. Hij was steeds de gevreesde man van den Biesbosch en de schrik der schippers op de Merwede en de Nieuwe Merwede. Tal van vonnissen wegens diefstal, al of niet gepaard met inbraak, heeft hij ondergaan. Er is een tijd geweest, dat hij er zijn werk van maakte in kleine huizen en schepen in te breken, daarin bijgestaan door nog enkele personen, die hij onder zijn invloed had weten te brengen. Van deze dievenbende trad de Kikker dan als aanvoerder op. Wij herinneren ons nog het aaneengeboeid opbrengen van „de Kikker," „de Bokkum" en „de Muis," terwijl later als vierde mede plichtige „de Koe" het illustre gezel schap volgde. Nauwelijks werden hier verleden week de diefstallen bekend of men hoorde zeggen: „de Kikker is ze ker los." Werkelijk blijkt hij te zijn gearresteerd. Sedert 10 Juli werden weer verschil lende diefstallen gepleegd, gepaard gaan de met het openbreken van volksketen. O.a. voor enkele dagen nog onder Made en Drimmelen. Ook thans valt weer evenals voor twee jaren het vermissen van roeibooten met de diefstallen sa men. Zoo werd verleden week van A. de V. alhier, onder Papendrecht eene roei boot vermist. Tusschen Zondag en Maan dagnacht is eene groote visschersboot met huik van C. B(aggerman) te Wer kendam verdwenen. Ook te Drimmelen is eene roeiboot zoek geraakt, terwijl daar een andere aangedreven is. De Dubbeldamsche politie heeft waar schijnlijk een goede vangst gedaan. De heer G. Roeles, landbouwer te Tip- maat bij Noordsleen (Dr.) verklaarde ons, dat zijne echtgenoote eene verlamming in de vingers had, terwijl ook haar hand ge- ïeel verlamd was. „De vingers stonden geheel krom en de land was stijf en gebogen. Ze kermde het soms uit van de pijn. Dit duurde zoo ver scheidene maanden zonder dat ik er baat voor wist. Ik las in de courant eene adver tentie over Kloosterbalsem en ried mijne vrouw aan deze eens te probeeren. Ix kocht een potje bij den drogist Fred, ten Kate te Emmen, en nadat mijne vrouw nog maar een half potje had opgesmeerd en daar mede de handen en vingers flink had in- gevreven, kon ze deze lichaamsdeelen weder gebruiken en is ze thans volkomen gene zen. Vroeger kon ze natuurlijk hare werk zaamheden niet verrichten, doch thans kan ze dit, dank zij den Kloosterbalsem weder volkomen. Prijs per pot van 20 gram 35 ct. van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f 2,50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus! Let op! Alleen de echte Kloosterbalsem geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteeke- ning L. J. Akker, Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De namaak geneest nooit Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depöthouders. Hurgerlyke Stand. Werkendam, van 16 tot 23 Juli. Ondertrouwd: Christiaan Johannes Noordhoek, 27 j. en Elisabeth Christina Hovestadt, 26 j. Getrouwd: Gerrit Ippel, 22 j. en Neeltje Hakkers, 21 j.Gerrit Visser, 23 j. en Teuntje van der Stelt, 22 j. Geboren Cornelia, d. v. R. Kamsteeg en G. van Zanten. Woudrichem, van 1 tot 15 Juli. Geboren: Gijsberta, d. v. Barend Kentie en Daatje Adriana van der Tak Cornelis Marius en Gerrit Jacobus, z. v. Adam van Vugt en Lijntje van der Wiel; Heiltje Adriana, d. v. Johannes van Andel en Antje Pellikaan. Overleden: Marius van Stigt, 70 w. Dewerken en Sleeuwijk, van 13 tot 20 Juli. Getrouwd: W. J. de Roon en C. J. van der Werff. Geboren: Kundra Johanna, d. v. L. Groenewege en E. van der Schuit. Ifluup Aanbestedingen. Waterhoogte Maastricht (brug.) 22 Juli 0.45 M. boven 0. 23 0 35 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 21 Juli 1.57 M. 1.21 M. a- N.A.P. 22 1.69 1.22 23 1.61 1.11 Hark therichteu. Advertentlën. IIartel${k dank aan allen, die blij- ten van belangstelling gaven bij mijne be noeming tot Lid van den Gemeenteraad. VAN ANDEL. Langs dezen weg betuigt ondergeteekende haar innlgen dank aan de Commis sie en aan allen, zoowel van hier als van elders, die bijgedragen hebben tot leniging van den nood, ontstaan door den vreeselij- ken brand van September 1908. Wed. E. VAN DER HUT. op W oensdag 38 Juli 1909. des nam. 1 uur precies, in het café „ZWETS", aan den Sasdijk, aldaar, van 144 Hectaren over het nog loopend seizoen 1909, onder Werkendam en Dussen, op de polders: Klein Zalmpje, Hardenhoek, Steenenmuur, Keizersguldenwaard, Buiten-Noord en Mug- genwaard. Aanwijzing op de polders op alle werk dagen. Diefstallen in den Biesbosch. De kloösterbalsem geneest ze. Doctoren staan verbijsterd. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, zweren, abcessen, builen, roven, open plekken, dragende wonden, zeere enkels, zeere borsten en tepels, huid-uitslag, ring-, dauw- en baardworm, hoofdzeer en alle ziekten der hoofdhuid, puisten, Rheumatiek, Rheumatische zenuwpijnen, verlamming, Jicht, Podagra, Ischias kneuzingen, stramheid in de ledematen, verstuikingen, lendenpijn, pijn in den rug, spit in den rug, spierverrekkingen, aambeien, zoowel droge, blinde als bloedende. 22 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het maken van een oeververdediginK langs den Amatel het verbree- den, ophoogen en beharden van de daarlanga gelegen wegen, enz., enz., van de brag bij den Rooden Paal tot aan den iteiger voor de fabriek van melkproducten in de gem. U ithoorn. Raming 27785. Minste ioschr. A. de Bruin Wilals, ütreebt f 28,88?, met bszaltine efdekking 950 meer. ?o Het doen van leveringen ten behoev; van de Heldersehe zeewering, beboerende tot de Rijkereewerkeu in Noord-Holland. Raming f 25.000. Minete insehr. J. W. Roeloffs, Papendrecht, 23.8 0. HEUSDEN24 Juli. Op de graanmarkt besteedt men voorTarice 11.7" a f !3.0 Rogge f 7.00 a f 7.50, Gerst f a f -.Haver f 5."0 a f 10.5", Kool- zaad f -Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot ct. LAND VAN ALTEN A 23 Juli Aardappelen. Vroege 2 50 - 8.Blautoe f - - a f -. - Zeeuwen, f -.k f Jammen f if. Hooi Ie qual. f 18.01 if 2'.— Ie qual. (voorde pers) f 1 o a 8 0 Klavsrhooi f 16.--if 9.IVit stroo f if-.- Geel dito k f Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 4') i 42 ets. zwaardere i4 i 72 et Boter f 1.2 a 1.40 per K.G. Eieren f 0.77'/j k f 0 871/, per 26 ALMKERK. De zetting der boter is deze week op ie markt f 0 65 m de winkels dus f 0.70 per h. kilo. Eieren f ".8" per *6 stuks. tVAAL fVLJ K, 23 Juli De prijs der Boter was heden van f l.»2 a f 1.53 per K.G. Zetting f 1 42. BESOOLJEN1 Juli. De prijs der Boter was heden 1 2i f 1.46 per Kilo. Aangevoerd 491 K.G. Eieren f .0» de 26 stuks. DUSSEN. 2'. Juli De prijs der boter mas heden van f .37 a f t 44. Aanvoer 83 K.G. Zetting 1.42. Eieren f 0.00 de 26 stuks. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 13.af 14,00 Haver f l,2*> a f 4,7 Garst 1.81 a 5.2 per H.L-, Boter 0.82l/2 a f).00 per half KG. bieren f 0.90 a f 1.80 per 26 stuks Biggen f 7,00 a t 12.50, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f 0.00 0. 00 per stuk GENDEREN Staat der uitbetaling van 5 Juli tot 17 Jt li der Coöp Zuivelfabriek OpHoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 4.40, laagste f 3.10, middelfries f 3 6 per 1"' Liter. Getapte melk terug zonder korting. HeusdenJuli 1909. VeenJuli '09.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2