station bij Melilla. De Spanjaarden steunden hem en uit erkentelijkheid oor dien steun gaf Boe Amara aan twee Spaansche maatschappijen (waar van een met Fransch geld werkt) con cessies voor ijzer- en loodmijnen, welke groote waarde heeten te hebben Ter bevordering van de mijn-exploitatie 'egden de maatschappijen een korten spoorweg aan op Moorsch gebied, en die lijn trachtten zij iu den laatst en tijd uit te breiden. Ter bescherming van die lijn werden Spaansche troepen gebruikt. Dat was te veel voor de plaat selijke stammen, die dat als een inval in hun gebied beschouwden. Inmiddels schijnen zij hun trouw aan Boe Amara opgezegd te hebben en de partij gekozen te hebben van Moelai Hafid, die de concessies, verleend door zijn mede dinger Boe Amara, zijnerzijds niet erkent. Het is niet duidelijk zoo merkt een Engelsch blad op onder welken schijn van recht genoemde maatschap pijen hun privileges kunnen rechtvaar digen en nog minder duidelijk is't met welk recht Spaansche troepen Moorsch gebied bezetten. Het is een herhaling van de Casablanca-geschiedenis, toen een Fransche maatschappij het fanatisme der Mooren gaande maakte door het aanleggen van een spoorweg over het Mohammedaansclie kerkhof. Een lezer van de Daily News zegt: De mijnen, voor welke de roof-expe- ditie (want een oorlog is het niet) op touw is gezet, bestaan, naar veler oordeel, heelemaal niet of hebben zeer weinig waarde. Men zegt in Spanje dan ook, dat de door de regeering op touw ge zette expeditie slechts een voorwendsel was om vaster voet in het Rif-gebied te krijgen en de aandacht van het publiek af te leiden van den binnen- landschen toestand. „Een feit is 't, dat er, met uitzondering van Rusland, geen staat in Europa is, waarin het volk ellendiger onderdrukt wordt dan in Spanje". De Porte heeft aan de gezanten dei groote mogendheden meegedeeld, dat, wanneer op Kreta de Grieksche vlag geheschen wordt, de Turken met kracht zullen optreden en de vlag zelf zullen neerhalen. Woensdagnacht en Donderdagmorgen zijn te Messina 10 ichokken van aard beving gevoeld, waaronder drie krach tige. De bevolking is hevig geschrok ken. Een zeer hevige wind bemoeielijkt de beweging. Uit Mexico werd gisteren geseind De halve stad Acapulco is door een aardbeving vernield. Er zijn vele onge lukken gebeurd. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Plaalieliik Nieuws. HEUSDEN, 31 Juli. Wij veiwijzen onze lezers naar de adver tentie van de Holl. Buurtspoorwegen. Op Zondag 1 Augustus toch zal een extra tram rijden van Tilburg tot Heusden, en zal er, voor een zeer gering bedrag, gelegenheid zijn de keurige tentoonstelling te bezoe ken. Niet alleen het concours-hippique, maar de Tentoonstelling zelve, met het 's avonds zoo schitterend „Venetië," is een bezoek meer dan waard. Met genoegen vernamen en vermeld den we reeds van verschillende jongelui, dat ze met goed gevolg het overgangsexa men op de Hoogere Burgerschool hebben volbracht. Als aanvulling daarop nog, dat de jongeheer P. Vermeulen, voor een paar jaar van hier naar Zutphen vertrokken, ook met succes van het 2e naar het 3e studiejaar is overgegaan. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Noord-Brabant, tot heemraad van het waterschap de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden, de heeren J. C. van Bokhoven te Herpt, J. H. de Vaan Nz. te Vlijmen, G. van Everdingen te Heusden en J. Duyser te Wijk. Wij verwijzen onze lezers naar ach terstaande advertentie „Weerlegging" en het ingezonden stuk „Laster" en vertrouwen, dat hiermede deze onverkwikkelijke zaak tot een einde is gebracht. Naar wij vernemen hoopt de „Heus- densche Harmonie" Maandagavond ter ge legenheid van den jaardag van H. M. de Koningin-Moeder Emma een muzikale wan deling door de stad te maken. Onze vroegere stadgenoot Dr. G. J. van Leeuwen, die bij zijn talrijke oud-pa tiënten hier ter stede nog steeds met eere genoemd wordt als een hoogst bekwaam medicus en wiens vertrek indertijd door zeer velen betreurd werd, schijnt ook op ander gebied uit te munten. Was het hier reeds bekend, dat hij bezield was met voor liefde voor de viool en cello en werkelijk deze instrumenten op hoogst verdienstelijke wijze bespeelde, eenigen tijd geleden ver luidde hier het bericht, dat op een concert te 's Hage, waar hij thans als geneesheer gevestigd is, een viool van zijn eigen maak sel het in klank won van een echte Stra divarius, welk instrument, zooals bekend, is, steeds als het beste geroemd wordt. Thans wordt dit bericht in verscheidene bladen bevestigd o.a. door een mededeeling van de N. R. Ct. De leden van het Boheemsche Strijk kwartet hebben hem opgedragen eenige instrumenten te maken, wat in genoemd blad aangeduid wordt, dat zulks met „een hoogste onderscheiding" mag worden gelijk gesteld. Dezelfde verslaggever getuigt ook, dat op overtuigende wijze gebleken is, ook uit de door hem onlangs in de gehoorzaal te Leiden gehouden voordracht, waarbij verschillende violen bespeeld werden, dat Nederland in Dokter Van Leeuwen een vioolmeker van zeldzaam talent bezit. SLEEUWIJK. Op een nader te bepalen datum in Augustus, hoogst waarschijnlijk in de volgende week, zal door de Zang- vereeniging (directeur de heer J. Spiering), met twee zanggezelschappen uit Almkerk, een boottocht worden gemaakt naar Nij megen. Het muziekgezelschap „Wilhel- mina" zal deze reis mede maken. RIJSWIJK. Door H. M. de Koningin is de heer J. H. van Ouwerkerk, Burgemees ter van Giessen en Rijswijk, als zoodanig herbenoemd. ALMKERK. In de Ned. Herv. Kerk, zal a.s. Zondag optreden, Ds. N. Klaassen uit Dussen. Bij afwezigheid zijner echtgenoote zou G. Pruisen, woonachtig in de Bloem- steeg, gisterenmorgen in de vroegte het petroleumstel aansteken, ten einde wat koffiewater te koken, 't Zij dat de vlam in 't stel sloeg of dit over den vloer viel, in een oogenblik hadden de vloermatten vuur gevat, laaiden de vlammen hoog op, en vluchtte de eigenaar naar buiten. Eer er genoeg volk aanwezig was om nog wat te redden of te blusschen, stond het huis in volle vlam. Het huis is nog niet zoo lang geleden nieuwgebouwd, en was een aardig boerenbedrijfje. Naar wij vernemen wordt de schade door verzekering gedekt. Donderdag is door de commissie voor het Rijks-Hengstveulendepót te Bergen-op- Zoom bij den heer A. Z. Snoek alhier, een zwart hengstveulen aangekocht, moeder Co rona, eigenaar de heer A. Z. Snoek en vader Harras, van den heer Honkoop te Heusden, het eerste, dat door de Commissie dit jaar is aangekocht. LUTTELHERPT. Voor lid van den gemeenteraad van Hedikhuizen schij nt nogal animo te zijn. Voor eenen zetel komen ver schillende candidaten op. Terwijl de can- didaatstelling nog moet plaats hebben ziet men nu reeds bij een der candidaten op zijn schuur geschilderd met groote letters stemt J. de Wilt Dat dergelijke reclame, die hier tot heden onbekend was, de aandacht trekt, behoeft zeker niet gezegd. HERPT. Bij een jong rund, toebehoo- rende aan den heer C. A. v. H. alhier, heeft zich een geval van kramp- of houtvuur voorgedaan met doodelijken afloop. Het cadaver is op de gebruikelijke wijze onscha delijk gemaakt. In de aardappelvelden, die over 't algemeen zoo schoon stonden, vertoont zich overal de „ziekte" in 't loof, die sterk voort woekert. De uitkomst is goed en de kwa liteit best. ZALTBOMMEL. Aan de diverse aardap pelbeurzen langs de Waal werden in de laatste dagen verhandeld ongeveer 3500 H.L. Geldersche Kralen tegen den prijs van f 2.20 tot f 2 per H.L. Bestemming Rotterdam, Gouda en Den Haag. De handel in vroeg fruit is begonnen met den verkoop van Janbaasjes (peren), die in 't begin tegen f 3.50 f 4.per H.L. op 't hout gekocht, thans moeilijk koopers kunnen vinden. Zoowel uit België als Frankrijk en Italië ontvangen de fruit handelaars bericht dat het gewas van peren en appelen overvloedig is, terwijl de com missionairs gewaarschuwd worden bij 't koopen zeer voorzichtig te zijn, daar ge vaar bestaat voor groote verliezen. Verschil lende fruitkoopers nemen dan ook thans een afwachtende houding aan. DUSSEN. Voor de Geref. Gem. alhier, zal a.s. Zondag optreden de heer Van Rennes, cand. te Amsterdam. Door den kerkeraad der Hervormde gemeente is toezegging van beroep gezonden aan den heer P. van Stein Callenfels, can- didaat tot den H. D. te Heerde (G.). In de vacature van onderwijzer aan de O. L. S. wijk B alhier, die sedert 15 Januari bestond, is thans voorzien door de benoeming van den heer Van 't Hooft te Stratum. WOUDRICHEM. Bij enkele candidaat- stelling is tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer M. D. van Wendel de Joode. DRUNEN. De voerman K., radende van hier naar 's-Hertogenbosch is Dinsdagnacht door onverlaten onverhoeds aangevallen en verschrikkelijk toegetakeld. De man was geheel met wonden overdekt. Eenige lieden hebben den voerman gevonden en per as huiswaarts gebracht. Daar heeft een genees heer de wonden zooveel mogelijk aan el kaar gehecht. Drankmisbruik moet aan deze mishandeling niet vreemd zijn. De politie stelt een streng onderzoek in. VEEN. Met het ontdoen der St. Jans of zilveruitjes werd deze week een druk begin gemaakt. De prijzen zijn laag. Door de commissionnairs wordt besteed van f 3, tot f 3,25 per 100 K.G. De uitkomst valt niet mee. Wegens den verbouw der openbare school hebben de kinderen eene vacantie ontvangen van minstens 6 weken. Een aan genaam vooruitzicht voor de kinderen, doch of de ouders hiermee zoo in haar schik zijn, laat zich betwijfelen. LAND VAN ALTENA. De werkeloos heid in deze streek is thans zeer groot; bij elkaar genomen loopen honderden ar beiders zonder werk en er is nog niet veel kans op verbetering, totdat met het aard appelen delven voor goed kan worden be gonnen. NIEUWENDIJK. Het publiek, dat tot dusver om het veer naar de Prikwaard te bereiken, om op die manier verder in de Biesbosch te komen, ziet zich nu leelijk den pas afgesneden, want er zijn borden ge plaatst met verboden toegang. Die dus nu daarheen naar den Biesbosch willen, zijn verplicht een grooten omweg de maken. GORINCHEM. Bij Kon. besluit is be noemd tot notaris binnen het arrondisse ment Dordrecht, ter standplaats de gemeente Streefkerk, de heer T. Anema, candidaat- notaris alhier, en eervol ontslag verleend aan F. de Graaff', als sluismeester aan de Nieuwe Merwedesluis aldaar. Groote Landbouwtentoonstelling te Eindhoven. Op Maandag 6 September zal deze groote tentoonstelling, waarvan Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden welwillend het beschermheerschap heeft aanvaard, plechtig geopend worden door Zijne Excellentie den Minister van Landbouw. Intusschen zal reeds toegang geboden worden aan het publiek op Zondag 5 Sep tember, wanneer op de terreinen een groot Festival zal worden gehouden. Deze Tentoonstelling wordt gehouden met krachtdadige medewerking derNeder- landsche Heidemaatschappij, het Staats- boschbeheer, de Afdeeling Noord-Brabant van de V. P. N.. de Vereeniging tot be vordering der Bijenteelt, de gewestelijke Afdeeling van de Ned. Vereeniging voor Tuinbouw en Plantkunde en wekt ook op het gebied van Paarden-, Rundvee-, Varkens-, Schapen-, Geitenteelt enz. eene algemeene belangstelling. Op Woensdag 8 September groot Concours Hippique en Sprinconcours, waarvoor reeds talrijke toezeggingen gedaan werden. Fóór Maandag 30 Augustus moeten hiervoor de laatste inschrijvingen zijn ingekomen. IHnnenlaiid. Bij Kon. Besl. is: aan den vice admiraal J. G. Sneth- lage, met 1 Augustus, op zijn verzoek, eervol ontslag uit den zeedienst ver leend, onder toekenning van pensioen, en onder dankbetuiging voor de goede en gewichtige diensten door hem aan den lande bewezen met ingang van 1 Augustus a.s., be vorderd tot vice-admiraal de schout-bij nacht J. Cardinaal, directeur en com mandant der marine te Hellevoetsluis, tevens commandant der Stelling van de Monden dei Maas en van het Ha ringvliet; en tot schout-bij-nacht de kapitein ter zee J. B. Snethlage. Het bevolkingscijfer van ons land was op 1 Januari 19ö9: 5,825,198, n.l. 2,891,930 mannen en 2.933,268 vrouwen. Naar wij vernemen zal het nieuw- gekozen Kamerlid voor het district Zaan dam, de heer J. E. W. Duys, kort na het bijeenkomen der nieuwe Kamer eene interpel'atie houden over de rid derorde-kwestie. Men schrijft uit Ede De bij enkele candidaatstelling tot lid der Tweede Kamer gekozen heer W. van Manen Jzn., te Veenendaal, had 92 namen op zijn candidaat-lijst, allen Veenendalers. De twee, die de lijst aan boden, deelden mede, dat hun was ver teld, dat wie gekozen werd (men rekende er op, dat 't bij enkele candidaatstelling zou gebeuren), er f 260 aan verdienen kon De Chr. Hist. Kiesvereeniging in het district had, zooals men weet, candidaat gesteld den heer jhr. G. J. A. Schim- melpennirick. Het bestuur had voor hem een lijst in gereedheid gebracht, en was daarmede des middags ten gemeente huize gekomen. De vraag rees toen of men de lijst wel zou inleveren, nu er reeds een lijst van een ander ingediend was. Van den heer Schimmelpenninck was echter een telegram ingekomen, waarin hij verzocht zoo mogelijk een stemming te vermijden. Hij verklaarde zich liever terug te trekken. Derhalve besloot het bestuur, de ge meenten maar niet op onnoodige kosten te jagen en dus zijn lijst niet in te leveren. Zoo geschiedde het, dat Ede thans in de Tweede Kamer vertegenwoordigd is door een 33-jarigen, tet geen partij behoorenden (de heer v. Maanen schijnt toch niet antirevolutionair te zijn) Vee* nendaalschen kleermaker, die niet eens kiezer is. De N. R. Ct. teekent hierbij aan: Deze som f 260 is blijkbaar berekend als zijnde het gedeelte der f 2000 scha deloosstelling, dat tusschen heden en het eind van de zitting vervalt. De verkozene zal deze som echter naar alle waarschijnlijkheid niet genieten, aange zien de Kamer vóór de sluitingsverga dering, als zich niet iets héél bijzonders voordoet, niet meer bijeenkomt en dus de gelegenheid tot toelating van den verkozene en aflegging van den eed voor hem niet zal bestaan. Indien hij nog in de sluitings vergadering den eed afleggen kon wat niet waarschijnlijk is wordt de hem toekomende schadeloos stelling toch slechts berekend over de dagen, die tusschen den dag der eeds aflegging en het aftreden der Kamer, (drie dagen later) verloopen. Omtrent den Woensdagmiddag plot seling opgekomen storm lezen we, dat te [Jmuiden de installatie voor draad- looze telegraphic op den watertoren, werd vernield. Te Eukhuizen werd van het Ame lander beurtschip de sloep te pletter geslagenvan een andere tjalk scheurde het fokzeil in flarden. De kapitein van een vrachtboot deelde bij aankomst daar mede, dat de kleine sleepboot Ideal tusschen Enkhuizen en Stavoren niet meer tegen den storm op kon stoomen en den steven moest wenden voortdu rend liepen hooge zeeën over het kleine bootje heen, dat weldra in zuidelijke richting uit het gezicht verdween. Toen de storm op zijn hevigst was, waren nog vier bot vletten van Enk huizen in zee. Een schuit zeilde de ha ven uit, om hulp te biedendrie vlet ten werden gevonden en op sleeptouw genomen, de vierde werd door een bot ter opgepikt; alle vaartuigen bereikten gelukkig de haven. In den Binnenhoek te Tiel zijn vier boomen omgewaaid, waardoor de daken van vier perceelen vernield werden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Vijf jongens, die zich in een roeiboetje op de rivier bevonden, ver loren een riem, waardoor ze aan den storm waren overgeleverd en in levens gevaar verkeerden. De schipper Spec redde hen. Op den Zuilenschen weg bij Utrecht is de 14-jarige De B., die daar met eenige andere kinderen aan het spelen was, onder een grooten boom, welke door den hevigen wind omsloeg, te recht gekomen. Hij werd er levenloos onderuit gehaald. Ook te Utrecht zijn groote boomen omgewaaid, terwijl verscheidene andere dreigen om te vallen. Te Culemborg zijn eenige boomen ontworteld, verscheidene takken en vruchten afgewaaid en de gierpont kon niet overvaren. De Lokal-Anzeiger heeft een tele gram uit Rügenwalde, aan de Oostzee, volgens hetwelk Woensdag bij Dam- kenort (ten Z.W. van Rügenwalde) twee Hollandsche zeilschepen in den storm op een zandbank zijn gegooid. De'be manning en vrouwen en kinderen, die aan boord waren, zijn met zwemgor dels gered. Woensdag is de sleepkaan Spes mea met den te Delfzijl toebehoorende lichter Transport onderweg van Hamburg naar Groningen door het stormweer genood zaakt dit vaartuig, waarvan ook de stuurinrichting defect was geworden, ter hoogte van Langeroog te laten slippen na met groote moeite de bemanning aan boord der sleepboot overgenomen te hebben. De lichter strandde daarop op Lan geroog. Het schip, benevens de lading, bestaande uit kainiet en jute zijn ver zekerd, doch de inboedel van den schip per niet. De sleepboot Spes mea is te Delfzijl binnengekomen. Bij Emmerik is overboord- geslagen en verdronken de 34-jarige Hollandsche schipper Verduin, van het zeilschip Neptunis, thuisbehoorende te 's-Graven- moer. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. In de Cornelis Evertsenstr. te Utrecht was een familie dezer dagen uit de stad gegaaneen zoon, reserve-onderofficier, bleef evenwel daar ter stede achter, omdat hij zijn dienstplichten had te vervullen. Bij een familie naast de deur zou het jongemensch het middagmaal komen gebruiken, maar toen hij Dins dagmiddag op het afgesproken uur niet verscheen sloeg men daar verder geen acht op, in de veronderstelling, dat de dienst in de kazerne hem had verhin derd te komen. Toch hield men het eten nog tot laat in den avond voor hem warm. Woensdag vervoegde zich een onder officier aan huis van den jeugdigen reserve-militair om te informeeren, waar om de jonge man van dienst was weg gebleven. Op zijn herhaald schellen kwam echter geen gehoor, reden waarom hij zich in verbinding stelde met de buren, om nader te informen, maar ook deze waren met de afwezigheid van den zoon des huizes onbekend. Gezamenlijk stelde men thans een onderzoek in; toen men door de franjes van het neerhangende gordijn naar bin nen keek, zag men den jongen voorover op tafel liggen. Politie werd gewaar schuwd, om het huis binnen te gaan eenige agenten forceerden het slot van de voordeur en vonden den jongen man als dood voor de tafel zitten. Het bleek dat de kamer geheel gevuld was met gas; het vermoeden ligt voor de hand, dat de jongen, thuis gekomen, de lamp heeft aangestoken om te gaan zitten werken. Tijdens z'n studie is hij in slaap gevallen, bij het voorover bukken in zijn dommeling een gasslang van de lamp aftrekkende, die in verbinding stond met een klein lampje op tafel. Door dat losrukken van de slang is het gas vrijelijk de kamer ingestroomd, ten gevolge waarvan de jongen spoedig be wusteloos werd, om kort daarna te over lijden. In deze bukkende houding vond men hem, toen de politie binnentrad. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen; dr. Van Zadelhof! kwam met een zuurstof koffer, maar kon niet anders dan den dood constateeren. De arme jongen was reeds langen tijd dood. Woensdagmorgen vond de dienst bode van den heer A. te Roermond, de 27-jarige dochter des huizes, dood op het privaat. Het gaskraantje, dat zich aldaar bevindt, stond nog open. Vermoed wordt, [dat zij in de vroegte naar het privaat gegaan is, het gas- kraantje neei ontsnapte gas den Ö8ge*vóuden_heea_ denaar rechteroog levensgevaarlijk boven, Hii is bewusteloos opgenomen het Canisias-ziekenhui» ge- bracht De Roermondenaar, die wegens een andere mishandeling nog vier maan den gevangenisstraf moest oudergaan, is aangehouden. De Dinsdagmiddag te Breda aange komen inbreker-uitbreker Thomas, die door de Belgische regeering is uitge leverd, bleek, zoo meldt men ons, na confrontatie niet de werkelijke uitbre ker, dus niet de ware Thomas te zijn. Men meldt nader uit Breda: Het onderzoek inzake de identiteit van den inbreker-uitbreker Thomas is in vollen gang. Hij zelf verklaart 4 weken te Antwerpen in voorarrest te hebben gezeten, doch de gezochte niet te zijn. Zijn naam komt dan ook wer kelijk niet overeen met dien van den gezochte, doch de Antwerpsche Justitie vermoedt dat hij een valschen naam heeft opgegeven. Intusschen is de ver dachte geconfronteerd met alle bewa kers, congierges, maréchaussees enz. met wie Thomas tijdens zijn gedwongen ver blijf te Breda, waaraan hij eigenmachtig een einde had gemaakt, in aanraking was gekomen, met het resultaat dat hij door niemand als zoodanig pertinent werd herkend; later is hij in vrijheid gesteld. Men schreef Donderdag uit Winscho ten: Rijks- en gemeentepolitie waren he den druk in de weer en in geheel vreemd tenue, om te zoeken naar de mannen, die sedert eenige dagen en ook heden verschillende ingezetenen hadden verontrust dooi het schrijven van dreig- of brandbrieven. Van de een werd geld, van een ander proviand op een aangegeven tijdstip verwacht op een of andere plaats. De politie stelde zich hedenmorgen verdekt op en smaakte het genoegen eenige brieven waren in beslag ge nomen drie leerlingen van het M. O. aan te treffen, die op een aange geven uur op een bepaalde plek ston den te confereeren. De politie vond redenen genoeg de jongens, een 13-jarige van hier, een 14- jarige uit Dordrecht en een 13-jarige uit Katwijk aan Zee (de beide laatsten als logé's bij den eerste) aan te houden en voor de justitie te geleiden. Ze bekenden de brieven te hebben geschreven „uit de grap", doch ver moedden niet, dat ze zooveel menschen in onze stad hadden verontrust. Castro. De Vossische Ztg. verneemt, dat het Venezolaansche Congres besloten heeft, „den gewezen president Castro van het recht om den titel Restaurador (Her steller) te voeren, vervallen te verkla ren, omdat Castro nog altijd in staat van beschuldiging verkeert en het voe ren van dien titel tegen de grondwet indruischt." Ook verklaarde het Congres zich te gen Castro, omdat hij in 1903 het pro- tokol van Washington (dat de aanspra ken van Engeland, Duitschland en andere mogendheden erkende) getee- kend heeft. Naar Europeesche opvatting, zijn bo vengenoemde besluiten eenigszins zon derling. Een telegram uit Caracas dd. Dins dag meldt: Te Maracaibo zijn gisteren de Duit- sche onderdaan Theodor Hauer en zijn advokaat Porpacan in hechtenis geno men. Hauer gaf voor, dat hij als ver tegenwoordiger van Castro Venezolaan sche aandeelen voor dezen aan den man trachtte te brengen. In werkelijk heid zette hij echter een omwenteling ten gunste van Castro op touw, wat brieven en een geheime code, die bij hem gevonden en iu beslag genomen zijn, uitwezen. Men verwacht inheohte- nisnemingen van belang. Castro's aan hangers in het Congres zijn ongerust. Burseriiike Stand. Werkendam, van 23 tot 30 Juli. Geboren Wilhelmina, d. v. G. v. d. Stelt en J. Mik. Overleden: Antonie v. d. Assen, 2 mnd. Dewerken en Sleeuwijk, van 20 tot 27 Juli. Geboren: Elizabeth Klauwertina, d. v. H. C. de Graaff en A. C. voor den Dag; Leendert, z. v. J. M. Verheij en A. Roza; Alida, d. v. J. van der Pijl en E. van Wijngaarden; Arie, z. v. A. Sterkenburg en J. van der Stelt. 1NCEZONPEN. Easter. Een hongerige arend streek op den top van een berg neder, belust naar prooi. Hij woelde met zijn klauwen in de sneeuw, vond niet wat hij zoGht en wierp in spijt een gevonden steen naar beneden. De steen werd al rollende met sneeuw rail de Zesde Afdeeling der >br. Maatschappij ran Landbouw. Inschrijvingen worden aangenomen uiterlijk tot Maandag 16 Augustus a.s. upPft laten openstaan en ten- n vechtpartij, te Nijmegen ont- Bij tusschen eenBilgeneen Roermo- staan tus;dooj. eeQ meggteek

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2