A Dr. J. CASPAHIE, BOUWLAND. Bouwland. Verhuring. 118788 H A. WEILAND 49190 H.A.B0UWL4ND, Notaris KERKHOVEN te WerMai, 1#(. De Notaris J. J. VAN DEE KAAQEN, Aan hen wier spijsvertering slecht is wordt de genezing verzekerd. Door uitsluitend Sunlight Zeep te gebruiken blijft het linnen en tafelgoed zoo wit als sneeuw. Zenuwarts/'s HERT0GENB1BCH, is tot nadere aankondi ging niet te consul- verhuren: voor 7 jaren. verhuren lantaarnpalen buiten gebruik gesteld en werd voorgesteld deze respectievelijk te verkoopen tegen den prijs van f 11.50, f9, en f 7.50, alles compleet. Aldus werd besloten. 6. Alsvoor tot aankoop van een brancar, 2 ledikanten, 1 fornuiskachel met toebe- hooren, 5 gutta percha onderleggers en 4 tijken voor onderleggers een en ander ten dienste van de ziekenbarak. Dit voorstel ondervond geen bedenkingen en werd derhalve dien overeenkomstig be sloten. 7. Staten van oninbare posten en nog te verhalen posten Hoofdelijken Omslag c. a. Werden vastgesteld. 8. Ontwerp besluit tol het doen van af- en overschrij ving op de posten der begrooting dienst 1909. Het door B. en W. aangeboden ontwerp werd onveranderd vastgesteld. Als nu ging de vergadering over in eene met gesloten deuren ter behandeling van het suppletoir kohier Hoofdelijken Omslag. gehouden op 6 September in de zaal der Koninkl. vereeniging „Eindhoven's Man nenkoor," bij gelegenheid van de groote landbouwtentoonstelling. Minister Talma, die te Eindhoven de vergadering bijwoonde en een bezoek bracht aan de tentoonstelling, werd aan het station opgewacht door den voorzitter van het tentoonstellingscomité, den heer Willem Schippers en het Tweede Kamer-lid, den heer Vincent van den Heuvel. De voorzitter, de heer G. J. van Poppel opende met een woord van welkom de vergadering, die ook werd bijgewoond door den heer Paro, directeur van het boter- contrölestation, de zuivelconsulenten, de heeren Struijff en Wintermans, allen te Eindhoven en den rijkslandbouwleeraar den heer B. J. Lips uit Den Bosch. De voorzitter richtte in het bijzonder een woord van welkom tot den minister en herdacht den overleden voorzitter der afd. Eindhoven, den heer Borrenbergen. Voorts wees hij op den treurigen toe stand van het afgeloopen jaar, voor wat betrof den wasdom en het binnenhalen der gewassen. Hij bracht hulde aan de regeering voor haar krachtig optreden bij het mond- en klauwzeer, waardoor de geregelde uitvoer van vee is behouden gebleven. De notulen van het verhandelde in de hoofdbestuursvergadering van 20 April 1909 werden goedgekeurd. Aan de orde kwamen de volgende inge komen stukken voor het geven van cursussen in paarden- en veekennie, en voor het geven van cursussen in hoef beslag. c. Brief van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, houdende mededee ling van de goedkeuring der rekening en verantwoording over 1908 van de gesubsi dieerde Rijkslandbouwproefvelden. Circulaire van den directeur-generaal, houdende kennisgeving dat van rijkswege tetanuscrum kosteloos en portvrij wordt verstrekt aan in Nederland gevestigde vee artsen. Al deze stukken werden voor kennisge ving aangenomen. Besloten werd toe te treden als lid van de Koninklijke Nederlandsche Landbouw- vereeniging. Hierna volgde eene bespreking betreffen de de tot stand koming eener vrijwillige Landbou w-Ongevallenverzekering. Besloten werd deze zaak in de verschil lende afdeelingen in ernstige overweging te nemen en de noodzakelijkheid ervan onder de aandacht der leden te brengen. Als plaats, waar het volgend jaar een hoofdbestuursvergadering zal worden gehou den, werd aangewezen Waalwijk. De rekening en verantwoording over het dienstjaar 1908 werden vastgesteld, onder dankbetuiging aan den penningmeester, den heer C. J. J. Daniels te 's-Bosch. De contributie over het dienstjaar 1910 werd vastgesteld. In verband met de toe treding als lid van de Kon. Ned. Landb.- Vereen. zal deze vermoedelijk in het geheel f 0.60 bedragen. De begrooting voor het dienstjaar 1910 werd vastgesteld in inkomst en uitgaven op f 2919.34*. Vóór de vergadering te verlaten dankte de minister voor de tot hem gesproken woorden van den voorzitter. Hij mocht met genoegen constateeren, dat ook in Brabant voor de belangen van den landbouw krachtig wordt gewerkt en hoopt dat men steeds werkzaam sou blij ven tot zegen van den landbouw. Kerknieuws. Werkendam. Op tweetal bij de Geref. kerk te Ierseke, is geplaatst, de WelEerw. heer Ds. T. .J. Rispens, alhier. ltruchem. Door ds. W. Zijlstra, is het beroep naar Groot-Ammers aange nomen. CluuiiiMloiikveer. Door den kerke- raad der Geref. kerk alhier, is beroepen Ds. E. Zwiers te Willemstad. 's Gravemoer, Door Ds. J. C. Aal- ders, predikant bij de Geref. kerk alhier is een beroep ontvangen naar Beetgum (Fr.). Om zich van hunne maagkwalen te ge nezen hebben velen nutteloos ontzaglijke sommen uitgegeven voor middelen zonder waarde. Sommige bereidingen kunnen wel bij toeval de spijsvertering bevorderen, maar zij kunnen een volhardende moeielijke spijsverteringnietgenezen. Om een werkelijk resultaat te verkrijgen, moet het middel een werking op de verteringsorganen en niet op dezer inhoud uitoefenen. Het ge neesmiddel moet niet den arbeid der maag verrichten, maar moet de maag in staat stellen haar eigen werk te doen. Dat wordt door de Pink Pil)en verkregen. De Pink Pillen zijn niet saamgesteld uit gistende verteringstoffen die een kunstmatige ver tering te voorschijn roepen, maar door hunne samenstelling versterken zij de maag, herstellen zij de krachten der verteringsor ganen die lui zijn geworden en bezorgen een natuurlijke spijsvertering. Zij zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleek zucht, neurasthenie. I*iiik Pillen Prijs f,1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Itinnenland. De heer F. L F. S. baron van Tuyll van Serooskerke te Zuilen heeft de hem aangeboden Kamercandidatuur voor Breukelen aanvaard. De heer van Tuyll zal behalve door de liberale kiesvereeni- ging vermoedelijk ook gesteld worden door kiezers van verschillende of geen politieke richting. Van Katholieke zijde is jhr. mr. J. B. L. C. C. de Wijkerslooth de Weerdesteyu, lid van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht, te Utrecht, candidaat gesteld. In zake den moord in het Koekan- gerveld heeft de wachtmeester dei ma rechaussee te Meppel een urenlang on derzoek ingesteld, zonder eenig spoor van of aanwijzing omtrent den dader te vinden. Van andere zijde meldt men De vermoorde, Hendrik Bakker, heeft de vorige weken 105 schapen op de markt te Meppel verkocht, zoodat min stens een bedrag van f 600 in zijn huis aanwezig moet geweest zijn. Al het geld is verdwenen. De gouden hoofdsierselen van de vrouw hebben de booswichten laten liggen. Het lijk van de vrouw vertoonde een kogelwonde in het voor hoofd, terwijl het achterhoofd van den knecht eveneens een kogelwond had. Buiten het huis vond men nog een groote bloedplas, waarnaast eenige af gebrande lucifers werden opgemerkt. Naar men nader bericht zijn de ver moedelijke daders van den afschuwelijke driedubbelen moord te Koegangerveld gevat. Maandagavond werd zekere P. B. te Veeningen, gem. Zuidwolde, door 3 politiemannen ingerekend en in de Wijk in voorloopig arrest gebracht, terwijl Dinsdagmorgen zekere F. in het Echter- bosch werd aangehouden, nadat hij, bij nadering der politiemannen op de vlucht gaande, werd aangeschoten. Eerstge noemde persoon is betrekkelijk jong, in 't voorjaar pas gehuwd en staat bekend als een groot strooper. F. is een man van middelbaren leeftijd en 't hoofd van een groot gezin. Hij en de vermoorde dreven dikwijls voor gezamenlijke reke ning schapenbandel. Cholera. De Burgemeester van Rotterdam maakt bekend, dat, nadat in den loop van Zaterdag 11. bij een kind, dat reeds gedurende eenige dagen als van cholera verdacht in een der barakken werd verpleegd, de ziekte werd geconstateerd, in de laatste 2 X 24 uren geen nieuwe gevallen van cholera zijn voorgekomen, terwijl ook niemand daaraan is overleden. Eén persoon kon als hersteld uit de barakken worden ontslagen, zoodat al daar thans nog 16 lijders worden ver pleegd. De toestand van alle verpleegden is goed; de nog in observatie gehouden personen zijn gezond. Hoewel de toestand gunstiger wordt moet vooralsnog de meest mogelijke voorzichtigheid worden aanbevolen en het gebruik van ongezuiverd rivierwa ter als hoogst gevaarlijk worden ont raden. Het Zaterdag te Vlaardingen gecon stateerd ziektegeval is bij onderzoek gebleken Aziatische cholera te zijn. De toestand van den patient is zeer bevre digend. Het gezin van den lijder, be staande uit 9 personen, is in observatie. Te Middelburg heeft zich gisteren vermoedelijk een tweede geval van cholera asiatica voorgedaan en wel bij de in het Bastion woonachtige vrouw van den in het gasthuis verpleegden F. W., den knecht op de Rotterdamsche stoomboot. Het onderzoek naar een vermoedelijk geval van cholera te Dordrecht, waar Maandag een plotseling sterfgeval plaats had, heeft uitgemaakt, dat er van cho lera geen sprake was. In het Groninger dorp S., hebben 'n landbouwer en zijn arbeider geruild met hunvrouwen. De arbeider kreeg f 2700 toe. De ruil is reeds aan gegaan en thans zullen ze echtscheiding aanvragen. Iturgeriyke Stand. Heusden, van 31 Aug. tot 7 Sept. Ondertrouwd: A. A. Nieuwkoop, 24 j. en Jacoba van Genderen, 25 j. Getrouwd: C. Heijkants, 27 j. en C. S. J. Peper mans, 20 j. Werkendam, van 27 Aug. tot 2 Sept. Geboren: Dirk, z. v. T. Schmidt en S. Paans; Cornelia, d. v. J. J. van Oord en F. M. Hogenboom. Capelle, van 26 Aug. tot 1 Sept. Ondertrouwd: Dirk de Rooij, 28 j. en Adriana Kluijtenaar, 23 j. Geboren: Maria Jacoba, d. v. G. voor de Poorte en A. Timmermans; Johan nes, z. v C. A. Sprangers en C. van Mastrigt; Cornelia, d. v. J. Heijblom en C. Priest. Dussen, van 27 Aug. tot 2 Sept. Ondertrouwd: Johannes van den Broek en Maria van Hooren. Geboren: Gerardus Johannes, z. v. F. W. Peeters en Johanna Meijers; Cornelis Hendrik, z. v. B. van Daalen en Corn. G. van der Stelt. Overleden: Otto Dekkers, 71 jJo hannes Adrianus van der Pluijm,10d. Gameren, over de maand, Aug. Getrouwd: P. J. Maas, 33 j. en P. B. van Leeuwen, 36 j.; T. van der Meijden, 24 j. en A. v. Ballegooijen 22 j. Geboren: Elizabeth en Johanna, d. v. en Aart z. v. H. Kuijntjes en M. van Dalen; Cornelia, d. v. A. v. Tuijl en J. M. Donker; Francijntje, d. v. A. J. v. d. Oever en W. J. WolfersCornelis, z. v. H. v. Tuijl en A. v. Zuijdorn Jurriana d. v. J. H. Verhoeks en N. v. Beuzekom Fransijntje, d. v. D. v. d. Oever en G. v. HaaftenLeandert Sander, z. v. C. D. Ekelmaus en C. Verhoeks. Overleden: E. Kuijntjes 3 d.; J- Kuijntjes, 6 d.; A. Kuijntjes 7 d.; M. Paerel, 72 j. wed. van J. v. Herreveld. Raamsdonk, van 27 Aug. tot 3 Sept. Ondertrouwd: G. A. Kieboom,28j. en F. de Wit, 28 j.; H. v. d. Pol 28j. en C. de Roon, 21 j. Geboren: Adrianus Johannes, z. v. P. van Loon en W. LugtersHubertus Cornelis, z. v. P. F. Mathon en J. P. van StrienCornelis Johannes, z. v. J. de Bont en A. Laros. i Overleden: Elizabeth de Wit, 46 j. echtg. van C. v. IerselMaria van den Dungen,^4L j., echtg. van A. C. de Jong Johannes Schuller, 3 m. Veen, over de maand Aug. Geboren: Hendrik, z. v. D. de Rode en J. Geers; Goverdina Laurina, d. v. H. van Helden en A. M. de BruinPieter Simon, z. v. M. G. Timmermans en L. M. Lankhaar. Wijk, c.a. over de maand Aug. Geboren: Dirkje Johauna, d. v. C. van Dijk en H. van Loon; Jenneke Pieternella, d. v. M. van Bergeijk en H. Wolfers; Gerdina, d. v. M. Nieuw koop en J. van de Wetering. Overleden: Wilhelmina van der Pol, echtg. v. J. de HaanA. Michaël, wedn. 1 v. E. Michaël. Rijswijk, van 1 tot 31 Aug. Geboren: Arie, z. v. J. Kant en G. in 't Veld; Adriana, d. v. M. Verbaan en J. Lievaart; Cornelia Maria, d. v. J. Kant en C. M. Sterrenburg; Arie, z. v. C. Smits en N. Kant. Andel, van 1 tot 31 Augustus. Geboren Hendrik, z. v. A. v. Rijs wijk en G. Schouten; Pieternella, d. v. J. van Veen en A. van Rijswijk. Overleden: Marinus Versteeg, 69j Cornelia Verhoeven, wed. Arie Schou ten, 73 j. Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen hij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. llarklberichien. GORINCHEM. Ter Fruitmarkt besteedde men voor Dirkjesperen f 4.75 f5.50, Oomskinde ren f 5.k f 5.75, Noordholl. suikerperen f f zure appelen f 5 a f 6 per H.L., witte pruimen f 0.00 f 0.00, blauwe f f per i mudperziken f 3.50 k f 4, abrikozen f 2 k f 2.25 per 100. De prijzen hedenmiddag aan de Rot terdamsche Groentenveiling aan het Stroo- veer besteed zijn als volgt: Eng. komkom mers le soort f 8.609.50, dito 2e soort f 2.503.70, kleine halve f 0.951,00, groen gele f 4.204.60, peen f 1.40, roode kool f 2.80, savoije kool f 4.20, alles per 100; grof komkommerstek f 0.390.70, fijn dito f 0.000.00, princesseboonen f 00.00, alles per groote ben; snijboonen f 1.701.90per 1000. Aan de fruitveiling waren de prijzen als volgt: Druiven BI. Alicante f 0.140.16, Gros Colman f 0.000.00, Frankenthalersf 0.125 0.13,11 f 0.450.65, witte druiven f 0.10 0.10, alles per pondtomaten f 9,5012, II f 6.507, bessen roode f 5.208, alles per 100 pond; perziken I f7.5018.00, II f 4.50 6.50, pruimen Eierpruimen f 23.50, Cataloniëre f 6.508.50, Reine Victoria's f 1.50.250, alles per 10J stuks meloenen f 0.2750.49 per stuk. Correspondentie. Te veel copie voor dit blad is oorzaak, dat een ingezonden stuk uit Dussen eerst in het volgend nummer zal worden opge nomen. De Red. Advertent lën. V te^en. Coöp. Stoomzuivelfabriek OP HOOP VAN ZEGEN", Geiideren. Gepasteuriseerde Roomboter onder Rijkscontrole. De Staat waarborgt de zuiverheid onzer boter. Prijs per 1 Kg. f 1.40, per Kg. f 0.70. lederen werkdag aan de fabriek ver krijgbaar, en te Heusden bij W. v. HEL DEN,. Wed. NIEUWKOOP, A. KRAAI en VERHEtJ. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal op Donderdag 9 ?<èc|>tein5>«»r S909, des namid dags 9 uur precies, in het café „Wil helm", te Woudrichem, zal voor den Heer D. DEN DEKKER, voor 7 jaren, publiek verhuren: A. Donderdag 9 Neptemlier 1909. nam. 5 uur precies, bij L. SMULDERS, te Rijswijk: f.93 Hectaren Itouwland, genaamd „de Twee Morgen", aan den Poortweg, onder Uitwijk. f .99. tO Bleet s ren Itouwland, genaamd „de Kortgaarde," aan den Poortweg, onder Uitwijk. B. jfaferdag 19 September 1909, nam. lis» Si *|Jf precies, bij G. VERHOEVEN, aan den Tol, onder de Werken 3.(9.3» II ctaren IBouwland en 0.09.ö>9 dl er tare Kade, in den Ippelschen polder, aan den Straat weg onder Almkerk. Inlichtingen teD kantore van den Notaris. A. Voor. de HERVORMDE KERK en DE DIACONIE en ALGEMEENE ARMEN van Babiloniënbroek en Hill, onder Babiloniënbroek, Eethen en Alm kerk, voor 3 jaa.r en in perceelen als van ouds. onder Babiloniënbroek, voor 9 Jaar, in A perceelen. Inlichtingen geeft de Notarii. Openbare vergadering ran de Jioordbrabantsche .üaatsehappij ran Landbouw, a. Brieven van den directeur-generaal van den Landbouw, houdende mededeeling van de goedkeuring dsr rekening en ver antwoording van de voor het jaar 1908 beschikbaar gestelde subsidiën; b. Brief van den directeur-generaal van den Landbouw, houdende mededeeling dat op grond van de ingediende en goedge keurde plannen, ter tegemoetkoming in de kosten van aanleg en exploitatie van proef velden, voor het loopende jaar eenè subsidie is verleend van f 1980. d. Brief van Gedeputeerde Staten, ten geleide van een besluit der Staten, hou dende toekenning eener bijdrage van f 1000 voor het jaar 1909, tot het bekostigen van cursussen in paarden- en runderkennis en in hoefbeslag en tot het houden van lezin gen over hoenderteelt en coöperatieven eieren-verkoop. e. Brief van het Hoofd van den Phyto- pathologischen dienst, betreffende de bestrij ding van den Amerikaanschen kruisbessen- meeldauw. g. Brief der Konk. Nederl. Landbouw- vereeniging, houdende kennisgeving van de plaats der vestiging en van het optredbn van den secretaris V. R. J. Croessen. h. Brief betreffende de toetreding der Maatschappij tot de Konk. Nederl. Land- bouwvereeniging. BRUIKS AANWIJZING ROND IEDER STUK. Vertrokken naar Rotterdam, Gerrit Heijsteknaar Den Haag, Jan Cornelis Wink en E. W. van Duurennaar De Werken ca., Anton v. d. Heuvel en gezin, naar Lekkerkerk, N. L. Verwoerd. Ingekomen van Woudrichem, Anna Pieternella Wijnbelt en Jan Wijnbelt. Vertrokken naar Oosterhout, M. R. Hanegraaf; naar Nijmegen, E. van Boxel met gezinnaar Dongen, Teunis van der Pluijm naar Burij Lancashire, (En geland) R. Mason. Ingekomen van 's-Gra vemoer, P. C. van der Beek; van Zevenbergen, J. A. van Meer. Ingekomen vanWoudrichem, J. A. Kentie. WERKENDAM. De zetting der boter is deze wek op de markt 57'/i ets., in de winkels dus 7 'A/^ et pet half kilo Ei'ren f 1.' 5 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 7 et. per half kilo en die der eieren f 1.20 de 2(5 stuks. OORINCHEM, 6 Sept. Op de veemarkt waren aan gevoerd 228 runderen. 6 nuchtere halveren, 21 vette varkens 661 big génschapen en lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 160 230, kalfvaarzen f 130 a 200 guiste vaarzen f - amelkkoeien f 120 a 2' 0, twee en een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f 20 a 40 nuchtere f 8 a 14, schapen f a lammeren f a biggen f 7 a 12 per stuk. Vette varkens 26 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 11 75a 12, roode dito 11.25 a 11.50 witte dito 11 50 a 11.75 inl rogge f 7.a 7 20 buitenl. dito f 7 15 a 7.30 gerst f 5.20 A 5.40 haver f 3.80 a 4 10 duivenboonen f 890 a 9.25 blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 6.a 6 25 alles per heet Boter 65 a 75 ct. per haf kilo Eieren f 1.10 a l.2(y per 26. Kippen f 0.40 a 0.60 per stuk ROTTERDAM6—7 Sept. Op de veemarkt waren heden aangvoerd 867 vette runderen, 1514 magere dito. 839 vette en graskalveren, 165 nuchtere kalveren 2751 schapen of lammeren, 618 varkens, 156 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 76, 2e kw 54 cent, kalveren le kw. 90, 2e kw. 70 cl. schapen le kw. 50. 2e kw. 34 ct. vette varkens 55 a 52 ct. licht soort 42 a 40 ct. per kilo. Nuchtere fokkalvtren f 12.— a 16. - idem vo r de slacht f 7 .00 a 11 Biggen f 1.30 a 1 60 per week Op de botermarkt wrden aangev>erd 99/8 en 45/16 ton rn 226 stukken van een half Ho. Prijs \e kwali teit f 55 2e kw. f 52 3e kw. f 49. Per half kilo 721/2 a 771/2 cent. Zeeuwsche eieren f 4 30 a 4 60, Overmaassche dito 4 80 a 5 per 100. ROTTERDAM 6 Sept. Tarwe puike jarige per 80 kilo, a per 100 kilo f 14. a Rogge f 6.00 5 25 aChevalier f a 8 1 l er heet nienw Gerst Haver 8 a 8 -, per 100 kilo. Bruine boonen f a witte fa - Erwten f 11 25 a 1275 BESOOIJEN7 Sept. De prijs der Boter was heden f 134 f 1.4 6 per Kilo. Aangevoerd K G. Eieren f .20 de 26 stuks. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f af. Haver f af -, - Garst -. a f per H.L\ Boter f 0.65 af 0.75 per half KG. kieren f 1.15 af 1.40 per 26 stuks Biggen f 5,5 a t 9 5, Konijnen f .00 a f 0.U'-, Kippen f 0.00 f o.oo per stuk 's BOSCH 7 Sept. De prijs der boter was van f 1 30 tot ƒ1 50. Voor den Ileer W. J. Goudriaan. „De 7 hont", in den Nieuwenban, aan den Oudendijk, onder Woudrichem, in 6 perceelen en Voor Mevrouw A. van der Cblff. „De 5 hont" op de „Hofkes", aan de Zandsteeg, in den Oudenban aldaar. Inlichtingen te bekomen bij H. OT- TEVANGER, opzichter te Woudrichem en ten kantore van der* Notaris. te Almkerk, is voornemens om op Vr|)dag ÏO September f909, 's avonds 9 uur, bij de Weduwe D. VAN DER BEEK te Babiloniënbroek, in het openbaart© II. Voor den Heer ABR. STRAVER te Babiloniënbroek,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3