Hewitt reusachtige grotten ontdekt met enorme kelders en gewelven, zoo groot, dat daarin een modern New-Yorkeck kantoorgebouw zou kunnen worden ge borgen. In het land om die reuzengrot- ten heeft Hewitt uitgestrekte en geheim zinnige bouwvallen aangetroffen, nog n^oit tevoren door een blanke aan schouwd. Hij vond er allerlei overblijf selen van gebruiksvoorwerpen en ook resten van menschen, die naar som mige oudheidkundigen meenen, deel uitmaken van een tevoren onbekend rae. Naar de Matin uit San Sebastiaan verneemt, heeft de krijgsraad te Bar celona Antonio Malet als aanvoerder van het oproer in de wijk San Andres ter dood, een twintigtal mannen tot levenslangen dwangarbeid, verder een groot aantal tot gevangenisstraf van vijftien en meer jaren veroordeeld. De officieuse Epoca meldt, dat er te Barcelona, Sabadeill, Tarrassa, Mataro, Lerida, Gerona en andere Calalaansche steden tegen meer dan duizend deelne mers aan de onlusten het proces be gonnen is; dat er een raddraaier dood geschoten is„ een groot aantal rebellen tot levenslange dwangarbeid zijn ver oordeeld en vele on3chuldigerr op vrije voeten zijn gesteld. Uit Cardiff werd gisteren gemeld: In een schacht van de marine-steen- koolmijn-maatschappij te Penycraif is een ophijschbak met 24 mijnwerkers op den bodem gestort. Vijf man zijn er gedood en vijftien gewond. In een geschil tusschen vletterij en schuitenvoerders aan de haven van Londen en hun patroons aijn de ar beiders tot het besluit gekomen een stemming te houden over de vraag of zij staken zullen. Die staking zou on geveer 20,000 man omvatten en de scheepvaart in de war brengen. Het geschil betreft arbeidsduur. - Waarschuwing. De Burgemeester van Heusden; over wegende, dat zich te Rotterdam eenige gevallen van Aziatische Cholera hebben voorgedaan; noodigt de ingezetenen uit, geen Rivier water te gebruiken, doch uitsluitend drink water voor huishoudelijk gebruik te be trekken uit de Gemeente-Pompen bij het Stadhuis en in de Sterrestraat. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. S*luat*rii!k Ah u llcusdcu, 28 Aug. Gelijk met Koninginnedag houdt „Fio- ralia" eene tentoonstelling van bloemen en planten, door de kinderen uit deze gemeente aangekweekt. Belangstelling van de z.g. „groote men schen" is de beste aanmoediging voor het jonge volkje. Moge zij ook niet ontbreken èn bij de Tentoonstelling èn bij het uit reiken der prijzen, dat onder opluistering van muziek zal plaats vinden in de Bui- tensocieteit. Bij de hier plaats gehad hebbende loting voor de Nat. Mil. trok een loteling uit Genderen, de zoon van S. van Rijswijk, een vrij nummer. Dit is de 5e zoon uit hetzelfde gezin, die nu, met zijne 4 oudere broeders, weder vrij lootte. Koninginnedag zal ook alhier feeste lijk worden gevierd. Een vast programma is er niet. Van verschillende zijden wil men medewerken, zooals we vernemen, en dan krijgen we een feest met verrassingen. Ieder begint met de driekleur te ont plooien en den wimpel te laten wapperen. De schutterij „St. Blasius" zal een optocht met muziek hebben, vervolgens een onder- lingen wedstrijd naar keurige prijzen, die later op de Korenbeurs zullen worden uitgereikt. Floralia heeft Tentoonstelling en wat er meer komt zal welkom zijn. Tot ons genoegen bemerkten wij eene zoozeer gewenschte levendigheid op de scheepswerf van de heeren de Haan en Alta. De motor werkt weder geregeld, nu zon der de ontploffingen die vroeger steeds werden waargenomen. Op het terrein en in de werkplaatsen is alles aan den gang. Zeer voorzichtig hebben de nieuwe on dernemers zich eerst toegelegd om terrein, werkplaatsen en machinerieën in volmaakte orde te brengen, om dan met moed te be ginnen en geleidelijk de werkkrachten uit te breiden. We zagen in den constructie-winkel twee geheel nieuwe machines, door stoom ge dreven. Het eene, eene ponsmachine, sloeg gaten door ijzer alsof het door boter ging. IJze ren platen van een vinger dik werden afgeknapt of het door bordpapier ging ook ijzeren hoeken in dezen vorm L wer" den op gewenschte afstand geknipt. Eene andere nieuwe machine boorde op gewenschte omvang gaten in een minimum van tijd door dik ijz-r. Het geheel deed ons zien, dat n. o. m. het bestuur in goede handen is. Voorloopig is op stapel gelegd een motor stoomboot van 150 ton en zeer waarschijn lijk zullen nog spoedig twee groote vaar tuigen volgen. In het café van F. van Delft alhier is door een bekende een glasruit vernield. Door de Rijkspolitie is proces-ver baal op gemaakt. 27 dezer kwam een half beschonkene bij de Marechaussees alhier bedelen, terwijl een beschonkene zich kwam melden om zijn roes uit te slapen. Woensdag trok door onze gemeente een escadron veld-artillerie, afkomstig uit 's-Hertogenbosch, dat een wandelrit naar hier maakte, komende over Haarsteeg en vertrekkende via Drunen en Nieuwkuik. De opwekkende toonen der hoornblazers riepen zelfs de oude vrouwen van het spin newiel. Men zag weder hoezeer Heusden op militairen is gesteld. Mochten we het maar zoover kunnen brengen, dat ook hier, na korter of langeren tijd, weder garnizoens kwamen. In de vergadering van Regenten der Godshuizen alhier, zijn ter benoeming van een regent in de plaats van den heer J. A. van Baver, die deze gemeente metter woon heeft verlaten aan den gemeenteraad voorgedragen als le candidaat de heer H. Reckleben; als 2e candidaat de heer W. C. Friedli. Werkendam. Donderdag as. zal alhier de gewone Unie-collecte gehouden worden, die geheel ten bate zal komen der school met den Bijbel, te dezer plaatse. Op de voordracht voor hoofd der school in den Biesbosch, zijn door B. en W. in overleg met den heer districts-school- opziener geplaatst de heeren: 1. C. Visser C.Jz., te Vlaardingen, 2. P. Tazelaar, te Kapelle en 3. D. Stieltjes, te Heer-IIugo- waard. Woensdag I Sept. a.s. 's avonds te half acht hoopt alhier op te treden in de Ger. Kerk (A) de Weleerw. Zeer Gel. Heer Dr. T. Hoekstra van 's-Bosch met een rede „Het kind in het licht van het Kruis". Dit optreden geschiedt voor de „Vereeni- ging tot stichting en instandhouding v.d. School m.d. Bijbel te Werkendam en De Werken", welke dien avond haar jaarver gadering houdt. Ieder, die belang stelt in het onderwijs, wordt uitgenoodigd Dr. Hoekstra, die een uitnemend spreker is, te komen hooren. Na afloop der rede wordt de ledenvergade ring gehouden, waar secretaris en penning meester hun verslag uitbrengen en tevens de verkiezing, plaats heeft van bestuurs leden. Aan de beurt van aftreding zijn dit jaar de hh. D. C. Hakkers en M. ïppel, die terstond hei kiesbaar zijn. Almkerk. Een 7-jarig jongentje viel van een loopplank in de Doornsche Gantel en zou verdronken zijn, doch 't ongeval werd opgemerkt door 't raadslid Verschoor, welke het ventje wist te redden. Waspik. Naar wij uit goede bron vernemen gaan de Gebr. v. d. Heijden, molenaars alhier, hun bedrijf met electriciteit voeren. De voorbereidende werkzaamheden zijn reeds in vollen gang. Naar we vernemen hebben B. en W. dezer gemeente vergunning verleend tot het plaatsen eener bioscope op de a.s. kermis. Wij zullen dus dit jaar iets nieuws zien op de kermis. Land van AHeiia. De afgevaar digde van het' kiesdistrict Gorinchem, voor de Tweede Kamer, de heer Pollema, bezocht deze week Woudrichem en andere dorpen aan de Maas,- om te spreken over visscherij en waterschapsbelangen. Aalburg. Het zoontje van R. van Wijk, werd door een wesp gestoken. De hand en arm zwollen op en de dokter constateerde bloedvergiftiging. Gelukkig dat men er spoedig bij was. De zoon van Mans, bezig met het peren plukken, viel boven uit den boom. Hij bezeerde zich ernstig en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hoewel het zich ernstig liet aanzien is zijn toestand toch bevredigend. Sleeuwfjk- De werkzaamheden aan den zuiggasmotor in het waterschap „Sleeu- wijk" zijn thans weder hervat, zoodat ver wacht kan worden, dat deze binnen enkele dagen gereed kan zijn. Aangezien de wind molen tijdens deze werkzaamheden geen dienst kan doen, wordt het waterschap van het overtollige water verlost door den zuig gasmotor van het waterschap „de Nieuwe Ban". Et ra kei. Dat er in deze streek nog al fruit gegroeid is, bewijst dat heden een boomgaard van den heer P. Veer is ver pacht voor f 1100. Itomiiielerwaard. De handel in paarden is hier op 't oogenblik zeer levendig. Veulens werden veel gekocht voor f 120 tot f 1504 k 5-jarige paarden f 400 tot f 550. De goede prijzen schijnen er dus nog niet onder te leiden dat het hooi zoo duur is. Gallieren Op het j.l. Donderdag gehouden Concours hippique, uitgeschreven door de afd. Gorinchem en omstreken v. d. Hollandsche Mij. van Landbouw, werd in het concours Ponny's, 3e afd. de twee de prijs behaald door de 5-jarige voshles Hackny, genaamd „Frits" eigenaar de heer J. A. de Jong alhier. De handel in aardappelen is flauw. Prijs f 1,50 k f 1,60 perH.L. De handel in hooi is echter levendig. Men besteed van f 20 tot f 25 per 500 K G. Zuilichem. Door ds. D. Th. Keek van hier en Nieuwaal is een beroep ontr vangen naar de Ned. Herv. Gem. te Hedel. We hopen, dat onze geliefde leeraar, even als reeds voor zoovele, ook voor dit beroep zal bedanken. De levering van pi. m. 200 kub. M. goedgewasschen grind voor den Polder Zuilichem boven den Meidijk op den loswal, is aangenomen door A. van Horssen te Heilouw voor den prijs van f 1.325 per M3. Amlel Volgens bekendmaking van den Ingenieur van den Waterstaat te ■'s Bosch zal de scheepvaart door de sluis alhier, voor een of meer dagea gestremd zijn, te beginnen met Vrijdag 3 September, 12 uur 's middags. Zalthoiiimel De feestelijkheden op 81 Augustus a.s. zullen alhier bestaan uit J des morgens bespeling van het carillon draaimolen voor de sehoolkinderendes middags wedstijden en openbaar concert des avonds zanguitvoering door Zaltbom- mels mannenkoor en muziekuitvoering door de Harmonie „Generaal Karei van der Heijden" en „Euterpe"; ten slotte vuurwerk. Vlij Ilteil Bij gelegenheid van de ker mis is alhier ergerlijk huisgehouden. Bij den carousselhouder Janvier, uit Bergen- op-Zoom, zijn des nachts vier beschonken lieden binnengedrongen, gewapend met groote mandenmakersmessen. Een bediende van den heer Janvier werden op enkele plaatsen messteken toegebracht, waardoor hij veel bloed verloor. Ook het orgel werd geheel vernield. De politie is de daders op het spoor. WaalwUk Toen Woensdagavond de tram, die hier om half tien aankomt, de Kuiksche heide passeerde, ontwaarde de machinist vlak voor de machine een man remmen was niet meer mogelijk, bij belde en waarschuwde uit alle macht, doch te vergeefs, de man werd aangereden en ge lukkig ter zijde geworpen. Direct werd gestopt en de man, een on bekende, opgenomen. Hij bleek bewusteloos en een flinke hoofdwonde bekomen te heb ben. In een aangrenzend huis binnenge dragen, werd een dokter ontboden, die weldra ter plaatse was en den man verbond. De wonde was ernstig, doch niet gevaarlijk. De toestand is thans wel. De jaarmarkt was heden zeer druk bezocht. Bij grooten aanvoer van rundvee was de handel ter veemarkt zeer druk tegen goede prijzen. Kalfvaarzen f 127 f 150. Kalfkoeien f 142 190. Schapen aangevoerd 54 stuks f 7.50 f 10. Biggen aangevoerd 70 stuks f 4.75 f 8. lieuwendtjk. Bij de groote tegen valler die voor menigeen de hooioogst was, hebben eenigen hier een groot buitenkansje gehad. Enkele jaren reeds achtereen hebben sommige boeren hier hooi betrokken uit Ooltgensplaat, wat zeer voordeelig is, wijl het hooi vandaar hier heel wat goedkooper geleverd wordt dan hier geldt. Zij, die van 't voorjaar kochten tegen een prijs van elf gulden, hebben 't hooi ook ontvangen en ofschoon weer anderen tegen f 17.50 kochten, hebben die allen goedkoop hooi, want de prijs van het hooi loopt al ver over de 20 gld. per 500 K.G. De nieuwe brug over den Kornschen Gantel, die hare voltooiïng nadert, zal van af a.s. Maandagmorgen zes uur voor 't ver keer gesloten zijn; dat zal denkelijk vijf of zes dagen duren. Die naar Keizersveer enz. gaan, moeten door den buitendijk en naar Dussen kan men heel goed over den begrinten Schenkeldijk aan 't Eind. Verleden week i3 te Bergschenhoek een nieuwe boe rderij besteed, althans schu ren en stallen. De laagsten inschrijver (f 11.900) is het werk niet gegund, maar de daaropvolgende, C. van Loon Dzn. te Werkendam voor f 12485. Van Loon werkt in zulke aannemerijen samen met A. de Later alhier. Verleden jaar heeft van Loon—De Later te Bergschen hoek eveneens voor diezelfde firma een bouwmanswoning enz. gezet. Uit Amerika zijn van onze luidjes die in Muskegon wonen, onderscheidene brieven ontvangen. Geruimen tijd werd er ook daar geklaagd over werkeloosheid en slapte in de fabrieken, vooral tegen de presidentsverkiezing was dit nog al van beteekenis. Thans is 't anders. De fabrieken hebben volop werk en al de Hollanders, Nieuwendijkers, verdienen een ruim week geld. Van den landbouwer A. Middelkoop, die heel wat verder woont dan Muskegon, is eveneens goed nieuws ontvangen. De land bouwproducten z\jn uitstekend. Bij ver nieuwing werd gèmeld met hoeveel statie daar een begrafenis plaats heeft. Voor en kele weken stierf van onze vroegere plaats genoot T. v. d. Stelt eene dochter, 't Was voor dat gezin een harde slag en de deel neming was dan ook algemeen. In de begrafenisstoet waren niet minder dan 28 volgrij tuigen. In de Kerk waarheen het lijk in een mooie kist eerst gebracht wordt, werd een dienst gehouden waarbij drie predikanten 't woord voerden, daarna ging men naar 't Kerkhof, 't Is er zoo schrijft men iederen dag verbazend warm met heel weinig onweder en regen buien. Naar dit laatste wordt hard verlangd. De werkman8gezel Gerrit van Brugge, die met nog anderen uit Werkendam enz., naar Amsterdam ging om op 't werk van de firma De Groot te arbeiden, is vanwege de staking en de houdiDg der stakers zelf, teruggekeerd. Ze hebben er maar een halve week gewerkt, maar vonden 't raadzaam zich van 't werk te verwijderen. De stakers bende was in haar nopjes, brachten kisten en beddegoed voor Van Brugge en de andere naar 't station en kochten hen een spoor kaartje, zoodat ze geen reisgeld behoefden uit te geven. Teen. Het natte weder der laatste dagen geeft den boeren algemeen reden tot klagen. Veel koren toch, dat reeds lang ge maaid is, dreigt hierdoor verloren te gaan, terwijl ook op de aardappeloogst de regen nadeelig werkt. Met het oog op de a.s. volkstelling zal ook in deze gemeente tot een nieuwe huisnummering worden overgegaan. Het is te hopen dat in 't vervolg deze nummers door de bewoners wat meer zullen worden ontzien. Wegens da verbouwing der open bare school is hel fanfarecorps „Wilhel- mina" niet meer in staat eene openbare uitvoering te geven, wijl zij hiervoor de noodige ruimte mist. Voor Donateurs blijft evenwel de gelegenheid toch opengesteld eene uitvoering bij te wonen, daar dan van een kleinere ruimte gebruik gemaakt kan worden, 't Is evenwel wel jammer daar „Wilhelmina" bij hare uitvoeringen steeds veel publiek trok. Loon «p Zand. De tram, die naar Tilburg reed, ging op de hoogte van de Financie. een man achter op, die een koe aan een touw tuaechen de rails leidde. Hoe er ook gebeld werd, de man week geen stap, zoodat de machinist moest stoppen doch de koe raakte nog onder de machine en werd gedood. De man, zekere V. L., die hardhoorig moet zijn, kreeg gelukkig geen letsel. Een slachter, die er getuige van was, kocht de koe voor f 74; in de weide was er nog f140 voor geboden. Een leelijk schadepostje voor V. L. Ilaamsdonksvecr. De enquêteur der middenstands-enquête, de beer Joh. Schoenmakers, houdt zich thans onledig met het onderzoeken der zaken en bedrijven, welke onder den middenstand kunnen ge rekend worden. De vorige week werd in net hótel „Huis ten Deyl" eene vergadering gehouden van de ter plaatse gevestigde bakkers. In deze vergadering werd het doel der middenstands-enquête door genoemden heer breedvoerig, maar daarom niet minder bevattelijk uiteengezet. Alle aanwezigen begrepen dan ook het groote belang van aaneensluiting. Tot het oprichten van eene bak kers-vereeniging werd staande de ver gadering besloten. In het voorloopig comité werden gekozen de heeren: Joh. Elemans, voorzitter; L. de Wit, vice-voorzitterGerard van Dongen, secretaris; J. de Borst, pen ningmeester, en Gerrit van Aalst, com missaris. Binnenkort zal eene algemeene vergade ring worden uitgeschreven tot behandeling van statuten en huishoudelijk reglement. Ae«lerheniert. Bij het te Leerdam gehouden concours voor muziekgezelschap pen, behaalde onze fanfare „Concordia", directeur de heer Bazelaar van Ammerzoden, in de vierde afdeeling den eersten 2e prijs. Het verplichte nummer was „Milanesse" (Ouverture), J. Baumann. De tijdgeest doet, al gaat het ook langzaam, overal zijne intrede. Zoo gaan de Gebr. Remmerden, korenmolenaars hen bedrijf ook met een motor uitvoeren, om niet altijd van den wind afhankelijk te zijn. ifimieiilaml. Rijkspostspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaar bankboekjes, uitgegeven in de maand Augustus, en waarop de rente over het af- geloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en ren tebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Poste rijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Volgens de Daily Mail gaat men eer- laug weer zoeken naar de schatten van de Lutine, het Engelsche oorlogschip dat ruim honderd jaar geleden bij Ter schelling is vergaan. Het heet, dat er voor een zes milioen gulden aan gouden en zilveren munten en staven aan boord was en er een goede millioen al van geborgen is. In Amerika wordt er een duikerklok van nieuwe vinding gebouwd en daarmede zal Lloyd's naar den schat der Lutine laten zoeken. Opgravingen in Noord-Brabant! In Steensel (bij Eindhoven) worden sinds eenige dngen onder leiding van een deskundige uit Leiden, opgravingen naar oudheden gedaan. Reeds zijn een aantal zeer gave urnen voor den dag gebracht, terwijl ook een hut, van plaggen opgetrokken, werd blootgelegd. Een en ander moet vóór of uit het Romeinsche tijdperk dagteekenen. De opgravingen worden voortgezet. Bij den voorzitter van het Rijnsche Zending-Genootschap te Barmen is van den minister van koloniën telegraphisch bericht ontvangen, dat, blijkens een telegram van den gouverneur van Su matra's Westkust, de zendeling A. Lett op de Mentawaeilanden verraderlijk is vermoord. Naar het Hbl. verneemt, heeft de directie der Nederlandiche Bank de dame, uit wier in gesloten bewaargeving gegeven trommel 27 gouden tientjes vermist waren, dit bedrag vergoed. Dat zulks eerst uu geschied is en niet onmiddellijk na de vermissing, vindt zijn verklaring hierin, dat eerst moest onderzocht worden, of er schuld ot althans verzuim had plaats door de Bank of een harer beambten. Een zoodanig onderzoek werd dan ook ingesteld en daaruit bleek, dat er wer kelijk van de zijde van een beambte der Bank verzuim heeft plaats gehad, o.a. doordat hij, in strijd met het stel lige voorschrift zijner instructie, der bewuste dame behulpzaam, is geweest bij het openen van het pakket. Zonder het bewijs van schuld van dezen beambte, waaromtrent de rechter uitspraak zal hebben te doen, af te wachten, is de directie der Bank tot schadeloosstelling der bewaargeefster overgegaan, zoodra haar overtuigend gebleken was, dat door den bewusten beambte verzuim was gepleegd, door te handelen in strijd met zijn instructie. In de buurt van Goch ia de Rijn provincie is een ongewoon automobiel ongeluk gebeurd. Een tuf reed achter een boerenwageu aan, waarin zich drie mannen bevonden. Door het geraas ▼an de tuf ging het paard voor den boerenwagen op bol, de drie mannen vielen er uit en werdeu door de tuf overreden eu gedood. Lotins Nationale .Militie. WERKENDAM. A. Bax 8, B. v. Berchum 13, J. v. Breu- gel 1, J. W. v. d. Buut 22, A. v. Driel 17, A. v. Drunen 25, B. v. Elzelingen 2. F. Hakkers 3, B. de Heer 4, B. A. v. d. Heu vel 24, J. C. de Kleijn 18, A. B. Paans 9, F. A. Potters 12, D. Pruijsen 14, J. v. d. Ruit 23, J. van Santen 15, W. Timmer mans 6, F. Verdoorn 11, A. Verheij 10, J. Visser 7, B. J. Vlot 20, A. Vorthoren 21, H. de Vries 5, A. de Waard 16, D. Wie- ringer 19, W. Zwets 26 DE WERKEN en SLEEUWIJK. G. van Andel 21b, W. van Andel 21a, G. Bras 7, L. M. voor den Dag 4, J. van Drunen 2, G. D. Frijlink 3 in dienst, A. Groenen- berg 19, H. N. G. Groeneveld 18, C. J. den Haan 11, N. Korsman 14, D. Middelkoop 17, C. Pruissen 22, Th. de Rooij 15, M. Scheffers 20, J. W. v. d. Sluijs 9, J. Stam 6, A. G. v. d. Stelt 10, Chr. v. d. Stelt 8, M. v. d. Stelt 23, W. Strang 13, R. C. v. 't Verlaat 16, J. Versteeg 12, C. Visser 5. Redenen van vrijstellingen zijn opgegeven door de nos. 9, 13 en 16 broederdienst, en 17 en 22 gebreken. SPRANG en VRIJHOEVE-CAPELLE. 1 Koenen*, 2 Adriaan van Ammelrooij, 3 Piet Hein Vos, 4 Klootwijk*, 5 Wage- makers*, 6 Dingeman Adriaan de Bie, 7 Bastiaan Jan van Thielen, 8 Antonie Ver schuren, 9 Hendrikus Ockers, 10 Johannes Adrianus Bogers, 11 Adriaan Spuij broek, 12 Pieter Hendrikus Schiedon, 13 Dirk Vos, te klein, 14 Jan Timmermans, 15 Hendrik Hoefnagel, 16 Thomas Johannes Rijken, 17 Martinus Nicolaas van der Bijl, 18 Dingeman Braspenning, 19 Johannes Leonardus Oomis, 20 Marinus Rijken*, 21 Jan Werther, 22 Albert Pieter Steussij, 23 Karei Koenen, 24 Arie Maurits Mandema- kers 25 Adriaan Maijers. De met een geteekende zijn van Vrij- hoeve-Capelle. Vrijstellingen zijn opgegeven door: nos. I, 5, 9, 11 en 17 gebrekennos. 21 en 24 broederdienst. A bested I «gen. fUinhestediugeii. Kur^«rl|$ke Stand. Werkendam, van 20 tot 26 Aug. Zuilichem, van 1 tot 26 Augustus. C. J. van Maaren. Neder-Hemert, van 1 tot 27 Aug. Dussen, van 20 tot 26 Aug. Brakel, van 20 tot 26 Aug. D. Grandia 22 j.J. Kooiman 25 j. en W. v. d. Handel 27 j. Heusden, 26 Augustus 1909. 2 Se;.t. De Mjj. tot Expl. van Stsatsspoorw., het leggen van het tweede spoor van den spoorweg Tilburg 's-Her- tovenboech met bijkomende werken. Raming f 140.000 15 Sept. Prov. bestuur van Noordbrabant, het voort zetten der verbetering van de oeververdedigiag laags de- Zuid-Willemsvaart in de provincie Noord-Brabant. Ra ming 14.')(;0. 25 Aug. Prov. bestuur van Zuidbolland, lo. het ver richten van baggerwerk op bet Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de Oostbuitenha ven te Ter Neuzen. Raming f 1675. 2o. Het uitvoeren van eenige werken in de buiten haven te Vlissingen, behoorende tot de werken van bet kanaal van Walcheren. Raming f 49.800. Minste intehr. M. Visser, Papendrecht, 48,388. 26 Aug. Prov. bestuur van Noordholland, lo. bet uit breiden van de verdediging van den onderzeescben oever voor de Rijkszeewering aan 't Horntje op Texel met bijkomende werken. Raming f 56000. Minste inschr. M. Daalder, Alkmaar, f 47,867. ?o. Het leveren van basaltstortsteen ten behoeve van de werken tot verdediging van de Noordzeekust in de prov. N.-Holland, bezuiden strandpaal 9800. Minste per 485 sebeepston, J. W. Roelofs, Papendrecht, 2500. Ondertrouwd: Nicolaas Johannes Mas- seus, 24 j. en Margaretha Wilhelmina Rid derhof, 19 j. Getrouwd: Hendrik Kreukniet, 24 j.en Dirkje van Oord, 20 j. Geboren: Cornelis Bastiaan, z. v. J. H. Ippel en J. Visser. Overleden: Adriaantje van Wijk, oud 8 weken. Vertrokken naar Wageningen, N. van Amersfoort; naar IJsselmonde, H. van Beest en gezin. Ingekomen van Sliedreeht, P. K wantjes; van de Werken c.a., H. Kreukniet. Getrouwd: Pieter van Nop en Aartje Verhoek. Geboren: Klara, d. v. J. H. van Heus den H. RinkJohannes Cornelis Jan, z. v. J. C. J. van Wijgerden en J. M. Bok. Vertrokken naar Rotterdam, Hermanus van der Matten. Ingekomen van Poederoijen, A. van Veen Az. en Jaantje van Kuilenburg, van Arkel, Getrouwd: Jakobus van de Pol, j.m. en Cornelia Kozijn, j.d. Geboren: Adrianus, z. v. Wouter van Wijk en Alida Jonkers; Jenneke en Wie- nus d. en z. v. Antonie Bouman en Wou- terke van Eeten; Hendrika Cornelia, d. v. Willem Johannes Remmerde en Margaretha van Duijnen. Geboren: Johannes Adrianus, z. v. Lu. v. d. Pluijm en A. Sgroot; Wilhelmina. Antonia, d. v. C. v. d. Beek en G. Bouman Joannes Richardus, d. v. C. v. Dinteren en J. v. Dinteren; Cornelis Adrianus, z. v. J. v. Hees en H. RibbersJohanna Margrietha, d. v. F. d. Waal en J. A. v. Wijngaarden; Gerardus Johannes, z. v. F. W. Peetersen J. Meijers. Overleden: Johs. Bos, 55 j., wedn. v. M. v. d. Woude; Geertuij Koekkoek 79 j wed. v. H. Groeneveld; Wilhelmina Dek kers, 73 j. Ondertrouwd: B. Schreuders 27 j. en H. v. Wijgerden 28 j. Getrouwd: J. v. d. Linden 24 j. en E. Geboren: Engeltje, d. v. P. v. Dalen en A. P. J. Klop.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2