Piiili Pillen, een flinke kar op veeren, Ph. VAN HELVOIRT, Heeren Me- en Lieedeumagazijn, INENTING Bericht van Inzet. Draineerbuizen UVERSGHOENEN wè „Caiee" is teste liet Schoenwerk afgeslagen. In tijden van epidemie. Het gebruik der Pink Pillen. Te Koop HET ONROEREND GOED aan de fabriek van J. WESSELING, Vuchterstraat 3638, "fS-33 O S O H. Gummi en Waterproof king van chef van den generalen staf worden aangeboden. Thans wordt geme'd, dat wèl het garnizoen infanterie uit Gouda naar Harderwijk zal worden overgeplaatst, doch dat de infanterie door vestingar tillerie zal worden vervangen. Gouda blijft dus als garnizoensplaats gehand haafd. De minister van marine heeft, zoo meldt men aan de N. R. Ct., afwijzend beschikt op het verzoek van een jongen te Haarlem, die voor eenige jaren tucht schoolstraf onderging, in die school en ook later goed oppaste, doch die, wegens het vermelden van de ondergane tucht- schoolstraf op het aangevraagde bewijs van goed gedrag niet tot een dienst verbintenis bij de marine toegelaten was en toen de tusschenkomst van den minister had ingeroepen. De afwijzing van het verzoek wordt niet gemotiveerd. Een liefhebber van statistieken heeft, zoo meldt de L. K., uitgerekend, dat het gezamenlijk gewicht der kaarten, verzamelkaarten en registers benoodigd voor de plaats gehad hebbende volks telling bedraagt 126,230 kilogram. Hier bij was Nederland geschat op 51', inil- lioen inwoners en is bijgerekend 7S mil- lioen kaarten voor tijdelijk ergens ver blijvende personen, die twee kaarten hebben ingevuld. Dit vrachtje zou dus in 13 waggons van ieder ongeveer 10,000 kilogram vervoerd kunnen worden. De politie te Nijmegen heeft Zater dagavond in de kazerne der koloniale reserve te Nijmegen aangehouden J. H., die voornemens was bij dat korps dienst te nemen. Vrijdag had hij voor den landbouwer T. te Wyler, bij wien hij knecht was, per aangespannen kar een partij boek weit naar Kleef gebracht. In plaats van de kar en het paard naar Wij Ier terug te brengen, was hij ermee naar Nijmegen gegaan, waar hij het paard voor f 50 aan een paarden- slager had verkocht. Paschen valt dit jaar op 27 Maart, wat zeer vroeg is. Maar in 1913 valt dit feest nog vroeger, nl. op 23 Maart, den vroegsten datum waarop het kan vallen. Zij, die over drie jaar Paschen beleven, zullen dit feest nimmer zoo vroeg meer zien aanbreken. Want slechts om de twee eeuwen kan dit voorkomen. Te Amsterdam is een behoeftig huis gezin vermeerderd met de geboorte van een drieling. De ouders hebben hun kindertjes de namen Juliana, Wilhelmi- na en Hendrik gegeven. Naar het huis van bewaring te 's-Gra- venhage is overgebracht een persoon, die zich in den laatsten tijd herhaal delijk aan verduistering heeft schuldig gemaakt. Door jongens, die hij op straat aansprak, liet hij bij verschillende rij wielhandelaren rijwielen huren, welke fietsen daarna door hem werden te gelde gemaakt. Niet minder dan negen rijwie len, welke op deze wijze door hem waren verduisterd, zijn reeds door de politie opgespoord. De aangehoudene heeft be kend. De gemeenteraadsverkiezing verleden jaar in Achtkarspeleu gehouden, heeft onder sommige stroomingen der rech terzijde kwaad bloed gezet, wat nog altijd nawerkt. Dit blijkt het best uit het feit, dat het hoofd der Christelijke school te Surhuisterveensterheide verlof heeft gekregen om een revolver te mo gen dragen. Een deftig gekleed, ongeveer 30 jarig heer, wilde te Amsterdam door verdrin king een eind aan zijn leven maken. Hij wandelde het Vondelspark in en sprong plotseling in deD vijver, dicht bij den ingang. Hij werd echter spoedig gered en in de woning van den opzichter gebracht. Nadat hij weer op orde was gekomen ging hij weg en sprong voor de tweede maal te water, ook nu was hij spoedig weer op het droge. Een arts verleende hulp en er werden maatre gelen genomen, dat hij niet voor de derde maal zijn plan zou volvoeren. De heer verkeerde in zeer overspannen toestand. Men schrijft uit Enschede: Met het oog op de verkorting van den arbeidsdag in Duitschland van 11 op 10 uur is er door de arbeiders in de textielfabrieken een algemeene actie op touw gezet om 10 pet. loonsverhoo- ging te verkrijgen. De Duitscbe tex tielbond heeft besloten, die actie te doen beginnen op de fabriek Eilermarck te Glanerbrugge, even over de grens. Als een gevolg daarvan hebben 130 Duitsche werklieden op Eilermarck, werkzaam in verschillende afdeeliugen, met 14 dagen het werk opgezegd. Door deze opzegging zal de fabriek onmoge lijk kunnen doorwerken. De directie de heeren B. W. en H. ter Kuile, heeft dan ook de overigen van de ongeveer 760 arbeiders, welke op genoemde fa briek arbeiden, het werk met 14 dagen opgezegd, zoodat op 22 Januari de fa briek zal worden stop gezet. De directie heeft den arbeiders me degedeeld, dat wanneer de permanente commissie uit de arbeiders de directie om een onderhoud verzoekt, ook, mits zij het vraagt, de heer Sparrenberg, voorzitter van den Duitschen Teitiel- bond, daarbij tegenwoordig kan zijn. Men meldt uit Arnhem In de zaak der gearresteerde dieven bende onder de bewoners dei woon wagens valt nog het volgende te mel den De bende bestaat uit drie mannon, waaronder vermoedelijk Belgische deser teurs en drie vrouwen. Zij roofden wat zij konden in de plaatsen, waar zij door trokken. Twee der vrouwen hebben nog een gevangenisstraf van elk vijf maan den tegoed. In de wagens werd gevon den ongeveer f 1000 aan Fransch, Duitsch en HoÜandsch geld, gouden ringen met en zonder steener, broches, armbanden, revolvers, een geweer en ammunitie. Gebleken is, dat een gedeelte der gouden sieraden gestolen is bij de juweliers firma Manikus alhier. Het onderzoek in Rotterdam, Breda, Gorkum en den Haag heeft aangetoond, dat niets van diefstallen daar ter plaatse afkomstig was. De photo's der aangehoudenen zijn in verband met het onderzoek naar Brussel gezonden. Bij den landbouwer Drenthei te Haait, gem. Aalten, heeft een zeug /erleden week 28 biggen ter wereld gebracht. Te Ravenstein, een stadje van onge veer duizend zielen, is in het geëindigde jaar geen enkel huwelijk voltrokken. Uit Sittard meldt men, dat daar Maandagavond een demonstratie werd gehouden, nadat het algemeen bekend was geworden, dat de 21-jarige inspec teur van politie OfFermans in zijn ambt was geschorst en Sittard verlaten had. Een jongeling, met uniformpet op, gelijkend op den geschorsten inspecteur, had men met zware touwen geboeid en werd onder gejubel van groot en klein van het stadhuis naar het station gebracht. In de Dominale mijn te Kerkrade geraakte gisteren de ongehuwde mijn werker O. onder afvallend gesteente en werd onmiddellijk gedood. Gisteren is de ooievaar op zijn nest op de buitenplaats Ten Donck te Bol nes teruggekomen. Het beest is zeker in de war. In de laatste dagen zijn bij de politie te Rotterdam een aantal in circulatie zijnde valsche muntstukken gedepo neerd, als dubbeltjes, kwartjes, halve guldens en rijksdaalders. Een landbouwer onder Colijnsplaat had een ouden hond, dien hij aan iemand uit Wolphaartsdijk gaf om hem af te maken. Die persoon schonk hem echter aan een derde en vandaar wist het dier te ontsnappen. Het duurde niet lang, of de hond vertoonde zich aan het Wolphaartsdijksche veer, nu eens springende in een roeiboot, dan weer in het water, doch als het ware bewust van zijn onmacht om den over kant te bereiken, keerde hij weer naar den wal terug. Nogmaals beproefde het dier den overtocht, toen een voorbij varend schipper het midden in den stroom met den dood zag worstelen. Hij pikte hem op; doch tot bittere teleurstelling voor den viervoeter werd hij aan den Zuid Bevelandscben wal aan land gezet Het trouwe beest gaf echter den moed niet op, want een paar dagen geleden verscheen hij bij zijn ouden baas, waar hij nu rustig in zijn hok ligt. De land bouwer is besloten hem nu maar tot zijn dood bij zich te houden. Men meldt uit Rotterdam: Zondagmorgen is in een hotel te Brussel gearresteerd de 27-jarige kaas- kooper W. de J., aan de Kipstraat te Rotterdam wonende, die daar in gezel schap werd aangetroffen van de 17-jarige L. B., welke op 25 November 1.1. ont voerd werd uit het Moederhuis van bet Leger des Ileils aan de Oost-Maas laan te Rotterdam. De uitlevering van beiden zal worden aangevraagd. Men meldt uit Dinxperlo: Meermalen maakten we melding van de aanvallen waaraan de Pruisische grensbeambten en gendarmen bij onze grenzen op Duitsch gebied blootstonden. Door een toeval is een der belhamels, zekere K. uit Suderwick, gisterenavond gegrepen. Hij was in de duisternis bezig voorbijgangers met het werpen van steeneD en knuppels te bemoeilijken, doch merkte niet dat hij twee gendarmen, welke juist passeerden, had getroffen. Dezen namen hem direct gevangen en brachten hem zwaar geboeid naar Bocholt over. Onder het opschrift: „Vermist inde mist", schrijft de N. H. Crt.: Op een der Haarlemsche grachten was het Vrijdagavond een opschudding van belang, en daar was waarachtig ook wel reden voor, want handenwrin gend en jankend stond er een vrouwtje snotterend-snikkend van aaudoening, en met de luidruchtigheid van een eenigszins alcoholiseh verdriet, te jam meren aan den waterkant. Een man was bezig te dreggen, een roeibootje voer aan uit het mistig donker, en ernstig en in spanning stond er een heele menigte te turen in het water, donkerzwart in den alles omvattenden mist. „Hier was 't, 'k hoorde het duidelijk!" snikte het vrouwmensch, en daarop verhaalde ze aan den breeden politie dienaar, die op het tumult komt aan gewandeld, dat d'r man, men wien ze een slokkie had genomen in de kroeg daarginds in den mist van d'r af was geraakt, dat ze een plons gehoord had, en dat ie in de gracht was ge tuimeld De agent haalt 'n dreg, kijkt ernstig, helpt mee, en in de stilte van den mist bij het ernstige turen van die menschenmenigte, die al maar aangroeit is het onophoudelijk geweeklaag van de lichtelijk aangeschoten vrouw 't eenige wat men hoort De mannen dreggen, dreggen in het zwartbobbelende water, al maar door, vergeefs En steeds maar groeit de menigte: uit alle kroegen in de buurt, uit de koffiehuizen een eindje verder, uit de winkeltjes Uit een van de kleine café'tjes komt een heele klomp, en een zware stem, ietwat dubbeltongig, breekt de angstige stilte opeens met de dronkemansvraag Wat doene ze daar met z'n allen aan den waterkant, achter dien smeris?" Ineens 'n gil, 'n geschreeuw van het vrouwmensch, dat treurt om d'r man En ze dringt door 't volk heen, en ze vliegt den kerel, die daar sprak om den hals, tot groote verbazing van een ieder: Allemachtige Janus, bé jij 't? Waar kom-ie vandaan? We stane na je te dreggen Tableau. De diender kijkt sip en verdwijnt in den mist. De belangstelling voor het donkere grachtwater slinkt als bij tooverslag. En gearmd verdwijnt ook 't voor beeldige paar in de kleine kroeg waar Janus nét uit kwam, om z'n blijde „red ding" met nog 'n borreltje te vieren! Een werkman kwam Zaterdagnamid dag, met zijn weekloon in zijn zak, in een tapperij in het Groenedalstraatje te 's-Gravenhage. Twee mannen, P. J. S. en S. L. B., oude bekende der justitie, bemerkende, dat de man goed bij kas was, begonnen hem te tracteeren, tot dat hij half beschonken was. Daarna gingen ze met hem kroeg in kroeg uit en lokten hem zoo mee naar het Haag- sche Bosch. De avond begon al te vallen, toen ze aan de Koekamp kwamen. Ze wier pen hem daar over de ijzerdraadver sperring op het grasperk, en terwijl B. zijn zakken doorzocht, ontrukte S. hem horloge met ketting. Voorbijgangers, die getuigen waren van de berooving, waarschuwden een politie-agent, die er in slaagde B. te arresteeren. Naar liet commissariaat aan de Nieuwe Haven gebracht, ontkende B. echter ten stelligste den man te hebben wil len berooven. Hij beweerde, dat de ander ruzie had gemaakt en hem een slag in het gezicht had gegeven. Een worsteling was ontstaan, waarbij B.'s jas was gescheurd, doch aan berooviug had hij noch zijn kameraad gedacht S., die gevlucht was, werd Zondag morgen aangehouden. Ook hij ontkende aanvankelijk, doch viel ten slotte door de mand en vertelde, dat hij denzelfden avond met het horloge naar een ver dacht huis aan het Huygenspark was gegaan, waar hij het had achtergelaten. Het horloge werd daar inderdaad door de politie gevonden en in beslag ge nomen. Beide verdachten zijn Maandag ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. Het „Hbld." vertelt een en ander van de speelgelegenheden in de hoofd stad, die daar niet minder welig tieren dan in de residentie en het blad weet dat er nu en dan ook woeste tooneelen voorvallen. Maar in een der speelhuizen, dat op den Singel, heerscht steeds voor beeldige orde. De houder van dat huis weet schrijft het „Hbld." er de orde onder te houden. Wat wonder! Eenige jaren geleden stond deze meneer nog als veemarbeider zolderschuiten te lossen, om 's avonds voor de schouwburgen als opkooper van kaartjes zijn verdiensten aan te vullen. Daar trok zijn zeer stoere figuur de kerel is een zwaargebouwde reus de aandacht van een Belg, die te Amster dam een speelhuis wilde openen. Zoo'n mannetjesputter vond hij een pracht-exemplaav van een uitsmijter voor z'n op te richten affaire. De heeren werden het eens. Het speelhol werd destijds in de Paardenstraat gevestigd, en de veemarbeider-kaartjeskoopman tot portier aangesteld. Hij vond spoedig, dat hij evengoed als zijn baas zoo'n zaakje leiden kon, liet den Belg in den steek, en sindsdien is meneer houder van een speelhuis aan den Singel. Het vetleeren kostuum, waarin vroe ger de baaltjes meel gedragen werden, ie nu door een keurig colbertje vervan gen; het horloge ligt niet meer aan een touwtje vast, maar aan een dikken gou den ketting, zooals het een coupler betaamt. Zooals gezegd, uit angst voor zijn sterke knokkels, heerscht er in zijn zaakje gewoonlijk rust. Meneer zelf staat dadelijk klaar om lastige klanten de deur uit te gooien. Vrijdagmiddag, tusschen twaalf en halfdrie heeft de 19-jarige bakkersknecht P. v. d. M., wonende te Menaldum, de 32-jarige Anna Andringa, te Beetgum, vermoord. Toen de moeder, voor wie de vermoorde den kost moest winnen en wier eenig kind zij nog was, van een bezoek thuis kwam, vond zij haar dochter met afgesneden hals in het portaal liggen. De moordenaar heeft bekend en is reeds naar het huis van bewaring te Leeuwarden overgebracht. Omtrent dezen moord meldt de L. Ct. o.m., dat de misdadiger hoogst on verschillig moet zijn. Bij confrontatie zoowel als bij zijn verhoor moet hij daarvan de ondubbelzinnige bewijzen hebben geleverd en toen hij in het rijtuig stapte, dat hem naar Leeuwar den zou vervoeren lachte hij. Algemeen is men in het dorp van gevoelen, dat hij het meisje oneerlijke voorstellen heeft gedaan, dat deze met beslistheid werden afgewezen en dat toen door hem het feit werd gepleegd. Hij die in tijden van epidemie ge bruik maakt van de Pink Pillen, is alsof hij ingeënt ware. De Pink Pillen vermeerderen in aan zienlijke hoeveelheid het aantal der roode bloedbolletjes, geven aan het bloed de verweerkrachten die aan da gelijks herhaalde aanvallen van het kwaad doen weerstand bieden. Een gunstig terrein is noodig voor de ontwikkeling van de schadelijke eigenschappen der mikrobenWat is zulk een gunstig terrein Een orga nisme verzwakt door eene ziekte. Somwijlen zijn ongunstige weersom standigheden voldoende om den mensch neer te drukken en de b.:smettings- kracht der mikroben te vergrooten. Prijs fl.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Burgerlijke SSttsnd. Heusden, van 4 tot 11 Jan. Geboren: Marinus Johannes, z. v. Ad. J. Boeren en M. v. Ooijen. Rijswijk, over de maand Dec. Getrouwd: T. v. Tilborg en J. M. de Joode; A. v. d. Berg en T. Kant. Geboren: Sijke, d. v. C. v. Wijngaar den en Z. Rochat. Overleden: Geertrui van Tilborg Vertrokken naar Sleeuwijk, N. Kosters Woudrichem, A. Kant en gezin; Gies sen, E. Daim; Gorinchem, A. Smits; Hardinxveld, M. en P. C. v. Gammeren. kerknieuws. Raainsdonk. Wegens ontslagaan vrage van den heer S. Lankhuizen is door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier, met algemeene stemmen tot secreta- res-penningm. gekozen de heer A. J. Lank- huijzen, tevens kerkvoogd bij dit college. Hoe veren. Na 's morgens door ds. Ruijsch van Dugteren van Hoek van Hol land bevestigd te zijn, naar aanleiding van Lukas 12 48, deed Zondagmiddag onze nieuwe leeraar de Weleerw. heer ds. G. Lans zijn intrede. Z.Eerw. had tot tekst gekozen Psalm 398. Het kerkgebouw was met een groote schare belangstellenden ge vuld. Dussen. De verpachting van stoelen en banken in de Hervormde Kerk alhier, heeft f 3 minder opgebracht dan verleden jaar. Rotterdamsche eierenraling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 18062 stuks. Hoendereieren van f 4,50f 5,95 per 100 stuks. Waterhoogte Maastricht (brug). 10 Jan. 0.78 M. boven 0. Marktberichte». 11 0.87 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 8 Jan. 2.39 M. 2.30 M. -f- N.A.P. 9 2.32 2.14 10 2.22 11 2.20 2.05 210 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 10 Jan. 2.84 M. boven 0. 11 2.74 A d verte» tlë». voor elk aannemelijk bod: met afneembare kap. Zoo goed als nieuw. Te bevragen bij P. NOOTEN DE BONT, Heusden. te Almkerk, van D. VAN DER STELT te Sleeuwijkden 8 Januari 1910 in het open baar geveild, staat in bod op 1 fiOO. De AESIjAC* blijft bepaald op Za terdag 15 Januari IfHO, 's avonds uur, bij M. VAN DEN HEUVEL te Nieuwendijk. Notaris VAN DER KAADEN. 114. HEB Mans halve zooien met hakken f 1.10 Vrouwen id. id. ,,0.90 Kinderwerk naar grootte. Water of Jachtlaarzen lever ik één maand op proef. Verder alle besteld werk tegen verminderde prijzen. Alles netjes en sterk. Aanbevelend, Heusden. ALLE SOORTEN te koop, te BOLS WARD. HOFLEVERANCIER, LEVERT MET SUCCES Model Rodley, met Buffelhoornknoopen. - PRIJS f 18.- Prima afwerking en stoffen. Ingekomen van Andel, A. Crielaard Veen, B. de Fijter. Op de graanmarkt besteedde men voor: ritterve f 10a 10,75 roode dito 9.50 a 9 75 vitte dito f 8 50 a 9. inl. rogge f 7.- a 7.1». buitenl dito f 7 10 a 7.25 gerst f 4.85 ia.-, haver f 3.75 a 3.85. dsóvessboonen f 9.10 a 9.25 blauwe erwt n f a mais. 75 pond, f 6. a 6.15 aliet per keet Boter 65 a 70 et. per ka'f kilo Eieren f 1.25 a 1.40 per 26. Kippen f 0.40 a 0.75 per stuk. ROTTERDAM, 1011 Jan. Op de veemarkt varen heden aangevoerd 1014 vette runderen, 1479 magere dito, 421 vette en grcLtkalteren, 242 nuchtere kalveren, 850 schapen of lammeren, 835 varkens, 117 biggen. Be prijzen varen als volgt: runderen le bcalitsit 70. Ie bo bi cent, kalveren le ho. 120, 2e he. 90 »t. tehapen le ho. 56. ie he. 32 ct. vette varkens 53 a 50 et. licht soort - a SO ct. per kilo. Nuchtere fokkalv-ren f 14.-- a 24.idem voor de slacht f 8.a 12 00 Biggen f 1.20 a 1 40 per wek Op de botermarkt w rden aangevoerd 53/8 en 24/16 ton fn 194 stukken van een half li o. Prijs \e hcali teit f 61 2c kw f 58, ie ho. f 56. Per half kilo 771/2 a 821/2 cent. Zeeutosche eieren f 5 60 a 5.80, Overmaassche dito f 5 80 a 6. per 100. ROTTERDAM, 10 Jan. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f - a - per 100 kilo f 1. a 8 nienw f a Rogge f 7.7.50 per heet Gerst f aChevalier f a -. Haver f 6 - a 7 per 100 kilo, Bruine boonen f 10 - a 14 75, witte f a Erwten f 10 a 15 25 W ERKENBAbl. De zetting der boter is deze week op de markt 6a ets., in de winkels dut 70 eti. pet half kilo. Ei ren f i.l' de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 68 ct. per half kilo en die der eieren f 1.30 de 26 stuks. BESOOIJEN11 Jan. De prijs der Boter was heden f 1.23 1.23 per Kilo. Aangevoerd £0 K.G. Eieren f 1.1 S de 26 stuks. GORINCHEM, 10 Jan. Op de veemarkt waren aan gevoerd 153 runderen, 4 nuchtere halveren. 22 vette varkens. 100 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kal/koeien f 230 280, kalfvaarzen f 170 a 230 gulste vaarzen f a melkkceien f 160 a 230, twee-en een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f - - a - - pinken f agraskalveren f --anuchtere f 6 a 14, schapen f a lammeren f a biggen f 6 a 14 per stuk. Vette varkens 25 a 26 cent per half kilo. Regenjassen,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3