Naar ons wordt medegedeeld, circu leert een adres ter onderteekening bij de bewoners van het Oudheusdensch-eind om den Raad der gemeente te verzoeken te willen medewerken dat de stoomtram Heusden—Drunen van af de Oudheusden- sche poort tot aan de brug over de Demer, slechts langzaam en voorafgegaan door den conducteur, dat traject zal afleggen. De Koninginnedag, alhier met klok gelui begonnen en met het carillon voort gezet, gaf weldra aan de vlaggen, die van bijna alle huizen wapperden, gelegenheid om te toonen of ze tegen storm en regen bestand waren. Enkelen gingen helaas in flarden over. Ten circa 2 uur, toen het weder een weinig bedaarde, toog de Scherpschutters- rereeniging „St. Blasius", met hare eere leden, en opgeluisterd door de vroolijke toonen der Heusdensche Harmonie, naar de kampplaats, alwaar bewijzen van be drevenheid zouden worden geleverd. De prijzen werden als volgt behaald: De eerste prijs, een prachtige regulateur, door den schutter P. van den Oever, de tweede prijs, een sigarenkoker met inscrip tie door Jac. Kuijpers, de derde prijs, een horloge in etui, door G. Baaijens, de vierde prijs door F. de Bruijn en de vijfde prijs door A. van Gammeren. Ten circa drie uur had de opening der tentoonstelling „Floralia" plaats. Een groote opkomst van Dames en Heeren gaf blijk van belangstelling. De jurij kende de vol gende prijzen toe. Tradescantia, le prijs Josina Kraaij, 2e prijs Johan v. Eeuwijk, 3e prijs Anna v. Eeuwijk. Coleus, le prijs Machiel Baaijens, 2e prijs Corna. v. d. Steenhoven, 3e prijs Ditje Bax. Geranium, le prijs Corna. v. d. Steen hoven, 2e prijs Magrita v. d. Berg, 3e prijs Wiek v. Delft. Begonia Semperflorens, le prijs Jan Reas, 2e prijs Joh. Reas, 3e prijs Adriana van Leeuwen. Fuchsia, le prijs Cornelis Kapel, 2e prijs Klaas van Andel, 3e prijs Nicolaas Neef. Calceolaria, le prijs Adriaan Verhoeven, 2e prijs Hendrik v. d. Steenhoven, 3e prijs Dirk v. Herwaarden. Hanggeranium, le prijs Andries Vos, 2e prijs Cornelis de Bruijn, 3e prijs Hendrik v. d. Steenhoven. Salvia, le prijs Adriana v. Herwaarden, 2e prijs Pieternella Reas, 3e prijs id. Bolbegonia, le prijs Jan Reas, 2e prijs Gerrit v. Bokhoven, 3e prijs Gijsv. Andel. Echevéria. le prijs Pieternella Millenaar, 2e prijs Wilh. v. Delft, 3e piijs Frans v. Eggelen. Op zijn eigenaardige welsprekende wijze opende de heer Reckleben de feestelijkheid, om er ten slotte op te wijzen dat „Flora lia", als onderdeel van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen niet meer kan blijven bestaan, omdat het hoofdbestuur niet kan blijven voortgaan met het geven vanjsub- sidie. De Vereeniging zal nu voortaan op zich zelf staan, en zich door eigen middelen moeten staande houden, waarop terstond de vergaderden als leden toetraden, tegen eene contributie van 50 cent of hooger per jaar. Aan de overwinnaars van de Tentoon stelling werden ditmaal prijzen uitgereikt, bestaande in keurige planten, die blij vende herinneringen zullen vormen. Ten 7 ure hielden de „Heusdensche Harmonie" en de Fanfare van de H. Fa milie, muzikale wandelingen door de stad en werd daarna op een geïmproviseerde kiosk, waartoe de historische vischbank waS ingericht en versierd door onzen be kenden decorateur de heer Luijt, een con cert gegeven, dat tal van belangstellenden trok. Ten 8 ure werd aan de beide muziekge zelschappen, bij monde van den heer Weij- nands (voorzitter der Julianafeesten) een herinneringsmedaille uitgereikt, om voort aan den standaard van het vaandel te sieren. De heer Weijnands wist daarbij in keurige bewoordingen de verdiensten der beide muziekgezelschappen weer te geven, waarop de Presidenten van Fanfare en Harmonie de heeren L. de Moll en A. de Roon, wederkeerig hunnen dank brachten aan genoemde feestcommissie. De keurig zilveren-vergulden médailles bevatten als opschrift: Herinnering Julianafeest Heusden. 19 30/4 09. De Feestcommissie. Een prettige geest kenmerkte het geheel en in vroolijke stemming werd de dag door jong en oud geëindigd. Bij de heden toegekende Koninklijke Onderscheidingen is benoemd tot Officier in de orde van Oranje-Nassau de heer M. E. C. Bongaerts, ingenieur te Dordrecht, vóór enkele jaren als zoodanig alhier in functie. lVerkendaui. Gister vertrok weer van hier naar Rosario, in Zuid-Amerika, Arie Hakkers en gezin, mede nemende een 8-tal arbeiders om in het verre Zuid-Westen werkzaam te zijn. Nieuwendtfk- Het verfwerk aan de kerk is als minste inschijver gegund voor f 663 aan Th. v. d. Stelt, alhier, de hoogste inschrijving bedroeg f 1150. Itrakel- Geslaagd voor hoofdacte de heer J. J. J. Sandee, vroeger hier onder wijzer, thans te 's Hage. lilennaal- Maandagavond had al hier een aanvaring plaats tusschen een ij ze- ren schip uit Zwartsluis afkomende en een boot opvarende; het schip werd van achte ren aangevaren, zoodat de zijwand flinke deuken bekwam en spoedig naar de wal moest gesleept worden. De vrouw van den schipper zou door de schok zeker overboord geslagen zijn, doch de schipper greep haar bijtijds, door den val brak zij nog een sleutel been, zoodat voor haar en ook voor den schipper zelf nog geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Kprang Bij den schoenmaker C. Schiedon alhier, werden Maandagmorgen ▼eertien konijnen vermist. Bij onderzoek bleek al spoedig, dat dit het werk was van een of meer honden. Een paar dood gebeten konijnen werden op 't veld teruggevonden. Een waarschuwing om zijn konijntjes beter te bewaren. Ztlilieliem- Met den aardappel- handel staat het er alhier niet zoo roos kleurig bij. Aan de beurs werd vorige week besteed f 1.55 voor de kralen en f 1.80 voor de eigenheimers. Blauwen en zeeuwen zijn nog niet verkocht. Ook in deze gemeente is de zoo ge vreesde vlekziekte onder de varkens uitge broken. Een vijftal is al aan de ziekte ge storven. De schade wordt alhier niet door verzekering gedekt, daar deze dieren alhier niet verzekerd worden. Met den korenoogst gaat het er treu rig naar toe. Er is nog weinig binnen en dat binnen is, is meestal nog niet erg goed. Men wordt bevreest, dat de korrels zullen gaan schieten en ook het stroo verliest veel aan voederwaarde. Aalst Geslaagd voor hoofdacte te Arnhem, de heer G. Rentzink alhier. 1)lissen- Met groote meerderheid van stemmen is in de afdeeling Dussen van den Chr. Boerenbond besloten, dit jaar nog aan den loswal een weegbrug te plaatsen, raming f 1200. Dit zal voorzeker een groot gemak opleverea bij het afleveren van bieten, hooi, stroo, vee, enz. Voor ruim drie jaren werd alhier de christelijke zangvereeniging „David" opgericht, directeur de heer C. Godtschalk. Dat er door de deelnemers aanvankelijk zeer ijverig gestudeerd werd, bewees de uitvoering, die reeds betrekkelijk spoedig na de oprichting gegeven werd; de uit voering van het vorige jaar overtrof zelfs verre de verwachting. Helaas echter, zooals het in Dussen op elk gebied voorkomt na een tijd van eenparige samenwerking, trad oneenigheid tussschen de leden in. het aantal leden verminderde gestadig, zoodat het bestuur het voorstel moest doen om de vereeniging te ontbinden, waartoe dan ook j.l. Zaterdag besloten werd. 't Is toch jammer, dat in onze gemeente nog zoo weinig gevoel voor vereenigingsleven is, dat gelegenheden, om jongelieden eenigs- zins meer beschaving deelachtig te doen worden, worden verwaarloosd door onwil en door dikwijls beuzelachtige nietigheden. fpaiiicrcii De vorige week had het zoontje van G. v. Tuil, in Duitschland werkzaam, het ongeluk, dat een zware hamer hem een paar vingers letterlijk verbrijzelde, na onderzoek werd hij in 't ziekenhuis ter behandeling opgenomen. Rruclicm. In den nacht van Zon dag op Maandag heeft men de baldadigheid begaan in de pastorie ruiten in te gooien. Sleeuwjjk.. Op Woensdag 29 Sept. a.s. des voormiddags 10.30 uur zullen te Waalwijk worden ingelijfd de lotelingen J. H. Lagrouw, H. Verwoert enG. Verschoor, allen voor de lichting 1909. Vanwege de gemeente is eene alge- meene nummering der in deze gemeente aanwezige huizen geschied. Burgemeester en wethouders dezer gemeente hebben de ingezetenen herinnert dat zij ingevolge art. 3 der politie-verordening verplicht zijn deze nummers te onderhouden, en ingevolge art. 4 dier verordening bij eene eventueele ver huizing binnen de gemeente verplicht zijn, daarvan binnen 14 dagen na de verhuizing kennis te geven op de secretarie dezer ge meente. Op de naleving dezer bepalingen zal een streng toezicht worden gehouden. Zalt-Roniuicl. Aan de avond- teekenschool voor den Ambachtsstand alhier zijn voor den cursus 1909/1910 benoemd: tot directeur en leeraar in het hand- teekenen de heer A. M. J. Diemont; tot leeraar in het constructie teekenen de heer A. M. A. Gulden,tot leeraar in het rekenen en de meetkunde de heer dr. J. C. Wilder- van ck en tot concierge T. van Suydam. Capelle. Op verschillende plaatsen in deze gemeente zijn op last van den burgemeester biljetten aangeplakt met de woorden: „Kookt uw drinkwater en uwe melk." Zulks in verband met de te Rotterdam voorkomende cholera-gevallen. Herpt- In verband met de volks stelling op 1 Januari e.k. heeft eene nieuwe nummering der huizen plaats gehad. De nummering is voor de verschillende deelen der gemeente doorloopend. De ingezetenen worden er op attent gemaakt, dat zij de nummers op eigen kosten moeten onder houden. Het is verbazend zooveel wespen er dit jaar zijn. Overal ontmoet men dit in sect. Aan de rijpende vruchten brengen zij heel wat verwoestingen aan. 't Spreek woord: 't zijn niet de slechtste vruchten, waaraan de wespen knagen, blijkt steeds waar te zijn, want als men tegenwoordig rijpende peren etc. wil plukken ontdekt men al spoedig dat de besten door dit lastig insect zijn doorknaagt. Op vele plaatsen in omliggende ge meenten ziet men op sommige punten daar de wegen zich kruisen, handwijzers staan. Als er een punt is waar het noodig is, dat een handwijzer geplaatst wofdt, is het voorzeker nabij de Herv. kerk alhier bij het z.g. „plakbord". Het is ontegenzeg gelijk de drukste verkeersweg naar Den Bosch. Het getal personen dat verkeerd rijdt met auto's fietsen, etc., is zeer groot. Zon dagmiddag zagen we in een tijd van twee uur 2 auto's 1 motor, en ruim een 30-tal fietsers en een officier te paard, die de richting Den Bosch moesten en een der dorpswegen inreden, om dan meestal zeer welwillend den rechten weg te worden ge wezen, maar soms ook door laffe grappen makers nog verder van den koers te worden gestuurd. Als op het door ons genoemde punt een degelijke ijzeren handwijzer werd geplaatst, zou dit zeer zeker een groot gerief zijn voor het reizend publiek en de vele vreemde toeristen, die van dezen weg ge bruik maken als de kortste route Heusden Den Bosch. 'tis te hopen, dat we spoedig kunnen melden dat een handwijzer geplaatst zal worden, doch we vreezen. VrUlioeve-Cappelle. Ter alge. meene kennis gebracht (aangeplakt) de vorm der kennisgeving van ongevallen, bedoeld bij art. 12 der veiligheidswet, door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Han del, bij zijn besluit van 20 Augustus 1909 vastgesteld. Hier worde nog opgemerkt, dat art. 12 der veiligheidswet sedert de jongste wijziging van veel beperkter strekking is; thans toch (d. w. z. aanvang 1 September 1909) behoeft aan den burgemeester geen kennis meer te worden gegeven van in on dernemingen overkomen ongevallen, indien ingevolge art. 61 der ongevallenwet 1901 aangifte van het ongeval heeft plaats gehad. Op Donderdag 16 September, des namiddags te drie uur, zal te Waalwijk de buitengewone keuring van springstieren plaats hebben. De inlijving der lotelingen uit deze gemeente in het tijdvak 1530 September, zal plaats hebben te Waalwijk op Woens dag 29 September des voormiddags te 10 uur. Het nog jonge, maar welig bloeiende muziekkorps „Sirena" alhier, dat j.l. Zater dag een serenade bracht bij zijn bescherm heer den Hoogwelgeboren Heer Jhr. Mr. B de Roy van Zuidewijn alhier, (op zijn zo merverblijf) heeft van de commissie voor de Oranjefeesten (Koninginnedag) te Waal wijk een uitnoodiging ontvangen tot het maken van muziek. Wel een bewijs voor hare gunstige reputatie! Aan de verwezenlijking vau het plan tot het aanbrengen van een waterleiding in de gemeente Vrijhoeve-Cappelle, Sprang, Kaatsheuvel en Capelle wordt sterk gewerkt. Mej. J. E. Mazirel, herdenkt heden den dag, dat het 25 jaar geleden is, dat zij benoemd werd en als onderwijzeres aan de openbare school alhier in dienst getreden was. Van alle zijden ontving zij gelukwenschen. Wij hopen dat zij nog me nig jaar in haar tegenwoordige betrekking moge blijven. liesofjeil. Door de gemengde zang vereeniging „Vooruitgang zij ons doel" werd Maandagavond ter gelegenheid van de ker mis, in de zaal van het café v. d. Zaken eene uitvoering gegeven, die uitstekend ge slaagd is. Een talrijk publiek was aanwezig, dat door telkens applaus blijk gaf, dat de uitgevoerde nummers goed ten gehoore ge bracht werden. Daar het reeds na midder nacht was en de zangers huiswaarts keerden, werden eerst nog ter eere van de verjaardag onzer geëerbiedigde koningin verschillende vader)andsche liederen gezongen. Elaamscloilkveer. Van de maat schappij tot detail verkoop van Petroleum „De Automaat", is door den Burgemees ter alhier een pakket ontvangen, inhouden de 250 bons ieder voor twee liter petroleum, ten behoeve van de noodlijdenden, die bij den brand op Zondag 8 Augustus j.l. van have en goed werden beroofd. Zevenbergen. Bij kon. besluit is als blijk van goedkeuring en tevredenheid, de bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan P. Malipaard, schippersknecht alhier, wegens de door hem met levensge vaar verrichte redding van een kind uit de haven ;ie Zevenbergen op 3 Juli. liern jjnen Van Zaterdag op Zon dagnacht, hebben hier een paar honden ver schrikkelijk huisgehouden onder lammeren in de weide. Zestien stuks zijn door hen verscheurd, zoodat zij dood in de weide lagen, en meer dan 30 stuks zijn verwond, zoodat de hulp van den veearts moest wor den ingeroepen. Er zijn eigenaars die drie en vier stuks van hunne beste lammeren dood in de weide vonden. Het ware te wenschen dat de eigenaars zulke bloeddorstige honden vasthielden of van een muilkorf voorzagen. Waalwijk. Bij het gehouden examen Boekhouden Middelbaar Onderwijzer te 's-Gravenhage is o.m. geslaagd de heer W. Timmermans- alhier. Waspik. Vrijdag, 27 {Augustus, hield de Gemeenteraad eene vergadering. Tegenwoordig al de leden. Voorzitter de heer P. N. Dekkers, Se cretaris de heer W. J. v. Dusseldorp. Punten van behandeling: le Mededeelingen. a. Een proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger. Aangenomen voor kennisgeving. b. Drie besluiten van heeren Ged. Staten houdende goedkeuring van raadsbesluiten. Als boven. c. Een adres van het Hoofdbestuur der Vereeniging vangem.-veldwachtersin Noord- Brabant, met memorie van toelichting tot strekking hebbende verbetering van positie der gemeente-veldwachters. Als boven. d. Circulaire van heeren Ged. Staten betreffende salarisregeling gemeente-ont vangers. Met algemeene stemmen werd besloten te advifeeren het salaris van den ontvanger op een vast bedrag vast te stellen, doch op een verhoogd niveau. e. Schrijven van Ged. Staten naar aan leiding salaris-regeling onderwijzers. Besloten werd de jaarwedde van het hoofd der school te verhoogen met f 50, en van de overige onderwijzers, met meer dan 5 dienstjaren, met f 75. f. Verzoek tot afschrijving Hoofdelijken Omslag wegens vertrek uit de gemeente. Werd besloten gevraagde afschrijving te verleenen. g. Verzoek van K. B. tot gebruik van gemeen te-vischwater. Met algemeene stemmen werd besloten, aan verzoeker vergunning te verleenen, be houdens goedkeuring van Ged. Staten, tot het visschen in gemeente-wateren, voor zoover deze wateren niet verpacht zijn. 2. De geloofsbrieven der herkozen raads leden werden onderzocht en daarna goed gekeurd. 3. Eenige reclames tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag, werden behandeld in een besloten vergadering. Aanbieding gemeente- en armenrekening dienst 1908. 4. Met algemeene stemmen werd eene commissie benoemd, bestaande uit de heeren Ruitenberg, Sagt en Langerwerf, tot onder zoeking van deze rekeningen. Vervolgens niets meer te behandelen zijnde, sloot de oorzitter, te ongeveer 12 uur, de verga dering. Het matine gegeven door de Vereeni ging „Volksvlijt en Volksvermaak" met medewerking van den heer de Bont te Dongen, op Maandag ö0 Aug. j.l. mag in alle deelen wel geslaagd heeten. Het rijke programma waaronder vele aardige stukjes, werd prachtig afgewerkt. Met het oog op de a s. volkstelling zal ook in deze gemeente overgegaan worden tot een geheele nieuwe nummering der huizen. De wij kletter en het huisnummer zal voortaan op de muur worden geschilderd in plaats van op plaatjes. Het is te hopen dat in 't vervolg deze nummers door de bewoners wat meer zullen worden ontzien. Gisteren gaf de tooneelvereeniging „Concordia", gevestigd bij den heer P. Th. Gijsman alhier, etn wel gesbiagde uitvoe ring. Alle nummers van het groote pro gramma werden prachtig uitgevoerd, vooral het stukje „Isaac en z'n Boertjes", waarin de heer G. Snels de hoofdrol speelde, was magnifique. Raamsdonk. In de vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op Maandag 30 Aug. waren tegenwoordig alle leden met uitzondering van de heeren P. A. van Dongen en D. Timmermans. Voorzitter F. M. A. J. Ridder de van der Schueren. Secretaris J. Th. M. Peters wd. secr. Na opening der vergadering door den voorzitter geeft de secretaris lezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Als nu stelt de voorz. aan de orde: I. Ingekomen stukken. 1. Verzoek van de afdeeling Noordbra bant v. d. Ned. Bond van Gem. Ambtena ren, strekkende Ged. Staten te adviseeren de belooning van de Gem. Ontvangers in dit gewest weder procentsgewijze vast te stellen. Op voorstel van Burg. en Weth, werd, op grond dat deze aangelegenheid reeds in de vorige vergadering was afgewikkeld, besloten, dit stukje voor kennisgeving aan te nemen. 2. Schrijven van H. van Dongen en tien anderen, houdende verzoek om afvoering van „het Voorstraatje" van den legger. Na eenige bespreking werd besloten, dit punt aan te houden tot een volgende ver gadering en eerst eene vergadering te doen plaats hebben met de verschillende belang hebbenden. 3. Schrijven van de K. v. Kooph. en Fabr. alhier, dato 10 Aug. j.l. no. 15/3, hou dende verzoek om intrekking van het raads besluit dd. 26 Juli j.l. no. 187 en alsmede te besluiten te Raamsdonksveer een Bureau te vestigen, waar alle door het openbaar bestuur voorgeschreven aangifte zouden kunnen geschieden. Burg. en Weth. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen, zoo zegt de voorz. De heer Simonis zag liever dat het besluit omtrent dit schrijven, werd uitgesteld tot eene volgende vergadering om alsnog de zaak eens ernstig te kunnen overwegen. De heer Zijlmans meent, dat het vorig raadsbesluit, aangaande deze aangelegen heid is genomen, om voorgoed van deze quaestie af te zijn. De voorz. brengt nu het voorstel van B. en W. en dat van den heer Simonis in stemming en werd als nu het voorstel van B. en W, met 6 tegen 3 stemmen aange nomen. 4 Besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit dd. 24 Juli 1908, no. 196, tot af- en overschrij vingen begrooting dienst 1909. 5. Adres van J. H. Kamp, houdende verzoek om eervol ontslag als ambtenaar van den Burgelijken Stand. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd het gevraagde ontslag eervol ver leend, met ingang van den dag waarop genoemde functionairis aftreedt als lid van den gemeenteraad, zijnde 7 September 1909. 6. Adres van J. P. de Bont, leerlooier te Raamsdonksveer, houdende verzoek om schadeloosstelling voor de door hem te me ken onkosten aan zijn kelder, tenge volge de nieuwe rooilijn. Op voorstel van den voorz. werd besloten, dit adres te behandelen n& punt 3 der agenda. II. Ontwerp verordening tot wijziging der bouwverordening. Nadat deze ontwerpverordening artikels- gewijze was behandeld, werd zij onveran derd vastgesteld. III. Advies der gezondheidscommissie, zetelende te Waalwijk, tot onbewoonbaar verklaring van een woning gelegen te Raams donksveer, wijk D no. 4 en bewoond door J. Werner en gezin, met voorstel van B. en W. Overeenkomstig het gemelde voorstel werd besloten, deze woning onbewoonbaar te verklaren op gronden, in het advies der gezondheidscommissie genoemd. IV. Adres J. de Bont, leerlooier alhier, (zie hiervoor). Op voorstel van den voorz. werd besloten, dit stuk te behandelen in geheim comité, alsmede het voorstel van B. en W. tot wijziging van den rooilijn in „de Smidstraat" en „het Voorstraatje". Na heropening der openbare vergadering deelt de voorzitter mede, dat is besloten: a. afwijzend te beschikken op het adres van J. de Bont; b. dat de rooilijn voor de Smidstraat is bepaald op 4 53 M. uit den as van den weg; e. dat de rooilijn van „het Voorstraatje" zoodanig moet worden aangewezen, dat ge noemd straatje een breedte behoudt van 3 Meter. Hiermede de agenda afgehandeld zijnde sluit de voorz. de vergadering. Kerknieuws. Ds. B. Werther, uit 's-Grevelduin- Capelle, die het beroep naar deNed. Herv. Gemeente te Otterloo aannam, hoopt daar Zondag 12 Sept. zijn intrede te doen, na des voormiddags bevestigd te zijn doords. P. Van Toorn, uit Sprang. Rrukel Naar wij vernemen heeft Ds. J. P. Pauwe van Bennekom, bedankt voor het beroep naar de Ned. Hervormde gemeente alhier. Poucleroöcil- Door den kerkeraad dezer gemeente is een beroep uitgebracht op den Weleerw. heer K. Quéré, cand. tot den H. D. te Westmaas. Russen- Door de Herv. kerk is van de generale kas f100 ontvangen voor de uitoefening van den godsdienst in het gebouw „Uw Koningrijk Kome" in den Zuid-Hollandschen polder. Roeveren- Door den Kerkeraad dezer gemeente is het beroep tot predikant uit gebracht op de Eerw. heer C. L. Queré, cand. t. d. H. Dienst te Westmaas. Loting Rationale Militie. WASPIK. I. J. Poppelier 1, A. Bakkeren 2, H. B. Pols 3, M. van Etten 4, C. Heesters 5, J. M. Verschure 6, H. C. Smits 7, P. J. Kuy- sters 8, J. C. van den Berg 9, C. A. Nou- wens 10, A. Poppelier 11, C. de Rooij 12, B. A. Kanters 13, J. Klazen 14, Ch. C. de Ruijter 15, W. H Buys 16, J. van Erp 17, J. M. F. Pols 18, P. J. Pols 19, S. de Jong 20, P. J. Werther 21. Vrijstellingen zijn opgegeven door de nos. 1, 4, 5 en 6 wegens broederdienst, en no3. 2, 10 en 13 wegens lichaamsgebreken. ALMKERK. Nic. Bax 5, Adr. Bax 15, D.'Biesheuvel 27, D. Biesheuvel 34, M. Boevé 17, J. H. A. Bosch 8, J. A. v. Breugel 7, N. v. Burgel 1, M. v. Daalen 4, J. v. Delzen 37, W. v. Dru- nen 19, J. A. Goedbloed 33, K. de Graaf 18, G. H. v. Herwijnen 35, W. H. v. Her wijnen 14, B. v. d. Heuvel 16, W. M. de Jong 32, A. A. Kant 3, W. Lankhaar 22, C. v. Maastricht 23, M. v. d. Meijden 11, P. v. d. Meiden 10, A. Ouwerkerk 29, J. Ouwerkerk 12, J. de Peuter 21, P. Rombout 24, O. de Ruiter 26, W. Smits 6, H. P. Snoek 30, W. Snoek 38, A. v. d. Stelt 13, W. Sterrenburg, 9, M. Tamerus 31, R. Teu- ling 25, J. Vermeulen 20, M. Vink 28, H. Zwart 36; P. Sterkenburg 2. Opgave voor vrijstelling zijn: no. 15, lich. gebr.27 te klein8 student, 37 en 28 broederd.30 in dienst, tevens broederd. liaiitongtMTclit \laahv(jk. Uitspraken van 27 Aug. 1909. A. J. S. en H. J. van N. beiden te Dru- nen, F. P. V. te Kaatsheuvel allen jacht- delict, H. de N. en W. van B. te Kaats heuvel, burengerucht en A. van T. te Waal wijk, dronkenschap, alle vonnissen na ver zet bekrachtigdH. H. L. te Tilburg, overtr. alg. veiligheidswet f 2 of 1 d.A. van B. te Kaatsheuvel en L. van V. te Wijk, beiden overtr. prov. regl. ieder f 1 of 1 d.D. van R. te Veen, overtr. als voor en opgave valschen naam, resp. f 1 of 1 d. en f5 of 3d.C. V. te Waspik, dronkenschap f 10 of 3 d.J. H. te Nijmegen, J. van P. te Capelle, A. de R. en J. de R. beiden te Sprang, A. A. M. van M. te Nieuwkuik, M. van D. te Drunen L. A. M. van L. te 's Bosch, allen overtr. motor en rijwielregl., ieder f 1 of 1 d.; W. v. d. H. te Vugt, burengerucht en opgave valschen naam resp. f 5 of 3 d. en f 8 of 6 d J. J. te idem, burengerucht fo of 3d.; J. C. H. te Waspik, alsvoor f 3 of 2 d. W. v. R. te Capelle, overtr. veldpolitie f3 of 2 d.M. M. S. te Waalwijk en J. C. van I. te Baardwijk, alsvoor f 1 of 1 d.; Ch. S. te idem, f 0,50 of 1 week tuchtschoolJ. J. van G. te Waalwijk, F. J, W. te Capelle, D. V., H. B., C. K. en A. V. allen te Was pik, dronkenschap, ieder f 2 of 2 d.A. van D. en M. D. beiden te Kaatsheuvel, al voor, ieder f 8 of 3 d.M. de R. te Was pik, jachtdelict, 2 m. f 8 of 2 m. 3 d.; J. C. te Waalwijk, overtr. motor- en rij wielregl. f 3 of 2 d.J. F. te Kaatsheuvel, strooperij, f 1 of 1 d.; C. H. v. d. W. te Vlijmen, straatschenderij, f 1 of 1 d.S. de V. te idem, vrijP. S. te Drunen, overtr. tramwegregl. f 0,50 of 1 d.; A. de B., J. de B F. C. de R. en J. de R. te Tilburg, A. de K. en J. de G. te Kaatsheuvel en J. de G. te Sprang, allen overtr. motor- en rij wielregl., ieder f 0,50 of 1 d.; M. H. R. te Kaatsheuvel, alsvoor, f2 of 2 d.P. van B. te Nieuwkuik, M. V. te Veen en J. C. van H. te Alphen, overtr. prov. regl., ieder f 1 of 1 d.; W. D. te Kaatsheuvel, overtr. politie-verordf 1 of 1 d.P. van H. te Waalwijk, alsvoor, f 0,50 of ld.; J. de W. te Sprang, overtr. stierenregl., f 3 of 2 d. H. W. de G. te Sprang, overtr. wapenwet, f 2 of 1 d.C. van E. te Vlijmen, overtr. motor en rijwielregl. en opgave valschen naam, resp. f 1 of 1 d. en t 8 of 6 d.M. S. te Kaatsheuvel, overtr. leerplichtwet f 1 of 1 d. Burscrlljke Staml. Dewerken en Sleeuwijk, van 27 tot 31 Aug. Ondertrouwd: Dirk de Hoog, 27 j. en Maria van Breugel, 19 j. Geboren: Job, z. v. P. Vis en A. Groeneveld; Teuntje Johanna, d. v. G. Versteeg en H. van Noorloos. Overleden: Pieter Hijstek, 77 j., wedn. v. Hendrika van der Werf. Vertrokken naar Valkenswaard, J. M. Ottevanger; naar Andel, C. B. Visser en gezin. Ingekomen van Werkendam, A. van den Heuvel en gezin, wed. W. Bakker en gezin. Meeuwen, over de maand Aug. Getrouwd: A. M. Hutten, 26 j. en M. van Nordennen, 31 j. Geboren: Eimert z. v. A. van der Beek en M. Redeker; Jan Jacobus, z. v. C. Burghout en W. A. van der Pol. Vertrokken naar Dussen, J. M. Quirijns jd.naar 's-Gravenhage, S. C. van der Beek. Ingekomen van Dordrecht, A. A. de GraafF jm.; van 's-Hertogenbosch, C. Bouman, jd. Drongelen, over de maand Aug. Geboren: Johannis, z. v. J. Schilders en S. van den Assem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2