Groote Hedelsche Paardenmarkt, Hem Mode- en Hoedeiimagazijn, otfieliuis Een Melkwagen, Teyens plaatsinj pzoÉt voor een M ontworpen LEGGERS Draineerbuizen H. H. Paardenfokkers, in Nouveauté's voor Herfst- en Wiiitersaisoen. Nat. Ohr. Geheel Onthouders Vereeniging. (itsti Aan bejaarde personen. Gemeubileerde Zit- en Slaapkamer aankomend Wagenmaker. Notaris RIETRA PUBLIEK VERKOOPEN: Ter-visie-ligging van de ontworpen Leggers der Waterschaps waterleidingen. aan de fabriek van J. WESSELING, Sunlight Zeep Schaafjes, om zachte Zeep te maken, gratis te bekomen bij Uw winkelier in ruil voor 5 omslagen. J. y d BOGERT Az.: Yuehterstraat 3638, 's-lOOSOJO:.. UITGE8REIDE KEUZE 3BEBTJSIP .HS3NT. Chocolade, Koffie, Melk, ZONDAGS GESLOTEN. Vereenigde Hensdensche Stoomboot-Maatschappij. !Deze üleni zal gevaren worden met twee booten. prachtig gebonden f P. M. WINK Uitgovor AMERSFOORT. en W. B. te Woudrichem, elk f 5 subs. 2d.; W. S. te Uitwijk, f 3 subs 2. d. L. R. te Dussen, 2 Xf3 subs 2 X 2 d. met verbeurd verklaring van de fuik, bevel tot uitlevering of betaling der waarde geschat vijtig cent subs, een dagA. B. te Almkerk, 2X^2 subs. 2 X 2 d. met verbeurd verklaring van het vischtuig, bevel tot uitlevering of betaling der waarde geschat op vijf-en- twintig cent subs, een dag. Een trekdier onbeheerd laten staan: J. V. te Veen, f 2 subs. 2 d. Loopen over grond waarvan de toe gang is verboden: A. Z. te Werkendam, een proeftijd van zes maanden. Een gevaarlijk dier niet onder hare hoede houden: D. v. d. L. te Hedik- huizen, f 3 subs. 2 d. Overtr. stieren-reglement: A. B. te Raamsdonk, J. v. M. te Dussen en Th. J. v. G. te Oudheusden, elk f 5 subs. 3 d. HDiiiienland. Bij Kod. Besl. is aan H. J. Lovink, met ingang van 15 dezer, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijne betrek king van directeur-generaal van den landbouw, onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem in die betrekking bewezen. Volgens een schrijven uit 's-Graven- hage aan Zelandia zou het zeker zijn, dat bij de behandeling van bet wetsont werp, waarbij vastgesteld wordt de ac cijns op sterken drank te verhoogen van f 67 tot f 90 per hectoliter, een amen dement zal worden ingediend, strekken de om den accijns niet tot f 90, maar tot f 100 te verhoogen. De minister van oorlog heeft aan de commissarissen der Koningin verzocht de burgemeesters uit te noodigen jaar lijks bij openbare kennisgeving de lote- lingen, die ingeval van inlijving ter volledige oefening, bij een bereden korps wenschen ingelijfd worden, op te roepen zich vóór 30 November bij den burge meester aan te melden. De voordeelen zijn: le. hoogere soldij van 5 cent per dag; 2o. bij verleende vergunning om na den eersten dienst krachtens art. 112 militiewet onder de wapenen te blijven of te komen, zonder zich als vrijwilliger te verbinden, een premie van f 15 voor elke drie maanden en 7 ets. verhooging soldij per dag: 3e. minder herhalings oefeningen; 4e. geen landweerdienst. Het hoofdbestuur van den Bond van Miliciens, oud-miliciens, reservisten en landweermannen heeft besloten ook dit jaar te protesteeren tegen de derde herhalingsoefening. In de eerste helft van December, kort voor de behandeling der Oorlogsbegrooting, zal daartoe een groote nationale betooging te 's-Gra- venhage worden gehouden. Men meldt uit Winterswijk: De bij de boring-Planteugaarde aan geboorde laag steenkolen, is Zaterdag onder toezicht van den hoofdingenieur der Staatsmijnen doorboordde laag had een dikte van 40 cM. Daarna werd weer leisteen aangetroffen, het gewone ge steente in het carboon. Als een merkwaardig bewijs dat de groote zwarte kraai zelfs menschen durft aanvallen, moge vermeld worden, dat twee patiënten in de lighal van 't ge sticht de Brinkgreve (bij Deventer) zulks is overkomen. Een patiënte kon den vogel van haar hoofd verjagen, maar een andere werd dusdanig in 't voorhoofd gepikt, dat zij verbonden moest worden. Hadden de zusters de kraai niet her haaldelijk verdreven, dan waren den zieke misschien de oogen uitgepikt. Naar wij vernemen, is in de zaak van baron v. H. v. B. betreffende den aan- geteekenden brief door den advokaat van den veroordeelde cassatie aaugeteekend Toen de landbouwer Kelderman te Wehl zich Zaterdag onder zijn varkens begaf, werd hij door een dekbeer zoo danig aangevallen en gebeten, dat men voor zijn leven vreest. Te Maastricht geraakte Zondagnamid dag in het Villapark de 9-jarige jongen S-, die daar op de vestingterreinen aan 't spelen was, onder den stoomtram van Tongeren, die hem letterlijk door mid den sneed. Men meldt uit Colijnsplaats, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan den Oud-Noord-Bevelandschen polder een dijkval is voorgekomen over een lengte van pl. m. 160 meter. Op sommi ge plaatsen is de dijk weggevallen ter halver breedte van de kruin. Wijl achter den dijk een inlaagdrjk ligt, is er geen direct gevaar. Men schrijft uit Zevenbergen aan de „Msb.": De suikerfabrikanten kunnen zich niet herinneren dat er, sinds de ver keerswegen aan redelijke eischen vol doen, ooit zoo'n slechte en onregelmatige aanvoer van beetwortelen is geweest als iu de suikercampagne van thans. Voor duizenden guldens bieten zijn er nog op het land en door het slechte weer is het totaal onmogelijk die te vervoeren. Indien het weer nog eenige dagen volhoudt of wanneer de vorst invalt, is het zeker, dat zeer vele fa brieken bij gebrek aan aanvoer zullen moeten stilliggenbovendien bestaat er dan veel kans, dat de meeste land bouwers geen gelegenheid meer zullen hebben hunne beetwortelen te leveren. Evenals overal op het contingent, valt ook in Nederland de oogst zeer tegen. Ook Amerika, waarvan in het eerst gunstige berichten inkwamen, is zeer tegengevallen. De productie zal ver beneden het middelmatige blijvenbij het geregeld toenemen der consumptie behoeft het dan ook niet te verwonde ren, dat de suikerprijzen enorm zullen stijgen. Reeds nu worden flinke prij zen besteed rr.aar alles wijst er op, dat de markt nog aanmerkelijk zal stijgen. Wat het gebruik der I*ink Pillen uitwerkt. Wij vestigen de aandacht van bejaarde personen die niet tevreden zijn over hunne gezondheid, op onderstaanden brief die hun zal toonen dat de Pink Pillen goed zijn voor alle leeftijden en dat zij bejaarde personen weer gezond maken, zelfs wanneer die. personen, na te vergeefsch vele mid delen te hebben beproefd, een nagenoeg gerechtvaardigde moedeloosheid hebben opgevat en zich reeds voor ongeneeslijk houden. De heer Verschut, oud 64 jaren, wonende te Gouda, Groenendaal no. 68, schrijft ons: „Ik ben volmaakt tevreden over de Pink Pillen; zij hebben mij genezen van maag pijnen en slechte spijsvertering die invloed hadden gehad op mijn geheel gestel en mij uitermate hadden verzwakt ten gevolge van gebrekkige voeding. Bovendien had ik een zwakke borst, was spoedig verkouden en hoestte veel. Sedert ik de Pink Pillen heb genomen, gevoel ik mij veel sterker en ik ben zeker veel minder vatbaar." Bejaarde personen wier gezondheid twij felachtig is, maken haar weer wat zij wezen moeten. De Pink Pillen zullen daartoe van veel nut zijn. Zij herstellen de organen die door een lang gebruik versleten zijn. Zij zijn goed voor kinderen, volwassenen en ouden van dagen. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, rheumatische pijnen, neurasthenie, zenuw uitputting. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Marktberichten. GORINCHEM. Ter Fruitmarkt besteedde men voor Dirkjesperen f k f Oomskinde ren f k f Noordholl. suikerperen f f zure appelen f 3 A f 5.per H.L. ehouden op de Groote Beurs van Koophan- el. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 8300 stuks. Hoendereieren van f 5,10f6,per 100 stuks. Over den veehandel in Gelderland schrijft men thans: De aanvoer aan de verschillende markten is buitengewoon groot, doch de kooplust gering, hoewel het getal kooplieden vrij groot is. Deze laatsten weten echter dat vele boeren hun vee moeten verkoopen bij gebrek aan hooi en van die omstandigheid trekken zij partij. Vet vee van goede kwaliteit wordt best betaald; afhandsche kwaliteit, welke het meest wordt aangeboden, is vrij goedkoop. De vraag" naar kalf- en melkvee is niet groot; vette kalveren blijven goed op prijs. Met de schapen gaat het zeer slecht; de invoer in Engeland van bevroren schapen- vleesch, drt zeer goedkoop is, doet den prijs nog meer dalen. Vette varkens blijven goed op prijs; de biggen en dragende varkens dalen. Paarden en veulens zijn duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 A 71 ct., 2de kwaliteit 61 62 ct., vette kalveren 58 a 59 ct., vette var kens 58 k 60 ct., voor Engeland, a alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 f 210, neurende f 105 k f 215, guste f 140 A f 180, pinken f 40 f 65, kalveren f 12 a f 17, biggen f 6 S, f 9, drachtige zeugen f 40 f 64, 'drachtige gelten f 40 k f 50, schot telingen f 20 f 30, schapen f 12 A f 20, vette lammeren f 12 k f 15, luxe-paarden f 500 f 655, werkpaarden 1ste kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 200 f 320, twee-en-een-halfjarige f 150 f 230, ander- halfjarige f I f per stuk. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 1 Nov. 1.92 M. boven 0. 2 1.95 Waterhoogte Maastricht (brug). 1 Nov. 0.38 M. boven 0. 2 „0 31 n A d ver ten tlën. Nette GEVRAAGD, met volledig pension. Brieven franco onder No. 40, aan het bureau van dit blad. TE KOOP: geschikt voor 24 bussen, voor f 50,bij J. C. BUIZER, Almkerk. te Dussenzal te Andel ter herberge van de Wed. ANT. VAN ANDEL, Woensdag ÏO November 1909, v.m. 11 uur voor 't mes af op de Koorn en Holl. waard, onder Pouderoijen. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „de Biunenpolder van Doe*- veren". Gelet op art. 9, 2e lid, in verband met art. 10, 2e lid van het Reglement op de Waterleidingen in de provincie Noordbra bant, 1906 (Provinciaal blad no. 29; brengt hiermede ter openbare kennis, dat de door hetzelve op den 23 Octo ber ÏOOO van de Waterschapswaterleidingen geduren de dertig dagen, vanaf den 8 No vember tot en met V December aanstaande, ten kantore van den Secretaris van het Waterschap voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Gedurende voormelden termijn en acht dagen daarna, dus tot en met den lfi December a.s. is een ieder bevoegd bezwaren tegen de ontworpen Leggers bij het Dage- lijksch Bestuur van het Waterschap in te brengenzullende dat Bestuur op Don derdag. den 19 December, des voormiddags ten tien uren Zitting houden ten huize van ANTONIE TIM MERMANS te Doeveren, tot het aanhooren en in ontvangst nemen van bezwaren, welke belanghebbenden mondeling of schriftelijk, hetzij persoonlijk, hetzij bij gemachtigde wenschen in te brengen. Afgekondigd en aangeplakt te Doeveren en Drongelen, den 3 November 1909. ALLE SOORTEN te koop, te BOLSWARD. Eene heldere fabriek en zuivere zeep bezorgen U brandschoon goed. Met Sunlight Zeep is er geen gevaar. die hunne paarden des Zaterdags of Zondags voor de welke gehouden wordt op Maandag 8 November, naar Hedel brengen, kunnen daartoe uitmuntende weide be komen in de onmiddellijke nabijheid der Markt. Tijdig bericht gewenscht. Geregelde Stoombootdiensten van Mensden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Dag, 's namiddags 4 uur, uitgezonderd Zon dags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. ■j- Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defaófl, Amsterdam en J. B Verschure, f Goederen voor Delft, Alttardingeil, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenbage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en fieheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. OPGERICHT 1887, HOFLEVERANCIER, VAN DE Pelsterstraat O 94, STEEDS VERKRIJGBAAR: enx. Sigarenhandel, van eene eerste klas fabriek. op Maandag 8 November a.s.: Van Werkendam 2.30 uur vooriniddags. Andel 4-30 Heusdeu <6.-- Hedel naar Werkendam 2.—- namiddags. Dé Directeur: L. DE BEER. Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. Almkerk. bij Mej. S. v. Drunen. Dussen. bij J. J. Paes. SleeuwQk, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werff. Woudrichem. bij J. Struick Czn. bevat 1200 bladz. in twee kolommen, compres gedrukt; behandelt meer dan *20-000 onderwerpen; bevat 20 prachtige platen op kunstdrukpapier; ■nr~) bevat vel6 hondenden toelichtende illustraties in den tekst l>evat aeht landkaarten in kleuren, speciaal voor dit werk gegraveerd; munt uit door dcgcl|ikcn inhoud en keurige al werking. Verschijnt in 35 afleveringen k 49 cent» en kost 9 (PERKEN DAM. De zetting der boter is deze week op de markt 721/s ets., in de winkels dus 77"j et- pet half kilo Ei ren f 1.8 de 26 stuks. SLEEUIVIJK. De zetting der boter bedraagt 75 et. per half kilo en die der eieren f 1 7 1 de 26 stuks. BESOOIJEN26 Oct. De prijs der Boter was heden f 1. 8 f l.<5 per Kilo. Aang.voerd 46 1 KG Eieren f ..7ö de 26 stuks ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7 7» af 9.50 Haver f3, 25 af 4,-- Garst f 4 30 a f 4.65 per H.L Boter f 0.7 af 0.8.1/2 per half KG hier en f 1.65 a f 1. per 26 stuks Biggen f 6,0 a t 10 5', Konijnen f 00 a f 0 00, Kippen f 0 f O.O'i per stuk GORINCHEM, 1 Nov. Op de veemarkt waren aan gevoerd 123 runderen3 nuchtere halver en, 23 vette varkens 637 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 160 220, kalf vaarzen f 120 «180 guiste vaarzen f 60 a 100, melkkoeien f 140 a 180, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken f a graskalveren f 20 a 60, nuchtere 6 1 14. schapen f a lammeren f a biggen f 6 a 13 per stuk. Vette varkens 25 a 26 cent per half kilo. Op d' graanmarkt besteedde men voorristarwe f\\ 75 a 12, roode dito 10 50 a 11 witte dito 9 50 «11.— int rogge f 7.20 a 7 40 buitenl dito J 7.20 a 7.40 gerst f 4.80 i 5. haver f 3.80 a 4.—, duivenboonen 9 10 a 9.30 blauw erwt n f a mais 75 pond, f 6. a 6 25 alles per heet. Boter Tb a TTLfact. per haf kilo Eieren f 1.90 a 1.95 per 26. Kippen f 0.40 a 0.70 per stuk. ROTTERDAM 1 Nov Tar wo puike jarige per 80 kilo, f 8 16 - a per 100 kilo ƒ1. a 8 50 ntenw a Rogge f er heet. - Gerst a - Chevalier fa -. Haver a 6 50, per 100 kilo. Bruine boonen f 10 a witte f 12 «15. Erwten f a ROTTERDAM1 2 Nov Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1028 vette runderen, 2058 magere dito, 061 vette en graskalveren, 182 nuchtere kalveren 4021 schapen of lammeren, 521 varkens, 192 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 68, 2e kw 44 cent, kalveren le kw. 100, 2e kw. 70 cl. schapen le kw 50 2e kw. 30 et. v-tte varkens 57 a 52 et. licht soort 52 a 50 et. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 12. a 16. - idem voer de slacht ƒ7. a 10 Biggen f 1. - 1 20 per week Op de botermarkt w rden aangevoerd 54/8 en 25/16 ton tn 204 stukken van een half Ho. Prijs \e kwali teit f 61 2e kw f 58, 3e kw. f 56 Per half kilo 75 80 cent Zeeuwsche eieren 5 30 a 5.60, Overmaassche dito f 5 80 a 6 00 per 100 ROTTERDAM. 1 Nov. Zaadmarkt. Lijnzaad f 14 50 a 15.75, Karueiyaad f 15 75 a .Koolzaad 9.75 10 75 Ilottcrdamsche cicrenveiling, Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, De Voorzitter, (get.) D. VOS. De Secretaris, (get.) H. H. VERHOEVEN. Ammerzodenscheweg, HEDEL. B0/T Goedkoope Prijzen. Uitgebreide Hedelsche Paardenmarkt. Ks Geïllustreerde Vraag aan Uwen boekhandelaar of aan mij proeflevering en prospectus en vergelfjk alvorens te koopen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3