Maandag heeft een wervelstorm op groote schaal verwoesting aangericht over geheel het westelijk gedeelte van het eiland Cuba. In de haven van Ha vana zijn een veertigtal kleine schepen gezonken. Er zijn heel wat dooden en gewonden; de schade wordt daar ge schat op een millioen dollar. Het nieuwe hospitaal voor tering lijders te Aronganaranjo is door den orkaan met den grond gelijk gemaakt, waarbij vele patiënten kwetsuren op deden. De stad Key West is tot een puinhoop teruggebracht; de schade daar ter plaatse wordt op 2 millioen dollar geraamd. Toen de wind bedaard was, bleek, dat in Key West honderden woonhuizen en negen sigarenfabrieken geheel of gedeeltelijk waren vernield. Het gepeu pel begon te plunderen, zoodat de krijgs wet moest worden afgekondigd. Men vreest, dat de kust van Florida deerlijk zal zijn geteisterd. atEKENPII IKIlfi. A4NOIFTE voor de BEVOLKINGSREGISTERS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden Overwegende, dat het van groot belang is, dat de bevolkingsregisters nauwkeurig worden bijgehouden en de krachtige mede werking van de ingezetenen hiertoe een eerste vereischte is; Herinneren aan de volgende bepalingen van het Koninklijk besluit van 27 Juli 1887 (Staatsblad no. 141), regelende de verplichting der ingezetenen tot het doen vt n aangifte voor de bevolkingsregisters. Zij, die uit eene Nederlandsche Kolonie, ecne overzeesche bezitting of uit den vreemde hunne woonplaats overbrengen in eene Gemeente binnen het Rijk, moeten hiervan eene verklaring doen ter Secretarie der Gemeente binnen ééne maand na hunne aankomst in de Gemeente, vergezeld van het gebruikelijk getuigschrift voor hen, die uit de Koloniën of bezittingen en voor hen, die uit den vreemde komen, van een paspoort of reis- en verblijfpas of andere door de politie deugdelijk erkende bewijs stukken. Bij alle kennisgevingen moeten de noodige opgaven worden verstrekt voor de inschrij ving in de bevolkingsregisters. Zij, die hunne werkelijke woonplaats binnen het Rijk verlaten om die over te brengen naar eene Nederlandsche Kolonie, eene overzeesche bezitting of naar den vreemde, moeten hiervan eene verklaring doen ter Secretarie der Gemeente, welke zij verlaten. Zij, die hunne woonplaats naar een an dere Gemeente overbrengen, moeten hiervan eene verklaring doen ter Secretarie der Gemeente, die zij verlaten en waar zij in het bevolkingsregister zijn ingeschreven, met opgaaf der gemeente waar zij zich wenschen te vestigen. Het ontvangen ge tuigschrift van woonplaatsverandering, het welk kosteloos wordt afgegeven, moeten zij uiterlijk binnen ééne maand na hunne aankomst in de nieuwe Gemeente ter Sec retarie dier Gemeente bezorgen. Elk hoofd van een huisgezin moet uiter lijk binnen ééne maand ter Gemeentese cretarie kennis geven van ieder lid, dat in dat in het huisgezin wordt opgenomen of daar uitgaat, inwonende dienst- en werk- boden daaronder begrepen. Hij moet bij die kennisgeving de noodige opgaven voor de inschrijving in de bevolkingsregisters verstrekken. Onverminderd deze bepalingen is een ieder, door het Gemeentebestuur daartoe opgeroepen, verplicht tot het doen der op gaven, die vereischt worden om de bevol kingsregisters in te vullen. Overtreding dezer bepalingen wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Tot voorkoming van moeilij kheden worden de ingezetenen ernstig aangespoord hunne verplichtingen nauwgezet na te komen. Heusden, den 9 October 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Eene aangename mededeeling en een ernstig verzoek. Toen ruim eene maand geleden bij ons de gedachte rijpte, om ons abonnementen tal aanzienlijk uit te breiden en den abon nementsprijs te verminderen, hadden we niet durven verwachten een zoo groot succes te zullen bereiken, als in werkelijk heid het geval is. Gemeenten met 80 en meer lezers worden er verschillende aangetroffen; zoodat we zonder grootspraak thans durven verkonden; het Nieuwsblad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bomme- lerwaard is het meest verspreide en in sommige streken het bfina eeiiige blad dat gelezen wordt. Komen ons die meerdere abonnements gelden zeer ten goede, daartegenover staan ook vele grootere uitgaven voor meerdere nieuwsberichten en uitbreiding van het blad. Om ook daar in tegemoet te komen moeten de advertenties van alle zijden toe- stroomen. Die adverteert doet een goed en voordeelig werk, want zijn aankondiging komt thans onder de oogen van duizende lezers. Gebruikt dus ons blad voor alle aan kondigingen van geboorte, huwelijk en overlijden, maar ook voor vraag en aanbod van dienstbetrekkingen en de uitkomst zal de gewenschte zijn. Verzoekt ook uwen Notaris om steeds van ons blad gebruik te maken, door uwe verkoopingen of verpach tingen de noodige publiciteit te geven. Samenwerking is algemeen noodig, doch in deze onmisbaar. Wij stellen onze belangen vol vertrouwen in uwe handen. Plaatselijk. Nieuws. Heusden, 13 Oct. Voor het examen der vrije- en orde oefeningen, dat te Breda wordt afgenomen, hebben zich van de Rijksnormaalschool alhier 2 vrouwelijke en 1 mannelijke can- didaat aangemeld. Het negenjarig zoontje van den barbier L. alhier, dat onlangs zijn arm brak, viel Vrijdag j.l. en brak den pols van den pas genezen arm. Men moet maar pech hebben I Onze vroegere 'stadgenoot, de heer Sturm, thans woonachtig te Haarsteeg, is benoemd tot chef van de melkinrichting en Roomboterfabriek „Concordia" te Amster dam. Werkendam. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd het water in de rivier en in den Biesbosch zoo hoog opge dreven, dat het buitenland neven den Sasdijk onderliep en het vee met moeite op veiliger plaats gebracht moest worden. Een der redders viel daarbij zelf in het water, anderen moesten er al loopende ook een nat pak aan wagen. Op den polder Pannekoek was men nog niet klaar met het maken van den piasberm, waardoor weer een deel van 't gemaakte wegspoelde en het vee ook spoedig met het water te kampen had. Eergistei verbrandde geheel een aan het woonhuis, aan de kade van den heer J. Visser Az., belendend schuurtje met in houd. De brandspuit, die spoedig ter plaatse van het onheil was, kon maar weinig water geven, daar de bakkerskil op dat oogen blik bijna droog was. Dank zij de wind, die van het huis afwoei, kon dat behouden worden. sieeuwfjk. De op 29 September jj. voor de Nat. Militie ingelijfde lotelingen, J. H. Lagrouw, H. Verwoert en G. Ver schoor, zijn wegens lichaamsgebreken uit den dienst ontslagen. Almkerk. Een landbouwer ver kocht hier aan zekeren A. L. te Babylo- niënbroek van 1 H.A. erwten voor f685. Mederhemert. Bij den veerman G. Kuypers is eene zeug aan de vlekziekte gestorven, terwijl eene andere door deze ziekte is aangetast. Eene zeug met biggen, die reeds ver koopbaar waren is met serum tegen de gevreesde ziekte ingespoten. (Rietschoof). Heden werden alhier de eerste suikerbieten gerooid. Bij andere jaren vergeleken is dit buitengewoon vroeg. Deze arbeid geeft een buitengewone drukte en velen handen werk. Er worden hier duizenden kilo's verzonden. fWoudrichem. Bij Kon. besluit is herbenoemd tet burgemeester der gemeente Woudrichem de heer P. Verhagen. Gameren. Tot leden van 't kies college in de Herv. Kerk, zijn de aftr. leden herkozen. Het aantal kiezers bedraagt 159, uitgebracht werden slechts 32 stemmen, verdeeld als volgtM. P. de Jongh 27, Joh. Kreling 30 en J. v. d. Werken 29 stemmen. Werden vorige keeren soms tegen candi- daten gesteld, dat was nu niet 't geval, zoodat alles zeer vredig afliep. De varkensziekte, welke op vele plaat sen ontzettend veel offers eischt, gaat hier ook (hoewel gelukkig langzaam) voort. Vele wachten het dreigend gevaar niet af, maar gaan tot slachten over. Hier en elders groeien soms groote aardappelen, die om hun grootte en gewicht zeer de aandacht trekken. Er zijn niettegenstaande de ongunstige weersgesteldheid gedurende den afgeloopen zomer nog wel groote peren gegroeid. De landbouwer G. Spiering Cz., gaf ons dezer dagen een peer, (helaas maar ter bezichti ging) die circa 5 H.G. woog. An (lel. Donderdag 1.1. diende voor de Arrond. Rechtbank in 's Bosch de zaak van W. P. en H. D. alhier, beschuldigd van diefstal van 2 fietsen, bij den heer P. Nieuwkoop te Drongelen. Eisch van 't open baar Ministerie voor beide beklaagden was 4 maanden hechtenis. In de Raadsvergadering van Zaterdag j.l. werd door de Raad tot opzichter over deze gemeente gekozen de heer M. Versteeg alhier. llcrpt, Wegens uitbreiding van za ken, heeft het bestuur der stoomzuivelfa- briek „St^ Isidore" alhier, aanbesteed een stuk aan de fabriek te laten bouwen, hoofd zakelijk om bergruimte te krijgen. Het metselwerk zal worden uitgevoerd door A, J. v. Horen alhier, en het timmerwerk door P. v. Gerven alhier en A. D. de Hart te Luttelherpt. De handel in fruit is willig. Vooral is er vraag naar goede soorten zure appe len voor welke 9 cent per K.G. wordt be steed. Voor zoete appelen wordt 5 cent per K.G. betaald. Luttel her pt. Maandag werden in de mangelwortelstroopfabriek van den heer J. P. LuijbenDe Wilt de vuren weer ontstoken. Zooals gewoonlijk is deze firma weer de eerste die met de jaarlij ksche cam pagne een begin maakt. De bieten zijn niet heel groot van stuk en 't is te verwachten, dat de oogst van dit product niet zal meevallen. Aalburg. In deze gemeente, heeft zich een geval van besmettelijke ziekte (Thyphus) voorgedaan. Delwijnen. Alhier had Zaterdag avond een ongeval plaats, dat nog goed af liep. Mevr. de G. uit Nederhemert was per fiets op weg naar Zalt-Bommel. Toen zij aan de zoogenaamde „Brug" alhier kwam, nam zij den draai te kort, zoodat zij over een daar staande heining in den Del wij n- schen Wetering viel. Gelukkig passeerde daar juist een zekere E. Oomen uit Wellseind, die haar uit het water haalde, zoodat zij met den schrik en een nat pak vrij kwam. Hedel. De werkman C. de Bie, die op de Maas boven de spoorwegbrug aan het baggeren was, is bij het zetten van een vaarboom over boord gevallen en verdron ken. Hij laat eene vrouw en 4 kinderen onverzorgd achter. W||k. Op een avond van de vorige week, werden nabij de woning van J. v. d. V. perendieven ontdekt; zijn vrouw, die niet zoo heel verlegen is, trok er op af, hetgeen de dieven bemerkten die op de vlucht gingen, met achterlating van een schouwzeis met een langen steel. Deze laat ste bleek ook gestolen te zijn bij J. B., die haar vermiste en als zijn eigendom herkende. Het ware te wenschen, dat er eens enkele dieven gepakt werden. Waspik. Dóór de voetbalvereeni- ging „Nooit Gedacht", gevestigd bij den heer L. Schroot alhier, was op Zondag een seriewedstrijd uitgeschreven, waaraan deel namen de volgende clubsSparta uit Geer- truidenberg, W. V. en P. H. uit Waalwijk en Hollandia uit 's Hertogenbosch. Na een zeer geannimeerde wedstrijd, werd ten slotte de eindoverwinning behaald door W. V. uit Waalwijk tegen Sparta uit Geertruiden- berg met 31. Vooraf was Hollandia uit 's-Bosch geslagen door Sparta met 41 en P. H. door W. V. met 5—0. De harmonie der vereeniging V. N. A. luisterde den wedstrijd op. Zekere A. V. en G. v. d. M. alhier, ontvingen heden van H. M. de Koningin elk een gift van f 10. Zuiliehem. In de Zb. Courant lazen we, dat bij eene zekere wed. W. alhier, niet minder dan 16 H.L. aardappelen waren gestolen. We geloven, dat dit bericht wel wat overdreven is, aangezien alhier geene wed. W. woont en er nog veel minder 16 H.L. aardappels ontvreemd zijn. Wel miste de landbouwer P. Boet een paar H.L. van een hoop in het veld liggende. Ook hier op de steenfabriek is de campagne teneinde. Het weder werkte dezen zomer zeer ongunstig, zoodat deze campagne zoowel voor het werkvolk als voor den heer eene zeer ongunstige is. Eene waarschuwing voor tabaksrookers levert zeker wel het volgende gevalletje. Zekere Van Veen alhier had, in de meening dat ze uit was, zijne pijp io den jaszak gestoken. Een poosje later merkte zijn broer, met wien hij op jacht was, dat hij in brand stond en wist zijne kleeren nog tijdig te blusschen. Slecht had het kunnen afloopen, daar Van Veen heel wat kruit bij zich had. Gleertruidenfoers. Zondag be haalde onze G. V. V. „Sparta" in de finale na een feilen strijd tegen „W. V." uit Waal wijk den 2en prijs, een mooie zilveren me daille, uitgeloofd door de voetbalvereeniging „Nooit Gedacht" te Waspik. De rust trad in met 20 ten voordeele van „Waalwijk Vooruit". Door eene zeer juiste opmerking van den heer Boezer, grensrechter, kreeg Sparta een vrijen trap, welke door B. Smits met een onhoudbaar schot werd benut. C. Stal en B. Smits, beiden zeer puike spelers van Sparta konden na de rust zeer weinig presteeren daar zij erge krampen in hun beenen kregen. Eerstgenoemde heeft zelfs ongeveer een kwartier het veld moeten verlaten. Hiervan maakte W. V. gebruik en maakte zijn voorsprong nog met een punt grooter. De doelverdediger van Sparta voldeed goed en moest nog al eens reddend optreden. Hoewel W. V. een korten tijd geleden in het Bergje nog met 3—2 door Sparta werd geklopt, moest deze het thans voor hen onderdoen. Het spel was van geen van beide vereeni- gingen mooi; waarvan voornamelijk dere den was, dat het terrein erg vochtig en week was. Alzoo werd na een hartelijk woord van den heer W. de Roon aan W. V. de eerste en aan de G. V. V. Sparta de tweede prijs op het terrein overhandigd. De scheidsrechter W. Goossen uit Dongen voldeed goed. Zaterdagmorgen werd door een bezoe ker op het postkantoor alhier gevonden een flinke bruinlederen portemonnaie. De vinder, een zekere v. S. uit Raams- donkveer, heeft ze direct aan den Directeur overhandigd. Na onderzoek bleek, dat zij slechts een paar waardelooze zaken bevatte. De porte monnaie is ten kantore gedeponeerd, onder de leuke opmerking, dat zij mogelijk wel van een Raamsdonksveersche kermishouder kon zijn. Tot onderwijzer bij de Rijksnormaal lessen alhier, is benoemd de heer J. A. Ta- venier, uit 'sGravemoer. Vr|jhoeven-€appel. Decandi- daat-theoloog A. Tielen alhier, heeft het beroep naar Vijfhuizen (gemeente Haar lemmermeer) aangenomen. Moge hij aldaar een aangename en vruchtbare werkkring vinden. Wederom werd een der ingezetenen dezer gemeente, verblijd met een gratificatie van twintig gulden, verstrekt op last van Hare Majesteit de Koningin. Over den veehandel in Gelderland schrijft men thans Er was opnieuw ruime aanvoer ter markt en de handel was wel iets williger, wijl voor het buitenland eenig melk- en kalfvee werd opgekocht. Maar alleen wat van het beste wasmindere qualiteiten bleven buiten bespreking. Voor België werd daarin eenige handel gedreven. Vette kalveren waren lager in prijs, omdat de Engelsche markt weer slecht afkwam. In schapen en in lammeren weinig handel, evenals in in vette schapen. Vette varkens iets minder in prijs. Big gen duur. Paarden onveranderd. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 61 62 ct., vette kalveren 58 59 ct., vette var kens 59 60 ct., voor Engeland, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 jtf 205, neurende f 105 f 225, guste f 140 f 175, pinken f 40 it f 60, kalveren f 12 it f18, biggen f 7 f 11, drachtige zeugen f 50 f 66, drachtige gelten f 40 k f52, schot telingen f 20 it f 32, schapen f 12 it f 20, luxe-paarden f 500 f 655, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 200 f 315, twee-en-een-halfjarige f 150 f 230, anderhalfjarige f it f per stuk. Kerknieuws. Poederofjen. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. gemeente alhier, is naar we vernemen benoemd de heer A. van Zee, en wel in de plaats van den heer Ds. G. Th. Smit, die ontslag had gevraagd. Werkendam. Zaterdag 1.1. is gestemd voor een notabel der Ned. Herv. kerk alhier. De navolgende heeren behaal den het aantal stemmen dat achter hunne namen vermeld staan: B. K. Vos 41, P. H. Oldemans 13, W. Verwoerd 1 en A. Vos 1. Gekozen alzoo eerstgenoemde. Herwfjnen. Ds. D. M. Vermet hield Zondagmiddag zijn intrede als predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier met eene rede naar aanleiding van Joh. 10, vers 7. In de voormiddaggodsdienstoefe ning werd hij bevestigd door ds. A. de Visser van Groningen naar aanleiding van Handelingen 20:28. Capelle- Aangenomen naar deGeref. Kerk te Vijfhuize door den heer A. Thiele, cand. alhier. Rlnnenland. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram is de vermoorde assistent-resident van Tangerang, de heer J. Dunnewold, in den ochtend van 8 October j.l. op zijn kantoor doodge schoten door het hoofd van het district Tangerang, wiens ontslag aanhangig was. De dader pleegde daarop zelfmoord. Door H. M. de Koningin is aan den burgemeester van Breda f 100 toege zonden ter verdeeling onder de gezinnen, welke door de ramp in de Brugstraat zijn getroffen. De verdeeling heeft ter stond plaats gehad. Rfj k§p«stspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaar bankboekjes, uitgegeven in de maand October, en waarop de rente over het af geloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en ren tebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Poste rijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Uit Heeren veen meldde men Maan dag: De heer 0. deed hedenmiddag een wandeling in de richting van het dorp Nieuwebrug, toen hij plotseling door een manspersoon, uitroepende „geef mij f25 of ik smoor je", bij de keel werd gegrepen. De heer C., die niet zooveel geld bij zich had, bood den aanrander zijn gouden horloge aan, wat deze wei gerde. Hij verdween daarop in de rich ting Akkrum. De heer C. deed dadelijk aangifte bij de marechaussee, die den aanrander te Akkrum achterhaalde. Hij bleek te zijn IJ. Z., die hedenmorgen uit het huis van bewaring alhier ont slagen was. Hij werd gearresteerd en gevankelijk naar hier overgebracht. Te Budel werd de gemeente veldwach ter V., terwijl hij bezig was met jagen zonder vergunning, met 2 jachthonden en een dubbel-loops-jachtgeweer, door den brigadier der Rijksveldwacht te Weert bekeurd. Te Roermond is een Duitsche acro baat, gesignaleerd in verband met een aantal rijwieldiefstallen uit arrest ge vlucht. Hij wist met een stuk hout een tralievenster te forseeren en slaagde er in, na een vinnige achtervolging door een kreupel bosch te ontkomen, waar schijnlijk naar Duitschland. Van het eiland Tholen meldt men: Dezer dagen geniet ons eiland de eer als terrein te zijn gekozen voor de praktijken van een man en een vrouw die de lijdende menschheid van haar kwalen willen afhelpen. Zij trachten vooral munt te slaan uit het verlangen naar genezing van hen, die her en der vergeefs daarnaar zochten. De diagnose en de behandeling worden onthuld in den hypnotischen slaap der vrouw Voor enkele dagen viel te Oirschot een oude vrouw, alleen thuis zijnde, in het turfvuur. Na eenigen tijd kwam de zoon thuis en vond zijn arme moeder in den aller- ellendigsten toestand. De vrouw had zich niet kunnen oprichten en zat nog geheel met brandwonden overdekt, in het gloeiende vuur. Toen de zoon haar uit het vuur wegnam, vielen de kleede ren in stukken haar van het lichaam. Geheel het lichaam zag bruin en zwart van de brandwonden. Zaterdag is de ongelukkige, na enkele dagen van vreeselijk lijden, overleden. Bij den landbouwer R. Bakker, wo nende op „De Barn", onder de ge meente Barneveld, is de vorige week op 58-jarigen leeftyd overleden zekere Lammert Gelderman. Na G.'s dood vond de kantonrechter van Amersfoort, die aanstonds gewaarschuwd was, in zijn koffer, die bij een oud-vriend, den landbouwer R. Bakker stond, bij wien Gelderman inwoonde, een spaarbank boekje, waarop bij de spaarbank te Bar neveld, te zijnen name f5000 was in geschreven, terwijl hij heeft medege deeld, dat hij van de stadsbank te Düsseldorf (Duitschland) nog f 4000 te vorderen had. Hoewel door den bur gemeester te Barneveld reeds alle po gingen zijn aangewend, familieleden van den overledene op te sporen, is hij hierin nog niet geslaagd. De Bred. Ct. schrijft: Zondag was het kermis in Putte. Hoewel zeer druk bezocht liep, won der boven wonder, alles vrij goed af, tot dat tegen middernacht, toen de herbergen op Hollandsch Putte bijna alle waren gesloten, zich enkele kleine samenscholingen voordeden, waarop de marechaussees onder bevel van kapitein Thomson de aandaeht gevestigd hielden. Nauwelijks had kapitein Thomson zich in gezelschap van den brigadier Zuurveld onder de samengeschoolden begeven om persoonlijk een oogje in het zeil te houden, toen hij onverwachts in den rug werd aangevallen door een tweetal personen, hoogstwaarschijnlijk juist een nabijzijnde herberg verlaten hebbend. Plotseling werd kapitein Thom son vermoedelijk met een hard voor werp een zoodanige slag op zijn hoofd toegebracht, dat hij een oogen- blik het bewustzijn verloor. Brigadier Zuurveld sprong onmiddel lijk zijn chef te hulp en wist de laffe aanvallers met een paar flinke slagen op de vlucht te jagen; onmiddellijk verdwenen de aanranders op Belgisch grondgebiedde plaats van aanval had op geen acht pas afstand van de grens plaats. Toen kapitein Thomson van den slag zich hersteld had, was hij echter der mate duizelig, dat brigadier Zuurveld hem moest ondersteunen, doch gelukkig kon de kapitein na een half uur zijn dienst weder hervatten. Behalve een kleine verwonding op het hoofd, heeft de slag een enorme buil veroorzaakt, doch verder heeft kapitein Thomson geen nadeelige gevolgen ondervonden. Om half drie keerden de marechaussees huiswaarts. Men deelt thans mede, dat aan de Rijksseruminrichting te Rotterdam bij het bacteriologisch onderzoek van de faeces van een patiënt te Hattem cho- lera-bacillen zijn gevonden. Bij het bacteriologisch onderzoek aan dezelfde inrichting van de faeces van een patiënt te Naaldwijk zijn geen cho- lera-bacillen gevonden. De typhus begint zich in Hollands Noorderkwartier meer en meer uit te breiden. Ook in Hoorn zelf komen ver schillende gevallen voor. In vele ge meenten worden strenge maatregelen getroffen tegen het verontreinigen en het gebruik van slootwater. Papendreehtsehe strafzaak. Het Haagsche Correspondentie-bu reau meldt: Naar wij vernemen heeft de Hooge Raad der Nederlanden zich onbevoegd verklaard, te beschikken op derequesten van Wiggers en Kwakernaat te Papen- drecht en van Elk te Dordrecht tot ontzetting van mr. van Rhede van der Kloot, rechter in de arrondissements rechtbank te Dordrecht, uit zijn ambt en tot het gelasten van vervolging van dezen ambtenaar wegens meineed. Een aantal vreemdelingen in eigen aardige, schilderachtige kleederdracht trok dezer dagen in den Haag zeer de aandacht. Het waren Serviërs en Hon garen, z.g. zigeuners, die met vrouwen en kinderen te zamen 35 menschen door Europa trekken, onderweg hun handwerk, het ketellappen, uitoefenen de. Daar zij van behoorlijke passen en legitimatie-papieren voorzien waren en ruimschoots geld bij zich hadden, kon den zij ongehinderd de Belgische grens overtrekken ons land in. Van de grens tot 's-Gravenhage waren zij vergezeld geworden door marechaussee, door wier bemiddeling de Haagsche politie voor onderdak van den troep zorgde. Laat berouw. Een thans gepension- neerd rijksambtenaar te Amsterdam vermiste ruim 14 jaar geleden uit zijn kantoortje in het destijds bestaande Gemeentelijk Entrepótdok een kistje sigaren en zes gulden aan legesgelden. Dezer dagen ontving hij een postpak ket, inhoudende 50 sigaren en het be drag, dat destijds gestolen werd, met verzoek den dader vergiffenis te schen ken. Een onderwijzer te Monster kwam, na «en bezoek gebracht te hebben aan zijn imilie te Scheveningen, op zijn thuisreis in aanraking met z.g. kwartjesvinders, die hem wisten over te halen met hen kaart te spelen. De jonge man verloor Geachte Abonnés. Administratie en Uitgever.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2