ï\ïeuweii«iyk. De arbeider Gerrit Versteeg heeft Zaterdag, terugkeerend van zijn werk uit den Biesbosch, op de aan legplaats zijn geldbeurs, inhoudende ruim f 13 verloren. Allegre, in Brazilië, op gunstige voor-' v warden een Duitsch meisje gezocht verd. Een jonge d im uil .igartnan d 1 heirekking aan en scheepte zich met den commissionair in. Zijne vrouw, di° met hem in scheiding lag. diende te een hem een aanklacht wegens ont voering van het meisje in De justitie zond dadelijk een telegram naar Porto Allegre, dat daar een uur voor de boot aankwam. Het meisje, dat in werke lijkheid voor een berucht huis bestemd was, werd den agent afgenomen en is reeds op de terugreis naar Stuttgart. Het blijkt nu, dat dezelfde man reeds drie jaar geleden een ander meisje naar Amerika heeft ontvoerd, van wier ver blijf men niets afweet. Volgens een bericht van de New-York- -che Tribune, wordt een afdeéiiug van 8 Amerikanen en ongeveer 50 Mexi- kaansche soldaten, die omstreeks een maand geleden naar het eiland Tiburon in de golf van Mexico zijn gegaan, ver mist. Men vreest, dat de inboorlingen op het eiland hen in de pan gehakt en >p. geteu hebben. Eeuige jaren geleden daar ook Thomas Grinderl, een 'pro fessor in de plantkunde, door de kan nibalen opgegeten. De beschermende mogendheden zullen den Turkschen gezanten eene nota over handigen, waarin zij zeggen, dat het opgenblik thans niet gunstig is om diplomatieke onderhandelingen aan te knoopen, ten einde een definitieve re- geeringsvorm voor het eiland Kreta vast te stellen. Het Parlement van Nieuw Zuid-W ales beeft een bedrag van 40,000 pond ster ling beschikbaar gesteld om landver huizers tegemoet te komen in hunne reiskosten. Reden tot dit besluit is de groote behoefte in bet gansche laud aan veldarbeiders en dienstboden. Een re- geeringsbureau zal dadelijk bij hunne landing voor goede dienstbetrekkingen zorgen. De directeur van het observatorium te Lyon, Charles André, heeft thans op wetenschappelijke gronden aange toond dat de kanalen op de planeet Mars slechts bestaan in de verbeelding der waarnemers en liet gevolg zijn van gezichtsbedrog. Soledad Vil la-Fran ca, die aan het werk is om hét proces-Ferrer herzien te krijgen, is te Parijs aangekomen Daar heeft ze bevestigd, dat het von nis van de rechters van den raad van oorlog, waarbij Ferrer ter dood werd veroordeeld, onwettig is. Ze was door minister Moret ontvangen, dien ze op de onregelmatigheden van liet proces •pmerkzasm heeft gemaakt. De minister ad toegezegd bet instellen van >en nquêie te zullen aanvragen en c schorsing van het vonnis, voo, mvi betreft het verbeurdverklaren der goe deren. Daardoor is de verkooping van sommige eigendommen, die reeds plaats had moeten hebben, nog uitgestelu. Ook had Moret verklaard, dat hij de •Cortes zou voorstellen een wet van amnestie uit te vaardigen ten gunste van hen, die bij het oproer te Barcelona vervolgd zijn. Soledad Villa-Franca had te Barcelona .ook generaal Weyler gesproken en zich bij hem beklaagd, dat brieven die Ferrer enkele uren voor zijn dood aan ver schillende vrienden geschreven had, achtergehouden zijn. Weyler beloofde moeite te zullen doen, dat Soledad af schriften dier brieven zou krijgen. Sleurden, 11 Dec. Het Dep. Heusden van de Maatsch tot 'tNut v. 't Algemeen gaf Woensdag in de zaal „Concordia" een sciopticon-avond v£>or de kinderen, waarbij het mandoline-quartet eene opluistering schonk; zoodat er ook r-den was voor de Leden en hunne dames om mede op te komen, die dan ook tevens van de kindervoorstelling hebben geprofi teerd. De avond is in alle opzichten geslaagd. Circa 200 kinderen waren opgekomen, ter wijl nog een aantal leden aanwezig was; zoodat de zaal buitengewoon bezet was. De sciopticon, door een tweetal leden bediend, die daarvoor den dank van allen toekomt, werkte uitstekend en Mejuffrouw Kramer wist op eene aangename en gemak kelijke wijze het werk van Malot, „Alleen op de Wereld" in hoofdtrekken te vertol ken, telkens afgewisseld met bijbehoorende lichtbeelden. De kinderen hingen de spreek ster aan de lippen en, toen de voordracht geëindigd was, had er eene spontane bijvals uiting van de zijde der kinderen plaats, die, op eigen idee, gezamenlijk aanhieven „een lang zal ze leven" voor de spreekster. Juffrouw Kramer mag met een gevoel van voldaanheid op dezen avond terugzien. Het mandoline-quartet, bestaande uit de jongedames Bos, Reas, Stal en Weeda, ge assisteerd door den heer Alt heeft zich eveneens zeer verdienstelijk gemaakt. De clementie van de vergadering voor dit eerste rschijnen in het publiek, door den voor- 'itter bij zijne opening ingeroepen, bleek alleszins overbodig te zijn. Het geheel werkte uitstekend en de dame3 waren allen zeer vrijmoedig; ook Mejuffrouw Rpas, die door haar lieve en schoone stem de dank der vergadering inoogstte. Het geheele quartet, met zijn verdien stelijken Directeur, verwierf bij elk zijner •'oordrachten eene groote mate van bijval. We hopen de dames nog meermalen te zien optreden en het zal ieder spijten daarbj den verdienstelijken Directeur te moeten missen, die eerlang Heusden met der woon gaat verlaten. De molenaar Verhoeven had het on geluk in den molen te vallen, terwijl hij een zak met graan op den rug droeg en zich daarbij ernstig te kwetsen. Men zegt zelfs dat een paar ribben gebroken zijn. Een dag later had op de scheepswerf, die direct aan den molen grenst, eveneens eeD ongeval plaats. De bankwerker H. Vos, vervoerde met nog een persoon eenige sta ven ijzer. Zijn compagnon liet ze van zijn schouder glijden en kwam er zonder letsel af; doch nu kreeg Vos den geheelen druk met een ruk op den schouder, waardoor dat lichaamsdeel geheel ontwricht werd. De meisjesvereeniging „Dorcas" al hier, maakte tegen St. Nicolaas een 40-tal huisgezinnen gelnkkig, met tal van nuttige kleedingstukken, door haar gezamenlijk op de wekelijkscbe bijeenkomsten vervaardigd. Zoo weten zij het nuttige en het aangename te vereenigen en zij, die hen door geldelijke bijdragen steunen, weten ook, dat die gelden nuttig worden besteed. Uitgedeeld werd: 12 lakens, 12 sloopen, 14 meisjesschorten, 12 meisjeshemden. 12 vrouwenhemden, 10 rokjes, 12 broeken (vrouwen), 3 jurkjes, 3 tricot broeken, 7 boezeroenen, 12 vrouwenschorten, 4 wollen dassen, 3 paar wanten, 4 borstrokken, 3 mutsen, 1 truitje, 29 paar kousen, 1 paar sokken. Totaal 154 stuks. Onze vroegere stadgenoot de heer A. van Wijnen, leerlir.g der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Nijmegen, heeft met gunstigen uitslag examen afgelegd voor het gymnastisch gedeelte (getuigschrift E) van het reservekader te Nijmegen. Evenals overal elders is ook hier het water sterk gewassen. De Bergsche Maas heeft een breedte vanaf de wal tot nabij het veerhuis te Nederhemert en alle stijgers staan onder. Er gaat veel stroom. Toch begint het langzaam te vallen. Wcrkeiislnm. In de plaats van P. H. Dekker is alhier tot postbode be noemd J. Timmermans. De Geref. jongelingsvereeniging „Ti- motheus" alhier, hoopt Donderdag 16 De cember a.s. eene openbare vergadering te houden, waarin als spreker zal optreden de weleerw. heer J. E. Vonkenberg, voorz. van den hond van jongelingsvereen. op Geref. grondslag in Nederland. De verg. zal gehouden worden in de Geref. kerk A, en zal beginnen te 7£ uur. Wc<*ïi. Door den heer D. alhier, is aan het fanfarecorps „Wilhelmina" ter ge legenheid van St. Nicolaas, een door hem zelf vervaardigde penteekening ten geschen ke gegeven, die ten volle de bewondering van ieder kunstliefhebber waard is. Muizen zoeken somtijds vreemde plaatsen op om hun nest in orde te maken, doch een pet is vooral toch iets vreemds om een huisgezin van de muis uit te breiden. Dit ondervond zekere S., welke even zijn pot had neergelegd om gemakkelijker zak ken te kunnen vervoeren. Bij zijne terugkomst bleek, dat een muis Van deze gelegenheid had gebruik gemaakt om aan 5 kleintjes het levenslicht te schen ken. Almkwk. De arbeider L. van Os, werkzaam op den polder Hardenhoek in den Biesbosch, is met zijn eene hand tus- schen een dorschmacliine bekneld geraakt, met 't gevolg dat drie vingers ernstig wer den gekwetst. Bij den landbouwer Koos Vink is een kip achter in de schuur met 15 kui kens voor den dag gekomen, en dat om dezen tijd van 't jaar. 't Is reeds de tweede maal dit jaar dat deze kip den eigenaar mét 15 kuikens verrast. ^Wïseiiul. Als eene bijzonderheid van de slapte in den aardappelhandel mel den we, dat schipper W. Schreuders, die geregeld van hier op Den Haag vaart thans naar de hoofstad des Rijks is gevaren, daar de markt in de residentie totaal overvoerd is. roederhemert, (Rietschoot) Twee jongens, welke de school te Nederhemert bezoeken, vermaakten zich Dinsdag na school tijd met slootje springen, toen de 10-jarige L. v. Bij ster veld zijn sprong te kort nam en plotseling in de diepte eener breede sloot verdween. Zijn kameraadje D. v. d. Oever had de tegenwoordigheid van geest hem een stok toe te steken en den jongen waaghals van een wissen dood te redden. (Noordzijde.) Een vreemd gezicht levert het vaartuig op, dat in het begin der week tegen de ducdalven der draaibrug lek stootte en alhier op het droge is gezet om zinken te voorkomen. Nadat te Zalt-Bommel protest was opge maakt, is de schipper vertrokken en van wege de:, ssurantie is W. v.Kessel te Heusden, als waker aangesteld. Velen zijn benieuwd of de bieten publiek verkocht zullen worden. Menig boertje zou bij de sehaarschte van het hooi, als een krachtig bij voeder, bieten kunnen geven. (Zuidzijde.) Door het wassend water kregen de haasjes het op de uiterwaarden te kwaad en zwemmend en spartelend keken ze met hun groote oogen naar den Noorderdijk. Doch ook hier geen uitkomst, want twee knapen zagen met behaaglijke blikken en schitterende oogen zoo'n langoor naderen en nog vóór het vermoeide dier den vasten grond kon bereiken, hadden ze hem te pakken. Fluks de jas uit en daarin gewikkeld verdween het bevend haasje in de richting van Aalburg. I Als eerlijke vinder heeft zich tot dusverre niemand aangemeld. Eerste Kerkdag-avond hoopt de fan fare „Crescendo" alhier een concert te geven. Door opschuiving vaü het winkel raam heeft men bij bakker Hagoort een paar flinke boterletters ontvreemd Van de dader(s) geen spoor. Capelle. Woensdagavond j.l. had in 't cafe van den heer L. F. van Dongen alhier de door het fanfaregezelschap „Sere ne" uit Vrijhoeven-Cappel aangekondigde uitvoering plaats. De verschillende num mers werden door de fanfare voor een flink bezette zaal op uitstekende wijze ^;en ge- hoore gebracht, zoodat zij na elk nummer een luid applaus verwierven. Niet minder succes hadden de gebr. Van Loon, komieken te Loon op Zand. Zij toch toonden aan t publiek, dat ze de lachspieren in beweging weten te brengen. Het applaus dat zij dan ook verwierven was kolossaal. J.l. Woensdagmorgen had alhier in de Nieuwstraat een voorval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De land bouwer De Bruin, bezig zijnde een nog jong paard te leeren, raakte df macht over het paard op een gegeven moment kwijt," wat tengevolge had, dat paard met kar op het erf van J. de Jong terecht kwamen, waar het paard een geheel raam verbrijzel de. Door het stuk gaan der ruiten kreeg het paard een groote. snede over het oor, welke zoodanig was, dat ze door den veearts, die ter plaatse was, moest dichtgenaaid worden. Waspik. Zondag 12 Dec. zal in de zaal van den heer P. Th. Gijsman alhier, een Kampioenswedstrijd plaats hebben, uit geschreven door de tooneelvereeniging„Con cordia". Aan dezen wedstrijd zullen deelnemen de heeren le en 2e prijs winners van de wedstrijden in komische voordrachten op 31 October en 14 Nov. jl. Er zijn beschikbaar gesteld 4 prijzen met diploma's. We hebben dus weer een gezelligen avond te wachten. Gemleren. Alhier heeft zich een geval van roodvonk voorgedaan. fioon op %aml Gisterenavond werd door den tram onder deze gemeente een kar en paard aangereden, waarbij het paard gedood werd. Herpl De veerweg van hier op Bern is overstroomd, zoodat thans over de ge heele breedte gevaren moet worden. Tengevolge van den hoogen water; stand der Maas is er zooveel water in den polder van Bern, dat het rijksstoomgemaal in'werking is gesteld. Tegen eenige jongelui die wat al te pleizierig Sint Nicolaasfeest hebben gevierd, is door de niarechaussée proces-verbaal op gemaakt. S5eeiiwf|k. Voor deelneming aan het onderzoek ter verkrijging van een be wijs van voorgeoefendheid hebben zich alhier geen lotelingen aangemeld. Slreiciiem- Korten tijd geleden wer den de landbouwers alhier en in de om liggende plaatsen bezocht door een heer schap die een poeder te koop aanbood om zoet te karnen. Het artikel wordt verkocht in doosjes, die het opschrift dragen van iemand uit Middelburg bij wien men het eveneens kan koopen voor den prijs van f 10 per doosje. Om te toonen dat dit poeder geen vergif bevatte, verzoeht mijnheer bij ieder waar hij' het te koop aanbood een glaasje melk, hetwelk hij met dit poeder vermengde en daarna leeg dronk. Op deze wijze heeft Lij menig lekker glaasje melk gedronken, daar gebleken is dat (volgens't verslag der Rijks- landbouwproefstations) dit poeder bestaat uit keukenzout ter waarde van ongeveer een tiende cent. Jammer genoeg zijn enkele landbouwers zoo dom geweest dit poeder te koopen en zien thans in dat zij leelijk bedrogen zijn. Geerfrlnidenberg;, De suiker fabriek Statendam alhier, staat reeds voor den derden maal stil, een gevolg van het slechte weer der laatste weken. Het plan bestaat de werkzaamheden Maandag a.s. te hervatten. Wou«Il*icliem Tot onderwijzer aan school B te Zierikzee en te Heer-Hu- go waard is benoemd de heer D. Sinningh thans in gelijke betrekking alhier aan de le Op. school. ISaamsriosikveer. De heer Maton Sr. had bij het in de paardenstal brengen van een kalf 't ongeluk te vallen en een arm te breken, terwijl de heer F. Maton zoodanig door een paard werd getrapt, dat hij met zijn zwaar gekneusd been onder geneeskundige behandeling is. Twee onge lukken in 't zelfde huisgezin. jftalt hommel- Op de gisteren ge houden aanbesteding van eene te bouwen remise voor de tram alhier werd ingeschre ven als volgt: Metz, Bommel f 836. V. Boort, id. f 870. T. v. Willigen, Gameren f 893. A. v. Ek, id. f 897. Blom, Bommel f 990. Kerstjes, id. f 1021. VV. v. Kuijl, Bruchem f 1042. J. G. v. Willigen, Gameren f 1119. 't Werk is aan den minsten inschrijver gegund. Op de gehouden najaarsveemarkt wa ren slechts aangevoerd 22 runderen en 11 kalveren. Toch nad nog handel plaats en ging het grootste deel in andere handen over. De prijzen der hokkelings vaar zen, waaruit de aanvoer bestond, en der kalve- Ten waren gelijk aan de vorige week. De najaarsveemarkten kunnen als geëindigd worden beschouwd. Dinsdagmorgen kwam de win kelier J. Roza tot de minder aangename ontdekking dat ten zijnen nadeele een zij spek ter waarde van f 13 was verdwenen. Van de(n) dader(s) natuurlijk geen spoor. try hoeven Ca ppel. In de Woens dag gehouden vergadering van den gemeen teraad is met algemeen--- 9temmen tot wet houder benoemd de heer C. voor de Poorte. Otl(llieusdeil. De heer Ch. Spren- gers deelt ons mede op zijn erf een zwarten haas te hebben geschoten. Zeker een groote zeldzaamheid. Itaardwfjk- Door 't bedanken van den heer C. Schonis, als lid van den ge meenteraad, is eene vacature ontstaan in dit college. E.tkele organisatiemannen mom pelen nu een werkman af te vaardigen. SierknieuTis. Veen. In een gehouden vergadering van notabelen werden tot kerkvoogden der Ned. Herv. kerk herbenoemd de heeren II. Ambrosius en L. v. d. Pol. Doeveren. De eerw. heer G. Lans, cand. t. d. H. Dienst, hoopt 2 Jan. a.s. zijn intrede te houden. Eletlel. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. gem. alhier, door ds. J. Kraaij te Leerbroek. (jiameren. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. kerk is herkozen de heer H. v. d. Werken Wz. Etruchem. Bedankt voor het beroep naar Moercapelle en naar Wijngaarden en aangenomen het beroep naar Wilnis, door den heer H. A. de Geus, cand. t. d. H. Dienst alhier. Sleeuwffk. Tot ouderling in den kerkeraad der Ned. Herv. gem. is herbe noemd de heer P. Dolieslager en tot diaken in de plaats van den heer A. Kolf, die voor een herbenoeming niet in aanmerking wenschte te komen, de heer L. Klootwijk. Haamsrionksveer. Donderdag avond zijn bij stemming de aftredende no tabelen der Ned. Herv. gem. de heeren G. J. van Dongen Jzn. en H. van Dongen Jzn., beiden van Raamsdonksveer, als zoodanig herbenoemd. Op 14 December a.s. hoopt ds. C. H. Nolke van Hattem, des avonds een bijbel rede te houden in het belang van het Ned. Bijbelgenootschap. Dan zal voor dat doel een collecte gehouden worden. Genderen. Zondag werd aan de gem. medegedeeld dat tot ouderling herkozen was de heer Ant. Uijthoven, doch dat deze ge meend had te moeten bedanken. De herko zen diaken, de heer A. van Wijk, had de benoeming aanvaard. EEeriiklliiiKeil- Tegen Zondag 5 Dec. waren de Stemgerechtigden voor de tweede maal opgeroepen ter verkiezing van een diaken. Aan de beurt van aftreden was J. de Bruin. Opgekomen waren 16 leden; uitgebracht werden 13 geldige stemmen waarvan 9 op J. de Bruin en 4 op D. van Heivoort, zoo dat eerstgenoemde weer voor 4 jaren is herkozen. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge; vm. H. Avondmaal, nm. Nabetrach ting. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 n. lezing. 15 Dec. 's avonds 6 u. ds. C. H. Nolke van Hattem. biu^du Sart. du Sart. a» II Bil BE fl B4 BI E II IC T E N, 12 December. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens, vm. H. Avond maal, nm. Nabetrachting. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Both. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonienbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. 't Zandt. byloniënbroek. Geref. kerk. geen opgaaf. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1.30 u. lezing. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. u. ds. Pannebakker. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. ISurgerlllke ^teuid. Werkendam, van 3 tot 9 Dec. Getrouwd: A. Hakkers 25 j. en W. F. de Vries 26 j. Geboren: Dingena Dientje en Sijke, d. v. C. C. Schaddelee en M. P. Vos; Dirk Leendert, z. v. L v. d. Heuvel en A. v. d. Wiel; Teunis Cornelis, z. v. C. T. de Waal en G. Biesheuvel; Teuntje Dirkje, d. v. J. Schaar en T. J. den Dekker. Overleden: Teuntje Dirkje Schaar, ld. Dewerken en Sleeuwijk, van 3 tot 9 Dec. Getrouwd: W de Jong, 20 j. en L. van der Stelt, 22 j. Geboren: Hendrikus, z. v. M. J. van der Nat en M. Stout; Teuntje Vlavia, d v. O. Ippel en G. Visser. Overleden: Aagje Theodora Hoeke, 2 m.; Cornelis Vink, 78 j echtg. v. G. Scheffers, eerder wedn. v. L. Wal raven. Drongelen, over de maand Nov. Geboren: Dingena, d. v. T. J. van Beusekom en D. in 't Veld. Marktberichten. Oosterhout, 7 Dec. Granen. Witte tarwe f 10,35 a f 11,50 roode dito f9.60 af 10,60 rogge f 7.20 a f 7,30 gerst f 5,90 af boekweit f 7,a alles :per 75 K.G. haver f 7.50 a f per 100 K.G. Eieren 36 en 44 c. de vier. Boter f 1,48 a f 1.50 per K.G. middel prijs f Waalwijk. 10 Dec. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 140 tot f 240, Kalfvaarzen van f 110 tot f200, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 40 stuks. Prijzen f 6, tot f 11. Prijs der boter van f 1,15 tot f 1,24 per kilo. Aangevoerd 790 kilo. Yischmarkt Hardinxveld. Deze week geen opgave ontvangen. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. H. Visch Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. lezing eener leerrede. Veen, vne. 9,30 u. ds. G. Tjalnr.a. Vrijhoere-Capclle, geen opgaaf. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Boogaard uit Engelen. Waalwijk, vm. 10 u. ds. Fetter. Waardhuizen, Geref. kerk nm. 2 u. ds. Both, uit Andel. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, vm. 10 u. ds. Ten Bokkel Hninink. Welseind, Geref. kerk, vm. 9.30 ds. Davelaar Woudrichem, vm. 9,30 u. ds. J. W. F. Go- Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius Zuilichem, geen opgaaf. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerlc, vm. 9.30 u. en nm. 2u. ds. Mon- tijn. Andelvm. 9.30 ds. A. B. v. d. Put. Capelle, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. J. J.Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Doeverennm. 2 u. ds. Hermanides uit Ba- Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff, Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. P. V. van Stein van Callenfels. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. E. Vonk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Giessen, nm. 2.u. ds J. B. Benders. Geref. kerk, vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Gravemoer, vm. 9.30 u. ds, v. Leeuwen. Hedikhuizen, geen dienst. Heesbeen, nm. 1.30 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwenvm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. nm. 2 u. en Z.z. vm. 10 Nieuwaal, geen opgaaf. Nieuwendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, nm. 2.uur ds. J. C. V. Meischke. Vertrokken naar RotterdamElizabeth van der Stelt. Ingekomen van Schiedam: Jozeph Ni colaas Post en gezin; De Vlerken c.a.: Cornelis Johannes Gij be en gezinArie Visser en vrouw; Teuntje van Elzelin- gen; Tilburg: Pieter Cornelis Kramer Geertruideiiberg: Themis" Verboom. Woudrichem, van 3 tot 9 Dec. Geboren: Anna, d. v. W. Wijnbolt en J. Kentie. Vertrokken naar Rotterdam: J. van Wijngaarden; Sleeuwijk: T. Vink. Ingekomen van Vreeswijk: H. van Weverwij k. Vertrokken naar Werkendam, O. J. Gij be en gezin, A. Visser en gezin en T. van Elzelingen. Ingekomen van Woudrichem, T. Vink; Werkendam, A. Visser en gezin en M. van der Schuit en gezin Ter-Neuzen, L. J. van der Have. Vertrokken naar Meeuwen, J. E. Burg hout. Ingekomen van Waspik, P. C. Suaeur; van Dassen, N. C. van Boxel en gezin. HEUSDEN, 11 Dec. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 4.8 a f 9.8'), Rogge J 5.30 af 6 O"1, Gerit f a f Haver f 4.50 a f 8.Ofq Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot ct. LAND FAN ALTENA. 10 Dec. Aardappelen. Froege f i Blauwe f 2.6 a f 2.80; Zeeuwen, f 2.75 a f 3 05, Jammen f af.. Hooi \e qual. f 2 .00 a f 24. - 2<? qual. (voor de pen) f 8 t) a .8 00 Klaverhooi f 29.- -af 23. IFit stroo f af-.- Geel dito J 10 00 a f 12.—. Feite kalveren tot cl. per half kilo. Farkens tot een gewicht- van 75 E.G. *0 h 42 ets. zwaardere 48 a 52 ct Boter 1.2) a 1.60 per K.G. Eieren f 1.50 af 1 80 per 26, ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.69 in de winkels dus f 0.65 perh.kiio. Eieren f l.l'i per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.45. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de. volgende prijzen besteed Tarwe f 8. af 9 54 Haver ƒ5,25 a f 3,75 Garst t 4 40 a 4.'; per H.L.Boter f 0 6 ï'/s a 0.75 per halt K G. Eieren f J.5 a 'ƒ1.60 per 26 stuks Biggen f 7,a t 10. Konijn, n f .00 a ƒ0.00, Kippen f .00 f ".0 per stuk 's BOSCH 9 Dec. De prijs der boter was van f 10 tot f 1.0 GENDEREN. Staat dt uitbetaling van 22 Nov. tot 4 Decder Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 7X0, laagste f 4.90, middelfries f 5.73 per Liter. Getapte melk terug zonder korting

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2