Het gebruik en de behandeling onzer Bloem- en Bladheesters. B*laatnel|fk Nieuws. Ileusrieii, 30 Oct. Het is dan heelaas een feit geworden De rederijkerskamer „De Olijftack" die zou herleven en reeds een groot aanta' begunstigende leden bezat, heeft, om welke reden ons onbekend, besloten niet voor te gaan en hebben de contribuanten hunne gelden terug gegevenwaarbij ze alle ge maakte voorloopige kosten voor eigen re kening nam. De vriendelijke dames, die zich met de treurige taak wel hebben willen belasten bevolen zich aan, als mogelijk eerlang nog eens eene poging tot renaissance moch worden aangewend, dat ze dan weêr den zelfden steun zullen ontvangen. Nu, wi; vermeenen dat daaraan geen twijfel za" bestaan. Met leedwezen vernemen wij, dat de heer A. Alt zijne benoeming tot organis te Bolsward heeft aangenomen en dus eer lang Heusden met der woon gaat verlaten Dat het hem intusschen wel ga, in zijne nieuwe functie, wenschen wij hem gaarne toe. Als eene bijzonderheid kunnen wi vermelden dat van 17 Augustus tot 1 1 October alhier geen enkel sterfgeval hee plaats gehad. Alhier zijn gisterennacht uit de eenden kooi te Oudheusden, eigenaar de heer Verhoeven, 45 eenden gestolen; de rijks, politie doet onderzoek. Werkendam. De diverse munt biljetten, waarover we laatst schreven, zijn gelukkig voor de belanghebbenden, die arbeiders waren, nog als waarde hebbenc beschouwd. Gameren Mej. Brooshoofd, hoofd der christelijke bewaarschool, die, zooals we in ons vorig no. meldden, benoemd was tot hoofd der bewaarschool te Bezooijen heeft, naar wij met zekerheid kunnen mee deelen, voor deze benoeming bedankt. Met ingenomenheid werd dit in 't dorp van alle kanten begroet. Moge het mej. Br. nog vele jaren gegeven zijn in ons midden werkzaam te zijn. Gedurende den tijd dat zij hier was, heef! ze zich bij een ieder zeer bemind gemaak daar ze met de meeste liefde en toewijding onder de jeugd gearbeid heeft. NieuwendIjk. De pleegzoon H v. H. van den watermolenaar C. v. N. hac b'j 't aardappelschillen met zijn mesje een zoontje vao C. v. N. op diens hoofd een onbeduidend wondje toegebracht. Dit feitelijk onschuldig voorval trok de pleegzoon zich zoo aan, dat hij er in stilte van door ging. Na Veel zoeken vond men de jongen twee dagen later te Sleeuwijk bij een rijs- schelft. Woudrichem. Bij Y. Kilwinger, A 352, is roodvonk geconstateerddit is nu alhier de derde lijder. Eetlieil. „Reken niet te veel op goed, Dat gij nog ontvangen moet: Veeltijds valt het uit de gis, En dan is de reekning mis 1" Dit ondervond een landbouwer alhier, die eene partij sterappelen aan een koopman had verkocht naar hij meende voor f9.50 de H.L. van 56 K.G. De koopman echter hield vol, dat hij de appelen gekocht had voor f 9.50 de 100 K.G., welk een aanmer kelijk verschil opleverde, zoodat de ver- kooper de koop als ongedaan beschouwde en zijn fruit naar de markt te Amster dam zond. Welken prijs hij daar maakte is ons niet bekend. Capelle. De christelijke zangver- eeniging „Hallelujah" alhier, zal op 1 Nov a.s. een uitvoering geven. Wanneer we het f>rogamma nagaan belooft het een genoeg ijken avond te worden. Sprang, Paard en kar van land- bouwer C. Quirijns uit Meeuwen, stond Donderdag op het erf van zijn zwager R. J. Timmermans. Door het hard rijden van een honden wagen schrok het paard, sloeg op hol de straat op en werd nabij de Herv. kerk door M. Versteeg tot staan gebracht. Het ongeval liep betrekkelijk goed af. Alleen de krui wagen met schop van den wegwerker werd stuk gereden. W«k. Dat de konijnenfokkerij in deze streek nog al eenige beteekenis heeft blijkt wel hieruit, dat reeds door de export- slagerij van L. van Veen ruim 2000 pond vleesch is geslacht geworden, met bestem ming voor Londen. Wegens het zachte weer te Londen is de prijs echter zeer laag. De fanfare „Oefening en Uitspanning" is voornemens op Woensdag 3 Nov. haar eerste winteruitvoering voor donateurs en den volgenden avond een gewone uitvoering te geven. „Oefeningen Uitspanning" studeert met ernst onder degelijke leiding, terwijl verschillende leden meer dan eens getoond hebben, heel aardig met voordrachten voor den dag te kunnen komen. We mogen dus een paar genotvolle avonden verwachten. Zullichem. In deze gemeente deed zich een geval van kinderverlamming met doodelijken afloop voor. Het betrof hier een meisje van 5 jaren. Met den aardappelhandel is het hier heel stil. Er is heelemaal geen vraag hoewel er nog wel enkele partijtjes te koop waren. Met het hooi blijft het goed gaan. Vlug gen handel bij goede prijzen. Ween. Ondanks het gebrek aan voe der, wordt reeds bij verscheiden landbou wers het melkvee naar den stal gehaald. Natuurlijk zal dit weer aanleiding geven tot kleinen omvang der opstalling en ver laging der veeprijzen. Naar wij vernemen heeft de heer C. A W. J. alhier, uit de Tilburgsche verloting als 4e prijs getrokken een salonameuble ment ter waarde van pl.m. f 500. Zalt-Bommel. Naar wij vernemen, zal de heer J. A. Kors, land- en tuinbouw- leeraar te de Bilt bij Utrecht in het Nutsgebouw een cursus houden overoofteelt, toegankelijk voor volwassenen. Raamsdonkveer. Naar ons wordt medegedeeld bestaat er veel kans, dat de Spoorweghalte alhier, zal worden opengesteld voor bestelgoederen en vracht goed beneden de 300 K.G. In dit geval, zal ook een halte-chef worden aangesteld. Naar wij vernemen zal de Smidstraat, ter gedachtenis aan het bezoek van Prins Hendrik der Nederlanden aan den brand van Augustus j.l., herdoopt worden in „Prins Hendrikstraat. Wij vinden dezen naam zeer gepast, vooral omdat hij de herinnering van het bezoek van den Prins aan onze plaats le vendig houdt. De heer H. v. d. Bijl zal 1 Novem ber a.s. zijn zilveren jubilé vieren als on derbaas der firma Simonis Fzn. alhier. Den heer v. d. Bijl zal hel dien dag zeker aan geen bewijzen van belangstelling ont breken. (Te laat ontvangen voor vorig nummer) Langstraat. (Beneden.) Naar prima hooi blijft goede vraag bestaan en ook schraal pershooi is vrij goed te plaatsen. Nu uit het buitenland, bijzonder uit Nij megen hooi wordt ingevoerd, zijn vooreerst geen hoogere prijzen te wachten. De strooi- handel is momenteel zeer levendig. Men besteedt voor eerste soort hooi f 23 f 24, tweede soort f 18 22, pershooi f 14.50 15 en roggestroo f 11 per 500 K.G. Er wordt nog heel wat gesproken over dit punt, doch daarverschillende leden thans zoo wat tegelijk 't woord voeren, is er weinig van de strekking te verstaan en te begrijpen, totdat eindelijk, als vrucht der bespreking, met meerderheid van stem men besloten wordt aan het verzoek van Gedeputeerden te voldoen. Hierna gaat de vergadering in geheime zitting over. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Almkerk, gehouden op Woensdag 27 October j.l. Afwezig de heeren H. Donker, P. Wal raven en J. J. van der Kaaden; de laatste met kennisgeving. Na 't gebed, voorgelezen door den secre taris, opent de voorz. de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat bij den ge-- meenteontvanger de gewone kasopname User Post veel profijt hebben. De Schry- heeft plaats gehad, waarbij een en ander in ver behandelt zijn onderwerp op voor orde werd bevonden. ieder verstaanbare wijze en toont zich De voorz. feliciteert den wethouder Snoek werkelijk een praktische raadgever en Onder bovenstaande titel is van de hand van den tuinbouwkundige K. Post een werkje verschenen bij den Uitgever H. J. den Boer, dat o.i. in een door velen gevoelde behoefte voorziet. De kennis toch van de heesters, welke tot versiering van onzen tuin kunnen die nen, is bij het grootste publiek gering bij den aanleg moet men zich geheel op den tuinman of kweeker verlaten en dikwijls ziet men zich dan later teleurgesteld; in den regel betaalt men geld genoeg, maar de waar blijkt infé rieur, of men ziet zich opgescheept met iets, dat onzen smaak niet bevredigt. D&n komt de behandeling: zeifis men totaal onkundig en alweer geeft men zich over aan de zorg van den tuin man of een of anderen snoeibaas, die er veelal niet meer van weten. Men wordt opnieuw teleurgesteld; heesters, die het bij anderen zoo mooi doen, vol doen in eigen tuin niet, len komt men er dan ten slotte toe ze maar te laten opschieten of zelf eens het snoeimes ter hand te nemen, dan wordt het al niet beter en vaak een rechte wildernis. Zoo is de ervaring van velen. En dezen mitsgaders ook vele vaklieden kunnen van het werkje van den met zijne herbenoeming als zoodanig. Ingekomen stukken: Van den heer 't Hooft, rijksveearts, is een missieve ingekomen, dat hij zijne her benoeming als zoodanig, voor den tijd van 6 jaren aanneemt. Een ongezegeld stuk van de koopmans- vereeniging te Gorinchem, inhoudende de notulen eener aldaar onlangs gehouden ver gadering, ten doel hebbend voor de andere naburige gemeenten, o.a. Almkerk, eene andere kantonale indeeling te verkrijgen, omdat Heusden, waar 't kantongerecht zit ting heeft, voor velen zoo ver afgelegen is. Het stuk wordt voorgelezen. leermeester. Wie deze handleiding heeft bestudeerd, kan zelf bij den aanleg van zijn tuin meepraten, heeft een eigen oordeel gekregen en zal ook verder, als zijn heesters behandeld moeten worden, niet verlegen staan. Wij achten dit werkje uitnemend ge schikt om meer aandacht en liefde voor onze bloem- en bladheesters op te wek ken. Het hier volgend artikeltje, dat wij zoo vrij zijn aan hoofdstuk VIII te ontleenen, moge een denkbeeld geven i van de manier, waarop de Schrijver Kunnen velen van hen op ongunstige A. Boezer, standplaats nog bevredigende resultaten den Hoek. geven, zooveel te beter kunnen ze dit op open en meer gunstig terrein. Maar ook dan kunnen we de meer edele soorten en verscheidenheden aanwen den, zooals vele goud- en zilverbonte Hulsten, de schoongevlekte Aucuba's, Rhododendron-hybriden, Kalmia's, Ma- honia, Aquifolium, enz. Veel van die Ant. Pruissers Az. en P. van Door B. en W. zijn pogingen aangewend zÜn leerst°f voordraagt om den veerdienst aan het veer Sleeuwijk- Gorcum ook later op den dag per veerboot te doen plaats hebben, waarop afwijzend is beschikt. Opnieuw zullen nu hiertoe pogingen in 't werk gesteld worden. De minister van justitie geeft bericht, dat bij Kon. besluit vergunning is verleend, tot het voeren van het oude gemeentewapen. Ged. Staten geven toestemming voor f 140 meer subsidie voor 't onderwijs, wegens verhooging der onderwijzers-tractementen. Terwijl op de gemeente-begrooting f151 wordt uitgetrokken voor de a.s. volkstelling. Dit laatste behoorde bij de gemeenteb9- grooting als eerste punt der agenda. i Daarna kwam aan de orde punt twee: behandeling der begrooting burgerlijk arm bestuur,. waarbij door de gemeente een be drag van f 2200 aan genoemd bestuur als subsidie wordt vastgesteld. Beide begrootingen worden daarna goed gekeurd. Punt 3Voorstel Van der Kaaden, avond vergadering. Verschillende leden voeren hierover 't woord, waarvan het resultaat is, dat dit voorstel, ten doel hebbend de gemeenteraads vergadering 's avonds te houden, met alge- meene stemmen wordt verworpen. Punt 4: Brief van Ged. Staten inzake de 30 u w verordeni n g. Ged. Staten stellen op advies van andere autoriteiten voor, het verzoek om de be pa- ingen betreffende reeds bestaande wonin gen, in 1910 in werking moeten treden, doch waarvoor verzocht was deze termijn ;e verlengen tot 1913, in te trekken. Hiertegen hebben twee leden bezwaar, aangezien zij bevreesd zijn, dat dit voor de jemeentenaren te groote kosten zal veroor zaken, daar de tijd zoo kort is. Middelerwijl begint Verschoor te wijzen op het onbillijke, dat de gemeente Dussen minder betaalt aan het salaris van den veearts dan Almkerk, ofschoon Dussen zeker zooveel vee heeft, 't Is een verschil van f 40. Snoek zegt, dat hiertegenover staat, de voordeelen in belasting etc. van den veearts en tevens 't groot gemak, dat hij in Almkerk woonachtig is, wat zijns inziens heel wat waard is. j De Jong en meer anderen sluiten zich lierbij aan. Snoek zegt, dat de woning-kwestie nog niet afgehandeld is, waarop terstond de bespreking hierover heropend wordt. Verschoor herhaald zijn vraag: wie zal na afkeuring eener woning den nieuwen 1 bouw betalen? Vele leden z\jn tegen onbewoonbaarver-1 daring. Snoek zegt er zal verandering en ver betering komen. 1 De Jong brengt in 't midden dat het slechte privaatstelsel den doorslag geeft, i Hier en daar staat 't privaat vlak bij 't water dat gedronken wordt. zachtere Hulsten, Aucuba s en Rhod.- hybriden echter eischen des winters beschutting, waarom we dan ook aan raden des winters sparretakken of wel lage rietmatten te hunner beschutting te plaatsen, ter afwering van de zoo nadeelige scherpe Noorden- en Oosten winden. Tevens is het noodig om bij dergelijke gewassen, vooral als zij nog betrekkelijk jong zijn, den grond met een laagje droog blad af te dekken. Na Maart nemen we deze beschutting weer weg, maken den bodem, voorzoover noodig wat los en dienen ze tevens wat vloeibaren mest toe. Zeer goed daartoe is beer en koegier in gelijke hoeveelheid met elkaar vermengd. De snoei bepaalt zich bij al dergelijke ge wassen in hoofdzaak tot het bewaren van de gewenschle (liefst losse) vormen en het weghouden der z.g. wildegrond scheuten. Na den bloei behooren vooral bij de Rhododendrons de uitgebloeide bloemen te worden weggenomen, zoo wel om de netheid als ter voorkoming van noodelooze krachtsverspilling van de planten door zaad vorming. Het mag eenigszins opmerkelijk hee- ten, dat behalve tot het maskeeren van onoogelijke plaatsen en hun gebruik op meer ongunstig of beschaduwd ter rein, de aanwending dier gewassen tot heden zeer beperkt is te noemen. Toch, al moge 't waar zijn, dat hun groen in den zomertijd een meer doffe verschijning, hun aanblik een meer ge drukte stemming kan opwekken, toch is het gewenscht, dat we onze tuinen en tuintjes wat meer met dergelijke gewassen stoffeeren, opdat, zooals reeds vroeger is opgemerkt, ook in den win ter de tuin of omgeving meer aantrek kelijkheid biedt. Vele tuinen en tuin tjes, ja sommige stadsplantsoenen zijn in dit opzicht te karig bedeeld. Enkele dier gewassen, zooals Prunus Liuro- cerasus, Mahonia japonicum en Aqui- folium, of wel Rhododendrons hier en daar groepsgewijze geplant, zijn ook 's zomers een lieflijke verschijning. Mocht een groep jonge Rhododendron- hybriden na den bloei in den zomer minder schoon zijn te noemen, welnu, dit is te verhelpen door er tijdelijk Lelie's tusschen te planten of wel op er ruime afstanden eenige Dahlia's tus- v°uuc &CWÏ.OBCU, upaut uun. mueiiwiu- pl.pn 4„ nlflfltqpn ter uw tuin eenige aantrekkelijkheid i xr" 6 pU<?seiV bezit. Vooral in den winter als alle1, Voor aan den kant van waterpartijen andere gewassen kaal en naakt zijn, E1»h bïz»"der de ™e,r harde j J i Khododendron-soorten, als Rhod -porti- zien we dat groen gaarne en staren we X 1 j cum en Rhod. catawbierse. De grond geen groenblij vende gewassen komen, is in den winter ijl en leeg, biedt geen aantrekkelijkheid, geeft geen rustpunten aan het zoekend oog. Het Groenbitivende Gewassen. Plant in overeenstemming met de grootte van uwen tuin hier en daar kleinere of grootere groepen groenblij- vende gewassen, opdat ook in den win PREDIKBEURTEN, 31 October. in ien groen gaarne er met welgtvallen op. Een tuin, waarin i. r voor i moet dan daar zoo noodig met een wei nig veen- of boschgrond worden ver mengd. De vele paarse of lila gekleurde bloemen weerspiegelen zich alsdan in is alsof die groene gewassen dan iets een schoon gezicht warms geven, ze kleeden den tnin. Maar"ftf- Spelen daar zeer welig ook afgezien van dit alles, zijn er vooral i. it i."i,6n 26 -ac in de steden zoovele plekjeS in tuinenJ Mr Ook hier weer zal de ijverige ia zelfs veheele tuinties waarin creei w.aarnemer meer eu meer totdeerken- i i v» i komen, dat er onder de groen- andere heesters kunnen tieren en zijn li- j 1 het juist vele van die groenblijvende bl'J™"d? gewassen nog vee schuilt, tli., ji..._i-i -1...1-- waarmede hij zijn voordeel kan doen Laatste Iteriehten. gewassen, welke door hun veelal sterke aai."y zlJn geaardheid die misdeelde plaatsen noger ver raaun£ onzer tuinen, een levendig aanzien kunnen geven. Hoeveel plekjes zijn er niet, waar nooit - of bijna nooit de lieflijke zon haar levenwekkende stralen zenden kan tocht- en snuifgaten soms, waar geen i heester met afvallend blad het houden kan. Maar ook, gelijk we reeds schreven, zijn er vele van hen uitstekend om er onooglijke plaatsen mede te bedekken, daar zij het geheele jaar aan dit doel kunnen beantwoorden. C. B. Men seint uit Surliuizum B. O. en A. v. d. V. hebben bekend de daders te zijn van den moord vrouw Hoekstra. Op een diepte van 10461/, M. is Vrij dagmiddag te Winsterwijk een steen- Al dit voorgaande is reeds voldoende koollaag ter dikte van 20 cM. aange- om van hen een ruim gebruik te ma- boord. Het werk is voorloopig gestaakt, ken ter versiering onzer omgeving. En Men wacht op de komst van den hoofd- dan, wat zijn bovendien de meeste ingenieur der mijnen. bescheiden in haar eischen, wat zijn j ze soms met weinig tevreden en wat De Dordtsche Ct. meldt: zijn hun on lerhoudszorgen weinige! Bij zekeren V., wonende onder Wer- Vele, zooals de sterke Hulsten en Au- kendam, zijn verschillende goederen, cuba's, Prunus Lauro-cerasus, Buxus sempervivum, zoomede de meer harde Rhododeudronsoorten kunnen geheel in de schaduw groeien en zeer veel koude verdragen, om welker eigen schappen ze ons voor verschillende doeleinden uitnemend te pas komen, om ook min gunstige plaatsen nog wat op te vroolijken. Laten we het ons daarom tot een duren plicht stellen aan hun weinige eischen zooveel mogelijk te voldoen. Vooral op die min gunstige plaatsen moeten we zorgen, dat de grond los is en passend voedsel bevat, vrij van het te vele puin, wat in de nabijheid van huizen in stadstuinen vaak al te veel wordt aangetroffen. Ook zijn er plaat- beddegoed, kleeren enz. in beslag ge nomen, die in den loop van het jaar van werklieden in den Biesbosch zijn ontvreemd. Den Dekker verwijst naar Sleeuwijk, aan sen, waar weinig regen valt, waarom de Kil waar dit zoo is en toch wordt er we dan ook in den zomer het noodige niet naar omgezien. water moeten aanbrengen. Nu komt Snoek constateert: als de verordening het menigmaal voor, dat door verscbil- rewijzigd wordt, zal er wèl naar gezien ien(je werkzaamheden de grond zeer Verschillende woningen zijn laagVMt wordt geloopeili en zal het noodig zijn hem meer dan éénmaal per jaar Uit Athene wordt d.d. 29 dezer ge meld Uit ambtelijke 'bron wordt medege deeld, dat de zeeofficier Tibaldos hot tuighuis te Salamis, zonder verzet te ontmoeten, vermeesterd heeft. Hij be schikt slechts over 300 man. De vloot, die te Keratzinos, aan de andere zijde van het eiland geankerd ligt, heeft nog geen tijd gehad, om zich te laten gol den. Troepen bewaken het ministerie van marine. Er heerscht alhier groote ontroering. Kerknieuws. worden. van verdieping. De voorzitter zegt, dat de woningen over geheel genomen goed zijn. wat los te maken, opdat de lucht in Na den watersnood van 1880 zijn vele den bodem haar heilzamen invloed kan sleohte woningen verdwenen.' uitoefenen. Glessen. Het nieuwe orgel in de Ned. Herv. kerk ^Rijswijk, dat waarschijn lijk Zondag 6 November zal worden inge wijd, zal gratis bespeeld worden door den heer G. Verhoeven organist alhier. Waspik- Tot lid van het kiescollege is gekozen L. Pruissers Jz. en zijn herkozen Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9.30 u. lezing en nm. 2 u. ds. Logger, van Waspik. Doeveren, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 Ds.E. Vonk uit Gameren en nm. 1.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk, vm. 9 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Both uit Andel. Gravemoer, vm. 9.30 en nm 2.30 u. ds. v. Leeuwen. Vlijmen. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 5 u. de heer Proponent Impeta. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. lezing. bius du Sart. du Sart. iturgerllike Klant!. Werkendam, van 22 tot 28 Oct. Geboren: Hendrika, d. v. A. C. Bouw- mans en A. VerschoorAdrianus Leon- dert, z. v. G. Visser en B. T. van der Stelt; Cornelia, d. v. B. Bastiaanse en F. B. Hovestadt; Jan, z. v. J. de Ko ning en M. BraunAdriaan, z. v. H. Glerum en J. J. de Visser; Juditha Adriana, d. v. T. J. Roest en H. Dekker; Huibertje Elizabeth, d. v. G. A. Visser en E. den Hollander; Levenl. kind v. het mannelijk geslacht v. A. Baggerman en N. van Driel. Overleden: Aaltje Rijkers, 86 j., wed. v. Marinus Kieboom; Barend van Oor schot, 29 j. op Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch v. Dugteren en nm. 6 u. de heer Alkemade, zendeling Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalstvm. 9.30 ds. Luteijn. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u.ds. Montijn. Geref. kerk vm. 9 u. ds. Bosch en nm. 2 u. leeskerk. Andel, vm. 9.30 ds. A. B. v. d. Put. Geref. kerk vm. 9.30 u. ennm.2u. ds. Both. Baardwijk, vm. 10 u. de heer Alkemade, zendeling. Babyloniénbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Dierkens. 1 November, 's av. 7.30 u. de heer Alkemade, zendeling. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Dekker. Bruchem, nm. ds. Zijlstra, afscheidsrede. Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der HofF. Drongelen, geen dienst. Dussen, nm. 2 u. ds Koolhaas uit Genderen. Geref. kerk. vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Eethen, vm. 9.30 u. Avondmaal en nm. 1.30 u. dankzegging door ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Dekker. Geref. kerk nm. 2.30 u. ds. E. Vonk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Giessen, nm. 2 u. ds J. B. Benders. Hedikhuizen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde uit Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijngeen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwaal, nm. 6,30 u. ds. D. Th. Keek. Nieuwendijkleeskerk. Pouderoijen, vm 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) nm. 2 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds J. C. V. Meischke. Rijswijkvm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. lezing eener leerrede. Veen, vm. 9,30 u. ds. G. Tjalma, nm. geen dienst. Vrij hoeve-Capelle, geen opgaaf. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waalwijk, vm. 10 u. ds. Herdersche uit 's Bosch. Waardhuizen, Geref. kerk geen opgaaf. Waspik, vm. 9.30 ds. J. C. S. Locher. Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Da- velaar. Woudrichem, vm. 9,30 u. ds. J. W. F. Go- Wijk c.a vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius Zuilichem, vm. 9.30 u. ds. D. Th. Keek. Ingekomen van Duisburg, Adrian us Blokland en gezin; van Wageningen, Steven Iprenburg. Vertrokken naar Sleeuwijk, Aart van der Wiel; naar Gorinchem, Arie Brie- nennaar Ambt-Doetichem, Hendrik Jan van den Heuvel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2