onrustbarende afmetingen aan. Er is aanzienlijke schade aangericht te Choisy- le Roi. Aan den rechteroever heeft het water Boulogne a/d. Seine bereikt. Kaden op de rivier uitkomende zijn overstroomd. Daar het water rond het Palais de Bourbon steeds stijgende is, brengen de bedienden der Kamer op hun rug ver scheidene afgevaardigden weg. Volgens een in de wandelgangen loo 'nend gerucht is de dijk van Genne- villiers bezweken, waardoor de vlakte bij Lyon overstroomd is. Het verkeer der trams langs de Saóne is in de omstreken der stad onderbroken. Donderdagmorgen om half acht stroomde het water met stortvloeden uit het station van de Métropolitain •ij het Invaliden-plein. Een vleugel van het Orsay-paleis zou 9 c.M. verzakt zQn. Alle straten tusschen de Orsay-kade en den Boulevard St. Germain staan thans onder water. Het water heeft het gebouw van het Duitsche gezantschap bereikt en de kelders van het ministerie van buiten- i-mdsche zaken ondergezet. De kap over het emplacement van den Orleans-spoorweg is ingestort tegen over de Git-le-coeur-straat. Te Ivry staat het station geheel onder. De Seine dreigt zelfs midden in de stad, bij het Louvre-museum, bij het Kamergebouw en bij de Ohamps-Elysees I miten haar oevers te treden en stads gedeelten daar te overstroomen. Bijna alle liukerkaden zijn wegens verzakking en groot gevaar voor alle erkeer afgesloten. De tvrijfel aan de ievigheid van vele huizen is groot. De >v jken Javel en Bercy staan steeds dieper onder water. Militaire reddingdiensten werken haastig onder leiding van hooge officieren. Bij een tocht door verschillende stads gedeelten krijgt men den indruk alsof Parijs door een onbestrijdbaren, ongrijp- baren, onmenschelijken vijand belegerd, ingesloten, benard en ondermijnd wordt. Een ontzettend groot getal menschen zijn uit de omstreken van Parijs naar de stad gevlucht en worden aldaar onder dak gebracht. De regeering heeft reeds een groote som beschikbaar gesteld voor de noodlijdenden, terwijl allerwege in schrijvingen worden geopend om zoo spoedig mogelijk hulp en bijstand te kunnen verleenen. In het geheele Noorden en Noord westen van Spanje woeden stormen. De rivieren wassen, eenige treden reeds buiten de oevers en veroorzaken veel schade. Te Coruna is een stoomlogger ver gaan, waarbij elf man verdronken. Te Bilbao zijn na vele moeilijke po gingen zeventien menschen, die half dood waren van koude en honger, ge red van een Spaansch stoomschip, dat schipbreuk leed. Ook het noorden van Engeland is door zware sneeuwstormen geteisterd, welke vooral in Noord Yorkshire en Zuid Durban groote schade hebben aangericht. De landwegen zijn onbe gaanbaar; in sommige districten ligt de sneeuw twaalf voet hoog. De scheeps werven aan de Tee liggen stil omdat er niet gewerkt kan worden. Op de kust en in het Kanaal stond een zware zee, welke de visschersvloot noodzaakte veilige havens op te zoeken. Tal van schepen zijn vergaan, vele zijn in ont redderden toestand te Falmouth aange komen. Van het Nederlandsche stoom schip „Teutonia", met een lading kolen op reis van Cardiff naar Genua, zijn twee der opvarenden verdronken. jn het Noorden van Schotland was het Donderdag zeer koud. In West Linton en in de streek tusschen Pee bles en Midlothian wees de thermo meter twaalf graden Fahrenheit onder nul. In het Loch Fyne ligt het ijs vier duim dik. Te Buckie was de melk in de kannen der vensters bevroren. Zij verkochten ze bij het gewicht. De Servische prins George, de vroe gere Kroonprins, is gisteren vertrokken naar het provinciestadje, dat hem ten verblijf is aangewezen. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 29 Jan. Bij Kon. besluit is de heer P. L. Honcoop, met ingang van 8 Febr., herbenoemd als burgemeester dezer gemeente. Met den waterstand gaat het visschen zeer bezwaarlijk. Toch wist Maandag P. Broers nog een snoek te verschalken die 13 pond woog. Werkendam. 2 Februari a.s. hoopt het gezelschap van W. Hart te Gorin- chem, in de Nutszaal een tooneelvoorstelling te geven. Opgevoerd zal worden „De Greep". Almkerk. In de gemeenteraads vergadering waren afwezig de wethouder B. Snoek en de leden H. Donker, J. J. van der Kaaden en P. Walraven. De Voorz. opende na 't gebed de verga dering, memoreert daarna in korte woorden 'tafgeloopen jaar en spreekt zijn beste wen- schen uit voor 1910. Naar aanleiding der gelezen notulen maakt de heer Verschoor de opmerking dat er iets in ontbreekt en wel een besluit, genomen inzake de wijze van besteding voor 't lijken- vervoer per lijkkoets, hij w il er in opgenomen zien, dat de bewuste aanbesteding voortaan vroeger zal plaats hebber, ten einde eerst het advies van den Raad te kunnen inwinnen of tot gunning dan wel tot herbesteding zal worden overgegaan. Verder komen in behandeling eenige in gekomen stukken Het verzoek der Chr. Jongelings-vereen. „Ebenhaëzer" om in 't begin van Febr. haar jaarfeest in de school aan de Voorsteeg te mogen houden, wordt ingewilligd. De Secr. leest het procesverbaal der kas- opneming bij den gemeente-ontvanger, welke als gewoonlijk in orde werd bevonden. Aan 't verzoek van W. de Vries om af schrijving van hoofdei, omslag zal worden voldaan. Van de telefoniste, mej. de wed. P. Ka- zander, werd een schrij ven voorgelezen waarin zij verzoekt om verhooging van salaris, op grond, dat de telefonist te Nieuwendijk per jaar f100 meer salaris heeft. B. en W. hebben inlichtingen gevraagd over wat gedurende 't laatste kwartaal 1909 ten kantore te Almkerk en te Nieuwendiik behandeld is geworden, waaruit blijkt dat gedurende dat tijdsverloop te Almkerk 73 en te Nieuwendijk 389 telefoongesprekken werden gevoerd. Door wethouder Den Dekker werd gewezen op 't verschil in administratieven arbeid voor 't kantoor te Nieu wendij k en te Almkerk. Een en ander in aanmerking genomen werd op dit verzoek afwijzend beschikt. De leden der commissie tot wering van schoolverzuim werden algemeene stemmen herkozen. (Een biljet blanco). Het aanvullingskohier hondenbelasting en schoolgelden werd onveranderd vastge steld. Hiermede was de agenda afgewerkt. De Voorz. sloot de openbare veagadering waarna men overging in geheime zitting. De heer B. Snoek, president der spaar bank „Almkerk" heeft als zoodanig bedankt; in zïjne plaats is nu gekozen de heer A. Snoek te Nieuwendijk, commissaris der spaarbank, en tot commissaris de heer A. Z. Snoek. Aalburg. Door dr. Oerlemans is in het gezin van D. van Wijk een geval van roodvonk geconstateerd. De zangvereeniging „Harmonie" is voornemens op Zaterdag 5 Februari hare jaarlijksche uitvoering te geven. De alom gevierde karakter-humoristen Mol en Ka merman hebben hierbij hun medewerking toegezegd. Wij twijfelen dan ook niet, of „Harmonie" zal, evenals vorige jaren, het publiek een genotvollen avond verschaffen. Amlel. Donderdagavond gaf „Cres cendo" (gemengde zangvereeniging), hare aangekondigde uitvoering, voor een vrij talrijk opgekomen publiek. Zoowel de zang nummers als voordrachten, vielen zeer in den smaak, en getuigden van ernstige studie. De voordrachten waren best ingestudeerd en liepen flink van stapel. Een paar zang nummers hadden beter kunnen zijn, maar er werd veel gevergd, en we twijfelen niet of het publiek was tevreden. Wewenschen „Crescendo" een lang bestaan toe, en hopen nog meermalen van een dergelijke uitvoering te profiteeren. Haard wijk, De heer J. A. J. van Heijst, secretaris der gemeente, is bij Kon. besluit herbenoemd als burgemeester dezer gemeente. Cappele. J.l. Woensdag hield de alhier gevestigde landbouwvereeniging Ca- pelle—Vrijhoeven-Cappel en Sprang een vergadering. Tegenwoordig waren vijf en dertig leden. Na opening der vergadering met een woord van welkom, werden de notulen der vorige door den Secretaris- Penningmeester gelezen en door de verga dering goedgekeurd, waarna de Voorzitter aan de orde stelde punt 1 der agenda „Aanschaffen veevoeder". Een flinke partij kunstmest werd besteld, alsmede van punt 2, „aanschaffen hulpmestoffen" maakten de leden gretig gebruik. Adsnu kwam aan de orde no 3, „bespreking aankoop kunstmest strooier", werd besloten eerst nadere inlich tingen omtrent de te zaaien hoeveelheid in te winnen, alvorens tot aankoop over te gaan. Daarna werd besloten tot aankoop van een fokstier. Een commissie bestaande uit de heeren M. J. Rijken Az., J. van der Hoeven Bz. en Jac. Rijken werd benoemd om in Friesland een exemplaar voor reke ning dezer vereeniging aan te koopen. Niets meer op de agenda staande en geen der leden nog iets aan de vergadering in 't belang van den landbouw mede te deelen hebbende, sloot de Voorzitter met een woord van dankzegging de vergadering. Ook hield de stoomzuivelfabriek „de Toekomst" haar algemeene vergadering. De Voorzitter opende met een welkomsgroet de vergadering, waarna hij aan de orde stelt punt 1 van het oproepingsbiljet: „No tulen vorige vergadering." Na het lezen werden ze zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Daarna werden nog besprekingen gehouden inzake aansluiting „Boter-contróle- station". Tenslotte sloot de Voorzitter, onder opwekking aan de leden om melk te leve ren aan de fabriek, met een woord van dank voor de opkomst der leden de ver gadering. Nog steeds schijnen baldadige handen in deze gemeente, treurig genoeg, werk te verrichten; in den loop dezer week zijn enkele straatlantaarns totaal vernield. Moch ten de booswichten toch eens in handen der politie raken. Dinsdagavond j.l. had in 't café van den heer L. F. van Dongen alhier, de door de meisjeszangvereeniging „het Rozenknop je" aangekondigde uitvoering plaats. Het slechte weder in aanmerking genomen was de zaal goed bezet. De verschillende zang nummers werden op uitnemende wijze ten gehoore gebracht. Een woord van lof mag dan ook den heer A. van Beek, directeur der zangvereeniging, niet onthouden worden, hij toch is het, die de kinderen reeds zoo ver heeft gebracht, dat ze onze verwach ting verre overtroffen. Laat voortaan en van den directeur en van de meisjes zanger essen de leus zijn ga zoo voort op den ingeslagen weg. Oameren. De Uiterwaarden onder deze gemeente zijn deze week onder ge- loopen, zoodat de werzaamheden op de steenfabrieken welke den laatsten tijd slapjes waren, nu geheel stil liggen. Geertruidenberg. Bij Kon.besl. is met ingang van 1 Maart e.k., benoemd tot directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier, de heer G. Bos, thans in gelijke betrekking te Yerseke. Raa nisdonk. Verleden Zaterdag en Zondagavond gaf de tooneelvereeniging het Koninklijke Gilde St. Bavo ten huize van Mej. de Wed. Boons haar gewone voor- jaarsche uitvoering, die beide avonden uit stekend slaagde. Te ongeveer 6 uur opende de heer J. N. van Dongen, regisseur der vereeniging, met een kort doch krachtig woord van welkom den avond, waarna no. 1 van het program ma, een vierstemmig lied, genaamd „Ge lukkig Duizendmaal" op zeer verdienstelijke wijze werd voorgedragen. Het groote en boeiende drama „De Giftmenger" werd evenzoo uitstekend gespeeld, vooral de rollen van Randhorst, Henri, Bart Halm, Gerard en Verstrijen waren aan goede krachten toevertrouwd. De spelers waren rolvast en wij moeten erkennen, dat hun spel is voor uitgegaan wat betreft houding, manieren en natuurlijke uitspraak. Doch ook den vervuilers der kleinere rollen komt een pluimpje toe. Na de pauze werden nog de komische „Kaatje van Sprundel" en „wit kiel Staatsspoor" alsmede de ernstige dra- dramatische drankbestrijders voordracht „Te Laat" op flinke wijze gezegd. Tot slot kwam „Peerke Wip" op de planken, gevolgd door zijn geit. Men begrijpt, dat het koddige gezicht den lachlust wel wist op te wekken. Wie het meeste succes had, de speler of zijn sik, durven wij echter niet te beslissen. Nadat de heer Van Dongen het talrijk pu bliek in welsprekende woorden had bedankt voor hun flinke opkomst en onverdeelde aandacht, verliet men ook nu weder de plaats, waar men een genoeglijken avond had doorgebracht. Wij wenschen het Ko ninklijke Gilde een lang leven toe. Rossum. Voor een eventueel op te richten conservefabriek alhier is door den heer H. van den Oever een uitnoodiging gericht aan belangstellenden, die genegen zijn tot dat doel groenten te telen, als: erwtjes, boontjes, wortelen, enz. leen. Ter besparing van hooi, wordt hier door vele boeren, niet als bij- maar als hoofd voeder bieten en pulp toegediend. Waspik. Door den Nederlandschen Bond van Stationchefs der S. S., werd in hunne vergadering, gehouden den 23 Janu ari j.l. te Utrecht, tot bestuurslid gekozen, de heer P. J. Smith, stationchef alhier. Woensdag 2 Februari a.s. zal door do Harmonie en Liedertafel der vereeniging V. en V. alhier, met medewerking der tooneel vereeniging „Entre Nous" eene uitvoering gegeven worden. We hebben dus wéér een gezelligen avond in het verschiet. Wouclriclicm. In 't Woudri- chemsch vischwater onder deze gemeente zijn gedurende het afgeloopen jaar gevangen 168 zalmen en 1002 stuks elffen. w Uk. Met ingang van 2 Febr. is de heer R. J. van Doveren herbenoemd als burgemeester van Wijk, Veen en Aalburg. Gedurende 12 jaren heeff hij zich door een rechtvaardig, humaan bewind en onpartij digheid de achting zijner gemeentenaren verworven, die zich in zijne herbenoeming verheugen. Moge 't hem nog lang gegeven zijn, met onverdroten toewijding de belan gen der dorpen te behartigen. De nieuwbenoemde gemeente-ont vanger de heer de Roon, heeft als "zoodanig in de vergadering van den raad op 27 Ja nuari j.l. afgelegd de eeden, voorgeschreven in art. 108 der Gemeentewet, en heeft hier mede zijne betrekking aanvaard. De eierendiefstal op de aanlegplaats alhier, als ede het opmaken van proces verbaal daarvan, waarvan in een vorig nummer sprake was, is beslist eene onwaar heid. Het eenige geval is, dat enkele kin deren door het spelen een zestal hebben stukgedrukt. 2 u. ds. P. 't Zand. (Polderlokaal.) geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf. Hedikhuizen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Pannebakker. van Meischke. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. Visch. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tii<lig in te zenden. PREDIKBEURTEM, 30 Januari. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Montijn. Geref. kerk de heer Jansen, cand. te Kampen. Geref. kerk vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Both. 2 Febr. nm. 6.30 u. ds. P. de Looze van Waarden. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2u. ds. A. Brummelkamp. Itimifisland. Bij Koninklijk besluit van 26 Januari is, met ingang van 16 Maart 1910 be noemd tot burgemeester der gemeente Amsterdam, jhr. mr. A. Roëll, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Arnhem. Jhr. Roëll in in 1864 (21 Augustus geboren, dus 45 jaar oud, en belijdt gematigd vrijzinnige beginselen. In Leiden behaalde hij den docters- titel zoowel in de rechtswetenschappen als in de staatswetenschappen (op eene dissertatie over De wetgeving op de huisvesting van de arbeidende klassen) en werd, spoedig nadat hij zijne oplei ding voltooid had, aan de provinciale griffie in Gelderland geplaatst. Daarna was*hij werkzaam bij de provinciale grif fie in Overijsel. Vandaar ging hij (1898) als burge meester naar Leeuwarden, toen baron van Harinxma thoe Slooten zijn ambt voor dat van het burgemeesterschap van 's-Gravenhage verwisselde. Van Leeuwar den vertrok hij, in 1904, naar Arnhem, waar hij baron Sweerts de Landes als burgemeester opvolgde. Uit Leeuwarden zag men hem noode vertrekken. Hij had zich daar doen kennen als een man van groote bekwaamheid en bijzondere werk kracht, en had, niettegenstaande zijn korte verblijf in de hem aanvankelijk vreemde gemeente, veel goeds weten tot stand brengen. Bij zijn intrede te Arnhem legde jhr. Roëll do belofte af, ernaar te zullen streven een onpartijdig leider der raads vergaderingen te zijn met een open oog, en vooral een warm hart, voor de be langen der gemeente en hare ingezete nen, aanzienlijken zoowel als geringen wiens ijverig streven het zou zijn het gezag hoog te houden en zijn plicht te doen, welwillend maar nauwgezet, zon der aanzien des persoons en zonder zich te bekommeren over, of te haken naar een populariteit, die met een ernstige plichtsopvatting in botsing zou kunnen geraken. Die beloften is jhr. Roëll ten volle nagekomen. Arnhem verliest in jhr. Roëll een uitnemende burgemeester, Amsterdam verkrijgt een waardigen opvolger van mr. van Leeuwen. De Minister van Waterstaat heeft het voorstel van de betrokken Nederland sche spoorweg-maatschappijen om de nieuwe reizigerstarieveu met ingang van 1 Jaunari 1911 in te voeren, goedge keurd. Het Leger des Heils verzoekt mede te deelen, dat het bereid is voor iedereen dus ook voor alleen reizende vrouwen en meisjes, schikkingen te maken waar door zij door een Officier van dat Leger in de havenplaatsen van Amerika en andere werelddeelen zullen kunnen wor den ontmoet. Deze Officier zal bereiden in staat bevonden worden bij aankomst voor haar belangen te waken en haar alle geweuschte inlichtingen te ver schaffen. In bijna alle plaatsen van eenigbelang in Noord-Amerika bevinden zich afdee- lingen van het Leger des Heils, tot welke men zich om raad en hulp wenden kan. Het is zeker van belang voor ieder, die dit persoonlijk betreft of wiens bloed verwanten hierbij betrokken zijn, niet op reis te gaan zonder het Leger des Heils te Amsterdam om inlichtingen te hebben verzocht, waarbij dan dient op gemerkt te worden, dat het Leger des Heils in staat is de reis-route geheel te regelen. In de Eikelstraat te Maastricht is Woensdag een vijfjarig meisje verbrand. Een controleur van de volkstelling hoorde het kind huilen in een kamer op de eerste verdieping. Hij snelde naar boven; toen hij de deur had geopend, kwam hem een dikke rook tegen. Op den grond lagen smeulende en brandende dekens en kussens, waartusschen een brandend kindje. Onmiddellijk werd de hulp van een medebewoner ingeroepen en werd het vuur gedoofd, terwijl het arme meisje in dekens gewikkeld naar Calvarienberg werd gebracht. Na hevig lijden is het meisje nog denzelfden dag overleden. In den hoek van de kamer was nog een 2-jarig jongentje aangetroffenhet ventje was reeds bewusteloos; de levens geesten konden echter nog worden op gewekt. De oorzaak van het ongeluk is onbe kend. Men meldt aan De Tijd uit Sittard, dat de heei Offermans inspecteur van politie aldaar, met ingang van 1 Maart zijn eervol ontslag heeft aangevraagd. Het U. Dagbld. meldt Voor enkele dagen werd te Rotter dam een brandkastdiefstal gepleegd, waarbij veel geldswaardige papieren werden ontvreemd. De Rotterdamsche politie meende een dader op het sp )or te zijn, iemand, die reeds herhaaldelijk in hare handen was geweest, maar die nog nimmer een veroordeeling onder ging, omdat steeds het bewijs daarvoor te zwak was. De recherche zette haar onderzoek intusschen voort en vernam dat te Utrecht effecten waren beleend ge worden bij een commissionair, welke stukken vermoedelijk behoorden tot den inventaris van de bewuste brandkast. Misschien kou de inbeslagneming dier papieren een nadere aanwijzing opleve ren. Een inspecteur van de Rotterdam sche recherche kwam naar Utrecht en nam ten kantore van den Utrechtschen kassier 5 pandbrieven Nederl. £!cheeps- Hypotheek in beslag. De effefcten waren daar beleend door een Utrechtsch in gezetene; die persoon werd ^n verhoor genomen en deelde mede cte- papieren te hebben gekregen ten huize van zijn dochter, die in Antwerpen woont, die op haar beurt de effecten weer had gekocht van een man, die in het loge ment van deze juffrouw had gelogeerd. De vader was bij dien verkoop in het logement zelf tegenwoordig geweest en verklaarde den persoon, die de stukken ten verkoop aanbood, dadelijk te kun nen herkennen. De politie-inspecteur was op dat moment niet in het bezit van een photo van den vermoedelijken dader en reisde daarom onmiddellijk naar Rotterdam terug om dit portret te halen, waarmede hij eenige uren later weer te Utrecht kwam. De vader herkende in deze photo terstond den man, die te Antwerpen de effecten aan z'n dochter had verkocht. De verdachte is dus in het bezit geweest van de ge stolen geldswaarden, met welke omstan digheid het onderzoek een heel eind opschoot. De man yerd nu in Antwerpen gezocht, waar hij vermoedelijk thans reeds gearresteerd zal zijn. Ondanks de ijverige nasporingen der politie, is het haar nog niet mogen ge lukken de werkelijke daders te ont dekken van de te Uden den laatsten tijd gepleegde diefstallen. De vorige week werden/bij de eerw. Zusters Ur- sulinen, hammen, spek en worst ge stolen, bij dën molenaar Verbeek een partij waschgoed en Zondagnacht heeft men iubraa| gepleegd in de boterfa- briek en ongeveer 10 kilo boter en eenig geld fgestolen. Daar de boterfa- briek slechts een steenworp van de kazerne der marechaussee verwijderd ligt, is dit ben bewijs van de brutaliteit der dievend Te Sneek is een jonge vrouw over leden onder verschijnselen, die aan cholera asiatica doen denken. Het bac teriologisch instituut te Utrecht zal uitwijzen, of men hier inderdaad met de gevreesde ziekte te doen heeft. Uit verschillende plaatsen van ons land komen nog berichten over den sneeuwstorm. Overal werd men er door verrast, moesten vervoermiddelen den Capelle (Loonschedijk) vm. 9,30 en nm. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Lans, Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. P. V. van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9.30 ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm.2u. ds. Vonk. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Kool haas. Giessen, nm. 2.u. ds J. B. Benders. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwen, geen opgaaf. Nederhemert, Z.z. vm. 10, N.z. nm. 2 u. ds. Nieuwendijk, geen opgaaf. Pouderoijen, nm 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. RaamsdonJcveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. van Meischke. Sprang, vm. 9.30, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waalwijk, geen opgaaf. Waardhuizen, Geref. kerk, geen opgaaf. Waspik, vm. 10 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, vm. 10 u. ds. Ten Bokkel Hunnink. WelseindGeref. kerk, geen dienst. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Trillaard, vm. Avondmaal, nm. Dankzegging. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Luteijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniénbroek, vm. 9,30 u. ds. Hermani- des. Besoijen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Smit van Pouderoijen en nm. 2 u. ds. De Geus, cand. te Bruchem. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ru ijs.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2