gen en het zou stellig omgekomen zijn, indien de politiehond het niet gevon den had. In het dorpje heerschte zoo veel vreugde over de redding van het kind, dat men zelfs de klokken luidde. Kapitein Bernier, gezagvoerder van de Arctic", maakt een schrijven open baar van dr. Cook van 3 Mei j.l., waarin deze zegt: „Dit is de eerste brief wel ken ik schrijf na twee jaren achter ijs bergen te hebben opgesloten gezeten. De voorraden, die gij zoo vriendelijk waart aan de zorg van Whitney over te laten, hebben mij grootendeels in staat gesteld Upernavik te bereiken. Alles wat mij toebehoorde was door commandant Peary weggenomen onder voorwendsel een hulpstation te vestigen voor dr. Cook. De inboorling Murphy, aan wiens hoede dat depót werd toe vertrouwd, kreeg echter de opdracht geen enkele hulpexpeditie uit te zenden en geen Eskimo's op weg te laten gaan em mij te zoeken vóór Maart van het volgende jaar, 1909, een tijdstip, waarop elke poging tot hulp natuurlijk nutte loos zou zijn geweest. Mijn belangrijke voorraad heeft dus gediend als ruilwaar met de inboorlingen om aan de win zucht van Peary te voldoen. De hulp, welke gij mij verleend hebt en de vrij zinnigheid der Canadeesche regeering om mij uw schip te zenden vormen een gelukkige tegenstelling met de belem meringen en onrechtvaardigheden, wel ke ik van de zijde van een mijner land- genooten had te verduren. Ik zend u en uw volk de betuiging van mijn op rechten dank. Gelukkig zijn wij erin geslaagd ons doel te bereiken zonder dat men ons hulp heeft behoeven te bieden. Wij hebben den Poolprijs ge wonnen." Verder geeft dr. Cook een beschrijving van zijne expeditie. In verband met de ontdekte samen zwering tegen vorst Nikita van Monte negro zijn reeds meer dan honderd personen gearresteerd. Eene aangename mededeeling en een ernstig verzoek. Toen ruim eene maand geleden bij ons de gedachte rijpte, om ons abonnementen tal aanzienlijk uit te breiden en den abon nementsprijs te verminderen, hadden we niet durven verwachten een zoo groot succes te zullen bereiken, als in werkelijk» heid het geval is. Gemeenten met 80 en meer lezers worden er verschillende aangetroffen; zoodat we zonder grootspraak thans durven verkonden; het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Borame- lerwaard is het meest versprehle en in sommige slreken het b|)iia eenige blad «lat gelezen wordt. Komen ons die meerdere abonnements gelden zeer ten goede, daartegenover staan ook vele grootere uitgaven voor meerdere nieuwsberichten en uitbreiding van het blad. Om ook daar in tegemoet te komen moeten de advertenties van alle zijden toe- stroomen. Die adverteert doet een goed en voordeelig werk, want zijn aankondiging komt thans onder de oogen van duizende lezers. Gebruikt dus ons blad voor alle aan kondigingen van geboorte, huwelijk en overlijden, maar ook voor vraag en aanbod van dienstbetrekkingen en de uitkomst zal de gewenschte zijn. Verzoekt ook uwen Notaris om steeds van ons blad gebruik te maken, door uwe verkoopingen of verpach tingen de noodige publiciteit te geven. Samenwerking is algemeen noodig, doch in deze onmisbaar. Wij stellen onze belangen vol vertrouwen in uwe handen. I*laabiel(|k. Nieuws. Heusden, 9 Oct. In het vertrek uit Heusden van den stoomtram is met 15 Oct. a.s. in de morgen uren eene wijziging gekomen. Van Drunen zal de eerste route naar Heusden zijn des morgens ten 5.35 en van Heusden ten 6.05, om alsdan te 6.33 in Drunen te arriveeren. Donderdagmiddag passeerde alhier een detachement veld-artillerie, uit 's-Bosch, dat in den Haag aan de sportfeesten had deelgenomen. De wachtmeester Poelstra van het 4e reg. kwam als overwinnaar terug en was ver sierd met 4 hooge prijzen, die hij aldaar behaald had. Oud-militairen begroetten hem aller wege m«t eene opgewekte belangstelling, die zou toenemen bij zijne aankomst te 's-Bosch, alwaar hij door zijne kameraden zou wor den opgewacht en onder opluistering van de muziek van het 2e reg. infanterie feeste lijk zou worden ontvangen. Wie den provincialen grindweg Heus denWerkendam berijdt,moethetopvallen, hoezeer deze in de laatste jaren verbeterd iB. Vooral dit jaar zijn, zoover wij er notitie van hebben kunnen nemen, er vele smalle plaatsen verbreed, scherpe hoeken gerond en is een weg tot stand gekomen, van walken een vreemdeling ons zei: „de ge- heele weg is één wielerpad 'k Wou, dat in onze provincie ook zulke wegen waren, 'k zou er niets op tegen hebben, dat wij daar voor ook weggeld te betalen hadden, waar tegen hier zoo wordt opgezien!" Een eere-saluut aan onze wakkeren op zichter, den heer Wijuands te Heusden. Werkendam. Zaterdag 1.1. gaf iemand een muntbiljet van f 50 in betaling, doch 't kon er geen geld meer op terug krijgen niet alleen, doch kon als betaal middel niet worden aangenomen, daar sinds 1 October zulk papiertje waardeloos is. De man bezat er ongelukkig nog twee en zal dus wellicht een leelijke schadepost opge- loopen hebben. Een ander ondervond Maan dag hetzelfde met een muntbiljet van f 10. Donderdag 1.1. vergaderde de werk lieden vereeniging „Eendracht" alhier, ten her berge van D. L. van der Wiel. Aan wezig 44 leden en 3 donateurs. De voorz. opende de verg. en heette leden en dona teurs welkom. Hij kon ongelukkig niet mededeelen, dat de kas is vooruitgegaan, doch moest weer kennisgeven, dat de laatste 3 mnd. een te kort hebben opgeleverd. Nu kan niemand het ziek zijn tegengaan, doch wel het langer dan hoogst noodig is zich ziek houden. Men moet niet vergeten, dat zulks ten nadeele van de medeleden is en de vereeniging voor een groot deel het in stand blijven heeft te danken aan de dona teurs en donatrices en daarom moeten de leden allen medewerken de vereeniging bloeiend te doen blijven, in de hoop dat het aantal donateurs en donatrices ook nog moge toenemen. Hierna las de secretaris de notulen, die behoudens een kleine op merking onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens deed de penningmeester rekening en verantwoording; daaruit bleek, dat in de laatste 3 mnd. was uitgegeven f 525.08 en ontvangen f 433.20, zoodat ze een na- deelig slot hadden opgeleverd groot f91.88. Bij den penningm. was 1 October in kas f 8.18het Reservefonds bedroeg f 1063.83, en het kapitaal was groot f 1473.63. Het een en ander werd nagezien door deleden Adriaan Koman, Bastiaan Ippel Jz. en Paules van den Heuvel Pz. Bij monde van Ippel werd de vereeniging kond gedaan, dat de boeken in orde waren bevonden en den penningm. dank gezegd voor de prompte boekhouding. Bij de rondvraag gaf een der leden nog een opmerking ten beste, die aanleiding was tot een onderonsje, waarna de voorz. op gebruikelijke wijze de vergadering sloot, onder mededeeling dat Januari a.s. aan de beurt van aftreding zullen zijn de be stuursleden de heeren C. B. v. Driel J. J. Visser Jz. en Chr. Rijkevorst. Hedenavond hoopt voor de grien d- werkersvereeniging als spreker op te treden de heer Drop uit Vlaardingen, met het onderwerp: „Wie is de schuldige?" Sleeuwtfk. Door den bekenden veehandelaar D. Hoeflaken te Wijk, is bij den landbouwer en veehouder B. Cornet alhier, eene kalf koe aangekocht voor de buitengewone som van f 350, om op de a.s. Vee-Tentoonstelling te '«-Bosch als mededingster op te treden. Dat de boeren ook hier lang zamerhand hun vooroordeel tegen kunst mest gaan afleggen, bewijzen de door den heer D. S. veelvuldige afleveringen van kunstmest voor de Dordrechtsche Maat schappij van hulpmeststoffen (oud.) llruchem. Alhier bestaat het plan eene reisvereeniging op te richten. Zij stelt zich ten doel, daartoe door eene kleine wekelijksche bijdrage den leden in staat te stellen, telkens als er genoeg in kas is, eene reis te |doen. Zuillchem. Door de vereeniging tot stichting en instandhouding eener school met den Bijbel alhier, is de Ned. Herv. kerk, zoo goed mogelijk ingericht voor school. Daar zal 12 Oct. a.s. een begin worden gemaakt met het onderwijs. Tot hoofd is benoemd de heer J. W. Jonker, te Apeldoorn. Capelle. J.l- Woensdagmiddag werd tegen enkele personen alhier wegens het doorrijden met een kar onder de afsluit- boomen der Staatsspoorwegen proces-verbaal opgemaakt. Een waarschuwing, om toch niet onder d9 afsluitboomen door te rijden, ook ter voorkoming van ongelukken, is hier niet overbodig. Naar we vernemen, staan bij het hoofd der openb. lagere school in de naburige gemeente Vrij hoe ven-Capel nog aardbeien te bloeien. Het gebeurt meer dat nog 4 h 5 rijpe aardbeien per dag worden geplukt. Voorwaar, een zeldzaamheid in dezen tijd. Naar we vernemen, zal de alhier ge vestigde stoomzuivelfabriek „de Toekomst", over ongeveer 14 dagen in werking worden gesteld. Reeds nu en dan kan men dikke rookwolken uit den schoorsteen zien op stijgen, hetgeen geschied om de machines te beproeven. De loteling Andries Snyders uit deze gemeente, van de lichting 1909, on langs ingedeeld bij het 6e Regiment In fanterie te Breda, is deze week voor den militairen dienst afgekeurd. Dat er nog te weinig gebruik wordt gemaakt jom naar de zoogenaamde keuring te gaan, blijkt alweer voldoende. Heesbeen. De schutters van „St. Joris" alhier zijn herleefd. Op een weiland is sinds eenigen tijd een z.g. schutsboom opgericht en een 6-tal schutters, voorzien van nieuwe Baumont- geweren hebben zich dapper geoefend. Op 5 October zouden ze, gelijk met de kermis, bewijzen van vaardigheid geven en ziet de zes beste schutters schoten met 48 patronen 28 maal de z.g. wip vogel om, dat is slechts een zeer klein doel. Op die wijze ontwaakt uit de vergetel heid een schutters keurs-corps. Op de brug over de Bergsche Maas vindt men prachtige lantaarnpalen. De lantaarns ontbreken, 't Kan er soms zijn, als ware men in Egypte, tijdens een van de bekende 10 plagen. Zou de Staat denken, de palen tuigen van mijn goeden wil, en nu de schatkist zoo berooid is, zullen kleine schippers, fietsen en hondenkarren wel zoo goed zijn voor de verlichting te zorgen? Veen. Het fanfare-corps „Wilhel- mina", alhier, heeft het voornemen in de volgende maand te Heusden, in de zaal van „Concordia", onder leiding van haren directeur de heer Spiero te 's-Bosch, eene openbare uitvoering te geven. Tot groot genoegen der ouders zal Maandag de openbare school in gebruik worden genomen, daar de officieële goed keuring is verkregen. De groote verandering, welke aan de school is aangebracht is zeer doelmatig en zal het onderwijs zeer tengoede komen. Ook nu weder hebben een dertigtal inwoners onze gemeente verlaten, om in de Haarlemmermeer bieten te gaan steken. Wel treurig, dat deze menschen elders moeten trachten een teerpenning voor den naderenden winter in te zamelen. Uitwijk. Tengevolge van het natte weder zijn de werkzaamheden op het veld weinig gevorderd. Er zijn verscheidene boeren die hun aardappelen nog niet uit den grond hebben. Zoodra het maar droog weer is, ziet men overal weer rooijen. De prijs wordt gaande beter er zijn reeds Zeeuwen verkocht voor f 2.90 per mud, de Eigenheimers blijven om de f 2. Eethen. Hoe treurig het hier nog met de comminucatie gesteld is, kan het volgende dienen. Een pakje werd, per bode-kar van Waalwijk op een Vrijdag naar hier gezonden; eerst den negenden dag 's namiddags daarna werd het aan zijn adres bezorgd. Verbeeld u, als het eens versche visch of gevulde roomsoezen tot inhoud had gehad! Zaltbommel. In de Woensdag 1.1. gehouden buitengewone vergadering van den gemeenteraad is besloten tot den aanleg van een paardentram van af het Postkantoor tot het Station der Staats spoorwegen. De kosten zijn geraamd op f 14000, waar voor eene geldleening 3 pet. met aan- deelen van f 250 zal worden aangegaan, waarvan jaarlijks 2 aandeelen zullen wor den uitgeloot. Alhier had Maandagmorgen een ongeval plaats, dat betrekkelijk nog goed afliep. De heer Van der Eist, op weg naar Rossum zijnde, kon op een gegeven oogen- blik zijn automobiel niet meer voortkrijgen. Toen hij haar opnieuw aanzette, vloog plotseling het benzinereservoir in brand, zoodat de geheele automobiel op de raderen na verbrandde. De heer v. d. E. en de chauffeur kwamen met den schrik vrij. Herpt. Het gebeurde deze week alhier, dat sommige huismoeders hun „potje" klaar moesten maken zonder zout. In geen der winkels was zout te krijgen. Wat de oorzaak hiervan was: Nu het hooi zoo vochtig binnenkomt gebruiken de boeren veel zout om tusschen 't hooi te strooien en nu waren op eenmaal alle winkeliers „lens" gekocht. Naar aardappelen begint meer vraag te komen. Men betaalde deze week voor eigenheimers f 2,25 6, f 2,35; voor blauwe f 2,50 en hooger; bravo's f 2,75. Gameren. Voor het herhalings- onderwijs dat gedurende de wintermaanden in de openbare school gegeven wordt, heb ben zich 27 jongens en 7 meisjes aange meld. Dat het nogal op prijs gesteld wordt blijkt wel als men in aanmerking neemt dat er onder de jongens enkele zijn, die reeds voor den 7en winter zijn ingeschreven. Nieuw endjjk. Bij den landbou wer M. van Breugel is een zonderling kalf geborenhet had zoo goed als geen kop, maar een soort van snuit, waarop rechts een gewoon oor terwijl aan den linkerkant zich twee oortjes bevinden, gelijkende op die eener kat. De achterpooten waren net tijgerpootenhet geheel was plomp gebouwd, zoodat moeilijk te constateeren viel tot welke diersoort het behoorde. Gedurende de maand September wer den hier aan het telefoonkantoor behandeld 190 gesprekken en 47 telegrammen. jtlmkerk. Naar wij vernemen zul len hier volgende week van 13 tot 16 October manoeuvres gehouden worden, 't Zal niet op de groote schaal gaan van verleden jaar. Er zullen zes stukken veld geschut aanwezig zijn met volledige be spanning. De kanonnen zullen worden bediend door manschappen der vesting artillerie uit Gorinchem. In de logementen Dekker en Schoenma kers, benevens andere ingezetenen, worden de soldaten ingekwartierd. Ter gehouden groote naj aars paarden markt waren 700 stuks aangevoerd. Gelijk altijd bestond de aanvoer grootendeels uit jonge paarden. De handel was bij 't begin slap doch werd van lieverlede beter, zoodat er nog al wat werd verkocht. Ook uit de Langstraat was nog al bezoek en aanvoer, i Men besteedde van f 200 tot f 300, enkele werden nog hooger verkocht. Raamsdoiikveer. Bij het afhak ken van een stuk ijzer, kreeg de smid W. Rolffs alhier, het afgekapte stuk met zulk een kracht tegen zijn linkeroog, dat hij zich onder behandeling van een dokter heeft moeten stellen, die de wond heeft genaaid. Gedurende geruimen tijd zal genoemde smid zijn werk niet kunnen verrichten. Dinsdag j.l. herdacht de heer C. Gut teling, arts alhier, onder vele blijken van belangstelling den dag, waarop voor 40 jaren als zoodanig promoveerde. 's-Oravenioei' Ds. Aalders alhier, die het beroep naar Beetgum, aannam, zal op 24 Oct. a.s. van de Geref. gemeente afscheid nemen en op 7 Nov. daaropvol gende te Beetgum intrede doen. ISlnnenland. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt In de afdeelingen der Tweede Kamer was men Woensdag nog druk bezig met de algemeene beschouwingen, waarbij 's lands financieele toestand, de voor nemens der regeering ten opzichte van het tarief van invoerrechten en de be kende ridderordenzaak de meest op den voorgrond tredende punten moeten ge vormd hebben. Te Nijmegen heeft zich een voorloopig comité geconstitueerd, waarvan de heer W. Nieuwenhuizen, secretaris van den Middenstandsbond, secretaris is. Dit co mité zal eerlang een uitgebreide ver gadering bijeenroepen om tot oprichting van een Maas- on Waal vereeniging te geraken, die ten doel zal hebben de verbinding tusschen de bevaarbare Maas en de Waal te bevorderen. We lezen in de „N. R. Ct.": In het zwembassin aan het einde van de Jeiicholaan te Rotterdam, werden gistermiddag door den heer J. C. de Neef, uitvinder van den scheepsrem, weder eenige proeven genomen, waarbij een deskundige was genoodigd. Het tweelingschroefmodelschip, thansgeheel gereed, lang 1.25 M., breed 0.25 M. en hol 0.18 M., voorzien van een electri- schen motor, werd eerst met snellen gang voortbewogen tijdens deze snelle voorwaartsche beweging werden de han dels der remmen, die zich langs de brug bevinden, plotseling omhoog getrokken, en kort daarna stopte het scheepje. (De remmen bestaan uit twee in de huid, een aan stuurboord en een aan bakboord, ingebouwde deuren, die door een mechaniek van de brug af kunnen worden geopend en door het tegen- stroomende water dan loodrecht tegen de huid van het schip worden gezet). Deze deuren, die elk zelfstandig kun nen open en dicht gezet, hebben ook nog dit voordeel, dat ze gebruikt kun nen worden als noodroer. Het moei lijke aanbrengen van een noodroer is, voor schepen, van deze apparaten voor zien, overbodig. Na deze proef werd overgegaan tot het probeeren van den in het voor schip aaugobrachten buffer, die bij even- tueele aanvaring automatisch naar bin nen wordt gedrukt en daardoor een stel deuren in de huid van de voor- piek ingebouwd opent. Door het snelle openen dezer deuren wordt een zoogenaamd waterkussen tusschen de aanvarende schepen gevormd en de kracht van den stoot verminderd. Bij deze proefneming werd een in het water opgehangen 4 m.M. dikke glasplaat niet gebroken en toen men daarna met dezelfde snelheid, doch nu met gemaskeerden buffer, op een 10 m.M. dikke spiegelruit voer, brak die ruit door midden. Om eene aanvaring zoo getrouw mo gelijk na te bootsen, had de uitvinder een tweede schip, van dezelfde afme ting, met zand geballast, doch van veel lichter materiaal (blik) in het bassin geplaatst. Verschillende keeren werd met gang op dit stil liggend scheepje, geramd, doch het kreeg zoo goed als geen letsel, want telkens, wanneer de aanvaring plaats greep gingen de in de voorpiek aangebrachte deuren open. Na deze proefnemingen vernamen wij, dat reeds eenige kapitaalkrachtige Rotterdammers zich bereid hebben verklaard de uitvinding over te nemen om ze eerst nog in het groot te beproe ven en daarna in de praktijk te bren gen. Ilur^eriyke Stand. Werkendam, van 1 tot 7 Oct. Geboren Leendert, z. v. A. Roza en M. H. Visser; Bastiaan, z. v. H. Maris en W. J. Schoon; Teuna, d. v. L. Ver- heij en D. Kuijk. Dewerken en Sleeuwijk, van 1 tot 7 Oct. Overleden: Jan Hendrik den Dek ker, 13 m. Dussen, van 1 tot 7 Oct. Ondertrouwd Hendrikus Spiegels, 26 j. en Johanna Adriana de Ronde, 25 j. Geboren: Johanna Wilhelmina, d. v. J. J. H. Snijders en M. J. A. de Wilt. Veen, over de maand Sept. Getrouwd: K. Verbeek, 24 j. en J. Sonneveld, 18 j.; L. van Brakel, 23 j. en A. Hoekstra, 20 j. Overleden: G. den Dekker, 80 j. Poederoijen, over de maand Sept. Getrouwd: Arie van de Water, 26 j. en Johanna van Giessen, 23 j.; Pieter van den Oever, 31 j. en Francina Cor nelia van de Laar, 20 j Leendert Dufourné, 26 j. en Dirkje van de Laar, 21 j. Geboren: Gijsbert, z. v. G. Loef en H. van de Werken; Johanna, d. v. A. Biesheuvel en H. Loch; Gerrit, z. v. M. van Heemskerk en A. VissersCornelia Pieternella, d. v. G. A. J. Bok en A. W. van Brakel; Janna, d. v. W. van der Sluis en G. Biesheuvel; Hermanus Lambertus Johannes, z. v. J. W. Brie- men en A. VerboevenAdriana Maria, d. v. G. den Hollander en A. M. Oomen Adrianus, z. v. A. J. H. Maas en L. van der Zalm. Overleden: Willem van Giessen, 5 w. Gameren, over de maand, Sept. Getrouwd: Jacob Ekelmans, 23j.en Ida v. Hemert 22 j.Jeremia Theodorus v. Ballegooien, 27 j. en Elisabeth Cor nelia Spiering, 25 jCornelis v. d. Oever, 24 j. en Cornelia v. d. Salm, 22 j. Geboren: Dirk Jan, z. v. D. J. Ter meer en C. A. M. v. Leeuwen; Johan Marie, z. v. W. v. d. Heuvel en J. Rumpt; Mijndert, z. v. A. v. Heukelum en C. Verbeek; Klaasje, d. v. J. H. v. Maren en G. VerbeekHendrika, d. v. T. Verhoeks en J. v. Hemert; Antonia Adriana, d. v. J. W. v. d. Werke en A. Bambacht; Antonia, d. v. P. v. d. Laar en A. GrootveldHendricus, z. v. J. v. Mourik en M. v. Hees; Gerrit Huibert, z. v. G. H. van Leeuwen en G. C. Jonkers. Overleden: Mijndert v. Heukelum, 2 d.; Maria Verhoeks, 18 mnd. Wijk, c.a. over de maand Sept. Geboren: Adriana, d. v. A. Bouman en H. Bax; Jacob Gijsbert, z. v. J. Mouthaan en E. E. BoumanHendrik, z. v. P. den Dekker en L. Bouman Geertruida, d. v. M. van Til borg en M. Versteeg; Antonia, d. v. T. de Waal en J. A. van der KoppelTeunis Pieter, z. v. T. P. van Rijswijk en J. Timmer mans; Dingena, d. v. J. Bouman en P. Millenaar. Overleden: P. Wijgers, 1 j.; G. A. van de Wetering, 18 j. Woudrichem, van 1 tot 7 Oct. Getrouwd: G. J. van Dieren, 23 j. en M. van Vugt, 24 j. Geboren: Dirkje Hendrika, d. v. J. Weverling en M. M. van Masbergen Catharina Adriana, d. v. J. C. Viveen en C. A. Metz; Huibert Barend, z. v. P. F. Broekhuizen en J. v. Herwijnen levenl. aangegeven kind van het vrou welijk geslacht van H. Kant en G. Bax. Overleden: Cornelia, 5 w., d. v. A. Broekhuizen en M. H. Egas. Raamsdonk, van 1 tot 8 October. Getrouwd: M. Rasenberg, 28 j. en E. J. van Seeters, 24 j. Geboren Elisabeth H., d. v. H. W. Boonants en S. J. MuskensAnna C., d. v. H. J. Oome en A. M. de Bruijn Johannes J., z. v. W. W. G. Ripzaad en A. v. d. Put; Hendricus W. B., z. v. H. Bouwens en A. de Ruiter; Wil helmina A., d. v. C. H. v. d. Hoek en W. v. d. NieuwenliuijzenMaria A., d. v. D. A. Boxs en A. M. OomensMa ria C., d. v. M. Fijneman en P. Hes sels; Anna H., d. v. L. C. M. Fijue- man en H. van Seeters. Overleden: HuiberdinaP. van Strien, 4 m.Johannes Nouts, 79 j., echtg. v. Catharina Bogers. Rechtzaken. Zitting van Donderdag 30 Sept. 1909. Uitspraak in zake het O. M. tegen: G. d. F. te Andel, beklaagd van ver boden vervoer van vee, f 100 of 1 mnd. heet., met verbeurdverkl. van de f 150 als opbrengst van het in beslaggeno men vee; P. F. v. d. L. en M. P. te Kaatsheuvel, wederspannigheid, de le f 8 of 16 d. h., de 2e 8 d. gev.G. H. te Baardwijk, ontd. hondenbek, f 5 of 1 d. h.; J. v. B. ts Dussen, beleediging, 8 d. gev.; G. C. D. te Waalwijk, open bare dronkenschap, behandeling ge schorst tot het hooren van getuigen. kerknieuwg. Woudrichem. De collecte ge houden voor de Chr. Bewaarschool heeft f 505 opgebracht. denderen. Op het drietal voor Geref. Kerk A te Steenwijk, is o.m. ge plaatst Ds. Bosch, Predikant der Geref. Kerk alhier. Geachte Abonnès. Administratie en Uitgever. *l)roii geien. Aan den hengst „Adonis" toebelioorende aan den heer D. van Campen is door Gedeputeerde Staten alsnog den prijs toegekend, waarvan de direkte toe wijzing op keuring werd aangehouden. Vertrokken naar Gorinchem, L. van der Wiel; naar Wijk c.a., L. Bracht; naar Woudricliem, J. Koops; naar Alm- kerk, F. J. Groeneveld en gezinnaar Sleeuwijk, J. v. d. Koppel en gezin, C. de Koter en gezin, en A. Hanegraaf. Ingekomen van Vreeswijk, C. Schaa- delee; van Dirksland, D. de Bruin; van Almkerk, L. A. Baggerman en J. M. van Os. Ingekomen van Geldermalsem, G. B. van Lith; van Almkerk, A. de Jong. Vertrokken naar Rotterdam, Wilhel mina Kivits. Vertrokken naar 's Gravenzande, S. v. d. Nat; Rijswijk, A. v. Vugt; Hedikhui- zen, D. Bouwman; Sleeuwijk, J. Hart man; Rotterdam, A. F. van Loon. Ingekomen van Sleeuwij k, H. Bouwer; Haarlem, W. van Straten. Arrondissements-Rechtbank te s-Bosch

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2