Fruit. Fruit. directe afrekening en geldonzeniling. VELLEMAN TAS, Dr. J. C ASP A KIK is weder te e o ii sul teer en Jaarlijksche OPRUIMING Edaard Schmeink, Copieer-persen Openbare Verkoeping Brandwaarborg Maatschappij, I. DE KLERK is Werkendam Hendrik Cornells Hodde Neeltje van Splonder, Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen hij Uw winkelier in rnil voor 5 omslagen. Dankbetuiging. in ar cl i aan. o keuze Notaris KERKHOVEN te Wsrksndam, Haver, Tarwe, Rogge en Duiven boonen, Stoomboot-Maatschapjpij meentebestuur, dat daarvan bovenge- noemden inspecteur in kennis zal s' el len. Brochures, waarin o.a. een duidelijk gekleurde afbeelding van den nonvlin der voorkomt, worden door denzelfden inspecteur op aanvrage gratis toege zonden. Te Winschoten werden Zaterdag avond de bewoners der Garste opge schrikt, toen tusschen 7 en 8 uur een vuurbol daar in een der tuinen naar beneden viel en uiteenspatte, het ge- heele terrein daar hel verlichtende. Te Dinxperlo wordt het planten van een Meiboom wanneer een huis of schuur onder de kap komt nog zeer in eere gehouden. De buren planten de Meiboom en worden dan door den eigenaar onthaald. De landbouwer R. te Dinxperlo kreeg zijn nieuwe schuur onder de kap, doch maakte zoo spoe dig het dak in orde, dat den buren geen gelegenheid overbleef den Mei boom te planten. Ze hebben daarom gisterennacht het dak van de schuur genomen. Toen de landbouwer 's mor gens kwam kijken, waren de dakpan nen verdwenen doch was de Meiboom geplant. Zondag vierde de oudstrijder J. H. Visch te Leerdam zijn honderdsten ver jaardag. De grijsaard is voor zijn leeftijd nog krachtig en welgemoed. Te Nijmegen, aan de Waalkade, waren Zondagavond twee mannen onder den invloed van te veel glaasjes nat. De een vroeg den ander, of hij wel in de Waal durfde te springen. O, jawel, was't antwoord en de daad werd gevoegd bij 't woord, doch de dwaas verdween dadelijk in de diepte en werd pas een half uur later opgevischt. De man laat een groot gezin achter. Het stoomschip Elberfeld, Vrijdag van Petersburg aan de Poortershaven te Maassluis aangekomen, blijft voor- loopig in observatie, daar, naar het Hbl. verzekert, aan boord Aziat. cholera is geconstateerd. Een later bericht meldt: De lijder aan Aziatische cholera, aan boord van het aan de Poortershaven liggende stoomschip Elberfeld, een jon gen van 16 jaar, is in 's rijks zieken barak opgenomen en maakt het rede lijk wel. Hij wordt verpleegd door twee zusters uit het diaconessenhuis Bronovo, te 's-Gravenhage en geneeskundig be handeld door dr. Thiebout, quarantaine dokter te Maassluis. Het stoomschip is Woensdag uit observatie ontslagen en opgestoomd naar Rotterdam. Onder het opschrift „een scheepsrem" schrijft de N. Rotterd. Courant: Hoewel er in 31 artikelen bij besluit van 24 April 1897 wettelijke bepalingen zijn vastgesteld om aanvaringen op zee te voorkomen, is het toch gebleken, dat het dikwijls bijna onmogelijk is ze te vermijden en hoevele malen hebben die aanvaringen op zee geen ernstige gevolgen met zich gesleept? Een onzer stadgenooten, de heer J. C. de Neef, Sionstraat 31b (wagenmaker bij de gemeente) heeft twee toestellen (remmen) uitgedacht, die volgens zijn beweren, de ernstige gevolgen die aan aanvaringen kleven tot bijna niets kun nen reduceeren. In het modelschip, dat hij heeft gemaakt, heeft hij aan stuur- en bakboordszijden, iets vóór de machi nekamer, in de huid van het schip een stel deuren gemaakt, die door een kruk of handle van de brug af kunnen ge opend worden en dan loodrecht op de richting en beweging van het vaartuig komen te staan. Wanneer nu een aanvaring onver mijdelijk is, de machines achteruitwer ken en de deuren staan open, dan kan het schip volgens zijn beweren geen halve lengte meer vooruit door den grooten tegenstand die de geopende deuren en de schroef of schroeven bie den. De schok wordt dan minder hevig. Indien bij dikken mist de afstand zeer klein is waarop men een naderend schip heeft kunnen waarnemen, waar door de voornoemde deuren en schroeven (of schroef) niet voldoende tegenstand hebben kunnen bieden, dan is er vóór aan den boeg nog een z.g. buffer aan gebracht, die, wanneer hij tegen een ander schip stoot, naar binnen wordt gedrukt en daardoor reeds de kracht der aanvaring verminderd. Echter door dat naar binnen drukken van dien buffer worden dan aan stuur- en bak boordsboeg automatisch een stel deuren geopend (eveneens als debovengenoemde deuren i n de huid aangebracht) die bij geopenden stand een z.g. kussen water tusschen de beide schepen vor men. Wanneer dit kussen water zich heeft verplaatst, zijn volgens den uitvin der de schepen weder vrij van elkander. j klompen er maar 100 in rekening te brengen. Dientengevolge zijn de knechts niet meer ingehuurd. De strijd zal meer dan waarschijn lijk hevig en langdurig zijn, want de bazen, die tegenwoordig om geen klom pen verlegen zijn, schijnen voornemens geen voet te wijken, terwijl de knechts besloten hebben, voor zoover er ge schikte werkplaatsen zijn, voor eigen, gezamenlijke rekening te beginnen, ter wijl aan de niet te plaatsen knechts ondersteuning van elders schijnt toe gezegd. Zondagmiddag heeft onze landgenoot P. L. Ooms met zwemmen een tweede succes behaald. Thans in den jaarlijk- scheu wedstrijd op de Seine, meer be kend onder den naam „dwars door Parijs". Ooms heeft al eenige jaren achtereen, meest in gezelschap van Ed. Meyer, deelgenomen aan dezen wed strijd, doch telkens vond hij zijn meer dere in den Engelschman Jarvis. Gis teren was Jarvis afwezig.' Er waren 16 deelnemers, waaronder ook, evenals vorige jaren, een dame. De baan was ditmaal aanmerkelijk korter en 8000 meter lang. Het publiek liep mee langs de Seine- kaden in dichte stoeten en over de brugleuningen hing men om de zwem mers aan te moedigen. Ooms bleek wel in conditie en kwam het eerste aan. Zijn tijd was 4 uur 47 minuten. Meyer was vijfde. Het Fransche blad Les Sports, dat den wedstrijd Dwars door Parijs uit schreef zegt van de overwinning van Ooms, dat zijn tijd eenvoudig schitte rend was. Toen de 23-jarige arbeider J. K., die door de gemeente politie te Velp was aangehouden wegens diefstal van een rijwiel ten nadeele van zijn patroon, een molenaar te Praest (Duitschland) Zaterdag door een rijksveldwachter te Arnhem van het paleis van justitie naar het huis van bewaring zou worden over gebracht, zag hij de kans schoon om te ontsnappen. Hoewel men hem dade lijk nazette door het Arnhemsche en Velpsche Broek, gelukte het niet hem weer te vatten. Te Best raakten Maandag, zoo wordt aan de 's-Hert. C. gemeld, bijna 50 klompenmakersknechts zonder werk. Het conflict is ontstaan uit het in dertijd weigeren der knechts om het arbeiderscontract te onderteekenen, dat geen verandering bracht in de oude gewoonte van de 104 paar bewerkte Rechtzaken. Kantongerecht neusden. Uitspraak van Strafz. dd. 23 Juli. Openb. dronkenschap: J v. G. te Dussen, f 10 subs. 3 d., E. v. D. te id., 15 subs. 3 d., L. R. te Werkendamen H. P. P. te Raamsdonk, beiden f 3 subs. 3 d., J. Z. te Werkendam, f 8 subs. 3 d., G. S. te Woudrichem, 3 d. Overtr. stierenreglement: W. v. W. te Aalburg, L. v. d. B. te Genderen, A. T. te Capelle, en W. F. K. te Be- soijen, elk f 5 subs. 5 dA. M. te Kaatsheuvel, J. W. en W. J. v. K. beiden te Sprang, G. A. K. te Dongen, G. v. C., G. B. en E. v. d. B., allen te Genderen, elk f 3 subs. 3 d., J. d. H. te Drongelen, f 3 en f 1 subs. 3 en 1 d., J. v d. H. te Genderen, 3 X f3 subs. 3 X 3 d., J. v. d. H. te id., vrij gesproken. Overtr. jachtdelict: J. F. te Herpt, vrijgesproken, J. d. H. te Drongelen, f 1 subs. 1 d., G. L. te Aalburg, f 5 subs. 2 d., A. W. H. te Nieuwkuijk, f 10 subs. 4 d. Overtr. vischdelict: L. d. R. te Dus sen, 2X13 subs. 2X13., G. H. te Woudrichem, f 5 subs. 2 d. Overtr. vogelwet: A. K. te Heusden, teruggave bevolen. Overtr. baggerreglement: P. d. K. te Werkendam, f 3 subs. 3 d. Overtr. prov. regl.: J. M. K. te Heus den, f 2 subs. 2 d., Ch. D. v. d. S. te Werkendam, f 1 subs. 1 d. Overtr. rijwiel-reglement: L. S. en G. v. B. beiden te Schijndel, J. C. W. te Woensel, J. G. L. d. R. te Rotterdam, H. v. H. te Woudrichem, P. H. v. G. en C. R. beiden te Dussen, allen f 3 subs. 3 d. Overtr. verord. van AndelA. R. en J. K. beiden te Andel, elk f 3 subs. 1 d. Een trekdier onbeheerd laten staan: B. W. B. te Almkerk, f 3 subs. 3 d. Overtr. drankwet: P. v. D. te Veen, f 10 subs. 5 d., J. d. D. te id., f 30 en 2 X f 2 subs. 20 en 2 X 2 d., S. v. R. te Genderen, f 10 en 2 X f 2 subs. 5 en 2 X 2 d. Overtr. herbergreglement: A. v. d. B., J. O., W. W. J. K., A. d. G., H. K., W. L., J. L., F. v. d. L., J. v. d.1 A., J. v. S., allen te Elshout en A. L. te Nieuwkuik, allen f 1 subs. 1 d., be halve no. 1 f 2 subs. 1 d. Overt, verord. vun Elshout: H. J. P. te Elshout, f 2 subs. 1 d. StraatschenderijA. J. d. V., D. K. beiden te de Werken en P. H. te Wer kendam, allen 1 jaar proeftijd. Loopen over grond waarvan de toe gang is verboden: A. Z. te Raamsdonk, f 2 sub. 1 d., A. A. v. V., J. A. F. v. d. P., A. v. d. P. en J. A. S., allen te Dussen, allen vrijgesproken. Vee laten loopen op eens anders grond: J. v. T. te Dussen, vrijgespro ken, P. B. te id., f 10 en 2 X f5 subs. 5 en 2 X 2 d., S. P. te Veen, f 10 subs. 5 d., J. K. te Almkerk, f 3 subs. 3 d., A. v. M. te Genderen, C. v. Th. te Geffen en A. v. W. te Aalburg, allen f 1 subs. 1 d., H. d. W. en H. C. K., beiden te Aalburg, elk 2 X f 1 subs. 2 X 1 3., J. D. V. te Capelle, vrijge sproken. Burgerlijke Stand. Heusden, van 20 tot 27 Juli. Geboren: Anthonie Jan, z. v. B.van Bergeijk en G. van Mersbergen. Overleden: J. A. van den Brant, 62 j.; J. R. M. Smits, 3 m. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 26 Juli 0.13 M. boven 0. 27 0.10 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 24 Juli 1.63 M. 1.03 M. -4- N.A.P. 25 1.37 0.97 26 1.52 0.89 27 1.43 0.96 Ad verten tlëii. Zondag Aug. a.s. hopen onze geliefde Ouders, en alhier,hunne25-j a t ige Echt- ve ree nijging te herdenken. Door uitsluitend Sunlight Zeep te gebruiken blijft het linnen en tafelgoed zoo wit als sneeuw. Ondergeteekenden blijven zich steeds aanbevelen voor den verknop van alle soorten Vruchten en zullen steeds den ouden stelregel handhaven: C o in in i h h i o 11 ii a i r s Fruitmarkt, llarnixstraat 234, Amsterdam Intercommunaal Telefoon 6085 en 1776. Op aanvraag worden verzendingsadressen franco per post toegezonden. Aan allen, zoowel van hier als in 't Land van Heusden en Altena, voor de groote belangstelling ondervonden, tijdens de lang durige ziekte en overlijden mijner Dier bare Echtgenoote mijnen, en ook namens de Kinderen hunnen oprechten «lank. ALPHONS SCHEPENS en Kinderen. VAN Vuchterstraat Q 13, Gedurende de Opruiming; wordt op alle Artikelen, die niet geëtaleerd zijn, dus ook op de Nieuwste Modellen JLO pCt. korting toegestaan. Prjjzen a contant. De AOENT der Utrechtsche Algemeene opgericht in den jare 1811, is voor de bekende plaatsen uit de fabriek HENRI DE BEAllSONT te Maas tricht, voorradig bij den specialen Agent voor HEUSDEN en OMSTREKEN: L. J. VEERMAN, Boekhandelaar. Teekeningen met prijsopgaven, van 14 ■•foUeB worden op aanvraag toegezonden. door op Bonderdag 99 Juli nam. tS uur precies, in het café D. L. v. d. WIEL, a. d. Sasdijk aldaar, van All Hectaren uitmuntend te velde staande op de polders: Kijfhoek onder Dussen, Mooke, Steen van Kloosteroord, Hoogen Hof, Petrusplaat en Catharina-plaat onder Made en Drimmelen Wilhelminapolder, Ippelschen polder en in de Grienden onder de Werken, Muggen- waard, Eijerwaard, Kievitswaard, Binnen- Noord, Eijerwaardje, Afmeting, Middel waard en Hoofdlanden, onder Werkendam en in het Oudland van Babiloniënbroek. Alles in perceelen en breeder omschreven bij alom verspreide biljetten en bij gedrukte notitiën, welke gratis ten kantore van den Notaris verkrijgbaar zijn. Vereenigde Heusdensche lleusclcn-Goriiichem. Van Heusden naar Gorinchem Zondag v.m. 8,n.m. 3, Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Boseh-Oorinchem. (1 April1 November). Naar 's-Bosch. Naar Gorinchem. Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij zigde dienst. Heusdeii-Rotterdam. Van Heusden i Maandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 4.30 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem* 30 Juli. Het dagel. basttmr ran het waterschap Noord oostelijk Noordbrabant te 'a-Bosch, bet maken ran een drietal alaixes met bqk. werken in 8 perc. oeder de ge meenten Oes on Oijen, Megen en Herpen. Ramingen 6200, 6910 en 4900. 81 Juli. Het beatBnr van het calamwaterechap Wals oorden, het herstal, de rernienwing en het onderhond tot 80 April 1910 yan de aarde-, kram-, rijs-en glooiing- werken aan de waterkeering ran genoemd waterschap. Raming 3004,15. 3 Aug. Pror. bestuur van Friesland, het uitdiepen ran het yan Panhuqskanaal yan de Bolswarder-Worku- mertrekyaart bij Tjerkwerd tot Kakeshoek en yandaar tot de Groote Zijlroede bjj Makkum. 4 Aug. Proy. bestuur van Drenthe, het maken ran beordvoorzieningen langs de werken ran het Meppeler- diep in de proy. Drenthe. Raming 8000. 4 Aug. Min. ran Waterstaat, lo. de rerbreeding van den IJssel. hjj Kampen, tusschen de kilometerraaien CXXXVII en CXXXIX der herziene rivierkaart. Raming 20.200. ?o. Het uitroeien van baggerwerk op de Benin gen b i. tot de werken van de Dordtsche waterwegen. Raming f 10.000. 3o. De verbetering van den IJssel bij Dommer- holt, onder Gorssel tusschen de kilometerraaien LXXXIX en LXXXII der herziene rivierkaart. Raming f 26.400. 4 Aug, Pror. bestuur van Zeeland, het herstellen der schade toegebracht door het atoomschip «Koningin Wil- heimina" aan den kop yan het Westerhoofd van de büiteDhave te Vlissingen. Raming f 12.250. 11 Aug. Proy. best. van Drenthe, het uitroeren van baggerwerk in dea zijtak van het Meppelerdiep tnsscheu de Kaap en de Meppeleraluis. Raming f 2600. 11 Aug. Min. van Waterstaat, het maken ran een strekdam met aanhechtingskrib aan den linkeroever van den Amer en het verrichten van baggerwerk tusschen de kilometerraaien LIV en LVIII. Raming 75.000. 18 Aug. Min. van Waterstaat, de uitvoering van bag gerwerk in de rivier den IJssel, tnssehen de kilometer raaien XX en LXV der herziene rivierkaart. Raming 930. 22 Juli. Pror. bestuur van Zeeland, het maken van steenglooiing óp het buitenloop van den noordhavendam van de haven aan den Willempolder beboerende tot de werken van de tramweghavens aan het Ztype. Raming 2640. Minste inschr. L. van de Velde, Bruinisse, f 2190. 28 Juli. Min. van Waterstaat, lo. het uitroeren van baggerwerk in de Nieuwe Merwede. Raming 11.200. Minste inschr. A. Bos Pz., Dordrecht, f 8700. 2o. de nitvoering van baggerwerk in het Panner- densch kanaal, den Neder-Rijm en de Lek, tosschen Pannerden en Culemborg. Raming f 27.600. Minste inschr. W. P de Vrjes, Rossum, f 23658. WERKENDAM. De zetting der boter is deze to eek op de markt 65 ets., in de winkels dus 70 et', per half kilo. Ei>ren f 0.90 de 26 stuks. GORINCHEM, 26 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 97 runderen, 7 nuchtere kalveren, 23 vette varkens 543 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 200 260, kalfvaarzen f 130 a 200 gutste vaarzen f amelkkoeien f 140 a 200, twee- en-een-half jarige ossen f a anderhalf-jarige f a pinken f a graskalveren f 25 a 35 nuchtere f .8 a 14, schapen f a lammeren f a biggen f 8 a 14 per stuk. Vette varkens 26 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe a 12 75 a 13 .00 roode dito 11.50 a 11.80 witte dito 11.75 f 12.-- inl rogge f 7.30 a 7 45 buitenl. dito f 7.25 a 7.50 gerst f 5.75 a 6. -, haver f 3.90 a 4.10, duivenboonen 8 75 a 9.10, blauwe erwt n f a mais. 75 pond, f 6. a 6 25 alles per heet. Boter 70 a 75 ct. per half kilo. Eieren f 0.95 a 1.05 per 26. Kippen f 0.60 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 26 - 27 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 731 vette runderen, 1456 magere dito, 672 vette en graskalveren, 228 nuchtere kalveren, 1937 schapen of lammeren, 426 varkens, 83 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 80 2e kw 54 cent, kalveren le kw. 90, 2e kw. 65 ct. schapen le kw 60, 2e kw. 34 et. vette varkens 55 a 48 ct. licht soort 46 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12,a 16, idem voor de slacht f 8 00 a 11 50 Biggen f 1.10 a 1 50 per week. ROTTERDAM 26 Juli Tarwe puike jarig? per 80 kilo, f - a per 100 kilo f 15.25 a 13 50 nienw f a -Rogge f f er heet. Gerst f aChevalier fa -. Haver f 10 25 a 9 75, per 100 kilo, Bruine boonen fa witte fa - Erwten f a Op de botermarkt werden aangevoerd 93/8 en 36/16 ton en 222 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 52 2e kw. f 50, Ze kso f 47. Per half kilo 67Vj i 72'/2 cent. Zeeuwsche eieren f 4 a 4 30, Overmaassche dito f 4 40 a 4 60 per 100. Hunne dankbare Kinderen. Gorinchem, 27 Juli 1909. GEBRUIKS AANWIJZING ROND IEDER STUK. "o SchijndelJuli 1909. Dientsregeliug l Mei I October. Bosch -Heusden-ï-orinehe «11- Bordrecht-Rotterdam. Maandag, v.m. 1.30, 4.5.30, 6.30, n.m. 1.4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.30 uur. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur. Zaterdag, van Gorinchem v.m. 6.n.m. 3.30 uurvan Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12 uur; van Heusden n.m. 1.15 uur. E\TRA VEEDIENSTi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. AtlENT te Heusdent. lalingré.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3