Plaat gel tik Nieuws. Heusden, 1 Jan. Het Dep. Heusden v. d. Maatsch. T. n. v. 't Algemeen, vergastte zijne leden et hunne dames op Dinsdag 1.1. op een aller- gezelligsten avond. Als spreker trad op Mr. Kamp uit Am sterdam. De roep over dezen verdienstelijken spre ker was ons reeds van naburige departe menten overgewaaid en de werkelijkheid zou dit alles nog overtreffen. V6ór de pauze werd als hoofdwerk ge geven „Ideeën of het boek le Grand van Heinrich Heine. Het satyTisch-komische, afgewisseld door ernstige pasages, weêrgevende de tijden van grootheid en val van vorsten en rijken, bracht de vergadering geheel onder den indVuk van het voorgedragene en een wel verdiende algemeene bijvalsbetuiging bewees dat ieder ten zeerste voldaan was. Het stuk toch is een unique genre, dat we niet met het werk van andere bekende sprekers kunnen vergelijken en dat ook daardoor zeer aantrok. Na de pauze kregen we nog een viertal bijdragen, als „De Zuigeling van Ludwig Thoma", een stuk dat algemeen insloeg, „Het pendant" van Anton Tsjechof, „de ■/tatisticus van Kare Ettlinger en „het be zoek aan de Abdij" van Felix Golepaux. Elk dezer stukken werd algemeen toege- juichd. Wel waren allen in eene vroolijke, ietwat opgewonden stemming gebracht, hetgeen nog bleek daar een van achter uit de zaal opkomend en door de geheele zaal overgenomen applaus, als eene bede om nog iets meer te mogen vernemen. Hoewel vermoeid door het steeds in in actie zijn, kon de spreker toch ook dit verzoek niet weigeren en gaf als toegift: Mad. Asschepoester van Redeaumes, een stuk dat weder geheel in hetzelfde kader paste. Allen waren zeer voldaan en met graagte zal Mr. Kamp weder een volger d jaar door „het Nut" worden ontvangen. Lazen we in een vorig nummer dezer courant, van een bonten vlinder op den stadswal gevangen, thans 30 December vond iemand in de nabijheid van de Wijksche poort, waar de houtmijten zooveel jaren gestaan hebben een boterbloempje, dat zijn kopje fier ophief, alsof het zomer was. Dit zijn alle voorteekens van een zachten winter maar misschien een witte Paschen en koud voorjaar. Onlangs deelden we mede, dat door den heer A. de Moor, Consul van den wiel rijders bond, de belangen van de leden krach tig worden gesteund. Thans lezen we in de Kampioen: Indertijd vestigde men de aandacht van de Wegencommissie op de mogelijkheid om met weinig moeite en kosten een pad van ongeveer 1.25 M. breedte langs den Provincialen weg DrunenHeusden tot een ten allen tijde goed bruikbaar rijwielpad te maken. Het pad zoo deelde men mede was alleen met droog weder te berijden, maar zulks niet geheel en al veilig, wegens het in het pad geplaatst zijn van eenige telegraafpalen. De Wegencommissie wendde zich naar aanleiding van deze mededeelingen tot den Provincialen Waterstaat van Noord-Brabant, met het verzoek, verharding van het pad en verplaatsing van de telegraafpalen in overweging te willen nemen. Dezer dagen werd nu het volgende bericht ontvangen: „In antwoord op uw nevenvermeld schrij ven heb ik de eer u te berichten, dat men, na verschillende besprekingen, thans bezig is om de telegraafpalen langs den provin cialen weg tusschen den spoorweg 's-Her togenboschGeertruidenberg en Heusden ie verplaatsen. Ook kan ik u mededeelen, dat de oos telijke berm langs den klinkeiweg vanaf El shout tot aan het fort, en daar, waar noodig, in 't a.s. voorjaar zal versterkt wor den. Ook, in zake wegwijzers, lezen we dat reeds vergunningen verleend zijn tot het plaatsen van wegwijzers. Door het gemeentebestuur van Hedik- huizen: ten Oosten van Herpt, waar de weg zich Bplist naar Hedikhuizen, en naar Haar steeg; en te Haarsteeg tegenover den weg naar Heusden. Door het gemeentebestuur van Vlijmen aan de Noordzijde van Vlijmen, bij het begin van den weg naar Haarsteeg. Door het dagelijksch bestuur van het Waterschap van „Herpt en Bern en het Herptsche veld": te Herpt, bij den kerk toren; en te Herpt, op de splitsing der wegen naar het Veer naar Bern, en naar 's- Her togen bosch We zien dus dat de nieuwe consul zijne functie niet als een sinecure opneemt en de dames en heeren wielrijders zullen hem zeker dankbaar zijn voor zijne doeltreffende bemoeiingen. Werkendam. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken vanaf de rivierzijde in het wachthuisje op den legger van Fop Smit <fe Co. Er werd aan geldswaarde ontvreemd ruim f 6. De nieuwjaarscollecte heeft dit jaar iets meer opgebracht dan anders. De gewone oudejaarsbedeeling van brood, erwten en spek heeft dus weder kunnen plaats hebben. Nederhemert, (N.z.). Eevenals op elk gebied is ook hier concurrentie tusschen de bakkers, wat tengevolge heeft, dat de broodprijzen aanmerkelijk zijn ver laagd. Betaalde men verleden week nog 27 cent voor een tarwe- en 17 cent voor een rogge brood, thans zijn die prijzen respectievelijk 20 en 12 cent. Daarvan profiteeren juist de menschen, die 't meeste brood verorberen, de arbeiders, wie ditzeer te stade komt. Door den hoogen waterstand staat de veerdam geheel onder water. Het wacht huisje is thans nabij de veerdamswoning opgesteld. We hopen, dat dezen weg, dien toch zoo velen moeten passeeren eens flink in orde zal worden gebracht, daar hij gewoonlijk door modder en steenen vrijwel onbegaan baar is. Bij den heer D. Spitzers alhier, ont dekte men in het achterhuis tusschen een paar balken een duivennest, met jongen. Het eigenaardige is, dat deze dieren ge woonlijk in hun hok broeden en zelden om dezen tijd van het jaar. Waspik. Als een gevolg van het slechte weder kan worden medegedeeld dat alhier deze week 4 lijken boven aarde stonden, hetwelk voor onze kleine gemeente reeds veel genoemd mag worden. Nieuwe ii cl Ijk. Ouder den naam „Benjamin" is hier een Knapenvereeniging opgericht. Er is een commissie van toezicht benoemd uit vaders van knapen, 5 personen en twee uit de jongeling8vereen. die tot de oprich ting den eersten stoot gaf. IVijk. De gemengde zangvereeniging „Crescendo" gaf Vrijdagavond eene welge slaagde uitvoering, onder leiding van haren directeur de heer Alt uit Heusden. 't Was een recht aangename avond, afgewisseld met voordrachten en het heerlijk orgel spel van den heer Alt. 't Is wel jammer dat de heer Alt vertrekken gaat. C. Bouman is ook niet gelukkig met zijn onderdanen. Hij brak verleden jaar een been en deze week weer een. Ter vervulling in de vacature van ge meente-ontvanger, hebben burgemeester en wethouders eene aanbeveling opgemaakt van de volgende heerenM. J. de Boon en E. Sluymers, waarvan gisteren eerstge noemde benoemd is. Raamsdonkveer. Uit den wa gen van Merkx alhier, staande op Keizer- dijk bij het café van de Bot, is Vrijdag avond j.l. om tien uur ongeveer, een kistje kruidenierswaren ontvreemd. Zoodra Merkx voormeld dat merkte, heeft hij bij de ma rechaussee alhier aangifte gedaan. Deze trokken direkt op onderzoek uit. Spoedig hadden ze de vermoedelijke daders, een zetere W. W. en J. v. d A. te pakken. Zij hadden juist hun buit ten huize van W. W. verdeeld. Het kistje had den ze in een wiel aan de z.g. Engeland- schesteeg door het met steenen te belasten doen zinken, hetwelk later door de politie is teruggevonden. In een kort verhoor werden zij spoedig tot een geheele bekentenis gebracht. Dinsdagmorgen zijn ze zwaar geboeid naar Breda in verzekerde bewaring overge bracht. Zondagavond werd een marechaussée nabij de Bergsche brug, op Veersgrondge- bied door twee onbekende personen aan gevallen en tegen den grond geworpen. Deze wilden naar men zegt een klein kind, dat hier zwervend door de politie was gevonden, terug hebben; hetwelk in bewaring was gesteld met het doel om het naar Zutphen, de plaats van herkomst, over te brengen. Gemelde personen hebben bij de kazerne nog veel hinder veroorzaakt. Zaterdag j.l. zijn bij den heer D. v. S. alhier, van het land inden Westpolder een 30-tal roode en witte kooien ontvreemd. Van de daders geen spoor. De schippersvereeniging „Schuttevaer" alhier, is het na veel moeite gelukt op de tram- en voetbrug gelegen tusschen R'veer en G'denberg een lichtseintoestel te krijgen. Met ingang van 1 Januari a.s. zal dit toestel in gebruik gebracht worden. Zoodra de brug voor de scheepvaart opengedraaid wordt verandert het licht van rood in groen, ten teeken alzoo dat de schippers kunnen doorvaren. Andel. Tot onderwijzeres aan de Chr. school is ingang 1 Maart benoemd onze vroegere dorpsgenoote Mej. E. van Noorloos. De Vrijdag door Andels fanfare gege ven uitvoering is wederom uitstekend ge slaagd. De leden geven steeds meer blijk van ernstige studie en ook de leiding is in goede handen. De heeren Kamerman uit Heusden en Mol uit Gorinchem, hebben door hunne komische voordrachten veel tot het welslagen van de uitvoering bijgedragen, waarvan het herhaald applaus getuige was. Het publiek dat talrijk was opgekomen ging zeer voldaan huiswaarts, in de hoop, dat „Andei's fanfare" nog menigmaal een dergelijke uitvoering zal geven. Kalt bommel. In de Vrijdagmiddag gehouden raadsvergadering werd o.m. be sloten de levering van paarden en koetsiers ten behoeve van de gemeentetram op te dragen aan den heer Ambrosius, stalhouder te Baarn, voor f 0.55 per rit station v.v. Verder werden vastgesteld de instructies voor den aan te stellen controleur, voor de conducteurs en koetsiers. Als tarief werd aangenomen tien cents per rit, terwijl couponboekjes zullen wor den ingevoerd inhoudende 12 kaartjes voor den prijs van f 1. Dezer dagen maakte een predikant uit een der omliggende gemeente gebruik van den omnibus om het station te berei ken. Bij 't dichtslaan van het portier ge raakte een punt van de overjas er tusschen en men was genoodzaakt met het voertuig weder stadwaarts te keeren, daar openen onmogelijk bleek. Een smid werd te hulp geroependeze moest de deur uitschroeven, om den gevangen predikant te bevrijden. Gelukkig was juist een vigelante in de buurt en daarmede werd nog zij 't ook op 't nippertje, de trein bereikt, zoodat de voorgenomen reis niet behoefde te worden uitgesteld. Neen. Konden wij het vorig jaar in deze gemeente melding maken van een bij zonder groot aantal huwelijken, dit jaar schijnt de trouwlust heel wat verminderd te zijn het getal bedraagt toch niet meer dan 4. 's-C*ravenmoer. De 38-jarige heer schipper A. v. Iersel, is Dinsdag nabij Moer dijk verdronken. Zijn knecht C. Verduin is gered, maar heeft een gebroken been. Vermoedelijk is het ijzeren vaartuig om geslagen. Maandagavond waren zij eerst uitgevaren. Sprang. Zaterdag 25 Dec. (len Kerst dag) gaf de vereeniging „Excelcior" hare gewone jaarlijksche uitvoering. De groote kerk was tot in alle hoeken gevuld met een aandachtig publiek, dat zeker dezen avond heeft kunnen genieten van datgene wat Excelsior heeft geboden. Mocht Excel sior die het volgend jaar haar 25-jarig be staan hoopt te vieren, zich steeds verheu gen in de belangstelling der ingezetenen van Sprang als van omliggende plaatsen, in de laatste jaren is dit bezoek der uit voeringen steeds toegenomen wat ons zeker het bewijs geeft dat deze vereeniging haren naam getrouw blijft. Alle nummers werden flink en netjes af gewerkt. Kerstcantate van Frutschel zoo mede Blij Nederland van Van 't Kruis en De Morgen van Oudshoorn, verdienen ech ter even aangehaald te worden voor hare zuivere en fijn genuanceerde uitvoering. Het duet Herinnering van Schellekens werd ook zeer verdienstelijk gegeven door de dames Holster en de Jong, welke laatste ook zeer veel bijval oogstte met haar solo Kerstlied van Heijdet. De heer Janson bracht met veel gevoel ten gehoore Alleen, van Giessen, zoodat hij op vereerend verzoek nogmaals een ge deelte hiervan moest herhalen. Het kwartet „Heer geef ons Vrede" van Mendelsohn, door de dames Maat en Schaap tn de heeren Ockers en van Beek oogstte bij zon deren bijval. Tot slot kregen wij „O, heb toch lief' van Scheltema, koor met solo, gezongen door mej. Maat, die, ofschoon wij haar voor de eerste maal als soliste hoorden, zich dapper van haar taak kweet en waar mede wij in haar een goede kracht voor Excelsior hebben ontdekt. Een woord van dank mag hier zeker niet onthouden worden aan alle leden van Excelsior, aan den accompagnateur den heer D. Geenen, en vooral aan den direc teur den heer Jac. Sars, die geene moeite bespaart, daar waar het geldt Excelsior te doen groeien en bloeien. Dat wij spoedig weer uitzien naar zoo een avond is wel de wensch van allen die deze uitvoering heb ben bijgewoond. Door de „Harpe Zions" werd Zater dagavond le Kerstdag eene uitvoering ge geven. De uitvoering der meeste stukken bewees dat de Harpe Zions haar oude roem blijft handhaven. Ook de solisten waarvan vooral uitmunten Mej. H. van Dongen en de heeren Gebrs. Versteeg oogste veel bijval. Doordat nog een uitvoering gegeven werd in de Groote Kerk was de opkomst van het publiek niet zoo talrijk als gewoonlijk. Het plan van de Harpe Zions is in Februari a.s. een armenconcert te geven. Wij hopen het laatste werkelijkheid moge worden. Cape lie. Woensdagavond had in 't café Van Dongen alhier de uitvoering plaats van de Rederijkerskamer „Vriendentrouw". De verschillende scènes, die voor een stampvolle zaal werden ten gehoore gebracht getuigden, dat de werkende leden er zeer veel studie van hadden gemaakt. Allen volbrachten hun taak uitmuntend. Den volgenden dag was het zelfs nog zeer ge zellig in de zaal, want het dansen werd afgewisseld door enkele komische scènes, die eenig gespeeld zijn. We hopen dat de Rederijkerskamer ons nog menigmaal zoo'n genoeglijken avond zal bezorgen. Waalwijk Naar wij vernemen, heeft zich in deze streek een combinatie gevormd tot het organiseeren van luchtvaarten. Een vliegmachine, f 13000 kostende, is reeds besteld en dezer dagen wordt alhier eene vergadering gehouden. Het hoofd-comité, waarmede bovenbe doelde combinatie in verbinding staat, ver gaderde 11. Maandag te Rotterdam. Mogelijk dat wij in niet al te langen tijd dus ook hier een vliegmachine zullen zien opstijgen. keertruideiiberg. Op 2e Kerst dag is door de tooneelvereeniging „Exelsior" eene propaganda-uitvoering gegeven, toe gankelijk voor de leden van „St. Amandus" en voor de h.h. donateurs en begunstigers. Opgevoerd werd met groot succes het prach tige treurspel„Frather Theobald Mathew" of de wraak der twee broeders. De zaal was zeer goed bezet. Voor de leden van de drankbestrijding was het een leerijker en aangename avond. De commissie belast met de samen stelling van het Brab. elftal, heeft op 2e Kerstdag te 's-Bosch vergaderd. In de ge lederen van gemeld elftal zijn 3 Sparta- spelers geplaatst, n.l. de heeren J. Hof man, B. Smits en C. Stal. Een groote eer voor de G. V. V. „Sparta." Ciiomeren. Het alhier bestaande mannenkoor „Aurora" heeft de laatste tijd pogingen in 't werk gesteld een gemengde zangvereeniging in 't leven te roepen. Met genoegen kunnen we thans meedeelen dat er een twintigtal meisjes zich hebbeD aan gesloten. Moge deze vereeniging die zooveel jaren bestaan en vele stormen heeft getrot seerd, 8teedsin bloei toenemen. Droilgeleil. Onze vroegere dorps genoot de heer J. C. Nieuwkoop, legde 24 dezer met 'gunstig gevolg examen af voor akte B, Fransch M. O. Woud rieliem Eersten Kerstdag had hier een zeer treffend sterfgeval plaats. De echtgenoot van den predikant der Herv. gemeente Vrouwe Gobius Du Sart werd, terwijl zij wandelde, plotseling onwel, zij zeeg ineen en was niet meer. Met innige deelneming werd deze droeve mare .ont vangen. De overledene toch was algemeen zeer geacht en bemind en de armen der gemeente en de zieken aan wie deze Vrouwe veelal in stilte o zoo veel goed wist te doen, zullen het heengaan dezer edele weldoenster diep betreuren. Gendered. Tot leden van de com missie tot wering van schoolverzuim zijn door den raad gekozen de heeren P. J. M. Braam, A. den Broeder, L. G. van der Beek, G. J. W. Branderhorst en L. van der Beek Lzn., die als zoodanig periodiek moest af treden. Tot lid van het burgerlijk armbestuur te Eethen werd benoemd G. J. W. Bran derhorst en tot dat van Genderen W. van Wijk P.Lzn., die ook als zoodanig periodiek moesten aftreden. Meeuwen- Dezer dagen vergaderde alhier de Vereenfging tot Verbetering van het Paardenras in het land van Heusden en Aitena. Besloten werd o.m. hetdekgeld te bepalen als 't vorige jaar, een onderzoek in te stellen naar het aantal drachtige merriën bij de verschillende wijzen van dekken verkregen. Daarna werd Ehrenberg gemonsterd. Alle aanwezigen vonden de hengst in uitstekende conditie. Op 1 Jan. kan de heer G. de Noy zijn veertigjarig jubilé vieren als voorzanger in de Ned. Herv. kerk alhier. We hopen dat deze dag voor den jubilaris welke nu reeds meer dan 70 jaren telt en nog steeds trouw en opgewekt die taak vervult, niet geheel onopgemerkt zal voorbijgaan. Aalst. De bakkers in deze gemeente hebben een concurrent gekregen, welke het brood in eens 3 cent heeft verlaagd. De andere bakkers moeten natuurlijk hier aan ook voldoen willen ze hunne klanten behouden, en is moeder de huisvrouw hier mee ook zeer ingenomen. Doeveren. Door onvoorziene om standigheden zal de Eerw. heer G. Lan- Jr. niet op 2 maar op 9 Januari e.k. als hier zijn intrede houden, en zal in zijn ambt bevestigd worden door den Weleerw. heer ds. Ruisch van Dugteren, predikant te Hoek van Holland. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Raamsdonk, gehouden op 27 December. De voorzitter verzoekt den secretaris de notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen. Na voorlezing worden deze on veranderd goedgekeurd. Verder werd het navolgende behandeld: Van Ged. Staten ingekomen schrijven, houdende goedkeuring af- en overschrijving begrooting. Door Burg. en Weth. is bij den Gem. Ont. kasopneming gedaan en gebleken dat de registers en boeken in orde waren bij gehouden en het kasgeld zijnde f 9192,16 aanwezig was. Besloten wordt de oude openbare school zoo te veranderen, dat het als lokaal kan gebruikt worden, welke kosten niet meer als f 150 zullen bedragen. Het gebouw zal dan met toestemming van Burg. en Weth. aan alle personen en verebnigingen kunnen worden verhuurd. Ontwerp besluit tot wijziging der gemeen- tebegrooting wordt goedgekeurd. Tot lid in de plaatselijke schoolcommis sie wordt herbenoemd de heer C. A. V. v. Laarhoven. Tot lid van het burg. armbestuur, in plaats voor den heer S. J. Lankhuijzen, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, wordt benoemd de heer A. Zijl mansKonings. Tot leden der commissie van fabricage worden herbenoemd de heeren G. H. Si- monis en J. I'. Dorrenboom en benoemd de heer Timmermans. Tot leden der lichtcommissie worden de aftredende leden de heeren J. P. Dorren- boom, D. Timmermans en P. A. v. Dongen herkozen. Nu komt aan de orde benoeming van een gemeentegeneesheer. Sollicitanten zijn de heeren Dr. J. F. H. Hoyng en Dr. A. P. Quirijns. De heer Timmermans vraagt of in deze van Burg. en Wethouders ook een voorstel komt. Burg. en Weth. hebben gemeend geen voorstel te moeten doen. De heer Timmermans zegt dat zulks hem spijt en zich nu verplicht te achten hier over even het woord te vragen. Op het convocatiebiljet komen voor 2 heeren die hebben gesolliciteerd. Beide hee ren hebben om velerlei redenen recht naar deze vacant gekomen plaats te solliciteeren. Beiden zullen zich deze betrekking waardig toonen en beiden hebben moreel evenveel recht op deze betrekking, daarom wil spre ker hier eenige wegen noemen, welke nogal veel worden gevolgd. Het eerste, op plaatsen met eene gemengde bevolking toegepast, acht spreker eene zeer billijke maatregel. Deze maatregel is n.l. zoo: Voor den aan vang van het jaar mogen de armlastigen een keus doen tusschen de dokters. Het salaris wordt dan naar het aantal patiënten geregeld. Verder zou men de regeling ook zoo kunnen maken dat de dokters om het andere jaar de praktijk waarnemen. Geloot zou dan kunnen worden wie het eerst de practijk moet uitoefenen. Spreker zegt van meening te zijn, dat nu er 2 sollicitanten zijn, die beiden even veel recht hebben, in overweging te moeten geven. De heer Simonis is van oordeel dat spoedig aan de zaak eene oplossing kan worden gegeven, n.l. door te laten stem men of men voor één of voor twee genees- heeren is. Dan is de zaak ineens uitgemaakt. De heer Timmermans zegt dat dit spreekt als een politiemuts, doch zegt zich ver plicht te hebben gevoeld op de moreele billijkheid van zijn voorstel te wijz:n. De heer Si onis kan zich volkomen vereenigen met B. en W. die waarschijnlijk ook de moeielijkheid van de verdeeling der practijk hebben ingezien. Spreker althans zou niet weten hoe de verdeeling geregeld zou moeten worden. De heer Zij)mans kan zich met het ge sprokene van den heer Timmermans goed vereenigen. Dat Burg. en Weth. geen voor stel in deze gewichtige zaak doen, kan hij hen niet kwalijk nemen. De heer van Dongen zegt, als me voor verdeeling bang is, men het dan om 't ander jaar kan doen. De heer Simons zegt alles genoegzaam te hebben overwogen. De heer van Dongen wijst op Zevenbergen waar 3 dokters zijn en waar de practijk ook om het andere jaar door een anderen dokter wordt uitgeoefend. De heer mr. Heere merkt op, dat het telkens veranderen van geneesheer door de dokters zelf wordt afgekeurd. De heer Timmermans wijst er op, dat toch zoo veel particulieren ook dan dezen en dan weer dien dokter moeten nemen. Spreker wijst er nogmaals op dat dan de armlastigen een keuze kunnen doen. Dat is rationeel. De heer Simonis zegt dat 2 dokters voor hem een bezwaar blijven. De heer Timmermans zet nogmaals met klem de billijkheid van 2 dokters uiteen, waarna tot stemming werd overgegaan. Op voorstel van den heer mr. Heere wordt gestemd met één persoon en dan naar keuze en zij die twee dokters wenschen, schrijven 2 namen. De uitslag was: Hoyng 6, Quirijns en Hoyng 5 stemmen, zoodat de heer dr. Hoyng tot gemeente-geneesheer is gekozen. In zake verhuring oud Postkantoor. Besloten wordt het benedengebouw voor f 300 per jaar plus 4 pCt. rente van het te verbouwen bedrag wat niet hooger dan f 1100 mag zijn en 2 pCt. van aflossing te verhuren. Wenscht de huurder de klok voor eigen rekening te onderhouden dan blijft die in het gohouw, zoo niet dan wordt die weg genomen en later geplaatst waar dat noodig mocht blijken. Vaststelling suppl. kohier hoofd, omslag, wordt in geheime zitting behandeld. PREDIkBEVRTEÜ, 1 en 2 Januari. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) 1 nm. 5.30 2 nm. 5.30 5 nm. 6 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, 2 vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, 2 vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk 1 geen dienst 2 vm. 9.30 leesk. nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerk, 2 vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Montijn. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. Hermanides. ds. Dierkens. Geref. kerk 2 vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) 2 vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. 't Zand. Chr. Geref. kerk 2 vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk 1 vm. 9.30 u., 2 vra. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Bakker van Apeldoorn. Geref. kerk, geen opgaaf. Hedikhuizen, geen opgaaf. 10 u. N.z. nm. 2 u. ds. Panne bakker. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, 1 en 2 vm 9.30 u. ds. G. Th. Smits. u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, 1 nm. 2 u., 2 vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Meischke. Geref. kerk, 1 vm. 9.30 en 2 vm. 9,30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Geref. kerk 1 vm. 9,30, 2 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk 1 vm. 9,30 en 2 vm. 9.30 en nm. 2 u. lezing. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. u. ds. J. C. S. Locher. Gobius du Sart. OgflP* H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en t|jdig in te zenden. tlHrkthcrtphtffi. Heusden1 vm. 10 u. 2 vm. lOennm. 6u. ds.Ruijsch v. Dugteren. Geref. kerk 2 vm. 9,30 nm. 5.30 Werkendam, 2 vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburggeen opgaaf. Aalst1 vm. 9.30 en 2 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds Luteijn. Andel, 1 en 2 vm. 9.30 ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, 2 vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonïénbroek, 1 en 2 vm. 9,30 u. ds. Besoijen, 1 vm. 10, 2 vm 10 en nm. 2 u. Brakel, 2 vm. 9.30 ds. Dekker Capelle, 2 vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Doeveren, 2 nm. 2 u. ds. v. Stein Callenfels Drunen1 en 2 vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, 2 nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Dussen, 1 en 2 vm. 9.30 u. ds. P. V. van Stein van Callenfels Geref. kerk. 2 vm. 9 en nm. 2 u. ds. Rennes Eethen, 1 en 2 vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, 1 vm. 9,30 ds Dekker 2 vm. 9.30 leeskerk, nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk 1 vm. 9.30 2 vm. en nm. ds. Vonk. Genderen, 1 vm. 9.30 2 vm. 9.30 nm. 2 u. ds. Koolhaas. Giessen2 nm. 2 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, geen opgaaf. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwen1 en 2 vm. 9.30 u. ds. Klomp. Geref. kerk 1 vm. 9.30, 2 vm. 9.30 en nm. 2, u. de heer A. Oost. Nederhemert1 Z.z. vm. 10 u., 2 Z.z. vm. Nieuwendijk, 1 vm. 9.30, 2 vm. 9.30 en nm. Raamsdonk, (dorp) 1 vm. 9.30 2 nm. 2 Rijswijk, 2 vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. SÏeeuwijk, 1 geen dienst en 2 vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, 1 vm. 9.30, 2 vm. 9.30 en nm. 2u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, 1 vm. 9.30 u. 2 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, 1 vm. 9.30, 2 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, 1 en 2 vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waalwijk, geen opgaaf. Waardhuizen, Geref. kerk, 2 nm. ds. Both. Waspik, 1 vm. 9.30 en nm. 2 u., 2 vm. 9.30 Well, geen opgaaf. Welseind, Geref. kerk, 1 vm. 10 u. ds. Da- velaar en nm. 2 u. leeskerk, 2 vm. 10 u. ds. Davelaar. Woudrichem, 2 vm. 9,30 u. ds. J. W. F. Wijk c.a1 vm. 9.30 en 2 vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. LAND VAN ALTLNA. 29 Dee. Aardappelen. Vroege f -.o f Blauwe f 2.0') a J 2.40; Zeeuwen, f 2.40 a f 2 9'1, Jammen f k f Hooi \e quad, f 20.00 k f 24.— ie quad, (voorde per») t .8 0 i 21,00 Klaverhooi f 20.— i ƒ25.— Wit ttroo f a f Geel dito J 10 00 k f 12.—. Vette kalveren tot et. per half kilo.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1909 | | pagina 2