Pink Pillen S. Spiero, KiBtleeraar te 's- 20 prachtige Luxe Paarden en Poddy's, van Heusden naar Drunen is veler te coralteeren. Hei land. Bouwland Meid-alleen, dagelijks, behalve Zondags K. VAN DEN BERG. Dr. J. CASPAÜIE, Spreeknnr voor Zenuw- ei Geestes-Ziekten m in fiool en Mandoline. Gezaagd IIOUT, Notaris KERKHOVEN ie WerMa, Notaris KERKHOVEN te Werkendam, Notaris KERKHOVEN te ferkeniam, BOUW- en WEILAND. Notaris KERKHOVEN te WerMam, Zij die ongeneeslijk waren verklaard, zijn door de Pink Pillen genezen, Door uitsluitend Sunlight Zeep te gebruiken blijft het linnen en tafelgoed zoo wit als sneeuw. Prijs 25 cent. Openbare Verkooping Notaris KERKHOVEN te Werkendam, Hout- en Rietgewas en Boomen. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, afdrukken zijn van bebloede vingers. Oorijzer en gordijn zijn naar Arnhem gebracht, waar de vlekken worden ge- photografeerd en vergroot. Afdrukken van de vingers der verdachten zijn te Assen genomen. Teekenend zijn de woorden van den eenen verdachten Bakker, die antwoord de, toen rijksveldwachter Scholma hem arresteerde en tot hem zei, dat hij nog eens meegaan moest naar de woning van zijn vader„Daar hoef ik toch zeker niet alleen mee naar toe. Dan moet Roelf ook mee". Ten huize van de gebroeders Bakker werden eenigekleerenin beslaggenomen, waarin bloedvlekken zaten. Dat bloed is bij onderzoek gebleken menschen- bloed te zijn. Tegen de beide verdachten Roelof en Klaas Bakker is door de arrond. rechtbank te Assen rechtsingang ver leend. Dezer dagen werd in een sigaren winkel aan den Stationsweg in Den Haag een valsche rijksdaalder in beta ling aangeboden, doch geweigerd, daar men dadelijk de echtheid van het stuk in twijfel trok. De nabootsing is vermoedelijk ge schied langs galvano-plastischen weg, daar de beeldenaar Willem III zeer mooi is. Ook het randschrift ont breekt niet. De afwerking was overigens slordig, zoodat het bij aandachtige be schouwing met het bloote oog zichtbaar was, dat het stuk uit drie deelen be stond. Ook op een politiebureau te Rotter dam is een valsche rijksdaalder met de beeltenis van koning Willem III en het jaartal 1875 gedeponeerd. Het val sche stuk is door een conducteur van de Rotterdamsche Trarawegmaatschap- pij in den trein van Numansdorp van een onbekende ontvangen. W. H. S., die in het huis van bewa ring te Tiel voor een reeks van mis drijven boet in de laatste zitting der rechtbank aldaar werd hij wegens diefstal tot 2 maanden veroordeeld doed Vrijdag een poging om uit te breken. Een spijl uit een venster had hij reeds los, toen het bemerkt werd. Reeds vroeger brak hij uit. Onder herig verzet en uitingen van razernij is hij zwaar geboeid, onder geleide van een politiemacht vau 7 man, naar Arnhem overgebracht. Zaterdagavond werd ten huize van v. d. H., in de Veestraat te Tilburg, een begin van brand ontdekt, die in den aanvang bedwongen werd. De om standigheden gaven den commissaris van politie aanleiding den 18-jarigen zoon van v. d. H. te arresteeren, welke jongen bekend heeft den brand gesticht te hebben. Te Barneveld is Zondagnacht bij den landbouwer H. v. d. Pol ingebroken. Uit een gesloten kabinet is ruim f300 aan bankpapier gestolen. De dader, de 16-jarige E. J. K., is gearresteerd en naar Utrecht overgebracht. Het hotel Ter Brake te Vriezen veen wordt verlicht doer acyteleengas en de machine voor gasontwikkeling staat in den tuin ongeveer 60 a 70 meter achter het huis. Toen Zaterdagavond gaslucht geroken werd, begaf de bediende zich met een lantaarn naar het steenen gebouwtje, waarin de machine geplaatst was. Bij het openen van de deur vloog het geheele gebouwtje met een knal, die door het geheele dorp en zelfs nog veel verder werd gehoord, uit elkander. De bediende J. Kondebrink was ach terover gevallen en werd met brand wonden overdekt opgenomen. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis te Almelo; zijn toestand is bevredigend, doch een wonder mag het genoemd worden, dat hij door de wegvliegende steenen en stukken hout niet onmid dellijk is gedood. In het hotel en andere in de buurt staande huizen zijn door den schok verschillende ruiten gesprongen verdere ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Men meldt uit Leiden: De politie heeft den vermoedelijken dader van den moordaanslag op het oude echtpaar Spijker te Hazerswoude in handen. Het zou een neef zijn van den ouden heer Spijker, slagersknecht, wonende te Bodegraven. Na een twist met zijn broeders zouden deze, die ook van het geval wisten, het hem hebben verweten. Volgens later bericht is hij weer op vrije voeten gesteld. Te Hansweert zijn twee gevallen van Aziatische cholera vastgesteld. Vrijdag bij den kleermaker en barbier C. Flipse en Maandag bij zijne echtgenoote. De strengste maatregelen zijn geno men met het oog op de scheepvaart. Vier personen, onder wie 2 kinderen van het echtpaar Flipse, zijn in obser vatie overgebracht naar de rijks-zieken barak. Ook de broeder, die in de woning was gegaan en die deze niet mag ver laten, zal naar de barak worden ge bracht. Uit Hansweert schreef men Dinsdag Bij het bacteriologisch onderzoek aan de seruminrichting te Rotterdam van uitwerpselen van den broeder van den kleermaker en barbier C. Flipse, den eersten cholerapatiënt alhier, zijn ook cholerabacillen aangetroffen. De toestand van de drie patiënten is bevredigend. Blijkens mededeeling van den bur gemeester van Utrecht heeft zich in de gemeente Lopik een geval van cholera aziatica met doodelijken afloop voorge daan en wordt in verband hiermede bij hernieuwing gewaarschuwd tegen het water in de rivieren, vaarten, grachten en andere waterloopen. Zaterdagmiddag werd door het Kon. Nederl. Metereologisch Instituut te De Bilt een zeer sterke magnetische sto ring waargenomen. Naar men weet worden dergelijke magnetische stormen, tegelijkertijd waargenomen over de heele aarde. De buitenlandsche bladen staan er dan ook vol van. En Reuter seint er over uit Stockholm „Zaterdagavond is hier (Stockholm) een prachtig noorderlicht waargenomen. Tengevolge van den magnetischen 9torm van Zaterdagmiddag is een volledige storing ingetreden van de telefonische en telegrafische verbinding van Stock holm met alle steden in Midden-Zwe den." Ook in Londen, en elders in Enge land, is er storing geweest op de tele graaflijnen. Telegraaf autoriteiten in En geland moeten hebben verzekerd, dat een zoo hevige magnetische storm als j.l. Zaterdag is voorgekomen, in Enge land niet is waargenomen zoolang daar een telegrafische dienst bestaat. Ook in New-York was er Zaterdag storing op tal van telegraaflijnen. Zaterdagnamiddag had te Vlissingen een treurig ongeluk plaats. Doordien mej. J., in de Molenstraat aldaar, met haar rokken aan een brandend petro- leumtoestel bleef hangen; vatten haar kleeren vlam. De ongelukkige vluchtte de straat op, waar haar van alle kanten hulp werd verleend. Men slaagde erin het vuur te blusschen, maar de vrouw was zoo ernstig gewond, dat men haar meer dood dan levend in haar woning bracht, waar twee dokters de eerste hulp verleenden en adviseerden om de vrouw onmiddellijk naar het gasthuis over te brengen. Daar is zij 's avonds aan de bekomen wonden bezweken. Tot het laatste oogenblik was de vrouw bij volle bewustzijn. Haar man is onderofficier bij de marine en thans in Indië, /anwaar hij op het laatst \an dit jaar naar huis keert. Volgens een te Nieuwediop ontvangen draadloos bericht van den stoomschoe- ner „Zeehond" is het stoomschip „City of Rochester," thuisbehoorend te Sun derland, nabij Doggersbank gezonken. In de nabijheid dreven een omgekeerde sloep en zwemvesten. Van de opvaren den was niets te ontdekken; de masten van het schip steken ongeveer twaalf meter boven water uit. De „Zeehond" is tot den morgen in de nabijheid gebleven en heeft toen de reis voortgezet. Door W. P., door het gerechtshof te Arnhem tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens moord op den bakker Scholten te Apeldoorn, is cassatie aan- geteekend. Zijn de geneesmiddelen die u aangeprezen waren, mislukt, weifel dan niet, neem van daag nog de Pink Pillen, dezen zullen u niet te leur stellen. Zij zuiveren en verrijken het bloed, geven krachten, wekken de eet lust op, versterken de maag, regelen en vergemakkelijken de spijsvertering. Zij zijn krachtdadig en dus om deze reden een goedkoop geneesmiddel. Het is het genees middel dat de grootste regelmatigheid in zijne resultaten aanwijst. Over geheel de wereld hebben zij verkregen en verkrijgen zij voortdurend snelle genezingen van zieken die voor ongeneeslijk waren verklaard, en zij hebben in heel wat gevallen een be wondering gewekt die met een werkelijke verwondering gepaard ging. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, al- gemeeue zwakte, zenuwzwakte. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Hurgerlüke Klund. Meeuwen, van 31 Aug. tot 27 Sept. Ondertrouwd: W. J. A. Estré, 24j. en E. A. van der Beek, 24 j. Drongelen, van 1 tot 27 Sept. Ondertrouwd: J. van der Koppel, 24 j. en C. Strik, 21 j. Zuilichem, van 26 Aug. tot 26 Sept. Marktberichten. Rotterdamsche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del: Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 27135 stuks. Hoendereieren van f 5,f 6,per 100 stuks. Veel vraag. Weinig aanvoer. VHertogenbosch. 27 Sept. Op de heden gehouden markt van vet'e kalveren waren aangevoerd 134 stuks. Eerste kwaliteit gold van f 0,52 tot f 0,56, tweede kwaliteit van f 0,46 tot 0,52, derde kwaliteit van f 0,40 tot f 0,46. Woudrichemsehe Yischmarkt. Zalm f 1.50 f 1.80 p.p. Paling 0.40 0.55 Snoek 0.30 0.40 Witvisch 0.08 0.15 Snoekbaars 0.25 0.40 Bliek 0.15 0.20 Alvers 2 cent. Schotjes f 0,70 f 1,60 per stuk. Houting 0,16 0,30 Zeelt 0,30 0,45 kilo Baars 0,24 0,35 Voorn 0,04 0,06 Groentenreiling Woudrichem. Blauwputten f 2.10 f 2.30 p. mud. Witte Kralen Schoolmeesters Blauwen Zeeuwen Eigenheimers 1.90 2,55 Diverse peren 2.9. Kroet Appelen 1.30 6. Kroetappelen Prinsessenboontjes f 0.20 4 f 0.35 per kin. Witte kool 2£ 5 cent per stuk. Roode 3è 5 ji Perziken 2£ A 4 cent p. stuk. Abrikozen f 0.40 fl.100 stuk. 2.20 2.40 1.85 2.40 2.40 2.80 Waterhoogte Maastricht (brug). 27 Sept. 0.34 M. beneden 0. 28 0.36 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 Sept. 1.67 M. boven 0. 28 1.63 CORRESPONDENTIE. H. H. Correspondenten worden beleefd verzocht hunne Nota's over het afloopende kwartaal zoo spoedig mo gelijk althans vóór 15 October in te zenden. Later inkomende opgaven worden niet meer ingewacht. DE ADMINISTRATIE. Nd* ertes» tiën. GEBRUIKS AANWIJZING ROND IEDER STUK. Sunlight Zeep Schaaf]es, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. Wegens ziekte der tegenwoordige dienst bode wordt met November te Heusden ver langd eene bekwame P. G. Adres onder letter A of in persoon bij Uitgever dezes. Goede getuigen vereischt. Van af heden staan TE KOOP: bij W. BROKKEN, Hotel „De Zwaan" te Besoijen, groote en kleine, mak in Tuig bij Automobiel, Spoor en Tram. ingaande 1 OCTOBER a.s., op de treinen van 7.09 en 7.30 uur voormiddags. Vertrek van „Concordia" 6.30 uur. Aanbevelend, -£L:rts? DAGELIJKS, behalve op Zon- en Feestdagen van 1 tot 2£. Zuidwillemsvaart 43, 's-Bosch. Openbare Verkooping beveelt zich bij deze aan, voor Heusden eu Omstreken, tot het geven van in het Hotel CONCORDIAte Heusden. in kavels, a contant, door op l'r{idag; 1 October I909. des namiddags 2 uur precies, vóór het Café D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk. Op het terrein te bezien des middags vóór de verkooping. DOOR op Donderdag 28 October '09, des namiddags t uur precies, in het Café D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te Dewerken, van: A. 41.07.26 H.A. 4-jarig Houtgewas, in 12 perceelen. B. Ongeveer 30 H.A. Rietgewas? in 6 perceelen. Aan- en op „De Bloemplaat" of „De Dood", onder Made en Drimmelen. Aanwijzing op alle werkdagen en inlich tingen te bekomen bij J. E. VAN BREU- GEL, op den polder „Boerenverdriet", nabij den Nieuwendijk en ten kantore van den Notaris. Alles omschreven bij boekje, gratis ver krijgbaar ten kantore van den Notaris, die het ook op aanvraag franco zal toezenden. zal op Donderdagen 9 en 14 Oc tober 1909, telkens des voormiddags 11 uur precies, in het Café „Heijkoop" te Almkerk, voor de Weduwe eu de Erven van den Heer NIJS DE LEEUW, krachtens rechterlijk bevel, VEILEN EN VERK00PEN: Het perceel Wcilaild, genaamd „de Negentienhont", in den Duil, aan de Waard- huizensche steeg, onder Waardhuizen, kadastraal bekend gemeente Emmikhoven, sectie A, nummer 153, groot 2.52.80 H.A. Aanvaarding einde weiseizoen 1909. Inlichtingen té bekomen ten kantore van den Notaris en mede ten kantore van No taris Mr. J. P. VAN DEN BRINK te Al- blasserdam. onder Kleeuwük. zal op Donderdagen 9 en IT Oc tober 1909, telkens des namiddags 2 uur precies, in het Café SPRENGER te Sleeuwijk, veilen en verkoopen: 8.32.77 H.A. Houwlailll, genaamd „De Breeder omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van genoemden Notaris terwijl mede inlichtingen te bekomen zijn bij den Opzichter H. OTTEVANGER te Woudrichem. zal Woen Mlag 20 October1909, nam. 2 uur precies, in het café „ZWETS", a.d. Sasdijk, te deWerken. publiek verkoopen: onder Werkendam en Dussen: Alles omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van den Nota ris en op aanvraag franco door hem wordt toegezonden. zal op Woensdagen 13 en 20 October 1999, 's namiddags 9 uur precies, in het Societeitslokaal „WINK" te Werkendam, Veilen en Verkoopen: 19.20.30 H.A. Rouw-en Wel land in Ver voornepolder onder de Wer ken, kadaster sectie G, nummers 91, 95, 80, 71, 82, 81, 79 en 73, in Maaike Heij- mansweer en Penningmeestersweer, in 8 koopen, combinatiën en generale massa. Alles breeder omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van No taris KERKHOVEN, voornoemd. Inlichtingen te bekomen te kantore van Notaris KERKHOVEN, ten kantore van de Notarissen VOLLGRAFF en STOOP, te 's-Gravenhage, en bij den Heer J. DOE- DIJNS te Werkendam. Geboren: Adriaan Pieter, z. v. A. J. Lankhaar en M. Verschoor. Geboren: Johannes Marius, z. v. H. C. den Dunnen en L. Vleghart. Vertrokken naar Haarlem, Geertruida in 't Veld. Ondertrouwd: C. Hobo, 29 j. met G. W. v. Maaren. Geboren: Cornelis, z. v. D. J. Ver zijl en A. de Vries. Vertrokken naar Rotterdam, H. van der Matten en gezin; Gameren, J. van Mourik en gezin; Vuren, Fromina van Meeteren; Rotterdam, Arie van de Water. Ingekomen van Wijk, GeertjeSluijmers, echtgen. v. C. van Rijswijk en kinde ren Zaltbommel, Jenneke Geertje Wes- terlaken. ff ERKENDAM. Dn zetting der boter is deze week op de markt 7' ets., in de winkels dus 75 et pet half kilo. Eu ren f 1.25 de 2fi stuks. BESOOIJEN23 Sept. De prijs der Boter was heden f 1.'6 f 1.45 per Kilo. Aangevoerd 300 K.G. Eieren f <.50 de 20 stuks. 's-BOSCH. '--1 Sept. De prijs der boter was van f 1.40 tot f 1 44. GORINGHEM, 27 Se t. Op de veemarkt waren aan gevoerd 484 runderen, 6 nuchtere kalveren, 24 vette varkens807 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 220 270. kalfvaarzen f 130 a 220 guiste vaarzen f a melkkoeien f 140 a 200, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f - apinken f a graskalveren f 20 a 60, nuchtere f 7 a 14, schapen f a lammeren f a biggen f 7 a 13 per stuk. Vette varkens 26 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 12 25 a 12,50 roode dito 11. all 75 wittedito f 12 30 a 12.60 int rogge f 6.90 a 7 20 buitenl dito f 7 25 a 7.40 gerst f 4.80 b 5. haver f 4.-- a 4 15 duivenboonen f 9.a 9.25 blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 6.a 6 25 alles per heet. Boter 70 a 75 ct. per hat f kilo Eieren f 1.35 a 1.40 per 26. Kippen f 0.50 a 0.70 per stuk. ROTTERDAM2728 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 881 vette runderen, 1631 magere dito. 455 vette en graskalveren, 175 nuchtere kalveren 2678 schapen of lammeren. 621 varkens, 206 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 76 Ie kw 4 cent, kalveren le kw. 90. Ie kw. 60 ct. schapen le kw 48. Ie kw. 32 ct. v-tte varkens 58 a 54 ct. licht soort 50 a 48 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 13.— a 17. - idem voir de slacht 8 00 a 11.Biggen f 1.10 a 150 per week Op de botermarht w rden aangeveerd 61/8 en 26/16 ton en 236 stukken van een half li o Prijs te kwali teit f 61, 2e kw. f 59 Ze kw. f 54 Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren f 4 60 a 4 80, Overmaassch dito f 4 90 a 5 10 per 100. ROTTERDAM 27 Sept. Tarw puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 2. a 9 nienw f a Rogge f 6. 5 50 er heet Gerst f aChevalier f - a Haver f 7 25 a 6 -, per 100 kilo Bruine boon/n fa witte f a - Erwten f 1 50 a 13 50 ROTTERDAM 27 S pt Zaadmarkt Lijnzaad f 10 a 12 50, Karxeiyaad f 15 80 a Koo'zaad 9 50 a 10 15 )5 11 17 5) 5) V Spreekuur: liaan «Ia;; 5 tot 1 uur, van Blauwe Kamer" en „Het Hoefke", in den Henswijkschen polder onder Sleeuwijk, afkomstig van den Heer W. A. C. VAN DER COLFF: in 7 koopen, combinaties en massa. Voor het Kroondomein, Rentambt Werkendam, 48^ H.A. 4-jarig Ciideiidhout, eenig ■titter wilg en LKand voor 't mes 'af, de 8>t ik teen uit 51 H.A. 1-jarig C«rieildllOut, (rood en grauw afzon derlijk), 92,50 H.A. Rietgewas, 11 Clanadapopuliereii op Kroon en Zalm, er lO Wilgen boomen op Leentjesplaat en Jantjesplaat. Voor de eigenaren van Steenenmuur, 2.85 H A. 4-jarigOriendhout en 4.91.30 Rietgewas aan den polder. Voor de Erven van Mevrouw de Weduw* J. VAN IJZEREN-VAN DUSSELDORP.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3