Te New-Orleans aankomende passa giers zeggen, dat er meer dan 500 personen onder verdenking van revolu- tionnaire neiging te hebben, kortweg doodgeschoten zijn. De door Zelaya be volen terechtstellingen houden aan. i*l(iat»elflk ilieuwT». neusden, 20 Nov. Met ingang van 15 November is benoemd in de raden van beroep voor de vermogens belasting en voor de personeele belasting te 's-Hertogenbosch tot lid de heer H. J. van Eggelen, gemeente-secretaris alhier. De dames A. van Rijswijk te Wijk en N. J. Bos te Eethen, leerlingen der R. N. L. alhier, slaagden heden voor het xamen in de vrije- en ordeoefeningen der .ycmiastiek. Alle candidaten van genoemde inrichting zijn thans geslaagd. Dat de rijksnormaalschool gestadig in oloei toeneemt, blijkt uit het feit, dat aan de examens voor de onderwijzers-acte in April a.s. niet minder dan 7 candidaten zullen deelnemen. De IJsvereeniging „Heusden" hield heden eene algemeene vergadering waarin het volgende bestuur gekozen werd: Dr. A. L. Erkelens, voorzitter, P. A. van Andel vice-voorzitter, A. H. J. Beuning, penningm., A. B. de Moor secretaris, en J. L. H. Boeren, A. H. G. de Jong Verhagen en F. A. van Oven, commissarissen. Onze vroegere stadgenoot, de heer A. J. L. Hansen, sedert 1 Mei 1.1. rijksklerk 3e kl. bij directebelastingen en accijnsen te Utrecht, deed dezer dagen te 's-Graven- hage met gunstig gevolg examen als klerk 2e klasse. Werkendam. Door de Land- bouwvereeniging „Werkendam en Omstre ken" zal Woensdag 1 December 1909, des nam. 7 uur, bij mej. de wed. Wink alhier, eene openbare vergadering gehouden worden. Op het convocatiebiljet komt het volgende onderwerp voor: Voorstel tot het stichten van een opslagplaats te Werkendam aan het Veer. Tot 1 December a s. kunnen de leden der Landbouwvereeniging alhier, bij de heeren C. J. Visser Jz., H. Groeneveld en F. Duijnhouwer opgeven hoeveel sparren heinpalen, perkoenpalen en boonenstaken zij door tusschenkomst der commissie tot coöperatieven aankoop van sparren enz. wenschen te ontvangen. 24 November a.s. hoopt voor de Nuts leden alhier, op te treden de heer J.Schouten, terwijl de Chr. Jongelingsvereeniging „An. dreas" 2 Dec. a.s. haar jaarfeest zal houden en den 8en van dezelfde maand in de Nutszaal de firma Bakker 's middags een kindervoorstelling zal geven en 's avonds een flink stuk voor het voetlicht zal brengen. Van af Maandag 1.1. is de secretarie gedurende de wintermaanden geopend des vóórmiddags van 9£ tot 12| en des namid dags van 2 tot 4 uur. Bij den landbouwer Joh. van Breu- gel alhier, loopt in de weide een vaars, die daar niet thuis behoort. De eventueele eigenaar kan het dier bij Van Breugel terug bekomen. Sleeuwfjk. Zaterdag j.l. hebben de gebr. v. A. en zekere van N. bij den bi er huishouder B. te Kille, uit baldadig heid eenige bierglazen stuk geslagen, bene vens een tweetal lampen, terwijl zij de biljart ballen door de ruiten naar buiten wierpen. Kortom heel de inventaris was in korten tijd een ruïne. De politie heeft de zaak in onderzoek. Van de lichting 1910 zullen bij de Nationale Militie moeten worden ingelijfd, voor volledige oefening 5 en voor korte oefening 2 lotelingen. Wcderlieniert. (Zuidzijde.) Zater dag hield alhier eene commissie uit H.H. Gad. Staten van Gelderland zitting, ten einde bezwaren te vernemen tegen het plaat sen van een opslagplaats voor binzine, be- noodigd voor beweegkracht van de draai brug over het Heusdensch kanaal. Van deze gelegenheid werd door geen enkele ingezetene gebruik gemaakt. Toen Maandag j.l. de lessen voor het herhalingsonderwijs zouden aanvangen, trok ken zich de beide jongens, die zich daarvoor aangemeld hadden terug, zoodat aan de Zuidzijde dit onderwijs wegens gemis aan deelneming niet zal worden gegeven. Moch ten ze bedenken wat vader Cats zeide: Een jong hondeken kan leeren springen Een jong vogelken kan leeren zingen, Een jonge papegaai leert menschenpraat, Maar als men oud is, komt leeren [te laat, Sommige boeren schijnen hun eigen vee niet meer te kennen, als het gestald moet worden. Van het jonge vee, dat op de waarden van Baronnesse van Nagell graasde is een viertal in verkeerde handen gekomen. Reeds zijn drie stuks aan het goede adres bezorgd, doch het vierde van zekeren B. is zoek, hoewel van een duide lijk geknipt merkteeken voorzien. (Noordzijde.) Toen de heer A. Bakker Woensdagmorgen met een kar, beladen met schragen, den korenmolen passeerde, kwam een dier schragen in aanraking met de wie ken van den molen. De schok was zoo hevig, dat Bakker van zijn voertuig geslingerd werd en belang rijke kneuzingen aan hoofd en aangezicht bekwam. Rietschoof. Dat de landbouwers alhier niet overtollig veel vee zullen stallen dezen winter wegens gebrek aan hooi, blijkt hieruit, dat per boot 43 stuks vee naar de markt te Gorcum verzonden werden tot verkoop. De landbouwer C. Vernooy uit Aalst zou alhier aan den dijk een kar met beet wortels storten. Door het een of ander on geval stortte paard en kar achterover van dsn dyk en kwamen bijna te water. Trots die buitengewone buiteling liep alles zonder ongelukken of schade af. Zuilicliem. Tot leden van het bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding eener school met den Bijbel in deze gemeente zijn herbenoemd de heeren K. J. Benckhuijsen, M. van Brak el, ds. D. Th. Keck en A. R. J. Maas. Veen. Deze wéék zijn de arbeiders uit de Haarlemmermeer, welke aldaar ver toefden om suikerbieten te rooien, naar hier teruggekeerd. Over 't algemeen zijn de verdiensten niet zoo goed geweest als 't andere jaar, wat veelal te wijten is aan het natte weder en ook dat de bieten erg vaststonden, zoodat met het uitdoen slecht opgeschoten kon worden. Het fanfarecorps „Wilhelmina" is van plan 25 Nov. a.s. eene uitvoering te geven in de zaal van hotel Concordia. Te oordeelen naar 't programma zal „Wil helmina" haar best doen voor 't publiek een aangenamen avond te organiseeren. We zullen dus hopen dat een talrijk publiek in de zaal mag aanwezig zijn. De plotseling ingetreden koude en nog al scherpe nachtvorsten veroorzaken hier veel drukte, daar de meeste bieten en knolrapen nog gerooid moeten worden. Wanneer de vorst ook maar een weinig sterker wordt, zal dit hier heel wat schade veroorzaken. Naar wij vernemen, zal de zangver- eeniging „Excelsior" in deze gemeente, we der evenals vroeger ook jonge dochters tot hare studie's toelaten. Voor vele meisjes zal dit besluit dezer vereeniging een welkom bericht zijn. Waspik.. Voor eenige dagen lag op den weg van modderig Vaartje eene landloop ster. Een paar krukken lagen in hare on- middelijke nabijheid. 'Hoewel men eerst meende dat haar een ongeluk was overko men, bleek spoedig dat zij dronken was. De politie werd gewaarschuwd en was spoe dig ter plaatse. Een kruiwagen werd gehaald en gevolgd door een talrijke menigte werd de dronken vrouw naar het raadhuis gebracht, alwaar zij in het arrestantenlokaal werd opgesloten om haar roes te kunnen uitslapen. Bij de alhier door B. en W. dezer gemeente gehouden aanbesteding van het nummeren der huizen, werd ingeschreven als volgt: Th. Hamers alhier voor f 40, A. van Gerwen 35, Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver. Hieuwend|jk.. Hier doet zich een geval voor van kinderverlamming; een professor in Utrecht die het kind onder zocht, gaf wel eenige hoop op herstel. Van den arbeider Jacob van Maas tricht viel een kind te water. Gelukkig werd het ongeval in tijds ontdekt en wist de moeder de kleine behouden op 't drooge te brengen. Terwijl de vrouw van den arbeider Jan Boterbloem, met haar kleinste kind op den schoot boterhammen sneed, sneed ze de kleine van een vingertje 't voorste lid af. Of die moeder ook schrikte. In het café Bax hebben eenige jonge lui aardig huisgehouden met de herberg meubelen en de biljart. Van 't gebeurde is bij de politie aangifte gedaan. -11 ui kerk. Klaagt men wel eens o^er dure huizen en hooge huishuur, hier is nu een huis verkocht met erf, tuin en boomgaard, voor de kapitale som van f30, zegge dertig gulden. Kooper werd H. Rom- bout, alhier. Russen. Het huisgezin van Jac. van Helden, tezamen 13 personen, zal 6 Dec. zich te Amsterdam op het stoomschip Trisia inschepen, teneinde naar Brazilië te ver trekken. Geiideren. Als een bewijs dat alles dit jaar laat is kan dienen, dat verscheidene landbouwers hun aardappelen nog in den grond hebben staan en zelfs bij een ander het hooi nog op het land ligt gespreid. Bij A. S. alhier, heeft zich een geval van mazelen voorgedaan. Woudricheiti. De heer Iz. Kie- boom, is vanwege de regeering van Brazilië aangesteld voor deze streek als hoofdagent voor de Hull. Lloyd, voor emigranten. Hmmerzodcii. Alhier zal, naar wij vernemen, een Roomsch-Katholieke meisjes school met religieus personeel worden op gericht. Rruchem. In de afgeloopen week zijn alhier ten nadeele van de wed. v. D. enkele mudden te veld liggende aardappelen gestolen. Halst. Aan het herhalingsonderwijs wordt hier door 11 jongens en 5 meisjes deelgenomen. «-H. alhier, had het ongeluk tusschen een kar en een paal he-|vem^er 4909 kneld te geraken waardoor zijn schouder Afwezig leden ontwricht werd. pe voorzitter 0pent de vergadering. Hr|)hoeve Capellc. Trachtten, Na voorlezing der notulen, welke onver voor korten tijd dieven in te breken bij anderd worden goedgekeurd, worden aan den heer C. Buzink, hoofd der school alhier, de orde gesteld de volgende punten: voor een paar dagen poogden dieven in te 1. Mededeeling ingekomen stukken, breken bij de wed. Oerlemans. Evenwel a. Verschillende besluiten waarbij Gede- werden zij bijtijds gehoord en zoodoende puteerde Staten goedkeuring hebben gehecht hun plannen verijdeld. aan diversen Raadsbesluiten dd. 28 Sept. j.l. Capelle. Reeds nu het enkele nach-Opgaven van ingekomen aanbiedingen ten gevroren heeft ziet men de schooljeugd ^oor ®en 9 00 11 reeds over het ijs marcheeren, dat begrij- te vei Koopen. „„ui; pelijker wijze nog niet hard genoeg is om Besloten werd deze aanbiedingen te publi er over te loopen eenige kinderen hebben ceeren+ om in/fn V?entnTlSng dat al reeds ondervonden. over te gaan tot verkoop van bedoelden strook grond. Raamsdenk. Heden herdacht de c. Verzoek om concessie tot het oprichten heer J. G. Simons en echtgenoote den dag eener gasfabriek. waarop zij voor 25 jaren in het huwelijk Met algemeene stemmen werd besloten, waren getreden. Uit de vele blijken van dit verzoek aan te houden totdat door Ged. belangstelling welke hij, zoowel van over- Staten zal zijn beslist op een aanvrage om ïeid als ingezetenen en vrienden mocht concessie tot het aanleggen van electrische ontvangen, bleek voldoende, dat heer Si- geleidingen, langs de provinciale wegen in mons gedurende de 15 jaren, dat hij als deze gemeente, door de Electriciteits-Maat- gemeente-veldwachter alhier werkzaam is, schappij „Raamsdonk" aller sympathie en hoogachting heeft ver worven. Van alle huizen in de buurt, zoowel als van het gemeentehuis, wapperde het dundoek de jubelarissen ter eere. Raamstlonkveei*. Door het be stuur der Harmonie alhier is besloten tot het aanschaffen van een geheel nieuw too neel. Wellicht zal er bij de eerste opvoering (na Kerstmis) reeds gebruik van kunaen worden gemaakt. Naar wij vernemen wordt er ernstig aan gedacht hier in den zomer van 1910 eene Tentoonstelling te houden van Land bouw, Handel en Nijverheid. Verschillende firma's van naam die verleden zomer ex poseerden op de Middenstandstentoonstel ling te Amsterdam zijn reeds gepolst over hunne medewerking en hebben gezien de prachtige ligging onzer gemeente in beginne hun steun reeds toegezegd. In de plaats van den heer Janus Suijlekom, die als zoodanig eervol ontslag had aangevraagd, is door Burg. en Weth tot hoofdbrandmeester benoemd, de heer A. Suijlekom, Steenstraat alhier. Van de 63 lotelingen, welke dit jaar voor de lichting 1910 hebben geloot, zullen er het volgende jaar 21 worden ingelijfd Woensdag j.l. had in het café van den heer A. P. Reijer, Prins Hendrikstraat alhier, de jaarlijksche vergadering plaats van de Raamsdonksche IJsclub. Nadat de voorzitter de vergadering hac geopend heette hij allen welkom en dankte hen voor de betoonde belangstelling, hen tevens aansporende de ijsclub steeds uit alle krachten te steunen en dit jaar minstens een nieuw lid aan te werven. Hierna ver zocht hij den secretaris het verslag over het afgeloopen jaar voor te lezen. Uit dit verslag bleek o. m. dat de heer F. M. S. J. Ridder de van der Schueren, burge meester alhier, het eere-lidmaatschap der ijsclub had aanvaard, en dat de club thans 201 leden telt. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester, welke met de daarbij behoorende bescheiden tot onderzoek werd gesteld in handen van de heeren H. van Laarhoven en H. Simonis Gzn., bleek, dat er niettegenstaande de re kening over het eerste boekjaar liep, een batig slot van f 28 bestaat. Hierna werd het bestuur gemachtigd tot den aankoop van een ij stent. Nadat nog op voorstel van het bestuur de artt. 20 en 22 uit de statuten waren geschrabt ging men over tot de benoeming van baancommissarissen. Als zoodanig wer den gekozen de heeren L. Donkers en Meys te Oosterhout en de heeren J. van Gent H. van Laarhoven, C. Lokker en H. Zijl- mans alhier. Tot leden van het bestuur werden her kozen de heeren Th. Kolsteren, J. Th. M. Peters, A. B. C. van Dongen en E. van Dijk, terwijl in de plaats van den Heer A. C. Ockers, die niet meer in aanmerking wenschte te komen de heer H. Simonis werd benoemd. Woensdagmiddag een uur brak alhier brand uit in de manufacturenbergplaats van mejuffr M. van Aalst, Fort alhier. In een minimum van tijd stond het geheele gebouw in lichte laaie, en dank zij het kloek optreden der brandweer, werden de belendende perceelen, alhoewel zij veel waterschade opliepen, behouden. Tegen twee uur was men deü brand meester. Over den veehandel in Gelderland schrijft men thans: Hoewel de aanvoer op de verschillende jaarmarkten nog steeds groot blijft en de kooplieden dus maar te kiezen hebben, was gedurende de laatste dagen de handel in vee vlugger en de prijs iets beter. Veel half vet vee wordt opgekocht om te dienen als vleesch tot aanvulling in worstmakerijen, in verband met den hoogen prijs der varkens. Voor Italiaansche en Zwitsersche reke ning werd goed vet vee gezocht. Vette kalveren hebben, evenals vette schapen en lammeren, niet veel aftrek. Jonge paarden blijven duur evenals le klas werkpaarden. Biggen worden nog wel goed betaald, maar zijn toch iets minder in prijs. Vette en dragende varkenB in éénen doen De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 50&60 ct., vette kalveren 58 59 ct., vette var kens 59 60 ct., voor Engeland, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 130 f 215, neurende 105 f 225, guste f 140 it f 175, pinken f 40 f 57, kalveren f 12 ft f21, biggen f 6 ft f 9, drachtige zeugen f 50 ft f 65, drachtige gelten f 40 ft f 52, schot telingen f 20 f 32, schapen f 12 ft f 20, vette lammeren t 12 k f 21, luxe-paarden f 500 f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 200 f 300, twee-en-een-halfjarige f 150 ft f 250, ander- halfjarige f f per stuk. Besloten werd deze wijziging goed te keuren. Met algemeene stemmen werd besloten gevraagde afschrijving te verleenen. 2. Vaststelling suppletoir kohier H. O. en suppletoir kohier hondenbelasting. Besloten werd met algemeene stemmen deze kohieren vasttestellen, zooals deze door B. en W. zijn aangeboden. 3. Benoeming Armmeesters, vacaturen J. J. de Glas en B. Zijlmans. Herbenoemd werden de heeren J. J. de Glas en B. Zijlmans. 4. Benoeming havenmeesters. Op voorstel van B. en W. werden benoemd C. Roovers en J. v. d. Bom, tegen eene belooning van respectievelijk 11 en 8£ pro cent. 5. Wijziging gemeentebegrooting 1909. Met algemeene stemmen werd besloten tot deze wijziging. 6. Goedkeuring begrooting Burg. Arm bestuur dienst 1910. Op voorstel van B. en W. werd deze be grooting goedgekeurd, in ontvangst op f 12916.21| en in uitgaaf op f 10416.214. 7. Wijziging van eene belasting op honden. Besloten werd deze belasting te bepalen op f 1 en f 2. 8. Vaststelling verordening op kaaigeld en verordening op de invordering. Werd besloten deze verordeningen vast te stellen, zooals zij door B. en W. in con cept zijn aangeboden en de havenmeesters te belasten met de invordering. 9. Wijziging verordening schoolgeld. Besloten werd deze verordening ongewij zigd te laten, en aldus het schoolgeld niet te verhoogen. 10. Verhooging van de vergoeding voor het schoonhouden der schoollokalen. Met vijf tegen vier stemmen werd beslo ten de vergoeding niet te verhoogen. 11. Verzoek der vereeniging „V. en V." tot verkrijging eener subsidie uit de gemeen te-kas. Besloten werd eene subsidie toe te ken nen van f 50 voor 1910, doch onder voor waarde dat de Harmonie dezer vereeniging in 1910 tenminste één gratis volksconcert zal geven. 12. Vaststelling gemeente-begrooting 1910. Nadat de begrooting in zijn geheel is voorgelezen en nadat met zeven tegen twee stemmen is besloten een post uit te trekken van f 50 voor een te benoemen ambtenaar ter secretarie, wordt de begrooting vastge steld in ontvangst en uitgaaf op f 17731.98 L Daarna niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. kerkn ieuws. Aalburg;. Door stemgerechtigde manslidmaten zijn tot gemachtigden in het kiescollege alhier herkozen, de heeren Ar- noldus van Wijk, Laurens Mansen en Antonie Vos. Russen. Op Zondag 28 November a.s., hoopt de beroepen predidant der Herv. Gem., ds. P. van Stein Callenfels, des na middags 2 uur, zijn intreerede alhier te houden, na des voormiddags in zijn ambt bevestigd te zijn, door zijn vader ds. Van Stein Callenfels te Heerde. De heer G. M. van Rennes, cand. te Amsterdam, die het beroep der Geref. kerk alhier aannam, is, na gedaan peremtoir examen, door de clasis Almkerk tot de Evangeliebediening toegelaten. Naar men ons mededeelt zal de heer Van Rennes, bij de Geref. gemeente alhier op Zondag 19 Dec. a.s. zijn intrede doen. Sleeuw)) k. j.l. Maandag is op ruim 67-jarigen leeftijd te Terneuzen over leden da. O. Los, emeritus predikant der Gereformeerde Kerk. De thans overledene heeft een achttal jaren alhier zijn stand plaats gehad. Waspik. Tot Ouderling bij de Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer A. de Rooi en tot Diaken J. Ruitenberg. kciidcrcn. Ds. J. Bosch Jz., die het beroep aannam naar de Geref. Kerk te Steenwijk (A.), hoopt Zondag 5 Dec. afscheid van zijne gemeente te nemen. Rriichcm. Beroepen te Moercapelle de heer H. A. de Geus, cand. tot den H. D. alhier. Gameren. Bedankt voor het beroep naar Hasselt (O.) door A. Dekker, prea. der Ned. Herv. gem. alhier. W ouil richt* 111. De organist der Ned. Herv. kerk alhier, de heer Roomer, herdacht zijn 60-jarige dienstvervulling. Van verschillende zijde ontving hij blijken van belangstelling; van heeren kerkvoogden en notabelen eene enveloppe met geld. PRERIklIGURTEIl, 21 November. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman, (dankuur voor den oogst. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. lees- kerk en nm. 6 u. ds. Goed bloed uit Nieuwendijk. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Both, 24 November, bijbellezing. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. 't Zandt. Geref. kerk. vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. E. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Bosch. Geref. kerk, vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwaal, nm. 6,30 u. ds. D. Th. Keek. Nieuwendijk, ds. Goedbloed. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Meulink, em. pred. te Gorinchem. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. lezing. H. Avondmaal. en nm. 2 u. lezing. Rurgertykc Mand. Werkendam, van 12 tot 18 Nov. Geboren: Maria Clazina, d. v. G. van der Vliet en N. A. Damen; Jeuneke, d. v. A. H. Vertooren en M. A. Vos. Overleden Pieternella Adriana Paaus, 6 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 12 tot 18 Nov. Geboren: WilleminaPetronella, d. v. J. Smits en W. Duizer; Jan, z. v. I. van Vnuren en T. van Herwijnen. Overleden: Jan de Graaf, 11 m.; Johanna Cornelia van Pelt, 7 m. Woudrichem, van 12 tot 18 Nov. Ondertrouwd Jacobus Comelis Baks, 22 j. en Cornelia Christina Berm, 19j. Geboren: Willem Machiel, z. v. J. A. Kentie en H. J. Kentie. Dussen, van 12 tot 18 Nov. Overleden: Pieternella Wilhelmina van der Pluijm, 2 m. Raamsdonk, van 5 tot 19 Nov. Getrouwd: P. A. G. Killestein, 25 j. en P. Hendrikx/ 25 j.; Th. Maton, 24 j. en H. Vissers, 25 j. Geboren: Petronella M., d. v. P. lees' termans en W. Vissers; Petrus J., z. v A. Luijbregts en G. van Seters; Maria d. v. F. van Gils en P. van Iersel; d. Verzoek van het Burg. Armbestuur tot wijziging der Armen begrooting 1909 e. Verzoeken tot afschrijving H. O. we gens vertrek uit de gemeente en afschrij ving hondenbelasting wegens afschaffing van een hond. Heusden, nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Mon- tijn. Andelnm. 2 da. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloni'ènbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Dekker. Bruchem, geen opgaaf. Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. J. J.Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Doeveren, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff, Drongelen, ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Ruijsch van Dug teren uit Heusden. Polderlokaal, nm. 2 u. ds. Herma nides uit B.-Broek. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Genderen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Kool haas. Giessen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds, J. B. Benders. Gravemoer, vm. 9.30 en nm 2.30 u. ds. v. Leeuwen. Hedikhuizen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Heesbeen, nm. 6 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijngeen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Pouderoijen, vm 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9.30 uur ds. J. C. V. Meischke. Sprangvm. 9.30 u. de heer De Geus, theol. cand. te Bruchem en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. lezing eener leerrede. Veen, vm. 9,30 u. ds. G. Tjalma, nm. geen dienst. Vrijhoeve-Capelle, geen opgaaf. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde. Waalwijk, vm. 10 u. ds. Fetter. Waardhuizen, Geref. kerk nm. 2 u. ds. Both, uit Andel. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, Geref. kerk, vm. 9.30 ds. Davelaar Woudrichem, vm. 9,30 u. ds. J. W. F. Go bius du Sart. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Zuilichem, nm. 2 u. ds. G. Th. Smits uit Pouderoijen. Vertrokken naar 's-Gravenhage, Clazi 11a Johanna Visser. Ingekomen van Wissenkerke, Hendrika Cornet. Vertrokken naar Dussen, Teuntje de Heus. Vertrokken naar Gorinchem, P. Schaap. Ingekomen van Amsterdam, S. Kor nalijnslij per. Vertrokken naar Turnhout, (België) Bertha van den Broek. Ingekomen van Woensel, J. H. Bakx van Almkerk, M. de Ruijter en A. v. d. Koppelvan Dongen, A. J. M. Pen- nings; van Meeuwen, Jantje Bos; van Veghel, Mathilda van Daalvan Sleeu wijk, T. de Heus.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2