lyk© gasten moesten afdruipen, voor v hun oogmerk hadden kunnen be reiken. De gezagvoerder van de Rowanmore is er vast van overtuigd dat hij te doen heeft gehad met een zeeroover; hij heeft zich dan ook in verbinding ge steld met de marine-autoriteiten te Gal veston en er op aangedroegen dat een kanonneerboot zal worden uitgezonden om naar het verdachte schip onderzoek te doen. Donderdagavond 6 uur zijn op Sicilië weder eenige aardschokken voorgeko men. Volgens Reuter zijn da dorpen Sorba, Carico, Linera en Mongano ern stig geteisterd. Tien huizen zijn inge- stort en verscheidene zijn gescheurd. Er is één slachtoffer. De bevolking kampeert in de open lucht. Bij het afzenden van dit bericht werden nog schokken gevoeld. Er zijn troepen naar de geteisterde plaatsen gezonden. Ook de Vesuvius is weder in werking. IPlaatsellgk Nieuws. Heusden, 23 Oct. Vergadering van den Raad der gemeente op Maandag den 25 October 1909 des na middags te 7£ ure. Te behandelen onderwerpen: 1. Voorstel van B. en W. tot opzegging regeling toelating kinderen uit Oud-Heuden op de openbare school alhier. 2. Voorstel van B. en W. inrichting keuringsplaats voor paarden op Burgtplein. 3. Voorstel van B. en W. tot het instel len eener gerechtelijke vervolging tegen A. L. Schepens te Schijndel, wegens wanbe. taling grondrente. 4. Vaststelling gemeente-begrooting 1910 De verpachting door het Kroondomein van de wallen om de stad, was nagenoeg gelijk aan die van vóór vijf jaar. Het riet gewiis werd echter voor f 100 per jaar minder gepacht door den laatsten pachter J. van Rijswijk te Aalburg. De heer Alt, organist alhier, ontving eene soortgelijke benoeming naar Bolsward. Het is te hopen dat de heer A. aan deze be noeming geen gehoor zal geven. Het zou voor onze gemeente een groot verlies zijn. Eene dergelijke musicale kracht zouden we waarschijnlijk niet terug krijgen. Door B. Kuipers alhier zijn onder Heesbeen knolrapen geteeld van bizonderen omvang. Ons werd zoo'n exemplaar getoond dat niet minder dan 17 pond woog. Werkendam. Donderdagmorgen haalde de voerman van den vrachtrijder op Gorcum, P. van Driel, te ver uit en ging met paard en wagen van den Sleeu- wijkschen dijk. Sleeuwfik- Als een bewijs dat de suikerbeetwortelen soms eene goede pacht opbrengen, kan worden medegedeeld, dat de landbouwer G. Middelkoop alhier, van een perceel bouwland, ter grootte van 400 roeden, f 406 heeft gebeurd, alzoo meer dan f 1 per roede. Als men nagaat, dat de opbrengt van dit gewas alhier varieert tusschen f 0.35 en f 0.50 per roede, is deze opbrengst uitmuntend te noemen. Woudrichem. Met 16 Oct. 1.1. is de heer A. Verhoeven, klerk der posterijen en telegraphie verplaatst naar Rotterdam en is diens plaats op den zelfden dag inge nomen door den heer G. J. van Erkel uit Rotterdam. JLndel. Bij beschikking van den mi nister van Waterstaat is benoemd tot bui tengewoon opzichter bij de werken voor het vernieuwen van beschoeiingen in en beneden sluis no. 0 der Zuid-Willemsvaart in de provincie Noord-Brabant, de heer H. K. Otten alhier. Cienderen. Kwaadwilligen hadden den treurigen moed twee te water staande fuiken van W. de Koning, stuk te snijden. Het ware te wenschen dat de bedrijvers in handen der politie vielen. §prailg. De restauratie van den toren aan de Ned. Herv. kerk alhier, waar voor de steenen reeds zijn aangevoerd, wordt, wegens het vergevorderd seizoen uitgeteld tot het volgend voorjaar. Aalburg. Ook alhier heeft zich de gevleesde vlekziekte onder de varkens vertoond en het eerste offer geëischt. HedlkhuiJBen. Een paard van A de Griend alhier, dat in de weide liep grazen, struikelde over eene hindernis brak den poot. Een gevoelig verlies voor eigenaar. Nederhemert. (Noordzijde.) Na Maandag de leden der fanfare eene muzikale wandeling door het dorp hadden gedaan, zou men aan het Veerhuis een glas wijn drinken ter eere en op de gezond heid van den Beschermheer. Aanvankelijk ging alles in de beste orde, doch wat later kregen enkele jongelui twist met een bakkersknecht uit het naburige Aalst. Deze werd by zijn vlucht uit het café achtervolgd. Buiten gekomen trok hij zün mes en verwondde daarmede zekeren W. v. Aalst aan hoofd, armen en zijde. De politie nam het mes in beslag. Ook hier begint langzaam de bieten campagne en de haar vergezellende drukte. Hoewel klein van stuk zullen de bieten, wat opbrengst betreft, niet tegenvallen, daar de premie f 11.50 bedraagt. De handel in hooi is thans erg stil. Er gaat bijna niets om en de prijzen loo- pen achteruit. Aardappelen zijn iets williger. Naar het buitenland weinig vraag. Men besteedt voor eigenheimers f 2.00, blauwe f 2,25. Bonten en zeeuwen zijn iets hooger, n.l. f 2.50 per H.Ij. (Welseind.) De buitengewoon lange hardsteenen grenspaal tusschen Well en Nederhemert, ter zwaarte van ruim 1250 K.G., welke onverwachts van den dijk tui- rn -lde en door midden brak, zal weer ge- p.-iats worden. Alleen het bovenstuk kan gebruikt worden en zal nog 2.50 M. hoog zijn. van te en den dat Niemand kan begrijpen hoe het gevaarte, dat daar eeuwen heeft gestaan, plotseling bezweek. Nieuwendfjk.- De Unie-collecte heeft hier opgebracht f 132.58£, zijnde iets meer dan verleden jaar. Bij de gehouden manoeuvres Is in de nabijheid van het fort „Papsluis" een stuk geschut met wagen en al in een die pen sloot getuimeld. 't Heeft dit is te begrijpen heé wat voeten in de aarde gehad eer men hei zwaar stuk aan de Willemienpolder uit de sloot op de kade had De heer J. Kolfif, onderwijzer aan de Chr. School, is in gelijke betrekking benoemd te Ede. Herpt. Door baldadige handen is van den ringmuur om het Prot. kerkhof over ruim 3 meter de rollaag afgebroken. Dit is de tweede keer binnenkort dat men schenderij aan dezen muur pleegt. De prijzen van vette varkens zijn weer hooger. Werd den laatsten tijd 30| en 31 cent per pond besteed, heden werden door Tilburgsche slagers alhier, en in den omtrek een partij vette varkens opgekocht voor 33 cent per pond. Zoo levert de varkensmesterij nog eenige voordeelig resultaat op. Waalw()k. Met betrekking tot de 25-jarige ambtsvervulling van den heer A C. v. d. Heijden, waarover wij verleden week schreven, verzoekt deze ons mede te deelen, dat, ofschoon hij met ingang van 11 November tot onderwijzer benoemd werd, hij feitelijk eerst 14 November die betrek king aanvaardde. Op dien dag, een Zondag, wenscht hij dan ook het feit te herdenken, doch slechts in huislijken kring, zoodat hij van ieder feestvertoon zoowel in als buiten de school allervriendelijkst verzoekt ver schoond te mogen blijven. Woensdagavond viel in de Station straat een man voor dood neer. Hij werd opgenomen en naar het gasthuis vervoerd, waar hij door dr. Van Gils onderzocht werd. liesofjeil. Zondag 24 dezer, zal de voetbalvereeniging B. V. C. een medaille wedstrijd geven op 't terrein bij de Gebr. Timmermans. Deelnemende gezelschappen Nooit Gedacht I, Waspik. Juliana I, Kaatsheuvel. Wilhelmina I, Waalwijk. B. V. C. I, Besoijen. Een uit de wei komend paard sloeg gisteren op hol. Het liep in onstuimige vaart door den zomerdijk, toen over den dijk en vervolgens in de Wagensstraat tegen een stilstaande tram, waar men het dier greep. Alles liep zonder ongelukken af. Zuilicliem. Als bewijs dat de ko nijnenteelt nog al van belang is dient zeker wel, dat alhier in de slachterij van D. v. V. al niet minder dan 3000 k.g. vleesch werd geslacht en dat gedurende circa 3 weken. Jamtner dat, wegens bederfelijk weder in Londen, de prijs zoo laag blijft. De verkoop van vierjarig hakhout en banden der gemeente heeft wel heel wat minder opgebracht dan vorige jaren, wat vooral is toe te schrijven aan het slechte bandgewas van dit jaar. De klacht over slechte banden is algemeen. Het vierjarig hout van den polder Zuilichem boven den Meidijk daarentegen bracht ongeveer f100 meer op dan 4 jaar terug. - De heer H. E. Weidenaar, hoofd der o. 1. school alhier, staat op de voordracht voor hoofd eener zelfde school te Renswoude. Capelle. Als tellers voor de a.s. tien-jaarlijksche volkstelling in deze gemeen te zijn benoemd de heeren A. J. de Bruyn, Adr. van der Hoeven, H. S. van der Waals en H. A. Michaël. Waspik. Bij den heer Brokx alhier is een stuk gaas, lang ongeveer 15 M. en dat om een tuin was gespannen, weggehaald. De politie doet ijverig onderzoek; het is te hopen dat de dader(s) spoedig gevat zullen worden. Woensdagavond had bij den heer G. Boom alhier, de verkooping plaats van een gebouw, waarin broodbakkerij, toebe- hoorende aan den heer L. Boom alhier. Er waren echter geen koopers voor te vinden, zoodat het huis door den eigenaar is aangehouden. De 4 pCt. geldleening, groot f120,000, ten behoeve van de R.-K. kerk te Castricum (N.-H.) is in haar geheel genomen door de firma W. C. J. Kamp, kassiers te Waspik en Dongen. Ween. Wegens de verbouwing der openbare school is er voor het fanfarecorps „Wilhelmina" en dezangvereeniging„Excel- sior" alhier geene gelegenheid meer voor j vergadering voor te lezen, welke na lezing repetitielokaal en zoude thans het plan onveranderd^ worden goedgekeurd. „Apollo" in het hotel Santbergen, alhier hare eerste winteruitvoering. De zaal was tamelijk goed bezet. De nummers van het program werden onder leiding van den bekwamen directeur, den heer H. Snijers, prachtig uitgevoerd. De geheele uitvoering gaf blijk dat ieder zijn partij goed had ingestudeerd. Het was voor de leden en begunstigers van „Apollo" een heel gezellig avondje. Dinsdagmorgen rookte de lange schoor steen van de Stoom-Suikerbietenfabriek „Statendam" er weer dapper op los. Gelukkig is de stopzetting der machines maar van korten duur geweest. Dussen. De handel in aardappels is de laatste .dagen hier zeer levendig, de Eigenheimers worden verkocht voor f 2 per mud, de Zeeuwen tegen f 2.75. De volgende week hoopt naar Trans vaal te vertrekken de heer A. van den Berge met zijn gezin, tuinier op de boom- kweekerij „Het Oude Maasje" alhier. Naar wij vernemen, zal hij ginder een soortge lijke betrekking gaan bekleeden. Het ga hem in den vreemde wel Zalt-Bommel- Prima gesorteerde aardappelen worden hier thans geleverd als volgt: blauwen f 2,40 tot f 2,75; zeeu wen f 3 f 3,50 per HL., terwijl drielingen gelden f 2 f 2,20. Hooi werd verkocht tegen f 25 per 500 Kg. en stroo tegen f 14 per 500 Kg. Bij de Dinsdag gehouden rijkskeuring van dekhengsten, werden er 16 aangebracht, waarvan er 4 werden afgekeurd, en 1 aan gehouden. Goedgekeurd werden: „Humbolt", van A. v. Loon te Delwijnen. „Congo II", van M. Walraven te Vuren. „Max", van de Associatie te Rossum. „Hellas", van G. v. d. Bighelaar te Veld- Driel. „Jan", van A. Blom te Herwijnen. „Garibaldi", van M. A. De Geus te Ga meren. „Due", van A. Maas te Aalst. „Ludwig", van O. v. d. Werken te Neder hemert. „Arthur", van M. A. De Geus te Gameren. „Monarque", van Ant. v. Eerwijk te Hurwenen. „Ibas", van M. A. De Geus te Gameren; en aangehouden werd „Prins" van de kinderen Joh. v. Hemert te Ammerzoden 's-llosell. Bij de Donderdag gehouden najaarskeuring van dekhengsten waren van de 37 ingeschreven hengsten 33 ter keuring aangeboden, waarvan 3 werden uitgesteld en 6 afgekeurd. Goedgekeurd werden: „Rinaldo", van M. Timmermans, Helvoirt. „Graaf van Munster", van R. van Vugt, Ooien. „Zwingli", van E. Bens, Escharen. „Frits VI", van Adr. de Graaff, Babilo- niënbroek. „Ruthard", van B. Dekker, Sleeuwijk, „Ehrenberg", van de Vereeniging te Meeu wen. „Martin", van P. J. v. d. Hoek, Mill, „Cicero", van Gebr. Oerlemans-Van der Schans, Drongelen. „Bertus", van Gebr. Hagoort, Dussen. „Frans IV" van Gebr. Oerlemans-Van der Schans, Drongelen. „Rufo", van J. H. van Uden, Rosmalen. „Ludwig", van Otto v. d. Werken, Neder- lemert. „Ehrenknabe", van de Associatie Bies- bosch, Werkendam. „Rêve d'Or", van de Vereeniging te Kuik. „Baron III", van E. Bens, Escharen. „Ibas", van M. A. de Geus, Gameren. „Samson" van Gebr. Bos, Zoetermeer. „Bayard", van Mej. Wed. W. Schepers, Beers. „Mont d'or", van de Kinderen J. van Lokven, Rosmalen. „Minos", van de Wed. J. L. vanGeffen, Uden. „Russon" van W. van den Langenberg, Esch. de Ligne", van L. Vermeulen, school wijk C. Verschoor zag liever een onderwijzeres benoemd met akte nuttige handwerken, want er zijn ouders, die hun meisjes liever de openbare school laten be zoeken. Een voordracht, bestaande uit de heer A. Ginneke van Alkmaar, mej.M. H P. Herrijgers van Ossenisse en de heer Hout kom, wordt den raad aangeboden, nadat de voorzitter medegedeeld heeft, dat er 12 sollicitanten zijn opgekomen, waarvan er zich een teruggetrokken heeft, n.l. mej. Van Tilborg uit Gorcum. Na stemming blijkt, dat de heer Ginneke 9 stemmen, mej. Herrijgers 1 en mej. Rij gers (welke niet op de voordracht stond) 1 stem behaalde, zoodat de heer Ginneke benoemd is. 4e. Benoeming van onderwijzers voor her haüngsonderwijs. Hierbij werden benoemc C. Godtschalk (10 st., 1 bl.), A. B. van Gooi (11 st.) en A. Broeders (11 st.), zoo dat de 3 hoofden voor de verschillende scholen benoemd zijn. 5. Wijziging verordening op het bouwen en de bewoning van keeten op de griend gronden. L. v. d. Pluym. Keeten, die thans een maal staan, mogen die zoo blijven of moeten die ook veranderd worden? Voorzitter. Dat blijkt niet; die keet van van Schermers is afgekeurd, dus waar noo- dig is, zal wel verandering worden aange bracht. 6. Onbewoonbaar-verklaring van wonin gen. De voorzitter stelt voor, een woning staande in wijk B 156, laatst bewoond door J. A. van Oorschot en thans leeg staande, onbewoonbaar te verklaren. Aangenomen met algemeene stemmen. 7. Ingekomen stukken. De voorzitter verzoekt den secretaris te willen voorlezen een schrijven van de Maria- vereeniging alhier, waarin wordt gevraagd een subsidie van f 50. Nadat door den voorz. een voorstel daarop betreffende gedaan is, blijkt na stemming, dat 8 leden tegen en 2 voor subsidie-ver leening zijn (vóór de heeren de Wildt en L. v. d. Pluym) terwijl de heer van Beur den zich van stemming onthield. De open bare vergadering wordt hiermede door den voorzitter gesloten. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Capelle, gehouden op Donderdag 21 October 1909. Afwezig de heeren M. J. Rijken Az. en A. L. Sneep. De voorzitter opent de vergadering, waar na het tegenwoordig zijnde nieuw verkozen raadslid, de heer W. Wachter, de bij de wet voorgeschreven eeden aflegd en de no tulen der vorige vergadering, zonder op-of aanmerkingen, worden goedgekeurd. De heer M. J. Rijken Az. (weth.) komt ter vergadering. De voorzitter deelt mede, dat is ingeko men het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger en dat het ver- eischte bedrag in de kas aanwezig was. Aangenomen voor kennisgeving. Daarna stelt de raad de begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1910, op voorstel der com missie, in wier handen zij ter fine van onderzoek was gesteld, vast. Vervolgens wordt op voorstel van een der leden met algemeene stemmen beslo ten aan den veldwachter dezer gemeente, J. L. van der Linde, voor de activiteit en plichtsvervulling van dien politieman, een verhooging van jaarwedde toe te kennen van f 50, ingaande 1 Jan. 1910. Ten slotte wordt de heer A. J. Verhoeven die op 2 Januari 1910 periodiek als lid van het algemeen Armbestuur alhier af treedt, met algemeene stemmen herbenoemd. Niets meer aan de orde zijnde en daar niemand meer het woord verlangd, sluit de voorzitter de openbare vergadering. Stiii iieiiland. „Prince Nuland. „Major de Thollem", van Frits Putters, s-Bosch. „Monarque", van A. van Eeuwijk te Hur wenen. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Dussen, gehouden op Dinsdag 19 Oc- tober. Aanwezig 11 leden; voorzitter de heer A. van Honsewijk, burgemeester, secretaris de heer Snijders. Nadat de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend heeft, verzoekt hij den Becretaris de notulen der vorige bestaan door beide vereenigingen, een lokaal te bouwen 't welk zij uitsluitend voor dit j doel zouden kunnen gebruiken. C-ameren. Op de j.l. Zaterdag te Zaltbommel gehouden nengstenkeuring wer-1 den alle drie de hengsten „Arthur", „Gari- j baldi" en „Ibas" van den heer M. A. de Geus alhier, goedgekeurd. Ook de hengst van den heer A. Maas, genaamd „Duc", werd eveneens goedgekeurd. 1 - Heden werd alhier weer hooi geleverd aan de pers te Zuilichem tegen den prijs van f15 per 500 kilo's. De prijs zou men zeggen nu 't hooi zoo duur is, is laag, doch men moet niet uit 'toog verliezen dat het de 2e snee is, dus het weegt als (men zou zeggen) dieplood. Aalst- De varkensziekte, waaraan hier veel dieren gestorven zijn, begint nu te ver minderen. Doch doet zich een verdacht geval voor, dan is men zoo wijs het niet langer af te wachten en het beest te slachten. Vele eigenaars hebben groote schade onder vonden. Kaatsheuvel- Eerstdaags zal hier weer een nieuwe machinale schoenfabriek worden geopend. De verschillende werk- loozen, circa 20, zullen een dusdanige zaak oprichten. De R. K. Vakorganisatie steunt dit voornemen ten zeerste. avond Geertruldenberu. Maandag- d gaf de Koninklijke Harmonie Aan de orde isvaststelling der gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1910. Inkomsten geraamd op f 19875,33|. Uit gaven vastgesteld op f 19875,33J. Verschoor merkt op, dat de verplaatsing van de lantaarn aan de sluis er niet op voor komt. De voorzitter zegt: hij ziet niet veel nut in die verplaatsing naar den hoek van het raadhuishij heeft op deze plaats al eens gestaan, doch toen is de proef niet bevallen. Het gaat niet aan, een lantaarn te plaatsen, die de geheele gemeente ver licht. Indertijd was men tegen straatver lichting, nu wilt ge meer licht. De heer v. d. Koppel vraagt naar de beteekenis van die f 50 voor de begraafplaats. De voorz. antwoordt: Deze f 5Ó zijn voor de instandhouding van de begraafplaats in den Dussen-polder. Er wordt slechts zelden van dat kerkhof gebruik gemaakt, doch het is door de wet vereischt. 2. Wijziging van de verordening, regelende de jaarwedden van de openbare onderwij zers. De voorz. stelt voor, het hoofd der school in wijk B f 100 meer te geven voor het geven van Fransche les. De heer Van Beurden wil de kat uit den boom kijken en stelt voor de beslissing te verdagen tot een volgende vergadering, welk voorstel met algemeene stemmen wordt aan genomen. 8. Benoeming van een onderwijzer aan Bij resolutie van den minister van koloniën, van 20 dezer, is H. J. Lovink, directeur-generaal van den landbouw, ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië ge steld, ten einde benoemd te worden tot directeur van het departement van landbouw daar te lande. Op desbetreffende vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Roessingh, omtrent de benoeming van den directeur- generaal van landbouw in eene betrek king in Nederlandsch-Indië, heeft de minister van landbouw, nijverheid en handel, de heer Talma, Woensdag schrif telijk het navolgende geantwoord: Krachtens de in overeenstemming met den wensch van den tegenwoor- digen en den benoemden gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië door Hare Majesteit de Koningin verleende machtiging heeft de minister van ko loniën op heden den heer Lovink ter beschikkinggesteld van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië om te worden benoemd tot directeur van landbouw aldaar. Van pogingen om don heer Lovink voor Nederland te behouden heeft de minister tot zijn groot leedwezen moe ten afzien, nadat hij kennis had ge nomen van de voorwaarden, voor den heer Lovink aan de uitzending naar Nederlandsch-Indië verbonden en die inzonderheid ten aanzien van het pen sioen bijzonder gunstig waren. De navolgende moties zijn aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal ver zonden De vergadering van bakkerspatroons te Alkmaargehoord de besprekingen besluit aan de Tweede Kamor der Sta- ten-Generaal te kennen te geven dat de vergadering in beginsel is voorstand ster van de afschaffing van den nacht arbeid in broodbakkeryen; dat de be langen van het vak echter eischen, dat, voordat een wettelijke maatregel wordt ingevoerd, de gevolgen daarvan worden aangetoond dringt er op aan, dat, voor dat het wetsontwerp in mondelinge behandeling komt door eene van regee- ringswege te benoemen commissie, be staande uit vaklieden, een onderzoek omtrent de gevolgen zal worden inge steld. De vergadering van bakkerspatroons te Leeuwarden gehouden op 5 October Verzoekt aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal om het ontwerp Bak kerswet en het ontwerp op de Bakkers raden zoo spoedig mogelijk te doen on derzoeken door een van regeeringswege te benoemen commissie, bestaande uit patroons en gezellen uit het groot- en kleinbedrijf, die daarin de wijzigingen zullen voorstellen welke de praktijk zal eischen, vooral met het oog op de broodvoorziening op Zaterdag, Zondag en Maandag. In de Donderdag gehouden vergade ring van de Vereeniging tot bestrijding van knoeierijen in den boter- en kaas handel, deed de voorzitter, de heer F. Middelbeek, medeleeling, dat blijkens een telegram van minister Talma het in werking treden van de gewijzigde boterwet uiterlijk 1 Januari 1910 kan worden tegemoet gezien. Aan den Langendijk breidt de typhus zich steeds meer uit. Ruim 40 gevallen doen zich voor, waarvan te Oudkarspel alleen 21. Men vreest dat de ziekte weldra epi demisch verklaard zal worden. Wij lezen in het Hbl.: Het bekende oud-Kamerlid W. van Manen Jzn. heeft op zijn request aan den minister van financiën om schade loosstelling van 1 Augustus af een af wijzende beschikking ontvangen met de mededeeling, dat de laatste jaren steeds de regel is toegepast om de scha deloosstelling te berekenen van af den dag der beëediging, op welke toepassing door de Rekenkamer nimmer aanmer king is gemaakt en de minister boven dien in die opvatting deelt. er Woensdagnacht is door den loodskot- No 4 den Nieuwen Waterweg bin nengesleept en aan den Hoek van Hol- "and ten anker gebracht, de Engelsche barge „Zenobia", van Sunderland naar Rhije, als bijlegger, met gescheurde zeilen, gebroken bezaansmast, defect roer en 1V, voet water in het schip, en ver stopte pompen. Het schip zou heden middag naar Maassluis worden opge sleept om te worden hersteld. en en en PREDIKBEURTEN, 24 October. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 u. ennm.2u. ds. Both. 27 October, 's av. de heer Jüngst, zendeling. 1.30 u. dankzegging, ds. Van Asch uit Eethen. Geref. kerk. vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk geen opgaaf, geen dienst, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. E. Vonk. 28 October, 's av. 6.30 u. de heer Jüngst, zendeling. Geref. kerk vm. 9.30 u. en 'sav. lezing. Geref. kerk, geen opgaaf. Qravemoer, vm. 9.30 en nm 2.30 u. ds. v. Leeuwen. Vlijmen, H. Avondmaal. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nieuwaal, vm. 9,30 u. ds. D. Th. Keek. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. ds. G. J. v. d. Pol en nm. 6 u. de heer Jiingst, zendeling. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9.30 nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk nm. 6 u. ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u.ds.Montijn. Geref. kerk vm. 9 u. ds. Bosch en nm. 2 u. leeskerk. Andel, vm. 9.30 ds. A. B. v. d. Put. baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Desoijen, nm. 2 u. ds. Dierkens. Srakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. 't Zandt. Doeveren, vm. 10 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, vm. 9.30 u. Avondmaal, en nm. Dussen, polderlokaal, nm. 2 u. de heer Jüngst, zendeling, Oenderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Oie8sen, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Hedikhuizen, vm. 10 u. ds. Ossew aarde uit Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. nm. 2 u. ds. Koolhaas uit Genderen. Dethen, Gameren

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2