uit te houden zonder voedsel te nutti gen. Deze vast-kuur geschiedde in wijze van medische behandeling. Maire was 1 dende aan chronische gebrekkige spijsvertering; hij is al jaren lang ziek In en door zijn vasten is het gewich van den man afgenomen van 145 to 95 Eng. ponden. Hij wordt verpleegc in een sanatorium. Uit Barcelona wordt gemeld, dat de bommenwerpers het vooral gemunt heb ben op de nauwe straten in de arme wijken, waar hun helsche werktuigen veel grooter uitwerking hebben dan in de breede straten waar de huizen der gegoeden staan. Vrijdagochtend sprong een bom in de kazerne van Roger de Flor, waar de kapitein-generaal de troe pen zou komen schouwen. Zij was neer gelegd op de plaats waar de generaal zou komen te staan, maar zij sprong voor hij er was en wondde eenige soldaten ernstig. Er is een man opgepakt, die men van bet plegen van bomaanslagen verdenkt. ^laHiNeiiik Micuws, Heusden, 20 Oct- Uitgaande van het Bestuur der afd. Heus- den van de N.-Brab. Maatschappij van Landbouw, heeft alhier en in de omstreken een lijst gecirculeerd tot deelname aan de bijdragen voor een Huldeblijk aan den heer Lovink, waarop verschillende namen van landbouwers en andere leden der afd voorkwamen. Zooals men weet mag de bijdrage voor elk niet hooger zijn dan 25 cent. De heer G. H. Malingré, Agent van de Maatschappij van Brandverzekering voor het Koningrijk der Nederlanden, werd heden verrast door de ontvangst van een zilveren gedenkpenning, met aan de eene zijde het Wapen van Noordbrabant met het volgende opschrift aan de keerzijde Ter gelegenheid van het 70 jarig bestaan der Maatschappij 1838—1908. Aangeboden door het Bestuur aan den Heer G. Malingré te Heusden Agent sedert October 1871 als blijk van waardeering van langdurige goede betrekkingen. De zending ging gepaard met een vleiend en vriendelijk schrijven. Op het speelplein van de R. C. jongensschool alhier, had Maandagmiddag eén ongeluk plaats. Terwijl de kinderen aan 't spelen waren viel een jongen van een ladder, waarop hij stilletjes geklommen was en brak zijn arm. Ongelukkig voor den rader, die thans twee zoons, beiden met een gebroken arm heeft te verplegen. Men moet-maar in 't hoekje zitten, waar de klappen vallen. Werkendam. 28 October hoopt in de Nutszaal als spreker voor de leden van de afd. „Werkendam" van de MaatBch. tot Nut van 't Algemeen op te treden de heer P. H. Lamberts. Zondag a.s. des nam. 6 uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier, op te treden de zendeling, de heer Jiingst. Van de f50000 die verleden week bij de Staatsloterij is gevallen profiteerden ook eenige personen, die alhier aan de suikerfabriek werkzaam zijn. Sleeuwffk. Door P. G. Baks te de Werken (Kille) is aan Burg. en Weth. dezer gemeente vergunning gevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein. NieiiwendQk. De zoon van Klaas de Pender alhier, is verleden week aan een ontzettend groot gevaar ontsnapt. Ook hij was aanwezig op de Noordzee boven Sche- veningen en behulpzaam bij het opruimen van het wrak, en behoorde tot het viertal die niet aan boord waren van het vaartuig dat doei ontploffing met de manschappen in de lucht vloog. De Pender is thans met eenige dagen verlof thuis. Capelle. Dat er nog personen zijn die het aardig vinden baldadigheid uit te kunnen halen, blijkt wel hier uit, dat al reeds enkele malen de straatlantaarn, staan de nabij het postkantoor alhier, is vernield. Dat de politie de dader(s) spoedig een proces-verbaal moge .bezorgen, ware ge wen scht. Vermoedelijk op den Winterdijk on der deze gemeente, heeft zekere Mejuffrouw jongstleden Maandag een gouden horloge verloren, waaraan zij vooral bijzonder veel waarde hechtte, wijl het van een overleden zuster is. ■•oederoHeii. Het moorden van kippen, nu op kleinere schaal, duurt nog voort. ;Bij N. K. werden er 2, bij C. v. B. 10 in het hok dood en gedeeltelijk onder den grond gestopt gevonden. Klaarblijkelijk is het een hond, die deze verwoesting aanbrengt. Door daarop toe te zien, zal de dief wel spoedig ontdekt zijn. In het blad van 13 dezer komt eene onjuistheid voor en wel dat Ds. Smit als kerkvoogd bedankt had en door A. van Zee was opgevolgd. Dat bericht, van elders ingekomen, is geheel buiten de waarheid. De inzender gelieve zich voor den vervolge tot zijne eigen plaats te bepalen en eerst goed te onderzoeken, alvorens verkeerde berichten de wereld in te zenden. denderen. Blijkens bij den Bur gemeester ontvangen bericht, zal alhier, bij gelegenheid van de inspectie van de Land weer, van 11 op 12 November, evenals 2 jaar geleden aan 8 man, waaronder een officier, inkwartiering moeten worden ver strekt. Kaatsheuvel. Zaterdag geraakte het 10-jarig dochtertje van D. tusschen de donchmachine en werd een paar malen mee rondgevoerd. Tot gister is het kind nog niet tot bewustzijn geweest. Men vreest het ergste. Waspik. Naar we uit goede bron vernemen is bij het gemeente-bestuur alhier een verzoek ingekomen om concessie tot het bouwen en exploiteeren van een gas fabriek. De heer J. H. van der Heijden molenaar alhier, zal zijn zaak belangrijk uitbreiden. Bij winstilte zal voortaan een electromotor de molen in beweging houden. De electri- citeit hiervoor zal betrokken worden van de electriciteits-maatschappij „Raamsdonk" te Raamsdonk. Voorzeker is dit een mooie verandering. Tegen den eersten Zondag in de maand November, heeft de tooneel-vereeni- ging „Concordia" gevestigd bij den heer Th. Gijsman alhier, een wedstrijd uitge schreven in het houden van comische voor drachten. We gaan dus weer een gezellig avondje tegemoet. Op de Maandag j.l. gehouden najaars- markt werden aangevoerd 251 runderen benevens 5 bennen varkens. De handel was zeer gedrukt en de prijzen waren laag. De kramers in groote getale opgekomen maakten goede zaken. De uitgeloofde premiën vielen ten deel aan: no. 58 A. Michaels te Capelle, 66 Ant. Ravels te Dussen, 76 A. M. Rijken te Loonschedijk, 78 B. Timmermans te Capelle, 200 M. Werther te Sprang, 230 H. Kooper- berg te Geertruidenberg, 241 R. van Dongen te Waspik, 247 J. Kooperberg Raamsdonks- veer. Veen. Bij de landbouwer T. is Zater dag een postduif komen aanvliegen. Het beestje was erg vermoeid en kon met de hand worden beetgepakt. Aan een der pooten droeg het een ringetje met onduidelijke cijfers. Het beestje is thans in bewaring genomen. Raamsclonksveer. Tijdens het beslaan van een paard, kreeg de smids leerling J. Schüler van het paard een zoo danigen trap tegen zijn been, dat dit zeer ernstig inwendig werd gekneusd. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen, terwijl de getroffene naar de ouderlijke woning te Drimmelen werd vervoerd Nog steeds blijkt er het een of ander öf aan de electrische centrale, öf aan het leidingsnet te haperen. Donderdagavond ging het licht, nadat het ongeveer een uur zeer slecht gebrand had, weder voor circa 10 minuten geheel uit. Dit bracht vooral in het café van de Wed. Kieboom, alwaar eene vergadering plaats had nog al eenige consternatie teweeg. (Te laat ontvangen voor ons vorig no.) Nederhemert. (Eiland). Onder begunstiging van overheerlijk najaarsweder, maakte het muziekgezelschap „Concordia" Maandagmiddag eene wandeling door het Zuidelijk deel onzer gemeente. Na aan den Beschermheer, Baron van der Borch, eene serenade te hebben gebracht, ging men, het vaandel voorop, naar het kasteel de Voorst. Ook hier werden een paar nummers gespeeld, tot groote tevreden heid van Baronnesse van Nagell, die niet naliet, directeur en leden te complimen teeren. (Noordzijde.) Toen Maandagmorgen de vrouw van G. Bracht, die met olie ventte, haar karretje even onbeheerd liet staan, wilden een paar kinderen het wagentje voortduwen, met het ongelukkig gevolg, dat het omviel en een bus met ruim 40 liter olie over den weg rolde en leegliep. Voorzeker een groote schadepost voor vrouw B. tenzij de ouders dier kinderen haar eene tegemoetkoming verleenen. Vrijdag j.l. werd de leesbibliotheek van freule van Kretschmar weer voor de kinderen opengesteld. Dadelijk werd er door de schooljeugd een dankbaar gebruik van gemaakt. En geen wonder. Voor één cent, die toch ge woonlijk in den snoepwinkel terecht komt, runnen ze maar kiezen, wat hun 't meest jevalt. Zelfs het zoo gewilde jongensboek Robinson Crusoé ontbreekt niet. Geer iruidcn berg;. Naar ons uit vertrouwbare bron wordt medegedeeld, leeft de suikerfabriek „Statendam", Zater dag hare machines tijdelijk stop gezet, om dat wegens het slechte weer der laatste dagen de aanvoer van bieten niet voldoende was. Het lossen van aankomende scheepjes gaat geregeld door. Werkvolk is er niet ontslagen. Het is te hopen, dat de machines spoedig weer in werking mogen gebracht worden. Men meld ons dat het water, in de Havenkazerne alhier, verkregen bij pas ge dane pijpwelboringen, volgens het ingesteld jacteriologisch onderzoek in het laborato rium van den heer N. van der Sleen te Haarlem, voldoet aan alle vereischten voor goed drinkwater gesteld. Alvorens het water' aan de militairen leschikbaar te stellen, zal door den Officier van de Volksgezondheid een hoeveelheid water alsnog worden onderzocht. Heden werd bij min. beschikking, aan F. Oberholzer de levering van 40000 K.G. Duitsche kachelkolen gegund, tegen f 0.95 de 100 K.G., voor de militaire kazerne al- bier. Zeer waarschijnlijk zal Zaterdag a.s. door den battaillons-commandaut en deor ïeeren officieren van het 9e reg. inf. ten stadhuize officiéél afscheid genomen worden van het hoofd van onze gemeente. ZaJi bommel. Donderdag 14 Octo ber j.l. hield Dr. G. Keizer uit Tiel, daartoe uitgenoodigd door den Ring West-Gelder and van den Bond van Geref. Jongelings- vereenigingen alhier, den aangekondigden Calvijnavond. In korte trekken schetste spreker het schitterende Darwinfeest j.l. zomer in Enge- and gehouden, waar na hij meer uitvoerig stilstond bij het daar juist tegenoverstaande ue Genève gehouden Calvijnfeest. De vergadering werd door den heer Hobo, voorzitter van den Ring geopend en ge sloten, die tevens den geachten spreker over het geheel niet zeer levendig. Men besteedt de laatste dagen voor sterappelen f 5.k f 5.20, goudrenetten f 4.80 k f 5 bellefleurs f 4.f 4.50, zoete appelen f 2.f 2.60, stoofperen f 1.60 a 2. handperen f 2.25 f 3.fijne tafel peren f 4.30 k f f 5.50 per H.L. Vtossum. Tot lid van den gemeente raad is gekozen de heer M. P. van Willegen 69 stemmen. De heer J. W. Dingemans verkreeg 50 stemmen SiinnpHlautl. Langstraat. De fruithandel^ is der de patroon ter ontsteking er af,Jbijtijds naar buiten te begeven. Toen onbewust van het groote gevaar van men hem te voorschijn haalde was hij ontploffing. reeds overleden. Militairen van hier zijn de mijn in beslag gaan nemen. Aan dezegevonden Op een avond der vorige week begaf mijn vond men slechts een korten ge- een echtpaar uit Clinge zich naar de leiddraad; van daar dat men vermoedt kermis te Belgisch Clinge, een kind dat dit de mijn is, welke aan boord van ongeveer 2 maanden onverzorgd van de barkas gereed stond. Is dit achter latend. Toen zij in den laten juist, dan vervalt dus de onderstelling, avond thuis kwamen, was het kind dat de ontploffing aan boord zou ge- overleden. De kleine had zich dood schied zijn, en zou de tweede veron- geschreid. derstelling - dat de mijn van het Uit de Bilt schrijft men aan het U. D.: wrak onder de barkas ontploft zou zijn Vrijdagavond ruim 10 uur werd door niet onmogelijk wezen. de p0gtie aan den Amersfoortschen Maandag werd uit IJmuiden geschre- straatweg alhier een vrouw gevonden, ven: liggende aan den kant van den weg De algemeene verwachting, dat del in bet natte gras en modder. Bij on- staking van de trawlervisschers vóór derzoek bleek, dat de vrouw in kenne- Maandag zou eindigen, is niet verwezen- lijken staat van dronkenschap verkeerde, lijkt. Integendeel, de toestand laat zich Op plus minus 30 meter afstand van ernstiger dan tevoren aanzien. Dezen da vrouw stond een kinderwagen, waarin morgen liggen reeds een kleine 50 een kind bleek te liggen van ongeveer stoomtrawlers stil. De bemanningen 1 maand oud. De politie wilde de vrouw van alle binnenkomende schepen sluiten naar het politiebureau overbrengen; zich, met uitzondering van de schippers, zij wilde echter liever blijven waar zij bij de stakers aan. was. De politie gaf natuurlijk aan dezen In de hedenmiddag gehouden ver- wenscli geen gehoor en transporteerde, gadering der stakers werd besloten het de vrouw, die hevig raasde en schold, antwoord van de reeders af te wachten naar het politiebureau, waarheen ook de op de Zaterdag ingediende uitvoerige kleine werd overgebracht, memorie en voorts tegen Woensdag Ue vrouw hield zich gedurende de een openluchtbijeenkomst te houden laatste dagen al in deze gemeente op. voor alle stakers en belangstellenden, Zij is moeder van 12 kinderen, die omdat te IJmuiden geen zaal groot evenwel niet meer onder hare „moedei- genoeg is om allen te bevatten. hjke" hoede schijnen te zijn. Van haar Wanneer geen visch van Engeland wettigen man, zekeren J. C., is zij al wordt aangevoerd en geheel tegen geruimen tijp af; zij leeft thans met de verwachting was Maandag geen enkele een zekeren JD. een gegageerd O.-I. vreemde trawler in de haven dan militair, die Vrijdag juist zijn gage zal ook spoedig de vischhandel stil gebeurd had, doch niet in haar gezel- staan, de herstelplaatsen en ijsfabrieken schap werd aangetroffen. De vrouw heet zullen worden gesloten en een drie- van haar zelf G. W. Het geheele zwer- honderd-tal losse arbeiders zullen werke- verss tel is uit Utrecht afkomstig. Vecht- loos worden evenals de kolenwerkers. partijen tusschen deze diepgezonken Tot laat in den nacht was er van vrouw en haar bijzit waren in de Bilt Zondag op Maandag veel volk aan de aan de orde van den dag. haven, omdat geregeld booten binnen De politie heeft de vrouw met kind kwamen. De bemanningen verklaarden Zaterdagmorgen de vrijheid hergeven, zich onmiddellijk solidair. Zij vertrok in de richting van Zeist, Men deelde ons nog mede, dat stakers waar men vermoedt, dat haar bijzit die ondersteuning wenschen, die kunnen zich ophoudt. krijgen, zooals reeds aan enkelen is Er beeft zich weer een geval van verleend, doch de meesten hebben ver- dienstweigering voorgedaan uit anti- klaard niet te zullen vragen dan in den militaristisch beginsel en wel te Leiden, uitersien nood. Voor steun verleening De milicien D. K., van het 2de regiment kan men over voldoende middelen be- yeld-artillerie aldaar, die in het b«gin schikken, werd gezegd. van deze maand onder dienst opkwam, We behoeven niets te zeggen van weigerde uitdrukkelijk eeniguitrustings- de algemeene verslagenheid, die er in stuk aan te trekken, zeggende, dat dit de plaats heerscht en hoe groot de tegen zijn overtuiging strijdt. Hij is na schade reeds is van alle leveranciers, verhoor gearresteerd en naar het huis Hedenmiddag zijn door rijks- en ge- van bewaring in den Haag opgezonden meentepolitie twee personen aangehou- ter beschikking van den auditeur-mili- den, verdacht van de ernstige mishan- tair. deling van een werkwillige. Zondagavond meldde zich bij een De machinist van een uit Utrecht agent van politie op de Voorstraat te komende losse locomotief rapporteerde Utrecht een plm. 23-jarige jonge man Maandagochtend aan het station Amers- aan> een zwerver, met verzoek om te :oort bij Soesterberg op de spoorbaan worden opgenomen. De jongen ging een lijk te hebben gezien. De politie mede naar het bureau aan de Witte- ging er aanstonds heen en vond naast vrouwenbarrière en vertelde daar zich de lijn het zwaar verminkte lijk van zelf ia handen der politie te willen Jan Westerhof, milicien van het 5e stellen omdat hij wroeging had over regiment infanterie, geboortig uit eon migdrijf een jaar geleden door hem Enschede. Er wordt vermoedt dat de in Tilburg gepleegd. Hij weigerde even- ongelukkige Zondagavond den laatsten wei pertinent te zeggen welk misdrijf /rein heeft gemist, langs de spoorbaan daj dau wa8> eil wü,Ie daaromtrent niet naar zijn garnizoen Amersfoort is ge- de minste nadere opheldering geven, oopen en door een der nachttreinen Toevallig kwam er een inspecteur op is aangereden en gedood. het bureau, die bijna een uur met den Zondag werd, naar men uit Purme- j?"gen was om hem te bewegen rend meldt uit het Noord-Hollandsche Z1C n ,er te verklaren, maar wat men ianaal opgehaald het lijk van een P0^ deed, er kwam geen woord verder 7-jarig meisje. Tot 3 uur 's nachts had Pver z n ..PPen* f*1! was 8Chuldig aan zij kermis gehouden. Omtrent de oor- Peu misdrijf te Tilburg gepleegd en zaak verdiept men zich in allerlei a' ^as voldoende, gissingen I öödört li£t(l hij zicli opgölioiidön in Duitschland, waar hij werk hadvan- De behandeling van de Papendrecht- daar was hij te voet over den Bosch sche strafzaak voor het hof te Arnhem naar Utrecht gekomen, is thans definitief vastgesteld op 18 Ook Maandag werd de jongen op het November. hoofdbureau langdurig ondervraagd, rn XT maar opnieuw zonder eenig resultaat. t> beurtschipper van Ter Nerneuzen Vermoedelijk is hij bevreead o,n mede- op Rotterdam K., blijft, mt gemoed»- liohti te noemen en zwijgt hij daar- bezwaar, nog steeds weigerachtig, de om a]s oen |nof premie voor de ongevallenverzekering ffij b,6ef nataarlijk n%6waringmet e betalen. J.l. Zaterdag werd, voor de Lllen ijver wordt £trachl te we|0'n t6 weede maal in dit jaar, overgegaan tot kom6B aan welk feit d ma|1 den publieken verkoop van zijn inboedel, 8Chuldiir staat om de premie met de daarop vallende Hij beweerJ hardnekkig door wroe- kosten te verhalen, als naar gewoonte gi naar Holland t zijugedre. werd voor den eersten koop, zijnde ven 0uder3 t Mj ni® meeJr t* heb_ itmaal een stoel, zooveel ge >oden, dat ben> vader, moeder, broers noch zusters, De installatie van de staatscommissie voor het vraagstuk der werkeloosheic zal plaats hebben Zaterdag 23 dezer voormiddags 11 uur, in de Trèveszaa in Den Haag, door den minister van landbouw, nijverheid en handel. Door den Bond van Likeurstokers in Nederland is aan de Tweede Kamer een adres verzonden, waarin een aanta' bezwaren worden ontwikkeld tegen he wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd en verzoch wordt dit wetsontwerp niet aan te nemen IIu n t bi IJ e< ten. Men meldt uit Den Haag: Niettegenstaande het publiek in de Staatscourant en door middel van aan plakbiljetten in alle gemeenten des lands opmerkzaam is gemaakt, dat de muntbiljetten, die reeds sinds 1904 geen betaalmiddel meer waren, na 1 October 1909 niet meer zouden kunnen worden ingewisseld (een maatregel welke wen- schelijk schijnt voor de orde in he beheer van 's lands financiën) schijnen toch enkele personen dien datum te hebben laten voorbijgaan zonder hun muntbiljetten in te wisselen. Naar wij vernemen wordt aan het departement van financiën overwogen, op welke wijze de schade, welke deze personen door hun onachtzaamheid zouden lijden, hun alsnog kan worden vergoed. Het verdient dus voor hen die in het geval verkeeren, aanbeveling daarvan mededeeling te doen aan het departement van financiën, met opgave van bedrag, serieletter en nummer hunner biljetten. Ten overvloede zij er aan herinnerd dat het slechts de munt biljetten van f 50 en f 10 geldt, welke vóór 1904 zijn uitgegeven niet de blauwe bankbiljetten van f 10, welke de Neder- landsche Bank sinds October 1904 uitgeeft. Men meldt uit den Briel: Maandag had, op verzoek der familie zonder militaire muziek, terwijl ook de gewone saluutschoten ach terwege bleven, de begrafenis van twee der slachtoffers van de ramp bij Katwijk plaats. Het lijk van Luypen werd om half twee door een stoombootje van den Hoek van Holland overgebracht. De lijkkist was gedekt doorde Nederlandsche driekleur. Een aangrijpend oogenblik was het, toen de moeder verlangde toegelaten te worden op het bootje, de vlag op zij schoof en de hand liet rusten boven de plaats, waar het hoofd van haar kind rustte. Om half twaalf zette de stoet zich in beweging. Bij eiken lijkwagen bevond zich een detachement militairen onder bevel van een luitenant Prachtige kran sen, waaronder die van het korps, be dekten de lijkkisten. Vanwege het ministerie van oorlog was tegenwoordig kapitein Blokhuis. De inspecteur der cavalerie was in persoon tegenwoordig, de commandant der marine te Hellevoet- sluis was vertegenwoordigd door den len luitenant Quispel. Mede merkte men op het dagelijksch bestuur van den Briel en vele ander© autoriteiten. Er werd gesproken door den commandant majoor Fabius, door den heer Lette, burgemeester, en door den inspecteur, terwijl de dank der familie werd over gebracht vanwege de familie Vreugden- hill door den lieer De Jongh, cand.- notaris, en voor de familie van Luypen door zijn broeder, sergeant bij het korps. Van de gebouwen en vaartuigen van den torpedodienst woei de vlag halfstok. Ongeveer drie palen bezuiden IJmui den is aan het Noordzeestrand aange spoeld het niet geschonden lijk van den milicien B. Visser, van Scheveningen, die bij den ramp te Katwijk omkwam. Uit Noordwijk meldde men Zaterdag aan het N. v. d. D. Uit zee is hier komen aanspoelen een mijn, geladen met picrinezuur, zeer waarschijnlijk afkomstig van de veron gelukte barkas. Op last van den minister van oorlog, wien telegrafisch kennis was gegeven van deze vondst, kwamen een luite nant met twee minderen van de tor- pedisten naar Noord wij k-aan Zee, om de mijn onschadelijk te maken. Nadat de draden met de patronen verwijdend waren, werd de flesch een eindweegs in zee stukgeslagen, zoodat het zeer vergiftige picrineznurpoeder op zijn hoogst eenige visschen kan hebben gedood. Uit Hoek van Holland meldde men aan het „Nieuws": Zaterdag zou door iemand onder Kat- wijk een geladen mijn met picrinezuur voor 'zijn boeiende rede" dankte namens zijn gevonden. Denkende, dat de kruik den Ring West-Gelderland. iets drinkbaars bevatte, trok de vin iet bedrag aanwezig was. ook geen verdere familieleden. Hij staat Te Arnhem is aangehouden een amb- Seheel alleen op de arereld. enaar der Bank van Leening aldaar, Zondagnacht waren drie Tilburgsche verdacht van fraude aan de Bank te stroopers, met name Baak, Swaans en lebben gepleegd. Die fraude zou reeds Ouersouw, op strooptocht, toen zij door reruimen tijd hebben plaats gehad en drie rijksveldwachters werden betrapt, lestaan hebben in het opnieuw belee- Bij het zien der politie schoot een der nen van verpande goederen. stroopers, Ouersouw, zijn geweer op hen af, zonder heD evenwel te raken. Te Lonneker kwam Maandagochtend De beide andere stroopers werden al spelende een 5 jarig zoontje van den direct gepakt, Ouersouw, die gevlucht 'abrieksarbeider S. in een stoomzaag- was, werd Maandag gearresteerd. machine en werd er vreeselijk verminkt, evenloos uit gehaald. aa? wij vernemen, schijnt er in het mijn-district in Zuid-Limburg een man Naar men uit Leiden meldt, doen I te resideeren, die er zijn werk van zich aldaar op het oogenblik niet min- maakt, mijnwerkers, die zulks mochten der dan een 25-tal gevallen van kinder- noodig hebben, te voorzien van valsche verlamming voor. De ziekte heeft geen on tslagbe wij zen en getuigschriften, twaadaardig karakter. In verband daarmede deden de ma- rechaussée van Kerkrade huiszoeking Te Zwartemeer is de hut, bewoond I bij een te Kloosterbosch, gemeente door H. Louwers, omgewaaid. De oude Kerkrade, wonenden mijnwerker, alwaar man, die reeds langen tijd ziek te bed eeuige papieren werden in beslag ge» lag, had geen tyd en kracht om zich (nomen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2