Draineerbuizen door den Hier A. GELUK, EcU&rd Schmffnk, Openbare Vrijwillige Verknoping. Heil Huis, E e ia Huis, Woensdag 2 Februari 1910, Buitengewone Voorstelling De Orgeldraaier en zijn Pleegkind. Christina Basta Branierhorst, iu de zaal van dhr. D. SMITS, Onze Engelsche Heeren Reclame Fantasie Hoed „THE UNIQUE", te MEEUWEN. Vuciiterstraat 36-38, 's-BBSCH. Hotel het Wapen van Amsterdam te Heusden. door de Nederlandsche Tooneelisten Directie:JOH. BAKKER. brieven van f 100, van de Ned. Scheeps- Hypotheekbank, in beslag heeft geno men, is daarmede naar Antwerpen vertrokken, en heeft daar aan de loge menthoudster, die de stukken ter ver zilvering had gekregen, het portret vertoond van C. D., bijgenaamd Keesje D., wonende op de Veemarkt te Rot terdam. De vrouw herkende in het portret den man, van wien zij de pand brieven had gekregen. Deze pai dbrieven zijn op 10 dezer met andere effecten en eenige gouden voorwerpen gestolen uit de secretaire ten huize van den bedienaar ter begrafenis T. C. v. B., op den Hofdijk. Verdacht van mede plichtigheid aan dezen diefstal is toen aangehouden en naar het huis van be waring gebracht, de koperslager P. de H., wonende op den Schiedamscben dijk. Zijn medeplichtige, de bankwerker C. D., ontkwam toen en is ook thans vergeefs te Antwerpen gezocht. De offi cier van justitie te Rotterdam, heeft zijn aanhouding aan de Belgische jus titie verzocht om daarna zijn uitleve ring te verkrijgen. Intusschen zijn de vijf gestolen en inbeslaggenomen pand brieven, die nog niet verkocht waren, naar alle waarschijnlijkheid voor den bestolen bedienaar ter begrafenis gered. Zondagavond tusschen 6 en 8 uur is er een brutale diefstal gepleegd in de woning van den heer B. Hello, Matthijs Balenstraat 9 te Dordrecht. Terwijl ge noemde heer met zijn vrouw ter kerk was, heeft een ongenood bezoeker zich blijkbaar met een valschen sleutel toe gang verschaft tot zijn woning en uit een nachtkastje in de huiskamer den sleutel der brandkast genomen, deze geopend en zich den inhoud toegeëigend van een blikken trommel, bestaande in een waarde van ongeveer f 17,000 aan effecten, benevens een aantal andere geldswaardige papieren. De ledige trom mel werd in de kast achtgelaten. Voorts werd uit een kast in de voorkamer, waar de sleutel op stak, een bedrag van circa f 60 aan zilvergeld, benevens een aantal gouden en zilveren sieraden meegeno men. Sporen van braak zijn niet gevon den, zoodat de dief wel goed ter plaatse bekend moet zijn geweest. Vermoedelijk voor het geval hij mocht worden over vallen, had hij de deur der serre geopend om langs dien weg te kunnen ontvluch ten. Eerst Maandag tegen den middag werd de diefstal ontdekt, doordien de vrouw des huizes de brandkast, welke in een kast in de gang geplaatst was, vond openstaan. Vrijdagnacht omstreeks 2 uur heeft zich, naar het „Huisgezin" meldt, op de Parade te 's-Hertogenbosch een bru taal stukje afgespeeld. Terwijl de wachtmeester-commandant der stalwacht zich uit zijn wachtlokaal verwijderd had om de ronds te maken heeft een onbekend persoon zich toe gang tot genoemd lokaal verschaft door een ruit stuk te slaan. Bij terugkomst van den commandant zat de inbreker rustig bij de kachel en presenteerde den commandant leuk-weg een stoel en vroeg tevens of hij brood had, op welke vraag geantwoord werd, dat hij het vertrek zoo spoedig mogelijk moest verlaten. Alle voorwerpen, welke voor de hand lagen, had hij in de kachel gestopt, leggers en boeken nagesnuffeld en op den grond gedeponeerd. Twee passeerende politieagenten wer den door den commandant van het voor gevallene verwittigd. De inbreker werd 20 minuten daarna gearresteerd. Als bewijs van erkentelijk heid liet hij zijn pet en klompen achter. Zaterdagmorgen is aan den bekenden zeedijk te West-Kapelle eene verzakking voorgekomen, dicht bij den kleinen lichtopstand. De verzakking beslaat een lengte van ongeveer 100 bij een breedte van ruim 5 meter. Voorloopig heeft men een duizend tal zakken zand gestort om verdere af brokkeling van den dijk te voorkomen. Later wordt hierover geschreven Zondagmorgen hebben wij een bezoek gebracht aan Westkapelle, het dorp, dat bij velen bekend is om zijn dijk, dat meesterstuk van onze voorvaderen, die door het aanleggen daarvan Wal cheren hebben weten te beveiligen tegen de golven der Noordzee. Aan dezen, een paar kilometers lan gen dijk, is Zaterdagmorgen een vrij ernstige afschuiving ontdekt. Aanvankelijk was de breedte ruim 5 meter, maar in den loop van den dag werd bij laag water steeds meer van den dijk afgenomen. Dit kon gemak kelijk geschieden,'daar ter plaatse der afschuiving slechts eene geringe kleilaag aanwezig is. De tweede palenrij was echter in staat het woedende element, althans voorloopig te keeren. Zaterdagavond bij laag water is men begonnen met het werpen van zakken, gevuld met duinzand, in het gat en men is daar ondanks den nog steeds woedenden storm mede door blijven gaan zoolang het opkomende water dit toeliet. Toen Zondagmorgen het water weder afging bleek, dat de Zaterdagavond gestorte zakken onder water gezakt waren men begon direct met er weer eenige hondeiden boven op te werpen, waarvan wij er echter direct bij het opkomen van het water weer zagen wegslaan. Het doel is een compacte massa te krijgen, die voorloopig het water belet verdere verwoestingen aan te richten. In het geheel zijn reeds 20,000 zakken besteld. Later zal men trachten achter de eerste palenrij weder de basaltglooiïag te herstellen. Degroote steer en der oude glooiing zijn als kleine grintsieentjes weggespoeld. Naar wij vernemen bestaat het groot ste gevaar hierin, dat de zee ter plaatse zéér diep is, betrekkelijk vlak onder de kust niet minder dan 35 meter. De vorige week trok door Vught, komende uit Den Boscb, een troepje Zigeuneis, bestaande uit twee gezinnen. Het volkje had veel lust te 's-Herto genbosch zijn tenten op te slaan en begon hier en daar „inkoopen te doen" naar Zigeuner aard. De wakkere politie was er aanstonds bij en zat het volkje achterna. En dat was maar goed ook. Bij een winkelier op den Helvoirtschen weg had een Zigeuner-vrouw allerlei winkelwaren gekocht en wilde zich verwijderen zonder te betalen. Op het zelfde oogenblik viel de politie binnen en beval de vrouw te betalen of haar boeltje uit te pakken. In haar eigen aardig taaltje zwoer de Zigeunerin zoo arm te zijn als wijlen Job en geen cent te bezitten, doch toen zij zag, dat de politie niet met zich liet spelen keerde zij haar zak om en toen bleek de juffer zelfs buitengewoon goed bij kas te zijn. Met een zacht lijntje troonde de politie den troep mee en deed de Zigeuner familie beleefdelijk uitgeleide tot aan de grens van Helvoirt, zoodat de men- schen hier verder geen last meer hadden van dat niet te vertrouwen volkje. De officier van justitie te Amsterdam deed Zaterdagmiddag huiszoeking ten kantore der maatschappij Rechtzekerheid in verband met de failliet verklaarde Alg. Verzekeringmaatschappij De Elf Provinciën. Van de sleepboot Oostzee, Dinsdag ochtend den N. Waterweg binnenge komen, is Maandagmorgen de bagger machine G. G. 10, waarmede zij van Huil naar Willemshaven was vertrok ken, nabij Doggersbank omgeslagen en gezonken. Van de twee opvarenden, welke zich aan boord van de bagger machine bevonden, kon er een door de sleepboot worden opgepikt, doch over leed, echter kort daarna, terwijl de an dere vermoedelijk is verdronken. Het lijk van den opgepikten man is per sleepboot naar Rotterdam vervoerd. Nader wordt nog gemeld dat de bag germachine door een onbekende oor zaak was lekgesprongen. Direct na het rapporteeren dat de molen lek was werd van de sleepboot een boot gestreken, doch voor men den molen bereikte sloeg hij om. Een bekend recidivist, v. d. K., die al ettelijke jaren van zijn leven achter de tralies heeft doorgebracht, was van Den Haag naar Utrecht overgebracht, om in 't Paleis van Justitie in instruc tie gehoord te worden. Zoo zat hij Maandagmiddag om een uur of twee in de wachtkamer der rijks veldwachters, die zich boven in 't ge bouw naast het parketbevindt, en praatte gemoedelijk over veldwachter A. en rijksveldwachter B., namen er bij, bij zonderheden allemaal mémoires van de talrijke transporten, die hij in zijn leven heeft meegemaakt. Vóór hij naar den rechter-commissaris giDg, verzocht v. d. K. even aan een natuurlijke be hoefte te mogen voldoen. Daar was geen bezwaar tegenrijksveldwachter Ver meulen bracht den arrestant naar be neden; hij klaagde over moeilijk kreu pel loopen, zoodat de veldwachter zei „nu, dan zullen we 't wel kalm aan doen." Op den trap en beneden in de gang liep de arrestant langzaam en moeilijk voort, tot de bedoelde deur bereikt was. Toen greep de man plotseling naar zijn jaszak, bracht een zakje te voorschijn en gooide den inhoud daarvan den rijks veldwachter in 't gelaat. Plotseling kreeg die een bijtend poeder in deoogen, dat hem belette iets te zien. Hij hoorde wel, dat v. d. K. door de achterdeur van 't rechtsgebouw, die in de Hoofd poort uitkomt, wegliep. Ofschoon hij niets kon zien, vloog de politieman zijn arrestant achterna, sprong in den blinde op goed geluk van de hooge achterstoep af en greep den man, die nog vlak on deraan was. Wel liep Vermeulen en kele klappen op, maar hij liet nu niet meer los, en een paar van zijn collega's, ijlings toegeschoten, grepen v. d. K. voorgoed en brachten hem in veiligheid. Klaas B., verdacht in zake den moord te Koekange, is Zaterdag weer op vrije voeten gesteld. In den laatsten tijd is het herhaalde lijk voorgekomen, dat op het traject ZeddamTerborg van de Geldersch- Westfaalsche stoomtram staven ijzer of blokken hout op de lijn werden gelegd, om de tram te cioen ontsporen, geluk kig steeds zonder resultaat. Eindelijk is het gelukt den bedrijver dier euvel daden, den 16 jarigen B., te arresteeren. Vrijdagmorgen ongeveer 9 uur is er te Katwijk aan de Maas brand ontstaan op de hofstede, bewoond door den heer Voigt Onder een hevigen sneeuwstorm uit het zuiden brandde de geheele boerenplaats af. Veerlien koeien en drie paarden zijn in de vlammen omgeko men. Verzekering dekt de schade. I\GEZO\DEV Beleefd verzoek ik in uw geëerd blad een plaatsje. Met verwondering las ik het tegenbericht in een vorig nummer, omtrent den eieren diefstal. Ik begrijp niet hoe uw berichtgever er toe komt zulks tegen te schrij venwant van mijn eieren zijn er wel degelijk gestolen, alhoewel geen proces-verbaal is opgemaakt maar wel aangifte is gedaan, waarvan dui delijk bewijzen zijn. Ik raad dus uw be richtgever in zijn eigenbelang ten zeerste aan, om in 't vervolg beter te informeeren, voor hij er toe overgaat zulks te plaatsen. U M. de R. mijn dank voor de plaatsing. Uw abonné, H. BOUMAN. De kleine bedelaars. Het bosch mist lied en loover Het weêr is guur en .koud, Er bleef zoo weinig over Voor 't vogelke in het woud. De dag is kort voor 't zoeken, De nachten lang en kil, Wen 't schuilt in reet en hoeken Zoo treurig en zoo stil. De morgen draalt zoo lange En draagt een witte dosch; Nu slaat het hart zoo bange Van 't vogelke in het bosch. Nu geven gansche zwermen Zich in de steden bloot En willen zich beschermen Voor koude en hongerdood. En schijnen 't uit te roepen Van iedren geveltop. En rapen van uw stoepen Het kleinste kruimtje op. Heb meêlij met die kleinen Verhoor hun schuwe beê, Als ze aan uw raam verschijnen En deel ze een weinig meê. Toen 't lenteloover praalde In al zijn kleurenpracht, En 't windje, dat er dwaalde Met geuren was bevracht, Toen kweelden ze in de dreven, Besneeuwd met bloemendosch, En brachten lust en leven En lieflijkheid in 't bosch. Toen wijdden ze al hun zorgen Aan akker, weide en hof. En zongen in den morgen Een God des lichts tot lof. En lispten zoete woorden In lieflijk toongeluid, En lokten stoute akkoorden Hun teedre borstjes uit. En waren nog niet moede Als 't gouden zonnelicht, Zich reeds ter ruste spoedde Met purperig aangezicht. Gedenk die lieve kleinen, Verhoor hun schuwe beê, Als ze aan uw raam verschijnen En deel ze een weinig meê, Het bosch mist lied en loover Het weer is guur en koud, Er schiet geen spijs meer over Voor 't vogelke in het woud. z. v. W. J. Goedhart en W. van der Schans; Joost Wouter, z. v. L. H. de Roon en W. Ros. Overleden: Margaretha van Vuuren, 31 j., echtg. v. J. de Roon; Pieternella van Esch, 5 j. Genderen. van 15 tot 29 Jan. Overleden: Jacobus Verdonk 70 j. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Weinig markten en geringe aanvoer. Handel op stal tamelijk. Enkele kooplieden uit het buitenland, voornamelijk uit België, kochten goede soort van melkvee, echter niet tot hooge prijzen. Ook voor het binnenland was nog al vraag naar melkvee, evenmin tot hoogere prijzen. Vet vee van goede qualiteit blijft op hoogen prijs. Zoowel melk- als vet vee van mindere qualiteit blijft goedkoop. Vette kalveren zijn zeer in trek. Vette varkens, zoomede varkens voor Engeland, iets lager in prijs. Met schapen gaat het niet best. Biggen en dragende varkens, en ook de paarden blijven duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 71 ct., 2de kwaliteit 50 £60 ct., vette kalveren 59 60 ct., vette var kens 59 60 i ct., voor Engeland, 58 59, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 135 f 220, neurende f 105 f 215, guste f 130 f 175, pinken f 40 f 62, kalveren f 12 f 19, biggen f 6 f 10.50, drachtige zeugen f 50 f 63, drachtige gel ten f 40 f 52, schot telingen f 18 f 26, schapen f 12 f 20, vette lammeren f 10 f 16, luxe-paarden f 500 f 650, werkpaarden 1ste kwaliteit f 300 f 450, 2e kwaliteit f 200 f 315, twee-en-een-halfjarige f 150 f 235, ander- halfjarige f f per stuk. llarkllierlchfpn. Btir^erlOke Stand. Heusden, van 25 Jan. tot 1 Febr. Geboren Adrianus Franciseus, z. v. M. L. van den Berg en M.Merkx; Le venloos aangegeven kind van P. Nooten en M. de Bont. Capelle, over de maand Jan. Geboren: Martinus Gerrit, z. v. H. Paans en M. J. van Pelt; Wouter Adri- aan, z. v. M. Rijkers en A. M. van der Schans; Johanna Antonia, d. v. C. J. \an de Ven en P. W. Schmitz Cornelia Antonia, d. v. M. van der Schans en J. van Campen Huibert Marinus, z. v. H. Koenen en D. Sterrenburg Ja cobus Herminus, z. v. J. G. Treffers en D. M. Nieuwenhuizen. Overleden: Huiberdina Cornelia, 12 j., d. v. P. Ileurter en A. J. Vos; Bas tiana van Beek, 72 j., echtg. van W. de Roo. Neder-Hemert, over de maand Jan. Overleden: Jenneke Maria van He- mert, 78 jwed. v. J. van Heivoort; Dirgje van der Steld, 5 j. Sprang, over de maand Jan. Geboren: Hendrik, z. v. J. van Uijt hoven en J. A. van Zeist; Lena Adri- ana, d. v. H. M. Zwart en W. B. C. de JongChristiaan Gerardus, z. v. I). van Dongen en L A. Frings Johannes, z. v. A. J. Schiedam en M. Ralten Maria, d. v. A. van Wijlen en J. M. Verhoeven; Gilia Huiberdina, d. v. W. Braspenning en M. de HaanGeertruij Adriana, d. v. A. J. de Bruin en D. M. Ockers; Johannes Gijsbertus, z. v. G. N. W. van Calm en E. J. Maij'ers Jacobus Sebrechtus, z. v. J. S. Kuijsten en A. A. MaijersJohannes Antonie, Rotterdamsche eierenveiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 25225 stuks. Hoendereieren van f 4,50f 5,55 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 31 Jan. 4.48 M. boven 0. 1 Febr. 4.35 Waterhoogte Maastricht (brug) 31 Jan. 2 47 M. boven 0. 1 Febr. 214 liherfenilèü. ZIEKTE- EN ONGEVALLEN-VERZEKERING. De commanditaire Vennootschap „het Groene Kruis", Hoofdkantoor te Rotterdam, Goudsche Singel 223, Telef. 6835, vraagt op zeer vrijgevige voor waarden ijverige Vertegen woordigers ter verzekering van uitkeering bij Ziekte en Ongevallen, op w e e k p r e m i e. Tot diepe droefheid van mij en mijne Kinderen overleed heden, na eene korte ongesteldheid, onze geliefde Echt- genoote en Moeder, Echtgenoote van Nicolaas Vink, in den ouderdom van 48 jaar. N. VINK. PETRONELLA VINK. ELISABETH ANNA VINK. CHRISTINA BASTIANA VINK. Station C. S. ALLE SOORTEN te koop, aan de fabriek van J. WESSELING, te BOLSWARD. van BERGENOP-ZOOM, 0p Donderdag 3 Februari e.k., te 6 uur precies. Cairoote opkomst gewensclit. Toegang Vrij. Onderwerp: van 3 gulden, is de beste in den Handel. Eens GEKOCHT, blijft KOOPER. Nieuwe vorm en uitvoering voor 1910. Naar buiten onder rembours of postwissel franco zending. Opgave van hoofd wijdte voldoende Heeren Mode- en Hoedenmagazijn Hofleverancier. De Notaris J. J. VAN DER KAADEN te Almkerk, is voornemens om op Woens dag Febr. 1»1© bij INZET, en op Woensdag 14» Febr. löl© bij AFSLAG, telkens 's voormiddags elf uur, ten huize van DE KINDEREN SCHOENMAKERS en de WED. J. C. HIJKOOP te Almkerk, in het openbaar te veilen en te verkoopen: met ERF- en TUIN te Almkerkin het „Hoekske", groot 3 Aren, 12 Centiaren. met ERF- en TUIN te Almkerk, aan den „Verlaatschen Dijk", groot 3 Aren, 50 Centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. OPVOERING VAN: Tooneelspel met zang in 4 bedrijven, naar het Hoogduitsch van Charlotte Brich Phijver, door J. R. Regie: J. D. BLAASER. Verdeeling der Bedrijven: le Bedrijf, De Landverhuizers2e 't Huisgezin der Bakkerin3e De Orgeldraaier en de Flesch; 4e Het Loon der Deugd. Aanvang 8 u u r. Prijzen der Plaatsenle Rang 95 ct., 9e Rang 50 ct. Mijnheer de Redacteur! Wijk, 31 Januari 1909. HeuscLen, J. B. D. Vertrokken naar Vrijhoeven-Cappel, M. van Drongelen, A. P. van Dongen en gezin; Nijmegen, B. A. Oosterling; Rotterdam, H. W. Konings. fPERKENT)AMDe zetting der boter is deze. werk op de markt 61V2 lts., in de winkelt dus 71/2 ets pes half kilo. Ei*ren f 1.05 de 26 stuks. SLEEU iVIJK. De zetting der boter bedraagt 77 ct. per half kilo en die der eieren f 1.20 de -6 stuks. BESOOIJEN. Febr. De prijs der Boter was heden f 1.52 f :.60 per Kilo. Aang voerd 2'0 KG Eieren ƒ11 de 26 stuks. GO&INCHEM, 31 Jan. Op de veemarkt waren aan gevoerd 302 runderen4 nuchtere kalveren20 vette varkens. 189 biggenschapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 230 290, kalfvaarzen f 170 a 210 guiste vaarzen f a - melkkoeien f 160 a 210, tweeeneen-half jarige ossen f a anderhal) jarige f a - pinken f -■ a graskalveren f -- anuchtere f 6 a 14. schapen f a lammeren f a biggen f 8 a 15 per stuk. Vette varkens 25 a 251/3 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarw* f 9. -a 9,50 roode dito 8 50 a 9 -wittcdito f 8,75 a 9.25 inl rogge f 5.40 a 5 90 buitenl dito f 6 40 a 6.85, gerst f 4.80 s 6. - haver f 3.50 a 4. duivenboonen f a -. blauw* erwt n f a ---»mais, 75 pondf 5.s5 a 6 10 alles per heet. ROTTER!)A I/, 31 Jan.1 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 861 vette runderen, 1071 magere dito 456 vette en graskalveren282 nuchtere kalveren 293 schapen of lammeren 689 varkens, 102 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 76, 2e kw 56 cent, kalveren le kw. 115, 2e kw. 90 ct schapen le kw. 54, 2e kw. 32 ct. vette varkens 53 50 ct. licht soort - a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 15. - a 25.idem voor de slacht ƒ9. a 13.00 Biggen f 1.25 a 1 45 per week Op de botermarkt w rden aangeveerd 49/8 en 28/16 ton en 194 stukken van een half Ho. Prijs 1 e kwali teit f 67 2e kw f 64 3e kw. f 60. Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren f 5.30 a 5.50, Overmaassche dito f 5 60 a 5 80 per 100. Boter 75 a TO ct. per haf kilo Eieren f 1.10 a 1.25 per 26. Kippen f 0.70 a 0.80 per stuk. ROTTERDAM, 31 Jan. Tarwe puike jarige per 80 kilo f - a per 100 kilo f 10. a 7 50 nienw f a - Rogge f per heet Gerst f -. aChevalier fa Haver f 5.50 a 7. per 100 kilo, Bruine boonen f 10 - a 15 witte a Erwten f 10 a 14 - ROTTERDAM. 31 Jan Zaadmarkt. Lijnzaad f 15. a 17.50 Kar weizaad 15 80 a .Koolzaad a Baarn28 Januari 1910. Volstrekt eenige en algemeene kennis geving. De Wet op het Arbeidscontract en hare finantieele gevolgen voor den Werkgever. Voor de Landbouwers van groot belang. A. Voor Adr. van der TAnden te Meeuwen. B. Voor de Wed. C. Dolislager-Sulkens te Almkerk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3