4£ jaar een stijf been. JAN SMITS, Hoogstraat - Heusden. Geldersche Crediet-Vereemging, Moorrfe bij iel NiemsbM yoor iet Lanfl van Hensden ei Ata van Mi 6 Not. 1909, No. 2890. l en Nelitwagen. 'evens piaatsii pat voor een Bud Sack's Ploegen. 9 li. VAROSSIEAU, le Heusden. Omdat Omdat Omdat Omdat Omdat ^.tSSSS.? Hiiiterpantoffels. pijnloos. Plaatsii iet schriftelijke pantie. Schuine blanke Potkachels, fijn geslepen, Ovenkachels met verwarmvoet, Ixlra fijne Vulbaardan, Bieiensirija chines, Vee voed er-ketels. I. C MORTIER ZONEN, Notaris RIETRA Tandheelkundige behandeling 'Oppert 156, Rotterdam. Vraag onze uil gebreide Catalogus. Ifoouslraal A 7 en 8, G0KI\CIIEM. BINNENLAND. Bij Kon Besl. van 29 October wor den de postbladen, behoorende tot vroe gere uitgiften dan die van 1906, met ingang van 1 Januari 1910 buiten ge bruik gesteld en als zoodanig waardeloos verklaard. Na dien datum zullen de nog voor handen postbladen als boven, waarvan de zegelopdruk gaaf en ongeschondsn is, tot 1 Juli 1910 tegen postbladen van gelijke waarde, voorzien van het in 1898 ingevoerde zegeltype, kunnen worden ingeruild. Rijkspostspaarbank. De Directeur der Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis dat alle spaar bankboekjes, uitgegeven in de maand November, en waarop de rente over het af- geloopen jaar nog niet werd bijgeschreven, zoo spoedig mogelijk, ter verificatie en ren tebijschrijving bij hem worden ingewacht. Voor de toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der Poste rijen verkrijgbaar. Afgifte der boekjes tot voornoemd doel aan die kantoren geschiedt, tegen bewijs van ontvang. Men meldt aan de N. R. Ct.: De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft aan den heer A. P. Staalman, oud-lid der Tweede Kamer te Helder, opgedragen, onder de be velen van den directeur-generaal van den arbeid, in te stellen eene enquête naar- de gedwongen winkelnering in Nederland en naar den invloed daarop uitgeoefend door art. 1637s Burg. Wetb. De minister van binnenlandsche za ken heeft aan de commissarissen der Koningin verzocht de gemeentebesturen mede te deelen, dat bij hem in over weging is de vaststelling van nieuwe voorschriften betreffende het houden van bevolkingsregisters, waarbij het per soonskaartenstelsel voor alle gemeenten zou worden ingevoeld. Blijkens van den consul-generaal te Hamburg ontvangen inlichtingen, zijn in de laatste maanden tal van Neder landers naar Hamburg, Altona en Har burg gekomen om werk te zoeken, zon der dat zij voorzien waren van voldoen de geldmiddelen of een bewijs van Nederlanderschap. Dientengevolge kwa men zij vaak, na gedurende eenige dagen vergeefs naar werk gezocht te hebben, de tusschenkomst van het con sulaat-generaal inroepen, om op staats kosten naar Nederland te kunnen terug- keeren. Ten einde belanghebbenden teleur stellingen te besparen, vestigt de mi nister van buitenlandsche zaken er de aandacht op, dat als gevolg van de slapte die nog steeds in het Duitsche zakenleven heerscht, het niet alleen moeilijk is om aan boord van schepen geplaatst te worden, doch ook om aan den wal werk te vinden. Bovendien is voor velen het gemis van een bewijs van Nederlanderschap oorzaak dat zij niet geplaatst worden. De minister van buitenlandsche zaken ontraadt derhalve een ieder, die in Duitschland werk wil gaan zoeken, om zonder voldoende geldmiddelen of be wijs van Nederlanderschap daarheen te vertrekken. De invloedrijke Berliner Börsen-Cou- rier wijdt een hoofdartikel aan de Ne- derlandsche tariefpolitiek. Zij zegt daarin o.a.Indien het inder daad de bedoeling van Nederland mocht zijn, naar de behoefte van de begrooting gewijzigde tarieven in te voeren, dan zou daarmee een groot gevaar voor den wereldhandel ontstaan. Niet slechts de Duitsche handel, maar ook die van alle beschaafde staten is ernstig bedreigd, indien dit beginsel in een Europeesch land ingang vindt. De gevolgen van een verbreiding van dezen vorm van tarief politiek, die totnogtoe enkel in eenige Middel- en Zuid-Amerikaansche staten in praktyk werd gebracht, zouden niet te overzien zijn. In het handelsverkeer zou een onzekerheid gebracht worden, die alle koopmans-initiatief moet ver lammen. Slechts dan kan de handel van een land bloeien, indien de standvastig heid van oeconomische toestanden als een eerste beginsel geldt. Alleen han delsverbindingen, die van langen duur zijn, maken een winstgevend gebruik van het daarin gestoken kapitaal moge lijk. Een hoofdvoorwaarde bij het sluiten van dergelijke verbindingen is de groote standvastigheid van de tarieven. De zekerheid, dat zij in afzichtbaren tijd niet gewijzigd zullen worden, vormt een belangrijken factor in de berekeningen. Indien men verwachten moet dat een wijziging binnen den duur van een con tract niet uit zal blijven, dan ontbreken den koopman de grondslagen tot bepa ling van zijne kansen. Bij een wisselem tarief weet men nooit, hoe die het vo gende jaar zullen zijn. Daarom hebben de landen, in welke zulk een beginse geldt, geen positie op de wereldmark kunnen veroveren. Indien Nederland, wat het blad nog niet kan gelooven, werkelijk de tarieven gaat gebruiken als eenig middel om zijne jaarlijksche tekorten aan te vullen kan de Duitsche regeering op gronc van het handelsverdrag van 1851 daar van rechtswege niets tegen inbrengen Maar de Duitsche diplomatie zou des te gewichtiger oeconomische gronden aanvoeren, indien het werkelijk op een verwezenlijking van het plan ging lij ken". De Red. van de N. R. Ct. schrijfi hierover: Dit artikel gaat blijkbaar uit van de veronderstelling, dat het in het voor nemen der regeering zou liggen, jaar lijks, al naar de behoeften van de be grooting, het tarief van invoerrechten wijziging te doen ondergaan. Zulke absurde plannen bestaan echter, voor zoover bekend is, bij onze regeering niet. De in hot uitzicht gestelde ver hooging van ons tarief met 30 pet. is bedoeld als eene voorloopige verhooging, in afwachting van eene definitieve her ziening van het gansche tarief. Dit belet evenwel niet, dat deze botte al gemeene verhooging zonder eenig ander beginsel, dan een toevallig tekort op het budget te dekken, er niet minder bedenkelijk om is. Maar zóó bar, als nu de Duitsche pers de plannen van onze regeering voorstelt, zijn zij, althans bij ons weten, toch niet. Men meldt uit Lemmer aan de „Leeuw. Ct.": Eenige maanden geleden deelden wij mede, dat in de jaren 1877 en 1878 door het waterschap „de Zeven Griete nijen en Stad Sloten" een ten zuid oosten van hier gelegen oppervlakte water, het „Lemster Hop" genaamd, ter grootte van ongeveer 280 hectaren, door een bazaltkapwerk, lang 5400 me ters en hoog 1.60 M. plus volzee, van de Zuiderzee gescheiden werd. Er werd toen op gewezen, dat hoofddoel daar van was: landaanwinning; dat, in den loop der jaren, een massa slib, van uitstekende qualiteit, door de zee in het Hop werd opgehoopt en wel tot zoodanige hoeveelheid dat, bij doelma tige drooglegging en cultiveering van het Hop, binnen weinige jaren een prachtige oppervlakte land aan de eigen dommen van het waterschap toegevoegd zou kunnen worden, land, waarvan de zee, met haar vruchtdragend slib, als bemester zou blijven optreden. Vertraging inde drooglegging schijnt echter een gevolg te zijn van een ver schil tusschen het waterschap en den provincialen waterstaat omtrent de wijze, waarop de noodige werken aan gelegd behooren te worden. Door volmachten is thans op de be grooting voor het dienstjaar 1910 een post van f 75,000 uitgetrokken om met de drooglegging en cultiveering een aanvang te doen maken, doch of zulks spoedig plaats zal vinden, de beslissing daarvan ligt nu aan Ged. Staten. Dat een gunstig besluit door dit college ten gevolge zou hebben dat aan tal van handen werk verschaft zou worden, be hoeft geen nader betoog. Het Vad. verneemt, dat Henri Brond- geest einde November, begin December, vliegdemonstraties komt houden te Amsterdam, Rotterdam, 's-Graveuhage, Arnhem, Zutphen en in de Noordelijke provincies. Jaap Eden zal misschien nog deze week en anders toch heel spoedig, vlieg- proeven ondernemen op een groot ter rein bij Heemstede. Hij is nu al „in de wolken" over zijn nieuwe sport. Naar aanleiding van in den laatsten tijd ingekomen klachten en het voor komen van ougevallen, tengevolge het achteloos wegwerpen van vruchtschillen of ander fruitafval op de openbare straat, verboden bij de verordening op de straat- politie, heeft de hoofdcommissaris van politie te Rotterdam aan het politie personeel bij een door hem uitgevaar digde order scherper toezicht op het werpen van deze afval opgedragen. Woensdagmiddag wilde, zoo meldt het Arnh. Dgbl., bij de schietoefenin gen van het 8e reg. infanterie op de Kemperheide bij Arnhem de milicien Goedings een paar hulzen oprapen. Hij had echter vergeten de haanpal van zijn geweer in rust te plaatsen, hoewel het magazijn nog gevuld was. Bij het bukken kwam de trekker in beweging en ging een schot af, dat den jongen man in het hoofd trof, aan de gevolgen waarvan hij des nachts is overleden. Te Elburg is Donderdagmiddag een kind van den visscher V., terwijl diens vrouw bezig was met de wasch, onder een kussen van de wieg gestikt. Te Groningen is een werkman, die pas uit Duitschland was teruggekeerd en zich veel aan drank te buiten ging, tengevolge van jenevergebruik overle den. De man"laat?een vrouw en zeven kinderen onverzorgd achter. De nauwelijks 18-jarige boerenknecht W. N., te Midwolde (Oldambt), heeft Dinsdag op aandringen van eenige ar- qeiders, in den tijd van eenige minu ten een flesch jenever, van 8 d.L. in houd, leeggedronken. Tengevolge daar van heeft de jongeman van 9 uur tot 's nachts 12 in bewusteloozen toestand doorgebracht. De geneesheer achtte den toestand zeer zorgwekkend, maar door inspuitingen en massage is N. in het leven behouden. De rechtbank te Leeuwarden heeft de gevangenhouding gelast van B. O. en A. v. d. V., verdacht van den moord op vrouw Hoekstra te Surhuizum met last tot instructie van deze zaak. ADVERTENTIEN. TE KOOP: geschikt voor 24 bussen, voor f 5©,bij J. C. BUIZER, Almkerk. aankomend Wagenmaker. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZE0EN", Gen «leren. Gepasteuriseerde Roomboter onder lijkscontróle. De Staat waarborgt de zuiverheid onzer boter. Prijs per 1 Kg. 1.50, per 7, Kg. f 0 75. lederen werkdag aan de fabriek ver krijgbaar, en te Heusden bij W. v. HEL DEN, Wkd. NIEUWKOOP, A. KRAAI en J. VERHEIJ. Bij den op 5 October 1.1. te Klundert f ehouden ploegwedstrijd, uitgaande van e N.-Brab. Maatsch. v. Landbouw, heeft de firma NAGEL Co. te Arnhem, de t eerste pr||zen behaald door ploeg- werk niet de Bud Sack's Ploegen ZH 9 en DH 9, en voor diep ploegwerk met de Rnd Sack's Ploegen R16 en R14 J. Die met deze ploegen nader kennis wil maken, vervoege zich bij den AGENT te Eethen. ,e Dassen, zal te Andel ter herberge van de Wed. ANT. VAN ANDEL, Woensdag O November f ©O©, v.m. 11 uur PUBLIEK VERKOOPEN: voor 't mes af op de Koorn en Holl. waard, onder Pouderoijen. Uitgebreide Sorteering (vanaf f 1.10 tot f 9.per kist van 100 stuks.) Prima merken van f 2.50 en f3. Die ze eens gerookt heeft blijft ze jooken. Door goede waar trekt men zijn afnemers SW Kistjes van 25 stuks voorradig, geschikt voor Verjaars- en St. Nicolaas-Cadeaux. Oe KA LOOSTE RB ALSEM maakt het weer lenig. De Heer J. van Arkel, landbouwer te Asch, oud 55 jaar, verklaarde ons, dat hij meer dan 4£ jaar een stijf been heeft gehad. Het been was geheel verlamd van den voet tot aan den heup en veroorzaakte hem veel pijn. Bij eiken stap, dien ik moest doen, kromp ik letterlijk ineen van pijn, zeide hij ons en wanneer ik stap voor stap onder hevige pijnen voortsukkelde, dacht ik dik wijls bij mijzelf: straks breekt mijn been. Meermalen is het mij gebeurd, dat ik een half uur aan den weg moest gaan zitten, 1 omdat ik niet verder kon. Wanneer ik dan vermoeid en afgetobd thuis kwam, legde ik j het. been op den stoel en dan bedaarden de pijnen wel eenigzins, maar kwamen later met verdubbelde woede terug. Elke bewe ging, die ik met het been maakte, deed mij het uitschreeuwen van de pijn en wat ik i dan dacht, wil ik liever maar niet zeggen. Alles heb ik in die lange 4£ jaar geprobeerd, doch helpen deed mij niets, totdat ik op merkzaam werd gemaaktop den KLOOSTER BALSEM, dien ik kocht bij den Heer H. Nout te Ravenswaay. Ik liet daarmede mijn been driemaal daags wrijven en na 2 potjes KLOOSTERBALSEM te hebben opgesmeerd, was de pijn totaal verdwenen. Mijn been is weer lenig en ik loop weer als vroeger zonder pijn. Ik zelf en mijne geheele familie staan verbaasd, dat de KLOOSTERBALSEM zulk eene wonderbare genezende werking heeft. Thans is het reeds een jaar geleden, dat ik jenezen ben en ik loop, dat het een lieve 'ust is. De Kloosterbalsem, Klooster SanctaPaulo, is een onovertroffen middel tegen Rheuma- iek. Bovendien is het een uitmuntend middel egen oude en nieuwe wonden, zweren, ring baard- en dauwworm, alle ziekten der hoofd- ïuid en aambeien (zoowel bloedende als I andere). Prijs per pot 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus 1 Verkrijgbaar bij alle Drogisten, Apothe kers en de bekende Depóhouders. bij mij het eenigst adres voor Heusden en Omstreken is waar men uitsluitend handwerk, koopt, dat door mij zelf en door vast aangestelde knechts gemaakt wordt, alles wordt genaaid of met hout gepint dus geen papier en ook niet gespijkerd. zulk solied werk steeds als nieuw gerepareerd kan worden. mijn prijzen het goedkoopst zijn, doordat ik heb de eerste en eenige verdienste, en concurrentie dus onmo gelijk is. ik alle soorten voorradig heb. Ook de meest elegante en nieuwste modellen. N. B. Let wel geen fabriekswerk maar alles handwerk. Bijzonder zijn aan te bevelen de Rheumatlekpantoffels, (vilt met wol gevoerd.) Vilten- en Kurkenzoolen. RinderpantoHeltjes van af 30 cent. (Tegenover de Firma SEMS A ZOOM). GEVESTIGD sinds 189%. f 8.- per tand. f IO.per gebit. M.B. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. K O JET T IS HENTA L's Lnge vaste prijzen. WAALWIJK Groote «trant mlo. 264. Kapitaal: 3© millioeu gulden. Reservefondsenf 1.800.00Q. Opent credict tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépöt en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. 8 AD EE, Commissionnair in Effecten. M\Ê^ÊÊ\ÊÊ\Êé'ÊÊ\^èÊèÊÊéÊ\ÊÊÊÊ\

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 5