ging der vesting er ernstig door bena deeld werd. Het onderzoek, dat ten deze gehouden is, is reeds voltooid. Bij dat geding zal opnieuw blijken, in hoe treu- rigen toestand de Russische troepen in het Verre Oosten indertijd moesten vechten. Naar luid van een bericht uitTand- zjer, hebben sedert eenigen tijd Euro- peesche en met tame Fransche bescher melingen in het binnenland van Marokko brandschattingen en mishandelingen van de ambtenaren van het magzen te verduren en weigert het magzen de benadeelde deswege schadeloos te stel len. De Fransche gezant heeft nu zijne regeering voorgesteld, alle inkomsten uit de haventollen onverwijld in beslag ~"te nemen, ten einde daaruit de bescher melingen het geleden verlies te vergoe den. De ontdekking van de militaire sa menspanning tegen verst Nikolaas van Montenegro heeft groote beroering te Cettinje gewekt. Elf officieren, die erin betrokken waren, hebben naar buitenaf de wijk genomen. In het heele land worden nienschen, die men verdenkt, in hechtenis genomen. Het plan moet in het buitenland gesmeed zijn. De samenzweerders behooren allen tot de beste families in het land. On geveer zes maanden geleden schijnt d voorbereiding begonnen t zijn, omdat men ontevreden was over de houding, die de vorst in de kwestie van de inlij ving van Bosnië had aangenomen. S*laatsëlfik Hieuw». neusden, 2 Oct. „n dat reeds voorboden van den vfinter zijn? Men komt ons mededeelen dat eene vlucht ganzen over de stad gevlogen is; hetgeen met 1 October tot de zeldzaamheden behoort. De rijwieltocht 's-BoschBergen-op- Zoom, 100 K.M, De wedstrijd, door „Het Rijwiel" tegen a.s. Zondag 3 October uitge schreven, waaraan ook personen uit deze gemeente zullen deelnemen, gaat nu zeker door, aangezien de ministerieele toestem ming tot het houden van den wedstrijd is verkregen. Terwijl voortdurend nog inschrijvingen binnenkomen, zijn tot heden reeds defini tief ingeschreven 23 amateurs en 22 nieuwe lingen, totaal 45 deelnemers. De niei lingen starten alhier 10 minuten na amateurs. Bijeenkomst half elf voormiddag bij hotel „Du Commerce" van den heer J Ver bruggen, Stationsplein te 's Bosch waar ook een kleedkamer is voor de nemer». De. prijzen zijn nog vermeerderd. De genieester van Bergen-op-Zoom stelt verguld-zilveren medaille beschikbaar voor hem, die den kortsten tijd maakt op de wielerbaan te Bergen-op-Zoom. De heer Van der Vet zond eene zilveren medaille en voegde daarbij nog een prachtige kristallen beschuittrommel met zilver, terwijl door de firma Donders-Rutten eene medaille wordt uitgeloofd voor den eerstaankomende te Til burg op een „Belgica"-rijwiel. Hebben we in ons vorig nummer gemopperd over het gaslicht met zijn zwavel lucht, we kunnen thans mededeelen, dat die ongewenschte bijvoeging met den dag minder is geworden en we nu weder reuke loos licht hebben. Ieder heeft intusschen zij ne lampen moeten nazien, die voor die bijvoeging bijna allen minder gas doorlieten. Als nu de directeur maar zorg draagt, dat we dezen winter niet op gelijke wijze verrast worden. Alsdan zou, met de lange avonden en mogelijk met vorst, de ellende niet te overzien zijn. Door het Dep. Heusden v. d. Maat schappij tot Nut van 't Algemeen is besloten gedurende de wintermaanden vier spreek beurten te vervullen en wel door den heer Lamberts op 27 October, Mr. Kamp op op 28 December, den heer Volcker einde Januari en den heer Henri Dekking einde Februari, terwijl vermoedelijk enkele dagen na St. Nicolaas een kinderavond zal geor ganiseerd worden, waartoe ook de grooteren zullen worden uitgenoodigd. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand September in de rijks postspaarbank ingelegd f 12581.16 terug betaald f15925.12. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4764. Werkendam. Vergadering der Griendwerkersvereeniging „Onderling be lang" in de Nutszaal alhier. Aanwezig ruim 30 leden. De voorzitter opent met een woord van welkom deze vergadering en verzoekt den secretaris voorlezing te doen der notulen, die onver anderd worden goedgekeurd. De penning meester brengt daarna verslag nit van den toestand der kas. Hieruit bleek dat van 10 Juli tot 25 Sept. was ontvangen f77.65 en uitgegeven f 30.8ÖJ zoodat het batig slot f 46,79£ bedraagt. Het totaal bezit bedraagt f 814,96 waarvan f 802,90 in de spaarbank belegd is. Tot het nazien der rekening worden door den voorzitter uit genoodigd de leden C. Mol, W. v. d. Heu vel en A. Potters. Bij monde van eerstge noemde wordt verklaard dat alles in vol komen orde is bevonden en den penning meester dank gezegd voor zijn nette boekhouding. Met betrekking tot den loon- standaard wordt besloten over 14 dagen e^ne buitengewone vergadering te beleggen, omdat dan bekend kan zijn welk loon door de patroons is uitgekeerd. Daarna brengt de voorzitter mondeling verslag uit van de gecombineerde vergadering van griendwer- kers, hoepelmakers en mandenmakers. In die vergadering, gehouden te Giessendam 28 Aug. 1.1., werd eene commissie benoemd van vier leden bestaande uit 1 griendwer- ker, 1 hoepelmaker, 1 mandenmaker en de heer Drop te Vlaardingen, als vertegen woordiger van een houtbewerkersbond. Door deze commissie is een plan van samen smelting opgemaakt dat 16 October a.s. aan het hoofdbestuur van den griendwer- kersbond ter beoordeeling zal worden over gelegd. Bij eventueele goedkeuring zal het aan de verschillende afdeelingen worden toe gezonden. Met een woord van dank voor de opkomst, sluit de voorzitter daarop de vergadering. De Neerboschcollecte heeft in de laatste drie maanden opgebracht f 41.17. Eergister viel de ongeveer 5-jarige Cornelia de Keijzer, bij de brug aan het Plein in de haven. Aart Zwets zag het, ging direct te water en kon de kleine aan de aanwezigen op het Plein aanreiken. Sleeuwfik. De lotelingen der lich ting 1909, H. Verwoert, J. H. Lagrouw en G. Verschoor zijn j.l. Woensdag allen inge deeld bij het 6e Reg. Infanterie te Breda. Vanaf 13 tot en met 16 October a.s. zullen op de forten Uppelschen dijk en Bakkerskil, alsmede op enkele andere plaat sen vanwege het 3e Reg. Vesting Artillerie losse schoten uit vuurmonden wordèn afge geven. De zitting van den Militieraad zal voor J gemeente gehouden worden op Mai October a.s. des voormiddags adhuize der gemeente Almkerk. Voor ie leverantie van 48000 K.G. inlands nkoeken en 1350 K.G. lijn- r 1 d voor de landbouwvereeni- ging te Dussen, polder, is de laagste inschrij ver d heer J. M. Meerburg alhier. Raamsdonk. In den nacht van Maandag op Dinsdag zijn van het terrein der in aanbouw zijnde Bijz. school twee nieuwe looden buizen gestolen, elk wegende 100 K.G. De politie stelt een ijverig onder zoek in. Kaatsheuvel. Verleden week zijn uit deze gemeente de jongelingen ingedeeld welke bet vorige jaar een dienstplichtig nummer trokken, en waren ingedeeld bij de winterploeg. Van de negen ingedeeld en zijn reeds zes ongeschikt verklaard. Het hoogste nummer was bij die loting 76, en nu is nummer 60 nog dienstplichtig. Het pleit voorzeker niet voor een sterk geslacht. Zuilichem- In den avond van den 25 September j.l. (Brakelsche kermis) wer den alhier een paar jongens komende met hun meisjes van Brakel, door eenige jon gelieden op ergerlijke wijze mishandeld. We vernemen dat proces-verbaal tegen de daders is opgemaakt, zoodat deze hunne welverdiende straf niet zullen ontgaan. Belanghebbenden zijn bij openbare kennisgeving vanwege B. en W. uitgenoo digd om zien aan te geven voor het volgen vau den a.s. herhaling.#e«mHS. Tot onder wijzers asijn benoemd de heer H. C. Wei denaar en rnej. P. M. van der Wilt. llrakel Opnieuw ia de' vlekziekte onder de varkens weer heerschende en sterven er vele dieren aan deze ziekte; naar we vernemen in een week een twintigtal. Enkele laten hun dieren inenten, doch voor velen blijft het achterwege wegens gem oedsbezwaar. Naar we vernemen zijn alhier reeds Arabische knollen verkocht voor denhoogen prijs van f 1.25 per H.L. Sprung;. De op Woensdag, voor deze gemeente te Waalwijk ingeleverde lo telingen, ter volledige oefening: B. A. Ver schuren, P. J. de Graaf en W. M. de Rooij, zijn allen ingelijfd bij het 6e Reg. Infanterie te Breda. De levering der voor het winterseizoen 1909/10, door de gemeente benoodigde petro leum, voor de straatverlichting, is gegund aan den laagsten inschrijver H. Leenen, voor 8J cent per Liter. Eethen. In de laatste jaren is, wat de huisvesting der arbeiders betreft, hier veel verbeterd. Zoover wij kunnen nagaan, is er nog slechts ééne woning, welke op dezen naam geen aanspraak kan maken. Wij twijfelen niet of ook hierin zal, wijl goede fondsen aanwezig zijn, ook wel ver andering ten goede komen. Een drietal pompen, eenige straatlantaarns op de hoeken der wegen, een wegwijzer bij J. v. Oudheusden op den provincialen weg HeusdenWerkendam en bovengenoemde woning verbouwd eu veler wenschen waren vervuld. Tot de weinige dorpen in 't Land van Heusden. waar het kerkgezang nog niet begeleid wordt door orgelspel, behoort ook ons dorp. Met een weinig goeden wil en eenige offervaardigheid der gemeenteleden, zou ook hierin wel verandering te brengen zijn. Voor het herhalingsonder wijs voor meisjes heeft zich slechts ééne leerlinge aan gemeld. Het jongemensch J. v. E., die op de Bommelsche paardenmarkt door een klap van een paard tegen de slaap van het hoofd ernstig werd getroffen, is in zooverre her steld, dat hij weder lichte werkzaamheden verrichten kan. Veen. Door den Burgemeester dezer gemeente is van den Commissaris der Ko ningin schrijven ontvangen, waaruit blijkt dat van den 13—16 Oct. a.s. met enkele in deze gemeente te plaatsen vuurmonden losse schoten zullen worden gegeven, en dit in verband met de oefeningen in het land van Altena. lVaspik. Woensdagavond had in het café van den heer P. Th. Gijsman al hier, de finale verkoop plaats van een huis met vier woningen, toebehoorende aan Mej. de Wede. Roermund te Teteringen Kooper werd de heer M. C. J. van Son voor de som van f 4000. Ofschoon de scheepvaart over het algemeen zeer slap is, hebben de scheeps. werven alhier nog steeds volop werk. Niet alleen is er veel nieuw werk, maar ook het reparatiewerk is overvloedig. Een be wijs dat de schippers nog steeds hoop koesteren, dat de scheepvaart weer de oude zal worden. Nederhemert. De prijzen der aardappelen gaan langzaam maar zeker om hoog. Er is veel vraag naar puike kwaliteit. Men besteedt thans f 2.25 per H.L. voor de blauwen. Zekere A. v. A. alhier had onlangs toen hij den hooizolder sehoonmaakte een aardig buitenkansje. Achter een der dak sparren vond hij een oud blikken busje, welks inhoud ongeveer f 42 bevatte. Nu de tijd voor het drukke bieten- vervoer weer aanbreekt, is het niet ondien stig den betrokken autoriteiten nog eens dringend te wijzen op het gemis van een waarschuwingsbord aan het einde der afge damde Maas. Er gaat geen week voorhij of schippers in de richting den Bosch varen onbewust tot Well door, om dan tot de treurige ervaring te komen, dat de rivier aldaar afgedamd is. Vooral voor de scheepvaart is tijd ook geld. Oeertruideiibersf. In den nacht van 28 op 29 September j.l. zijn op het land van een zekere K. een 40 roode en witte kolen gestolen. Zoo is bij een zekere H. een goede wasch- kuip ontvreemd. Van de daders geen spoor. Was het vroeger een zeldzaamheid dat hier terplaatse iets gestolen werd, thans schijnt dit meer te gebeuren. Naar wij uit vertrouwbare bron vernemen zal de voetbalvereeniging Sparta, kampioen de Brabantsche Voetbalbond, op den 10 October e.k. deelnemen aan de groote medaille wedstrijden, gegeven door de Waspiksche voetbalvereeniging „Nooit Gedacht", op haar terrein ter opening van het a.s. voetbalseizoen. Moge het onze vlugge eerste elftalspelers gelukken ook vandaar een mooie medaille mee te brengen. Oppassen zal alsdan het wachtwoord moeten zijn, aangezien er zeer sterke clubs bijeenkomen. Met zekerheid kan worden medege deeld, dat het garnizoen onze oude veste op den 2 November e.k. zal verlaten. Vooreerst zullen 2 compagnies der Ves ting-Artillerie uit Gorinchem naar hier worden overgeplaatst. Men vermoedt dat deze een volgend jaar alsnog met twee compagniën zullen worden versterkt. Een woord van lof en warme dankbaar heid aan ons wakker gemeentebestuur voor hun ijverig streven in deze is hier zeker niet misplaatst. Door den maioor garnizoenscomman dant werd Woensdagmiddag aanbesteed de levering van aardappelen ten behoeve der soldatenmenages. De eenigste inschrijver was H. Soeterboek voor f 2.27 per H.L Resofjen. Kaar wij vernemen, zal binnen korten €$d in de gebouwen, waar thans de schoen fabriek van de firma Dek kers Co. ia gevestigd, een tabakskerverij >n r,-worden opgericht. Voor onze gemeenie eu uoiialeVW-^fien mooie zaak. Bij den heer J. C. Winkel, zijn twee eenden vermist, die vermoedelijk gestolen zijn en bij A. Kersten, is in den nacht van Zondag op Maandag een deken gesto len, die in den tuin te drogen was opge hangen. Almkerk. De dienstplichtigen der lichting 1908 zijn ingelijfd als volgt: Job de Hoog, P. C. van Noor loos en A. van der Stelt Az. bij het 6e reg. inf. te Breda en J. v. d. Lee bij het 3é reg. veld-art. te Breda. NieuwcmlUk. De heer J. Kolf, onderwijzer aan de chr. school alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Langeruige- weide, doch heeft voor deze benoeming be dankt. Ons bericht van voor 14 dagen over landverhuizing naar Amerika heeft de aan dacht getrokken. Onderscheidenen hebben reeds naar Amerika om lichtingen een brief gezonden. Zooals men weet vraagt men daar om werkvolk dat goed geld kan verdienen. Om er meer van te weten schrijve men aan mr. H. Ippiuk te Gary, R T D no. 2 Norman co, North Minesota, Amerika, die gaarne alle inlichtingen geeft. 's-lloscll. Woensdag werd door den hoofd-officier voor speciale diensten bij het 2e reg. inf. namens den commandeerenden officier van genoemd regemeiTt, onder na dere goedkeuring van den minister van oorlog, in het openbaar aanbesteed: De levering van aardappelen, ten behoeve van de soldatenmenages te 's-Hertogenbosch, ge durende het tijdvak van 1 November 1909 tot en met 31 Mei 1910. Ingeschreven werd als volgt: Per H.L. P. Sonnevelt, Hedel, f 2,47 F. Gerards, alhier, - 2,99 Wed. J. H. Kersten, alhier, - 2,67 P. van Hoeckel, alhier, - 2,32 Giesscn. De handel in aardappelen wordt hier met den dag vlugger. Dagelijks worden aanzienlijke partijen gekocht. Men besteedt thans voor goede aardap pelen tot f 2,75 per mud. Herpt- Dat sommige aardappelen al heel groot kunnen groeien, zien we nu en dan in de berichten van ons blad. Maar dat er een Eigenheimer van 2 pond en 1 ons is geteeld, komt ook maar heel zelden voor. Deze bizonderheid viel den postbode B. alhier ten deel. W|)k. Terwijl de 77-jarige B. alhier zijne kat, uit het geweld van den hond van docter S. wilde verlossen, werd hij zoo danig door de kat in zijne btide handen gebeten, dat hij geneeskundig moest wor den verbonden. Zevenbergen- Woensdag is officieel candidaat gesteld voor het lidmaatschap Prov. Staten in het distriot Zevenbergen, vacature wijlen W. Fick, de heer J. A. Oo- men te Oosterhout. candidaat der Centr. Kiesvereeniging, die dus bij enkele candi- daatstelling is gekozen verklaard. Amitierzodeii. De landbouwer Jos. de Wit was Woensdag nog druk bezig met het rooien en snijden van „kleine ajuin", die andere jaren in Juni en Juli pleegt afgeleverd te worden. Het natte en gure zomerweer schijnt ook op dit gewas zijn nadeeligen invloed te hebben uitgeoefend. De prijs is f 5.50 per H.L. voor de kleine, 2 gulden voor de groote. Atldel. Bij Koninklijk besluit van 18 September 19Ó9, no. 68, zijn de Statuten van de „Landbouw vereeniging voor Andel en Omstreken" gevestigd te Andel, goed gekeurd en is deze vereeniging als zoodanig erkend. Gameren. Altijd even vlug wil onze hulpbesteller D. Verhoeks de menschen brieven en nieuwsbladen bezorgen. In 't begin te voet, doch dat was niet naar zijn zin, toen per fiets, 't was of hij telegrambesteller was zoo ging't hem altijd af en alles in de puntjes. Dezer dagen 't spijt ons het te moeten meedeelen, had Verhoeks een ongeluk, dat aanvankelijk erg scheen, doch gelukkig niet lang van duur is geweest. V. wilde op zijn stalen ros stappen, schoof van den opstapper en gleed zoodanig uit, dat er aan fietsen niet gedacht werd, hin kende van pijn daardoor veroorzaakt, suk kelde hij huiswaarts, waar hij na wat voor- geschrevene rust genoten te hebben den volgenden dag zijn ambt weer in opge ruimde stemming kon vervullen. Met 't oog op de nog maar voort woekerende vlekziekte, worden dagelijks door den rijksveearts uit Zaltbommel vele varkens ingeënt. We hopen met gunstigen uitslag als men hoort hoevele zware tot 300 pond er reeds aan bezweken zijn. Reeds verscheidene dagen hoorden we dat de aardappelen in de dorpen Bruchem en Kerkwijk vlug werden gekocht, en een tamelijk goede prijs besteed werd. Het ge rucht bevatte waarheid en dezer dagen werden door den schout een partijtje (wel 't neusje van de zalm) opgekocht, blauwe en Zeeuwtjes, tegen f 2,50 per H.L. met bestemming voor de binnenlanfische steden. Bommelerwaard. De handel in hooi is in geen jaren zoo levendig ge weest als dit jaar. Nog dagelijks worden partijtjes verkocht tegen f 20 k f 23 per 100 kilo's. De voorraad raakt uitgeput en niemand verwacht daling, temeer daar het weer niet gunstig is op de 2e snee die op de meeste plaatsen reeds gemaaid is. Gras voor 't vee is er overvloedig en de veestapel verkeerd over 't algemeen in uitstekenden welstand. Cappele. Het paard van den land- bouwer Pruissen uit Waspik, gespannen voor een kar -met toemaat, struikelde en benadeelde zich zoo erg, dat men voor ge heel herstel vreest, wat dan voor genoemden landbouwer een schadepost zou zijn. Als een zeldzaamheid kan uit ftP/w gemeente gemeid worden, dat een jóuden j bruiloft gevierd zal worden in df Volgende 1 maanddan hopen L. Verdjp^ en J. v. jat zij 50 jaar door den trouw verbonden werden. Naar men uit vaste bron verneemt, is de schoenfabriekant C. Vos, voornemens machinaal werk te gaan maken. Ook in onze gemeente heeft men te kampen met liefhebbers van andermans appelen en peren; gelukkig wist onze ijve rige politieman er dezer dagen een van bij zijn kraag te pakken. De lijkwagen van de N. H. Gemeente, is dan eindelijk van de reparatieplaats terug; alles getuigt nu weer van netheid, voorwaar een goede verbetering. Dat de landbouwers uit deze en om liggende gemeente ten laatste overtuigd worden, van het nut van het bestaan eener sloomzuivelfabriek kan dienen, dat in de laatst gehouden vergadering, weder eenige landbouwers zich hebben verbonden melk te leveren. J.l. Donderdag 30 September, hield de alhier gevestigde landbouwvereeniging Capelle, Vrijhoeven-Cappel en Sprang, des avonds ten 6J ure bij Gebr. Ockers in de Heistraat haar algemeene vergadering. Te genwoordig waren een dertigtal leden. Na opening der vergadering door den voorzit ter, den heer M. J. Rijken Az., werden de notulen der vorige door den secretaris penningmeester, den heer A. van der Hoe ven gelezen en door de vergadering goed gekeurd, waarna de voorz. aap de orde stelde punt 1 der agenda: „Aanvragenom lid te worden". Een viertal leden, de hee- ren J. Timmermans, J. Vos, Diaconie van Waalwijk en de wed. Van den Hoek, gaven zich als lid der vereeniging op. Daarna kwam aan de orde, punt 2: „Aanschaffen hulpmeststoffen". Door de leden werd daar van ruim gebruik gemaakt. Een flinke partij kunstmest werd besteld. Ook van punt 3 der agenda: „Aanschaffing Lijnkoek en an dere veevoeder-artikelen", maakten de leden gretig gebruik. Een groote partij lijnkoek, slakkenmeel en kaïn iet werd opgegeven. Niets meer op de agenda staande en daar geen der leden nog iets aan de vergadering had mede te deelen, werd de vergadering door den voorzitter, onder dank voor de opkomst der leden, gesloten. Land van Altena. De aardap pelenoogst is in vollen gang. Over het be schot valt niet te roemen, zelfs worden er klaagtoonen vernomen. Zoo b.v. dolf iemand in den Zuid-Hollandschen polder ten Dussen uit 15 roeden 1 mud groote aardappelen, en een ander uit 45 roeden schraal 3 mud die perceelen waren dus slecht. Biesboscll. Met de suikerbieten- oogst is hier eeu begin gemaaktop enkele polders is men druk bezig, het beschot is goed. 't Is jammer dat er de spade reeds ingestoken is, 't gewas groeit nog uitstekend. Roudrtchcm. De zitting van den militieraad voor deze gemeente zal gehouden worden te Almkerk ten Raad- huize, op Maandag 25 October a.s., des v.m. ten 11 ure. De lotelingen C. Boeser, A. Snijders, J. Rosenbrand en M. van Veen uit deze gemeente, 1.1. Woensdag te Waalwijk in gelijfd, zijn allen ingedeeld bij het 6e Reg. Inf. te Breda. In deze gemeente zijn den laatsten tijd veel personen lijdende aan tuberculose. Vooral onder de kinderen is dat het geval. Mocht men toch eens een geneesmiddel tegen die ziekte vinden. Dussen. Door den Chr. Boerenbond alhier is bij de firma J. Molenschot te Teteringen bij Breda aangekocht een weeg brug voor de som van f 760, wat met het timmer en metselwerk ter plaatsing van de brug op een totaal bedrag komt van f 1149. Tot Rijksbakenmeester, standplaats Dussen, is benoemd de heer A. H. Arts, thans als zoodanig werkzaam te Empel. Het plaatsen van en het metselwerk behoorende bij de weegbrug, is door de afdeeling Dussen van den Boerenbond op gedragen aan W. van den Broek, voor de som van f 550. Woensdagmorgen had de fruitkoop man P. G. alhier, bezig zijnde met peren te plukken, het ongeluk van een 60sporten hooge ladder te vallen, doordat de ladder (er waren er twee aan elkander gebonden) brak. Met een gekwetst been werd hij op genomen en per rijtuig naar huis vervoerd. Als men in aanmerking neemt, dat G. zeer hoog stond, mag het een geluk ge noemd worden, dat het zoo afgeloopen is. Dimnenlaud. Door het rijk zijn voorloopige onder handelingen aangeknoopt tot het koo- pen van een circa 20,000 M2. grond aan den Zwolschen weg op Het Loo, waar bij eventueele goedkeuring door de Staten-Generaal zal gevestigd worden het depot van het wapen der marechaus see, welk depót tevens opleidingsschool zal zijn en ongeveer 80 manschappen met paarden sterk wezen zal. Behalve een kazerne, worden er nog verschillen de andere gebouwen gevestigd, o.a. een commandantswoning, manege, enz. Naar men aan de N. R. Ct. bericht, heeft de burgemeester der gemeenie Gulpen te kennen gegeven, dat hij voor een herbenoeming in December plet in aanmerking wenscht te komen. Zeker is dit een gevolg van de kende verkiezingskwestie-in dat distr De telken jare slechter wordende ex ploitatieuitkomsten van de sociëteit Den Doelen te Rotterdam hebben het tegen woordig bestuur aapleiding gegeven t het instellen van een scherpe conti 31e #usnf&j jÉtfaamderlingste ffingen -tan bet licht gekomen zijn, onder meeruwzo dat degeen die reeds een aantal jaren met het beheer van de buffetten, feest maaltijden, concerten enz. was belast, er de gewoonte scheen op n te houden om met bevoorrechte kellners des nachts in de sociêteitszaak van de voorraden goeden sier te maken, waarbij het zelfs niet aan daarbij uitgenoodigd vrouwelijk gezelschap ontbrak. Dezer dagen heeft op een nacht het voltallig bestuur in de lokalen der sociëteit een inval ge daan, waarbij de schuldigen opheeter- daad zijn betrapt, hetgeen aanleiding is geworden tot een groote schoonmaak onder het personeel van hoogeren en lageren rang. Naar men wil is het be stuur nog meer onregelmatigheden op het spoor gekomen. De arbeider J. S-, Dinsdag met zijn vader en zuster uit Klinge, in Zeeland, naar Rotterdam gekomen, maakte op de reis kennis met een man, die zich J. A. G. noemde en voorgaf diamant slijper te zijn. Hij kwam uit Antwerpen. Des nachts logeerden allen in een loge ment in de Raamstraat, en Woensdag ochtend brachten de Zeeuwen hun zak ken met kleedingstukken op de aan het Oudehoofd liggende Haarlemsche boot. Daarna wandelden zij eenigen tijd rond, Aan het Oudehoofd terugkeerende, zagen zij uit de verte, dat de diamant slijper er met hun goederen vandoor ging. In plaats hem te achtervolgen, begaven zij zich naar de politie, maar in dien tijd was de dief met het ge- stolene verdwenen. De politie te Amsterdam heeft een valsch bankbiljet van f 25 in beslag genomen, dat aan een bankinstelling ter inwisseling werd aangeboden. Door de onvoorzichtigheid van een werkman had Woensdagavond, tusschen 9 en 10 ure, een geweldige gasontplof fing plaats in de au to-ga rage van don heer H. Engelbert en Co., Bezuidenhout 71, te 's-Gravenhage. Onder den vloer van de groote hal, waar eenige auto's en rijwielen stonden opgesteld, is een bewaarplaats van steen kolen, waarin zich een vrij groote hoe veelheid sterk gas ontwikkelende kolen bevonden. Daar gaslucht werd waarge nomen, waarvan men den oorsprong niet wist te verklaren, ging men aan het zoeken en inplaats daarbij gebruik te maken van eene steeds aanwezige electrische lantaarn, streek een werk man een lucifer aan boven de plaats waar de gaslucht het sterkste was. On- middellijk volgde een zware knal ontwikkelde zich een enorme vlam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2