Rolschaatsen A. van Dijk Nz„ Openbare Kennisgeving. Zetter-Drukksr. Vreeseljjs; Ongeluk op eese Baggermachine. Bij tlit Nummer behoort een Bijvoegsel. Vergadering, op Woensdag 19 Januari, Ontworpen Leggers der W aterleidingen, wordt stilgehouden om binnenlandsche onlusten te voorkomen. Voor den krijgsraad te Kazan werd ü.oderdag na een drieweeksche behan- 'eling het proces geëindigd ter zake v .11 misbruiken, die bij de intendance waren gepleegd. Tien beklaagden, waar onder 2 oversten en 8 andere officieren, werden uit den dienst ontzet, met ver lies van rechten, rang en ordeteekenen. Z'j werden tevens veroordeeld tot plaat sing in een afdeeling tot correctie van arrestanten. Bovendien zal van de ver oordeelden langs gerechtelijken weg een som van 170,000 Roebels ingevorderd worden, die het land ten goede zullen komen. Pliiafuelllk Heusden, 15 Jan. Blijkens eene verspreide circulaire, zal Maandag 17 Januari, des avonds ten 8 uur in „Concordia" eene algemeene vergadering worden gehouden door de vereeniging „Flo ralia". Had de vereeniging bij hare vestiging eenigen steun van het Nut, thans moet zij op eigen be nen voortleven. Gezien de ontwakende lust bij de jeugd, om zich op het kweeken van planten toe te leggen, zou het te bejammeren zijn, als Floralia niet kon blijven voortbestaan, bij gebrek aan geldelijken steun. Wij steunen gaarne de goede zaak en helpen ieder mede uitnoodigen om in deze medewerking te verleenen. Heusden had steeds geld veil voor hulp behoevenden. Nu is ook het jonge comité nog hulpbehoevend. Veel wordt er niet ge vraagd. Als ieder zich b.v. voor één gulden per jaar verbindt (die over meer kan be schikken mag wat meer geven) dan blijft Floralia bestaan. Reeds een dertigtal per sonen traden toe. Die verhinderd is, kan ook zijn kaartje inzenden, met opgaaf hoe veel hij of zij wenscht bij te dragen. In tegenstelling met de provinciën Groningen en Friesland, alwaar men be ducht is, dat de slappe winter het ongedierte op het land sterk zal doen vermenigvuldi gen en nu ook het vangen van mollen sterk tegengaat, gaat men alhier in den omtrek nog steeds voort met die dieren te ver schalken. Een mollenvanger beweerde (het zal wel wat overdreven zijn) dat hij met zijn jon gen in eene week tijds 800 stuks had ge dood, die elk 10 cent per stuk opbrachten. Zeker een aardig wintertje; doch hoe groot zal de schade later voor den landbouwer zijn? Donderdagavond gaf de Heusdensche Harmonie, directeur de heer Spiero, een concert in het hotel Concordia alhier. Reeds bij het binnenkomen maakte de zaal op de bezoekers een prettigen indruk. Ruim verlicht en artistiek gedecoreerd was het eigenlijk jammer, dat een te groot gedeelte door het tooneel moest worden ingenomen, zoodat het publiek eene com pacte massa vormde. De president, de heer A. M. de Roon, heette allen hartelijk welkom en vestigde de aandacht op het eerste nummer van het programma getiteld „Souvenir Heus den", een marsch gecomponeerd door den directeur en welwillend opgedragen aan den beschermheer der vereeniging, den heer A. H. G. de Jong Verhagen. Doze marsch kenschetste niet alleen wat de heer Spiero op muzikaal gebied vermag, maar toonde tevens onder welk een uitste kende leiding de Heusdensche Harmonie staat. Van de 9 muzikale nummers mogen nog inzonderheid genoemd worden L'ama- bile, ouverture; La reconnaissance, fantasie; Le retour des vainqueurs, pas-redoublé en Homme contre hom me, dat eerst na kerst mis ingestudeerd was en op verlangen 2 maal uitgevoerd werd. Onze totaalindruk geeft weer, dat de Harmonie in goede handen is en dat de leden hun best doen. Een woord van hulde komt allen toe, ook den heer Jiskoot uit Veen, die geheel belangeloos een pistonbla zer wegens ziekte verving. Na de pauze kregen we een kluchtspel met zang, ge naamd Roode Sander, waarbij niet minder dan 7 personen optraden. Allen kweten zich uitstekend van hun rol, in het bizonder Trine en Carlo. Het programma was afgewisseld door komische voordrachten, die zeer in den smaak vielen. Niet weinig heeft daartoe bijgedragen onze vroegere stadgenoot Kamermans. Nog meer dan vroeger behaalt hij steeds met - zijn kwinkslagen een uitbundig succes. Jammer, dat nog altijd bij de uitspraak zoo tegen onze schoone taal gezondigd wordt. Vooral vreemde woorden worden dikwijls geradbraakt. Zou daar voortaan bij eene slotrepetitie niet eens ernstig op gelet kunnen worden? Ten slotte dankte de heer Luit de aan wezigen voor hunne belangstelling en sprak den wensch uit voor het langdurig bestaan en den bloei der Heusdensche Harmonie. Van heinde en verre was het publiek op gekomen, zoodat de zaal stampvol was. Nauwelijks is het voornemen bekend dat een alhier bestaande dansclub voor dames en heeren zich zal gaan oefenen in het rijden op rolschaatsen of de heer Van Dijk. die steeds op de hoogte van zijn tijd is, heeft ze al in verscheidenheid voorradig. We zien in gedachte beoefenaars zich reeds over de trottoirs bewegen, die door de ge- heele stad keurig gelegd zijn, om dan later op de grintwegen de tocht voort te zetten. Raamsdonk. Men meldt ons: Heden is er met het bouwen eener electri- .-ehe schoenfabriek, voor rekening van de eo n J. v. d. Westen en Zonen een aan- gemaakt. Deze onderneming zal op •ar gebied de eerste in N.-B. zijn, welke door de steeds meer op den voorgrond tre dende electrische kracht gedreven zal wor den. Volgens ingekomen bericht zijn de meeste le klasse machines reeds aangekocht, zoodat verwacht wordt dat de fabriek reeds a.s. zomer in werking zal treden. Wij wen- schen de ondernemers het meeste succes, wat hun wel gewaarborgd wordt door noo- dige vakkennis en energie, getuige de steeds grootere uitbreiding hunner zaken, en de zeer vele behaalde prijzen op vakgebied. Op Donderdag 20 Jan. des nam. van 58 uur, zal de heer Muntendam van Hilversum, alhier voor de schooljeugd een voorstelling geven van een 150 tal Indische lichtbeelden. Wij vertrouwen dat de kleinen een vroolijken. leerzamen avond zullen door brengen, die hun nog lang aan den kinder vriend van Hilversum zal herinneren. RaardwUk. Een uitslaande brand vernielde het huis van Mej. Wed. A. van Heesbeen, bevattende drie woningen, waar van twee bewoond door H. van Gelder en J. de Kolster. In den beginne vreesde men, dat de naastliggende schoenfabriek van den heer J. Oomens in gevaar zou komen, doch dank zij de krachtige werking der water leiding, wist men zijn huis te behouden, niet zonder hem natuurlijk heel wat water schade te bezorgen. Van den inboedel van H. van Gelder is nog al wat gered kunnen worden. De oorzaak van den brand, die boven is ontstaan, is onbekend. De brand weer, die spoedig ter plaatse was, komt een woord van lof toe voor haar krachtig optreden. ZaltSi ommel Dat de paardjes voor onzen omnibus zoo langzamerhand den weg naar de stad geleerd hebben, bleek Dinsdag toen zy in vollen ren, zonder bestuurder of geleider, stadwaarts holden! De onge duldige beestjes, voor 't station wachtende, bekommerden zich nóch om de reizigers, nóch om de brievenpost, die stadwaarts gebracht moest worden; doch zeker ver langend naar den warmen stal, togen ze in draf stadwaarts. Door de activiteit van den heer Stavast, die per telefoon waar schuwde, werden de vurige rossen aan de Bossche Poort opgevangen en daardoor zeer zeker ongelukken voorkomen. Een volgende omnibus bracht post en passagiers stad waarts. Eooil-op-Zaild. Maandagnacht om streeks één uur deed de onbezoldigde rijks veldwachter E. van de Wiel een kranige vangst. Hij bekeurde J. v. W., geweer-, J. W., bak- en J. A. v. R., wilddrager en nam geweer, lichtbak en wild in beslag. Natuurlijk kregen de stroopers proces-ver- bi tal. De volkstelling heeft doen zien, dat we hier een belijder van den Islam, een Mahomedaan, in ons midden hebben. Hij heeft zijn ouden familienaam afgelegd en zijn nieuw verkregen naam ook volgens officieele opgave aangenomen. Wtfk. De heer W. J. Woittiez heeft zijne benoeming als onderwijzer aan de openbare lagere school alhier aangenomen en hoopt op 1 Februari a.s. in functie te treden. Bij den landbouwer J. de W. alhier is een geval van miltvuur geconstateerd. De stier waarbij deze ziekte voorkwam is gestorven en verbrand. Het schijnt dat in de toekomst al hier niet zooveel uienzaad zal worden uit gezaaid als in het vorige jaar, de hande laren in dit artikel klagen zeer over den geringen omzet. Daarentegen zullen waar schijnlijk tegen dezen hoogen prijs (men spreekt van f 13) vele bieten worden ge contracteerd. Dinsdag hebben zich de jongelieden voor de Nationale Militie aangemeld. Het getal was niet zoo groot als vorige jaren. Er waren er slechts 17. Door dokter Smitz uit Veen, zijn in het gezin van Corn Vos drie gevallen van roodvonk geconstateerd. Door notabellen ader Ned. Herv. kerk is in hare vergadering van 7 Jan. tot kerk voogd benoemd (vacature J. Beuman) de heer J. G. v. d. Beek, welke die benoeming heeft aangenomen. Oiesseil- Heden hield de zangver- een. „Utile Dulcie" haar 5e jaarvergadering. Wegens familieomstandigheden van den Directeur werd die avond niet feestelijk gevierd. Nadat door sec. en pen. rekening en verantwoording was gedaan ging men over tot de gewone stemming. Herkozen werden de heeren J. van Her wij nen, Dir.-pres., H. A. Kant, vice-pres., J. 't Hooft, penningm., gekozen werden de heer N. Roza, sec., G. Westerlaken, vice-sec., J. de Lorm Jz., vice- penningm. Ween. Blijkens het door B. en W. uit het register van den teller opgemaakt voor- loopig bevolkingscijfer dezer gemeente, be draagt dit 484 m. en 465 v., totaal 949 inwoners. ltommelerwaard- De laatste dagen was in deze streek veel vraag naar 1^ jarige paarden. Voor de beste soorten werden goede prijzen geboden, variëerende van f 230 tot f 280. Gameren. J. B. had het ongeluk in zijn woning van een trapje af te stappen juist in een pot met kokend water. Hij brandde zich zoo deerlijk, dat geneeskun dige hulp niet uit kon blijven. De bakkers hebben het brood met 2 cent op de 2 kilo verlaagd en gebracht op 22 cent per 4 pond. Deze week werd hier weer een par tijtje aardappelen afgeleverd voor rekening van den heer Kunst te Tuil, groot 400 H.L., prijs f 2,20 per H.L. Voor de kiesvereeniging Nederl. en Oranje alhier, hoopt 19 dezer 's avonds halt 7 in de Geref. kerk de heer Smeenk uit Arnhem een politieke lezing te houden. RosSUUl. De lezing over paardenfok kerij van den heer Van der Wal in het Union-hotel alhier was gisteravond druk bezocht, zoowel door personen uit deze als uit omliggende gemeenten. Spreker begon met den toestand te schet sen van voor ongeveer 1880, toen paarden, voor onze remonte niet goedgekeurd, wer den uitgevoerd naar Duitschland om na daar getoiletteerd te zijn, wel goed voor de remonte hier weer terug te komen. Van dien tijd af is de fokkerij meer oordeel kundig gedreven met het gevolg dat voor de remonte thans drie vierde der benoodig- de paarden in ons eigen land worden aan geworven. Stamboeken en keuringen heb ben hierin krachtig meegewerkt. Men is de paarden beter gaan verzorgen, vooral in hun jeugd; toch zoekt men ze hier nog niet zooals in ngeland. Het Anglo-Normandische ras beveelt hij niet aan, als te laat volwassen en om zijn slecht humeur. De Hakney's zijn wel mak, maar te klein voor ons land. Zij hebben slechts twee gangen: stappen en draven; galoppeeren kunnen zijn niet. De Belgen zijn wel goede trekdieren, doch geen rij- of rijtuigpaarden. Het gewenschte ras voor onze fokkers zijn de gekruiste Oldenburgers, die zijn vroeg volwassen, gemakkelijk in den omgang en geschikt voor alle diensten. Hun reputatie was zelfs tot Italië doorge drongen, waar iten sprak van „Le cheval de Buren", de streek waar dit ras algemeen is. Na de pauze kwam de bouw van het paard aan de orde. Wie een goed paard heeft, moet dat aanhouden als fokdier. „Een goede fokmerrie is goud waard" zegt de Arabier. De eischen, die men aan een goed paard stellen moet, werden achtereenvolgens na gegaan en de gebreken besproken. Tot beter slagen in zijn pogen ter verbetering van het ras waarschuwde spreker vooral tegen te veel diensten, die men soms een hengst voorlegt. Veen. Aan het telefoonkantoor alhier werden in het afgeloopen jaar behandeld 657 telegrammen, waarvan 381 werden verzonden en 276 werden ontvangen. Ten behoeve van de Rijkspostspaar bank werden aan het hulpkantoor alhier gedaan 177 inlagen tot een bedrag van f 12363,20 terwijl 72 terugbetalingen plaats hadden. PREDIK IIEERTEN, 16 Januari. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. G. J. v. d. Pol, 's avonds Na betrachting. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 ds. Da velaar. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Montijn. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. 't Zand. (Polderlokaal.) nm. 2 u. ds. Mon tijn uit Almkerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. H. Avondm. en nm. 2 u. ds. Rennes, dankzeg. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. u. ds. Van Asch, dankzegging. Gamerenvm. 9,30 H. Avondm. en nm. 6.30 u. Nabetrachting, ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Vonk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf. Hedikhuizen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Pannebakker. V. Meischke. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rijswijk, nm. 9.30 u. ds. J. B. Benders Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. en nm. 2 u. leeskerk. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en in le zenden. Rur$erlf{ke Stand. Woudrichem, van 7 tot 13 Jan. Geboren: Teunis, z. v. Arie Ver- woerdt en Johanna Maria van Dijk. Overleden: Celeke van Dalen, 67 j., echtg. van IJ. van Straten, eerder wed. van D. Maas. Andel, van 16 tot 31 Dec. Ondertrouwd: Christoffel Pellikaan, 32 j. en Elisabeth Duister, 22 j. Getrouwd: J. Karreman, 20 j. en M. den Dekker, 21 j. Geboren: Govert Jan, z. v. A. van Stigt en P. van Haaften; Cornelia, d. v. P. van Rijswijk en J. Loef; Gerrit, z. v. H. van Andel en G. van Herwij nen; Gerardus Antouie, z. v. C. C. Ster renburg en H. Bogaart. Overleden: J. P. J. Soiits, 6/j., wed. v. B. van der Vliet; H. de Boef, 57 j., echtg. P. van Andel; A. van Giesen, 68 j echtg. v. M. Schouten. Dussen, van 7 tot 13 Jan. Ondertrouwd: A. A. van der Pluijm, 31 j. en A. van Gerven, 25 j. Getrouwd: Gerardus Simon Verhoe ven, 37 j. en Clasina Maria Buijs, 24 j. Geboren: Maria Johanna Kant. IW ark t berichten. Waalwijk. 14 Jan. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoe'en van f 180 tot f 260, Kalfvaarzen van f 130 tot f 210, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 65 stuks. Prijzen f 8, tot f 13.—. Prijs der boter van f 1,27 tot f 1,39 per kilo. Aangevoerd 450 kilo. Waterhoogte Maastricht (brug) 13 Jan. 1.22 M. boven 0. 14 1.13 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Jan. 2.20 M. 1.96 M. - N.A.P. 12 2.26 1.93 13 2.20 1.84 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 13 Jau. 2.60 M. boven 0. 14 2.82 Advertentie». Mijn hartel(jken <lauk aan de velen, die mij van hunne deelneming heb ben doen blijken bij het verlies van mijn onvergetelijken Echtgenoot. Wed. J. BOUMAN Jz.— Uithoven. Wijk (N.-Br.), 12 Januari 1910. Hiermede betuig ik mijnen liartelfj- ken dank voor de deelneming onder vonden bij het overlijden van mijnen ge liefden echtgenoot, den Heer H. van Kooten. Wed. H. VAN KOOTEN. Dussen, 12 Januari 1910. in verschillende kwaliteit bij Roterniarkt, UEIISDEÜ. Het Departement Hens- den der Maatschappij tot „Nut van 't Algemeen" en de Af deeling Hensden van „Volksonder wijs", noodigen bij deze belangstellenden uit tot het bijwonen eener des avonds om 8 uur, op „CONCORDI.V' te Heusden, alwaar de Heer A. M. BORREN, Voorzitter der Vereeniging voor M. U. L. O. zal spreken: DE BESTUREN. Voor direct gevraagd een goed halfwas ZETTER, tevens Trappersdrukker, gewoon zelfstandig te werken. Brieven, met verlangd salaris en inform, aan de Stoomdrukkerij van Bern. G. Jansen te 's-Bosch. TER-VISIE-LIGGING van voorloo- pig vastgestelde LEGGERS van Waterschapswaterleidingen. HET DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „de Binnenpolder van Doe veren^, Gelet op art. 12, 2e lid, in verband met art. 13, van het Reglement op de water leidingen in de provincie Noordbrabant, 1906 (Provinciaal blad no. 29); brengt hiermede ter openbare kennis, dat de door hetzelve op den 23 October 1909, den 21 December 1909, door het zelve voorloopig zijn vastgesteld en gedu rende dertig dagen, van den IV Januari IfHO tot en met den 15 Februari 1910, ten kantore van den Secretaris van bovengenoemd Waterschap, voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Binnen voormelden termijn kunnen be langhebbenden tegen die leggers schriftelijk bezwaren inbrengen bij Heeren Gedepu teerde Staten. Afgekondigd en aangeplakt te Doeveren en te Drongelen, den 13 Januari 1910. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, De Voorzitter, (get.) D. VOS. j-: Werkman bewusteloos weggedragen. :-: Hoe de KLOOSTERBALSK! een wonder verrichtte. Toen wij van het geval vernamen, zijn wij onmiddellijk naar Valthermond gegaan om persooniijk onze inlichtingen in te winnen. Wij zijn daardoor in staat onze lezers volkomen nauwkeurig in te lichten. De arbeider Adolf Dijk te Valther mond (Dr.), wien het hier bovenge noemde ongeval overkomen was, troffen wij niet thuis toen wij hem een bezoek brachten. De zoon van dien heer, die ons zeer vriendelijk ontving, was echter zoo beleefd ons volkomen in te lichten. Deze zeide ons: „Op 12 April j.l. was mijn vader werkzaam op eene baggermachine. Hij moest de Jacobsladder in orde maken en terwijl hij met den machinist boven op de machine bezig was den ketting om de katrol te leggen, raakten zijne vingers beklemd tusschen de katrol en den ketting. De linkerhand was heele- maal gekneusd, de vellen hingen er bij en de pijnen waren zoo hevig, dat hij bewusteloos neerviel. Toen hij zoo thuis werd gebracht dachten wij niet anders dan dat hij zijne vingers zou moeten missen en daardoor zijn werkzaamheden niet meer zou kunnen verrichten. Een kennis gaf ons den raad onverwijld den den KLOOSTER BALSEM, Klooster Sancta Paulo, aan te wenden en ik liep direct naar den winkelier M. Tien te Valthermond om een potje KLOOSTER BALSEM te halen. Er werd toen een verband met KLOOSTERBALSEM om de hand heengelegd, hetgeen de pijnen verzachtte. Wij hebben 5 dagen lang versche ver banden met KLOOSTERBALSEM er op om de hand heengelegd en toen was deze volkomen genezen. Allen, die de vingers van mijn vader gezien hebben, staan verbaasd dat de KLOOSTERBAL SEM zulk een geneeskrachtige werking heeft. Namens onze geheele familie dank ik U en wij zullen den KLOOSTER- BALSESaLaanbevelen waar wij kunnen." De Kloosterbalsem, welke alle won den geneest en de pijn onmiddellijk verzacht, mag in geen enkele huishou ding ontbreken, teneinde bij de zoo dikwijls voorkomende kleinere en groo tere ongelukken steeds onmiddellijk bij de hand te zijn. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1.20 en van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus! Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers en de bekende Depóthouders. {Zie vervolg bijvoegsel). Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Aalburg, geen dienst. Aalst, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Luteijn. Andel, vm. 9.30 ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniènbroek, 19 Jan. vm. 9,30 u. ds. Her- manides. Besoijen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Brakel, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Hunnink uit Well. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans, Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoflf. Drongelen, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. P. V. van Stein van Callenfels. Eethen, vm. 9.30 u. H. Avondm., nm 1.30 Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Kool haas. Giessen, nm. 2 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 1.30. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Trillaard Nederhemert, Z.z. vm. 10, N.z. nm. 2 u. ds. Nieuwendijk, geen opgaaf. Pouderoijen, vm 9.30 en nm 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 2.u. ds. J. C. Raamsdonkveervm. 9.30 u. ds. J. C. van Meischke. Sprangvm. 9.30, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waalwijk, geen opgaaf. Waardhuizen, Geref. kerk, geen opgaaf. Waspik, vm. 10 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, vm. 10 u. ds. Ten Bokkel Hunnink. Welseind, Geref. kerk, vm. 10 ds. Davelaar Wijk e.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Vertrokken naar Rijswijk, Aaltje Crie- laard; naar Wijk, Alida Kuijpers. Ingekomen van Heusden, J. van der Vlies en gezin; van Werkendam, C. Redert; van Utrecht, A. den Dekker; van Amsterdam, J. Eveleens. Vertrokken naar Fhal Mher, (België) Hendrika van den Bosch. Ingekomen van Meeuwen, C. M. van Bommel; van Raamsdonk, P. Winter- mans; van Amsterdam, G. M. Rennes en echtgBarend Zetter en Helena Vos; van Almkerk, Hendrik Teuling en gezin; van Tilburg, Leonarda van Steijn; van De Werken en Sleeuwijk, Geertruij Sclieffer. HEUSDEN16 Jan Op de graanmarkt besteedt men voor: Tance 4.87 a f 9.80, Rogge j 6.30 a f 6.00, Gent f - af Haver f 4.50 a f 3.'1 Kool- zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA. 1Jan. Aardappelen. Vroege f f -. Blauwe f 2 4 a J .60; Zeeuwen f 2 60 a f 3 00, Jammen f if.. Hooi 1« qual. f 21.00 i J 24.-- Ie qua/ (voor de pers)t 20. fi a >1 0" Klaver hooi f *9.- 24.- Wit i/roo f —if Geel dito J 100 a f 12 Vette kalveren tot el. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 38 a V ets zwaardere 46 a 50 et Boter f 1.2 I a 1.40 per K.G Ei-ren j 1.i f 1 30 per 26. ALMKERK. De zetting der bohr is deze week op de markt f 0 62l/a in de. winkels dus f fl.67'/jper h. kilo Eieren f 1. per 6 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.45. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwef 7.75 af 8,50 HaverfS,S~>a/'b,15Garst/-tT0 a t 4.80 per R.L.\ Boter f 0.60 a f "JV/t per half K.G. lieren f 1.2 a f 1.40 per 26 stuks Biggen f 6,0'' a 9.Ml, Konijnen f 0.00 a f 0.00, Kippen f 0 f .00 per stuk over de Inrichting eener school voor M. U. L. O. te Heusden. De Secretaris, (get.) H. H. VERHOEVEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2