Op den Balkan rommelt het weer, egens een botsing die tus9chen Turkije "U Bulgarije zou dreigen. In militaire kringen te Konstantinopel heerscht koortsachtige bedrijvigheid. De maat regelen van den minister van oorlog moeten vrijwel met een mobilisatie bij ijze van proef gelijk staan. Uit Konstantinopel wordt d.d. Zondag aan de Lokal-Auzeiger gemeld: De minister van oorlog heeft gisteren een paar uren overleg gehouden met de ministers van marine en financiën in een buitengewonen ministerraad, die van zeven uur 's avonds tot middernacht duurde. De buitenlandsche betrekkingen /.•aren het eenig onderwerp van beraad slaging. De belangrijke vergaderingen vau het comité zullen komende week ta Saloniki worden voortgezet. Nazira-pasja, die Woensdag naar Bagdad zou vertrekken om daar den u>st van gouverneur te bezetten, zal de reis niet aanvaarden, omdat de re giering dien bekwamen officier voor commandant te Adrianopel bestemd heeft. In toongevende kringen ziet men d.-iar een ernstig teeken in. Uit Sofia wordt aan hetzelfde blad iemeld: De betrekkingen met Turkije zijn hier opnieuw zeer slecht geworden. In regeeringskringen is men zeer ont stemd over het vonnis van den krijgs- r ad te Saloniki in de zaak van den Bulgaar Dinka, dat op grond van een vet voor de vervolging van benden geveld is. Bovendien is onder sommige politieke partijen en iu invloedrijke kranten een oorlogszuchtige beweging tegen Turkije merkbaar. Men gelooft dat Sawof, de vroegere minister van oorlog er achter zit. Ook veranderen de Macedonische federalisten, die totnogtoe met de Jongturken samen waren gegaan, van houding. De federalisten scharen zich nu om Sandanski. Volgens een bericht, zullen de Bul- gaarsche rekruten, die in Maart moesten opkomen, al in Februari worden op geroepen. De koude in Schotland en het Noor den van Engeland is buitengewoon. In het Noorden zelfs der Midlanden zijn er rivieren toegevroren, die het niet geweest waren sedert 1895 en voordien niet sedert den Krimoorlog. Te Buxton heeft het 31 graden F. gevroren. Te Carlisle in het Noordwesten van Enge land vroor het Donderdag 24 gr. Maar nok elders in den lande is het zeer koud geweest. Het vroor 15 gr. te Scar borough, 18 te Harrograte, zelfs 13 gr. in het anders zoele Bournemouth. Te Londen is het ook 13 gr. vorst geweest. De bladen spreken van verscheiden menschen, die buiten doodgevroren zijn. En schapen en vogels zijn er in menigte bezweken. In Schotland heeft het bovendien zwaar gesneeuwd. In Oost-Lothian lag ze 30 c.M. hoog. In het heele land wordt er druk schaatsen gereden. De Wrights hebben met Peary ge sproken over 't vliegen naar de Pool •n het schijnt, dat er plannen zijn om linnenkort een tocht naar de Pool te loen. Wie hem zal ondernemen is nog onbekend. Men zal vertrekken op een punt op 500 mijlen afstand van de Pool en men denkt de reis te doen in 3 dagen heen en terug. In een eethuis te Bochum heeft een 35-jarig mijnwerker op afschuwelijke wijze een eind aan zijn leven gemaakt. Hij stak een dynamietpatroon in den mond en liet die ontploffen. Het hoofd werd hem van den romp gerukt en de muren werden met bloed bespat. De Berlijnsche politie heeft een Hon gaar opgepakt, die een meisje de haar vlecht halverwege had afgesneden. In zijn zak vond men in een doos een vlijmscherp open mes. Het wordt nu tragisch. Cook, de Pool reiziger, bevindt zich naar onze lezers weten in een herstellingsoord te Heidelberg. Nu heeft de Amerikaansche regeering door bemiddeling van den Amerikaan- schen consul te Manheim, Cook's in hechtenisneming en uitlevering ge vraagd. Dat is een bittere pil voor den „eere burger van Grooter-New York". De boycott-beweging tegen het vleesch- gebruik in de V. St. houdt aan. Ook in den staat New-York maakt de be weging voortgang. Wel de merkwaardig ste uiting in dezen strijd tegen de hooge vleeschprijzen is voortgekomen in de provinciale strafgevangenis te Norwich (in den staat New-York). Daar eten de heeren gedetineerden geen vleesch meer. De boycott heeft hun volle sympathie en vleeschspijzen worden onherroepelijk te ruggezonden. De correspondent van den Brussel- schen Petit Bleu meldt, dat president Fallières om redenen van gezondheid, nog vóór de zeven jaar van zijn pre sidentschap om zijn, zijn ambt zal neer leggen en wel dadelijk na de algemeene verkiezingen in dit voorjaar. De heer Fallières, die zeer gezet is, zou volgens den berichtgever van het Belgische blad, den laatsten tijd zeer veel last ondervinden van bloedopstijgingen naar het hoofd. Reeds vroeger zou de ge neesheer van den president aangedron gen hebben op zijn ontslag en dat de president nog aan blijft tot einde Mei, dat is tot na de verkiezingen, zou alleen zijn op aandringen van Briand en de andere ministers. In April zou Fallières echter reeds naar zijn landgoed Lou- pillon gaan. Als toekomstigen president van Frankrijk noemt de man van den Petit Bleu den voorzitter van den Se naat, Antonin Dubost. De Etoile Beige verneemt uit zekere bron, dat de prinsessen van België er van af hebben gezien tegen den staat een eisch in te stellen tot afstand van de aanzienlijke sommen, die koning Leo pold aan de Nieder-Füllbachstichting had willen besteden. De Patriote spreekt dit bericht tegen. Te Toledo, in Ohio, is de Ifaliaansche vruchtenkoopman Salvatore Lima, het hoofd van de bende van de Zwarte Hand, tot 16 jaren gevangenisstraf ver oordeeld. Tien andere leden vau de bende kregen straffen van twee tot tien jaren gevangenisstraf. In de kazerne van het 28e bataillon jagers te Grenoble heeft Zaterdag bij de inspectie een soldaat, die voor deze gelegenheid uit de gevangenis was ge haald, zijn kapitein met zijn sabelba jonet doorstoken en vervolgens ook zijn adjudant een stoot in de ribben gege ven. De moordenaar vluchtte de straat op, maar werd door een korporaal en eenige manschappen gearresteerdhij schijnt niet in het volle genot zijner geestvermogens te zijn. Een poging om zelfmoord te plegen werd verijdeld. Men hoopt de beide gewonden in het leven te behouden. Uit Primero (Colorada, Vereen. St.) werd d.d. 1 dezer gemeld: Tengevolge van een ontploffing in een gang van een mijn der Colorado Iron and Fuel Cy. zijn gisteravond meer dan IOüO mijnwerkers bedolven. Men gelooft dat allen zijn omgekomen; 12 lijken zijn geborgen. De meesten zijn Slaven uit Oostenrijk. Volgens een later bericht zijn er onder in den luchtkoker 79 lijken op een hoop gevonden. De mannen hadden zich daar blijkbaar ingeworpen om zich te reddenmaar stikten terwijl zij worstel den om vrij te komen. Volgens een officieele opgaaf, werkten er 149 man in de mijn, op het oogenblik dat de ontploffing gebeurde. l*iaaiieIHk flieuw». Heu§(len, 2 Febr. „Er in geloopen" zegt men, als er ge sproken wordt over de Kindervoorstelling, die 28 Januari zou gegeven worden in „Het Wapen van Amsterdam". Een zich noemende „Professor" Boldini zou alsdan eene Kinder voorstelling geven. Een lijst circuleerde, gewaarmerkt door het hoofd der gemeente en van eene aanbeveling van de beide hoofden der school voorzien, en de goê gemeente teekende. De professor beurde vooraf de entrée's maar liet verder niets van zich hooren. Men zij voortaan meer op zijne hoede voor soortgelijke oplichters. Voor het examen in de nuttige hand werken, hetwelk eerstdaags gehouden zal worden, hebben zich niet minder dan 5 leerlingen der R. N. S. alhier aangemeld. Trots het zeer ongunstige weder, waren toch Vrijdag 11. tal van dames en heeren opgekomen om te profiteeren van het invitatie-concert door den heer Alt gegeven. Als altijd heeft een ieder genoten toen het orgel weder de gevoelvolle tonen weer gaf, die den bekwamen organist daaraan wist te ontlokken. Een specialiteit op muziekaal gebied merkte ons die dagen opHeusden krijgt nooit meer een zoo bekwaam en talentvol organist, en wij zeggen hem dit volmondig na. Onze beste wenschen vergezellen den heer Alt, bij zijn vertrek naar Bols ward. Moge men hem in zijne nieuwe woonplaats ook naar waarde weten te schatten. Heden, Woensdagavond zal door de Ned. Tooneelisten (directie Joh. Bakker) in „Het Wapen van Amsterdam" worden opgevoerd „De Orgeldraaier en zijn Pleeg kind", zie verder de advertentie. Wij betreuren het, dat hierveor zoo laat reclame gemaakt moet worden. De familie Bakker heeft hier een goeden naam en kon steeds op een groot bezoek rekenen. Laat ieder dus medewerken, om ook dezen avond te doen slagen. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Januari 1910 in de rijks postspaarbank ingelegd f 15541.50 en terug betaald f 17846.00*. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4824. Werkendam. De zangvereeniging „Soli Deo Gloria", directeur de heer A. G. van Dielst, hoopt 10 Februari a.s. eene uitvoering te geven in de Nutszaal. Bij die gelegenheid zal de WelEerw. heerJ. J. van Noort, predikant te Amsterdam, optreden met het onderwerp „Ons Vorstenhuis". Verleden week is te 's-Bosch aan den brigadier der Rijksveldwacht, den heer Timmermans alhier, de zilveren medaille uitgereikt voor 25-jarigen trouwen dienst. Aluikerk. Donderdagavond her dacht de Geref. jongelingsvereen. „Samuel," haar 9-jarig bestaan. De voorz. B. W. Buizer, opende het feestelijk samenzijn, dat ditmaal in de kerk gehouden werd. Blijkens het verslag van den secretaris, C. G. de Jong, bloeit „Samuel" en telt 27 leden en 2 adspirantledende vereen, wordt door 27 personen flnantieel gesteundhaar bibliotheek bestaat uit 280 boeken. Van de zustervereen. „Eben Haëzer" al hier, „De Zaaier" te Nieuwendijk en „Pred. 12 la" te Sleeuwyk waren afgevaardigden aanwezig. De leden leverden opstellen en samen spraken, terwijl door velen een voordracht ten beste werd gegeven. De meisjesvereen. ,,'t Mosterzaadje" was dienende met consumtie enz., zoodat 't feest een aangenaam verloop had. Aan 't slot danfcte ds. Bosch allen voor hun medewerking tot het welslagen van 't feestelijk samenzijn, en sloot te circa een half uur na middernacht het feest. De fanfare „Nooit Gedacht" is van plan Donderdagavond in de zaal bij mej. de wed. Heijkoop een concert te geven Als altijd zal hier wel weer druk bezoek zijn. Anriel. Tot onderwijzeres aan de chr. school alhier is benoemd mej. E. van Noorloos, onderwijzeres aan de school „Talitha" te Zetten. Capelle. Vrijdag den 4 Februari a.s., zal de heer D. Smits, benoemd tot burge meester der gemeente 's-Gravemoer, feeste lijk worden ingehaald. De burgerij dier ge meente beseft volkomen, nu haar dierbaar ste wensch in vervulling is getreden, dat ze zoo'n installatie niet onopgemerkt mag laten voorbijgaan en feest moet vieren om den jongsten burgemeester van geheel Ne derland met blij gejuich in de gemeente te ontvangen. Het aantal ingeschrevenen voor de nationale militie, lichting 1911, bedraagt in deze gemeente 29.. Nederhemert. L.l. Zondagmorgen waagde de stuurman van een naar den Bosch opvarende goederenboot het, aange zien het water zeer hoog is, buiten het vaarwater, dooi den bakenmeester aangege ven, om koers te zetten, om alzoo een bocht, die hier de Maas maakt, af te snijden. Het gevolg was echter dat de boot op de zand bank voor de Arkelswaard alhier aan den grond geraakte. Ze kon door eigen kracht onmogelijk vlot komen. Een eveneens op varende sleepboot der firma Kuypers maakte zich van haar sleep los' en bood hulp. Na veel moeite gelukte het de boot vlot te krijgen, die daarna, evenals de sleepboot, die zijn vrachtje weer oppikte, de reis voortzette. (Zuidzijde). Door de slechte weers gesteldheid van verleden week is de uit voering der gemengde zangvereeniging „Nut en Genoegen" uitgesteld tot Donderdag 4 Febr. 's avonds 7 uur. Het is te wenschen, dat het weer dan moge meewerken, om de uitvoering te doen slagen. (Rietschoof). Het 14-jarig dochtertje van G. v. d. Laar alhier, had Zaterdag, terwijl ze bij een ander aan 't werk was, het ongeluk een pot kokend water om te storten. Deerlijk verbrand, werd het arme meisje, dat gaan noch staan kon, per hondenkar naar de ouderlijke woning gebracht. Nieuwendijk. Zaterdag a.s. geeft de Gorinchemsche Harmonie hier in 't In stituutlokaal een concert. Het programma ziet er goed uit en belooft een genotvollen avond. Raamsdoilk. Onder zeer veel be langstelling had gisterenmiddag alhier de opening plaats van de bijzondere school der N. H. gemeemte. Eerst werd het woord gevoerd door den Weleerw. heer ds. Meischke, predikant alhier, die allen hartelijk welkom heette en die vervolgens in duidelij ke bewoordingen de omstandigheden schetste, welke tot op richting der school aanleiding gaven en daarop invloed hadden uitgeoefend. Daarna beklom de heer A. Reders Sr., als voorzitter der commissie van bestuur over de school het spreekgestoelte, dankte den heer Meischke voor zijne vriendelijke woorden en sprak zijne beste wenschen voor den bloei der nieuw te openen school uit. Nu betrad de heer P. de Haas, hoofd der bijzondere N. H. school te Raamsdonkveer het podium en hekelde in een korte doch kernachtige rede de openbare school. Ons vaderland, aldus de geachte spreker, staat in een strijd van geloof en ongeloof en helaas zeer veel onderwijzers zijn tot het ongeloof overgegaan, willen God niet alleen meer dienen doch bespotten en ver guizen Hem. En ongeloof en bespotting zijn geen neutraliteit. Toen geheel Nederland zich verblijdde met de geboorte der Konink lijke Prinses en God dank zegde voor den zegen ons in 't Oranjehuis geschonken, toen waren er openbare onderwijzers die niet wilden deelnemen aan de feesten ter eere der Koninklijke spruit, want wat zouden zij, die God niet meer als het hoogst gezag erkennen nog de onder God gestelde autori teiten waardeeren? Tot slot werd nog het woord gevoerd door den Weleerw. heer ds. Locher, predi kant der N. H. gemeente in het naburige Waspik, waarna de vergadering met gebed werd gesloten. Raamsdonkveer, Dezer dagen is bij den heer C. F. K. alhier, onder de runderen het miltvuur uitgebroken. Een der beesten is reeds aan deze gevreesde ziekte gestorven. Sleeu w|j k. Het inschrij vingsregister voor de Nat. Militie, lichtig 1910 bevat 30 ingeschrevenen. Slechts één daarvan heeft recht op vrijstelling wegens broederdienst. Sprang;. Toen 1.1. Maandag de bediende van de Geldersche Credietvereeni- ging (te Waalwijk) nabij het Zandvliet, voor zekere H. met zijn fiets uitweek, had hij het ongeluk to vallen, waardoor hij zijn been brak. Per rijtuig is hij naar Waalwijk gebracht. Ar hoeven-Cappel. De perio dieke koepokinenting zal plaats hebben op Vrijdag 4 Februari 1910, des namiddags te 4 uur in het schoolgebouw. Waalwijk. De groote provinciale keuring van aangespannen dekhengsten en stamboekmerriëu zal gehouden worden ter gelegenheid der Landbouw te toonstelling alhier. Wijk. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, heeft het fanfarecorps „Oefe ning en Uitspanning" alhier, zich in de 2e afdeeling doen inschrijven voor het op Hemelvaartsdag te Dordrecht te houden concours. Verslag van het verhandelde in de ge meenteraadsvergadering van Sprang, gehou den op 28 Januari j.l. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter, burgemeester Meijer, opent des avonds om 7 uur de vergadering. Na lezing der notulen van de vorige ver gadering, die onveranderd worden goedge keurd, komen aan de orde de volgende punten 1. Benoeming van een onderwijzer met verplichte hoofdacte, wegens overlijden van den heer W. van Rijswijk. Met algemetne stemmen wordt met in gang van 1 April benoemd do heer P. van Suijlekom te 's-Gravemoer. 2. Adres van den heer Willekens, adjunct directeur der gasfabriek te Tilburg, verzoe kende voorloopige concessie voor het uit sluitend recht van het leggen van onder- of bovengrondsche leidingen tot overbrenging van gas ten behoeve der verlichting voor gemeente en particulieren. De voorzitter zegt, dat deze concessie aanvraag verband houdt met de oprichting van een gasfabriek te Kaatsheuvel. Dat de Raad van Loon-op-Zand echter de voor loopige concessie heeft geweigerd, zoodat een concessie alleen voor Sprang den adres sant thans van geen nut is. Besloten wordt daarom het adres tot later aan te houden. 3. Benoeming van stembureaux voor 1910. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden der 2« Kamer, de Prov. Staten en den Raad worden gekozen Maijers en Verhoeven. Tot plaatsvervanger De Jong en Vos. Het stembureau voor verkiezing van leden der Kamer van Arbeid wordt samengesteld als volgt: voorz. burgemeester Meijer; tot leden: De Jong en Vos en plaatsvervan gers: Maijers, Verhoeven en Haverhals. 4. Af- en overschrijving begrooting 1909. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter hierna deze vergadering, kerknieuws. Capelle. Tot ouderling der Ned. Herv. gemeente alhier is gekozen de heer J. A. Verheijden. gienlnnd. Naar men aan de Ned. bericht, heeft dr. Ivuyper reeds voor geruimen tijd den beer J. E. N. baron Schimmelpen- ninck van der Oye van Hoevelaken, voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, verzocht zich met de samenstelling van een commissie van booordeeling (de Eere raad) in de bekende decoratiezaak te willen belasten. Deze heeft hieraan welwillend gevolg gege ven. En thans kan worden medegedeeld, dat in deze commissie zitting hebben genomen de heeren: jhr. mr. P. J. van Swinderen, vice-president van den Raad van State, mr. H. J. Kist, oud-procu reur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam, en jhr. mr. A. P. C. van Karnebeek, oud-minister van buiten landsche zaken, minister van staat, en lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. De eereraad zal, naar het Hdbl. meldt, niet met zijn werkzaamheden aanvan gen, vóór de Tweede Kamer een beslis sing heeft genomen over het voorstel- Troelstra. Indien dit voorstel werd aan genomen, zou de eereraad zijn taak overbodig achten. Wij hebben reeds gemeld, dat de mi nister van waterstaat het voorstel van de betrokken Nederlandsche spoorweg maatschappijen om de nieuwe reizigers tarieven met iDgang van 1 Januari 1911 in te voeren, heeft goedgekeurd. De minister heeft echter, naar het Vad. meldt, bezwaar gemaakt tegen het voor stel om van 1 Februari 1910 af de abon nementskaarten volgens het bestaande tarief slechts af te geven met een gel digheidsduur niet langer dan tot 1 Janu ari 1911. Daaruit toch zou een zeer aanzienlijke prijsverhooging voortvloei en voor het publiek, dat in dit geval dan geen gelegenheid zou hebben van de bestaande prijsverlaging voor abon nementskaarten met laugeren geldig heidsduur (12 maanden) gebruik ie ma ken. In den nacht van Zaterdag op Zondag geraakte de postwagen, die van Boskoop op Gouda rijdt, op de terugreis in het Noordeinde te Boskoop te water. De postillon en de conducteur konden er intijds nog afspringen. Met behulp van vele personen werden paard en wagen op het droge gehaald. Het ongeluk is ontstaan door de gladheid van den weg en de moeheid van het paard. De brie ven en pakketten kwamen in een door weekten toestand aan. De post kreeg hierdoor eene vertraging van 4 uur. Dit is nu binnen zeer korten tijd de derde maal dat de postwagen te water geraakt. De vrouw van den schilder J. K., te Rotterdam viel Zaterdagavond op den Goudschensingel tengevolge van een duizeling tegen de straat. Een on bekend gebleven man bracht haar thuis. Daar gekomen miste zij haar hand- taschje met f 16. Een dief heelt Zaterdagnacht de win kelruit van den horlogemaker J. W. van Eijmeren, in den Hang no. 65 te Rotterdam ingedrukt, na eerst een ge deelte van een luik afgerukt te hebben en uit de uitstalling een 20-tal gouden heeren- en dameshorloges gestolen. Deze diefstal werd omstreeks kwart vóór twee gepleegd en bemerkt door een over buurman, die opmerkzaam werd door het lawaai, dat de dief maakte. Toen deze buurman zijn raam openschoof, nam de dief de vlucht. Hij heeft zich bij het indrukken van de winkelruit aan een hand verwond, want ter plaatse waar de horloges in de uitstalkast lagen zijn bloedsporen aanwezig. De aangehouden beëedigde klerk ter griffie van de arrondissements-rechtbank te Winschoten, J. H. Z., heeft bekend een dagvaarding valschelijk opgemaakt te hebben, om f 27 getuigengeld uitbe taald te krijgen. Hij is naar de gevange nis overgebracht. De ongehuwde vrouw A M., te Win- sum (Gron.), die veel misbruik van ster ken drank maakte, is Zaterdag dood in hare woning gevonden. Vermoedelijk is zij in den drank gestikt. Men schrijft aan de N. R. Ct. Het hooghartige schrijven, dat een officier van de grenadiers onlangs in de A.v p heeft geplaatst, houdt in het mi litaire Den Haag nog steeds de gemoe deren warm. Zie hier het verloop van de geschiedenis. Naar aanleiding van een artikel van den militairen mede werker van genoemd blad, waarin de officieren van het Nederlandsche leger werden opgewekt om, ter verkrijging van betere bestaansvoorwaarden, een bond in het leven te roepen, betoogde een officier van de veldartillerie in een ingezonden stuk in hoofdzaak, dat zulk een bond toch nooit alle officieren zou kunnen omvatten, omdat b.v. de offi cieren van de veldartillerie zich verre verheven gevoelden boven die van de gewone infanterie en vooral boven die van de dienstvakken. Naar aanleiding daarvan schreef eenige weken later een actief dienend officier van de grenadiers een dergelijk stuk, waarin hij beweerde, dat de veldartil lerist ten onrechte de officieren van zijn wapen als de high-life van het leger had voorgesteld. De grenadiers en jagers immers waren algemeen erkend als het keurkorps, welks officieren alleen op allerhoogst bevel bij dat regiment werden geplaatst, terwijl ze niet dan bij koninklijk besluit daarvan konden worden verwijderd. Zelfs waren de of ficieren der grenadiers heel wat voor namer dan de jagers. Alleen zij die tot den adel, of tot zeer oude familie be hoorden, konden (volgens „Grenadier" dan altijd) bij de grenadiers worden ge plaatst. Natuurlijk verwekte dit geschrijf een stoim van verontwaardiging onder de jager officieren. Een dergelijk gebrek aan kameraadschap bij een officier der grenadiers kon men niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Naar wij vernemen werd een bijeen komst van alle officieren van het regi ment grenadiers en jagers belegd ter bespreking van deze quaestie. De ko lonel, de heer Tonnet, verklaarde de zaak van weinig belang te achten,doch het meerendeel der officieren eischte een nader onderzoek. Daarbij hebben alle officieren der grenadiers ontkend, de schrijvers van het stuk te zijn, welke verklaring allen later (in den loop der vorige week) schriftelijk hebben beves tigd, hoewel de redactie van de Avond post van te voren verklaard had, dat de brief niet gefingeerd, maar werkelijk van een actief dienend officier der gre nadiers afkomstig was. Men stond thans dus voor drie mogelijkheden: óf de Avondpost-redactie had een valsche ver klaring afgelegd, óf zij is er „ingevlo gen", óf de brief is werkelijk geschre ven door een officier der grenadiers, die niet geschroomd heeft mondeling en schriftelijk te verklaren, dat hij de schrijver niet was. Aangezien de laat ste verdenking naar de meening der officieren niet op hun corps mag blij ven rusten, hebben allen, die ontkend hebben het stuk te hebben geschreven (en dat zijn alle officieren van het re giment) besloten aan de redactie mede te deelen, dat zij haar machtigen den naam des schrijvers openhaar te maken, indien zij meent dat een hunner de schrijver is. Het spreekt vanzelf, dat de belang stelling van de Haagsche officierswereld in hooge mate gespannen is. De inspecteur van de recherche te Rotterdam, die, zooals we in ods vorig no. gemeld hebben, te Utrecht 5 pand-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2