Zij eischt van nu af de ontruiming van bet land, waartoe zij zich beroept op de plechtige eedeu van de regeering van koningin Victoria. Het is overigens voor Engeland verkieslijker, onze vriend schap te bezitten dan onze harten en onzen steun te verliezen." Het protest werd verder naar den grootvizier en het congres van Jong-Turken te Ge- nève geseind. Aan boord van den Franschen kruiser „Descartes" te Toulon is in de machine kamer een stoompijp gesprongen, waar door twee onderofficieren ernstige brand wonden bekwamen. Een hunner is aan de gevolgen overleden. Een merkwaardig type is dezer dagen voor den Engelschen rechter geweest, beschuldigd van verwaarloozing van zijn kinderen. De grootste luiaard ter weield, zoo noemde de aanklager hem. En hij bleek dan ook werkelijk een buitenge wone luilak te zijn. Hij lag zoowat den geheelen dag te bed, verklaarde zijn vrouw, en waschte zich nooit. Zij had hem meermalen uit zijn bed gejaagd, maar hij kroop er, zoodra hij de kans schoon zag, weer in. Eens bleef hij drie maanden liggen. Werk zoeken deed hij niet, en als het hem werd aangeboden, vond hij wel een reden om het te weigeren. Dan was het te regenachtig, een ander maal moest volstrekt eerst zijn haar geknipt worden. Niets hielp. Toen hij eens door zijn vrouw met een pook de deur was uitgejaagd kwam hij door het venster weer binnen, en zocht hij zijn bed weer op. De rechter zal nu over wegen wat hij met dit individu moet doen. Plnat»cli|k \icuwi. lleusden, 18 Sept. Een niet alledaagsche vertooning kon heden waargenomen worden, De 86-jarige A. Kieboom alhier, was dapper aan het hooien, op het onlangs verpachte terrein, aan de gemeente toebehoorende. Niemand zou in den vluggen werker een 86-jarige vermoed hebben. Met ingang van 16 September is bij Kon. besluit aan Jhr. G. van Suchteien van de Haere, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Olst, onder dankbetuiging voor de langdurige in die betrekking bewezen diensten. Wij brengen hierop in herinnering, dat Jhr. van Suchteien alhier van 1861 tot 1880 burgemeester was en daarbij algemeene achting en vriendschap genoot. Op zijn thans hoogen leeftijd wenschen wij hem gaarne nog tal van rustige en gelukkige dagen toe. 't Is ee» slechte tijd om sigaren droog te houden en droog te krijgen. De fabrikant Eu wijk alhier bracht ze daarom bij den bakker Van Gorp, om ze onder den oven te laten droogen. Ze werden niet alleen droog, maar zoo fel gedroogd, dat ze vlam vatten en 7000 sigaren vertoonden weldra niets meer dan asch. Een leelijke schade post. De uitslag van de j.l. Donderdag te 's-Hertogenbosch plaats gehad hebbende centrale keuring van fokmerriën was als volgt In de rubriek warmbloedmerriën lsten prijs de driejarige zwarte witv. van C. M. Sagt te Raamsdonk, 2en pr. de drie jarige bruine witv. van S. J. Lankhuizen te Raamsdonk, 3en pr. de vierjarige bruine witv. „Cor" van H. Smits te Waspik, 4en pr. de driejarige zwarte „Mina II" van C. Kouwenberg te Rosmalen, 5en pr. de drie jarige bruine vsitv. „Coba" van Lamb. Cop- pens te Rosmalen, 6en pr. de driejarige bruine „Nini" van Wed. Snoek te Nieuwen- dijk, 7en pr. de zesjarige bruine „Smurke" van M. J. de Roon te Wijk, en 8en pr. de vierjarige bruine witv. „Marie" van A. J. Grevenbroek te Herpt. De eerste vier prijzen bedroegen f 300 de laatste vier f 250. Hiervoor werden in reserve gesteld: De driejarige zwarte „Moor" van A. L. Snoek te Almkerk, de vierjarige bruine „Rosa" van J. de Werd te Kessel, de vier jarige bruine witv. „Rosa" van J. Koop- mans te Kessel, de vijfjarige bruine witv. „Rosa" van Jac. Buijs te Herpt, de driejarige bruine „Kora" van J. Westerlaken te Ros malen en de driejarige zwarte „Mina" van Wed. H. van Schijndel te Maren. In de rubriek koudbloedmerriën verkreeg „Jules", driejarige bruine, van D. Raai- makers te Steenbergen den len pr. van f 300, de vijfjarige vos „Sussanna" van F. H. Schutter te Zundert den 2en pr. van f250 en de vierjarige vosbles Silvij" van A. C. Mattheeussens te Ossendrecht den 3en pr. van f 250. In reserve werden hiervoor gesteld: de vijfjarige bruine „Mina" van A. C. Mat- theeuwsens te Ossendrecht, de driejarige bruine „Dorine" van J. H. Koopmans te Steenbergen en de vierjarige zwarte witv. „Pensée" van A. C. Mattheeussens te Ossen drecht. Naar wij vernemen, zullen de gron den, behoorende tot de voormalige vesting werken te Heusden, met de in de gracht ontstane rietvelden, benevens het vischwater, in den loop der volgende maand weder voor 7 jaar worden verpacht. Deze verpachting, nu reeds te houden, loopt over de jaren 1911 tot 1917. De heer Jos. Swagemakers alhier, vilde naar zijne druiven zien en stond op ladder van 16 sporten. De ladder brak -v. S. kwam zoo ongelukkig terecht, dat iiem 2 ribben gebroken zijn. De verkoop van huizen, toebehoorende aan den heer Mosterman, die heden finaal zou plaats hebben, zooals in ons blad was medegedeeld, zal niet gehouden worden, omdat ze in massa zijn aangekocht door den heer Bonten te Nieuwkuik, met het doel alhier eene varkensslachterij en man denmakerij op te richten. Heden Zaterdagavond te 7 ure, zal het Geheelonthouders-Tehuis van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. afd. Heusden, weer geopend worden. Waar in de afgeloopen winter' velen van onze gemeente in de Pelzerstraat no. 64 een gezellige kamer vonden, gelegenheid biedend tot vriend schappelijk verkeer, daar vertrouwen wij dat, nu de avonden langer worden menig een vooral onder de jonge mannen aldaar gaarne zijn vrije avonduren zal doorbrengen. Voor een ruim voorziene leestafel en prettige gezelschapspelen zal worden ge zorgd. Werkendam. Tot 2 October a.s. bestaat bij den secretaris der landbouwver- eeniging „Werkendam en Omstreken" ge legenheid, bestellingen op te geven voor veevoeder en voor de najaarslevering van hulpmeststoffen. Woensdag 1.1. ontving het Gemeen tebestuur alhier, bericht, dat de heer P. Tazelaar zijn benoeming tot hoofd der school in den Biesbosch had aangenomen, en reeds 1 October a.s. in dienst zal treden. §prang. Dinsdagavond keerde de landbouwer M. Vos, op zijn paard zittende huiswaarts. In de Koesteeg reed hij eenige melksters voorbij, een der melksters wierp een kluit zand naar het paard, waarop het zoodanig schrok en begon te steigeren, dat de berijder achterover van zijn paard viel. Hoewel erg bezeerd, kwam hij gelukkig met de schrik vrij. Van het voorgevallene is proces-verbaal opgemaakt. Vrijdagmorgen omstreeks 7 uur, werd er brand ontdekt op een zolderkamertje bij den broodbakker Denis Vos alhier. Door het spoedig blusschen, bleef de brand tot dat kamertje beperkt en werden erger on heilen voorkomen. De oorzaak is onbekend. ftieuweiidfjk. De 16-jarige L. Branderhorst M.zn., is deze week naar Duitschland vertrokken ten einde op een modelboederij te Meurs bij Hamburg, op geleid te worden. Woensdag passeerden hier een paar Zigeunerswagens. Het schuwig volkje werd door de marechaussees uit Woudrichem in de richting Keizersveer en Raamsdqnk ge transporteerd. In eene onlangs gehouden vergade ring van Patrimonium, is de oprichting van eer. ziekenfonds besproken, echter zonder gewenscht resultaat. Nu zal men Zaterdagavond weer vergaderen om het nut en belangen ervan te bespreken. Moge het nu beter slagen! Alweer nieuws uit Amerika, doch uit een ander deel. Uit Gary, een dorp in den staat Minnessota is een brief ontvangen gericht tot de Holanders in 't algemeen. In Amerika en vooral in Minnesota komen werklieden te kort. De heer H. Eppink te Gary R. F. D. No. 2, Norman Co. North Minnesota, schrijft, dat hij in de Hollandsche bladen zoo dik wijls ziet dat jongelui om een betrekking vragen en dat waar men in Nederland zoekt naar goed werk, de vraag naar arbeiders in Amerika zoo groot is. Te Gary schrijft hij is een Hollandsche kerk, er wonen daar veel Nederlanders. Eppink schrijft: „Ik zou gaarne willen correspondeeren om werkvolk hier heen te krijgen, daar hier veel te verdienen is. Wanneer men soms de reiskosten niet zou kunnen betalen, dan willen wij het wel doen, als zij bereid zijn, hiergekomen het in termijnen terug te betalen". Het kan al niet mooier om de Hollanders op die manier voort te willen helpen ten einde een goed bestaan te krijgen. Omtrent de voorstelling van Salomo's eerste rechtspraak, vernemen we, dat die hier in het Instituutlokaal drie avonden zal plaats hebben, Dinsdag Woensdag en Donderdag, telkens 's avonds 2 voorstellin gen, om halfacht enhalfnegen; Woensdag middag halfvijf is er een kindervoorstelling. De entreé is 25 cent, voor minvermogenden 15 cent, voor kinderen 10 cent. Hrongelen. Tot onderwijzer in deze gemeente is benoemd de heer F. Hen- geveld, van Babiloniënbroek. A lm kerk. Voor rekening van P. van Wijk, wiens woning onlangs door brand werd vernield, is een nieuw huis aanbesteed. Voor het timmerwerk werd ingeschreven als volgtM. Bos f 498, J. Straver eveneens f 498, H. Kolff f 450, allen alhier woon achtig. 't Is den minsten inschrijver gegund, ter wijl het metselwerk is opgedragen aan Hen drik Besterveld, alhier. Het 10-jarig zoontje van den land bouwer Job van Breugel, viel van een boe renwagen en brak zijn linkerarm. Bij af wezigheid van dr. Overbosch, werd de hulp van dr. Millenaar uit Dussen ingeroepen. Waardenliiirg. Tot directeur der alhier opgerichte fanfare werd benoemd de heer Ter Braak te Gorinchem. Haaften. A. v. W., landbouwer alhier, vertrekt voor de 2e maal naar Ame rika. Verleden jaar November aanvaardde hij de reis zonder gezin, keerde vandaar weer terug en zal nu met 't geheele huis gezin nog dit jaar de reis aanvaarden. We wenschen hem nu een goed heenkomen. Zaltbommel. Op de aanbeveling voor de benoeming van een leeraar in de Fransche taal en letterkunde aan de Ge meentelijke Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Zaltbommel, zijn door Burgemeester en Wethouders geplaatst: no. 1, J. Vies te Amsterdam, no. 2, J. B. Besan^n te Amsterdam en no. 3, B. Tim mermans te Brussel. Door den heer H. E. Huizinga, Rijks- landbouwleeraar te Breda, voor Noord- Brabant en Bommelerwaard is bericht, dat voor de onderwijzers tegen half October a.s. een nieuwe cursus zal worden geopend voor de verkrijging van een lagere acte land- of tuinbouwkunde. Deze cursus zal 3 jaar duren met éénmaal per week een les van 2 2U> uur. Het onderwijs wordt gratis gegeven, ter wijl op den trein belangrijke reductie wordt toegestaan. Voor 't behalen eener acte wordt door het rijk een gratificatie toegekend van f 100, terwijl bij 't behalen der laatste acte nog eens f 75 wordt verstrekt. Gameren. Ofschoon sommige bla den melding maakten, als zou ds. A. Dekker, Herv. predikant alhier, een beroep naar Vlaardingen ontvangen hebben, kan men nu met zekerheid meedeelen, dat het be richt geen waarheid bevat. Of men hier met een Aprilgrap of iete van dien aard te doen heeft, laat zich gissen. De handel in aardappelen begint eenigzins levendiger te worden, lang was alles stil, nu worden de kralen geleverd voor f 1.90. Gisteren overkwam den timmerman A. v. Willigen alhier, een ernstig ongeval, dat evenwel nog ernstiger had kunnen zijn. Daar hij aan een in aanbouw zijnd huis een ladder wilde verzetten, stiet hij met de ladder tegen een beitel, welke boven lag. De beitel viel vlak langs zijn hoofd en kwam op zijn voet terecht en drong tot op 't been doorper kar werd hij naar de ouderlijke woning gebracht, waar direct geneeskundige hulp werd verleend door dr. v. d. Giessen. Eergisteren had alhier de aanbeste ding plaats van het bouwen van een veld wachterswoning. Ingeschreven werd als volgt: Kerstjens, Zaltbommel f 2144. Metz, - 2097. Van Wijk, Wijk - 1888. Rexwinkel, Rossum - 1850. Blom, Zaltbommel - 1823. W. van Kuijl, Bruchem - 1727. Aanvankelijk werd de gunning aange houden, doch later is 't aan den laagsten inschrijver gegund. Met den aardappelhandel is het hier maar heel stil. Er is haast in het geheel geen vraag naar. Hier zijn landbouwers, die nog heele partijen vroege kralen hebben en geen kans krijgen om ze te verkoopen. De prijs der late soorten is van f 2 tot f 2.25 per H.L. Met het natte weder van den laat- sten tijd is er nog veel toemaat gegroeid, zoodat er nog heel wat hooi zal gewonnen worden, tenminste als het weer gunstig blijft. De hooiprijzen variëeren van 2225 per 500 K.G. Oud heusden. Bij den heer Spren- gers stond A. Br. in den boomgaard peren te plukken. De ladder brak en hij viel van eene aao merkelijke hoogte op een kan es (een mandje bij vruchten plukken in ge bruik). Hij bezeerde zich zwaar, doch de dokter kon niet constateeren dat iets gebro ken was, zoodat hij er betrekkelijk goed af kwam. W||k. Als vervolg op de ietwat dichterlijke ontboezeming omtrent den Kerktoren te Wijk, laten we hieronder volgen een gedeelte van de beschrijving van het Dorp Wijk, ontleend aan een handschrift, in het bezit van onzen Uitge ver; welk handschrift omstreeks 1650 is samengesteld door ds. Theodorum Groen, Predikant te Heusden. Het luidt als volgt Dit voorn. Dorp heeft wel de grootste Kerk en den hoogsten toorn van het gansche Land van Heusden, en alsoo hare twee klokken door den oorlog werden geëischt, zoo hebben zij de grootste binnen Heusden gevlugt en daar vercoft, dog in'tjaerl640 hebben zij twee anderen laaten gieten, de een vrij grooter dan de andere, welke groot ste den 5 September na datze een quartier uurs geluyd was, geborst is. (In het cap. Aalst lezen wij Het is bij die van Aalst eene oude tra ditie dat zij veel eertijts haren Kerkgang tot Wijk gehad hebben, hetwelk ligtelijk gelooft kan werden. lo. Omdat, gelijk mij verhaelt is Robertus de III, heer van Heusden gezeyt werd het Kasteel gebout te hebben en dat dienvol gens het voorn. Dorp eertijds onder de Jurisdictie van het Land van Heusden geleegen heeft. 2o. Omdat de Mase eertijds tusschen Wijk en Aalst in zoo verre zoo wijd niet geweest is en hebben die van Aalst tot Wijk ligtelijk haar kerkgang kunnen heb ben. 3o. Omdat Wijk een zeer groote en fraaye kerk heeft met een zeer groote en fraayen toorn en goed inkomen. Verder van ouder aldaer geweest een klooster of Abdye van de Tempelridders, anders in Nederland ge- naamt de roode monnicken gelijk in een volgend cap. zal verhaalt worden en soo is zeer waarschijnlijk dat er ouder dagen andere dorpen aldaer te Wijk haren kerk gang gehad hebben. De heer A. Sluimers, commissionair in fruit, die in vereeniging met een han delskantoor een groot veld met zoogenaamde „pikkols" bezaaid heeft, is thans aan 't afleveren. Deze uiensoort wordt geheel an ders behandeld dan de kleine witte. Ze moet op het veld worden gedroogd, en vandaar opgezakt en verscheept, 't Is een heele bedrijvigheid en geeft veel handen werk. We hopen dat de uilkomsten van dien aard zijn dat een volgend seizoen nog veel grootere velden worden bezaaid. Er blijft levendige vraag naar appels en peren. Capelle. J.L Woensdagmiddag 2 uur, werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer Quirijns ter aarde besteld. Nadat het lijk in de aardgroeve was neergedaald, nam een vroegere collega uit Rotterdam het woord en schetste in korte trekken de vele. verdiensten van den afgestorvene op handelsgebied, waarna de heer Treffers, hoofd der School in de kom alhier, de overledene roemde als een prijzens-en ach tenswaardig persoon. Eén der familieleden dankte alle belangstellenden en in het bij zonder de beide sprekers voor de laatste eer den overledene bewezen. De heer Rutters alhier, trof j.l. Dins dagavond een allesbehalve aangename ont moeting; fietsende van den weg van Waspik naar 's-Gravenmoer, vond hij een zekeren Dekkers uit 's-Gravemoer langs den weg liggen. Na onderzoek bleek dat hij door een ongeluk tegen een kar van een zekeren de H. uit Waspik was gereden, en zich zoodanig had bezeerd, dat geneeskundige hulp niet meer mocht baten, den volgenden morgen omstreeks 3 uur, gaf de jongeling, die den volgenden dag voor de nationale mi litie zou worden ingelijfd, den geest. Men zij toch voorzichtig. J.l. Woensdagavond hield de alhier bestaande jongelingsvereeniging een druk bezochten feestavond Naenkelebesprekingen van eenige leden en eenige samenspraken, keerden allen hoogst voldaan huiswaarts. Een timmerman, die Dinsdagavond het ongeluk had van zijn fiets te vallen, moest onder geneeskundige hulp gesteld worden, waarbij bleek dat hij den schouder had ontwricht. Aeclerhemert. Baas en knecht met gezamenlijk één been komt zelden voor. Toch wordt onze gemeente wekelijks bezocht door M. v. Ballegooien, koopman te Aalst, wien onlangs te Utrecht een been geamputeerd werd. Zijn knecht afkomstig uit Aalburg wer den beide beenen afgereden bij de werk zaamheden van het afwateringskanaal Den BoschDrongelen. Toen de vrachtrijder E. Oomen, Dinsdag j.l. van de markt te Zalt-Bommel huiswaarts keerde, pchrok zijn rossinant van een fiets. Het paard liep achteruit in de sloot. Een vrouwelijke passagier verloor door den schrik haar korf met boodschap pen en leed daardoor nog al schade. Overigens liep alles gelukkig goed af en had men paard en kar weer spoedig op het droge. Als eene zeldzaamheid kunnen we mededeelen, dat trots den kouden, regen- achtigen zomer in den tuin van het hoofd der openbare school, den heer Maris, Woens dagmorgen enkele rijpe aardbeien van den kouden grond konden worden geplukt. lAelIseiml. Dezer dagen stierven bij G. Rooijers twee varkens aan de vlek ziekte. Spoedig meldden zich nu bij den plaatselijken agent voor assurantie tegen deze ziekte verschillende varkensfokkers aan, maar het was te laat. De meeste var kens wogen meer dan 50 Kg. en konden volgens het reglement niet meer verzekerd worden. Mocht de ziekte voortwoekeren, dan zul len velen spijt gevoelen hun varkens niet bijtijds voor 6 cent per week te hebben laten verzekeren. Het oude spreekwoord niet waar? Als het kalf verdronken is, dempt men den put. Itabiloniëiibroek. De heer T. Hengeveld alhier, is na gegeven proefles tot onderwijzer benoemd aan de openb. school te Drongelen. Raaniidonkveer. Dinsdagavond had in de oude O. L. school alhier, onder voorzitterschap van den EdelAchtb. heer F. M. A. J. Ridder van der Schueren eene bijeenkomst plaats plaats, ten doel hebbende het oprichten eener vrijwillige brandweer, waartoe dan ook besloten werd en waarvoor zich reeds 40 jongelui opgaven. De burge meester aanvaardde het hem aangeboden eere-voorzitterschap. terwijl het bestuur werd samengesteld als volgt: Joh. Kleijn Dzn. voorz., A. B. C. van Dongen vice- voorz., J. Th. M. Peters secr., C. Lokker 2e secr., H. Zijlmans Mzn. Penningm., W. van Ommeren en A. C. Oekers, Comm. Gisterenmiddag struikelde de heer N. in het Poststraatje en kwam dientenge volge zoodanig met zijn hoofd op de klin kers terecht, dat hij met eene gapende hoofdwonde in het gasthuis ter verpleging moest worden opgenomen. Woensdagmiddag ontstond in de Suikerstraat alhier een begin van brand, welke echter spoedig, maar niet nadat voor pl. m. f 100 schade werd aangericht, werd gebluscht. Assurantie dekt de schade. Dat aan de betrekking van postbode ook gevaren verbonden zijn, hiervan kan de heer Van D., brievenbesteller alhier meespreken. Toen hij Donderdagavond in de noodwo ning van den heer P. Kommers de laatste post had besteld en zich daarna langs de puinhopen (de eenige weg daartoe) weder naar de straatweg wilde begeven, stortte hij in een diepen kuil, welke aldaar tot het maken van fundamenten was gegraven. Op zijn hulpgeroep snelden eenige voorbij gangers toe, die hem uit zijn benarden toestand verlosten. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat thans op 17 September hij den heer Arn. van Iersel alhier twee perenboomen in vollen bloei staan. Donderdag zijn alhier gehuwd twee personen, op denzelfden dag van het jaar 18 in deze gemeente geboren, en onder elkander in de geboorte-registers dezer ge meente ingeschreven. Door den burgemeester is' tegen Maandagmorgen 11 uur eene vergadering van den gemeenteraad belegd. YrjUhoeve-Capelle. De candi- daatstelling voor een lid van den gemeente raad, ter aanvulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Oerlemans, zal plaats hebben op Donderdag 30 Sep tember 1909. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd getracht binnen te dringen bij het hoofd der school alhier. Het raam in de kamer, waar hij sliep, was reeds open geschoven, doch bij het pogen om binnen te komen, werd gestooten tegen de bel van de fiets, die voor het raam stond, waardoor de heer B. wakker schrikte en de inbreker de wijk nam, klaarblijkelijk naar de open bare straat. Dehv(jnen. Ten bewijze, dat de aardappeloogst dit jaar nog zoo slecht niet is, kan als een bijzonderheid worden ver meld, dat door den landbouwer A. v. Loon alhier, uit een stuk land ter grootte van onge\ eer l£ hont, 80 H.L. aardappels zijn gerooid. (Eigenheimers). ltriiohem. Alhier had Dinsdag j.l. een ongeval plaats, dat betrekkelijk goed afliep. De vrachtrijder E. Oomen, van Neder- hemert op Zalt-Bommel was met beladen kar op weg naar huis. In de zoogenaamde „Krangsteeg" wilde de wielrijder A. V. haar voorbijrijden, doch, doordat deze een defect aan de fiets kreeg, viel hij vlak voor het paard op den grond. Dit begon hierdoor te stijgeren en liep achterwaarts in de sloot. Paard en voerman kwam er met den schrik af, doch van de goederen was nog al een en ander beschadigd door het water. Sleeuw ijk. J.l. Woensdag werd deze gemeente bezocht door een tweetal woonwagens, waarin Zigeuners gehuisvest waren, en waarvan enkele personen reeds in het begin van dit jaar enkele dagen in deze gemeente hebben vertoefd. Hoewel ze van hier naar de richting Nieuwendijk zijn vertrokken, worden zij met het oog op de in a.s. week te houden paardenmarkt te Gorinchem, weder in deze gemeente terug verwacht. Onze gemeentenaren schijnen nog al in de gunst te vallen bij die uitlanders, daarvan geeft hun veelvoudig verblijf in deze gemeente blijk. Waspik. Woensdagmorgen reed zekere W. v. D. alhier, op den weg van Waspik naar Capelle, met het stuur van zijn fiets tegen een aldaar staande kar aan, met het gevolg dat hij voor de pooten van het paard terecht kwam. Gelukkig kwam hij er, behalve eenige schrammen, met den schrif af. Woensdagavond te 7 uur had in het café van S. van Daal alhier, de inzet plaats van een huis met drie woningen toebehoorende aan Mej. de wed. Roermund te Teteringen. Het geheel werd ingezet voor de som van f 3400, door den heer N. Poppelier alhier. Naar we vernemen, heeft d. H. alhier, hoegenaamd geen schuld aan het fietson- geluk, hetwelk te 's Gravenmoer heeft plaats gehad en waarbij de 20 jarige Hendrik Dekkers le 's Gravenmoer, in volle vaart tegen het voertuig van voornoemde d. H. reed, met het treurig gevolg, dat de jonge ling eenige uren daarna aan de bekomen wonden overleed. De kolentrein van Rotterdam onder ging alhier Donderdagavond, door het bre ken van een wissel aanmerkelijke vertraging. Gelukkig konden de stukken spoedig ge maakt worden, zoodat verdere vertraging van andere treinen was uitgesloten. Kerkwijk. In den laataten tijd kwamen alhier kleine diefstallen van op het land aan hoopen liggende aardappels voor. Het zal raadzaam zijn de aardappels na rooiïng zoo spoedig mogelijk naar huis te halen, wil men niet, dat lieden, die een verkeerd begrip van het mijn en dijn heb ben, er een gedeelte van als hun van rechts wege toekomende winterprovinsie beschou wen. Aalburg, Aan den heer L. J. M. de Graaff, werd dezer dagen een mooie positie aangeboden aan de Suikerfabriek Hollandia te Gorinchem. Door de aanvaar ding dier betrekking is de sinds onheuge lijke jaren bestaande, welbekende firma Van der Pol opgeheven. We wenschen den benoemde geluk in zijn nieuwen werkkring. A il(lel. Dinsdag heeft de WelEd. heer Knook, Notaris, zich alhier gevestigd. Door Andels Fanfare werd hem des avonds een serenade gebracht Aeeil. Het fruitgewas, hier nog al gunstig, levert echter weinig op. De prijzen zijn zeer laag. Ook over de koren-en aard appeloogst wordt geklaagd, terwijl de vee markt erg gedrukt schijnt. Waarlijk voor den landbouwer alweder geen gunstig jaar. Bij verschillende inwoners worden 's nachts peren en appels gemist en is 'het nog niet gelukt iemand t.e betrappen Al is het fruit thans niet duur, niemand is er natuurlijk op gesteld op deze wijze van zijn fruit verlost te worden, doch naar men verneemt, wordt er 's nachts een wakend oog gehouden. Woudrichem. In de j.l. Maan dagavond gehouden Raadsvergadering werd besloten met het Departement van Water staat opnieuw onderhandelingen aan te knoopen, betreffende de vergrooting en het onderhoud van het veerhoofd alhier. Tot onderwijzer aan de le Openb. school werd, aangezien de heer P. A. Stam te Nieuw-Lekkerlar d heeft bedankt, benoemd de heer C. van Wijk te 's Gravenhage. Eeten. Dat ooftteelt nogalloonend is, blijkt het best uit de vele boomgaarden in de laatste jaren hier aangelegd. Naar wij vernemen, bestaat het voornemen bij verschillende landbouwers, het komende voorjaar weder verschillende boomgaarden aan te legen. Het fruit, dat hier wordt gekweekt, is van uitstekende kwaliteit. Vroeger bestond hier eene bloeiende schoolspaarbank voor leerlingen en oud leerlingen der openbare school. Er was zelfs eens f2100 bij de Nutsspaarbank te Heusden belegd. Deze spaarbank werd bij de invoering der Postspaarbank opgeheven. Nu echter bestaat er voor de leerlingen weder gelegen heid hunne spaarpenningen geplaatst te krijgen door middel van spaarzegels. In ons dorp is niet eene openbare pomp voor de inwoners om zuiver drink water te krijgen. Die geen pomp bezitten, moeten zich maar met slootwater tevreden stellen. Na regenbuien ziet dit water er meer naar melk, dan* naar water uit. Vroeger is al eens geadresseerd aan den Raad dezer gemeente om één of meer pompen, doch zonder resultaat. De aardappeloogst is hier begonnen. Kwantiteit en kwaliteit vallen mee. Het kwaad schijnt niet voort te gaan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2