JOH. VOS. J.BüLLER, Handels- en ÜLandbouwbank. Geldersche Credie t- Vereenlging, D. G. LUIJTEN, ffestwaaenstr. 74, (JorilÉt VIVAT s kLEBE ENCYCLOPEDIE, VAN NELLE's Thee in fle urmen van Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGE N", Wijkschepoort - HEUSDEN. Bouwmaterialen, Maimheimer cement, Andernachsche tras. Landbouwkalk. Door uitsluitend Sunlight Zeep te gebruiken blijft het linnen en tafelgoed zoo wit als sneeuw. Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekömen hij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. Gorinchem Dordrecht. Mag-azijn van j Boekhandelaar, L. J. VEERMAN, te Heusden. koopen dat product bij honderden H.L. zoo pas gerooid van het land op en besteden f 2.25 per H.L.voor droge aardappelen f 2.50. Alles wordt per scheepsgelegenheid naar de groote ste den verzonden. De qualiteit is bijna overal uitstekend, het beschot voldoende, terwijl het bederf in de knol van wei nig beteekenis is. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage waarschuwt de noodige voorzichtigheid in acht te nemen bij het aangaan van onderhandelingen met het advertentiebureau „Cosmopolitas," Steinlaan no. 65, 's-Gravenhage, vroeger Van der Vennestraat, gehouden door Van Dolder,-zich ook noemende Metz. Dit bureau plaatst annonces in de bladen met verlokkende huwelijksaan biedingen of biedt zeer voordeelige be trekkingen aan. Bij de verdere onder handelingen wordt storting vooraf ge vraagd voor borgstelling of onkosten. Dat de Limburgers gaarne een „pot- teke bier" drinken is bekend. Men heeft dan ook in de gemeente Helden op een bevolking van 4600 inwoners ongeveer 100 bierhuizen. Jaarlijks worden daar ongeveer 2200 tonnen bier verbruikt, waarvoor f 40,000 wordt uitgegeven. Gisterenmorgen ontplofte in de Apel- doornsche machinefabriek het luchtre- servoir, dat gevuld was tot een span ning van 3l/s atmosfeer. Het reservoir vloog door het houten dak en kwam op bet glazen dak van de fabriek te recht. De werkman Tamboer werd zwaar gewond aan bet gelaat. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd, nadat dr. Hoeier de eerste hulp had verleend. Zijn toe stand is niet direct^levensgevaarlijk. Een groote hoeveelheid glas en ijzer is naar beneden gekomen. De mate- rieele schade is vrij groot. Het bedrijf is stil gezet. De heer W. A. van der Kamp, lid van den raad van Haarlem, heeft een toestelletje uitgevonden om gasverstik- king te voorkomen, 't Is beproefd en werkte uitstekend, 't Is een inrichting, die een minuut nadat een gaskraan zonder branden openstaat een gewicht op den hefboom van den gasmeter doet vallen en dezen sluit. Een electrisch belletje waarschuwt tevens daarbij. Ook de directeur der gasfabriek te Haarlem was zeer met de uitvinding ingenomen en gaf den heer Van der Kamp inder tijd nog eenige nuttige wenken, glie daarvan handig gebruik heeft gemaakt. De uitvinder heeft in verschillende landen patent genomen. Te Bergen op Zoom heqft een twee jarig kind een toug extract van wijnazijn gedronken, met het gevolg, dat het een paar uur daarna overleed. Te Deventer zijn valsche bankbiljetten van f 40 in omloop. Een kassiersfirma en een bakker hebben er een in ont vangst genomen. Te Zutphen zijn vijf gevallen van kinderverlamming voorgekomen; een patiënt is gestorven. Te Warnsfeld en te Eefde komen te zamen vier gevallen voor. Ook daar is een kind aan die ziekte overleden. Donderdag hebben rijksveldwachters uit Vlaardingen naar Rotterdam ge bracht een echtpaar, dat verdacht wordt van kindermoord op het eiland Rosen- burg gepleegd. Man en vrouw zijn in het huis van bewaring opgesloten. Uit America (gemeente Horst, Limb.) wordt aan de Limb. Koer. gemeld Zaterdagmiddag werd op een diepte van ruim 600 meter een heete zout- waterbion aangeboord. Deze bron levert naar schatting per minuut ruim 600 liter zeer warm en zeer helder zout water. Uit Rotterdam werd Donderdag ge meld De beruchte van D., die reeds zeven vonnissen achter den rug heeft, werd he den op het centraal-politiebureau alhier gefotografeerd. Hij zou daarna in den politiewagen overgebracht worden naar het huis van bewaring. De brutale ar restant wist zich vóór het instappen in den wagen los te rukken en nam de vlucht, het Doel water af. Op het Haagscheveer werd hij gegrepen, maar niet voordat een majoor van de politie genoodzaakt was geweest, na herhaalde waarschuwing te schieten. Het schot van 20 pas afstand gelost, trof v. D. in het bovengedeelte van het dijbeen. Het beruchte en gevaarlijke sujet is daarna naar de gevangenis overgebracht. Woensdag zou een bewoner van de buurtschap Eendracht bij Apeldoorn, verdacht van verduistering van een paard en wagen en een rijwiel, gearres teerd worden door twee veldwachters Bij hun komst schoot de man zich met een revolver voor 't hoofd. 's Avonds is hij in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Een 47-jarige borstelmaker uit Am Bterdam huurde te Delft een kamer, onder voorgevendat hy boekhouder was geworden aan een groote fabriek. De man leefde goed, leende geld van zijn hospita, maar verdween opeens, met medeneming van een pak kleeren van een student en eenige zilveren lepels van de hospita. Het ontvreemde werd te Rotterdam in beslag genomen. De oplichter is te Amsterdam aangehouden. Te Hoorn is in arrest gesteld de huis- en paardenoppasser van den fungeeren- den majoor en bataljonscommandant. De oppasser wordt verdacht tijdens af wezigheid van dien hoofdofficier een aantal kostbaarheden te hebben ont vreemd. De vorige week werd de 18-jarige S. door de politie te Nijmegen aangehouden als zijnde deserteur van het korps ma riniers en ter beschikking van de mili taire autoriteiten gesteld. Daar over zijn opzending naar Rotterdam nog niet was beslist zat hij in de infanteriekazerne te Nijmegen in voorloopige bewaring, doch Dinsdagmorgen wist hij te ont vluchten. Zijn vrijheid was echter van korten duur, daar hij al spoedig gear resteerd en naar de kazerne terugge bracht werd. Dinsdagavond wist hij echter opnieuw uit de kazerne uit te breken, met beter gevolg. Cholera. Men meldt uit Amsterdam, dat in dien zich daar heden geen nieuw geval van cholera voldoet, de militairen in de hoofdstad in garnizoen hedenavond weer in het genot van het gewone ver lof mogen worden gesteld. Naar Reuter seint, maakt de Etoile Beige melding van een cholera-geval, vastgesteld te Athus. Athus is een Belgisch plaatsje, in de provincie Luxemburg, vlak bij de Fran- sche en Luxemburgsche grens gelegen. Reuter seint uit-Gent Aan boord van Haf alhier aangeko men stoomschip Warkworth, komende van Terneuzen, heeft zich een verdacht sterfgeval voorgedaan. Alle maatregelen zijn genomen. VERVOLG BUITENLAND. Zuid-Hannover en de aangrenzende streken zijn in den nscht van Zondag door hevige onweders geteisterd. Uit Welheim wordt gemeld dat een onweer vergezeld van hagelslag in den nacht van 12 op 13 September groote schade heeft aangericht. De bliksem heeft brand gesticht in vele dorpen, waardoor ver scheidene boerenhoeven in asch werden gelegd. Ook uit Diessen, aan het Am- mermeer, kousen berichten over onweer en waterschade. Uit Heiligenstadt wordt gemeld, dat het onweer daar nog erger was in zijne verwoestingen, dan dat op 4 Februari van verleden jaar. Van Zaterdagavond 9 uur tot Zondagmorgen 6 uur woedden er onafgebroken een heele reeks hevige onweders. Tusschen Beuren en Bodenrode had een soort wolkbreuk plaats. De Leine trad buiten hare oevers. Te Beuren en Wingerode drong het water in huizen en stallen. De dieren stonden tot aan hun lijf in 't water. Doode schapen, geiten en var kens dreven 's morgens in de Leine. Te Wingerode stortten twee schuren in, welke door het water ondermijnd waren. Te Heiligenstadt stortte ook een gebouw in. De na de laatste overstroo ming te Heiligenstadt hei bouwde bad inrichting is ook weer meegesleurd. Ook de bruggen over de Leine zijn weggerukt. Alleen een houten noodbrug is blijven liggen. Zij vormt nu de eenige verbinding tusschen de stadsdeelen, rechts en links van de Leine. De ge meenteraad van Heiligenstadt is aan stonds bijeengekomen om maatregelen te nemen. Ook in den omtrek zijn overal door het water groote verwoestingen aangericht. De velden en hoeven bieden een treurig schouwspel van vernieling aan. Op verschillende plaatsen is er ook brand gesticht door den bliksem. Dergelijke berichten komen eveneens uit Quedlinburg, Halle, Mühlhausen en andere plaatsen. In de Perzische provincie Loeristan is een pretendent opgestaan. Hij heeft zichzelf tot Sjah uitgeroepen heeft een legertje op de been gebracht en heft belasting. De pretendent breidt de gren zen van het gebied, waarbinnen hij zijn macht uitoefent, naar alle kanten uit. De regeering te Teheran heeft tegen den opstandeling een leger van 400 man met 4 kanonnen afgezonden. Niet ver van Calcutta is er op den Oost-Bengaalschen spoorweg een bom naar een trein geworpen. Ze trof den postwagen, waarin een groote hoeveel heid voor een bank werd verzonden, anderhalf millioen roepijen. De wagen werd zwaar beschadigd, maar de trein ontspoorde niet en er werd ook niemand getroffen Op de gemeentelijke school te Willes den (Engeland) schenen nog al veel meisjes te gaan, wier hoofdhaar den schoolarts aanleiding gaf de ouders aan te schrijven, dat het voor de zindelyk. heid en de veiligheid van andere school-1 meisjes wenschelijk was hun kinderen het haar kort te laten dragen. Maar slechts enkele ouders gaven aan het verzoek gehoor. Ze bij de wet te dwingen wat de dokter wel zou willen, ging niet zoo beduidden hem zijn rechtskundige raadslieden- Toen bedacht hij er iets anders op. Hij schreef aan de ouders, wier dochters niet zuiver op het hoofd waren het waren er zeven of acht dat, als over 24 uur de toestand niet verbeterd was, hij de kinderen ergens zou brengen, waar hun kapsel in orde zou worden gemaakt. Toen die bedrei ging niets aan de zaak veranderde, kwam Maandagmiddag een gasthuiswa gen, anders bestemd voor besmettelijke zieken, voor school rijden, meteen ver pleegster die de bewuste meisjes kwam ophalen. De kinderen wilden niet en er volgde op school een worsteling om ze mee te krijgen. Het gerucht daarvan verspreidde zich ras in de buurt, en binnen korten tijd stond de speelplaats vol van wel tweehonderd moeders, die verontwaardigend hun kinderen opeisch- ten, want men had verteld, dat alle meisjes mee moesten. De wagen, waarin de zeven of acht meisjes met de onzui vere haren gesleept waren, werd om singeld en zoo dreigend was de houding van de menigte, dat de kinderen werden losgelaten en de wagen met de verpleeg ster alleen wegreed. In een clandestiene fabriek van vuur werk tè Riace (Calabrië) is een bom ontploft. Drie gebouwen zijn ingestort. Er zijn twaalf dooden en twee gewonden. Aanbestediii^en. tfloop lanbestedin^ën. ADVERTENTIEN. Gen tieren. Gepasteuriseerde Roomboter onder Rijkscontröle. De Staat waarborgt de zuiverheid onzer boter. Prijs per 1 Kg. f 1.40, per Kg. f 0.70. lederen werkdag aan de fabriek ver krijgbaar, en te Heusden bij W. v. HEL DEN, Wed. NIEUWKOOP, A.KRAAI en J. VERHEIJ. Uwe VAN NELLE's Koffie en Thee bij OO Steeds voorhanden soorten K.OFF1E in prijzen van: Rood Merk 60 ets. per pond. Zwart 54 Groen 52 Paars 50 No. 9 45 No. 10 40 25, 20, 16 en 14 ets. per ons. Beveelt zich aan tot het leveren van Koloniale- en Grutterswaren. Verschillende soorten Voer-Artikelen als: Varkensmeel van f3.904.20 per 100 pond. Mais per 5 pond 22£ cta.„ Gerst 5 22£ Gemengd Kippenvoer 26 ets. per 5 pond. Aanbevelend ALS BOVEN. Hoogstraat, GORI^CFIEH. HANDEL IN: Ie SOORT Kapitaal f 500.000.- waarvan geplaatst f 357.000.- waarop gestort 50% f 178.500.-. De Directie deelt mede dat van de 1000 aandeelen harer Yennootschap ieder groot f 500.nog 286 aandeelen ter plaatsing beschikbaar zijn. Zij stelt de inschrijving hierop open onder de voorwaarden die in eene Pros pectus nader zijn vermeld. Op elk aandeel moet 50 pCt. f 250.worden gestort. Prospectussen met inschrijvingsbiljetten worden op aanvrage gaarne toegezonden. MR. F. FERNHOUT. De Directie: J. W. MEKKING. WI.J K Groote straat iio. 264. Kapitaal: 30 millioen gulden. Reservefondsenf 1.300.000. Opent credict tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépót en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. SADEE, Commissionnair in Effecten. HUISHOUD- en LANDBOUW-ARTIKELEN, Gegoten en Geëmailleerde KEUKENFORNUIZEN, GASORNAMENTEN en COMFOREN. Tevens verkrijgbaar de echte GRAETZIN HANG-GLOEILICHT- BRANDERS en -KOUSJES. AANLEG VAN GASLEIDING. Prima Emaille. Concurreerende prijzen. Stoomdraaiery en Reparatie van Gas- en Petroleum motoren. Tegenover Hotel HOL. compleet in twee deelen, roy. 8o; geb. in half leder f 8.75 per deel. 't Bezit van dit werk voorkomt veel nadeel en schade; het zakelijke van het menschelijk kunnen en weten is in deze 2 deelen samengeperst. Het is daardoor het nuttigst en tevens het goedkoopste boekwerkwant de grootste zonde in de wereld, die het zwaarst wordt gestraft is: OWVFTFA» 1111111 Die geregeld één gulden per maand wil betalen behoeft niet onwetend te blijven en kan in het bezit komen van dit werk. Op aanvrage wordt het prospectus gratis gezonden, door den 22 Sept. Min. van Waterstaat, het uitvoeren van baggerwerk in het Vnilegat nabij (le haven van Nnmans- dorp. Raming 15.000. 29 Sept. Min. vin Waterstaat, het maken van een strekdam en het uitvoeren van baggerwerk in de Boven- Merwede nabij Woudrichem, Raming f 80,000. 30 Sept. Prov. bestuur van Noord-Holland, het ge deeltelijk vernieuwen van den kaaimuur langs de Noord zijde van de haven op het eiland Vlieland, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming f 6450. 18 Oct. Min. van Waterstaat, het maken van eene doorsnijding in de rivier de Vecht met bijbshoorende werken bij Junne, gemeente Ambt-Ommen, provincie Overjjsel. Raming 28.000.' 15 Sept. Prov. bestuur van Noordbrabant, het voort zetten der verbetering van de oeververdediging langs de Zuid-Willemsvaart in de provincie Nosrd-Brabant. Ra ming f 14.'i(;0. Laagste inschr. Th. Blijlevens Azn., Made, f 12,880. 15 Sept. Het departement van koloniëo, den bouw van een kazernement voor de Koloniale Reserve te Nij megen. Laagste inschr. Willemse, Vreeswijk, f 848,88"". 16 Sep. Holl. Electr. Spoorweg-Mij., het maken van grond-, kunst- en overgangswerken, leggen van sporen, wissels en het nitvocren van eenige andere werken ten behoeve van den spoorweg Onde Wetering—Leiden. Minste inschr. Ch. de Velder, Amsterdam, f 473,827 zand ter verrekening 0.44 per M3, GEBRUIKS AANWIJZING ROND IEDER STUK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 6