Pink Pillen Dr. HAMY09RT. Fruitgewassen, Verstandig of Dom? Vivat's Geïllustreerde Encyclopedie VAN LEEDWEN Go., Kanadaboomen, Openbare Verhuring 2.85.10 Hi. Mand, UITERWAARDEN tanden en De MaMelii der Wamoeie. Draineerbuizen Dr. Oerlernans The World Cycle OompGerardus Harinck, Deurwaarder FRIEDLI te Henstien, Klompenmakersgere e ischap en INBOEDEL. Bestuur der Domeinen. verpachten: li een Schildersknecht. ftijswijksche Waard. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, Fruitgewas. Openbare Verkooping Notaris KERKHOVEN, te Werteiai, publiek verkoopen een partij dikke Notaris KERKHOVEN te Werkendam, JACQ. DE BRAVE, Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, in Effecten en Administration. VER WERSTRAAT A 356 'S ROSCH. van acht woningen bevindt, sloeg de bliksem door een schoorsteen. Ook werd een gedeelte van het pannendak der woningen, evenals dat van het huis van W., daar naast staande, weggeslagen. Van een der bewoners, die verzekerd was, is geheel de woning en inboedel uitgebrand, terwijl bij een ander, die niet verzekerd is, groote vernieling werd aangericht en veel schade wordt gele den. De 29-jarige vrouw van dezen be woner, R., is in deerniswaardigen toe stand in het Liefdehuis opgenomen, al hoewel de geneesheer beweert, dat zij niet door den bliksem is getroffen. Bij het inslaan werden alle bewoners van het complex een oogenblik tegen den grond geslagen. Ook is nog bij W. veel schade aangericht. Door het flink op treden der brandweer is het vuur ge stuit en verder onheil voorkomen. Ook is de bliksem geslagen in de boerderij met strooien dak, bewoond door B., on der Stratum, aan de grens van Tongelre. Schuur, woning, boerderij en inboedel werden totaal door het vuur vernield. Twee koeien werden zoodanig gebrand, dat zij moesten worden afgemaakt, ter wijl er een in veiligheid werd gebracht. De oogst, die juist was binnengehaald, is mede verbrand. De bewoners die reeds te bed lagen, konden met moeite het lijf redden. De Stratumsche brandweer was ter plaatse, doch vermocht niet veel tegen de vlammenzee. B. was wel, doch laag verzekerd. In den omtrek van Apeldoorn woedde het onweer kort maar krachtig. De blik sem sloeg in, in de hoeve van den land bouwer M. te Beekbergen. De woning brandde geheel af, terwijl, twee varkens en de oogst die in een schuur geborgen was, verbrandden. De landbouwer was laag verzekerd. De mailtrein 82 der staatsspoorwe gen uit Vlissitigen, vertrok Zondag avond te 9.40 uren als gewoonlijk van het station D. P. te Rotterdam, over de verbindingsbaan, in de richting Gouda. Even voorbij den 's Graven- weg, toen de trein, die met een vaart van, naar schatting, 60 kilometer reed, op de oostelijke splitsing van de ver bindingsbaan gekomen was, meende de machinist iets te hooren haperen. Op hetzelfde oogenblik sprong de locomo tief uit de rails en boven van den spoordijk midden in het weiland, waar zij zich zoo in den veenachtigen bodem vastwoelde, dat het grootste gedeelte der machine in den grond verdween. De tender ontspoorde mede, sloeg dwars over den weg en werd door den opdringenden trein een eind voort geduwd. Dit bad tengevolge dat de volgende bagagewagen en .twee perso nenwagens mede ontspoorden, doch alles liep, bijzonder gelukkig, zonder persoonlijke ongelukken af. De vele reizigers in den trein kwamen met den schok en den schrik vrij. Ook van het personeel van den trein kreeg nie mand letsel. Nadat de mailtrein geruimen tijd midden in bet land gestaan had, heeft een reserve machine hem naar het Maasstation gebracht. De weg is, ter plaatse waar het on geluk gebeurde, zwaar beschadigd en versperd. De herstelling daarvan heeft men dadelijk met kracht aangepakt. Daarna zal getracht worden de loco motief uit het weiland optediepen, waarna de oorzaak van het déraille ment misschien gevonden zal kunnen worden. Zondagnacht zijn dieven de bloem- bollenschuur van den heer S. D. Schifï te Velzen binnengedrongen. De onge- noode gasten zijn daar op de meest baldadige manier te werk gegaan. Een groote partij bloembollen werd mede genomen. De politie vond later een gedeelte van het gestolene op den weg. De heer Schiff is tegen inbraak verze kerd bij de maatschappij Mercurius. Te Beerta (Gr.), waar eenige jaren achtereen telkens de febris typhoïdea heerschte en talrijke slachtoffers maakte, hoogstwaarschijnlijk een gevolg van het slechte drinkwater, is deze besmet telijke ziekte thans uitgebroken in een groot huisgezin. Vier personen werden aangetast, één is reeds overleden. Verleden week Dinsdag had de 24 jarige postbode A. van Seumeren te Druten, per fiets huiswaarts keerende, het ongeluk tegen den boom eener kar op te rijden. De botsing was, volgens het eerste bericht, zoo hevig, dat bij spoedig daarna het bewustzijn verloor. Zaterdag is hij na een smartelijk lijden overleden. Een later bericht luidt: In verband met het overlijden van den postbode is een justitieel onder zoek geopend. Het lijk is gisteren ge schouwd. Het vermoeden is, dat de dood niet enkel het gevolg is van het fiets- ongeluk. Enkele personen zullen eerst daags worden opgeroepen om te getui gen, dat het slachtoffer, die na de bot sing nog een afstand van twee uren gereden is, bij aankomst thuis zeer wel was. Er loopen geruchten van een huiselijken twist. Op de Weesperzijde te Amsterdam is Maandagavond een vrouw aangerand door een kerel, die haar iets in de oogen gooide, zoodat zij niet meer zien kon, en er daarna met haar boezelaar met „boodschappen" van door ging. In het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis is aan de vrouw hulp verleend. Een zeker middel. Voor hen die aan bloedarmoede lijden, is niets beter dan van lucht te veranderen maar dat is niet voldoende, zij moeten hun arm bloed herstellen en daartoe is een be handeling met de Pink Pillen dringend noodig. De bloedai moede en de bleekzucht bieden geen weerstand aan een behandeling met de Pink Pillen, want dezen werken onmiddellijk op den wortel van het kwaad, dat is te zeggen op het bloed. Het gebruik van de Pink Pillen hervormt het arme, bedorven bloed in een zuiver, rijk bloed. Het organisme is onmiddellijk als herboren en versterkt door de strooming van dat rijke bloed. Daarom zeggen ook alle zieken die een behandeling met de Pink Pillen volbracht hebben „niet alleen lijd ik niet meer, maar ik ben gezonder dan ik ooit geweest ben". Door hare krachtige werking op het bloed en op de zenuwen, zijn de Pink Pillen onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, neurasthenie. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Durgerlijke Sland. Heusden, van 10 tot 17 Aug. Ondertrouwd: C. Heijkants, 27j.en C. S. J. Pepermans, 20 j. Aanbestedingen. PElt TELEGRAAF. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug) 16 Aug. 0.46 M. beneden 0. 17 046 Advertentie»». Heden overleed na een kortstondig en geduldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JAN UIJTH0VEN, in den ouderdom van ruim 78 jaar. Kinderen UIJTHOVEN. Eethen, 16 Augustus 1909. Ten spoedigste gevraagd: Adres: A. M. v. D. HEUVEL, Wer kendam. ALLE SOORTEN te koop, aan de fabriek van J. WESSELING, te BOLSWARD. Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in rail voor 5 omslagen. te BEUSDEN, bericht bij deze, dat zijne prak tijk tot 1 SEPTEMBER wordt waargenomen door AdresHotel „Wapen van Amster dam." zal Dinsdag 34 Augustus 1909, des nam. I» uur, in de herberg van „Gebrs. NIEU W EN HUIZEN'te Rijswijk, in het openbaar verpachten: Voor den Heer ARIE NA AI JEN, te Andel, de Toemaat op de Rijswijksche Waard, om te beweiden en te hooien, en tevens verkoopen het Rietgewas langs per ceel 1. Breeder bij biljet omschreven. zal Zaterdag 21 Augustus 4909, nam. 9 uur precies, in het café „KIE- BOOM", te Woudrichem, publiek verkoopen FRUITGEWAS, onder Uitwijk, Woudrichem en Werkendam. Bij biljet breeder omschreven. VAN onder Veen, Andel, Giessen, Rijswijk, Woudrichem, Sleeuwijk, Almkerk en Babiloniënbroek, door op Donderdag 20 Augustus 1909, des namiddags 41 uur, in de herberg van ARIE ROZA, te Andelbree der omschreven bij biljetten en gedrukte notitiën, welke op aanvraag bij den Nota ris franco worden toegezonden. Door het ongunstige weder zijn wij niet aan onzen verkoops- afzet gekomen, om toch ons doel te bereiken, hebben wij de prijzen belangrijk verminderd. Wij leveren van af heden: solide, elegante, lichtloopende ICngelsclie Hccren Rjiwielen, kostende prijs f 75.thans 41.Dames-Ril wielen kostende prijs f80. (lians J4.met 2 jaar gar. op machine en een jaar volle ga rantie op de banden; deze machines worden geheel compleet gele verd. Duitsche Ueeren-KSIwielen, geheel stofvrij, met prima banden, geheel compleet, met 3 jaar garantie, f 49.Een Ti •a»»spor(-Twee wiel er, met ruimen bak, kostende prijs f 140.thans 15.—. Groote Opruiming in ZADELS, BANDEN, PEDALEN etc., tegen zeer lagen pr||s. Oostzeedijk 292, over de Plantage, ROTTERDAM. Waarom koopt een inwoner van Nederland een lexicon in een vreemde taal voor veel geld, terwijl; 1°. onze belangen er als een quantité négligeable in zijn behandeld; (11 dln.) eenstemmig in de groote en voorname pers als de beste Nederlandsche encyclopedie is gequalificeerd menschen zijn stom, dat het ènd er van weg is"' (zie Telegraaf, feuilleton, avondblad, 15-XI-'07). Wilt Gij verstandig zijn en een betrouwbaar naslagboek op elk gebied bezitten? Zend dan uw adreskaartje aan den Boekhandelaar Mj. «V. "WEEWÜAN te neusden, die zendt U franco uitvoerig prospectus. Tegen betaling van f3. per maand kan U dadelijk in het bezit komen van dit kostbaar werk. Telegram-adresDËL1ÖNASTI. Interc. Telef. ?io. 443. Belasten zich met den aan- en verkoop ran Effecten op binnen- en buiteHlandsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlandsch bankpapier en mnnt. Koopen en rerkoopen wissels op biunen- en buitenland, tot de meest eoneurreerende prijzen. Openen Rekening Courant met rentevergoeding. Nemen gelden a deposito. Geven voorschot op soliedc effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteering van GE3ÏEENTE-LEEMNGEN en INCOIRAYTE HAARDEN, welke Woensdag en Zaterdagavond vcrschijut. jóp ■itJUUnijliUl ML ML ML rtL jftAAA/*- zalMaandag23 Augustus1909, des namiddags ten 2 uur, ten huize en ten verzoeke van G. KREMER, Klompen maker te Veen, groote partij Contante betaling. Te zien op den dag der verkooping van 1012 uur. door op W o e ii s (1 a g 25 Augustus 4909, nam. 1 uur precies, in Café WINK, aldaar, voor 1 jaren, van in den Ippelschen Polder, aan de Zandsteeg en op „de Witdammen", in 2 perc. van de Diaconie van de Hervormde Gemeente van Werkendam en de Werken en van 2.98.10 Kf.A. Douwland. in den Sleeuwijkschen Polder, in 2 perc. van den Heer en Mevrouw VERHEIJVink. Breeder bij biljet omschreven. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Werkendam, zal ten over staan van Notaris J. H. F. ZIJNEN DE GIER te Heusden, op Donderdag 2 September 1909, des voormiddags om 40 uur, in het Koffiehuis „Concor dia", van K. van den Berd te Heusden zonder onraad en bij enkelen afslag, in het openbaar om het NAGRAS in 1909 te hooien of te weiden, en andere gronden aan de Noord zijde van den Nieuwen Maasmond, vak Heleind-Drongelsche veer. lietaaldag 4 Hei 1940. Boekjes, bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving, zijn k 10 cent verkrijg baar bij voornoemden Ontvanger, K. van den Berg te Heusden, den Waardsman voor de gronden van den Nieuwen Maasmond te Drongelen en door tusschenkomst van iederen Ontvanger der Registratie en Do meinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. J volgens 't nieuwste systeem, met 4 jaar schriftelijke garantie. Biilijkste prijzen. Reparatiën worden ten spoedigste uitgevoerd. Consult dagelijks. Des Zondags van 912 uur. 's-BOSCH, Kolberstraat 17, Méc. Dentist. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Dag, 's namiddags 4 uur, uitgezonderd Zon dags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Al aard lil geil, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Geboren: Elizabeth Maria, d. v. H. P. van de Pol en A. M. van Gulick; Johannes Hubertus, z. v. B. Baaijens en A. van der Beek. Overleden: P. van de Wiel, 83 j., wed. v. A. Gautier. 18 Ang. Min. van Waterstaat, lo de uitvoering van bag- gerwerk in de rivier den IJssel, tnsschen de kilometer- raaien XX en LXV der herziene rivierkaart. Raming 9300. Minste inschr. J. A. van Hattnm, Baarn, f 8500. 2o. Het gedeeltelijk vernieuwen van eene beschoei ing aan den linkeroever van het Mallegat onder de ge me nte Dordrecht. Raming f 4300. Minste inschr. A. Timmerman, Dordrecht, f 4081. W ERKEN BAM. De zetting der boter is deze Keek op de markt IW/s ct'-< de winkels dus 7-'l/2 cl Pe' half kilo. Eieren f 0.95 de. 26 stuks. GORINCHEM, 16 dug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 147 runderen, 8 nuchtere kalveren, 22 vette varkens. 597 biggen, schapen en lammeren. Be prijzen waren als vo/gtzware kalf koeien f 200 f 240, kalfvaarzen f 180 a 200 guiste vaarzen f amelkkoeien 160 a 200, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f 20 a 30 nuchtere f a 16, schapen f a lammeren f a biggen f a 14 per stuk. Vette varkens 26 a 261U cent per half kilo. Op d". graanmarkt besteedde men voor: ristarwt f 12. a 12,20 roode dito 11 50 all 75 witte dito 11 7 5 a 12. int rogge f 7.20 a 7 40 buitenl dito f 7 25 a 7.50 gerst f 4.80 s 5. haver f 3.80 a 3.90 duivenboonen 8 75 a 9. blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 6.a 6. 20 alles per heel Boter 70 a 75 ct. per half ki'o. Eieren f 1.05 a 1.15 per 26. Kippen f 0.40 a 0.60 per stuk ROTTERDAM, 16 17 dug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 673 vette runderen, 1247 magere dito 620 vette en graskalveren, 235 nuchtere kalveren1557 schapen of lammeren, 441 varkens, 167 biggen. Be prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 76. te kto 50 cent, kalveren le kw 85, 2e kw. 66 cl. schapen le kw 54. te kw. 34 et. vette varkens 55 a 49 ct. licht soort 46 a 44 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12. a 15,50 idem voor de slacht 8 00 a 11 Biggen f 1.30 a 160 per week Op de botermarkt werden aangevoerd 105/8 en 38/16 ton en 224 stuiken van een half kilo Prijs le kwali teit f 53 te kw f 51, 3e kw f 48 Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren f 4 20 a 4 50, Overmaassche dito f 4 60 a 4 80 per 100. ROTTERBAM 16 dug. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 14.50 a 12 50 nienw f a Rogge f 6.25 5 50 /er heet. Gerst f 8 75 a 8 25 Chevalier f a -. Haver 9 50 a 9 -, per 100 kilo, Bruine boonen fa witte fa - Erwten f a 20. Dr. R. FEENSTRA lost het raadsel op„Het publiek is oliedomDe

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3