scheurde hoofden zijn al te voorschijn gebracht. Ook andere lijken zijn vree- gelijk \erminkt. Sapman en Maximof hebben zich- zelven ter beschikking van het gerecht gesteld. De Zaterdag aangekomen Engelsche ijzeren bark Gladis heeft te Frederiks- stad bij Doggersbank een Engelsche stoomvischboot overvaren. Deze laatste is door midden gesneden en onmiddel lijk met de geheele uit 9 man bestaande bemanning, gezonken. De rlneht orer het Kasaak Zondagmorgen is het Blériot gelukt vanaf de Fransche kust met een vlieg toestel het Engelsche Kanaal over te vliegen. In de Daily Mail, welk blad 1000 pond sterling voor deze vlucht had uitgeloofd, schrijft Blériot: Oio 2.80 stond ik vanochtend in het Hótel Terminus te Calais op en om 3 uur vertrok ik met mijn vriend dhr. Blanc in een auto naar Baraques. Onderweg merkten wij op, dat het weer voor mijn onderneming gunstig was. Wij gaven daarom aan den torpedojager Escopette, die onze regeering hoffelijk te mijner beschikking had gesteld, last van wal te steken. Om 3.30 begaven wij ons naar de loods en namen het vliegtuig, mijn elfde, in oogenschouw. Ik beproefde den motor, zag dat hij goed werkte; alles was klaar voor het vertrek. Om 4 uur nam ik in het vliegtuig plaats en deed een proefvlucht van een kwartier om Calais en omstreken. Ik legde een kring van omtrent 15 K.M. af. Vervolgens daalde ik weer op het punt van de rots, vanwaar ik dacht op te stijgen. Hier wachtte ik tot de zon zich vertoonde, aangezien een voor waarde voor het winnen van den prijs was, dat ik tusschen zon-op en zon-onder zou vliegen. Om 4.30 konden wij alles in den om trek zien. Het daglicht was er. De heer le Blanc keek naar de kust van Engeland uit, maar kon niets ontwaren. Er woei een lichte bries uit het Zuidwesten. De lucht was helder. Alles was gereed. 4.35! Alles klaar! De heer le Blanc geeft het sein en in een oogwenk ben ik de lucht in. Mijn motor doet 1200 omwentelingen bijna zijn grootste snelheid opdat ik snel weg zal komen over de telegraafdraden, die langs den rand van de rots loopen. Zoodra ik over de rots ben minder ik vaart. Er is nu geen noodzaak om mijn motor op volle kracht te brengen. Ik begin mijn vlucht langzaam en zeker naar de kust van Engeland. De Escopette heeft mij gezien. Met volle kracht stoomt zij voort. Zij loopt mis schien 42 K.M. in het uur. Wat doet 't er toe? Ik leg tenminste 68 K.M. af. Spoedig haal ik haar in, vliegende op een hoogte van ongeveer 80 M. Het is een geweldig oogenblik. On der mij is de zee, het oppervlak be wogen door den wind, die nu aan wakkert. De beweging van de golven onder mij is onaangenaam. Ik zweef voort. Tien minuten zijn verloopen. Ik ben den torpedojager voorbij, en ik wend het hoofd om te zien of ik in de goede richting vlieg. Ik ben verbaasd. Er is niets te zien, geen torpedojager, geen Frankrijk, noch Engeland. Ik ben al leen. Ik zie niets, volstrekt niets. Tien minuten lang ben ik verdwaald. Het is een wonderlijke toestand alleen te zijn, zonder gids, ronder kompas, in de lucht boven het Kanaal. Ik raak niets aan. Mijn handen en voeten rus ten licht op de hefboomen. Ik laat het vliegtuig zijn eigen weg nemen. Tien minuten lang ga ik voort, rij zende noch dalende noch keerende, en dan 20 minuten nadat ik de Fran sche kust heb verlaten zie ik de groene rotsen van Dover, het kasteel, en, naar het weston, de plek waar ik had willen landen. Wat kan ik doen? Het is duidelijk, dat de wind mij uit mijn koers heeft gebracht. Ik ben bij na bij St. Margaret's Baai en beweeg me in de richting van de Goodwin Sands. Nu wordt het tijd om te sturen. Ik druk den hefboom met mijn voet en draai makkelijk naar het westen, in tegengestelde richting van die ik uit ging. Nu verkeer ik toch in moeilijk heid, want de wind is hier bij de rot sen veel krachtiger en mijn vaart min dert, terwijl ik er tegen op torn, maar mijn mooie vliegtuig doet het. Gesta dig vlieg ik westwaarts, hopende over de haven te komen en op de Shakes-peare rots te landen. De wind steekt weer op. Ik zie een opening in de rotsen. Of schoon ik overtuigd ben, dat ik het nog anderhalf uur kan volhouden, ja, dat ik naar Calais zou kunnen terug- keeren, kan ik de kans niet weerstaan om op deze groene plek te landen. Opnieuw wend ik mijn vliegtuig en, een halven kring beschrijvende, begeef ik mij in de opening en ben weer bo ven het droge. De roode gebouwen ter rechterzijde ontwijkende, tracht ik te landen, maar de wind pakt me beet en draait mij twee of drie keeren rond. Op eens zet ik mijn motor stil, en da delijk valt mijn toestel rechtstandig van een hoogte van 20 M. op het land. In twee of drie seconden ben ik veilig op uw kust. Soldaten komen aangerend; ook een politieagent. Twee landgenooten van me zijn er. Zij kussen mij op de wan gen. De afloop van mijn vlucht over stelpt mij. Ik kan niets zeggen, maar neem de gelukwenschen van de verte genwoordigers der Daily Mail aan en ga met hen naar het Lord Warden Hotel. Zoo eindigde mijn vlucht over het Kanaal. De luchtschipper Latham is Dinsdag middag voor zijn vlucht over het Kanaal om 5 uur 7 van Sangatte vertrokken. Om kwart over vijven kwam hij in het gezicht van Dover. Ongeveer 4 K.M. van Dover viel hij in zee. Hij is gered door een Fransche torpedoboot, die hem volgde. Zijn hoofd is ernstig gekwetst, vooral de neus; hij werd op het oorlogsschip geneeskundig behandeld. Het vliegtoe stel is licht beschadigd; het deed een veel snelleren overtocht dan dat van Blériot, daar Latham in 20 minuten op ongeveer 4 K.M. van Dover kwam. Buitenlandsche bladen melden, dat een duizend Israëlieten te Bjelostok in het Russische gouvernement Grodno een verzoekschrift hebben gericht tot de Turksche regeering, om zich in Turkije te mogen vestigen en Otto- maansche onderdanen te worden. Elke emigrant zou zich verplichten duizend roebel op zak te hebben. Op de eerste pagina bericht de Ma- tin, dat Boertzef uit Finland is gewaar schuwd, dat het hoofd der zwarte bende Doebrowiëf twee of drie mannen naar Parijs zou hebben gezonden om hem, Boertzef, te dooden. In een ondertee kend stukje waarschuwt Jaurès de Fran sche regeering. Kapitein Engelstad, een officier van de Zweedsche marine, die benoemd was lot onder-commandant van de komende jaar vertrekkende expeditie van Roald Amundsen, is door den bliksem dood geslagen. Hij was bezig met proeven met vlie gers voor waarnemingen in de lucht lagen. Donderdag werd een van de vliegers, die een hoogte van 2700 voet had bereikt, door den bliksem getrof fen. De electriciteit stroomde langs den stalen draad, waaraan de vlieger be vestigd was, en doodde Engelstad op de plaats waar hij stond. Te Brandon, in den staat Mississip pi, is Vrijdag een neger opgehangen, die zich vergrepen had aan een blanke vrouw. Het was geen lynchpartij, maar de voltrekking van een langs regelma- tigen weg geveld vonnis. De beledigd® vrouw en haar naaste familieleden woonden de terechtstelling bij. De neger die aldoor zijn onschuld had betuigd, bekende nog op het laatste moment schuld. Toen de man dood was, werd het touw, waarmee hij was opgehangen, in kleine stukjes gesneden, die als sou venirs werden rondgedeeld. Er ontstond onder de duizenden, die aanwezig wa ren, een wild dringen en vechten om zoo'n souvenir te bemachtigen. Sinds eenigen tijd worden in Mis sissippi oneerbare aanrandingen van vrouwen door negers gestraft met den dood. De justitie beoogt met die strenge straffen het dubbele doel, erden schrik in te brengen en aan de bevolking de overtuiging bij te brengen, dat het om- noodig is, een toevlucht te nemen tot daden van lynchjustitie. De onlusten in Marokko. Alle berichten wijzen er op, dat de toestand van de Spanjaarden op het Rif uiterst gevaarlijk is. Vele bericht gevers spreken de meening uit, dat de offlcieele Spaansche verslagen niet de volle waarheid melden. Wat de uitslag der laatste gevechten geweest is, valt er door allerlei tegenstrijdigheden niet met zekerheid uit op te maken. De Kabylen vechten verwoed en zijn met de modernste geweren gewapend. Daarentegen meent men uit het. groote getal gevallen officieren te moeten op maken, dat de Spaansche soldaten maar flauw hun plicht doen. De regeering te Madrid erkent, dat haar macht bij Melilla veel te klein is tegenover den vijand, die maar steeds in aantal toeneemt. In het land zelf moet de stemming zeer gedrukt zijn. Overal heerscht be zorgdheid over het lot van bloedver wanten. De correspondent van de Lokal-An- zeiger meldt uit San Sebastian, dat de stemming ten opzichte van den Koning weer veel verbeterd is, ook de tegenzin tegen de Marokkaansche onderneming, die reeds tot zulke ernstige betoogin gen aanleiding heeft gegeven, zou ver minderen. Als men de berichten in hun geheel overziet, dan krijgt men den indruk dat generaal Marina zich slechts met de grootste moeite staande houdt. De strijdmacht der Mooren schijnt onrust barend toe te nemen en hun aanvallen zijn uiterst vermetel. Berichten uit Madrid, handelende over de gevechten van Vrijdag en Zaterdag melden Reizigers uit Melilla zeggen, dat daar een paniek heerscht. Er is Vrijdag ver schrikkelijk gevochten. De troepen leg den een bewonderenswaardigen helden moed aan den dag. Keer op keer wer den zij aangevallen, maar ten slotte slaagden zij er in de Mooren terug te dringen. De verliezen der Mooren wa ren driemaal zoo groot als die der Span jaarden. De harka trachtte de verbin ding af te snijden tusschen de vooruit geschoven stellingen van Atalajoe en Melilla, doch de Spanjaarden wisten het te beletten. Alle hospitalen zijn over vol. Volgens de bladen bedroeg het aantal Mooren, dat gisteren aan de ge vechten deelnam, 16,000. Zaterdagochtend te zeven uur was er een korte pauze in de gevechten. Ko lonel Cabrera, de aanvoerder van een colonne op de voorposten, hield een toespraak tot zijn mannen, maarteiwijl hij sprak viel hij, doodelijk getroffen door een vijandelijken kogel, neder. De soldaten wierpen zich, om hun aan voerder te wreken, met de bajonet op den vijand. Te acht uur werden de Mooren uit hun stellingen geworpen. Zij trokken al schietende terug. Toen zij merkten, dat het vuren der Span jaarden verminderde, kwamen zij met groote vermetelheid weder opzetten en omsingelden de Spaansche colonne. Ver sterkingstroepen, die op 't juiste oogen blik kwamen, ontzetten de ingesloten colonne en dreven de l^ooren op de vlucht. Het werd daarop een algemeen ge vecht op alle punten. De Mooren ver meesterden een kanon, dat de Span jaarden later heroverden. Daar generaal Marina bemerkte dat de colonne van Cabrera zeer in 't nauw werd gebracht, zond hij de troepen, die zoo uit Spanje waren gekomen, onmiddellijk naar de voorposten. Hij zelf trok met een af- deeling naar het kamp van het Hippo drome, waar de aanval der Mooren verwoed was. Telkens werden de Moo ren teruggedreven, maar telkens kwa men ze weer opzetten. Velen hunner hadden niet eens een geweer, doch vochten slechts met een sabel. Zaterdagmiddag zagen de Spanjaar den nieuwe afdeelingen Mooren opda gen. De Mooren hadden blijkbaar aan zienlijke versterkingen gekregen uit het binnenste van het Rif-gebied, 's Avonds openden drie batterijen het vuur op de Mooren, terwijl de kanon neerboot Pinnon met de landmacht samenwerkte. Het vuur was vooral ge richt op de streek van Gurugu. Een telegram uit San Sebastian van Zondag bevestigt, op grond van in lichtingen uit particuliere bron, den ernst van den toestand in het Rif. Volgens dit bericht zou de gezamen lijke krijgsmacht der Rifstammen 20,000 man tellen, waar tegenover generaal Marina slechts 8000 man kan plaatsen. Generaal Marina moet een flink en doortastend man zijn en een bekwaam legeroverste, maar wat van zijn krach ten gevergd wordt is niet gering. Als teeken van verzet tegen den veldtocht van Melilla, is te Barcelona de algemeene werkstaking afgekondigd. In verband hiermede is aldaar de staat van beleg afgekondigd. Men meldde gisteren uit Barcelona dat stakers de tram met steenen hebben bestookt. De burgerwacht patroeljeert in de straten en heeft verscheidene charges moeten uitvoeren. Er zijn eenige gewonden, terwijl velen in hech tenis zijn genomen. De meeste zaken zijn ge.doten. De bladen komen heden niet uit. Bij de stakingsonlusten zijn 1 officier, 3 gendarmes en 8 betoogers gedood, terwijl twintig personen gewond werden. De spoorwegen zijn vernield. Geen enkele trein uit Spanje is heden aan de grens aangekomen. Eenige groepen personen beleedigden de burgerlijke garde, die vuur gaf, waar door verscheidene personen gewond werden. In de voorsteden S. Adres en S. Martin zijn met de burgerlijke garde vele schoten gewisseld. Naar verluidt zijn vele voor bijgangers gewond. Op de door het leger bezette punten is het rustigniemand heeft iets tegen de soldaten. Er rijden noch tramwagens noch rijtuigen. De toestand is verer gerd door de onderbreking van den dienst op alle spoorwegen. Er komen zwartgallige berichten uit verschillend® plaatsen. Daar het t© Figueras, provincie Ge- rona, in garnizoen liggende bataljon vertrokken was, hebben de stakers alle diensten stil gezet. Uit Madrid: De hedennamiddag bij eengekomen ministerraad heeft zich on afhankelijk van Barcelona, bovenal met de gebeurtenissen in Catalonië bezig gehouden. Besloten werd den staat van beleg af te kondigen in Tarragona en Gerona. De militaire deskundigen zijn een stemmig van oordeel, dat Spanje zon der verwijl minstens 50,000 man troe pen naar Marokko behoort te zenden. Volgens een telegram is koning Al fonso te Ferrol, waar hij de kiel heeft gelegd voor een linieschip, uitstekend door de bevolking ontvangen. Maar er is censuur op de telegrammen in Spanje. Naar luid van een ander bericht uit Spanje, wou de koning zelf naar Me lilla in den slag, maar heeft men er hem van afgehouden. Uit Mellila komt bericht, dat de Span jaarden in liet gevecht van Vrijdag herhaaldelijk gebrek aan schietvoorraad hadden. Meer dan eens moesten de troepen terug om patronen te halen. Een batterij geschut raakte in gevaar doordat zij haar munitie had verscho ten. Eén stuk moest zelfs prijsgegeven worden, maar het werd in een verwoed gevecht heroverd. De radicale Daily News is van oor deel, dat de Spanjaarden in Marokko een gevoeligen klap hebben gekregen. Van de houding der Spaansche arbei ders tegenover den oorlog zegt het blad: Zij schijnen den toestand goed te doorzien. Zij begrijpen niet waarom zij hun leven moeten geven om twee maatschappijen, waarvan er een Fransch is, den rijkdom uit Marokko's bodem te laten graven. Er is geen vaderlands liefde bij in het spel. De belangen van die maatschappijen zijn niet Spanje's belangen. Naar de Kölnische Zeitung uit Ma drid verneemt, verwachten de Carlisten dat Don Jaime, na den dood zijns va ders, predendent voor de Spaansche kroon geworden, welhaast de voorman nen zijner partij ter vergadering zal oproepen. De Epoca, een ministerieel blad, brengt in herinnering, dat Don Jaime in Mantsjoerije, tijdens den Russisch- Japanschen oorlog, waarvan hij de gru welen bijwoonde, tot een Spaansch offi cier, die in het Russische ieger als mi litair attaché den oorlog volgde, heeft gezegd: Ik zweer u op mijn eer, dat mijn naam er nimmer toe dienen zal, in ons vaderland een nieuwen burger oorlog te verwekken. De Epoca voegt daaraan toe, dat Don Jaime een man van eer is, en zijn woord zal houden, maar het blad er kent de mogelijkheid, dat de vurige leden van de Carlistische partij Don Jaime medesleepen. Ongetwijfeld zullen de Carlisten met belangstelling volgen, waartoe de verbittering, die er in Spanje om het Marokkaansche avontuur tegen de regeering heerscht, zal leiden. Volgens een bericht uit Kanea is de Grieksche vlag geplant op het fort en de kazernes der Kretenzer militie. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 28 Juli. Het gaat hier grootsteedseh. We hebben ook een politiehond. De brigadier L. der Kon. Maréch. hier pas gedetacheerd, is in het bezit van een schaaphond, die gedres seerd wordt voor politiehond. Dat genoemde brigadier deze kunst wel verstaat, wordt hierdoor bewezen, dat hij onlangs een door hem voor dit doel afge- richten hond voor f 100 verkocht. Maandag j.l. betrapte de Brigadier der Kon. Maréchaussée Letschert een land- looper op heeterdaad met het stelen van een bos riet, uit een mijt, toebehoorende aan A. v. Rijswijk te Aalburg. De afdeeling „Land van Heusden en Altena" der Ned. Pomolog. vereeniging, zal 6 Aug. a.s. te Eethen eene proef nemen met den verkoop bij inschrij ving van circa 40 hectaren boomgaai d. Met belangstelling wordt nagegaan of deze nieuwe wijze van verkoop van fruit ingang zal vinden. De heer De Jong Ver hagen alhier is voorzitter, en de heer D. Branderhorst te Eethen, secretaris der af deeling. De kanonneerboot „Bulgia" van Hel- levoetsluis, bemand met 38 koppen, kwam heden hier voor den wal, op weg voor eene oeteningsreis op Merwede en Maas en daarna op de Waal. Vermoedelijk zal de reis van hier worden voortgezet in de richting Nijmegen. WERKENDAM. Zondag aanstaande hoopt des vóórmiddags in de Ned. Herv. Kerk op te treden de WelEerw. beer Nie- meijer, predikant te Uitwijk, en des avonds de heer Bakker, evangelist te Surbuister- veensterheide. In de Ger. Kerk Werkendam A., hoopt Zondag aanstaande op te treden, de WelEerw. Heer A. Brink, emeritus predikant. Zaterdag aanstaande, des middags twaalf uur, zal voor den tijd van 10 jaar, ten gemeentehuize worden verpacht het vischwater van de Kerkewiel. De voor waarden liggen ter lezing op de Secretarie. LUTTEL-HERPT. Door den Brigadier der Kon. Maréchaussée Letschert en een Maréchaussée, is de bierhuishouder J. J. K. alhier bekeurd, wegens het in voorraad hebben van sterken drank, welke door hen in beslag genomen werd. NIEUWKUIK. Maandagmorgen kreeg A. L. met zijn buurman M. de B. alhier, twist over het laten grazen van vee, welke ruzie zóó hoog liep, dat de B. aan A. L. twee wonden met de schoffel toebracht, zoodat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Door de Rijkspolitie uit Heusden is deswege proces-verbaal opgemaakt. AALST. Naar wij vernemen heeft ds. A. Luteijn van hier een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente te Hedel. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Wad. gevangente Gorin- Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor zalm f 0,80 a f 0.90 per kilo; elften f Af—.—, voor finten A ct. per stuk, witvisch A ct., baars ct. per kilo. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven De aanvoer van vee blijft veel te groot in verhouding tot de behoefte, vandaar dat de prijs niet omhoog wil, al is er dan ook eenige, hoewel geringe, stijging merk baar. Vet vee wordt goed betaald, mindere qualiteiten worden weinig gevraagd. Er is wat meer gras in de weide gekomen. Dra gend vee blijft laag in prijs. Nuchtere kal veren hebben geen aftrek en zijn goedkoop. Engeland noteert lage prijzen, ook wat de schapen betreft. Met de varkens blijft het goed gaan. Ook de biggen zijn goed aan prijs. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 71 A 72 ct., 2de kwaliteit 61 A 62 ct., vette kalveren 59 A 60 ct., vette var kens 54 A 56 ct., voor Engeland, A alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 A f 200, neurende f 105 A f 240, guste f 140 A f 175, pinken f 40 A f 65, kalveren f 12 A f 32 biggen f 6 A f 11, drachtige zeugen f 50 A f 60, drachtige gel ten f 40 A f 50, schot telingen f 20 A f 30, schapen f 15 A f 20, luxe-paarden f 400 A f 605, werkpaarden lste kwaliteit f 300 A f 450, 2e kwaliteit f 200 a f 280, twee-en-een-halfjarige f 140 A f 310, anderhalf] arige f Af per stuk. Ill mi en land. De Staatscourant van Zaterdagavond bevat het koninklijk besluit van 24 de zer, waarbij, met ingang van 27 dezer: lo. op zijn verzoek, wegens gezond heidsredenen, een eervol ontslag is ver leend aan den luitenant-generaal F. H. A. Sabron, adjudant in buitengewonen dienst van Hare Majesteit de Koningin, als minister van oorlog, met dankbe tuiging voor de vele en gewichtige dien sten door hem aan H. M. de Konin gin en aan den lande bewezen: 2o. benoemd is tot minister van oor log, de generaal-majoor W. Cool, in specteur van het militair onderwijs. Gelijk men weet, aldus schrijft de N. R. Ct., heeft de generaal Sabron wegens gezondheidsredenen aan H. M. de Koningin uit zijn ambt ontslag moe ten verzoeken. In hem verliest het Ka binet een zeer gewaardeerde kracht. De heer Sabron heeft in de Kamer ver trouwen weten in te boezemen door zijn kalme vaste beleid. Voor de door hem ontwikkelde plannen tot legerhervor- ming scheen de stemming bij de meer derheid van de Kamer niet ongunstig. Dat hij te midden van de uitwerking zijner plannen door ziekte genoodzaakt werd, zijn ambt vaarwel te zeggen, is ook voor het Kabinet een groote tegen slag. In den generaal-majoor W. Cool heeft het Kabinet, voor zoover ons bekend is, een zeer geschikt opvolger van den beer Sabron gevonden. De heer Cool wordt terecht onder de uitnemende op- perofficieren geteld. Hij is van het wa pen der genie afkomstig, en 61 jaar oud. Bij enkele candidaatstelling werd gisteren in het district Ede gekozen tot lid van de Tweede Kamer de heer W. van Manen Jzn., te Veenendaal, vermoedelijk anti-revolutionair. Gelijk men weet, betreft deze ver kiezing de vacature, opengekomen in de oude Kamer ten gevolge van de benoeming van jhr. van Citters tot commissaris der KoningininGelderland. De benoemde treedt dus in September weer af, waarschijnlijk zonder gelegen heid te hebben gehad, zitting te nemen. Naar Het Vad. verneemt, zal het nieu w-gekozen Kamerlid voor Harlingen, ds. mr. J. Ankerman, thans nog pre dikant te Wommels en Hijdaard, zich te 's-Gravenhage komen vestigen en dus zijn emeritaat als predikant nemen, waartoe hij trouwens verplicht is inge volge de beslissing van de Synode. Het Utr. Dgbl. deelt mede (reeds korten tijd na de stemming had in Utrecht het gerucht daarvan geloopen), dat inderdaad de heer Van Karnebeek heelt aangeboden zijn Kamerzetel in Utrecht I beschikbaar te stellen voor den heer Röell, die in Utrecht II niet herkozen werd. Dit aanbod is echter niet aanvaard. De inspecteur der staatsbosschen en ontginningen te Utrecht verzoekt mede te deelen, dat Zaterdag 24 dezer de eerste nonvlinders in de dennenbos- schen onder Alphen (N.-Br.) zijn waar genomen. Het is thans voor de bosch- bezitters van het grootste belang, zorg vuldig na te gaan of in hunne bosschen ook dergelijke vlinders aanwezig zijn, opdat, zoo noodig, tijdig de gewenschte maatregelen ter bestrijding kunnen worden genomen. Ieder, die nonvlinders aantreft, wordt dringend verzocht daarvan onverwijld kennis te geven aan het betrokken ge- rh.em 5 zalmen, elften en steur, te Woudrichem 47 zalmen, elften, als mede sDoek, baars, bliek, berm, 1145 pond oaling en grondel, te Brakel 18 zalmen en elften, te Her wijnen 16 zalmen en elften, te Zaltbommel 4 zalmen en elf ten te Rossum 2 zalm en elften, te Bato's Erf 2 zalm.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2