R*lnat0el!|k WIeiiw». Heugden, 3 Nov. Woensdagavond trad voor eene eivolle zaal in Hotel „Concordia", voor de leden van het Nutsdepartement Heusden als spreker op, de heer Lamberts. Zeer actueel was het begin „Aan Juliana," dat met gloed" werd voorgedragen. Het hoofdonderwerp was „Misérère," eene dramatische novelle, die de vergadering dan ook ernstig wist te stemmen. De „Oude Admiraal" van Buning bracht daarentegen de lachspieren nog al eens in beweging; terwijl „Moderne Dichtader spatten" gevolgd door eenige Varia den avond besloot. Het geheel werd door de vergadering met instemming ontvangen, getuige de geregelde bijvalsbetuigingen. Bij de opening wees de voorzitter er op, dat enkele leden hadden bedankt en ver zocht de medewerking der aanwezigen om het ledental weder te doen toenemen. Die woorden zijn blijkbaar niet overtollig ge weest. Reeds trad weder een vroeger lie toewe hopen door meerderen te volgen Een woord van dank, door den voorzit ter tot den geachten spreker gericht, vie" blijkbaar ook in den geest'der aanwezigen Aan allen dus een spoedig „tot weerzien" toegewenscht. -- Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren were gedurende de maand October in de rijks postspaarbank ingelegd f 12036.40 terug betaald f 10999.97$. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4773. Twee zeehonden zijn gezien in de Bergsche Maas en begin Heusden's Kanaal, tnsschen de z.g. groote brug en de brug naar Nederhemert. De visschers zullen met die vreemde bezoekers, groote vischverslin- ders, niet ingenomen zijn. Bij den veehouder N. alhier, is eene beste kalfkoe aan het vuur dood gegaan en in den grond gestopt. Een groote schadepost voor den eigenaar. Tegen het ontwerp bijzonder reglement voor het Waterschap „De Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden, enz" zijn bij de Staten van Noord-Brabant bezwaar schriften ingediend door: de dagelijksche besturen van de waterschappen Oudheusden en Elshout, de binnenpolder van Drongelen, van Herpt en Bern en het Herptsche veld, «looi den heer A. Z. Snoek te Almkerk en door belanghebbende ingelanden van de waterschappen Wijk en het Pompveld. Verder zijn nog bezwaarschriften ingekomen van het dagelijksch bestuur van het Oud en Nieuwland van Babibiloniënbroek en van ingelanden van het waterschap „De Biesheuvel". Naar wij vernemen hebben deze adviezen vrij algemeen de strekking tot opheffing van het waterschap „den Hoogen Maasdijk van Stad en Lande van Heusden", als zijnde dit met het oog op de omstandigheid, dat ge vaar aan de dijken in de toekomst geheel is uitgesloten, niet meer noodzakelijk. Hier door zou voor de bijdragende waterschap pen eene belangrijke besparing van kosten verkregen worden. Mocht tegen opheffing bezwaar bestaan, dan wordt geadviseerd tot splitsing van het waterschap in twee gedeelten, n.l.één te vormen door de gronden, gelegen aan de noordzijde der Bergsche Maas, het andere door die aan de zuidzijde der rivier. Ook eene zoodanige reorganisatie zou eene be duidende vermindering van lasten ten ge volge hebben vooral wegens bezuiniging op de kosten van beheer. Tot brievenbesteller op Herpt is be noemd de heer Muiden te Kapel-Avezaath Werkendam. Tot onderwijzeres te Haaksbergen is benoemd mej. Guthardt, alhier. *SleeHw|Jk. Tot tellers voor dea.s. tienjarige volkstelling zijn alhier benoemd de heeren B. W. van der Straaten, G. Vos Gz. en Ph. van der Giezen, terwijl de heer G. Vos Pz., gemeente-secretaris, is belast met de leiding. Nieuwen (lijk. Aan de Chr. School alhier, is tot onderwijzer benoemd de heer F. Wisse, thans als zoodanig te Renkum. *UUw||k. Van de 3 lotelingen welke alhier een dienstplichtig nommer hadden getrokken, zijn er de vorige week door den militieraad 2 ongeschikt voor den dienst verklaard. Tengevolge het natte weder gaat den bietenbouw slecht vooruit. De land bouwers kunnen ze niet van het land rij den, en de schippers liggen te wachten, daar er geen voorraad aan wal is. IBeflo||en. Vrijdag liep een paard van den heer C. Pot m een wei, waarlangs een breede Bloot is. Des nachts is het dier waarschijnlijk in de sloot gevallen en heeft het er zich niet uit kunnen redden, want den volgenden morgen vond men het ver dronken. Bij den heer L. van Es zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag kippen ont vreemd. Van de dader(s) is nog geen spoor. Met 1 December is tot hoofd der christelijke bewaarschool benoemd mej. H. Leemhuis uit Groningen. Herpt- Men leest wel eens hoe een minnaar het door hem aangebeden meisje, met wien het omgaan verboden is, op avontuurlijke manier schaakt. Hier ging dit Zondag gemakkelijker. Een meisje alhier had verkeering met een jongmensch uit Dussen. Die verkeering was tegen den zin harer ouders. Toch wisten de geliefden el kander telkens te spreken. Zoo ook Zondag. Tnen het meisje hare woning weer opzocht werd zij eenvoudig geweerd. Zij nam een kort beslnit, zocht haar beminde weer op en deze wel verrast werd met ont ferming bewogen, deed haar in zijn til- burry stappen en nam ze mee naar Dussen. Onzen brievenbesteller Joh. Smits is als zoodanig benoemd te Berlicum. denderen. Door den militieraad zijn wegens lichaamsgebreken of wegens broederdienst van militairen dienst vrij gesteld Simon Lankhaar, Leendert Vos, Leonar dus Petrus Brouwers, Eliza Colet, Cornelis van Gent, Johannes Huibert Lankhaar en Hendrik Vos. •-eertruiilenberg. Zondagavond is het in onze stille gemeente vrij rumoerig geweest. Een drietal onderofficieren waren op hun manier aan 'tafscheid vieren en sloegen in het café Romme een ruit in Aangezien de gebroken ruit betaald werd is hiervan geen proces-verbaal opgemaakt, Sparta II kreeg Zondagmiddag een bezoek van Waspik Vooruit. De wedstrijc werd geëindigd in een overwinning voor Sparta II met 41. Maandagmorgen heeft het garnizoen met een exprestrein onze gemeente verlaten daarvoor zijn alhier 2comp. vesting-artillerie uit Gorinchem gearriveerd. Zaterdag is door den gemeenteraac besloten 1. de bezoldiging van den len ambtenaar ter secretarie te ver hoogen met f 175.en deze te brengen op f 400. 2. de bezoldiging van den agent van politie eveneens te verhoogen met f 10. en deze op f 550.te brengen. 3. den heer J. M. Krijger, opzichter van de Waterstaat alhier, te benoemen tot lie van de comm. tot wering van schoolver zuim, in plaats van de door het bedanken van den heer A. Doeleman opengevallen zetel. De suikerfabriek Statendam heeft, wegens gebrek aan bieten, vanaf Vrijdag, voor de tweede maal stilgelegen. Het plan is heden, Woensdag, weer te beginnen. Rabiloniënbroek. Ook zuinig Een inwoner zonder kinderen, gaat buiten de gemeente suikerbieten dragen en laat zijn eigen aardappelen in den grond staan, en zijn vrouw er voor zorgen. Voor gezel ligheid heeft hij en zijne ega een kind van een familielid in huis genomen. Gepasseerde Vrijdag waren de echtelieden afwezig en viei het zes-jarig meisje, waarvoor zij moes ten zorgen, van een vlonder in de hoog staande wetering en zou wellicht verdron ken zijn, ware het niet bijtijds gered door den arbeider C. in 't Veld. W|fk. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat de postbode K. v. d. Vel den, binnen een jaar driemaal in aanmer king is gekomen voor verhooging; deze laatste ingaande 16 Dec. a.s. bedraagt f50 per jaar. In deze gemeente komt een geval van besmettelijke ziekte Typhus voor. Alldel Op het hulptelegraafkantoor werden in de afgeloopen maand 58 tele grammen behandeld, waarvan 29 werden verzenden en 29 ontvangen. Naar we vernemen doet zich hier bij de W. een geval van vlekziekte onder zijn varkens voor. 't Is te hopen het bij dat eenige geval mag blijven. Door de muziekvereeniging „Andels Fanfarecorps" werd Vrijdagavond bij den heer van T., welke zijn zilveren huwelijks- eest vierde, eene serenade gebracht. Nadat de leden op wijn en sigaren waren getrac- teerd, werd aan een hunner, door den 1 eer v. T. nog een flinke fooi ter hand gesteld. Evenals elders is het ook hier met iet rooien der suikerbieten treurig gesteld. Door de aanhouilende regens gaat het rooien en van het land halen zeer moeielijk, ter wijl ook de bieten klein van stuk zijn gebleven. De tarra welke eerst 15 pet. be droeg is thans gebracht op 20 pet. Blijft iet droge weder nu maar aan houden dan runnen de werkzaamheden beter opschieten en blijven zoodoende vele onaangenaam- ïeden achterwege. Delw(|neil. Alhier had Zaterdag .1. een ongeval plaats. W. v. L. keerde van zijn werk per fiets huiswaarts. In de Ka- lelsteeg liepen eenige kleine kinderen van tl. d. W. te spelen. Hoe hij ook belde, de rinderen weken niet uit, met het noodlot tig gevolg, dat één der kleinen onder de liets geraakte en een been brak. Dr. de K. was Zondag j.l. op weg om zijne dagelijksche rondte bij de patiën ten te doen, en wel per stoom fiets. In de Delwijnsche steeg ontmoette hij een schaap op den weg, dat recht op de liets aankwam. Hoe hij ook trachtte het dier te ontwijken, telkens liep het weer voor de fiets, zoodat hij zich met de fiets om moest laten vallen, om ongelukken te voorkomen, waardoor hij eene buiteling in iet natte gras maakte. Woudrichem. Aan het postkan oor en de daaronder ressorteerende hulp- tantoren werd gedurende de maand Oct. in de rijkspostspaarbank ingelegd f 3310.10 en terugbetaald f 2738.29. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven loekje, draagt het nummer 2231. Waspik. Zondagavond had in de zaal van den heer P. Th. Gijsman alhier, de eerste wedstrijd plaats in komische voordrachten. De bijeenkomst werd geopend door den WelEd. Gestr. heer P. N. Dekkers, burge meester dezer gemeente. De uitgeloofde prijzen vielen ten deel aan de heeren Aug. de Laat, Tilburg len irijs; A. H. Hanssen, Rotterdam 2e prijs; J. Zweere, Zevenbergen 3e prijs, en aan den heer A. Broeder, Raamsdonkveer 4e prijs. De publieke prijs werd toegekend aan den heer Aug. de Laat te Tilburg. Chanteren. Zaterdag, terwijl men lezig was in de smederij van G. Nieuwen- luizen een ijzer door te hakken, viel een stukje gloeiend ijzer in een klomp van den "eerling S. Wesdorp, welke zich zoodanig irandde, dat geneeskundige hulp er aan te pas moest komen. In de jJ. Maandagavond gehouden vergadering van het schoolbestuur der Chr. School, zijn tot leden gekozen Cath. v. uijl in plaats van J. de Ligt en herkozen M. Spiering en Joh. Keulen. Capelle. De echtelieden L. Ver- duijn en echtgenoote, die den 29 Oct. j.l. den dag mochten herdenken, waarop zij voor 50 jaren door den echt aan elkander werden verbonden, ontvingen van Hare Majesteit de Koningin een gift van f 20 's Cnreveldutjn-Capelle. Ds. J J. Ruijs, pred. der Ned. Herv. Kerk; alhier, hoopt 11 Dec. a.s. zijn gouden jubileum te vieren. De a.s. jubilaris stond achtereen volgens te Maasdam, Oude-VVetering, Oud Beijerland, Oud-Alblas, Oud Beijerland (2e maal), Ermelo, Hoevelaken, Hilversum Mijnsheerenland en sinds 16 Juni 1889 te 's Grevelduijn-Cappelle. Poederooien. Alhier is door 2 arbeiders, die bezig waren met bieten rooien op het land van P. W. Bok, een klein blauw luchtballonnetje gevonden met een briefkaart er aan, waarop te lezen stond dat degeen, die het balonnetje vont en dit aan mej. Lowiza Parius, Lange Pothoekstraat, Antwerpen, voor den 18 October op gaf, met vermelding van de plaats waar het gevonden was en wanneer en op welk uur, hier voor eene herinnering zou ontvangen. Jammer dat het wat laat gevonden is. De vinders gaven er echter nog kennis van. Veen. Het 14-jarig knechtje van den timmerman H., zou Zondagmorgen naar de kerk gaan, doch had zeker een ander reisje in zijn hoofd. Vermoedelijk is hi; zonder zakgeld loopende naar zijne familie te Rotterdam gegaan. Tot heden kon nog niet nagegaan worden, waar hij gebleven is, Het bietenrooijen is sedert enkele dagen aan den gang. Ze zijn klein van stuk gebleven. Door de wegers mogen bieten welke meer dan 20 pet. tarra afleggen, niet worden aangenomen, dus moeten opnieuw schoon gemaakt worden. Herwfjnen. Het rooien van bieten is hier in vollen gang. Dat het van het land halen moeielijkheden met zich brengt, wegens het natte weder den laatsten tijd, ondervond de landbouwer J. A. de Gildts Met een vol geladen kar langzaam over den akker rijdende, zakte het paard plotse ling tot het lichaam weg. De kar moest gelost worden en het paard werd met veel moeite er uit gegraven. Het had geen letsel bekomen. a&iiswijk. Door het heerschen der mazelen is het schoolverzuim thans zeer aanzienlijk. De lagere klassen zijn voor ruim 80 pet. ontvolkt. Gelukkig is de ziekte tot heden van geen kwaadaardig karakter. Daar verscheidene arbeiders van hier in Biesbosch of Haarlemmermeer aan 't werk zijn, is hier in de laatste weken ge brek aan werkvolk. Alle aardappelen zijn dan ook nog niet gerooid en met het oogsten der bieten gaat het langzaam. Over 't ge heel valt het beschot van dit laatste gewas niet mee. Eetliei». Mej. A. Z. Bos, sedert drie jaren Leerling-Verpleegster in het Wilhel mina gasthuis te Amsterdam, verwierf verleden week het diploma met insigne witte kruis. De koeien beginnen hier met vijf bekken te eten vooral op nieuw aangelegde en laag gelegen weilanden. Oorzaak is het natte weder. Het is te voorzien, dat, ver andert het niet spoedig, er een vroege staltijd zal aanbreken en de zoo schaars voorziene hooitas wel wat gauw zal moeten aangesproken worden. Met het rooien van suikerbieten wil het ook niet erg vlotten. Raamsdonk. Maandagmiddag had de heer Zwets het ongeluk door het breken van den fietsvork, op de harde keien van het hobbelig Luiten-Ambacht te rollen. Met enkele lichte kneuzingen bracht de heer Z. het er af. Dinsdagmorgen is een aanvang ge maakt met het leggen van een rijwielpad op den Rijksweg alhier, van af het post kantoor tot aan de electrische centrale. Raamsdonksveer. Dezer dagen passeerde alhier des avonds een automobiel waarin 5 Amerikanen gezeten waren, die via Spanje, Frankrijk, België ons land kwamen bezichtigen. Door de lichten der papierfabriek „De Maasmond" misleid, sloegen zij niet den weg naar de stoom pont in, doch tuften recht door, met gevolg dat de automobiel in de Maas reed. Door het plotseling stoppen der machine, liep zij gelukkig niet zoover door, dat zij door den stroom werd medegesleurd, zoo dat de in zittenden met den schrik en een nat pak vrijkwamen. Door eenige personen, welke op de papier fabriek werkzaam zijn en juist huiswaarts keerden, werd de auto na anderhalf uur werkens weder op den vasten grond ge bracht, waarvoor zij eene echt Amerikaan- sche belooning ontvingen. Het is te hopen, dat de betrokken weg ter plaatse, zoodanig wordt afgesloten dat dergelijke ongelukken niet meer kunnen oasseeren en erger wordt voorkomen. Aan de firma Simoni de Kok alhier, is de levering opgedragen van 100 paar rolschaatsen aan eene te Maastricht geves tigde rolschaatsen-vereeniging, de eerste vereeniging op dit gebied in Nederland. Een ongenoode gast bracht gisteren morgen een bezoek bij de familie H. op den Keizersdijk alhier, terwijl de huisge- nooten nog te bed lagen. De landlooper eischte brutaal weg geld of brood en dacht door zijn brutaal optreden de huisgenooten angst aan te jagen. Toen hij echter bemerkte, dat hij zich hierin vergiste, koos hij eieren voor zijn geld en maakte zich uit de voeten. Aangezien er in den laasten tijd veel van dit gespuis hier ronddoolt, wordt voorzich tigheid ten zeerste aanbevolen. Dezer dagen werd een schipper, die met zijn schip op de scheepstimmerwerf der firma P. en A. Ruij ten berg alhier, ter reparatie ligt, bij het naar huis gaan, ter loogte van de werf op het onverwachts aangerand. Tengevolge het kordaat optreden van den schipper, koos de aanrander het hazenpad. Donderdagnacht zijn in den tuin van den heer P. A. van Dongen Dalmeijer alhier, alle steenperen gestolen, men ver moedt dat de daders niet ver zijn te zoeken. In de Zondag j.l. alhier gehouden vergadering van de R.K. Volksbond „Re- rum Novarum", trad als spreker op de WelEerw. Heer L. van Hees wijk, Kapelaan te Kaatsheuvel, met het onderwerp: „Het Diocesaan Ziekenfonds" en de „Vakcrgani satie". GORINCHEM. Op de Vrijdag gehouden St. Hubertsmarkt waren aangevoerd 4420 stuks vee. De prijzen waren als volgt: Nuchtere kalveren f 615, Graskalveren f 2575, l$-jarige ossen f96115, 2$-jarige ossen f 180220, melkkoeien f 180230 guiste vaarzen f 60120, kalfvaarzen f 140 230, le soort kalf koeien f210375. De handel was bijzonder slap. duiten landsche kooplieden waren niet veel aan wezig. Vrijdagmorgen sprong een os, die op de boot der reederij Fop Smit en Co geladen was, over boord en verdween spoedig in de diepte. Kerknieuws. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Woudrichem, gehouden op Zaterdag 30 October 1909. Afwezig de heer A. M. Schaap. Een vacature. De voorzitter opent de zitting. Daarop wordt door den heer Wierkcx het woord gevoerd en feliciteert deze den heer P. Verhagen met zijne herbenoeming als burgemeester en zegt dat Woudrichem juist in hem een zeer geschikt persoon gevonden heeft en gehad en dat hij met genoegen op de verloopen zes jaren terug mag zien op het werk dat door B. en W. gedaan is geworden. Daarop dankt de voorzitter den spreker voor zijne zeer waardeerende woorden en zeg overtuigd te zijn, alles te doen wat voor het belang van de gemeente kan strekken. Het is voor mij een zeer moeilijke taak alles ten uitvoer te brengen, wat iedereen van mij verlangt. Alsnu worden de notulen van het ver handelde in de vorige vergadering van 7 Sept. j.l. voorgelezen en goedgekeurd. De voorzitter brengt het navolgende ter kennis van den raad als: Van den heer C. van Wijk, een schrijven om met 1 Oct. in functie te treden. De voorzitter deelt mede, dat hij zijne betrek king reeds heeft aanvaard en met 1 Nov zich alhier zal vestigen. Van den heer J. Zeeven, vroeger onder wijzer alhier, is een schrijven ingekomen om 3/12 van zijne hoofdelijken omslag af te schrijven van 1 Oct. tot 31 Dec. 1909 Aldus besloten. Ingekomen is een schrijven van de ver eeniging Vlissingen „Vooruit", om voor hen bij Ged. St. er op aan te dringen eene betere verbinding van N.-B. met Zeeland te verkrijgen. Wordt besloten aan Ged. St te berichten de instandhouding van den weg te bevorderen. Van het bestuur van Uppel is een schrijven ingekomen over den toestand van den Alm- kerkschen weg. Wordt besloten om den zijtak of Muij 1 wijkschesteeg onderhanden te nemen. De heer Baks zegt, dat het water, dat van de erven Branger en de Jong afloopt, schadelijk is voor den weg en dat daardoor een modderpoel veroorzaakt wordt. Indien de steenen die achter het gemeentehuis opgeborgen zijn, daar neer worden gelegd, dat zou zeker den toestand van den weg be vorderen; door begrinding zal men den weg in geen beteren toestand brengen; en dat het nadeel daarvan W. niet veel aangaat daar het steeds blijkt een Almkerksch be- ang te zijn. Besloten wordt aan den Raad der gemeente Almkerk over den toestand van den weg te schrijven. Ten opzichte van het herhalingsonderwijs acht de voorzitter eene uitgaat van f 18,20 voor 2 leerlingen zeer bezwaarlijk en zou iet zeer noodig achten, dat in het vervolg een minimum zou aangegeven worden. Er wordt besloten met den districts-schoolop- ziener te onderhandelen. De heer Wierkcx vindt het te duur om voor 2 meisjes zoo'n uitgave te doen en stelt voor om de meisjes en de jongens te vereenigen, en stelt voor het om beurten aan de scholen 1 en 2 te houden. De heer Baks zegt, dat het schoolgeld reeds is betaald en dat de meisjes natuur- ijk in de zekerheid zijn om ieder in hun eigen wijk les te zullen ontvangen. Wordt besloten, dat bij de volgende jaren minstens door 4 leerlingen deel genomen moet worden aan de lessen, om gehouden te worden. Tegen de heer M. D. van Wendel de Joode. Daarop wordt geloot waar het eerst de essen gehouden zullen worden, en wel te leginnen aan school 1 voor het handwerk- onderwijs. Benoemd wordt tot onderwijzeres mej. Van Dorth voor den tijd vun een cursus. Met 3 Nov. wordt besloten om den land- bouw-wintercursus een aanvang te laten nemen. Bepaald vvoidt met de verbouwing van school 2 te wachten tot een volgend jaar en eerst te zien of de. christelijke school )ij opening veel leerlingen van school 2 tot zich zal trekken; indien dit niet het geval is, zal een verbouwing van een derde lokaal erbij plaats hebben. Ingekomen is een ongezegeld stuk van de koopmansvereeniging te Gorinchem, in houdende de notulen eener aldaar onlangs gehouden vergadering, ten doel hebbend voor de andere naburige gemeenten, o.a. Woudrichem, eene andere kantonale in deeling te verkrijgen, omdat Heusden, waar t kantongerecht zitting heeft, voor velen zoover afgelegen is. Het stuk wordt voor gelezen. Wordt besloten het besluit te steu nen en te besluiten W. als de geschikste plaats daarvoor aan te bevelen. Daarna is aan de orde het proces-verbaal van kasopneming en besloten wordt de gemeente-rekening ter lezing te leggen. Art. 1 van de bouwverordening wordt aangenomen. Voor het voorbereidend militair onder richt wordt besloten te laten maken een stroomatras en een ijzeren halter van 3 K.G. Je voorzitter acht het voor de gemeente gunstig de mestvaalt te verplaatsen naar «ie Schapendam, daar hij nu voor vele voor bijgangers zeer ten ongerieve ligt. Besloten wordt tot nadere bespreking uit te stellen. Daarna sluiting. 's-Hosch. De vereeniging tot Evange lisatie, classis 's-Hertogenbosch, ontving van Z. K. H. den Prins der Nederlanden f 50, en van de kerkvoogdij te Wolfaartsdijk f 10. Doeveren. Bij de Herv. gemeente 1 alhier i tot predikant beroepen de heer G. Lans Jr., cand. te Oosterbeek. hameren. Ds. A. Dekker alhier, pre-, dikant bij de Ned. Herv. gemeente heeft een beroep ontvangen naar Hasselt. Rcsoticil. Bij de j.l. stemming tot gemachtigde in het kiescollege zijn gekozen de heeren K. Langhout, B. de Rooi (Junior), H. Bakkeren en A. de Rooi Bz. Als notabel is gekozen C. Bakkeren in de plaats van G. C. Dekker. Maandagavond trad de heer Alkema, zendeling der Nederlandsche zendingsver- eeniging voor ons op. Een gloedvolle rede sprak hij voor een gevulde kerk en de op brengst van de collecte bewees, dat de liefde voor de zending stijgende is. Rurgerlijke Stand. Heusden, van 26 Oct. tot 2 Nov. Geboren Marinus Theunis Bertus, z. v. A. Vos en P. J. van Mersbergen. Overleden Adriana v. d. Wiel, 5 m. Neder-Hemcrt, over de maand Oct. Getrouwd: A. Exalto, 25 j. en M. Bragt, 35 j. Geboren: Jacobus, z. v. J. Bysterveld en Willemina van Wijnen. Gameren, over de maand Oct. Ondertrouwd: P. Vos, 50 j. en A. van Anrooij, 48 j. Geboren: Aart, z. v. L. van Brakel en G. van Lopik; Johannes Antonie, z. v. J. A. v. d. Werken en W. J. van Haaften; Willem Jan, z. v. A. Vissers en G. Schouwenburg; Hendrik, z. v. W. v. d. Werken en A. O. v. Ooijen; Cornelia Hendrika, d. v. P. Kreling en C. K. Jonkers; Aart, z. v. P. v. Wijk en M. v. Hees. Overleden: Jacomijntje van Heuke- lom 43 j. echtg. van J. A. v. Hemert; Hendrik v. Ballegooijen, 2 m. Capelle, over de maand Oct. Geboren Pieter, z. v. A. Ros en W. Hoefnagel; Mattheus Gijsbertus, z. v. P. J. van Alphen en T. Taktor; Leen dert, z. v. J. A. Westbroek en J. Kluij- tenaar; Johanna, d. v. H. Werther en S. Spierings; Jenneke, d. v. M. J. van Tilborgh en C. van Dongen; Maria, d. en Gerrit, z. v. J. Sterrenburg en H. de Jong; Jacobus, z. v. J. Boeser en S. Oerlemans; Johanna, d. v. J. Bek kers; Evert, z. v. A. Mouthaan en C. van Catnpen; Pieter, z. v. A. Verhagen en K. Nieuwenhuijzen Pietronella Jo hanna Goverdina, d. v. M. C. Quist en G. P. H. de Borst. Overleden: Henri van Rooij, 22 j. Adriana Mouthaan, 76 j.; Catharina Ramstijn, 68 j. Waspik, van 15 tot 31 Oct. Geboren: Jan Baptist, z. v. W. Buijks en G. Bergmans; Adrianus Johannes Antonius, z. v. H. C. van Es en J. Th. M. van Beek Johannes Bernardus An- ;onius, z. v. J. B. Klerks en E. M. Vermeulen; Nicolaas, z. v. P. A. Ver- duiju en I). A. van Strien. Overleden Geerdina Boogmans, (35j - Ingekomen van Raamsdonk, J. Hoo iers, J. A. Nouwens, M. Verschuren, G. A. van Boxel, C. Kuijten, G. de Rooij en J. Hooijmaijers; Dussen, De Weijdemans; Dongen, J. P. IJpelaar. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 29 Oct. Openbare dronkenschap: J. V. te Veen, 10 d.; S. V. te Veen, f 15 subs. 3 d.J. V. te Heusden, f 8 subs. 3 d. J. S. te Woudrichem, f 3 subs. 3 d. Overtr. rijwiel-reglement: L. v. B. ;e Werkendam en L. B. en P. V. te Woudrichem, elk f 3 subs. 3 d. Overtr. scheepvaart-reglement: M. d. 3. te Lekkerkerk, 2 X f 2 subs. 2X2 d.C. E. te Rotterdam, f 10 subs. 5 d. Overtr. provinciaal reglement: J. V. te Veen, 2 X f 2 subs. 2 X 2d.; W. G. V. te Herpt, A. B. te Heusden en A. v. D. te Drunen, elk f 1 subs. d.A. v. G. te Drunen, f 3 subs. 3 d. Overtr. drankwet: J. J. K. te Luttel- ïerpt, 2 X f 1 en f 3 subs. 2 en 3 d. Overtr. verord. Almkerk: J. V., C. J. v. D. en C. v. B. te Almkerk, elk f 1 subs. 1 d. Overtr. strooperijA. P. te Sleeuwijk, 3 subs. 2 d. Overtr. vischdelict: J. S., P. 8., J. S. Vertrokken naar Meerkerk, P. C. A. Kominers en II. BeemsMeeuwen, J. Blom Besoijen, J. v. d. Hoek, A. Kamp, J. en W. P. v. d. HoekRotterdam, J. G. Lesage. Ingekomen van 's-Gravemoer, M. G. van Beugen Rotterdam, G. R. J. Hart- wig en G. Rosenbrand Sprang, H. S. v. d. Waals; Rotterdam, C. v. d. Eijk; Wijk bij Duurstede, D. E. Odenot. Drongelen, van 12 tot 31 Oct. Geboren: Megchelina, «1. v. O. Dam mers en A. Schreuders; Johannes, z. v.* J. van der Stelt en E. A. van Strien; Johanna, d. v. M. A. de Wind en W. van Gam meren. Vertrokken naar Raamsdonk, L. de Wijs en H. Drijvers; Teteringen, A. Reijntjes Lith, L. Th. van der Aa.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2