terdagavond militaire hulp uitKonstans gevraagd. Zondagochtend is dientenge volge een compagnie aangekomen. Twee machine-geweerafdeelingen bewaken de brug over den Rijn. Na dieu tijd is de rust niet meer gestoord. Uit Kanea wordt gemeld, dat de Kre tenzer vertegenwoordigers geweigerd hebben de Grieksche vlag weg te nemen. Do regeering is afgetreden. Hier en daar hebben volksbetoogingen plaats, maar ernstige onlusten zijn niet te vreezen. Zaterdagavond, tijdens de komst der volksvertegenwoordigers alhier, is een bende gewapende boeren de stad bin nengerukt en heeft het fort bezet, om de vlag te bewaken. De regeering laat militie- en gendar- meriepatroeljes rondgaan, die de boeren verdrijven. Over de nota, die door de bescher mende mogendheden aan Turkije ge zonden is, vinden we nog eenige nadere mededeelingen. De mogendheden zeg gen in die uota dat zij de Turksche rechten op Kreta waarborgen, maar be sloten zijn een oorlog te verhinderen. Zij hebben onder de aandacht der Porte gebracht, dat een verschijnen der Turk sche vloot in de Kretenzer wateren het sein zou kunnen zijn voor ernstige ver wikkelingen en hebben daarom de Porte verzocht de vloot niet naar Kreta te zenden. Voorts hebben de mogendhe den beloofd er voor te zullen zorgen dat de door de Kretenzers op het eiland geheschen Grieksche vlag zou worden verwijderd. Volgens een bericht uit Parijs, zou Dinsdagavond een laatste stap worden gedaan bij het voorloopige Kretenzer administratieve comité. De consuls der beschermende mogendheden zullen het doen weten, dat ais Woensdag de Griek sche vlag niet is weggenomen, de Fran- sche kruiser Victor Hugo er het vuur op zal openen om haar neer te schieten. Men hoopt, dat deze handeling zonder bloedvergieten zal worden ten uitvoer gelegd. Een bericht uit Kanea luidt: De consuls der beschermende mogend heden hebben ter kennis van de Kre tenzer regeering gebracht, dat de Griek sche vlag Woensdag zal worden weg genomen. De regeering heeft een proclamatie tot het volk gericht, waarbij het wordt aangespoord zich te onderwerpen. Volgens een bericht uit Saloniki is de secretaris van het Grieksche consu laat te Seres door een onbekende ver moord. Maandagnacht zijn te Lissabon weer zeer sterke schokken van aardbeving waargenomen. Tusschen Baunheim en Kelsterbach, twee stations aan de spoorlijn tusschen Mainz en Frankfort, is Zaterdagavond een gemaskerd treinroover in een coupé lste klasse, waarin een dame uit Star gard reisde, binnengedrongen. Hij maakte haar een geel lederen valies met een fotografietoestel afhandig, sprong tusschen Mörfelder en Gold stein van den trein en verdween in het bosch. De dame trok aan de nood rem en de trein stond stil. Van den roover was toen echter niets meer te bekennen. Op de admiraliteitswerf te Petersburg is Zaterdag op de onderzeesche boot Dragon, welke nog niet door het depar tement van marine was overgenomen, tijdens de beproeving der motoren, een benzinemotor uit elkaar gesprongen, waardoor 15 arbeiders in de boot gestikt of levend verbrand zijn. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 18 Aug. In het land van Heusden klaagt men zeer over het groot aantal wespen, dat zich dit jaar vertoont. Ze zijn zoo groot in aantal dat het plukken van peren en pruimen zeer bezwaarlijk gaat. Dat deze insecten ook voor de dieren zeer gevaarlijk zijn blijkt hieruit, dat te Meeuwen een jonge geit werd aangevallen en gedood. Fietsrijders, die gaarne het weggeld ontduiken, zullen goed doen als ze zich niet op de provinciale wegen vertoonen want anders loopen ze in de val. In de laatste dagen wordt daarop sterk toegezien en menigeen heeft reeds eene be keuring opgeloopen. WERKENDAM. Zondagmorgen werd uit de Ned. Herv. Kerk alhier, nog vóór het gebed, de heer M. M. Versput bewus teloos naar zijn huis gedragen. Den volgenden nacht te 3| uur overleed hij zonder bij kennis te zijn geweest. Met hem heeft on ze gemeente een waardig burger verloren, wiens accuratesse en eerlijkheid bij allen bekend waren. De uitslag van de inschrijving naar eenig verf.verk enz., aan het schoolhuis in den Biesbosch is geweest als volgtA. M. v. d. Heuvel t 155, wed. C. J. Buurman f 145, W. v. d. Bunt f 140, H. D. Buurman f 138, en W. Visser f 93.25. MEEUWEN. Door de Oostenrijksche regeering werd hier heden nam. om half een, eene aanmonstering van paarden ge houden, luxe-paarden wel te verstaan. Een tiental exemplaren werden aangeboden, maar aangekocht werd geen een. Met algemeene stemmen werd door den Raad dezer gemeente uit het drietal sollicitanten tot hoofd der sehool alhier benoemd de heer E. Burghout, onderw. te Drongelen. Aan den benoemde onze harte lijke gelukwenschen. Dezer dagen is door den landbouwer H. de Graaff, een vosmerrieveulen van vier maanden verkocht voor de som van f 310 aan den heer M. de Roon te Wijk. Deze toont hiermede tevens een goed kenner te zijn, daar het een veulen is met uitstekende hoedanigheden. De moeder is een volbloed stamboek merrie, verschillende malen be kroond. De met Provinciale- en Rijkspre- miën bekroonde vader is de bekende „Gar dist". DUSSEN. Het is bekend, dat er hij het koolzaad dorschen op het veld nogal veel gebruikt gemaakt wordt van de je- neverflesch; dit is vooral een slechte ge woonte, omdat, daar het dorschen toch veel van de krachten der arbeiders vergt, door den drank die krachten als het ware ver lamd worden. Wat echter dezer dagen bij zoo'n gelegenheid gebeurde, gaat alle perken te buiten. Op het veld van den heer van Daalen was ook een jongen van omstreeks 14 jaar aanwezig. Deze is door de grooteren gedwongen een zoo groote hoeveelheid je never op te drinken, dat hij bewusteloos een paar uren moest blijven liggen. Door den vader van den jongen is bij de politie aangifte gedaan, een onderzoek is reeds ingesteld. Het is te hopen, dat zoo'n lafheid gestraft worde. Voor ongeveer twee jaren is de Gan- tel, die van de Dussen naar het uitwate ringskanaaltje voert bij de Sluis, over een lengte van ruim 100 M. gedempt, en daar ter plaatse een duiker gelegd, die uit buizen van beton bestaat van ongeveer 172 M. diagonaal. Dezer dagen is men tot de ontdekking gekomen, dat een twintigtal dier buizen aan het aftakelen zijn, 't welk veroorzaakt schijnt te zijn door de zware vrachten, die daar over den weg vervoerd zijn en 't welk gevaar voor instorten zou kunnen opleveren. Thans is men bezig, onder opzicht van den heer Wijnands, den duiker bloot te leggen, men wil hem nu trachten te be schermen door het aanbrengen van een steen en boog. Het is voorzeker een groote schadepost voor de kas der provincie. Na een verblijf van ruim 4 jaren nam ds. N. Klaassen, Ned. Herv. predikant alhier afscheid van de gemeente. Z. Eerw. hield daarbij een schoone, treffende rede. Aan 't einde werd hij namens de gemeente toegesproken door ds. Hermanides uit Babiloniënbroek, waarna de overgroote schare, die 't ruime kerkgebouw vulde, den vertrekkenden leeraar eene zegenbede toe zong. De heer Van Stein Callenfels, cand. te Heerde heeft toezegging van beroep naar hier aangenomen, dus zal de plaats van ds. Klaassen weder spoedig bezet zijn. NEDERHEMERT. Bij de j. 1. Zaterdag gehouden verpachting van circa 75 weischa- ren op de uiterwaarden, werden hooge prijzen besteed. Men besteedde voor een weischaar f 18 tot f 26. In de aardappelen doet zich de ziekte hevig voor. Niet alleen in de vroege soor ten, maar ook de latere soorten zijn aan getast. ZALTBOMMEL. Aan de beurzen langs de Waal staat de handel in kralen grooten- deels stil. De handelaars, bevreesd voor de ziekte in de aardappelen, welke meer en meer toeneemt, hebben weinig kooplust. In de vorige week werden dan ook slechts 800 H. L. aardappelen verhandeld tegen den prijs van f 1.55 tot f 1.85 per H.L. VEEN. Bij den landbouwer K. heeft men op een nacht circa 2 H.L. aardappe len uitgerooid. Uit een en ander is op te maken, dat zulks 's nachts heeft plaats ge had. Van het gebeurde is bij de politie aan gifte gedaan. Werd op sommige plaatsen geklaagd over de ziekte in de aardappelen, ook hier begint de ziekte zich te vertoonen, doch gelukkig in geen ernstigen graad. Blijft het weder droog, dan bestaat er kans de ziekte zich niet in hevige mate zal uit breiden. NIEUWKUIK. Maandagavond omstreeks elf uren ontlastte zich boven de gemeente een kort doch hevig onweer. De bliksem sloeg in een leegstaande landbouwerswoning van L. van der Aa, welke tot den grond toe is afgebrand. Het pand was verzekerd bij den N. B. C. Boerenbond. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven Weinig verandering sinds de vorige week. Prijzen over het geheel iets vlugger, wijl de landbouwers niet meer gedwongen zijn te verkoopen bij gebrek aan gras. Vet vee zeer gezocht. Melkvee werd nogal gezocht voor het buitenland. Met de varkens blijft het goed gaan vooral ook de biggen zijn voortdurend op goeden prijs. In schapen wil het niet meer vlotten. Engeland zendt lage marktprijzen. Er zijn zeer veel schapen. Paarden gaan vlug weg, tot goede prijzen. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 63 k 64 ct., vette kalveren 59 k 61 ct., vette var kens 54 k 55 ct., voor Engeland, 51 a 53, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 f 210, neurende f 110 a f 175, guste f 150 k f 195, pinken f 40 a f 92, kalveren f 14 k f 27 biggen f7 a f 11, drachtige zeugen f 60 f 72, drachtige geiten f 40 f 52, schot- telingen f 20 f 32, schapen f 14 f 22, luxe-paarden f 475 f 610, werkpaarden lste kwaliteit f 310 f 430, 2e kwaliteit f 200 f 270, twee-en-een-halfjarige f 140 f 210, anderhalfjarige f k fper stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin chem 114 zalmen, en steur, te Woudri- chem 74 zalmen, alsmede snoek, baars, bliek, berm, paling en grondel, te Brakel 53 zalmen, te Her wijnen 46 zalmen, te Zaltbommel 5 zalmen, teRossum 33 zalmen, te Bato's Erf 6 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem besteed de men voor zalm f 0,66 f 1.19 per kilo elften f a f voor finten k ct. per stuk, witvisch 12 k 18 ct., baars ct. per kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 0.56 k f 1.20 per kiloelft f f per stuk, berm 27i 30 ct., snoek 25 ÊL 30 ct., baars 25 30 ct., grondel ct., bliek 6 11 ct., voorn k et., alvers k ct., alles per i kilo. De uitslag van het op 28 Juli gehouden schriftelijk gedeelte van het examen voor candidaat gemeentesecretaris en ambtenaar ter secretarie, afgenomen door de Ned. Ver- eeniging voor Gemeentebelangen, is thans bekend. Van de 237 candidaten die zich voor het mondeling gedeelte, dat in Mei is ge houden, aanmeldden, slaagden er 115. Aan het schriftelijk gedeelte onderwierpen zich 173 candidaten (zij die met voldoenden uitslag het mondeling examen hadden af gelegd in 1907, 1908 en 1909) en aan 65 van hen werd het diploma uitgereikt. Uit het gering getal geslaagden blijkt weer ten overvloede, hoe ernstig de examen commissie haar taak opneemt, waar zij er naar streeft, zoowel practische als theoreti sche ontwikkeling bij de gemeenteambte naren te verhoogen. De laatste jaren is dan ook eene aanmerkelijke verbetering in het peil dezer ambtenaren waar te nemen. Doch tevens blijkt uit bovenstaande cijfers, dat er vaak nog ernstige gebreken aan de op leiding kleven en velen geheel onvoorbereid naar het diploma dingen. De Ned. Bond van Gemeenteambtenaren heeft daarom reeds stappen gedaan, om het leerlingstelsel der gemeenteambtenaren te verbeteren door het oprichten van oplei dingscursussen. Bij verschillende onderaf- deelingen van dien bond zijn reeds zulke cursussen tot stand gekomen, o.a. Utrecht, Twente, de Maasstreek, 's Gravenhage, bij andere afdeelingen zijn zij in wording. Wij geven volgaarne plaatsruimte voor het bovenstaande, ons gezonden door de peracommissie voor N.-Brabant van den Ned. Bond en Gemeenteambtenaren doch achten ons verplicht daaraan toe te voegen, dat de aspiranten, opgeleid door den heer H. J. van Eggelen, Gemeente-Secretaris alhier, eveneens bet bewijs gaven, dat ze alhier een degelijke cursus hadden gevolgd. (Red.) fitimieiilaiid. De Stct. (no. 190) bevat een Kon. Besl. waarbij aan eene Staatscommissie wordt opdragen te onderzoeken a. iu hoeverre de Regeering over de middelen beschikt om snel en voldoen de ingelicht te worden over den stand van de binnenlandsche arbeidsgelegen heid en den omvang en den aard van werkloosheid in de verschillende vakken en welke aanvulling deze middelen behoeven b. wat de Regeering kan doen, hetzij door steun van personen of corporaties, hetzij zelfstandig, zoowel tot voorkoming of bestrijding van werkloosheid als tot leniging van de gevolgen daarvan met bepaling, dat door deze Staats commissie aan Ons verslag zal worden uitgebracht aangaande de uitkomsten van het door haar gehouden onderzoek, welk verslag de voorstellen zal bevatten, waartoe dit onderzoek haar eventueel aanleiding mocht geven, zullende elk lid der Commissie de bevoegdheid heb ben van zijne zienswijze, voor zooveel die van de meerderheid der Commissie afwijkt, in eene afzonderlijke aan het verslag toe te voegen nota te doen blijken. In deze Staatscommissie zijn o.a. be noemd Tot voorzitter, mr. M. W F. Treub, lid van de Tweede Kamei der Staten- Generaal, te 's-Gravenhage Tot secretaris, I. P. de Vooys, inspec teur van den arbeid in de 8ste inspec tie, te Deventer Bepaald wordt, dat aan de leden en aan den secretaris dezer Staatscommis sie vacatiegelden worden toegekend ten bedrage van acht gulden (f 8) voor el- ken dag, waarop zij tot uitvoering van de hun gegeven opdracht eene verga dering bijwonen, alsmede dat deze kos ten en alle verdere, door de Commissie te maken onkosten, zullen komen ten laste van de begrooting van het De partement van Landbouw, Nijverheid en Handel. Door de Utrechtsche politie is Zater dagavond aangehouden een persoon, die verdacht wordt te Amsterdam een groote partij goederen verduisterd te hebben. Tevens werd aangehouden een Duit- scher, die zich te Leipzig had schuldig gemaakt aan diefstal van een belang rijke som gelds. Ten kantore van de stoombootreederij de IJsel aan de Nieuwehaven te Rot terdam, is men het slachtoffer van een oplichter geworden. Daar op het kantoor werd men telefonisch opgescheld door een man, die den naam noemde van een bekenden veehandelaar uit Gouda, welbekend op dit kantoor. Hij deelde telefonisch mee dat zich weldra op het kantoor zou vervoegen W. van Straten, uit Gorinchem, van wien hij voor f 12 een schaap gekocht had. Mocht hij dan nog niet op het kantoor zijn, zoo ver zocht hij aan van Straten de f 12 vast uit te betalen. Kort daarna meldde zich op het kantoor een persoon die zeide: ik ben W. van Straten uit Gorinchem, en men betaalde hem f12 uit. Later bleek, dat men opgelicht wasde veehandelaar uit Gouda, wiens naam de oplichter ge noemd had, wist van niets. Zondagavond 7 uur passeerde de stoomtram naar Barendrecht, ter hoogte van de Twee bruggen in het Veen, den Dordtschen straatweg. Op hetzelfde oogenblik reed daar de 59-jarige landbouwer W. C. uit Poortu- gaal met zijn 63-jarige vrouw J. M. in een met een paard bespannen rijtuig huiswaarts. Zij kwamen van IJselmonde. Het rijtuig was de trambaan reeds ge passeerd, toen het paard schrikte voor de aankomende stoomtram en achter uitliep, met het gevolg dat de locomotief het voertuig in de zijde trof. Paard en wagen sloegen tegen de straat en de landbouwer en zijn vrouw werden uit het rijtuig geslingerd. Nadat beiden in een café in de nabijheid hulp was ver leend, zijn zij naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Zij waren bewus teloos. Beiden zijn ernstig aan den sche del verwoud, terwijl de man bovendien vermoedelijk een paar ribben gebroken heeft. Het paard werd zoo zwaar gewond, dat het op de plaats waar het ongeluk gebeurde, is afgemaakt moeten worden. Het rijtuig is mede ernstig beschadigd. De vrouw is Maandagochtend reeds aan de kwetsuren overleden. De kassier van de coöperatieve win- kelvereeniging, van Eigen Hulp, in Den Haag, A. J. H. H., heeft zich met medeneming van een gedeelte der hem toevertrouwde gelden verwijderd. De schade wordt gedeeltelijk door borgtocht gedekt. De Dordr. Crt. schrijft. Waarschijnlijk wordt de Papendrecht- sche strafzaak tegen het eind van Sep tember voor het gerechtshof te Arnhem behandeld. Bij de firma Hirsch op het Leid- scheplein te Amsterdam heeft een ernstige diefstal plaats gehad. Toen Zaterdag de chef een der lessenaars wilde openen, bleek, dat dit reeds ge schied en een aanzienlijk bedrag aan geld ontvreemd was. Daar de beide fir manten, de heeren Kalu en Van den Berg, op 't oogenblik te Parijs vertoe ven, wilde men aan de zaak zoo wei nig mogelijk ruchtbaarheid geven. Wij vernemen, dat er ongeveer een bedrag van 1000 gulden vermist wordt en dat de politie een onderzoek instelt. Gisteren kwam de landbouwer P. v. Wte Beek bij Princenhage tot de voor hem onaangename ontdekking, dat uit zijn spaarpot een oude begrafenis- hoed op den zolder opgeborgen,een niet gering bedrag aan zilvergeld is ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Men meldt uit IJmuiden: Nadat Zaterdagavond het stoomschip Zaanstroom van de Hollandsche Stoom boot Maatschappij van Amsterdam naar Hull in de sluis alhier één uur opont houd had gehad wegens machinedefect, zijn na het vertrek in den nacht daarop in volle zee enkele nagels van den stoomketel gesprongen. De 2e machi nist en een stoker werden door den stoom gedood; de tremmer was juist aan dek en bleef daardoor behouden. Aan het „Hbld" ontleenen we nog het volgende: Te 12.45 verliet de „Zaanstroom" IJmuiden. Alles ging goed, totdat het schip ongeveer 40 mijlen uit de kust in volle Noordzee was. 't Was onge veer zes uur in den Zondagmorgen, toen plotseling de stoom uit den ketel vloog en het haardvuur de machine kamer werd binnengeblazen. De dom, het bovenste deel van de vuurhaard, in den ketel, was gezakt. Daardoor was een scheur in den dom ontstaan, zoodat de stoom met kracht ontsnapte en tegelijk met het wegge blazen vuur de machinekamer vulde. Op dit oogenblik hadden de wacht in de machinekamer de 2e-machinist Jacobus Albertus Traanberg, 20 jaar oud, en Holbertus de Kort, 23 jaar, beiden ongehuwd. Zoodra mogelijk trachtte de onthutste equipage de machinekamer binnen te dringen. Men vond er het afschuwelijk verbrande lijk van den stoker De Kort, terwijl de machinist Traanberg, hoewel met brandwonden overdekt, nog tee kenen van leven gaf. Do „Zaanstroom" was intusschen haar beweegkracht kwijt en lag totaal hul peloos, waarbij het prachtige zomer weer een gelukkige factor was. De ka pitein heesch de noodseinen in top. Men deelde ons mede, dat weldra een Deensche passagiersboot in zicht kwam, maar deze die een mail aan boord had weigerde de „Zaanstroom" op sleeptouw te nemen. Tegen half acht Zondagmorgen trof de „Zeehond", het marinevaartuig dat politietoezicht in de Noordzee uitoefent, de „Zaanstroom" in haar hulpbehoevende positie aan en nam het schip op sleeptouw om het naar IJmuiden terug te brengen. Toen het schip te IJmuiden aankwam was ook de tweede machinist overleden. Het Huisgezin schrijft: Men zal lachen over het gevalletje, dat zich Zondagnacht in de gevangenis te 's-Hertogenbosch heeft afgespeeld, waar men van buitenaf een der geker- kerden eenvoudig uit zijn verblijf „ver lost" heeft. Deze verloste, zekere B., is een ge vaarlijk heer, die tot 5 jaar gevangenis straf veroordeeld, thans een maand cachotstraf had uit te zitten en in zijn vroeger leven al een een paar keeren uit Medemblik was gebroken, derhalve in de zaak, waarbij hij ditmaal intus schen een meer passieve dan actieve rol vervulde, niet te eenenmale vreemd. Vermoed wordt, dat het stoute stuk tusschen drieën en halfvijf is afgewerkt. Een paar goede kennissen van B., zoo denkt men, hebben aan den walkant, door een touw bij wijze van lasso over een der ijzeren pinnen te slaan, den hoogen muur beklommen, zijn toen afgedaald, hebben met een looper de deur op het binnenplaatsje geopend en zijn kalmweg den sleutel gaan halen van de cachotten. Naar men wil, moeten zij eerst bij een verkeerde zijn binnengestapt, heb ben, toen ze hun vergissing bemerkten, de deur weer kalmpjes gesloten, en zijn daarna bij den waren Jacob gaan aan kloppen. Deze was direct bereid om met hen mee te gaan, en gezamenlijk hoeft men het eenigszins'somber verblijf ver laten met medeneming van den sleutel. Ook heeft de verloste het oirbaar ge acht onder aan den vestingmuur vaii kleeding te verwisselen, althans men heeft daar het gevangenispakje van B. gevonden in een papier gewikkeld, dat wellicht eenige aanwijzing bevat voor het opsporen der bedrijvers van het stoute stuk. Toen Maandagmorgen om halfvijf de bewaker de ronde deed, zag hij een aantal deuren openstaan en miste bij nader onderzoek den sleutel der cachot ten. Het verdere verloop kan men zich denken. Naar wij vernemen, is van plicht verzuim of onachtzaamheid der beamb ten geen sprake, en moet het welslagen van de vermetele onderneming enkel geweten worden aan het opheffen der militaire wachtposten rondom het ge bouw. Maandagmiddag werden een zestal personen, welke te Rotterdam gear resteerd waren wegens geweldpleging tegen de politie, naar de gevangenis overgebracht. De overbrenging geschied de van uit het politiebureau in de Pauwensteeg, waar de verdachten een drietal dagen voorloopig opgesloten waren. De mare dat deze overbrenging op handen was verspreidde zich snel in de Zandstraat en omgeving en deed heel wat lieden, die men bij daglicht zelden te zien krijgt, nabij de Pauwen- steeg samenrotten. Vooral de vrouwe lijke aanhang van de arrestanten was goed vertegenwoordigd. Met wuivende zakdoeken en roode oogen namen zij afscheid. Reeds had een tweetal per politie wagen den weg naar den Noordsingel afgelegd, toen de beurt kwam aan de bootwerker W. v. V., uit de Tuinder straat. Een van de andere arrestanten ging den gereedstaanden wagen in, en reeds trad ook W. v. V. in den wagen, toen hij zich plotseling op de treeplank omkeerde, tot het publiek achter de afzettingen iets riep en pogingen deed om vrij te komen. Van de zij le van den Sehiedamschen dijk af, brak er publiek door de afzetting heen en stormde op den politiewagen los om W. v. V. te te bereiken. Inspecteur en agenten grepen naar hun sabel, de bootwerker W. v. V., door velen tegelijk aange grepen, werd binnen het politiebureau teruggebracht en op de straat volgde charge op charge. Ruim baan werd ge maakt tot aan de Soetesteeg. Bij een van de gemaakte charges heeft de werkman J. d. G., die in de Sint Mariastraat woont, en toevallig den Schiedamschendijk passeerde, een sabelslag aan de rechterzijde in den hals gekregen. De man, die met het oploopje niets te maken had, werd op het politiebureau in de Paauwensteeg verbonden. Meer slagen werden ont vangen, maar (legegen, die geraakt werden, meldden zich niet. De volgende transporten naar den Noordsingel gingen zonder ordeversto ring geregeld. Onweer. Omtrent het onweer van Maandag avond vernemen we Te Bathmen is een boerderij door den bliksem getroffen. Alles, behalve de le vende have, ging verloren. Verzekering dekt de schade. Het huis met leien .dak van H. te Gestel werd eveneens getroffen. Het huis is zeer beschadigd, ramen en ko zijnen zijn versplinterd. Brand is er niet ontstaan en niemand kreeg letsel. Te Eindhoven en omstreken woedde het onweder zeer hevig. In de Lucifers straat aldaar, waar zich een complex Leerlingwezen bij de Gemeente-administratie.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2