Gladbach door de politie niet verder eh ten, hebben nu toch verlof ge- k regen, om de reis door Duitschland voort te zetten. Gisterenmiddag zouden zij naar Dusseldorp opbreken. Binnenland. Abusievelijk is deze regel op de le pag. geplaatst boren het „buitenland". De afdeelingen der Tweede Kamer hebben tot rapporteurs over het enquete voorstel Troelstra, betreffende de deco ratie-zaak, benoemd de heerenDe Vis ser, Kooien, De Beaufort, De Savornin Lohman en Van Veen. Bij de Tweede Kamer is ingediend pen wetsontwerp tot aanvulling en ver hooging van hoofdstuk IV der Staats- egrooting over het dienstjaar 1910 (verheffing van ontslagen gevangenen). Blijkens de toelichting strekt dit suppletoire begrootingsontwerp voor 1910, om een spoedige invoering in het loopende dienstjaar mogelijk te maken van het nieuwe stelsel tot ver heffing van ontslagen gevangenen, tot gelijk doel waarvoor reeds vroeger een ontwerp was ingediend dat echter niet tijdig genoeg werd behandeld, om nog in de tweede helft van het vorig jaar het nieuwe stelsel in te voeren. I)e rechtbank te Amsterdam heeft den 37-jarigen kantoorbediende der Neder- landsche Bank J. L., veroordeeld tot 11/a jaar gevangenistraf, overeenkomstig den eisch van het O. M., wegens diefstal van 27 gouden tienguldenstukken uit een in het gebouw der Bank aanwezigen trommel, welke door een 71-jarige wedu we in gesloten bewaargeving gegeven was. Volgens een bericht uit Berlijn is de Nederlandsche tjalk „Dankbaarheid", van Cuxhaven naar Rotterdam met man en muis vergaan. Woensdag heeft een Urker botter te LJrk een lijk aangebracht. Dit is ver moedelijk het lijk van R. Kloosterman, den kapitein van de tusschen Enkhui zen en Stavoren gezonken Sneeker vrachtboot Handel en Nijverheid. De Res.bode meldt: Het toppunt van narigheid met de Visschershaven te Schevingen is nu wel bereikt. Thans blijven zelfs bij laag water roeibooten vastzitten en is een verzanding geconstateerd van niet min der dan .110 c.M. In het gehucht De Haar, bij Hooge- veen, is bij een ruzie van het geweer gebruik! gemaakt. De gebroeders H. en B. P. zijn gewond. B. moet een volle lading hagel in de beenen heb ben. De hulp van den dokter is inge roepen en de marechaussees zijn met het gebeurde in kennis gesteld. De ge wonden staan als vechtersbazen bekend. In verband met den diefstal van postal-orders te Middelburg heeft de politie aldaar zich in verbinding ge steld met die te Londen, daar vermoed wordt, dat zich te Londen een persoon ophoudt, die door verschillende perso nen te Middelburg als de dader wordt aangewezen. Men meldt aan de L. Ct. uit Sneek, d.d. 15 Febr. Ook onze plaats ondervindt de pla gen van het hooge water. Door het doorbreken van den polderdijk aan de Brekken is de polder tusschen dit water, den Lemsterstraatweg en deze stad, geheel ondergeloopen. Al dagen stond deze polder reeds blank. De daarin gelegen erven zijn alleen per bootje te bereiken. Door den hevigen Zuidenwind van hedenmorgen werd het polderwater met kracht opgestuwd naar onze stad; het water in de Draaisloot steeg dermate, dat een gedeelte der Boschstraat onder liep en in sommige woningen, bewoond door den slager Groenland e a., het water wel 30 c.M. hoog stond. Stoelen en stoven dreven in de kamers rond. In een dezer woningen lagen zelfs twee kinderen in een wieg, terwijl het water er rondom in de kamer stroomde. Een viertal woningen zijn met behulp der politie ontruimd en de bewoners bij familie opgenomen. Door het opwerpen van een dam op het bedreigde punt, door de gemeentereiniging, is het ge lukt het water te keeren; het onder geloopen gedeelte straat liep weer droog. Maar daarmede is het niet uit de wo ningen. Ook aan het Zomerrak en den Oppen- huizerweg stroomt het water over de straat en wordt het verkeer onderhou den door loopplanken. Aan de Geeuw- kade staat het water hier en daar ook op de straat en staan de wallen er onder. In Oppenhuizen moet de toestand ook elk oogenblik hachelijker worden. i>aar is o. m. de polder tusschen Wes- crburgsloot, Brekken en Oppenhuizer- sr één groote watermassa, 't Water is ,.r de laaggelegen woningen reeds binnengedrongen. Bij den bakker W. aldaar moet het zelfs bijna een tafel hoogte in de kamer staan. G. Dijkstra te Terzooi heeft zijn boe renplaats onder Lytsewierum moeten ontruimen, 't Vee is bij anderen gestald en het huisraad in veiligheid gebracht. Uit IJsbrechtsum bracht een boer heden al zijn vee ter maikt, omdat de stallen onder water staan. De straatweg van Sneek naar Lemmer loopt thans als ware het door een meer, waarboven de hoeven uitsteken. Nabij Sneek, bij het oude tolhuis moest de veehouder D. Gerritsen zijn woning ontruimen, hij kon het niet langer met laarzen aan volhouden. Ook bij de eerste brug moest een arbeider zijn woning verlaten. Men vreesde voor weg spoelen, zoo geweldig kwamen de golven aanzetten. Door voorzorgsmaatregelen met zware balken en zoden bleef de woning gepaard. De toestand in deze streken wordt zeer kritiek. Te Wartena is door doorbraak van een derden dijk, een derde overstroo ming te con8tateeren, waardoor weder om eenige wegen zijn overstroomd. De polderlanden liggende tusschen Halve- sloot en Langliout-sloot zijn ook onder geloopen. De steeds aanwakkerende Zui denwind doet tal van menschen naar de dijken snellen, waartegen de golven met felle kracht worden opgezweept. Het water dringt overal door, vooral in de laag gelegen woningen, welke men zooveel mogelijk met hulpdijken omringt. Te Tietjerk zijn drie polderdijken doorgebroken, waardoor verschillende gezinnen van arbeiders en kleine boe ren hun have en goed naar hooger ge legen gedeelten in veiligheid hebben gebracht. Het arbeidersgezin B., met 9 kinderen, moest zelfs op een zolder verblijf houden, terwijl een schuitje, vastgemeerd aan den klink van een achterdeur, de eenige verbinding vormt, waarmede de man nog boodschappen kan doen. Het tiende kind wordt in dit gezin spoedig verwacht, zoodat de toestand voor hen wel kritiek is te noemen. Het pad, leidende naar de openbare lagere school, is overstroomd, zoodat de kinderen de school niet kunnen bezoeken. Wanneer het water blijft wassen, loopt het spoorwegtraject van Tietjerk naar Leeuwarden groot gevaar. De oude Zandweg tusschen Bergum en Tietjerk staat eveneens onder water, evenals voor een gedeelte het dorpje Veenwoudsterwal. Bij Westerbrugsloot staat het water op den tramdijk JoureSneek. Men vreest, dat men den dienst zal moeten staken. Tengevolge van den langdurigen hoogwaterstand is in het vak Hellouw- Herwijnen van den Waaldijk een vrij ernstige verzakking ontstaan. De auto riteiten hebben reeds maatregelen ge nomen om ernstiger gevolgen te voor komen. Bij den Kon. West-Indischen Mail dienst heerscht ernstige ongerustheid omtrent het stoomschip Prins Willem II, hetwelk 8 dezer te Paramaribo had moeten aankomen en waarvan tot he den nog niets vernomen is. L1NDBOI1W. 's-BOSCH. Bij eenen op 16 Febr. alhier gehouden vergadering van heng- stenhouders in Noordbrabant, onder voorzitterschap van den heer J. Oerle- mans te Drongelen, waren 37 leden tegenwoordig. De rekening in ontvangst f 558,15, en uitgaaf f 360,78 wordt goed gekeurd. Het ledental bedraagt 52. Door den Voorz. wordt betreurd dat de wetswij ziging, ter vorige jare in vooruitzicht gesteld, nog niet tot stand gekomen is en acht allernoodzakelijk een verbod tegen bezigen van minderwaardige, niet goedgekeurde hengsten. De heer Honcoop zou wenschen zoo lang de wetswijziging nog niet is tot stand gekomen, de aanstelling van on bezoldigde rijksveldwachters, die hij zou willen geven een vergoeding van f 1.50 per dag en voorts de welwillende hulp inroepen der burgemeesters. In verband met de kosten zou hij boven de contributie wenschen dat de 50 hengstenhouders ieder f 10 bijdroegen, om langs dien weg meer paal en perk te stellen tegen het doen dekken met niet goedgekeurde hengsten. Hij doet daartoe het voorstel. Het zou bijv. zijn kunnen 5 veldwachters gedurende 3 maanden. Verschillende bezwaren komen hier tegen in; vooral met het oog op de groote daaraan verbonden kosten en van andere zijde, dat het voorstel tot wetswijziging niet aan de orde is. Na veel discussie, waarbij nu en dan de gemoederen verhit raken en de Voorzitter met kracht zijn standpunt volhoudt, wordt ten slotte besloten de contributie van f 5 op f 10 te brengen en dat het Bestuur of eene deputatie uit het Bestuur, met of zonder eene commissie uit de leden, op audiëntie zal gaan bij den Minister van Justitie na diens terugkeer van verlof, om nog maals aan te dringen op spoedige tot stand-koming van de ontworpen wijzi ging van de wet op de paardenfokkerij 190!, en tevens te trachten, dat in die wijziging worde opgenomen een bepa ling ten aanzien van 't verplichtend stellen van een bewijs van herkomst der veulens. Onder dankbetuiging voor de talrijke opkomst sloot hierna de voorzitter de vergadering. PREDIkBEdRTE^, 20 Februari. Geref. kerk vm. 9,30 en nm.5.30 u. lezing eener leerrede. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9 30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Both. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. 2 u. ds. P. 't Zand. (Polderlokaal), geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Vonk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf. Hedikhuizen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. de heer A. Oost. Pannebakker. Vrijhoeve-Capelle. van Meischke. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rossum, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tU<lte in te zenden. PlaatNci{ik Micuwi. flensden, 19 Febr. Voor het examen in de Nuttige Hand werken voor meisjes te Breda, slaagden de dames A. C. Reas te Heusden, C. J. de Graaff te Meeuwen en G. van der Kolk te Genderen (Doeveren), alle drie leerlingen der R. N. L. alhier, zoodat alle 5 leerlingen, die dit jaar voor dit vak zijn opgegaan, het diploma verwierven, en het de onder wijzeres in dit vak, mej. H. Weeda, niet weinig tot eer strekt. Van uit deze gemeente zullen op 2 Maart e.k. te Waalwijk voor de Nat. Mi litie worden ingelijfd: G. Copier en K. Kiaaij. De loop der bevolking is als volgt: Inwoners 1 Jan. 1901, 1851; 1910, 1850. Gedurende 1909 vertrokken 107 m. en 12» vr., ingekomen 97 m. en 130 vr., overleden gezamentlijk plus levenloos aangegeven kinderen 42, geboren 49, huwelijken 8. Werkendam. Eergister trad in de Nutszaal voor de Antir. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje", als spreker op de heer Mekking uit Gorinchem, met het onderwerp: „de Vrijzinnigen en het kies recht". Spreker gaf een getrouw overzicht van de wijze, waarop men ten slotte is gekomen tot de huidige kieswet, die bij velen nog niet in den smaak valt en naar welker verbetering door alle partijen wordt gestreefd. Volgens spreker zal ze echter nooit of te nimmer voldoen, als er geen organisch kiesrecht, b.v. huismanskiesrecbt, aan ten grondslag ligt. De spreker hoopt later een rede te komen houden over de Antirevolutionairen en het kiesrecht. Gedurende eenige weken in den win ter wordt telken jare, door dezelfde dame, een keer per week erwtensoep uitgedeeld aan behoeftigen. Deze week gaf zij boven dien nog een keer hutspot, benevens vleesch- soep voor de zieken. Deze gaven mogen te meer gewaardeerd worden, aangezien ze geschonken worden zonder bombast. fjJeertruïdenber^. In 1909 is in deze gemeente van ongeschikte woningen niet gebleken. Door de gezondheidscommis sie werd bevonden, dat slechts eene woning overbevolkt was en aan eenige woningen verbeteringen behoorden te worden aange bracht. Op aanschrijving van B. en W. is overbevolking aanstonds opgeheven en de verbeteringen aangebracht. Uecuwen. Bij de aanbesteding van 't bouwen eener woning voor den heer I. Ockers broodbakker alhier, werd ingeschre ven als volgt: H. Kramer, Drongelen f3146, J. Kramer, Genderen f 2550, H. Kleinloog, id. f2590, Gebrs. van der Pluym, Dussen f 4248. C. Michail, Capelle f 5128, H, Haspels Genderen f5025, J. Haspels, Babyloniën- broek f 4513, H. Redeker id. 4305. Aan den laatste werd het werd gegund om te worden opgeleverd 1 Juni a.s. Met genoegen vermelden we, dat de heer I. Pruissen, van hier, thans werkzaam te Zwaluwe, werd benoemd tot onderwijzer met verplichte hootdacte aan de openb. school no. 1 te Culemborg, welke benoeming door hem werd aangenomen. Woensdag trok door ons dorp een wagen met Zigeuners. Ze kwamen van den kant van Dussen. Bij v. d. B. op de Baan aldaar eischten ze haver en hooi voor hunne beide paardjes, zonder dit echter te krijgen. Ze togen toen verder naar het eind onzer ge meente, waar ze op eene wei hunne tent opsloegen om te overnachten. Een fietsrijder van hier, 'n eerste baas op dit gebied, zou er gisteren voor het eerst op uitgaan met een freewiel. Daarbij had hij het ongeluk met het heele ding omver te tuimelen en onder het wiel en in den modder terecht te komen, 't Had erger kunnen zijn, immers't scheelde maar wikker-de-wik, zouden ze hier zeggen of hij was in den vollen boezem terecht gekomen. l*Olldcrojjcil. Als een bizonder- heid kan gemeld worden dat bij den heer P. W. Bak alhier, den llen dezer een zwart schaap 3 zwarte lammeren alle van het mannelijk geslacht, ter wereld bracht en den 12en dezer een wit schaap 3 witte, 2 vrouwelijke en 1 mannelijk, alle flinke lammerenzij loopen dagelijks al buiten en zijn dus goed gezond. Nederhemert. (Noordzijde). Se dert half December loozen de stoomgemalen voortdurend hun water op de Maas, zoo dat de landerijen geen last van het over tollige water hebben. Vroeger konden ze niet malen, daar het rivierwater dikwijls te hoog was. Dit voorrecht hebben we dus hoofdzakelijk aan den Nieuwen Maasmond te danken. Wie kent niet den prachtigen treur wilg aan den grachtkant van he* kasteel de „Voorst" alhier. Geen vreemdeling bezocht ooit dit plekje natuurschoon, zonder zijn oog met welgevallen op dien boom te laten rusten. Dinsdag evenwel stortte de eeuwen oude reus plots in de gracht. Kleine, kab belende golfjes hadden hem ontworteld. (Rietschoof.) Er komt weer leven in den aardappelhandel. Door den commis sionair H. Gij be alhier, werd eene partij blauwtjes tegen f 2.50 per H.L. gekocht. In den laatsten tijd werden van de Riet- schoof veel aardappels verzonden. Almkerk.. Hier doet zich een geval van roodvonk voor in twee gezinnen, wonend onder één dak. Woensdagavond hield de Christelijke Schoolvereeniging eene openbare vergade ring in de kerk. Nadat ds. Bosch, voorz. van het bestuur de vergadering geopend had, kreeg het hoofd der school, de heer Van Veelen 't woord, die eene lezing hield over het ontstaan en goed recht der Chris telijke School, die door 't publiek met veel aandacht werd gevolgd. Hierna was er ledenvergadering, waarin de Secretaris en de Penningmeester verslag deden. Ook had er verkiezing plaats van bestuursleden C. Koekkoek en Z. van Herwijnen, die beiden werden herkozen. If usseii. Woensdag j.l. is benoemd tot onderwijzeres aan de o. 1. s. in wijk C, mej. E. Evers, thans in gelijke betrekking te Born, (Geld.) Itaamsdoitksveer. Woensdag avond hield de Ziekenverpleging uitgaande van de Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse, haar tweede jaarvergadering, welke door ruim veertig belangstellenden bijge woond en op gebruikelijke wijze door den Voorzitter des Kerkeraads, ds. Meischke, werd geopend. Ofschoon de belangstelling aanmerkelijk grooter was dan het vorig jaar, toen toch vormden zeventien personen de vergadering, was het te bejammeren, dat niet meerderen opgekomen waren om te hooren o.m. naar de verslagen van Secretaris en Penning meester, waaruit duidelijk bleek, dat de Ziekenverpleging in een bepaalde behoefte voorziet, en alzoo aller steun ten volste waardig is. In niet minder dan 1440 gevallen werd hulp verleend, terwijl bovendien 350wijk- bezoeken werden gebracht. Jammer is het, tegenover deze cijfers, dat toch niet aller steun en medewerking wordt ontvangen, vooral, waar de Ziekenverpleging uitgaande van eigen Gemeente, toch ook hulp ver leent aan leden van andere gezindten. De Penningmeester vermoeide de verga dering niet met een opsomming van droge cijfers, maar hij deelde mede dat de totale uitgaven f 778.22 beliepen, tegenover een ontvangst van f 687.46. Het was hem een behoefte de Ziekenverpleging in aller be langstelling aan te bevelen, nog te meer omdat het niet billijk is, dat het tekort blijft bestaan. Nadat deze verslagen uitgebracht waren, richtte ds. Meischke eenige hartelijke woor den tot de vergadering. In de allereerste plaats tot Zuster Hieber, die steeds met opgewektheid hare taak als wijkzuster ver richtte, tot groote tevredenheid van den Kerkeraad. Daarna hield Z.Eerw. een warme toespraak tot de vergaderden, het „werk" in aller steun en welwillendheid aanbe velende. Aan de besprekingen, die vervolgens ge houden werden, namen verschillende per sonen deel, allen uiting gevende van hunne simpathie voor dezen arbeid, terwijl mid delen aangegeven werden tot delging van het tekort. Ongetwijfeld heeft deze verga dering bijgedragen tot verwezenlijking van het in art. 9 van het reglement uitgedrukte: „Deze jaarvergadering zal hoofdzakelijk ten doel hebben, de belangstelling in den arbeid der Ziekenverpleging te bestendigen en te vermeerderen." Na een woord van dank voor hunne op komst werd Ps. 103:2 gezongen, en daarna met gebed geëindigd. Dezer dagen overkwam den heer J. van Suylekom, scheepsbouwmeester alhier, een zeer ernstig ongeval, Toen genoemde heer in plaats van de vaste de losse pouli eener machine in beweging wilde brengen werd hij door den drijfriem gegrepen en een eind meê geslingerd, tengevolge waarvan hij een arm op twee plaatsen heeft gebro ken en eenige kwetsuren aan zijn hoofd opliep. Dat de schoenindustrie ook in deze gemeente bloeit, blijkt wel uit het feit, dat de heer J. van der Westen zijn fabriek eerstdaags electrisch zal gaan drijven. Andel. Woensdagavond hoopt de Chr. zangvereen. „Hebt dan de waarheid en den vrede lief' een uitvoering te geven in de openbare school. Het progamma be looft veel. Ilci'pt. Heden overleed alhier na eenigen tijd ongesteld te zijn geweest, de heer M. H. Bnijs, in het leven gemeente ontvanger, lid van het algemeen armbestuur, lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap (le Binnen Oude Maas, 2e voor zitter van het waterschap „Den binnen- polder 'teiland Nederhemert" etc. De over ledene bereikte den leeftijd van bijna 63 jaren en was om zijn humaan karater al gemeen geacht. fiiamereii. Door het kerkbestuur der Ned. Herv. gem. is het besluit genomen het oude torenuurwerk, dat slecht is, door een nieuw te doen vervangen. Naar men uit vertrouwbare bron ver neemt is de levering opgedragen aan de firma Van Bergen te Heiligerlee. Veen. In navolging eener naburige gemeente schijnt ook hier de uienteelt op grootere schaal te zullen worden begonnen. Door den heer v. d. V. is ten dien einde een stuk land tegen hoogen prijs gehuurd. Blijkens de uitkomsten der telling waren in den nacht van 31 Dec.1 Jan. in deze gemeente aanwezig 961 personen, waaronder 14 tijdelijk aanwezigen. Donderdagmiddag kreeg onze ge meente een bezoek van een Zigeunersfamilie. De luidjes deden weer hun best om geld te wisselen, doch hun vlieger ging niet op, daar men reeds hiermede heeft geleerd. Ze vertrokken weer denzelfden middag in hun wagen in de richting Heusden. lAiigpik. Dinsdag bracht de heer Staalman, lid der Tweede Kamer, een be zoek aan deze gemeente, ter onderzoek naar den arbeidstoestand alhier. Op de voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. school alhier, vacature mej. M. Schoop, opgemaakt door B. en W. dezer gemeente, komen voor 1. Mej. A. C. Sweets te Genderingen, 2. mej. Bouwmans te Luyksgestel, 3. mej. Reggers te Ammerzoden. Arülioeven-Cappel. Gedurende de maand Januari 1910 werd aan het hulp postkantoor alhier f 1698.08| ingelegd. Blijkens de jongste volkstelling be droeg het aantal mannen 282 en 261 vrouwen. Van de 282 mannen behooren er 216 tot de Nederduitsch Herv. kerk, .53 tot de Geref. kerken, 10 tot de Roomsch-Katho- lieke kerk, terwijl 3 tot geen kerkgenoot schap behoorenvan de 261 vrouwen be hooren er 200 tot de Nederd. Herv. kerk, 48 tot de Geref. kerken, 8 tot de Roomsch- Katholieke kerk, terwijl een vr. Evangelisch Lutersch is en'4 tot geen kerkgenootschap behooren. Nieuwendijk. Het feest der Chr. Jongelingsvereen. „De Zaaier" dat op 17 dezer had moeten plaats hebben is nu be paald op Donderdag 24 dezer. Zaterdag 26 Febr. zal de Chr. Zang- vereen. „De Lofstem" alhier, eene uitvoering geven. Zondagavond hebben een zestal jongens aan den straatweg den smidsknecht T. van de W., onverwachts aangevallen en hem geslagen. Van 't gebeurde is bij de politie aangifte gedaan. Eerst werd hij onderaan de stoep tegen den grond geworpen en door vier jongens geslagen en getrapt en toen hij overeind komend 't hazenpad .koos, wachtten hem Hemden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruiisch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Almkerk, vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. ds. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonïènbroekvm. 9,30 u. ds. Hermani- des; 23 Februari nm. 6 u. ds. Hermanides, bijbelle zing. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9,30 u. ds. Dekker van Ga meren. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Capelle (Loonschedijk) vm. 9,30 en nm. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans, Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callen- fels. Eethen, vm. 9,30 ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 leeskerk en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Kool haas. Giessen, vm. 9.30 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevesteijn, geen dienst. Meeuwenvm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. vm. 10, Z.z. nm. 2 u. ds. Nieuwendijk, vm. en nm. Cand. Thiele van Pouderoijen, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. G. Th. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J. C. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. van Meischke. Rijswijk, vm. 9.3Ó u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waardhuizen, Geref. kerk, geen opgaaf. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher Well, vm. 10 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, nm. 2 u. ds. Davelaar. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. a. Voor het metselwerk alleen b. Voor de massa:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2