Naamkaartjes 36 PEPPELE1B0ME1 2 WILGEN8Ö0IEN Openbare Verkoopmg De M Men te Leeuwarden. Draineer buizen (MerieteeMe levert mei succes HaieMritterjj, RAAMSDONK. Te bekomen in ruil voor 9 Sunlight Zeep omslagen een prachtige Wandkalender 1910 en voor 59, vier verschillende Schilderijtjes in Lijst. Zie verder de circulaire rond de Zeep S t o o m-S nelpersdrukkerij te Heusden. publiek verhuren Notaris VAN HOLTEN publiek verkoopeu: Notaris KERKHOVEN, tegen 3,00 Gld. W. v. RAAMSDONK, Stoomboot- Maatschappij „Vlug" zette hen te Reval aan land. De hoofdmonteur Wind van de elec- trische centrale te Veendam kwam Maandagmiddag 12 uur, teBoven-Wil- dervank, met hoogspanning-draden in aanraking, vertrouwende, dat er geen stroom meer op de lijn was Dat bleek echter wel het geval te zijn. De onge lukkige werd dadelijk door den stroom gedood. Te Vriescheloo, gemeente Belling- wolde (Gr.) is de z.g. Veendijk door kwaadwilligen doorgestoken. Naar de Tel. uit Papendrecht ver neemt, is de Rotterdamsche inspecteur van polilie Van de Pol een nieuwe en quête begonnen, in verband met de Papendrechtsche strafzaak. Door een Londensche rechtbank is de bookmaker Th. H. Dey veroordeeld tot 50 pond sterling boete en de kos ten, omdat hij te Middelburg een kan toor houdt, waar geld wordt ontvangen voor weddenschappen. Een bij het agentschap der Neder- landsche Bank te Leeuwarden aange boden en gewisseld bankbiljet van f loO, dat valsch bleek te zijn, is zeer kun stig nagemaakt. Het watermerk ont breekt er niet aan; op het biljet staat de naam gestempeld van een koopman te Amsterdam. De kassier van het agent schap te Leeuwarden twijfelde wel, maar kon toch niet verklaren, dat het biljet valsch was..De Nederlandsche Bankte Amsterdam heeft thans het biljet in bezit. De koopman voor wien het biljet gewisseld werd, is een zeer solied man. Hij weet niet van wien hij het biljet ontvangen heeft. Te Tilburg is aangehouden zekere S. uit Breda, wegens het in omloop brengen van valsche guldens, met den beeldenaar van Koningin Wilhelmina. Er werd nog een hoeveelheid in zijn bezit bevonden. Op St. Nicolaasavond zijn heel wat menschen in Den Haag het slachtoffer geworden van handige oplichters, die de politie tot heden nog vruchteloos zoekt. Voor tal van woningen, liefstin dat deel van de stad, waar de meerge- goeden wonen, hield 's avonds paard en wagen stil en werd een pakje afgegeven. Vracht 50, 40, 30 cent, naar gelang van den omvang. De vracht werd betaald zonder dat men zich de moeite gaf naar besteller of wagen om te kijken of te vragen, van wie het kwam. Werd dit al eens gedaan dau luidde het antwoord van Sinterklaas. De pakjes bevatten niet anders dan houtwol of rommel. De N. R. Ct. meldt Gebleken is, dat een door ons uit de N. Ct. overgenomen bericht, dat te Bloemendaal een wolf, bestemd voor de politiehondenfokkorij, was losgebroken, onjuist is geweest. De wolf is er wel, maar nog altijd aan een ketting en het dier is bovendien zoo mak als een hond. Met politiehondenfokkerij heeft het heele geval verder niets uit te staan. Op de Bredasche baan bij Roosendaal is Zondagavond onverhoeds geschoten op voorbijrijdende fietsers. Een' der heeren werd door het schot een hand verbrijzeld. De dader bleef onbekend. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 10 Dec. Openbare dronkenschap: J. C. B. te Woudrichem, 3 d.; A. B. te Dewerken en H. J. v. B. en C. v. d. P. te Dussen, ieder f 3 subs. 3 d. Overtr. stierenreglement: J. B. te Almkerk, J. d. L. te Giessen en M. v. B. te Wijk, ieder f 1 subs. 1 d. Overtr. scheepvaartreglement: A. V. te Made, 2 X f 5 subs. 2 X 5 d.A. d. B. te Made, f 5 subs. 5 d. Overtr. veiligheidswet: J. B. te Made, 2 X f 3 subs. 2 X 3 d. Overtr. leerplichtwet: H. v. K. te Aalburg, f 3 subs. 3d.; A. V. te id., f 2 subs. 2 d. Overtr. rijwielreglement: P. v. W. te Almkerk, P. J. v. A. te Hellouw, G. S. te Well, C. J. K. te Besoijen, A. v. O. te Heusden en L. v. B. te Meeuwen, f 3 subs. 3 d. Overtr. prov. reglement: T. B te Genderen, H. v. D. te 's-Bosch, J. A. v. A. te Veen en J. S. en J. K. te Andel, ieder f 3 subs 3 d.; L. S. te Veen, f 4 subs. 4 d.; J. H. V. te id., 2 X f 4 subs. 2 X 4 d.; J. v. B. te id., f 2 subs. 2d.; E. v. R. en T. V. te id., f 1 subs. 1 d.; A. C. P. te Wer kendam, f 5 subs. 3d.; L. v. V. te Wijk, vrijgesproken. Overtr. wapenwet: N. D. te Sleeuwijk, f 4 subs. 4 d. met verbeurd verklaring van het inbeslag genomen geweer. Vee laten loopen op eens anders grond: J. v. G. te Hedikhuizen, f 3 subs. 3 d. H. v. d. W. te id., f2 subs. 2d.; P. B. te Dussen, f 5 subs. 5 d. Een op den openbaren weg geplaatst voorwerp niet behoorlijk te hebben ver licht: T. N. te Almkerk, f 15 suba. 5 d. Overtr. verord. WerkendamC. H. W. te Dewerken, f 1 subs. 1 d. Overtr. vischdelict: T. v. R. te Wijk, f 2 subs, ld.; HG. te Al mkerk, 2X^3 subs. 2 X 1 d. Overt, jachtdelict: T. C. IV. C. te Sleeuwijk, f 2 subs. 2 d. Burengerucht verwekken: C. H. W. te Dewerken, f 3 subs. 3 d. StraatschenderijB. C. te Heesbeen, f 5 subs. 3 d.; J. C. v. D. te Dewerken, 1 jaar proeftijd. StrooperijG. V. te Almkerk, f 3 subs. 2 w. tuchtschool; W. K. te id., f '2 subs. 1 w. tuchtschool. Met de Pink Pillen zijn te Leeuwar den heel mooie genezingen verkregen. Onder de genezen personen kunnen wij noemen Mejuffrouw J. Strijkstra, geb. Asma, oud 51 jaren, wonende Steffings- buurt, Achter de Hoven, no. 70, te Leeuwarden. Deze persoon had het zoo dikwijls voorkomende lot ondergaan, dat de gezondheid slechter doet worden zoodra de kritieke leeftijd is ingetreden. Indei daad, sedert den leeftijd van 45 jaren was Mej. Strijkstra in het geheel niet goed. Zij beklaagde zich over een staat van ernstige bloedarmoede, van zwakte die haar overviel zoodra zij zich een weinig had in te spannen, van ge vaarlijke duizelingen, van volhardende hoofdpijnen, van gebrek aan eetlust en van een gebrekkige werking van haar spijsverteringsorganen. Na gedurende meerdere jaren een toestand te hebben voortgesleept, die door haar ziekte ongelukkig was ge maakt na te hebben beproefd zich te genezen zonder er toe te kunnen komen, heeft Mej. Strijkstra geluisterd naar den verstandiger. raad die haar gegeven waë, een proef met de Pink Pillen te nemen die, zooals iedereen weet, een wereldberoemden naam hebben. Mej. Strijkstra heeft dus de Pink Pillen ge nomen en dadelijk heeft haar gezond heidstoestand alle reden tot voldoening gegeven. „Mijn eetlust, schrijft zij, die ik te voren geheel miste, is veel beter gewordeD, mijne kwalen zijn vermin derd en ik ben zeer spoedig genezen." De vrouwen die gedurende den kri tieken leeftijd storingen hebben onder vonden en sedert dat tijdperk tegen de ziekte te strijden hebben, doen wel dit genoemde geval te overwegen. De Pink Pillen zijn uitmuntend om in het verstoorde organisme het even wicht van een goede werking te her stellen. Zij geven bloed bij iedere gift en dat rijke bloed is het waaraan de vrouwen het meest gebrek hebbendat gebrek aan bloed is vooral de oorzaak van al haar onheil uit het oogpunt van gezond heid. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte, maagpijnen, schele hoofd pijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheuma- tiek. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland. 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat," tè 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. i\x;ezomuë^ Een lofwaardige daad is bij gelegenheid van het St. Nicolaasfeest verricht, door den heer B. W. Ridderhof en Echtgenoote, welke n.l. aan de kinderen welke wekelijks collecteeren voor de Weezen te Neerbosch, een lieve belooning gaven. De meisjes, elf in getal, kregen ieder een zilveren ringetje, en de vier jongens ieder een dito dasspeldje. Zij vonden dat die kinderen telkens weer, dit werk met zoo'n ijver vervullen en vaak weer en wind trotseeren moeten, en hoewel nu die col lectant) es de voldoening reeds voor zich zeiven hebben, dat zij langs dezen weg een steentje tot dat groote en doeltreffende ge bouw mogen aandragen, zoo zouden ze toch geen kind moeten zijn, wanneer ook zij op hun beurt niet eens gaarne blij gemaakt werden. Meeuwen, van 15 tot 30 Nov. Geboren: Johanna Catharina, d. v. G. J. van Nunen en G. P. Akkerman. Dussen, van 3 tot 6 Dec. Geboren: Gerrit, z. v. T. Schouten en P. C. van Vark: Joanna Francisca Petronella, d. v. T. Nieuwenhuijzen en A. J. van Dortmont; Pieter, z. v. A. den Dekker en A. IppelLevenloos kind van L. van Tilborg en H. M. Joore. Overleden Peter van Rosmaele 66 j. Cornelia Heijmans, 37 j. Waspik, van 15 Nov. tot 10 Dec. Getrouwd: J. van Diem en M. J. de Ruijter; Th. de Jong en A. M. Pagie. Geboren: Antoniê Simon, z. v. C. A. Ramstijn en J Hamel; Hubertus Thomas Cornells, z. v. B. Langerwerf en M. van Dinteren Wilhelmus Huber- i tus, z. v. J. H. Donks en H. v. d. Ven; Johanna Christina Cornelia, d. v. C. i Schapers en M. de Bont; Christina, d. v. C. Langermans en H. Brouwers; Cornelia Richarda Anna, d. v. P. v. Dongen en A. C. MonteDs; Bartholomeus Laurentius, z. v. G. Roksnoer en A. C. Hooijmaijers. Overleden: M. J. Pols, 83 j.; A. A. Papenhoven, 75 j,; A. de Jongh, 85 j. in alle gewenschte formaten en prijzen met de nieuwste letter soorten bedrukt, worden geleverd door de van Li. J". Harkt berichten. Eerste kwaliteit gold van f 0,60 tot f 0,66, tweede kwaliteit van f 0,52 tot 0,60, derde kwaliteit van f 0,48 tot f 0.52. Hoendereieren van f 6,35f 8,45 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 10 Dec. 2 71 M. 2.62 M. t N A.P. 11 2.75 2.59 12 2.69 2.5L 13 2.60 2.40 Waterhoogte Maastricht (brug). 13 Dec. 2 64 M. boven 0. 14 2 38 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 13 Dec. 3.18 M. boven 0. 14 3.12 idverteiiMën. Heden overleed, na eene korte ongesteldheid, mijn geliefde Echt genoot HENDRIKUS BESSEM, in den ouderdom van 30 jaren. Wed. J. J. M. BESSEM— De Bruijn. Voor de talrijke bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen dierbaren Echtgenoot, Vader, Behuwd- eD Grootvader, den Hoogwelgeboren Heer HERMAN Baron VAN LAWICK, betui gen wij hiermede onzen liartelfjkeii «lank. Mevr. Douairière H. J. VAN LAWICK— Pape. V erloren of te wel laten staan, lil e ii PARAPLUIE met gebogen handvat, uitloopende op een zilveren knop. Het adres weet de uitgever van dit blad. van DIJKEN en KADEN, langs de Bergsche Maas (zuidzijde der ri vier), en langs de afwateringska nalen, benevens eenige perceelen JACHT en VISSCHERIJ. DE ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Waalwijk, zal op Dins dag; £1 Dee. 19©9, des voormid dags ten 1© nre, ten overstaan van den Notaris J. VAN HAM te Kaatsheuvelin het koffiehuis van C. A. MAHIEU te SPRANG, i. Den ZUIDERDIJK in 16 perceelen en massa's. n. De Z0MERKADE in 10 perceelen. in. KADEN en BERiVIEN, langs de af wateringskanalen in 21 perceelen. IV. De VISSCHERIJ in het Zuideraf- waferingskanaal en in het Kanaal langs den Sprangsloot, in 3 per ceelen. v. De JACHT op gronden en wateren van de Bergsche Maas, in 2 perceelen. Huurtermijn zes jaar met uitzicht op onderhandsche pachtverlenging voor een nieuwen termijn voor huurders van Dijken en Kaden. Ingang huur: voor Dijken en KadeD 1 Januari 1910; voor Jacht 1 Mei 1910; voor Visscherij gedeeltelijk 1 Januari en 1 Mei 1910. Dijken en Kaden moeten uitsluitend worden geweid. De verhuring geschiedtperceelen bij af slag, massa's bij inschrijving. Er is geen oniaad verschuldigd. In geval van rampen wordt pachtver- mindering verleend. te Zaltbommel, zal op Yrjjdag IV Dec. 19©©, voorm. 1© uur, ter groeiplaatse, namens den Dorpspolder Brakel, van 1,30 tot 1,45 M. op „Hovend", en aan den Waarddijk, op den gemeenlandslap onder Brakel. BIJ DE LEVENSBRON door Dr. A. W. BRONSVELD, Predikant te Utrecht. Eea Driehonderd vijf en zestigtal Overdenkingen voor eiken dag des jaars. door te Werkendam, op TOoensdnffen 22 en 29 December 19©9, nam. S uur precies, in het Café „WINK" aldaar, voor ANTONIE IPPEL B.M.z., van het perceel Bouwland nabij den Voorsten Vliet, in den Vervoor- nepolder onder deWerken G 290, groot 36 Aren, in huur bij J. A. PRUISSEN tot en met 1910 4 f 40 per jaar. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen bij den verkooper en ten kantore van den Notaris. ALLE SOORTEN te koop, aan de fabriek van J. WESSELING, te BOLSWARD. 250 vel postpapier, 250 enveloppen (dubbel gekleurd), 250 briefkaarten, alles bedrukt met naam en adres, Visitekaartjes, aan verschillende modellen en prijzen voorhanden. Aanbevelend, Geregelde Stoombootdienc-ten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Dag, 's namiddags 4 uur, uitgezonderd Zon dags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Benneb roekerb rug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. fGoederen voor Delft, Vlaariliiitfcii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheur», Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Vereenigde Heusdensche Dordreclit-Kotlerdam. Heusdeii-fiioi'iiielicm. Van Heusden naar Gorinehem Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinehem naar Heusden Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45,5.u. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari niet plaats hebben. IlASch-Goriiichem. (1 November1 April). va» Heusden nm. 2.uur. Gorinehem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur. K\TRA VEEDIE^STi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten gewij- zigden dienst. Kerstdagen en Nieuwjaars dagen geen dienst. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5.uur. Van Rotterdams dagelijks (behalve Zou- dag) nm. 12.45 uur. A8KMT te Heusden8. Maltngré. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem. Werkendam. itairgeriyke Stand. Vertrokken naar Amsterdam, E. van der Beek. Ingekomen van Drongelen, I. E. Burg hout. Vertrokken naar Rotterdam, L. Sagt Geertruidenberg, J. G. van Laarhoven Ginneken, J. van Dortmont. Ingekomen van Heerde P. V. van Stein Calleufels met zuster; Rotterdam, M. de Bodt met gezin. Ingekomm van 's-Gravenmoer, G. Man- demakers; van Rotterdam, J. H. van Dort en C. M. Ramstijn; van Vlijmen, A. Piron; van Gouda, G. A. Ruijten- berg; van Raamsdonk, G. van Beek; van Capelle, H. Kluitenaar en gezin; van Mierlo, A. H. Lennarts. Vertrokken naar Capelle, J. C. v. d. Berg; naar Raamsdonk, J. Ruitenberg; naar Etten en Leur, A. v. d. Bioek; naar 's-Bjsc1i, W. v. Osta; naar Dongen, A. Haarbosch en C. Lugters. ff ERKEN DAMDe zetting der boter is deze week op de markt 62l/2 ets., ide winkels dus 67 Po et per half kilo. M ren f 1.4) de 26 stuks. SLEEUWIJK, De setting der boter bedraagt 68 et. per half kilo en die der eieren f l.a5 3# £6 stuks. BESOOIJEN14 Dec. De prijs der Boter was heden f l.VO f per Kilo. Aangevoerd 600 KG. Eieren f 1 4 de 26 ituks. s BOSCH. 13 Dec. Ds prijs der boter was ran f 12 tot f 1.24 GORINCHEM, 13 Dec. Op de veemarkt waren aan gevoerd 311 runderen, 2 nuchtere halveren, 28 vette varkens, 264 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 200 280, kal/vaarzen f 160 a 220 guiste vaarzen f 70 a 130, melkkoeien f 180 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f a - pinken f 70 a ISO graskalveren f 30 a 60 nuchtere f 7 a 14, schapen f a lammeren f a biggen f 7 a li per stuk. Vette varkens 25 a 25l/o cent per half kilo. Op ie graanmarkt besteedde men voor: ristarwe /"10 75 a 11,roode dito 9 50' a 9 75 witte dito 7,50 a 9. inl rogge f 6.80 a 7.—, buitenl dito f 7.10 a 7.25 gerst f 4.75 a 4.90, haver f 3.80 a 4. - duivenboonen f 9 10 a 9.25 blauws erwt n f a mais. 75 pond, f 6.10 a 6 25 alles per heel Boter 65 a 70 ct. per half kilo Eieren f 1.70 a 1.75 per 26. Kippen f 0.50 a 0.70 per stuk. ROTTERDAM, 13 Dee. Tarwe puike jarigs per 80 kilo, f a - per 100 kil) f 11. a 7 nienw f a Rogge f - per heet Gerst f aChevalier fa Haver f 6 a 7 -per 100 kilo, Bruine boonen f 10 a 14 50, witte f a Erwten f a ROTTERDAM, 13 14 Dec. Op de veemarkt waren heden aang woerd 1057 vette runderen, 1749 magere dito. 714 vette en graskalveren, 199 nuchtere kalveren, 2338 schapen of lammeren, 791 varkens, 124 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 72. ïe kw 50 cent, kalveren le kw. 115, ïekw. 85 ct. schapen le kw. 50, ïe kw. 32 ct. vette varkens 54 a 52 ct. licht sooft 50 a 51 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 12. - a 18.idem voor de slacht f7. a 11 00 Biggen f 1.20 a 1.40 per week. Op de botermarkt wrden aangevoerd 67/8 en 30/16 ton en 106 stukken van een half kio. Prijs \e kwali teit f 60 ïe kw f 58 3c kw. f 55. Per half kilo 65 a 75 cent. Zeeuwsche eieren 5 80 a 6. Overmaasschs dito f 6 - a 6 20 ver 100. ROTTERDAM. 13 Dec Zaadmarkt. Lijnzaad ƒ15. a 17.25, Kariceiyaad f 15 40 a Koolzaad 10. a 10 50 VHertogcnbosch. 13 Dec. Op de heden gehouden markt van vetfe kalveren waren aangevoerd 168 stuks. Rotterdamsche eicrenvciling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 7511 stuks. Baarn, 10 Dec. 1909. Uit aller naam Breda, Diaconessenhuis. ptee ïerpËii Aanwijzing op het terrein op Zaterdag den 18 December 1909, des voormiddags 10 uur te beginnen bij perceel 1. Boekjes der verpachting zijn a 10 cent te bekomen ten Kantore van voornoemden Ont vangerdie alle gewenschte inlichtingen ver strekt. Nieuwe Uitgaaf in keurigen band en franco per post f 1.25. Uitgave L. J. VEERMAN te Heusden. (De vorige uitgaaf verscheen bij De Erven Loosjes te Haarlem. Dientsrcgcliiig 1 October 1 Mei. Stoicli -Heusden-U-oriiiclieiii- Zondag geen dienst. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1. uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 5.uur. Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinehem nm. 12.- Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Van Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag eu Vrijdag. Van Bosch ara. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch 's middags 1 uur tot Andel. Heusden-Rotterdam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 3