Bmw-, lei-, Hooi- en j. elekan, Firma Soesman, „In de Kleine Winst." is veler te cooselleerei. w. van raamsdonk, G. BOS Co., AMSTERDAM. FRUIT, ONTVANGEN: Fantaisielioeden, Fruit. Fruit. directe afrekening en geldopzeuding. NIEUW. NIEUW. ZSCH MELASSE-VOER. l! Dr. J. CASPAftKE, Spralmr voor Zeeuw- en Geestes-Zietten publiek verkoopen: Commissionairs, Onze bekende sorteering Firma JAH W. LIPPITS, Hinthamerstr. 010, 'sBosch. VELLEMAN A TAS, O. HAVERMANS, Havendjjk, Gorcum. Notaris H. ANDERSON te Gorinehem, Openbare Veiling en Verkoopiug Stoomboot-Maatschappij Hout- en Rietgewas en Boonien. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, Bouwland, bevelen zich beleefd aan voor den verkoop van aan de Amsterdamsche Markt. Verkooprekeniug en desgewenscht betaling terstond 11a verkoop. Jflarnixstraat 254, Amsterdam, Intercommunaal Telefoon 6085 en 1776. wethouders gingen hern complimentee ren-; in optocht werd hij, met zijne respt. 75, 70 en 67 jaar oude kinderen, - het huis van den voorzitter der hestcotnmissie, den heer Van Hiel gereden, waar hem de eerewijn werd aangeboden, 's Middags was er een feestmaaltijd en werden alle verpleeg den van het gesticht gul onthaald, terwijl een schitterende gas-illuminatie feestdag besloot. De minister van landbouw, nijver heid en handel, gelet op art. 2 van het Kon. besluit van 21 Mei 1900 no. 91, waarbij premiën zijn uitgeloofd voor het dooden van zeehonden binnen het watergebied van het rijk, heeft: lo. bepaald, dat, met ingang van 1 October, ook to Zoutkamp (gemeente Ulrum) gelegenheid wordt gegeven tot het toonen van gedoode zeehonden,ter verkrijgen van de geloofde premiën 2o. ter algemeene kennis gebracht a. dat gedoode zeehonden ter verkrij ging van de premiën in de nagenoemde gemeenten kunnen worden getoond Provincie Noordbrab'antBergen op Zoom. Provincie Zuidholland Brielle, Hel- levoetsluis, Maassluis, Ouddorp. Provincie Noordholland Den Helder, Terschelling, Texel, Urk, Vlieland, Wie- ringen. Provincie ZeelandBreskens, Brou wershaven, Bruinisse, Haamstede, Neu zen, Tholen, Veere, Vlissingen, Yerseke. Provincie Friesland Harlingen, Nes op Ameland, Oostdongeradeel, Schier monnikoog. Provincie GroningenFinsterwolde, Ulrum, Usquert. b. dat met betrekking tot het ver- leenen der premiën de volgende bepa lingen zijn vastgesteld: De premie bedraagt f 8 voor een zee hond van het vrouwelijk eu f2.50 voor een van het mannelijk geslacht. De gedoode zeehonden moeten wor den getoond aan den in een der boven genoemde gemeenten daarvoor door den burgemeester aangewezen persoon. In tegenwoordigheid van dien per soon, die van het vertoonen koste loos eene verklaring afgeeft, moeten de voor vinnen van het gedoode dier worden verwijderd. Geen premiën wor den gegeven voor zeehonden die bij het vertoonen de voorvinnen of een der voorvinnen missen. De zeehond blijft ter beschikking van den aanbieder. Zij die aanspraak hebben op eene premie doen daarvan blijken door in zending aan het departement van land bouw, nijverheid en handel van eene declaratie in duplo voor het hun toe komende bedrag, vergezeld van de daar toe betrekkelijke verklaringen. Formu lieren voor het opmaken dier declaratie kunnen belanghebbenden kosteloos ver krijgen bij den persoon aan wien de gedoode zeehond moet worden getoond. Indien blijkt, dat ter verkrijging van premiën bedriegelijke middelen zijn aangewend, wordt die premie niet uit gekeerd en zal de bedriegelijke handel wijze ter kennis worden gebracht van den betrokken officier van justitie, op dat deze, zoo daartoe termen zijn, tegen den schuldige een stafvordering kunne aanhangig maken. Men schrijft uit IJmuiden: De nieuwe Zweedsche onderzeesche boot Hvalen, commandant Magneson, van Fiume naar Stockholm, is Woens dag binnen de hoofden aangekomen met een gebrek aan het roer. De sleep boot Vischploeg verleende hulp en bracht den Zweed aan den steiger. Het gebrek zal te IJmuiden worden hersteld, waarna de onderzeesche boot haar reis zal vervolgen. Uit Vlaardingen schrijft men hier over: Toen Dinsdagmorgen het hier thuis behoorend loggerschip VL 51 Alida Adriana, schipper F. Bakker, ter vis- scherij uitzeilde, trof het in de Noordzee aan de Zweedsche onderzeesche boot Hvalen, die met seinen de hulp van den logger inriep. Naderbij gekomen bleek den schipper, dat het stuurstel van de Hvalen onklaar was en de boot daardoor stuurloos ronddreef. Overeen gekomen werd dat de VL 51 de Hvalen den Waterweg zou binnenbrengen en, nadat van den logger door middel van een sleeptros verbinding was gemaakt, werd koers gezet naar den Hoek van Holland. Kort voor den Waterweg moest de VL 51 echter wegens windstilte ten anker komen en in de kalme zee ge lukte het aan boord van de Hvalen het stuurstel weder in orde te brengen, waarna een officier van de onderzeesche boot den schipper van het loggerschip voorsloeg, den voorgenomen tocht op te geven tegen ontvangst van een kleine vergoeding, waartoe echter de schipper alleen na onderteekening van de in het begin gemaakte overeenkomst te vinden was. De officier weigerde dit als zijnde daartoe niet gemachtigd. Toen de logger den volgenden mor gen den tocht wilde voortzetten, brak de verbindingstros, die binnengehaald aan boord van de VL 51, gedeeltelijk door het rijen van het schip bleek te zijn doorgevijld, doch ook met een mes t« zijn bewerkt. Van de Hvalen werd daarop te kennen gegeven, dat verdere hulp niet meer noodig en gewenscht was. Van een en ander heeft de bemanning van het. loggerschip te bevoegder plaatse aangifte gedaan. Men meldt verder uit TJmuiden: Donderdagmiddag kwam te IJmuiden mr. Tideman, advokaat te Bloemendaal, om namens de reederij van den Vlaar- dinger logger Alida Adriana, kapt. Bakker, reeder P. van Gelder, beslag te leggen op de boot Hvalen. De ad vokaat beweert, dat de onderzeesche boot nog geen oorlogsschip is en dat de commandant moedwillig den sleep tros, waarmee de logger de onderzee sche boot op sleeptouw had gehad, heeft gekapt. De commandant verjoeg den advokaat en den deurwaarder van het schip en vertrok onmiddellijk met den vice-consul van hier naar 's-Gravenhage om aan het ministerie (het Zweedsche gezantschap?) een oplossing te krijgen. Men meldt nader uit IJmuiden: Mr. Tideman heeft zich met een uit voerig telegram tot den minister van buitenlandsche zaken gewend, waarin hij, na mededeeling van de' toedracht der zaak, bericht, dat hem later is ge bleken dat Hvalen inderdaad een Zweedsch oorlogsschip is en een pas heeft om in Nederlandsche havens te komen. Mr. Tideman heeft daarop den com mandant zijn verontschuldigingen aan geboden, die wel persoonlijk werden aanvaard, doch niet voor de Zweedsche natie. Het bezoek van den commandant aan don minister (gezant?) zal dan ook zijn om zijn beklag ip te dienen. De onderzeesche boot Hvalen (de Walvisch) is van een nieuw type, voor zien van drie gas-oline-motoren, en heeft de grootte van onze gewone tor pedo-booten. De bemanning bestaat uit 17 koppen. Men schrijft uit den Haag: Vrijdag heeft de commandant verge zeld van den attacbé bij het gezant schap van Zweden alhier aan het minis terie van buitenlandsche zaken beklag er over gedaan, dat de advokaat mr. Tideman en een deurwaarder gisteren te IJmuiden wederrechtelijk het oor logsschip hebben betreden. Uit naam van den minister van bui tenlandsche zaken werd aan de heeren voorloopig leedwezen betuigd over de door genoemde Nederlanders gepleeg de handeling, in afwachting van het onderzoek, dat naar het voorval zal worden ingesteld. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat een Zweedsch vaartuig op weg naar Londen, door den onderzeeër gepraaid, zijn landgenooten wel voor 10000 kronen naar Londen heeft willen medenemen, maar toen de commandant in dit accoord niet trad, hen aan hun lot heeft overgelaten. Men schrijft aan de Leeuw. Ct. uit Zwaagwesteinde Naar men zegt, moet P. Prins, die de vorige week uit het huis van be waring te Heerenveen ontvluchtte, nog denzelfden nacht alhier bij zijn vrouw zijn aangeland en zou hij tijdens het locaal onderzoek der politie verstop pertje gespeeld hebben onder de bed stede. Thans is de vogel gevlogen. Eergisternacht moet hij „gehoed en gebefd" ons dorp hebben verlaten; hij zou zich thans reeds op Duitsch grond gebied bevinden. Dat het den als han delsreiziger verkleeden vluchteling niet moeilijk viel zijn fietstocht tot aan de grenzen ongehinderd voort te zetten, is zeker geen wonder. Uit den Geestersingel te Alkmaar is het lijk opgehaald van een onbekend, als heer gekleed manspersoon. Zijn hemd was gemerkt met een monogram r. M. In zijn zakken zijn slechts een zakdoek en een knevelborsteltje gevonden. Dinsdagavond ongeveer halfnegen, heeft de man het café van den heer Rolf bezocht, waar hij eenigen tijd met de dochter heeft zitten praten, wie hij vertelde, dat hij naar Rotterdam, Den Haag, Amsterdam en naar Haarlem was geweest. De bezoeker had een pa- rapluie bij zich en droeg een horloge aan een gouden of doublé-ketting. De parapluie is door een agent van politie geheel verscheurd in een boschje nabij het kruithuisje teruggevonden; van het horloge geen spoor. gemeld, dat bij de eerste huiszoeking bij den zoon Klaas in de lade van het kabinet tusschen de kleeren gevonden is een zakboekje, waarin aanteekenin- gen van den vader over den verkoop van schapen. Ook stond in het boekje, waaruit geen bladzijden waren gescheurd, de handteekening van den vermoorden schaapherder Jan Winters. Over de herkomst gevraagd, kon Klaas geen inlichtingen geven. ADVERTENTIEN. door de Notarissen J. KERKHOVEN te Werkendam, en W. J. H. VERHEGGEN te Breda, voor den Heer H. J. B. Hane- graaff van der Colff, en Mejuffrouw A. H. A. Hanegraaff van der Colff, op Woensdagen 29 September en ft October 19©9, telkens des namiddags 3 uur precies, in het Socie- teitslokaal „Kieboom" te Woudrichem, van 16.35.50 Hectaren J onder Woudrichem, Rijswijk, Almkerk en Sleeuwijk, in 9 koopen; omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten Kan tore van de Notarissen. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Maaslandstraat 0 33, VBOSCH. Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- liandsche accuorden, maken van Contracten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Rillfike Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. De van ouds bekende heeft een prachtige HÏenvre aanvulling in hare collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, Overgordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen,gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sortcr-riug; Karpetten, Kapok en Veeren voor Redden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, HEIISDEM. Rrecstraat. Het gerechtshof te Arnhem veroor deelde Donderdag W. P., bakkersknecht te Apeldoorn, wegens moord op zijn patroon, tot twintig jaar gevangenis straf, met aftrek van de reeds preven tief in hechtenis doorgebrachten tijd, zulks met vernietiging van het vonnis der Zutphensche rechtbank, waarbij hij tot vijftien jaar was veroordeeld. De eisch was levenslange gevangenisstraf. Te Gendringen is Woensdagmiddag een 12-jarig meisje, R. M., door den bliksem gedood. Uit Hoogeveen wordt omtrent den moord te Koekange aan de Zw. Ort. Vereenigde Heusdensche Dientsregeling 1 lei L October. Rosch -Heusden- Gorincheui- Dordrecht-Rotterdam. Heusden-Qorinchem. Van Heusden naar Gorinehem Zondag v.m. 8,n.m. 3, Baandag, v.m. 1.30, 4.5.30, 6.30, n.m. 1.4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uu£J Van Gorinehem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. Baandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.30 uur. Rosch-Grorinchem. (1 April1 November). Baandag. Van Gorinehem nm. 12.va» Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinehem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur. Zaterdag, van Gorinehem v.m. 6.n.m. 3.30 uurvan Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur. Baandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12 uur; van Heusden n.m. 1.15 uur. EXTRA VEEDlEVSTs Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij zigde dienst. Heusden-Rottcrdam. Van HeusdenMaandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 4.30 uur. I Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. A6KNT te Heusden: 6. laliagre. Directeur: L. Dïï BEER Gorinchem. Arts, D.4QELI JkS, behalve op Zon- en Feestdagen van 1 tot 2£. Zuidwillemsvaart 43, 's-Bosch. zal Woei>sdag30 October1999, nam. 3 uur precies, in het café „ZWETS", a.d. Sasdijk, te deWerken, publiek verkoopen: onder Werkendam en Dussen: Alles omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van den Nota ris en op aanvraag franco door hem wordt toegezonden. zal op Maandag 31 September 1999 bij inzet en op Maandag ■1 October 1909 bij toeslag, tel kens des middags om 13 uur in de Doelen te Gorinchem, 5 Boomgaard en Rouwland aan de Kerkstraat te Gen- deren, groot 54,93 Aren, bewoond door den Eigenaar. 2. Het Weiland aan_de Kerkstraat te Genderen, Sectie D, no. 707, groot, 34,10 Aren. Massa der perceelen 1 en 2. 3. Het Huis en Erf met aan de Meerstraat te Genderen, bewoond door A. NIEUWKOOP, groot 8,50 Aren. 4. Het Weiland „de Kanie" aan de Kerkstraat, afkomstig van L. VAN DER BEEK, groot 1,30,50 Hectare. Betaling 1 Januari 1910. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. Raamsdonkveer. Boek.- om. Papierliandel. Depot Nederl. Bijbelgenootschap. Levering van BOEK- en STEENDBUKWERK. AGENT: Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Adres: Frnitmarkt en Prinsengracht 417—419. Tel. nnmmer 523. Telegram adres: Bosco. RefereutieTwentsche Bankrereenigiug. Hofleveranciers, Opgericht 1823. in alle prijzen. Elor.ialiuoRchfusOattersby, enz., enz. Aanbevelend, Ondergeteekenden blijven zich steeds aanbevelen voor den verkoop van alle soorten Vruchten en zullén steeds den ouden stelregel handhaven: Commissionnairs Fruitmarkt, Op aanvraag worden verzendingsadressen franco per post toegezonden. Het beste es goedkoopste van alle BEL4SSE-V0ER. Door den Hoofdagent der Handelsvereeniging „Amsterdam" is onder- geteekende voor torinrhen» en Omstreken ais VERK00PER aangesteld, tot wien men zich heeft te wenden voor den wederverkoop. Naar 's-Bosch. Naar Gorinchem. Voor het Kroondomein,Rentambt Werkendam, 48 H.A. 4-jarig Griendhout, eenig Ritterwilg en Rand voor 't mes af, de Slikteen uit 51 H.A. 1-jarig Gl'ieildhout, (rood en grauw afzon derlijk), 92,50 H.A. Rietgewas, 11 Canadapopulieren op Kroon en Zalm, eo ÏO W ilgen hoornen op Leentjesplaat en Jantjesplaat. Voor de eigenaren van Steenenmuur, 2.85 H A.4-jarigGriendliout en4.91.30 Rietgewas aan den polder. Namens den Heer B. C. VERDOORN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2