Piaili Pillen* door den Hier A. GELUK Openbare Vrijwillige Verkooping. E e li Huis, Een Huis, (ielidontlioiidcrs- kOFtlilUS. Sig&renhaidel, HÖUTVMOOPII Koffieliaiis, Koninklijke Bottsrdamsche Betonijzer Maatschappij Tl YAH rants Co., Firma Soesman, Ja de Kleine Winst II Sopieer-persen in de zaal van dhr. D. SMITS, Het iet onderMei en pefl Want Brandwaarborg Maatschappij, Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. te MEEUWEN. naast de Pastorie - HEUSOEN Kistjes van 25, 50 en 100 stuks. Notaris RIETRA in x* cl i rxx o keuze i. DE KLERK ta Werkendam. dienst staken, werd extra werkvolk aangesteld, om het verkeer zooveel mogelijk te herstellen en kwamen de treinen met meer of minder vertraging aan. Ook worden er eenige ontsporingen gemeld. Zoo ontspoorden van de tram LeeuwardenSt. Jacoba Parochie twee wagens, van de tram Leeuwarden Marsum de locomotief, van de tram VeenwoudenDokkum bleef niets in het spoor, alles kantelde omver in den onderwalvan den goederentrein Sneek- Stavoren zes wagens. Van de tram GoudaBodegraven derailleerde de personenwagen. Na veel moeite kreeg men den wagen weer op de rails. Er worden geen persoonlijke onge vallen gemeld. Eergistermorgen vond men te Har- melen op hun slaapkamer vóór de bedstede liggen de vrouw van P. de Leeuw en half van het bed hangende P. de Leeuw zelf, beiden bijna gestikt door anthracietkolendamp. Aanvankelijk dach men, dat de dood reeds was inge treden, doch na langen tijd werken en geneeskundige inspuitingen, wekte men de levensgeesten weer op, zoodat thans 't gevaar zoo goed als geweken is. De toestand was zoo erg, dat, toen de dienstbode in de kamer kwam, deze ook plotseling bewusteloos neerviel. Op 12 Februari zal te Dordrecht de feestelijke opening van de brug over het Wantij door Prins Hendrik plaats hebben. Z. K. H. komt te 10/40 aan het station aan en rijdt onmiddellijk naar „de Staart". Daarna wordt een boottocht langs de stad gemaakt. Ten Raadhuize zal de Prins met de leden van den Gemeenteraad en enkele auto riteiten aanzitten aan een noenmaal Te half vijf zal de hooge bezoeker die gemeente weer verlaten. Burgerlijke Stand. Woensdagavond is de met brikken van Crunswest naar Londen bestemde Engelsche driemastschoener Renown in het Bokkegat tegen de zandbank „Hin der" gestrand, vol water geloopen en totaal wrak geslagen. De bemanning, 4 Engelschen en een neger, die zich van Woensdagavond 9 uur tot Donder dagochtend 8 uur in de masten had geborgen, werd door de blazerschuit GO 7, schipper G. Tanis Kzn., gered en geland. De onderbeenen van den kapitein en den neger, en de handen van den neger waren zoo goed als be vroren. Groote scharen wilde ganzen, som mige troepen naar schatting wel 300 en meer stuks groot, vlogen Woensdag over de dorpen van het Oldambt in westelijke en zuidwestelijke richting, komende van den kant van den Dol- lard. De dieren schenen zeer vermoeid en verhongerdbij gsheele vluchten lieten zij zich hier en daar vallen, zich tegoed doende aan het gras der weiden en de jonge sprietjes van het winter koren, waarin zij groote schade kunnen aanrichten,. Of de ganzen voorboden zijn van den naderenden winter? De volksmeening in het Oldambt zegt van ja. De Haagsche politie heeft te Rotter dam aangehouden een vroegere winkel juffrouw van het Warenhuis, die ver dacht wordt zich schuldig te hebben ge maakt aan verduistering van minstens een 500-tal voorwerpen vaasjes, beeldjes en dergelijke, welke zij onder haar be heer had in de afdeeling, waarin zij werkzaam was. Zij zou deze voorwerpen, verstopt on der haar kleeding, gedurende eenige maanden, stuksgewijs mee naar huis hebben genomen, waar ze in ontvangst werden genomen door haar stiefmoeder, die het gestolene verkocht, wetende dat de goederen door diefstal verkregen wa ren. Het meisje is in voorloopige hechtenis gesteld ter beschikking van de justitie. De rechtbank te Leeuwarden heeft Woensdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 40-jarigen F. B. en den 44- jarigen D. B., beiden gegageerd Oost- Indisch militair, wonende te Leeuwarden en beschuldigd van afpersing, waarvoor tegen ieder hunner op 15 dezer ver oordeeling is geëischt tot 6 jaar ge vangenisstraf, terwijl tegen hunne bij zitten P. B. en M. S., op grond van heling 2 jaar gevangenisstraf werd gerequireerd. De rechtbank heeft de beide mannen tot 5 jaar en de beide vrouwen resp. tot 2 en 1 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Tijdens den gisterenmorgen heerschen- den sneeuwstorm is de bootwerker van W., die van zijn werk aan de Poorters haven te Rotterdam kwam en de spoorlijn wou oversteken, door een van den-Hoek van Holland komenden goederentrein gegrepen, met het gevolg, dat de man onmiddellijk dood was. Werkendam, van 21 tot 27 Jan. Ondertrouwd: Cornelis Visser, 21 j. en Maaike van Veen, 18 j. Getrouwd: T. C. Damen, 27 j. en J. den Hollander, 24 j. Geboren: Francina, d. v. M. A. van Beukum en H. Ritmeester; Pieter An- tonie, z. v. C. A. Bakkeren en I. D. Bakker; Elizabeth Cornelia, d. v. C. v. d. Heuvel en A. van Oordt; Luwe, z. v. T. Rispens en H. J. Velthuis Kroeze; levenl. kind van het mann. geslacht van M. de Graaff en A. F. Hakkers. Overleden: Bertus Blokland, 2 j. Ingekomen van Dewerken c.a., C. J. Paans en gezin. Dewerken en Sleeuwijk, van 21 tot 27 Jan. Ondertrouwd: Cornelis liijstek, 27 j. en Maria Strang, 24 j.; Johannes Wijnand Slingerland, 38 j. en Maria Korsman, 27 j. Getrouwd: J. Kolff, wedn. v. J. C. v. d. Kooij, 28 j. en S. Schouten, 27j. Geboren: Govert, z. v. M. v. d. Schuit en J. A. Verschoor; Huibert Jacobus, z. v. W. v. Drnnen on J. de Koning. Een sterk vergroote bloeddruppel. Wat aan het bloed zijn roode kleur geeft, is die massa kleine, microscopi sche lichaampjes, „roode bolletjes" ge- heeten. Die roode bolletjes nemen de zuur stof op, dat groote levenselement, dat noodig, onmisbaar is voor het leven van ieder orgaan van ons lichaam. Bij den bloedarmoedige is het aantal dier roode bolletjes belangrijk vermin derd, en de zieke wordt bleek en zwak. Het is de zuurstof, door de roode bolletjes geleverd, die de maag in staat stelt het voedsel te verteren. Verminder de hoeveelheid roode bol letjes en de spijsvertering heeft niet meer plaats. Er is ook verband tusschen het aan tal der roode bloedbolletjes en den ge zondheidstoestand van het zenuwstelsel. De Pink Pillen vermeerderen ontegen zeggelijk het aantal der roode bolletjes en vermeerderen dus de opname der zuurstof. Het is om deze redenen dat zij ou- middelijk de bloedarmoede genezen, het is daarom dat zij kleur en krachten geven, dat zij de maagpijnen en de rheumatische pijnen doen verdwijnen, en dat zij het bewijs geven van een onschatbare waarde bij de behandeling van zenuwstoring( n. Er wordt niets over de Pink Pillen verkondigd dat niet ruimschoots bewe zen wordt door duizende genezingen. Indien gij ziek zijt en geen voldoe ning hebt door de gevolgde behande ling, moet gij het eens beproeven met de Prijs f 1.75 de doos, f9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apo theek te Waalwijk, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. De sleepboot Atlas vertrok Vrijdag middag van Nieuwediep met de redding boot naar een op Texel gestrande tjalk. Proefvelden met Groenten. Over 1908 werden in de provincie Utrecht onderscheidene rijksproefvelden met verschillende groenten aangelegd, deels op zavel-, deels op zandgrond, 't Doel was in den regel te onderzoeken of de gebruikelijke bemesting met beer of stalmest geheel of gedeeltelijk door kunstmeststoffen kan worden vervan gen. Over 't algemeen waren de uit komsten van dien aard, dat ze wel ge schikt zijn om de bij vele tuinders nog bestaande vooroordeelen tegen de kunst meststoffen te overwinnen. Een beknopt overzicht zal den lezer in staat stellen zelf te oordeelen. Tijdens den groei stak het veld sterk af bij de gelijk beteelde der aangren zende tuinderser kon vroeger met het plukken der boonen worden begonnen, de pluk duurde langer en de oogst was aanmerkelijk grooter. De spruitkool op de niet gekalkte helft viel bijna geheel weg door den knol voet. Op de gekólkte helft kwamen pleksgewijs ook „wegval- lers" voor; toch was de toestand hier veel gunstiger. De niet aangetaste plan ten waren buitengewoon groot en zwaar nimmer werden in de omgeving der gelijke spruiten geoogst. De proefnemer was met het resultaat zeer ingenomen, zegt het verslag. Van het kunstmestperceel werden 14 manden boonen geplukt tegen 9 van no. 2. De boonen van perceel 1 waren ook „mooier" en werden om den smaak door de verbruikers zeer geprezen. Ook het stroo onderscheidt zich door meer dere lengte en stevigheid. Het gedeelte met stikstofmest was het best. Tusschen de met- en zonder kalk-perceelen zag men geen verschil, de oogsten daarvan werden niet afzonderlijk gewogen. Het perceel trok zeer de aandacht. Vroege bloemkool en sla op zandgrond te Baarn. 1 Are werd bemest met: 4 K.G. zw. ammoniak, 3 chili, 12 super en 8 patentkali1 Are bovendien met 50 K.G. ongebluschte kalk, en 1 Are met 1000 K.G. stalmest (een zeer zware bemesting No. 3, het stalmestperceel leverde de vroegste en de meeste kroppen sla: totaal 600 kroppen; dan volgde No. 1 met 350 kroppen, terwijl No. 2 achter aan kwam met 250 kroppen. Aan bloemkool bracht perceel 3 voor een waarde van f4No. Ivoor f 10. en No. 2 voor f 9.op. No. 1 dankt deze hooge opbrengst aan de vroege en mooie kooien. In totaal geldelijke opbrengst staat de kunstmest op No. 1 bovenaan. De kalk werkte zoowel bij de sla als op de bloemkool ongunstig. ^ïarklSierfchten. Waalwijk. 27 Jan. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 180 tot f 260, Kalfvaarzen van f 130 tot f 210, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 30 stuks. Prijzen f 7, tot f 12.50. Prijs der boter van f 1,41 tot f 1,53 per kilo. Aangevoerd 420 kilo. Rralingsche Yischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 78 Winterzalm f 2.10 3,p. K.G. 0 Zomerzalmen f 00 Jacobszalnien f 0 Steur f Weudrichemsehe Vischmarkt. Zalm Paling Snoek Witvisch Houting f 0.45 0.35 0.09 a >5 J) f p.p 0.60 0.47 0.20 Yisehmarkt Gorinchem. Geen aanvoer WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 Jan. 5.75 M. boven 0. 28 5.35 Waterhoogte Maastricht (brug). 27 Jan. 3.04 M. boven 0. 28 2 62 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 25 Jan. 2.71 M. 2.63 M. r N.A.P. 26 2.82 2.67 27 2.76 2.64 Ad verten tien. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Genderen. Gepasteuriseerde Roomboter onder Rijkscontrole. De Staat waarborgt de zuiverheid onzer boter. Prijs per 1 Kg. f 1.55, per !/j Kg. f 0.78. lederen werkdag aan de fabriek ver krijgbaar, en te Heusden bij W. v. HEL DEN, Wed. NIEUWKOOP, A. KRAAI en J. VERHEtJ. van BERGEN-0P-Z00M, 0p Donderdag 3 Februari e.k., te 6 uur precies. Groote opkomst aeuensclil. Toegang Ar ij. Onderwerp: De Notaris J. J. VAN DER KAADEN te Almkerk, is voornemens om op Woens dag Febr. 1»i©. bij INZET, en op W oensdag lfi Felir. 191© bij AFSLAG, telkens 's voormiddags elf uur, ten huize van DE KINDEREN SCHOENMAKERS en de WED. J. C. HIJKOOP te Almkerkin het openbaar te veilen en te verkoopen: met ERF- en TUIN te Almkerkin het „Hoekske", groot 3 Aren, 12 Centiaren. met ERF- en TUIN te Almkerkaan den „Verlaatschen Dijk", groot 3 Aren, 50 Centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. Pelsterstraat O 64, Altijd geopend behalve ZOMDAGi, Melkchocolade 6 ct. per kop. Koffie 5 ct. Melk. 5 ct. per glas. Enz., enz. van eene eerste klas fabriek. Uitgebreide sorteering. Voorhanden 15 verschillende merken. AST Voor IEDËREEV vrijen toegang. P, 16II Ui, Wijkschepoort Heusden. aan den Melkdijk en Achterste Hoeven onder LOOVOPZl^D. Notaris DE TOCHT te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heeren TIM MERMANS q.q.a aldaar, in het openbaar verkoopen (op Vastenavond) Viaandag 5 Februari 191©. Een groote partij mooie Timmerspar- ren, Opleggers, Heinsparren en Knuisten, benevens eenige koopen Brandhout en verder gerief. Voorts zwaar Eiken Schaarhout, Tak ken en Snoeiling, zoomede een groote partij droge eiken Musterd. De Verkooping zal aanvangen precies om 10 ure op de Achterste Hoeven, te beginnen met den verkoop van Sparren. te Dussen, zal te Aalburg (Wijk), in het te verkoopen pand, op Donderdagen ÏO en 134 Februari 191©, telkens nam. 3 uur precies, bij INZET en TOESLAG, krachtens Rechterlijk Bevel, publiek verkoopen waarin Vergunning, met Achter huis, Erf, Ifooingaard, puik best Itouwlaiu! en Hlooilund, zeer gun stig bij elkander gelegen aan den Hoogen Maasdijk te Aalburg, in de onmiddellijke nabijheid van het Wijksche Veer en Aal- burgsche Veer, kadastraal bekend gemeente Wijk sectie C nos. 550, 551, 554, 555, 726 en 727, samen groot 59,01 aren, in 2 koopen en massa. Aanvaarding en betaling kooppenningen 1 Mei 1910. Desverlangd kan de kooper van het kof fiehuis de vergunning overnemen. In de Gemeente Wijk is het maximum der vergunningen nog niet bereikt. Rotterdam, Teief. 330. Enschede', Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. De van ouds bekende heeft ee» prachtige nieuwe aanvulling in hare collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN JOUR, alles in ruime keuze. V itrage, Tule, Glas-gordij nenO vergordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Karpetten, Kapok en Veeren voor Bedden, enz., enz. Beleefd, aanbevelend, IIEUSDFiV. ■freest raat. beveelt zich beleefd aan tot het uitvoeren van alle voorkomende werkzaamheden tot en met dit vak in verband staande. uit de fabriek HEYRl DE BEAUJIOM te Maas tricht, voorradig bij den specialen Agent voor HEUSDEN en OMSTREKEN: L. J. VEERMAN, Boekhandelaar. Teekeningen met prijsopgaven, van U modellen worden op aanvraag toegezonden. De AGE 7<ï r der Utrechtsche Aigemeene opgericht in den jare 1811, is voor de bekende plaatsen Vertrokken naar Ossendrecht, A. van der Leide; 's-Gravenhage, B. Klop; Haaksbergen, A. J. Giethard. Tuinboonen en Spruitkool op zavelgrond te Utrecht. Een veld van 2 Are werd bemest met 10 K.G. patentkali, 10 su per van 14 pet., 10 slak, 4 chili en 4 3W. ammoniak. Het halve veld ont ving bovendien 50 K.G. ongebluschte kalk. Bij vergissing had de proefnemer geen perceel met de gewone bemesting van stalmest en beer; niettemin had de proef effect. Stokboonen en Sla op Zavelgrond te Utrecht. Twee veldjes van 1 Are, het eerste kreeg: 6 K.G. slak, 8 super van 14 pet., 5 patentkali, 2 zw. ammoniak en 1 chili; de beide laatste meststoffen kwamen slechts over het halve perceel. Perceel 2 werd bemest met stalmest en beer, terwijl beide stukken voor de helft gekalkt werden met 10 K.G. onge bluschte kalk. Erwten op zavelgrond te Utrecht. Aan perceel 1, groot 1 are, werd gegeven: 5 K.G. patentkali, 10 super van 14 pet. en 2 chili (over de helft); aan perceel 2 gewone stalmest en beer. De middelste rij van elk der perceelen werd gemeten. De rij op stalmest en beer leverde 9 kopmanden, die op kunstmest 13, dus 4 meer. Op den kunstmest werd iets vroeger met den oogst begonnen, in zonderheid op de ohili-helft, waar de oogst ook zichtbaar grooter was. Na de erwten werden bieten geteeld en de zichtbare nawerking was ook hier in het voordeel van den kunstmest. Vroege worlelen op zandgrand te Baarn De 3 veldjes van 20 M2 kregen per AreI 4 K.G. zw. ammoniak, 2 K.G. chili, 10 super en 8 patentkaliII idem, maar geen kaliIII 200J K.G. stalmest. De opbrengst per Are was op I voor een waarde van^fö.op II voor f 8. op III voor f 10.Hier werd dus bij uitzondering het meest op den stalmest verkregen; dit zal evenwel niemand verwonderen, die let op de enormrijke bemesting: 200 duizend Kilo per Hec tare De kwaliteit der wortelen was op alle perceelen best. Moeilijk te ver klaren is, dat No. 2, zonder kali, meer opbracht dan No. 1, met kali. Bij proef nemingen komt men herhaaldelijk voor vreemde verschijnselen te staan. HEUSDEN, 28 Jan Of de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe t 4.80 af'1 80, Rogge f 5.00 a f 5.70, Gerst a f Haver f 4.50 a f 8.0>t, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken af Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A"78 Jan Aardappelen. Vroege ƒ-.-- -. Blauwe f 2 4 af -.60; Zeeuwen f 2 60 a f 8 40, Jammen f af.. Gooi \e qual. f 2 .00 h f 2a- 2e qual. (voorde persj f 18. 0 a 20 00 Klaver hooi f 2 af 22. - Wit stroo f a f - .- Geel dito f l>"- 00 k f 12 Vette kalveren tot cl. p°r half kilo. Varkens tol een gewicht van 75 K.G. 38 0 ets. zwaardere 44 a 48 ct Boter f 1.3o a 1.50 per K.G. Eieren f 0.95 «ƒ110 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 67 '/j de winkels dus f 0.721/, per h. kilo Eieren f 1.95 per 6 stuks Boter der zuivelfabriek f ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7.50a/8 50 Haver ƒ.2, af 3,75 Garst f 4.70 a f 4.8 1 per H.L.; Boter f 0.70 af 0.75 per half K.G. Eieren f 1.0 a 115 per 26 stuks Biggen f 7, 0 a t 1 00, Konijnen f .00 a f 0 00, Kippen f J 0 0.00 per stuk De Wet op het Arbeidscontract en hare finantieele gevolgen voor den Werkgever. jsAT Voor de Landbouwers van groot belang. A. Voor Adr. van der IAndten te Meeuwen. B. Voor de Wed. C. Dolislager-Sulkens te Almkerk. Vraagt Prijscourant. Zegt het voort. Voor Mej. de Wed. en Erven NICOLA AS VOS:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3