Finsche staatslieden bezielen, moet in ^geeringskringen te St. Petersburg "rooten indruk gemaakt hebben. 9*laatgel(!k Nieuws. Heusden, 4 Dec. Een krasse oude is onze inwoner Antonie Kieboom. Getrouw aan de oude traditie, «lat een ieder vroeger de z.g. St. Nicolaas- markt te 's-Bosch moest bezoeken, toog hij Woensdag op weg naar 's-Bosch en kwam vandaar te voet ook weder terug, zonder van dat voetreisje eenig nadeel te hebben ondervonden. Door Gedeputeerde Staten dezer pro vincie is besloten de aanbesteding van het 'voeren van vernieuwingen en herstel- i ngon aan de provinciale wegen en werken deze provincie gedurende de jaren 1910, 1911 en 1912, te gunnen als volgt: Massa 18, 19, 21 en 22 aan den heer M. Vissers te Drunen, voor f 30.770. Perceel 23 aan den heer S. Walraven te Lage-Zwaluwe, voor f 744. Bij een Donderdag in het Hotel „Wa pen van Amsterdam" gehouden inzet van een huis te Heusden, hetgeen gewoonlijk een 50-tal of meer belangstellenden en nieuwsgierigen trekt, waren (slechts door toeval) een 5-tal personen aanwezig. De Notaris van een der buitengemeenten had vergeten daaraan de noodige publiciteit te geven. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand November in de rijks postspaarbank ingelegd f 16989.23 en terug betaald f9059.48. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4790. Gedurende de maand November is alhier 34.9 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 10. Bij den heer G. Kuijpers alhier, broeide dezer dagen een kanarievogel nog >lrie eitjes uit, hetgeen in den laten tijd van het jaar zeer zeldzaam voorvalt. Zij is nog druk aan het nestelen. Werkendam. Naar we vernemen is W. Pijpe alhier, bevorderd tot conduc teur van het fort Papsluis. Woendag 1.1. vergaderde de Land bouw vereeniging „Werkendam en Omstre ken". Wegens het ongunstige weder, mod derige wegen enz. was het aantal leden, dat opgekomen was, te gering om het punt, waarvoor de vergadering belegd was n.l. „stichting van een opslagplaats" aan het veer alhier, in behandeling te nemen. Bij eventueel verkregen vergunning, was reeds de helft der kosten tot stichting door de bestuursleden beschikbaar gesteld en zou de rest der benoodigde gelden verder van de overige daarto® gezinde leden worden gevraagd, niet voor niets, doch tegen matige rente. Men meende, dat zulk een opslag plaats zeer ten gerieve van de landbouwers zou zijn, vooral van hen die ver van Wer kendam wonen. De 14 leden, die opgeko men waren, mochten volgens het reglement in deze geen definitief besluit nemen. Beslo ten werd zoo spoedig mogelijk een nieuwe vergadering uit te schrijven. Ten slotte werd als nieuw lid aangenomen de heer C. J. Tijken te Dussen, terwijl medegedeeld werd, dat de heer W. ScherfF, wegens vertrek naar Uitwijk, zijn ontslag had ge nomen. Herpt. Den 8sten Januari e.k., zal het 25 jaren zijn geleden dat de heer I. Buijs werd beëedigd als burgemeester onzer gemeente. Deze dag zal voor den zoo alge meen geachten en sympatieken man zeker niet onopgemerkt voorbijgegaan. Niciiweil<l{jk. Zaterdagavond zal de chr. Bcboolvereen. alhier, in de consistorie hare gewone najaarsvergadering houden. Als gebruikelijk zal er verkiezing moeten plaats hebben wegens periodieke aftreding. Thans zijn daarvoor aan de beurt de heeren J. C. Ottevanger, W. van der Stelt en W. Wij nans. Daarna zal het hoofd der school de heer W. Klaver een referaat houden over: „Onze verantwoordelijkheid". Onze dorpsgenoot d9 heer H. J. G. van Andel, de laatste jaren onderwijzer met hoofdacte en acte Engelsch te Rotter dam, is in Oct. 1.1. naar Amerika vertrok ken, alwaar zijn ouders voor zes jaren zich vestigden. Hij heeft zijn onderwijzers-functie verwisseld met die van student aan de theologische school te Grand-Rapids. De conducteur van het fort „Bak- kerskil" alhier, A. Frijlink, is met ingang van 1 Dec. als zoodanig overgeplaatst naar het fort te Giessen. Een onzer vroegere predikanten, de derde predikant die de Chi. Geref. gemeente toen diende, ds. J. Bavinck, laatstelij k emeritus te Amsterdam is in den ouder dom van 83 jaren overleden. Ds. B. was hier predikant van 1868'73 en vertrok daarna naar Kampen welke kerk hij daar ruim 30 jaren diende. Ter ver tegenwoordiging der gemeente woonde ds. Goed bloed met een kerkeraadslid Woensdag de begrafenis te Kampen bij. De heer M. Alewijnsealhier is benoemd tot onderwijzer te Souburg en heeft die benoeming tegen 1 Maart a.s. aangenomen. I*oudero(Jen. Als een zeldzaam heid kan gemeld worden, dat een schaap van den heer P. W. B. alhier, dit jaar niet minder dan 56 gld. heeft opgebracht. In Februari bracht het 3 jongen ter wereld, waarvan er 2 overbleven die verkocht wer den voor 34 gld. In Aug. bracht het zelfde schaap weer 2 jongen ter wereld, die nu verkocht zijn voor 22 gld. te zamen dus een opbrengst van 56 gld. Raamsdonk. Door stemgerech tigde leden der Ned. Herv. Gemeente alhier, zijn tot leden van het kiescollege herkozen de heeren J. P. v. Dongen, S. Lankhuisen Johz., P. Lankhuisen Johz. en W. J. Oos terling. Door het kiescollege is tot Ouderling herkozen H. C. Cové en tot Diaken, in plaats van B. v. Achterberg gekozen L. van der Made. Gameren- De voorbereidende mi litaire oefeningen zijn vanaf j.l. Zaterdag wegens te geringe deelneming gestaakt. Een paar bunzingjagere zouden bij den landbouwer H. v. B. met hunne-netten een hooischelf afzettenniemand twijfelde er aan dat er eentje onder zat. Het net bleek te kort, er bleef een opening, waaruit fluks een mooie haas ontsnapte. In deze gemeente zijn tot tellers voor de a.s. volkstelling benoemd de heeren C. Kobi, Secretaris en J. d. Kloe. P. v. W., welke de vorige week Dins dag op de steenfabriek alhier een ongelök overkwam, en zich te Utrecht onder ge neeskundige behandeling had gesteld, is aldaar overleden. Woudriehem. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Nov. in de rijkspostspaarbank ingelegd f3115.84 en terugbetaald f 4478.25. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2242. Vanaf 29 Nov. is de le Openbare school alhier, wegens het heerschen der roodvonk tot nadere aankondiging gesloten. Veen. Over de maand November werden aan het telefoonkantoor behandeld 120 telegrammen, waarvan 72 werden ver zonden en 58 aankwamen. Rom meier waard. Overal mod der, waar men ook komt, alles modder wat men ziet, zelfs de menschen zitten onder de modder, vooral die men in de suikerbieten ziet tobben en wormen. Het begint op een einde te loopen: nog een week en de bieten zullen wel opgeruimd zijn. Het beschot valt over het algemeen zeer tegen, blijft op vele plaatsen nog be neden het middelmatige en variëert van f 140 tot f 377 per H.A. De pacht, welke bij velen in 't voorjaar reeds is betaald, bedraagt van f 140 tot f 175 per H.A., dus is de winst op vele akkers gering of nihil. Vanwege het natte najaarsweder is- er weinig winterkoren uitgezaaid. Hooi blijft steeds gevraagd tegen hoogen prijs, le snede van f 24 tot f 28, 2e snede van f 15 tot f 16. Naar kwaliteit wordt niet gezien, als het maar op hooi lijkt. Aardappelen stil. Vrijhoeven-Cappel. Maandag j.l. reed de knecht van de firma Adrianus Oerlemans en Zonen alhier, met kar en paard door de Nieuwstraat dezer gemeente. Plotseling begon het dier zoo te springen en te slaan, dat het met de poot«n vast raakte, waardoor het viel en een der bur- ries brak. Na veel moeite werd het paard met behulp van een paar personen losge maakt en kon de voerman zonder wagen huiswaarts gaan. Belanghebbenden worden er attent op gemaakt, dat op Donderdag 16 Dec. as., des nam. te 3 uur, te Waalwijk een tusschen- tijdsche keuring van springstieren zal plaats hebben. Gisteren werd bij G. K. alhier eene naaimachine gebracht uit Waalwijk, dat aldaar door zeker persoon besteld was. Bij aankomst bleek evenwel, dat van de zijde van G. K. van bestelling geen sprake was, zoodat de machine wederom mee terugge nomen moest worden. Zou hier niet aan poging tot oplichting gedacht kunnen wor den? In de maand November 1909 werden alhier 17 telegrammen behandeld en 11 gesprekken gevoerd, terwijl in de spaarbank werd ingelegd f 2993,78 verdeeld in 44 in lagen. Voor inlijving bij een bereden korps hebben zich alhier geen personen aangemeld of doen opgeven. Capelle. Een zeker persoon uit Tilburg had j.l. Dinsdag weer eens flink in het glaasje gekeken, wat tengevolge had dat hij 's-avonds omstreeks 6 uur zwaaiende door de Nieuwstraat dezer gemeente ging. Nog geen tien minuten verwijderd van het café, waar hij zijn laatste druppiegenomen had, rolden enkele tonnen van zijn honden kar die hij door zijn dronkenschap niet weder op de kar kon krijgen. Begrijpe lijkerwijze kreeg hij eenige kijkers, die hem, doordat hij nu en dan over de ton nen rolde, voor de mal begonnen te houden. Dat had zoo ongeveer 2 uur geduurd, toen eindelijk de gemeente-politie ter plaatse verscheen. De man moest naar het cachot. Om tusschen twee politie-beambten te loopen was hij t e dronken voor. Maar wat nu gedaan. Eén wist er raad, ze zouden hem op zijn eigen hondenkar vervoeren. En jawel, de man werd op de hondenkar gelegd, aan armen en beenen gebonden. De hond was er onderwijl van door ge gaan, zoodat de politiemannen zelf om de beurt hondje moesten spelen. Nu ging de één, dan weer de ander politieman in de burrie's staan om een drie kwartier ver met het vrachtje te sjouwen. Door een talrij ke schare weden ze tot aan het cachot vergezeld, alwaar ze hem tot den volgenden morgen opborgen om zijn roes uit te slapen. De man kreeg bovendien natuurlijk nog een proces-verbaaltje. De alhier bestaande stoomzuivelfa- briek „De Toekomst" mag zich steeds in een gestadigden bloei verheugen. Van tijd tot tijd verbinden zich al meer en meer personen om melk te leveren. Voor de boter maakt de fabriek op de mijnen de hoogste prijzen, terwijl de leveranciers der melk zeer voldaan zijn over de uitbetaalde gelden. Moge zij nog meer bloeien, wat toch zeker in 't belang van de landbouwers is. Voor inlijving bij een bereden korps heeft zich in deze gemeente slechts één loteling aangemeld. Amlel. Op het hulptelegraafkantoor werden de afgeloopen maand niet minder dan 99 telegrammen behandeld, waarvan 59 werden verzonden en 40 ontvangen. Nog steeds zijn hier de bieten niet opgeruimd, wat veelal moet worden geweten aan het slechte weder. Werd de vorige week vanwege de vorst zooveel haast gemaakt als maar mogelijk was, thans zijn de lan derijen van dien aard, dat opschieten totaal onmogelijk is. Groote partijen liggen nog ongeladen en is zoodoende de campagne al ruim 14 dagen later dan andere jaren. DilSSen. Op Woensdag 9 December hoopt te Amsterdam zich in te schepen, Jac. van Helden met zijn gezin, bevattende 13 kinderen, met bestemming naar Brazilië. Wij hopen, dat het hem en de zijnen wel moge gaan op reis en in hunne nieuwe standplaats. Enkele maanden geleden'is van hier naar Amerika vertrokken de tuinier Arie van der Stelt. Het is hem daar in den vreemde niet wel gegaanvoortdurend was hij ongesteld, zcodat hij dezer dagen naar zijn ouders bericht heeft gezonden, dat hij weer naar Dussen hoopt te komen met de eerste gelegenheid. De bietencampagne, die dit jaar zoo veel tegenspoed ondervond, is haast afge loopen. De landbouwers klagen echter over de opbrengst, welke zelfs beneden het mid delmatige bleef. Het is een uitzondering, waar de uitkomst 60 ct. per vierkante roede opleverde; de meeste akkers gaven slechts 40 ül 50 ct. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Vrijhoeven-Cappel, gehouden op Maan dag 29 November. Tegenwoordig met den burgemeester, alle leden. De voorzitter opent de vergadering. Hierna legt het nieuw gekozen raadslid A. C. Oerlemans de vereischte eeden af, eerst de zuiverings-, daarna den ambtseed en neemt, na door den voorz. te zijn toege sproken, die de hoop uitspreekt, dat hij bij het dienen der gemeentebelangen zich moge spiegelen aan wijlen zijn vader, die de vele jaren, dat hij in het college van den raad zitting had, zijn beste krachten met een nauwgezet geweten gewijd heeft aan het welzijn der gemeente, zitting. Daarna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Verder is aan de orde: 1. De benoeming van een wethouder. Als zoodanig wordt met 4 van de 7 stemmen benoemd de heer M. voor de Poorte, die staande de vergadering verklaart die be noeming aan te nemen. De voorzitter acht de keuze van den heer Voor de Poorte een zeer gelukkige. Hij toch, die zoo lange jaren reeds als raadslid fungeert, op degelijke flinke wijze, is ongetwijfeld een goede kracht als wethouder, die mede de belangen der gemeente in veilige banen zal weten te leiden. De heer Stam verwierf bij deze stemming 2 stemmen, terwijl 1 stembiljet blanco was. 2. Voorstel tot goedkeuring der verpach ting aan C. G. Oerlemans alhier voor f 175 van de opbrengst der haven- en kaaigelden over 1910. Met algemeene stemmen goed gekeurd, terwijl de heer Oerlemans zich ingevolge art. 46 gemeentewet van mede stemmen onthoudt. 3. Benoeming 5 leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, wijl alle leden begin 1910 als zoodanig aftreden. Uit de door B. en W. opgemaakte aan beveling worden de fungeerende leden be noemd de heeren P. van der Schans, H. P. Stam, M voor de Poorte, D. de Roon en Michaël, van wie de eerste drie, tevens leden van den raad, verklaren de herbenoeming gaarne aan te nemen. Benoeming leden stembureau (kieswet). BenoemdH. P. Stam en P. v. d. Schans, en als plaatsvervangers A. C. Oerlemans en P. van der Hoeven, en als 4e lid A. T. de Bruin en als diens plaatsvervanger M. J. van de Waals. Voor de Kamer van Arbeid: tot voorz. M. J. v. d. Waals, en tot leden P. A. v. d. Hoeven en H. P. Stam; als plaatsvervan gers: tot voorz. M. voor de Poorte, en tot leden P. v. d. Schans en A. P. de Bruljn. Hierna wordt de vergadering gesloten en overgegaan in geheime zitting, ter behan deling van een verzoek in zake ontheffing hoofdelijken omslag. PREDIKBEURTEN, 4 December. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. 16 GS kerk Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Both. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Hui- nink uit Well. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. 't Zandt. Geref. kerk. vm. 9 u. en nm. 2 u. ds. Bosch uit Almkerk. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Bosch, (afscheidsrede. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. u. ds. Pannebakker. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rijswijk, nm. 2.u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. H. Visch. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge; vm. voorbereiding H. Avondmaal. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. lezing. bius du Sart. du Sart; nm. Doopbediening. Zuilichem, geen opgaaf. Hurxeriyke Stand. Werkendam, van 26 Nov. tot 2 Dec. Geboren: Sijke, d. v. A. F. van den Steenhoven en C. de Waal. Overleden: Cornelia Hendrika Brie- nen, 71 jechtg. v. P. W. voor den Dag. Dewerkeh en Sleeuwijk, van 26 Nov. tot 2 Dec. Geboren: Bertus Cornelis, z. v. G. Vink en W. M. Boon. Brakel, over de maand Nov. Geboren Johannes, z. v. A. Schreu- ders en G. Schreuders; Jacoba d. v. G. van Wijgerden en G. Kooijman ;Teuntje, d. v. T. van der Zalm en C. W. van Mourits; Cornelia Maria, d. v. P. J. de Vries en J. van den Anker; Willem, z. v. P. van Hemert en K. Blanken Peter, z. v. A. de Vries en N. Vernooij Levenloos kind van P. den Tak en E. van Dalen. Poederoijen, over de maand Nov. Geboren: Johannes, z. v. J. Vernooij en T. Brienen. Overleden: Catharina van Wijk, 7 m.; Wijntje Hendrika van Genderen, 57 j., echtg. v. W. van Ooijen. Dussen, van 26 Nov. tot 2 Dec. Geboren: Huibert, z. v. A. Groene- velt en H. VerhoevenAdriana Lucia Maria, d. v. J. P. Weterings en J. A. E. v. d. Pluijm; Johannes Josephus, z. v. P. W. v. Blerck en J. E. Soeter- bookAntonie Gerrit, z. v. J. v. Krim pen en A. Donkersloot. Overleden: Marinus Colijn, 72 j. Vertrokken naar Drongelen, N. H. v. Boxel; Kaapstad (Z.-Afrika), A. v. d. Berge; Almelo, M. v. DaalRotterdam, W. v. Olst. Woudrichem, van 26 Nov. tot 2 Dec. Getrouwd: E. Groeneveld, 18 j. eu H. Groeneveld, 16 j.J. C. Baks, 22 j. en C. C. Berm, 19 j. Sprang, over de maand Nov. Getrouwd: A. J. de Bruijn, 34j.en D. M. Ockers, 37 j.; J. Leenen, 35 j. en J. van Herwijnen, 35 j.A. J. Zweers, 37 j. en T. van Dongen, 27 j.; M. M. Stam, 28 j. en H. J. Schaap 29 j. Geboren: Ardina, d. v. J. Boer en E. Kruijf; Janus Marinus, z. v. C. van den Hoven en C. J. de Jong; Johannes, z. v. D. Spuijbroek en J. Blok. Overleden: Arnoldus Adriaan van der Schans, 16 j.; Neeltje Bogers, 9 mnd.; Maria Antonia Dawans, 58 j., echtg. v. J. Spierings. Wijk, c.a. over de maand Nov. Getrouwd: M. Treffers, 24 j. en J. v. Helden, 21 j. Geboren Jacoba, d. v. P. J. v. Wij- gerden en R. Vos; Hendrik, z. v. P. Lakerveld en M. P. van Wijk; Eliza beth Laurenske, d. v. A. Vos en J. Poorter; Juriaan, z. v. B. Verzijl en J. M. Schriek. Overleden: K. v. Wijk, echtg. v. P. Vos, 55 j.; P. Vos, wednr. v. K. v. Wijk, 49 j.K. Vos, echtg. v. P. J. v. Wijgerden, 23 j. Gameren, over de maand Nov. Getrouwd: Peter de Vos, 50 j. en Ageneska v. Anrooij, 48 j.Gerard v. Brakel, 29 j. en Gijsbertje v. Weelden, 22 j. Geboren: Adriana Elisabeth, d. v. A. v. Lopik cn E. A. ValkhofJohanDa Peterke, d. v. E. C. Timmer en C. Jonkers; Haziena, d. v. M. v. Anrooij en R. Ton; Dirkje, d. v. J. v. Wijken W Kraaij. Overleden: Grietje Stiena v. Rumpt, 49 j., echtg. v. W. TimmerArie Hen drik v. Hemert, 3 m Antonie v. Weel den, 4 m.; Markien v. Trigt, 31 j., echtg. v. W. v. d. Oever; Adrianus Gerardus v. d. Werken, 92 j., wedn. v. A. C. v. d. Garde. Andel, van 15 tot 30 Nov. Ondertrouwd: W. den Dekker, 25 j. en C. den Dekker, 20 j. Getrouwd: C. J. Elshout, 26 j. en A. Crielaard, 24 j. Geboren: Huibertje, d. v. P.Groenen- berg en H. Duister. Overleden Joost v. Wijngaarden, 1 j. nftEZO^PEli. In uw veel gelezen blad, van Zaterdag jl., heb ik een bericht gelezen van iemand, die zich M. noemt uit de gemeente Meeuwen. Die M. schijnt zich zeer te ergeren over de slechte natte wegen en daarom vraagt hij dan ook of daar niet een beetje in voorzien zou kunnen worden door provincie- of gemeentebesturen. Die M. weet zeker nog niet dat de lan 1- bouwers, of arbeiders die zelf geen voertuig bezitten, toch al van de 5 tot 7 gulden per dag voor een voerman moeten betalen, en dat zij dan door het natte weder nog maar een half vrachtje uit het land kunnen rijden. En dan zou zoo een M. nog veel tijd willen zien versnuffelen aan het schoon maken van wielen. Wanneer die M. nu zoo batig is, dat hij zijn schoentjes, zijn rijwiel, zijn tuf-tuf, zijn auto, of welk middel van vervoer hy ook bezigt, vuil zal maken; dat hij zich dan wende tot den wielrijdersbond, die zal misschien dan wel een mooi paadje van steen of pleton voor hem aanleggen, en dan behoeven voor noemde besturen zich ook niet meer warm te maken over verordeningen op natte wegen, „dat schaand en zund is", zooals M. zich uitdrukt. U dankend voor deze plaatsruimte, zoo welwillend aan mij afgestaan, noem ik mij uw mede-lezer L. v. d. KOLK. Genderen. Binnenland. Donderdag is door de Eerste Kamer het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd en voor- loopige regeling van de bestemming van de opbrengst dier verhooging zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de Donderdag gehouden stemming voor een lid van de Tweede Kamer fn het district Gulpen, werden uitgebracht 3961 geldige stemmen. De heer L M. Hermans (aoc.-dem.) verkreeg 458, en jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck (r.-k.) 3503 stemmen. Gekozen is dus de heer Ruys de Bee renbrouck. Op een vraag, door den heer Patijn Donderdag in de vergadering der Tweede Kamer gedaan, heeft de voorzitter mede gedeeld, van den minister van finan ciën bericht ontvangen te hebben, dat deze, met het oog op de veranderde omstandigheden, zeer ernstig overweegt, of het tarief-ontwerp (verhooging met 30 percent) kan worden ingetrokken. Een definitieve beslissing zal zoo spoedig mogelijk worden genomen. Omtrent de „lintjes-kwestie" schrijft de Standaard: Onder de vele onjuiste berichten, die rakende de bekende zaak, door enkele organen der Pers verspreid werden, behoort ook het zeggen, dat Dr. Kuyper het denkbeeld om zijn zaak in handen van vroede mannen te geven, zou heb ben gewezen van de hand. Het tegendeel hiervan is waar. Niet eens, maar herhaaldelijk, is door hem aan meerderen verklaard, dat hij van voornemen was dit te doen, maar het uitstelde tot na afloop van de Begroo- tingsdiscussiën Zelfs was het zijn plan geweest, zich in de Kamer van alle ver klaring te onthouden, en zich geheel tot het uitlokken van een uitspraak van derden te bepalen. Maar al ging hij thans, op het advie3 van vrienden, tot het afleggen van eene korte verklaring in de Kamer over, hieruit volgt in het minst niet, dat zijn oorspronkelijk voornemen zou zijn opgegeven. Veeleer hebben reeds be sprekingen plaats gehad over de beste wijze, om tot de uitvoering er van te kunnen geraken. Het Volk meldt, dat de sociaal-de mocratische Kamerfractie heeft besloten dat mr. Troelstra een voorstel indienen zal tot instelling van een parlementaire enquête over de decoratiekwestie. De Engelsche barge, Lord Napier, kapitein Howland, van Par naar Ant werpen en geladen met porceleinaarde is Donderdag te Westkapelle gestrand. Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Mon- tijn. Andel, vm. 9.30 ds. A. B. v. d. Put. Capellevm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff, Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. P. V. van Stein van Callenfels. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. E. Vonk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Giessen, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Geref. kerk, vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. v. Leeuwen. Hedikhuizen, geen dienst. Heesbeen, nm. 1.30 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Klomp. Xederhemert, N.z. vm. 10 u. en Z.z. nm. 2 Nieuwaal, nm. 6,30 u. ds. D. Th. Keek. Nüuwendijk, vm. 9.30 'en nm. 2 u. ds. Goed- bloed, (dankuur voor 't gewas.; Pouderoijen, vm 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) nm2.u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9.30 uur ds. J. C. V. Meischke. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. lezing eener leerrede. Veen, vm. 9,30 u. ds. G. Tjalma. Vrijhoeve-Capelle, geen opgaaf. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waalwijk, vm. 10 u. ds. Fetter. Waardhuizen, Geref. kerk nm. 2 u. ds. Both, uit Andel. Waspik, vm. 10 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, Geref. kerk, vm. 9.30 ds. Davelaar Woudrichem, vm. 9,30 u. ds. J. W. F. Go- Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius \ertrokken naar De Werken c.a, A. Visser en gezin; M. v. d. Schuit en gezin. Vertrokken naar Giessen, A. Frijlink en gezin. Ingekomen van Herpt en Bern, C. M. Buijs; Raamsdonk, J. v. d. Anker; Til burg, A. W. Rijkers; Oudheusden, E. v. Dortmont. Vertrokken naar Giessen, H. A. Ver sijl; Rotterdam, A. Zandijk. Ingekomen van Rotterdam, G. Dam mers; Zalt-Bommel, W. Roelofsen. Mijnheer de Redacteur!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2