winkel plunderden, maar die beweerde geheel toevallig op zijn fiets te zijn komen aanrijden. Er is uitgemaakt, dat K drie inbrekers voor meer dan een f millioen gulden aan kostbaarbe I»—i f in hun zakken en tasch hadden, toen zij gegrepen werden. PbtitMeiSik BfleuMlen, 4 Sept. Door Burgemeester en Wethouders is een verstandige maatregel genomen en wordt tweemaal daags aan de Prins Hendrikkade een vat met versch drinkwater gebracht, voorzien van een kraan, om zoowel aan de vaartuigen gelegenheid te bieden goed drink water in te nemen, als aan voorbijtrekkende personen gelegenheid tot drinken te ver schaffen. Een loos alarm uit ^de [gemeente Veen kwam tot hier overwaaien, ais zou iemand, onder verdachte omstandigheden, ernstig ongesteld zijn geworden. liet bleek geluk kig niets te zijn, dan eene ongesteldheid in de ingewanden, die in dezen tijd van het jaar zoo veelvuldig wordt opgemerkt. Dinsdagavond werd door de heeren H. Prins, G. Reatsch en W. C. Freedli een vreemd luchtverschijnsel opgemerkt, dat later bleek een maanregenboog te zijn. Dit verschijnsel komt wel meer, doch hoogst zeldzaam voor. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Augustus in de rijks postspaarbank ingelegd f 12797.34 terug betaald f7961.28. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4748. Op de Donderdag alhier gehouden groote verpachting van toemaat door het betuur der Domeinen, warden buitensporige prijzen besteed. Twee perceelen, die het vorig jaar f 61 opbrachten, werden nu voor f 220 toegewezen. Een ander dat het vorig jaar voor f 20 ging bracht nu f 100 op. Bij de Vrijdag gehouden verpachting van Hooitoemaat door de gemeente Heus- den van den strekdam, aanplemping buiten de Wijksche poort, Prins Hendrikkade en Bastion Hollandia, was de opbrengst f 110, tegen f 56 in het vorig jaar. In eene gisteren alhier gehouden buitengewone vergadering van de gezond heidscommissie zijn de maatregelen bespro ken, die met het oog op de in verschillende gemeenten voorkomende gevallen van cho lera te nemgn zijn. Op den voorgrond werd gesteld, dat, uitgaande van de stelling, dat de ziekte in den regel door het water wordt verspreid hetgeen uit de thans verspreid voorko mende gevallen wederom duidelijk blijkt het ambtgebied der commissie in dat op zicht in zeer ongunstige omstandigheden verkeert, wijl het nagenoeg van alle zijden door het water wordt begrensd. Eicht derhalve de bestrijding dezer terecht zoo gevreesde ziekte de meeste zorg, hier achtte men meer dan gewone waakzaamheid een dure plicht. De commissie besloot in een uitvoerig schrijven aan de betrokken gemeentebe sturen de medewerking dezer authoriteiten in te roepen om te trachten de ziekte te voorkomen, of bij onverhoopt optreden daar van de verspreiding zooveel mogelijk tegen te gaan. Gemelde besturen zijn voorts uit- genoodigd de volgende „Waarschuwing" te publiceeren: De Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden, Overwegende, dat te Rotterdam en Go- rinchem en eenige andere gemeenten van ons land gevallen van Aziatische Cholera zijn voorgekomen: Meent de navolgende wenken dringend ter naleving te moeten aanbevelen: Drinkt vooral geen water, dat niet gedu rende ongeveer 10 minuten heeft gekookt. Ook leidingwater moet gekookt worden. Kookt Uwe melk. Eet geen rauwe groenten. Wascht alle fruit met goed gekookt water. Eet geen onrijp fruit. Wascht zorgvuldig de handen vóór het eten. Weest rein op uw lichaam en zorgt voor reinheid in uwe woning. Betracht in alles matigheid. Zet bij het getrouw naleven dezer wenken alle ongerustheid ter zijde. De commissie voornoemd, Werkendam. In den nacht van Woensdag op Donderdag 1.1., zijn van een kalf van W. de Roon alhier, zulke stukken vleesch uit het lichaam gereten, dat het is moeten worden geslacht. Honden zijn waarschijnlijk de daders, die, zoo men ze snapt, niets beters verdienen dan den kogel. In de Dinsdagavond gehouden raads vergadering is tot hoofd der school in den Biesbosch benoemd de beer P. Tazelaar, onderwijzer te Kapelle (Zeeland). Naar wij vernemen, zal de Floralia- t ^toonstelling gehouden worden Donderdag aanstaande. Veen. Ook in deze gemeente werd de verjaardag van H. M. de Koningin we der in vreugde-stemming herdacht. Van veler huizen wapperde de driekleur en des avonds werd door de fanfare „Wilhelmina" een muzikale wandeling gehouden door het dorp. Door het Hulptelegraafkantoor alhier zijn over de maand Augustus 52 telegram men behandeld, waarvan 17 werden ont vangen en 35 verzonden. De eigenaars der St. Jans- of zilver uitjes, welke deze wegens den lagen prijs niet van de hand willen doen, zijn er niet beter op geworden. Het schijnt dat voor dit artikel bijna geen vraag meer bestaat. Men besteedt circa f 2.25 1 f 2.50 per 50 K. G. Trekt men nu hiervan den prijs van het zaad en het snij loon af, dan is er van winst geen sprake meer. Het laat zich dan ook aanzien, dat het volgend jaar de verbouw van de St. Jansuitjes meer ingekrompen wordt. Capelle- He verlofgangers Gerrit de Jong en Johannes Jacobus Rozenbrand, uit deze gemeente, zijn verplicht op 1 Octo ber a.s. bij het 2e Reg. Huzaren, in garni zoen te Venlo, voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen. Op 29 Sept. a.s. des voormidd. half tien, zal te Waalwijk de inlijving plaats hebben van de lotelingen, bestemd om alsdan onder.de wapenen te komen. De werkman M. Rijken Hz., had 't ongeluk bij 't lossen van graan uit de Waal wij ksche boot te vallen en inwendige kneu zingen te bekomen. Hij moest zich onder behandeling van dr. Kohier stellen. Onze Coöp. Boterfabriek nadert haar voltooing, 't is een mooi gebouw 't welk zijn bouwmeester alle eer aan doet, men hoopt haar met 1 October in werking te stellen. BBcrwfjneil- De vlekziekte onder de varkens woedt hier in hevige mate. Dage lijks sterven er van deze dieren. De zieke varkens, door den Rijksveearts uit Zalt- Bommel ingeënt, zijn alle herstellende. Mederhemert. (Eiland). Bij gelegen heid van den verjaardag onzer geëerbiedigde Koningin, bracht de zangvereeniging „Nut en Genoegen" alhier, directeur de heer Knoop, Dinsdagavond een serenade bij hare Beschermvrouwe, de Baronesse van Nagell. De vereeniging werd door haar zeer hartelijk ontvangen en werd aldaar na «enigen tijd vertoefd te hebben, onthaald. Prof. L. H. K. Bleeker bedankte, uit naam der Baronesse, het gezelschap voor de eer haar en haar gasten aangedaan. g|* Raamsdoiikveer. Woensdag morgen woedde boven onze gemeente weder een kort, maar hevig onweder. Op ver schillende plaatsen is de bliksem ingeslagen, o.a. bij C. F. Kommers, bij D. Koning, op de scheepswerf der firma D. P. vanSuijle- kom, in de R. C. Kerk, in het pakhuis van den heer C. de Klijn, in het Hof van Holland, terwijl hij ook waargenomen is op den bliksemafleider van de O. L. School. Brand is nergens ontstaan en persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Wel schijnt op sommige plaatsen de electrische geleiding veel geleden te hebben. Eeu groot aantal lampjes zijn vernield. In de R. C. Kerk is geen enkel gespaard gebleven, eveneens zijn bij Mr. Heere de meeste ver nield. Sleeuwfjk. Den lsten September j.l. hebben alhier de feestelijkheden plaats gehad ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Koningin, 't Was in den vroegen morgen reeds te zien, dat het weder niet tot het slagen van het feest zou bij dragen. Desniettegenstaande begaven zich velen tegen 10 uur des voormiddags naar de Ottcvangershoeve, alwaar het feest zou plaats hebben. Het eerste punt van het programma was ringrijden met fietsen. Daarvoor waren 21 deelnemers. De 1ste prijs of f 5 werd behaald door A. van der Nat; de 2de of f 4.door P. Dekker Bz.; de 3de of f 3.door J. C. Dekker C.Od. de 4de of f 2.door P. Dekker C.Az. de 5de of f 1.door J. van AndelP.Wz. Deze ringrijderij ^werd opgeluisterd met muziek van het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier. Te ongeveer 1 uur nam. had ter hoogte van den beer Sprenger alhier de opstelling plaats voor het ringrijden met paarden. Daarna begaf zich de stoet voor afgegaan door het muziekkorps van den Nieuwendijk naar het feestterrein. Het aan tal deelnemers voor het ringrijden bedroeg 15. De 1ste prijs of flö.werd gewonnen door D. Blij met zijne echtgehootede 2de of f 10. door J. van Arkel Az., met mej. T. Dekker; de 3de of f 5.door J. E. Sprenger met mej. A. Meerburg. Ten drie ure nam het ringrijden met paarden onder den man eer aanvang. Aantal deel nemers 11. De eerste prijs of f 7.50 werd toegekend aan R. van Arkel; de 2de of f 5.aan P. A. van Peltde 3de of f 2.50 aan D. Middelkoop. De volksspelen kwamen daarna aan de beurt, en wel lo. Fietsrij- den met hindernissen, waarvoor 8 deelne mers waren. De lste prijs of f 7.50 werd gewonnen door H. Ottevanger; de 2de of f 5.door A. Ottevangerde 3de of f 2.50 door A. Duizer. Ten 2deHardloopen met hindernissen. Aantal deelnemers 16. De lste prijs of f 5.werd toegekend aan A. Duizerde 2de of f 3.aan A. van der Nat; de 3de of f 2.aan W. Duizer. Ten 3de. Tonsteken. Aantal deelnemers 13. De lste prijs of een zilveren horloge ketting werd behaald door J. Ottevanger de 2de of een nikkelen horloge door J. Duizer; de 3de of een nikkelen horloge ketting door A. van der Stelt. Ten 4de Turfrapen. Aantal deelnemers 23. De lste prijs of een nikkelen horloge werd gewon nen door D. Ottevangerde 2de of een zilveren reukflacon door E. Dekkerde 3de of een zilveren broche door D. Dekker. Hiermede waren de volksspelen afgeloopen. Van af 89 uur werd een concert gegeven door het muziekkorps van den Nieuwen dijk. Tot slot van den feestdag werd een aardig vuurwerk ontstoken. Jammer dat het gedurende de ringrijderij met paarden en rijtuigen zoo regende, waardoor velen zich genoodzaakt zagen een schuilplaats op te zoeken. Ongetwijfeld zou de belang stelling bij gunstig weder veel grooter zijn geweest. Voor den polder Poederoijen en Zui- lichem beneden den Meidijk, is de grind voor de wegen in den polder alhier op den loswal geleverd voor f 1.60 per kub. M. door schipper Van der Linden uit Brakel. Tegen Dinsdag 7 September a. s. des voormiddags 10 uur is alhier eene gemeen teraadsvergadering belegd. Aan het hulpkantoor der posterijen alhier, werd gedurende de vorige maand in de rijkspostspaarbank ingelegd f185. verdeeld over 21 inlagen. Terugbetaald werd f 43.22. *Vr||Iioeve-Capelle. Mej.Mazirel, onderwijzeres in de Nieuwstraat te Capelle, die deze week haar 25-jarig ambtsjubileum als zoodanig vierde, ontving als bewijs van simpathie en waardeering een gouden horloge met dito ketting van de feestcommissie, die vooraf bij leerlingen en oud-leerlingen had gecollecteerd. ♦—"Bekend gemaakt, dat de Rijksheng- stenkeuring zal plaats hebben ie Eindhoven, '8 Hertogenbosch, Bergen-op-Zoom en Ze venbergen, respect, op 20, 21, 22 en 23 October 1909. Voor eenigen tijd bekeurde de ge meenteveldwachter alhier, een zeker persoon, zich noemende J. K., wegens ontduiking van het weggeld. Al spoedig bleek, dat de betrokkene een valschen naam had opge geven, waarom door middel van het alge meen politieblad diens aanhouding en voorgeleiding verzocht is. Tot heden echter zonder gevolg. De brievengaarder J. Gouda alhier, redde Donderdag een zoon van A. J. V. te Capelle, die in het Zuider-afwaterings- kanaal onder deze gemeente was te water geraakt. De omnibus, rijdende van Kaatsheu vel door deze gemeente naar 't station Kaatsheuvel-Capelle, heeft 1 Sept. j.l. haar dienst aangevangen, zeer ten gerieve van de reizigers. Bij de gelegenheid van het te houden jaarfeest der Ger. jongel.-ver. op 15 Sept. a.s. zal voor genoemde vereeniging als spreker optreden Ds. B. Wielinga, predikant te Arnhem met het onderwerp: „Hetland der middernachtzon". Y& aalwijk Tot lid van den ge meenteraad zijn bij enkele candidaatstel- ling gekozen de heeren H. G. van Ever- dingen en J. J. M. van Riel. /inilel. Dinsdag overleed alhier na eene ongesteldheid van slechts enkele dagen de algemeen geachte gemeente-opzichter Marinus Versteeg. Ruim 29 jaren heeft deze eenvoudige man zijne ondergeschikte betrekking waar genomen met een zorg en ijver die men slechts zelden aantreft. De belangen der gemeente beschouwde hij als de zijne. Behoorende tot de lichamelijk misdeel- den, was hij daarentegen ruim bevoorrecht met een gezond verstand en een uitstekend geheugen. Had men inlichtingen noodig omtrent personen of zaken, al behoorden die reeds lang tot het verleden, Versteeg was gaarne bereid die te geven met een juistheid die verbaasde. Gaarne had men met Versteeg te doen en vandaar dat zijn heengaan dan ook algemeen wordt betreurd. De gemeente toch verliest in hem een getrouw en eerlijk beambte en menigeen een oprechten en gezelligen vriend. Zijn nagedachtenis zal bij velen in eere blijven. Alhier doen zich op de sluis in een paar gezinnen de mazelen voor. De nieuwbenoemde notaris de heer C. Knook uit Heteren, zal 13 Sept. in functie treden. Woildriclieill. Naar men uit goede bron verneemt is onze vroegere stad genoot de heer Joh. Kentie met zijn huis gezin den 29 Augustus te Rio de Janeiro aangekomen met het stoomschip Zaanland. De heer T. J. van Heukelom, brood bakker alhier, is deze week per stoomschip „Hollandia" met zijn huisgezin vertrokken naar Brazilië. Donderdag zonk door overlading van riet een roeiboot met twee menschen, ge lukkig gebeurde het ongeval dicht bij de aanlegplaats der booten, zoodat M. Smits de beide personen heeft kunnen redden. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni in de rijkspostspaarbank ingelegd f 6745.0 enterugbetaald f 4194.57. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2210. Land van AKena. Door het zeer ongunstige weder, vordert de graanoogst niemendal. De zomergerst om slechts één voorbeeld te noemen die anders ge woonlijk al voor een maand binnengehaald is, moeten nu schier overal nog geoogst. 't Is in deze werkelijk bedroefd gesteld. SKevellbergen. Op de alhier gehou den kermispaardenmarkt waren aan de lijn 530 stuks benevens en 30-tal runderen. De handel was zeer slap, er werd dan ook wei nig verkocht. Besteed werd voor veulens tot f 125, voor jaarlingen van f 175 f 310. lleeiiwen. De vlag welke op den 31 Aug. alhier op den toren wapperde ter eere van onze geliefde Koningin, had het hard te verantwoorden. Ze kon het den geheelen dag niet volhouden. Op een ge geven oogenblik brak de stok midden door en kwam het eene eind met wat er nog van het deerlijk gehavende dundoek over was, naar beneden. Een en ander kwam terecht op het kerkhof, vlak voor het raam der consistorie-kamer, waar juist de beide diaken ter bedeeling aanwezig waren. Twee kinderen van den heer G. be wogen zich op de straat. Een hunner werd toen aangereden door het gerij van M. K. te Dr.de kleine werd daarbij wel bezeerd aan 't achterhoofd en een der beenen, maar gelukkig niet op ernstige wijze. Het oudste zoontje van den heer v. B. kreeg bij het doorsnijden van een touw door een anderen jongen, het mes in het been juist onder de knie. Er onstond daar door een gapende wond, zoodat dr. M. er aan te pas moest komen, 't Ventje zal er allicht een week of vier wel mee zijn. Het is ons een waar genoegen te vermelden, dat er ook onder onze gemeente weer druk gearbeid wordt aan den Prov. weg HeusdenWerkendam. Op tal van plaatsen, met name bij den Korenmolen alhier wordt hij weer aardig verbreed en verbeterd. Eer en hulde daarvoor aan den heer Wijnands, den voortvarenden opzichter, die maar steeds blijft ijveren om dien weg zooveel mogelijk meer geschikt te maken voor de eischen van het hedendaagsch ver keer. ltrakel. Dat de kippenfokkerij alhier nogal van beteekenis is wordt wel bewezen door het geval dat alhier de zekere v. S- dezen zomer niet minder dan ruim 350 kuikens gefokt, deels langs natuurlijken, deels langs kunstmatigen weg. De persoon heeft zelf een broedmachine vervaardigd. Tot wethouder dezer gemeente is herbenoemd de heer D. J. Vervoorn. Kalt bommel Evenals vorige jaren werd ook thans de verjaardag van onze geliefde Koningin alhier feestelijk herdacht. Hoewel bet weer niet erg gunstig was, waren er toch veel buitenlui opgekomen om hier mede te feesten. Van 2 uur tot omstreeks half vijf werden verschillende wedstrijden gehouden voor de jeugd, (o. a. blaastrappen, halwerpen, hardloopen met hindernissen en wielerwedstrijden). In den avond gaven de Muziekvereni gingen: Euterpe, Generaal Karei v. d. Hei den en het Mannenkoor eenige vaderlandsche liederen en andere mooie stukjes ten beste die allen kranig werden uitgevoerd, hetwelk de feestvreugde nog verheugde. Het feest werd besloten met een prachtig vuurwerk, terwijl geen wanklank werd vernomen, zoodat gezegd kan worden Zaltbommel heeft feestgevierd in den rechten zin. In de laatste dagen heerscht er vooral aan de stallen bij de landbouwers een le vendige paardenhandel. Hoofdzakelijk is de vraag naar luxe paarden van 5-jarigen leef tijd waarvoor van f 403 tot f 550 wordt besteed. Eerste kwaliteit veulens worden omgezet tegen tegen f 120 f 150. Ook hiernaar is veel vraag. Ingevolge besluit van het Gecomb. College van Bommelerwaard boven den Meidijk werd door den Dijkstoel verkocht om te sloopen de monumentale Fijnjepomp te Aalst. Kooper werd de firma Zimmer man te Dordrecht voor f 3257. Roeilerootjen. Door den trek hond van Joh. B. alhier, is bij twee in gezetenen dezer gemeente, in den nacht van Maandag op Dinsdag een 22-tal kippen vernield, voorwaar een leelijke schadepost voor den eigenaar van den hond, daar hij zoo men verneemt, de schade moet ver goeden. Alhier werden door den bakker H. F. v. d. Velden, ter gedachtenis ep de ver jaring van onze zeer geliefde Koningin, de schoolkinderen feestelijk onthaald. Zij wer den op drie prachtige versierde wagens het dorp door gereden, en daarna op alle lek kernijtjes onthaald. Voorwaar een man die veel met het oranjehuis op heeft. Tot wethouder dezer gemeente is herbenoemd de heer P. W. Bok, afgetreden volgens art. 87 der gemeentewet. Ai(Mi\vendijk. Bij de publieke aanbesteding van het verfwerk voor de in verbouw zijde kerk werd ingeschreven als volgt: Wed. C. J. Buurman, Werkendam f 935, f 215 H. D. Buurman, f930, f200 M. Visser, f750, f 110 D. A. Littooy, Nieuwendijk f844, f106 P. J. Rcvet, Gouda f706, f129 B. Romeijn, Nieuwendijk f666, f 99 ih. v. d. Stelt, Nieuwendijk f543, f120 Het eerste cijfer betreft het binnen- en het 2e cijfer het buitenwerk, toren enz. Het is aan Van der Stelt gegund. Het 7-jarig meisje van Arie van der Stelt struikelde en viel, met het gevolg dat het kind een arm brak, die door dokter Overbosch, heelkundig werd behandeld. Naar we vernemen bestaan er plan nen om hier een ziekenfonds op te richten. Het initiatief daartoe is genomen door de afdeeling „Patrimonium" alhier. Een con cept-regiement is gereedgemaakt. A.s. Za terdagavond zal Patrimonium vergaderen om het reglement te bespreken en vast te stellen, 'tls te hopen dat het fonds tot stand kome. In aansluiting met wat vroeger hier omtrent vermeld is, kan nog dienen dat we in pas ontvangen brieven van Nieuwen- dijkers en Dussenaren dat de toestand voor den werkman in Amerika, met name in Muskegon, een groote tegenstelling oplevert met wat hier bij ons wordt ondervonden. Allereerst wordt in een brief melding gemaakt dat de wed. de Pender, wier man verleden winter stierf en die pas kort in Muskegon gevestigd warentijdens de lang durige ziekte van haar echtgenoot, vader van drie kinderen, niets te kort kwam. Toen het koud werd werd hun een kachel thuis bezorgd met 2000 pond antrachiet en 1000 pond andere kolen. En ook na 't verlies van haar man komt ze heel goed door den tijd. En wat betreft de werk zaamheden, die zijn uitstekend goed. Al de fabrieken werken nacht en dag. Velen verdienen 1 Dollar 75 cent per dag, dat is ruim f 4 waarvoor maar 9 uur daags gewerkt behoeft te worden. Elk uur overwerk geeft 30 cent per uur, maar wordt als anderhalf uur berekend 45 cent. Alle Hollanders hebben volop werk, ook zij, die pas per Allanline er heentrokken. Van een hunner lazen we nog een brief; hij schrijft, dat de het lui daar veel beter stellen dan men in Holland wel weet. Deze goede berichten uit 't verre land doet bij velen de sluimerende gedachten om naar Amerika te gaan ontwaken. De brug over de Kornsche Gantel, die deze week de belastingproef moet door staan en deswege voor de rij- en voertuigen is afgesloten, wordt Zatedag a.s. voor 't publiek verkeer opengesteld. BBciieden-Laiigstraat. In den hooihandel is het de laatste dagen stiller. Nu de fouragemagazijnen voorloopig zijn aangevuld, schijnt de behoefte momenteel minder te zijn. Merkbaar is dit ook op de markt, daar de hooiprijzen gedaald op f20 f 23 per 500 K.G. Met het maaien van de tweede snede is men reeds begonnen; de zware regens hielden in de vorige week dit werk zeer op; dooreengenomen is er redelijk toemaat gewassen. llerpt. In eene vorige correspondentie klaagden wij, dat er in onze gemeente in tegenstelling met omliggende plaatsen, geen handwijzers staan, die den vreemden toerist in staat kunnnen stellen den juisten weg te vinden. Met genoegen kunnen we thans melden, dat binnenkort handwijzers zullen worden geplaatst vanwege den A. N. W. B. en wel een nabij de Herv. kerk, een nabij de Lut- telherptsche brug en verder een op de kruising van den weg naar Hedikhuizen en Haarsteeg. Deze maatregel van den A. N. W. B. zal zeker door het reizend publiek op prijs worden gesteld. («■lessen. De mazelen, welke hier eenige dagen heerschen, nemen zoodanig toe, dat thans ruim de helft der school kinderen daaraan lijdende is. Als eene bijzonderheid kan worden gemeld, dat het aantal lotelingen voor de Nat. Militie dit jaar geene bedroeg. In geen menschenheugenis is dit voor gekomen. Door het aanhoudende natte weder begiot alhier het te veld staande koren, zoowel het ongemaaide als het gemaaide, zeer veel te lijden, terwijl de erwten, welke nog op 't veld liggen, totaal verrot zijn. IBanr«l«v|jk. Dinsdagavond werd door de politie een man achter slot gebracht, die bij een zijner buren heel wat kabaal maakte. Met een groot mes poogde hij eerst zijn buurman te steken en dat het hem ernst was, bleek wel daaruit, dat het mes met een zulk een kracht in den tafel te recht kwam dat het lemmet brak. Woe dend liep hij naar buiten, sloeg van een raam al de ruiten in, keerde terug, brak een gedeelte van het houtwerk aan 't raam en wilde nu met een knipmes zijn buur man treffen. De politie echter was er bij en boeide hem. De drank schijnt hierbij ook in 't spel te zijn. *Eethen. De Unie-collecte heeft hier opgebracht f 7. *i%lmkerk. De lotelingen van 1908: J. de Hoog, C. P. van Noorloos Sz. en Arie van der Stelt Az. moeten op 29 dezer, des voormiddags halfelf, te Waalwijk zijn om voor den militairen dienst te worden in gelijfd. Het Leger des Heils uit Gorcum zal a.s. Zondag namiddag om halfdrie op een weide a. d. Uppelschendijk bij 't fort een openlucht samenkomst houden. BVuipik. Gisteren viel een koe van den heer W. Schoenmakers alhier, eens klaps dood neder. Nadat zij door over gieting met petroleum onbruikbaar gemaakt was, werd zij onder politie-toezicht begraven. De Gezondheids-Commissie te Waal wijk, waaronder deze gemeente resorteert, heeft op verschillende plaatsen in de ge meente biljetten doen aanplakken bevattende eenige wenken ter bestrijding van de cholera. Zulks in verband met de in Rotterdam voorgekomen cholera-gevallen. De uitkeering van het rijk naar het aantal ingezetenen dezer gemeente bedraagt voor dit jaar f 4384,70. Voor de rijk bezette zaal van den heer D. Schroot alhier, trad Woensdag j.l. de karakter-komiek Staal op. Reeds bij zijn eerste optreden, wist hij terstond allen voor zich te winnen. Onophoudelijk wist hij de lachspieren in beweging te brengen, zoodat aan het applaus geen einde scheen te komen, waarom wij hem dan ook een welgemeend „tot weerziens" toeroepen. Naar wij vernemen heeft de N. V. Electriciteit-Maatschappij „Raamsdonk" ge vestigd te Raamsdonk, aan de heeren Ged. Staten dezer provincie vergunning aange vraagd tot het hebben en houden van elec trische geleidingen in-, boven- en over pro vinciale wegen gelegen binnen deze gemeente. Blussen. Van de lichting 1909 zullen op 29 September a.s. te Waalwijk alsnog worden ingelijfd de lotelingen A. Verhoeven, A. G. A. van der Pluym en W. P. van Moergestel. Enkele weken geleden maakten we melding van het aftakelen van de duiker buizen in den Gantel. Thans zijn maatregelen getroffen om den dij k aldaar voor instorten te behoeden; een zoldering is op ongeveer 1 meter afstand van den beganen grond aa gebracht. Dit is echter slechts een tijde lijke maatregelhoe het gebrek later definitief zal verholpen worden kan men thans zien bij den duiker die onder de „hooge brug" gelegd is. Hier zijn n.l. over de naden der buizen steenen bogen gemetseld, terwijl over de geheele lengte ijzeren balken gelegd ziji», die het geheel stevig voorzien, 't Is te hopen, dat deze middelen afdoende zullen zijn. Men ziet vaak, wanneer twee personen die het geheele leven bij elkander gewoond hebben, en oud zijn geworden in het deelen van beider lief en leed, door het sterven van een der twee gescheiden worden, de ander ook spoedig uit het leven weggenomen wordt. De vorige week (Donderdag) werd de 73-jarige mej. J. Dekkers alhier begraven; tot degenen, die het stoffelijk overschot grafwaarts geleidden, behoorde ook haar broeder, de hoog bejaarde C. Dekkers, met wien zij steeds samen geleefd had. Reeds Dinsdag j.l. moest zijn stof aan den schoot der aarde worden toevertrouwd. Voor de Diaconie der Hervormde kerk werd Zondagmiddag in het kerkzakje gecollecteerd de som van f 1.95; hierbij was een schrijven gevoegd van den gever of geefster, dat dit geld rechtmatig toekwam aan de Diaconie, wijl het bedrag afkomstig was van het aandeel, dat hij (of zij), als lid der opgeheven zangvereeniging had, in den verdeelden pot. Ter toelichting hiervan dient, dat in het reglement dier zangver eeniging oorspronkelijk een artikel stond, dat de overgeblevene gelden, bij het op heffen der vereeniging, aan de Diaconie toestond; voor men echter het besluit nam. de vereeniging te ontbinden, schrapte men het bewuste artikel. Het schijnt echter, dat niet alle leden accoord gingen met deze o. i. onbillijke zaak. Op Dinsdag 7 Sept. 1909, des nam. 3 vergadert de Raad dezer gemeente; de agenda luidt: le. beëediging der nieuwbenoemde raads leden; 2e. Voorloopige vaststelling der ge meenterekening; 3e. Aanbieding gemeente- begr. 1910; 4e. verpachting staanplaatsen kermis; 5e. wijzigingen der verordening tot heffing van den hoofd, omslag; 6e. wijziging verordening regelende de jaarwedden der openbare onderwijzers; 7e. geldleening8e. ingekomen stukken. De organist, de heer J. Kruiser, is plotseling krankzinnig gewordenreeds de zer dagen wordt hij naar Utrecht gevoerd. L. van Everdingen, voorzitter. H. J. van Eggelen, secretaris.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2