ktareiÉ tij kt NieuwsM voor kt Land van Hensden en Altena ra Zateriai 23 Oct. 1909, No. Bericht! islet andels- en liandbouwbank. I. C. MORTIER ZONEN, VlTIiKACNIKLS. Platte Pijpkachsls, Salamanders, enz. °a Wed. V. O. VAAGS, Waalwijk. Geldersche Crediet-Vereeniging, D. C. LUIJTEH, ^stwagspsu\_7j cprincbeE Geëmailleerde en Gegoten Godin Fornuizen. JAM SMITS, Hoogstraat - Hensden. Onderlinge Credietvereeniging H. SUMMIT to., Atelier voor Glas in Lood. Glas in Koper. Geschilderd en gebrand Glas. H. VAN HERWAARDEN, EngsM NEUSDEN. Schuine blanke Potkachels, fijn geslepen, Ovenkachels met verwarmvoet, Bielens nij Yee voed er-ketels. Omdat Omdat Omdat RN 1JIT VER WE IT, Van ouds bekend JE adres voor Landbouwkalk. VulkachelsGas- en Petroleumkachels, is sinds jaren het vertrouwde adres voor Heusdsn en Omstreken. PLATEN geheel Groen of Blauw Geëmailleerd. Kolenbakken, enz. on? Vulemmers, Kantoor: Groenmarkt W5. Postelstraat 15, 's-BOSCH, Heeren-, Dames- en Kinderschoenwerk. Win.ter-Artils.elen- Neemt gelden éidépositoi Agenten gevraagd L. Rhijnsburger te Lisse. Specialiteit in 's-Hertogenbosch, Vischstraat B 70. fxtra fijne Vulhaarden. Vraag onze uitgebreide Catalogus. ECHTE llENTAL's Hoogstraat A 7 en 8, GORINCHEM. s c cd u 3 NIEUWE KACHELPLATEN, met Koperen en Nikkelen Lijsten. Firma Schouwenburg. BOUWMATERIALEN. Gorinchem. INTieuwe sorteering Groote sorteering Tegelplaten, Corafooren en Gas-Ornamenten. Prima Gloeikousjes. Aanleg van Gasleiding. te DORDRECHT. BINNENLAND. Men meldt uit 's-Gravenhage Onder buitengewoon groote belang stelling bad Woensdag de teraardebe stelling plaats van den bij de ramp nabij Katwijk omgekomen milicien- torpedist Visser. Van het sterfhuis te Scheveningen af werd de stoet gevolgd door een groote menschenmassa. Ook op de algemeene begraafplaats had zich een dichte rij van belangstel lenden opgesteld. Daar waren o. a. be halve de vertegenwoorder van den mi nister van oorlog, den kapitein van staf der artillerie J. C. Logger, de ko lonel Sodenkamp, inspecteur der ves tingartillerie, waartoe het wapen der torpedisten behoort, de kapitein Laats- man, vertegenwoordiger van den inspec teur-generaal der artillerie, de kapitein Van der Meer, compagnies-commandant van den op zoo noodlottige wijze om het leven gekomen milicien, de kapi tein plaatselijk adjudant Stroo, voorts enkele hoofd- en verschillende subal terne officieren van de onderscheidene wapens. Voorts waien er deputatiën, bestaande uit een officier, onderofficier en minderen van de in de residentie in garnizoen zijnde wapens en korpsen. Toen de kist, gedekt door een krans van het korps torpedisten en een palm tak, gezonden door de weduwe van den eveneens bij de ramp omgekomen lui tenant Oostrijek, op de baar was neer gezet, plaatste het vuurpeloton van de vestingartillerie zich ter weerszijden van den weg en gaf een salvo, toen de baar voorbijging. Onder treurmuziek der jagerskapel, door den kolonel-com mandant der grenadiers gezonden, ver volgde de stoet zijn weg naar de groeve, waar het detachement vestingartillerie dat in den stoet was, zich opstelde. Kapitein Vermeer herdacht als afge vaardigde van het corps torpedisten, nadat het vuurpeloton nog een salvo in het graf had afgevuurd, in gevoel volle woorden den doode, die het leven liet bij een ramp, welke aan zes ver dienstelijke leden van het corps torpe disten het leven kostte. Het gansche leger treurt met de bloedverwanten van den jeugdigen milicien mede, bewijze de groote belangstelling hier betoond. Kolonel Sodenkamp, een laatsten groet brengende aan het jongste slachtoffer der verschrikkelijke gebeurtenis, wees er op, welke vreeselijke dagen nog ko men voor den vader en de broers van Visser, die thans ter haringvisscherij zijn, waarschijnlijk onkundig van het lot van den zoon en broeder. Hij is den meest eervollen dood gestorven in dienst van Koningin en vaderland. Mogen de vele bewijzen van deelne ming, die de betrekkingen van Visser ondervonden, de wetenschap dat de Koningin van haar deelneming deed blijken aan den minister van oorlog, die van zoovele zijden bewijzen vindt o. a. van het departement van marine, dat wordt getreurd om den slag, die het leger trof, hen troosten en sterken. De godsdienstonderwijzer der Ned. Herv. Gemeente te Scheveningen, de heer Ter Avest, sprak namens de fa milie een woord van dank aan allen, die van hun deelneming hadden doen blijken en woorden van troost tot de ach terblij venden. Terwij 1 de jagermuziek Chopin's treur- marsch speelde, sprak kolonel Soden kamp nog een kort troostwoord tot ieder der familieleden persoonlijk, hen allen met warmte de hand drukkende. Door den torpedodienst zal zoo spoe dig het weer zulks toelaat een onderzoek ingesteld worden rond het wrak van de Caledonia. Men vermoedt dat de bij de ramp op 14 October omgekomen sergant-duiker Stigter, zijn zware uitrusting in aan merking genomen, in de nabijheid daar van is blijven liggen. De sleepboot Torpedodienst 2 met een duiker aan boord is voor dat doel reeds aangekomen. Eenige dagen geleden bracht een on bekende dame een bezoek aan een mode winkel te Dordrecht om een mantel kostuum te koopen. Er werden er haar eenige voorgelegd en gepast, maar zij wenschte ook een kostuum te zien dat in de uitstalling stond. Dit werd voor haar gehaald, maar het beviel haar evenmin als de andere, reden waarom zij stof uitzocht om daarvan een kostuum op maat te maken, dat aan een opge geven adres aan de Steegoversloot moest worden bezorgd. Nadat de dame was vertrokken, werden de haar vertoonde kostuums weer opgeborgen, maar den volgenden dag kwam men tot de ont dekking, dat er een verdwenen was. Alles werd nagegaan, maar vergeefs, zoodat er geen andere mogelijkheid kon bestaan dan dat de dame, terwijl de winkeljuffrouw zich even verwijderd meente scherp bewaakt. En met succes, j De wachthebbende agenten aan den politiepost Weesperzijde (Watergraafs meer) toonden het ontvangen signale ment goed in hun hoofd te hebben, want toen hij langs den Amstel Am sterdam wilde ingaan, werd hij op 't onverwachts ingerekend. Detrez heeft reeds 38 veroordeelingen achter den rug, waarvan er een is ge weest tot 20 jarigen dwangarbeid. De Belgische regeering zal onmiddellijk de noodige stukken voor de uitlevering toezenden, zoodat Jean Baptiste wel spoedig in zijn vaderland terug zal zijn. Detrez, die 41 jaar is, woonde eerst sedert Maandagavond aan de Weesper zijde onder Watergraafsmeer. Hij heeft zich verraden door in een brief aan zijn ouders zijn adres mee te deelen. De aangehoudene was zoo verbluft door zijn plotselinge arrestatie, dat hij aan geen tegenweer dacht. Naar gewoonte had zekere d. J., van Amersfoort, als reiziger voor zijn pa troon, de firma G., aldaar, de vorige week Donderdag zijn clientèle te Bar- neveld bezocht, bij welke gelegenheid hij verscheidene honderden guldens beurde. Thans is gebleken, dat hij, zonder het geld aan zijn patroon af te dragen, naar Amerika gevlucht is. Vermoedelijk wordt d. J., die gehuwd en vader van twee kinderen is, door een meisje uit een naburige plaats vergezeld. Ihad om het kostuum uit de uitstalling te balen, gebruik had gemaakt, om het thans vermiste costuum onder hare kleeren te verbergen. Hoe het mogelijk was dat dit niet bij het maatnemen zou zijn ontdekt bleef een raadsel, maar het het vermoeden werd nog sterker, toen de dame aan het opgegeven adres aan de Steegoversloot niet bekend bleek te zijn. De politie, van het gebeurde in kennis gesteld, zette toen haar onder zoek voort, met het resultaat, dat de verdachte vrouw te Rotterdam opge spoord en het gestolen costuum in hare woning in beslag genomen werd. Zondagavond vervoegde zich bij den winkeliei een heer uit Rotterdam, die hem vertelde een broeder van de be wuste dame te zijn en zich bereid ver klaarde het gestolen costuum alsmede het bestelde te betalen, wanneer hij van de zaak verder geen werk wilde maken. Hij zou zelf later komen afrekenen. De winkelier vertrouwde de zaak echter maar half en deelde zijn ontmoeting aan do politie mede. Van de financieele regeling zal het natuurlijk in de eerste plaats afhangen of het zaakje nog verdere gevolgen zal hebben. Woensdagmorgen werd de justitie te Amsterdam in kennis gesteld met het feit, dat een hoogst gevaarlijk misda diger zich in Watergraafsmeer geves tigd had. Zijn naam is Jean Baptiste Detrez; in de wereld is hij bekend als „Ie Prussien", „le roi des voleurs" of „Den Bruine". Zijn geboorteplaats is Elsene. Aangezien hij het ver gebracht moet hebben in de Japansche bokskunst, waren er bijzondere voorzorgsmaatrege len te nemen om zeker te zijn, dat zijn arrestatie zou gelukken. Daar het gebleken was, dat hij zijn huis verlaten had, werden de toegangen tot de ge- Ondergeteekende heeft de eer UEd. te berichten, dat hij hij heeft overge- nomen de van ouds bekende Touwzaak, van de Firma A. SEUKENS, Wischstraat II 90, 's-Bosch, waaraan verbonden een zeer uitgebreide zaak in alle soorten Borstelwerk, van het grofste tot het fijnste. Toilet-Artikelen, alsmede Sponzen, Zeemlappen, Poets artikelen, ook voor Schoenwerk, fyne Creams. Koopt daarom steeds bij ADVERTENTIEN. HET IS E W IJ S. CliSntèle die verleidt door goedkooper reclameprijzen elders kochten, komen bij mij weer terug. Let op onderstaande werkelj|k vaste verkoopsprijzen: Heeren Chroom- en Bokskalfs-Rijgbottines van af f 4. Dames Knooplaarzen - 3.75. gewone leeren Knooplaarzen - 3.40. Riemschoenen - 1.90. Meisjes -1-60. Kinder-Knoopschoentjes - 0.75. STEEDS GROOTE VOORRAAD IN ALLE SOORTEN GROOTE SORTEERING: Alles solide waar en niet «iet pupier opgevuld. Verder beveelt hij zich minzaam aan voor alle Maat- en Reparatiewerk. Ook verkrijgbaar alle soorten Gummihakken en Groomsmeer waaronder het bekende EVERETT'S. GORIKCIIEM Groote Markl. DORDRECHT Steegoversloot 39. voor den Zaadhandel van Levering le kwaliteit en billijke prijzen. met acht dagen opzegging een maand drie maanden zes maanden een jaar 3®/^. 3>/,%. 3>/,%. 4%. 4» Mr. F. FERNHOUT. J. W. MEKKING. Beleefd aanbevelend, Lage vaste prijzen. O pm Sn O* P P Groote keuze in de Nieuwste Modellen en Kleuren. Solide Constructie en prima afwerking. AANBEVELEND, cd 3 3 /~v i. bij mij het ccnig§t adres voor Heusden en Omstreken is waar UIIlü.d/ L men uitsluitend handwerk koopt, dat door mij zelf en door vast aangestelde knechts gemaakt wordt. fYwvrlo'f alles wordt genaaid of met hout gepint dus geen papier UHlUci l en ook niet gespijkerd. zulk solied werk steeds als nieuw gerepareerd kan worden. Wordt, indien verlangd, ook franco thuis gebracht. WAALWIJK Groote straat no. 264. Kapitaal: 30 inillioen gulden. Reservefondsenfl.%00.000. Opent crediet tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépót en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. SADEE, Commissionnair in Effecten. Tegenover Hotel HOL. STOOMDRAAIERIJ. Inrichting voor Reparatie van GAS- en PE TROLEUM MOTOREN. mijn prijzen het goedkoopst zijn, doordat ik heb de eerste en eenige verdienste, en concurrentie dus onmo gelijk is. ik alle soorten voorradig heb. Ook de meest elegante en nieuwste modellen. N. B. Let wel geen fabriekswerk maar alles handwerk. Voor degelijk wordt ingestaan. Verder verkrijgbaar alle soorten Hakkenbeschermers en Groomsmeren. Speciaal adree voor abnormale voeten. Ook verkrijgbaar Vreef of Vulsels voor platvoeten. (Tegenover de Firma SEIS «Jfc ZOOI). O O 8» O BS F C 81 T SC 11 E Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. CommissarissenA.J. Lebret, A. J. A. de Bosson, J. M. P. de Jonchkkrb, Mr. J. Salomonson en C. J. J. Verbroek van Nikuwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickenga en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORSCHOTTEN (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen ot ;en zeer billijke rente zonder b(| berekening van provisie admln 1st ratlekosten Neemt gelden in bewaring deposito) en vergoedt daarvoor rente van 2 pCt. met een dag opzegging. 2l/t een maana 27s o twee maanden 2 7, drie maanden De Directie: cfi ct

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 5