Pink Pillen A. VAM BUUStEA, ROTTERDAM, Commissionair en Expediteur. W. Timmermans Zonen FRUIT. Openbare Verhuring 2.85.10 11. Bouwland, Ilcereii Mode- en lloedemnagazijn, Steeds de laatste Nouveauté's. „De veratwoorflelijlM der moeders." Het Mtatir der Ned. Herv. Gemeente Notaris KERKHOVEN te Werkendam, Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen hij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. verkoop en verzending van FRUIT, zoowel voor binnen als buiten 's lands. to Waalwijli, ZITTINGSDAG Vrijdag 3 September 1909, Ten spoedigste gevraagd: een Schildersknecht, net jongmensch, Rijswijksche Waard. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam verpachten: de VRUCHTEN Fruitgewas. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, FRUITGEWAS, Vuchterstraat G 13, Totaal verbrandden er 22 woningen met 42 gezinnen. Aan blusschen viel feitelijk niet te denken. Toch deden de brandspuitgas ten wat zij kondenzij vermochten al leen het eerste huis, dat met pannen gedekt was, te behouden en daarmede den voortgang van het vuur te stuiten. Ook de hooipers vanv. Dongen bleef behouden, dank zij het krachtdadige optreden der militairen van Geertrui- denberg. Menschenlevens zijn er niet te be treuren, hoewel de brand zich zeer snel uitbreidde en de vuurgloed ontzettend was. Een veulen en twee kalveren kwa men in de vlammen om. Te middernacht was men het vuur meester. Thans is alles één rookende en smeulende puinhoop over een op pervlakte van ruim een halve hectaie. De schade wordt op ruim twee ton geschat, maar is uit den aard der zaak nog niet te bepalen. Twee en veertig gezinnen zijn door deze ramp dakloos geworden en meer dan tweehonderd personen moesten den nacht bij de smeulende puinhoopen hunner bezittingen doorbrengen. De verslagenheid in het dorp is groot; het waren flinke, stevig gebouw de werkmanswoningen, waaronder nog zeven boerderijen; vele woningen en inboedels waren niet verzekerd, anderen zeer laag; merkwaardigerwijs is één woning midden in de brandende massa, de smederij van Govert van Onzenoord, gespaard gebleven. Tal van andere woningen aan de overzijde der straat zijn geblakerd en geschroeid; door de hevige hitte zijn van vele huizen de ruiten gesprongen. De materiëele schade is belangrijk en tal van gezinnen zijn plotseling aan de bitterste armoede ten prooivoor velen is al wat zij op aarde aan geld of goed bezaten, verbrandvan een betrekkelijken welstand zijn vele gezin nen straat-arm geworden. Men is dadelijk in eigen omgeving begonnen met geld voor de slachtoffers in te zamelen; met bussen werd bij de ingezetenen gecollecteerd; een offerbus, aan den ingang van het dorp opgesteld voor de voorbijtrekkende reizigers, werd door kwaadwilligen schandelijk open gebroken de marechaussée heeft daarop de bus in beslag genomen. Met moeite tracht men de ongelukkige slachtoffers tot bedaien te brengen en worden po gingen aangewend de 200 woninglooze stakkerds een onderdak te verschaffen. Er is veel noodig om in de eerste behoefte te kunnen voorzien.v Gelukkig is de marechausséekazerne, waar niet minder dan 36.000 patronen geborgen waren, gespaard. Het gevaarlijk goedje is intijds door de militaire over heid naar Geertruidenberg vervoerd. Tevens is Zondagavond te Breda de bliksem geslagen in een arbeiderswoning aan 't Dijkje; de hond, die onder de tafel lag werd gedood. Ook het torentje van de Waalsche kerk te Breda werd getroffende schade bepaalde zich tot de leibedekking daarvan. Te Culemborg heeft Zondagnacht tus- schen half elf en half twaalf een zeer hevig onweer gewoed, waarbij velen terug dachten aan het noodweer van 11 Aug. 1856. Bij den landbouwer S. v. d. Gun Sr. aan het Spoel brandden twee hooiber gen en een schuur af. Verder werden door het hemelvuur een paard en eene koe gedood, op verschillende andere punten van de stad werd bij het in slaan geen brand veroorzaakt. Maandag was de telefoon wegens het zware onweer van den vorigen nacht den ganschen dag gestoord. Maandagmiddag tusschen 6 en 7 uur woedde boven Tiel en omstreken een verschrikkelijk onweder. Het licht was geen oogenblik van de geelgroene lucht, donderslagen ratelden met ontzettende kracht, de regen deed het water in de stadsgrachten een halven meter wassen. Op verschillende plaatsen sloeg de blik sem in zonder brand te veroorzaken. Minder gelukkig trof het de paarden fokker A. de Bie op het Zand onder die gemeente. De bliksem sloeg in de hengstenschuur en doodde drie dezer dieren. Onder deze behoort de Ito, waar voor den eigenaar na het concours hip- pique te 's-Gravenhage vergeefs f 12,000 werd geboden. De dieren waren tegen inkoopswaarde verzekerd. De brand be paalde zich tot een gedeelte der schuur. Een schippersvrouw, pas moeder ge worden, ontstelde door het verschrik kelijke weer zoo hevig, dat geneeskun dige hulp oogenblikkelijk door de rivier politie moest worden ingeroepen. Te Wamel sloeg de bliksem in de woning van P. F. aldaar, welke geheel afbrandde. Op de uiterwaarden werd een koe gedood. Te Wijk bij Duurstede woedde een hevige brand, waaromtrent nadere bij zonderheden ontbreken. Te Erichem is een koe van A. Kus- ters doodgeslagen. Ook sloeg de bliksem in een hooi berg te Vuren bij Gorcum. Deze ver brandde verdere schade werd niet aan gericht. Te Leeuwen ontlastte zich tijdens het onweder een hevige hagelbui, waardoor het geheele tabaksgewas vernield werd. Te Baak, bij Zutphen, werden vier boerderijen een prooi der vlammen. De spoorwegwerker L. is bij een sein huisje tusschen Neede en Borculo door den bliksem doodelijk getroffen. Te Dinxperlo en Varsseveld werden heele rijen boomen met hun vruchten- last uit den grond gerukt en vernield. Te Alphen a. d. Maas is de bliksem geslagen in de boerderij van J. van Toorn, aan de Schans, welke gedeeltelijk af brandde. Verzekering dekt de schade. Ook is de bliksem geslagen in de groote boeiderij van baron van Lynden, gelegen op de Wuust te Dodewaard, bewoond door den heer van Manen. Behalve de hooiberg brandde alles af. Drie varkens kwamen in de vlammen om. Huis en inboedel waren verzekerd. Te Wageningen woedde het onweer zoo hevig als maar zelden voorkomt. Het duurde bijna een uur lang en ging veigezeld van een geweldige hagelbui. Er vielen stukken ijs van 23 gram. Ook is daar zooveel regen gevallen, dat de laaggelegen huizen onder liepen. Be halve het groot aantal ruiten, ook van broeikassen, dat verbrijzeld is, hebben de vruchtboomen heel wat geleden. De Ocsterstoomtram uit de richting Arn hem kwam met uren vertraging aan. Door het water was er zooveel zand op den weg gespoeld, dat de tram niet passeeren kon. Boven Arnhem heeft zich een onweer ontlast, vergezeld van stortregens en hagelbuien, zoodat het tramverkeer naar Velp en Oosterbeek door het afspoe lende zand weldra geheel gestremd was. Het onweer duurde van ongeveer vier uur af den geheelen avond door. In de Zuid-Afrikawijk was het één groote waterplas, waarin de beek, welke langs Sonsbeek gaat, niet meer te on derscheiden was, daar de duiker onder den spoorweg al het water niet ver zwelgen kon. Bij de JaDspoort schijnt het van bo ven afstroomende water op een plaats den grond beneden de straat weggespoeld te hebben. Onder een daarover rijdend rijtuig zakte de bodem weg, en het rij tuig viel in een diepe kuil en is er half in weggezakt. Een inzittende dame kreeg geen letsel, de koetsier tuimelde van den bok, doch kwam er goed af, terwijl het paard, half in den kuil ge zakt, er met moeite uitgetrokken werd. Tijdens het bezoek van den Duitschen Keizer aan Middachten (De Steeg) brak ook daar Maandagmiddag een hevig onweder los. Als eene merkwaardigheid wordt vandaar gemeld, dat op het sta tionsdak de bliksem de Duitsche vlag langs den standaard weggebrand en ons rood-wit-en-blauw ongerept heeft ge laten. Doch verwonderlijker nog: ditzelfde geval heeft zich ook voorgedaan op het dak van Rhede's gemeentehuis aan de Steeg. Daar is eveneens het zwart-wit- en-rood door het hemelvuur verschroeid, terwijl onze vlag gespaard bleef. Iedere moeder is verantwoordelijk voor de gezondheid harer kinderen. Daarom heb ben dan ook de voorzichtige moeders al tijd een afdoend middel bij de hand tegen de ziekten die het meest de kindschheid bedreigen. De moorddadige ziekten der kin deren zijn de bloedarmoede en de bleekzucht die door gebrek aan voldoende bloed ver oorzaakt worden. Het krachtdadigste mid del tegen die ziekten is zonder tegenspraak de Pink Pillen. Moeders, denkt aan uwe verantwoorde lijkheid, denkt aan uw verdriet, indien, door het herstellen en versterken van het bloed uwer kinderen te hebben verwaarloosd, gij hen kwaamt te verliezen. De groei en de vorming putten liet bloed van jongens en meisjes uit. Indien gij de voedingsstoffen die het organisme in zeer groote hoeveel heid aan het bloed onttrekt, niet vervangt, verarmt dit en het kind vervalt. De Pink Pillen zijn de grootste hersteller van het bloed en versterker der zeuuwen. Het is het middel dat gij moet gebruiken. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken 1 bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 9 Aug. 0.40 M. beneden 0. 10 0 42 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 7 Aug. 1.25 M. 0.67 M. r N. A.P. 8 1.20 0.66 9 1.11 0.59 10 1.12 m 0.58 Advertentiën. Eene heldere fabriek en zuivere zeep bezorgen U brandschoon goed. /Wet Sunlight Zeep is er geen gevaar. Speelman str. Intere. telefoon ZA65. Beveelt zich aan voor Telegramadres: AARTBUUREN, Rotterdam. ^Correspondentschap Eerste Ktasse der j^federlandscfre ,Bank, gevestigd ten kantore van Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier cn Muntspeciën "worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap Ier Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. Burgerlijke §tand. HET DAGELIJKSCH BE STUUR van het Waterschap „Ganswijk", geeft hierbij kennis, dat de tot het inbrengen van bezwaren tegen de Legger der Waterleidingen niet zal ge houden worden op 19 Ausiiifiii f 9Ö9. des n.m. van 41 tot V uur, doch op des voormiddags van 9 tot 44 uren, ten huize van A. VAN GOOL. Adres: A. M. v. d. HEUVEL, Op de Scheepswerf „Rijn en Maas" te Heusden, wordt gezocht, een circa 15 a 17 jaar oud, eeue goede hand schrijvende, om in de administratie te worden opgeleid. Belanghebbenden adresseeren zich, met eigenhandig geschreven brie ven, aan bovengenoemd adres. zal Dinsdag 21 Augustus 1909, des nam. 5 uur, in de herberg van „Gebrs. NIEUWENHUIZEN", te Rijswijk, in het openbaar verpachten: Voor den Heer ARIE NAAIJEN, te Andel, de Toemaut op de Rijswijksche Waard, om te beweiden en te hooien, en tevens verkoopen het Bietgewas langs per- ceel 1 Breeder bij biljet omschreven. Heusden, van 3 tot 10 Aug. Ondertrouwd: H. J. H. Feitkamp, 38 j. en M. J. v. d. Berg, 40 j. Geboren: Elisabeth Johanna, d. v. A. de Koning en L. C. van SonMaria i Johanna, d. v. C. de Leeuw en G. Kooij- mans. Overleden: J. Dallekens, 57 j. Aanbestedingen. te BAARDWIJK, zal Zaterdag 14 Augustus, 's av. V uur, aan de Hervormde Pastoriebijl inschrij ving van den boomgaard gelegen achter de Pastorie. zal Za tertlag£l Augustus 1909, nam. <6 uur precies, in het café „KIE- BOOM", te Woudrichem, publiek verkoopen onder Uitwijk, Woudrichem en Werkendam. Bij biljet breeder omschreven. door op Woensdag 35 Augustus 4909. nam. 7 uur precies, in Café WINK,'aldaar, voor jaren,1 van in den Ippelschen Polder, aan de Z&ndsteeg en op „de Witdammen", in 2 perc. van de Diaconie van de Hervormde Gemeente van Werkendam en de Werken en van 3.98.40 H.A. Bouwland, in den Sleeuwijkschen Polder, in 2 perc. van den Heer en Mevrouw VERHEIJVink. Breeder bij biljet omschreven. OPGERICHT 1887, HOFLEVERANCIER, UITGEBREIDE KEUZE. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Dag, 's namiddags 4 uur, uitgezonderd Zon dags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuw veen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Alaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. ?o. Het maken en inhingen vin rijf paar gieren deuren in de Groote Merwedeaehutaloia van bet Merwe- de ka naai te Grinchem. Raming f 33.700 18 Aug. Min. Tan Waterataat, lo. de uitroeiing van bag- gerwerk in de rivier den IJssel, tuuchen de kilometer- raaien XX en LXV der herzieae rivierkaart. Raming 9800. 2o. Het gedeeltelijk rernieuwen van eene beaehoei- ing aan den linkeroever van het Mallegat onder de ge- me nte Dordrecht. Raming f 4300. 18 Aug. Prov. bestuur van Noord-Brabant, het nitvoe ren van baggerwerk en bijkomende werken in de Diexe en in het boitenacheepvaartkanaal naar de schutsluis in de Henriëttewaard. Raming f 8350. 25 Aug. Prov. bestuur van Zuidholland, lo. het ver richten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de Oostbuitenha ven te Ter Neuzen. Raming f 1675. 2o. Het uitvoeren van eenige werken in de huiten- haven te Vliaaingen, behoorende tot de werken van het kanaal van Walcheren. Raming f 49.300. 26 Aug. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het uit breiden van de verdediging van den onderzeeschen oevtr voor de Rijkszeewering aan 't Horntje op Texel met bijkomende werken. Raming f 56000. 2o. Het leveren van basaltstortateen ten behoeve van de werken tot verdediging van de Noordzeekust in de prov. N.-Holland, bezuiden strandpaal 9800. 9 Aug. H. IJ. S. M., het uitvoeren van grond- en spoorwerken, het maken van een locomotievenloods, ko- Ienpark, het verbouwen van het stationsgebouw, enz. op het station-emplacement Neede. Raming f 42,400. Minste inschr. G. Wegerif Hz., Apeldoorn, f 38,478. 9 Aug. Overijsselsche lokaal Spw.-Mg. het maken van gebouwen en inrichtingen voor den lokaalspoorweg van Deventer naar Ommen. Laagste inschr. D. Ackerstoff, Deventer, 55,424. 11 Ang. Min. van Waterstaat, het maken van een strekdam met aanhechtingskrib aan den linkeroever van den Amer en het verrichten van baggerwerk tusschen de kilometerraaien LIV en LVIIL Raming 75.000. Minste inschr. A. Prins Thzn., Sliedrecht, f 4620 fP ER KEN DAM. De zetting der boter ie deze week op de markt 6 7 Va ets., in de winkelt dut 721/2 cti. pet half kilo. Ei -ren f 0.95 de 26 ttukt. GORIN CHEM, 9 Mug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 264 runderen, 8 nuchtere kalveren, 22 vette varkens 252 biggen, tchapen en lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 220 260, kalfvaarzen f 140 a 200, guit te vaarzen f amelkkoeien f 160 a 220, twee en-een-halfjarige oisen f a anderhalf jarige f a pinken f a gratkalveren f 20 a 30 nuchtere 8 a 16, tchapen f a lammeren f a biggen f 7 a 14 per ttuk. Vette varkent 26 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrittarwe /"11,50 a 12,7 5 roode dito 11.40 all 60 witte dito 11,25 a 11.50 inl. rogge f 7.25 a 7 40 buitenl dito f 7 30 a 7.50 gertt f 4.75 a 4.85 haver f 3.80 a 3.90 duivenboonen f 8 75 a 8.75, blauwe erwt n f a mait, 75 pond, f 5.75, a 6.alles per heet. Boter 70 a 75 ct. per half kilo Eieren f 1.a 1.10 per 26. Kippen f 0.60 a 0.80 per stuk. ROTTERDAM9 10 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 842 vette runderen, 1280 magere dito, 707 vette en graskalveren, 227 nuchtere kalveren2097 schapen of lammeren, 551 varlcent, 137 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 74, 2e kw 54 cent, kalveren le kw. 85, ïekw. 60 ct. schapen le kw 54, 2e kw. 36 ct. vette varkens 54 a 48 ct. licht soort 46 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12. a 15,50 idem voor de slacht f 8 00 a 11Biggen f 1.30 a 160 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 94/8 en 37/16 ton en 240 stukken van een half kilo Trijs le kwali teit f 52 2? kw. f 50, Ze kw f 47. Ter half kilo 67 Vs a 72>/2 cent. Zeeuwsche eieren 4 10 a 4 40, Overmaassche dito f 4 60 a 4.80 per 100. ROTTERDAM 9 Aug. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 14.75 a 13 nienw f - a Rogge f ler heet. Gerst f aChevalier f a Haver f 10 - a 9.75, per 100 kilo, Bruine boonen fa witte fa Erwten f a - Direct na elke verzending volgt afrekening en geldopzending. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd De Voorzitter, A. GROENEVELD. De Secretaris, C. G. DE JONG. Almkerk, 10 Augustus 1909. kendam. I 16 Aug. Piov. bestuur vau Zuidholland, io, het ver nieuwen der steenglooiïng langs de Gouwekade ouder de gem. Alphen. Raming 22.100.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3