Plaatselijk Nieuws. Heusden, 9 Maart Maandagmiddag ontlastte zich boven onze stad een kort doch hevig onweer. Gelukkig kwamen geen ongelukken voor. Toch zegt men dat de stadhuistoren geraakt is en wel een draad die met het uurwerk in verband staat. We hooren nu wel het caril Ion, maar na den fameusen slag, die zeer nabij was, zwijgt de vermelding van he uur. Dit zal echter wel spoedig herstek zijn. De Woudrichemsche visschers kunnen zich thans vleien met het bekende versje Den eersten donder in Maart, Pakt men den elft bij zijn staart. Sinds enkele dagen rijdt de stoom tram niet verder dan tot Vlijmen, wijl het Bossche veld gedeeltelijk onderwaterstaai: De Dameszangvereeniging alhier heeft tot haar directeur benoemd den heer G, Zoon, hoofd der school te Aalburg. Zaterdag-namiddag is ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie te '8-Bosch en vervolgens op last van den heer Rechter-Commissaris overgebracht naar het Huis van Bewaring aldaar, J. E. G. 23 jaar, werkster te Rotterda r, verdacht van in vereeniging met C. D., thans ge detineerd te Groningen, zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal te Heusden van een horloge en een armband in den nacht van 24 op 25 Febr. jl., toen zij den nacht doorbrachten in een logement alhier, en van f 80 ten nadeele van P. Klerks te Vught van 25 op 26 Febr. jl „Er komt leven in de brouwerij" Neen we kunnen zeggen in de bouwerij Naar we vernemen zal spoedig begonnen worden met den bouw van eene woning voor den heer De Haan, mededirecteur van de scheepswerf, en eene voor den onder baas, de heer De Gier; beiden op het ter rein van den scheepswerf. Een nieuw gebouwd vaartuig zal ook aldaar weder binnen enkele dagen van Ntapel loopen. Verder vernemen wij, dat •iet voornemen bestaat, zoo spoedig doen- iijk de conservenfabriek op te richten en dat daarmede slechts gewacht wordt, to dat alle voorafgaande formaliteiten zijn vervuld. Nog heeft de heer A. Boeren een woonhuis aan de Waterpoort in aanbouw en, als het publiek gaat begrijpen, dat er van zelf gebrek zal komen aan arbeiders woningen, dan hopen we, spoedig te mogen mededeelen, dat men begonnen is met het bouwen van gezonde en ruime woningen, die aan de tegenwoordige eischen destijds beantwoorden. Er zijn wel eenigen, maar in verre niet genoeg. De Staatscourant vermeldt dat aan Ph. P. van Gammeren, weduwe van A Reatsch, eertijds brieven- en telegrambe steller alhier, een pensioen is verleend van f 130. lil kerk. Zaterdagavond gaf de zangvereen. „Hallelujah", gemengd koor, van den Uppelschendijk, hier in de Voor- steegschool een welgeslaagde uitvoering 't Was de derde maal dat deze vereen, als gemengd koor in 't publiek optrad en 't moet gezegd worden dat zij, dank zij de goede leiding van haar directeur, den heer H. Remijn, flink vooruit gaat. Het programma werd goed afgewerkt, sommige nos. werden zelfs mooi gezongen Het publiek had een genotvollen avond, wat niet weinig werd verhoogd door de goede orde die er heersclite. We wenschen „Hallelujah" gaarne een „tot weerziens". Andel. Ook hier is heden de ooievaar aangekomen en heeft zijn oud nest weder om betrokken, 't Is voor den landbouw te hopen dat het de voorbode van een vroege lente moge zijn, daar dan de werkzaamheden met kracht kunnen worden begonnen. Maandagmorgen van 910 uur be staat in het gebouw der openbare school alhier gelegenheid tot kostelooze inenting. Tengevolge van den buitengewonen hoogen waterstand hebben enkele lui, welke aan den buitenkant van den dijk wonen hunne schuren moeten ontruimen en het vee ergens anders moeten stallen. Voor hen dus een groot ongerief. DrOil{gelen. Wanneer men tegen woordig de nieuwsbladen inziet, leest men hoeveel plaatsen, zelfs groote gedeelten van van provinciën geteisterd worden door overstrooming en kwelwater der rivieren wat de waterstand in deze gemeente betreft, daar van kan gezegd worden, dat sedert de Nieuwe Maasmond of Bergsche Maas gegra ven is, wij hier in uitstekende conditie zijn gekomen, vroeger echter gebeurde het -eer dikwijls, dat ook hier de landerijen, ja zelfs de wegen onderliepen, wat eene t-norme vooruitgang en groote verbetering en daarom alle lof aan die heeren die het initiatief namen om eenen nieuwen water weg tot stand te brengen. Eetlien. Zaterdag 12 Maart vertrok ken per S. S. Potsdam van Rotterdan naar de V. S. van N.-Amerika om daar als land bouwersknechts werkzaam te zijn Jan Lankhaar uit Eethen en Christoffel Treffers uit Drongelen, voor wie de reiskosten, tweede klasse waren overgezonden In Mei a. s. is W. Honcoop alhier voornemens met zijn gezin, bestaande uit 8 personen, als landbouwer naar het Verre Westen te vertrekken. Naar wij vernemen zijn de reiskosten reeds overgemaakt. De oudste zoon van genoemden H. ver trok dezen winter en zendt goede berichten omtrent den toestand aldaar en omtrent vooruitzichten. tJeertruldenber». Zondagmid dag had op het exercitieterrein alhier, een voetbalwedstrijd plaats tusschen „D. V. C." uit Dongen en het 2e elftal van „G. V. V. Sparta" uit deze gemeente. De wedstrijd eindigde met gelijk spel, 44. De stand was voor de rust 31 in het voordeel van Sparta II. Oenderen. Maandag 14 Maart a.s. zal alhier des avonds half zeven in het koffiehuis van den heer Arie van der Beek, vanwege De Centrale Landbouw-Onderlinge als spreker optreden de heer J. van Bins- bergen Jr. te Onstwedde, ten einde de land bouwers te wijzen op het nut eener vrij willige Landbou w-Ongevallen verzekering. Van de lotelingen dezer gemeente, die op 2 Maart j.l. ingelijfd zijn, is M. de Koning te Breda en J. Branderhorst en H. C. v. d. Heuvel te Millingen geplaatst Op het land van A. van den Heuvel gelegen op het Hoogveld alhier daalde jï. Maandag een kleine luchtballon, waarop aan de eene zijde stond Chapellerie Américaine. Aan de andere zijde: Marche Aulait 7 Anvers. Herpt. Onder allerlei voorwerpen, die de Maas afvoert behoort ook, dat aan het veer alhier het cadaver van een varken is komen aandrij ven, dat best 200 pond zwaar heeft gewogen. Begunstigd door prachtig lenteweder en onder toeloop van veel menschen, waar onder ook vele van elders, werd Zondag j.l. door de harmonie „De Eendracht" alhier een serenade gebracht aan onzen nieuwen pastoor den WelEerw. Zeergel. heer dr. M. C. de Wit. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor in deze gemeente werden in de afgeloopen maand ontvangen 26 en verzonden 23 tele grammen. Aiederhemert. (N.z.) Al is ons dorp te klein voor een circus of iets derge lijks, toch verscheen Vrijdagmiddag op het schoolplein iemand met een gedresseerd paardje, dat tot groote vreugde der school jeugd niet alleen proeven van bekwaamheid in het rekenen aflegde, maar ook den juisten tijd kon aangeven. Zelfs kon het uitzoeken, wie de ondeugend ste jongen was, graag of traag ter school ging enz. Ook de schildpad had veel bekijks en verbaasd zagen de kinderen, dat men op zulk een dier kan staan zonder het in het minst te deren. De laatste hoop, dat de fanfare „Con cordia" nog zou herleven is Maandag j.l. vervlogen. Een gezelschap uit Loon-op-Zand heeft alle instrumenten gekocht, naar men zegt voor f185 De pogingen om het prachtig vaandel in zijn bezit te krijgen leden schip- breuk. Werd bij den heer E. v. d. Vliet een drieharig (rood, wit en blauw) kalf geboren, hetwelk veel bekijks heeft, bij den heer T. v. Ooijen verraste een schaap zijn eige naar met 4 lammeren. (Z.z.) Het jaar 1910 staat niet in het muzikale teeken. Is aan de Noordzijde de fanfare opgedoekt, ook bij de zangvereeni ging „Nut en Genoegen" alhier is het geen couleur de rose. Van deze vereeniging, die slechts weinig leden telt, heeft een vijftal als lid bedankt, wat waarschijnlijk tot opheffing zal leiden. Ook de landbouwers beginnen thans den overlast en de schade van het buiten gewoon hooge water te ondervinden. De landerijen aan den oostelijken kant zijn ondergeloopen. Verscheidene akkers, bezaaid met winterkoren, staan blank. Aan de westzijde is het land nog niet overstroomd, doch zeer drassig. Raamsdonk. De electrisch gedre ven schoenfabriek van den heer J. v. d. Westen is reeds in volle werking. Alle machines werken uitstekend en leveren een mooi solied product. Den ondernemers onze beste wenschen voor hunne fabriek. Het 9-jarig zoontje van den heer B. de Bont Azn., brandde zich niet kokend water zóó hevig den voet, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Door een noodlottig ongeval verstuikte de heer A. Strathie, machine-ingenieur, werkzaam aan de papierfabriek te Keizers- veer, zich op hevige wijze den voetwortel. Het loopen is den heer S. onmogelijk. Dr. M. van Dussen verleende hulp. Heden bracht een schaap van den heer A. Timmermans vier lammeren van normale groote ter wereld. Voowaar eene groote zeldzaamheid. Raamsdonksveer. Zaterdag jl. hield de onderlinge Varkensverzekering, „Eensgezindheid" alhier hare gewone jaar vergadering. Na opening der vergadering heette de vice-voorzitter bij afwezigheid van den voorzitter, allen hartelijk welkom en deelde hij o.m. mede, dat het verschenen vereenigingsjaar een gelukkiger voor de ver eeniging geweest was dan het voorgaande, zooals zoo aanstonds uit het verslag van den Secretaris zou blijken. Hierna gaf hij het woord aan den Secretaris, die voorle zing gaf der notulen en het jaarverslag. Uit het verslag bleek dat het batig saldo ruim f 178 bedroeg. Alsnu had de verkie zing van het bestuur plaats. Herbenoemd werden de heeren J. Joore, vice-voorz., W. van Raamsdonk, secr.-penningm., terwijl in de plaats van den heer G. v. d. Heijkant tot 2en commissaris werd gekozen de heer P. van Strien. Bij het scheppen van water uit de haven, had de doofstomme de J. hetonge- 'uk uit te glijden en er in te vallen. Gelukkig werd dit ongeval opgemerkt door eenige lossende knechts, die hem dan ook spoedig op het droge hadden gebracht. *Sleeuw|jk. In de vorige week ia alhier een huis met schuur verkocht voor de som van f 16, Door B. en aan J. Kallewaard W. dezer gemeente is Vergunning verleend ;ot het oprichten van een gasmotor voor Houtbewerking. Sprang;* Maandagmorgen vond men de alleenwonende 86-jarige weduwe A. F. dood op haar bed liggen. Vette en weideschapen laag in prijs. De weiden staan alle onder water. Vette varkens blijven op hoogen prijs. Loopvarkens en biggen eveneens. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 69 k 71 ct., 2de kwaliteit 55 it 61 ct., vette kalveren 60 61 ct., vette var kens 57 a 62 ct., voor Engeland, 56 59, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 135 k f 210, neurende f 105 k f 225, guste f 130 k f 260, pinken f 40 it f 95, kalveren f 12 k f30, biggen f8 f 12, drachtige zeugen f 54 êL f 64, drachtige gelten f40 f55, schot telingen f 18 k f 28, schapen f 12 k f 22, vette schapen f 12 f 25, luxe-paarden f 500 k f 630, werkpaarden lsto kwaliteit f 300 k f 455, 2e kwaliteit f 205 it f 325, twee-en-een-halfjarige f 150 k f 245, ander halfjarige f k f per stuk. Rpoedeischende vergadering van den raad der gemeente Heusden op Zaterdag 5 Maart 1910, des voorm. ten 11.30. Voorzitter: G. van Everdingen, Wethou der. Secretaris: H. J. van Eggelen. Alle leden zijn tegenwoordig. De Voorz. deelt mede dat de Burgemees ter door ongesteldheid verhinderd is deze vergadering te presideeren, waarom hij deze functie waarneemt. Hij wenscht den Burgemeester een spoe dig herstel toe en feliciteert het lid Vos, met zijn herstel. Aangezien hij voor het eerst deze verga dering leidt, verzoekt hij, zoo noodig, eenige toegevendheid. De notulen der vorige vergadering wor den aangehouden tot eene volgende samen komst. Aan de orde is een adres door den heer K. A. van Rijswijk ingediend om van de gemeente in koop of in erfpacht over te nemen een gedeelte van het terrein, behoo rende tot de aanplemping van den Hoogen Maasdijk, groot 2000 vierk. Meter, tot op richting eener conservenfabriek. De Voorz. zegt dat dit terrein met al het aangrenzende in 1905 door den Waterstaat aan de gemeente is afgestaan, om daarvan de vruchten tot zich te nemen. Thans behoort dit echter bij Financiën, zoodat, bij overdracht door de gemeente, adressant zich zal moeten wenden tot Fi nanciën terwijl de gemeente zich bereid zal verklaren tot overdracht. Hij stelt voor, bedoeld stukje grond uit het loopend contract te schakelen en aan adressant af te staan tegen een jaarlijksche erfpacht van f 60; terwijl die tevens zeil voor verlichting zal moeten zorg dragen. Het lid Prins vraagt voor hoelang deze overeenkomst aangaat; waarop de Voorz. zegtvoor zoolang als het Min. van Finan ciën dat zal goedkeuren. Het lid Van Andel geeft in overweging als nog geen prijs vast te stellendoch dit eerst dan te doen, wanneer bekend zal zijn welke voorwaarden door Financiën aan den aanvrager zullen worden gesteld. De weth. De Jong wenscht liever in ééns af te werken. Het lid Van Andel blijft bezwaar maken om nu reeds een prijs vast te stellen, nu nog niet bekend is welke mogelijke hooge eischen door Financiën zullen worden ge steld. Het lid Veerman wil concessie verleenen tegen een nader vast te stellen prijs. Het lid Van Andel zou den prijs van 60 gulden per jaar niet te hoog vinden, indien Financiën het adressant zonder bij komende kosten afstaatanders zou hij den prijs lager willen stellen. De Voorzitter deelt nog mede, dat de aangeplempte terreinen in 1905 aan de stad voor 20 jaar zijn afgestaan, met recht van beide zijden om het na dien tijd op dezelfde voorwaarden te continueeren. Het lid Veerman stelt voor, ook met het oog op mogelijke grootere kosten aan Financiën, in eens 2 cent per vierk. Meter of f 40 jaarlijks voor het geheel te bere kenen. Hij zegt hiervan een voorstel te maken. Het voorstel aangevuld door eene op merking van het lid De Mol om in deze zeer billijk te zijn, wijl het ten goede zal komen aan de plaatselijke industrie, wordt in omvraag gebracht, en met 5 stemmen vóór aangenomen. Tegen stemden de beide Wethouders. De Voorzitter brengt nu in stemming een voorstel tot overdracht aan adressant, op genoemde voorwaarde, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. kerknieuws. Over den veehandel in Gelderland wordt 'hans geschreven: Er was eenige verbetering in den handel, ofschoon er weinig vreemde kooplieden en de inkoopen niet groot waren. De verkoo- pers waren wat stug in hunne vraag. Het grootst was de vraag naar het vet vee. Melkvee werd niet minder begeerd. Vette kalveren waren duur en werden vlug verhandeld. Engeland noteerde goede Drijzen. Paarden werden op verschillende plaatsen opgekocht voor Duitschland. Er is dezer dagen opgericht een Ver eeniging van Diakenen in de Ned. Herv. Kerk. De vereeniging is gevestigd te Utrecht. Zij tracht haar bestaansdoel te be reiken a. Door kennisneming van het werk der ktrkelijke armenzorg in haar ge heel en in het bijzonder van datgene wat binnen den kring der Nederd. Hervormde Kerk geschiedt; b. door het bevorderen van onder linge bespreking van onderwerpen, be langende de kerkelijke armenzorg en al wat daarmede in rechtstreeks ver- jand staat; c. door het bevorderen van samen binding van diaconieën van verschil lende provinciën of gemeenten der Nederd. Herv. Kerk voor doeleinden, die door een gemeenschappelijk optre den verkregen of ontworpen kunnen worden d. en verder door alle middelen, die naar het oordeel der vereening tot be reiking van het in art. 1 gestelde doel kunnen strekken. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren: G. J. A. Ruys, voorzitter, dr. J. H. Adriani, secretaris, beiden Utrecht; M. J. Beerling, Amsterdam; Anth. Foliner, ArnhemE. G. van Hoogstraten, 's-Gravenhage; H. J. Bronk- horst, Haarlem en Chr. Kuyk, Rotter dam. Heusden. Op verzoek deelen wij mede dat op Zondag a.s. des voormiddags in de Ned. Herv. kerk alhier, gelegenheid tot doopen zal worden gegeven. Werkendam. Zondag a. g. hoopt in Ned. Herv. kerk alhier op te treden de WelEerw. heer Montijn, predikant te Alm- kerk. Eethen. In de kerkeraadsvergade ring van 5 Maart j.l. is tot ouderling ge kozen de heer J. Baks, ter vervulling der vacante plaats, ontstaan door het overlijden van den heer M. Smits, die dit ambt ruim 35 jaar in aller achting had vervuld. *Sleeuw|fk. Voor ouderling inden kerkeraad der Geref. gem. alhier zijn tot candidaat gesteld de heeren C. v. Drunen en G. F. van 't S uit. Op 20 Maart a.s. zal de verkiezing plaats hebben. RurgerlUke Ktund. Heusden, van 1 tot 8 Maart. Overleden: A. J. de Hart, 75 j. Dussen, van 1 tot 28 Febr. Geboren: Jacominus, z. v. W. Bax en T. Besterveld Adriaua, d. v. H. van Breugel; Willem Johannes, z. v. P. Netten en W. HoncoopGerdina Petro- nella d. v. M. Schalken en J. C. van Moergestel; Petrorelle Gerdina, d. v. P. A. H. van Nueneu en E. Schalken Petrus, z. v. J. de Wit en M. van Tilborg; Joannes, z. v. T. van Dortmont en F. van Balkom. Overleden: Arie van der Stelt, 28 j.Johanna Antonetta Heere, 33, j.; Wouterina de Rooy, 4 w.Maria Adriano Kievits, 4 j.; Nicolaas de Graaf, 74 j. Omarentia Cornelia Pennina, 10 m.; Petronella Maria Heijmans, 2 m.Cor nelia Schroot, 74 j.; Maria Johanna Kant, 6 w. Geertruidenberg, over de maand Febr. Geboren: Antonia, d. v. J. Pruisten en Ma. SegersDingena Johanna, d. v. J. de Vos en T. v. d. Waal; Matthijs Adrianus, z. v. P. Vermeeren en D. Se gers Huiberdina Maria, d. v. A. G. v. Rooij en J. v. LeeuwenDirk, z. v. H. M. v. Alphen en E. GuillotTheodoras Wilhelmus, z. v. S. Zijlmans en J. E. v. Dortmont. Overleden: L. Schier, 2 j.;C. Goos- sens, 74 j. Waspik, van 15 tot 28 Febr. Geboren: Cornelia, d. v. J. van Turn hout en C. Smits; Abraham, z. v. A. Konings en C. Bogers. Overleden: Maria Henriette Sporen- berg, 82 j.Adrianus Johannes Zwaans, 3 m.Bertha Johanna Schellekens, 3 w. Antonie van den Mosselaar, 71 j. Sprang, over de maand Febr. Ondertrouwd: Hendrik Maijers, 26 j., en Geertruij Molegraaf, 24 j. Geboren: Adriaan, z. v. W. de Rooij en M. Spierings; Adriaan, z. v. A. Ver steeg en A. P. Braspenning; Christina, d. v. B. W. Vos en M. van Beek; Leena Adriana, d. v. A. de JoDg en Corn! Spuij breek. Overleden: Anna de Bie, ongeh. 25 j. Catharina Antonia van Beers, 8 w. Gameren, over de maand Febr. Getrouwd: J. Blanken, 36 j. en P. v. Hemert, 25 j. Geboren: Christina Gijsberta, d. v. G. v. d. Oever en C. Donker; Dirkje, d. v. H. v. Tuijl en J. v. Eek; Jantje, d. v. T. van Hemert en A. v. Zuidam Neeltje Azwera, d. v. J. v. Tuijl en H. BlomCornelia, d. v. C. v. Tuijl en A. F. Klop; Teuntje, d. v. W. Roza en A. de Ridder; Marius, z. v. M. v. Alphen en M. Soer. Genderen, van 10 tot 28 Febr. Geboren: Antonie, z. v. A. Timmer mans en C. J. Treffers; Willemina Jo hanna, d. v. W. Vos en J. H. Treffers. Overleden: Meeuwis Smits, 80 j. Anneke van der Mooren, 73 j.Cornelis van der Beek, 41 j. Rinnenland. In de laatste weken maakt Prinses Juliana, aldus meldt de N. Ct. in ge zelschap van een hofdame en een ver pleegster dagelijks een toertje door de Scheveningsche boschjes. De zomersche dagen van den laatsten tijd veroorloofden het neerslaan van den kap van den koninklijken landauer en velen hebben dan ook hierdoor een goede gelegenheid gehad om Juliaantje te zien. Voorafgegaan en gevolgd door twee rechercheurs op rijwielen die vooral met het oog op automobielen deze tijdig moeten waarschuwen reed het Konink- ijk rijtuig Maandagochtend stapvoets door de Verheull-laan. Officieren op hun morgenrit deden tij dig hun paard front maken en brachten den militairen groet. Oude heeren, gepensioneerden, op hun dagelijksch wandelingetje, groetten met een glansvol blijde aandoening op het gelaat: dames met bonnes en kinder wagens op weg naar den Bataaf keken met verrukking naar het aardige ge zonde kindergezichtje, dat uit 't witte mutsje te voorschiju kwam en met groo te kijkers zat rond te staren. Bij eiken groet vatte de verpleegster het handje en zoo beantwoordde Juli aantje wuivend de stille huldebetuigin gen. ,0, 't is een schat!" hoorden we som mige dames opgetogen uitroepen. En vrouwen kunnen 't weten, die hebben verstand van klein goed. De Staatscourant meldt: Op grond van ontvangen ambtelijke berichten wordt aan belanghebbenden dringend ontraden zich te laten aan werven als arbeider bij den bouw der spoorweglijn MadeiraMamoré, in Bra zilië. Het klimaat aldaar wordt zeer ge vaarlijk voor de gezondheid geacht. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt: Naar wij vernemen, is thans het rap port van den hoofdinspecteur-generaal en de beide inspecteurs-generaal van 's rijks waterstaat, betreffende het Lau werzee-vraagstuk, medegedeeld aan Ge deputeerde Staten van Friesland en Groningen. Er bestaat grond om aan te nemen, dat de strekking van de plannen der regeering, in zake verbetering van den waterafvoer in Friesland, wat de voor naamste hoofdzaken betreft, zich aan sluit aan hetgeen bij de behandeling der waterstaatsbegrooting in de Tweede en de Eerste Kamer door den minister van waterstaat in korte trekken is aan gegeven, namelijk dat boven indijking van de Lauwerzee de voorkeur ware te geven aan oprichting van voldoende stoomgemalen en uitdieping van de stroomgeulen- der sluizen in de Lauwer zee. Na langdurige besprekingen, waarbij o.a. tegenwoordig waren leden van het looncomité en van de afdeeling Den Haag van den Drukkerspatroonsbond heeft het personeel der firma Ten Ha gen besloten Maandag te vier uur den arbeid te hervatten. Een commissie van arbiters zal het geschil tusschen de firma en haar personeel onderzoeken, en beide partijen zullen zich met de door deze commissie te nemen beslis sing vereenigen. De Prins Willem II. Uit Glasgow is geseind dat het stoomschip Ionian, van de Allan-lijn aldaar van Boston aangekomen, meedeelt, dat het 1000 mijl ten Westen van de Toryeilanden in aanraking is gekomen met een on beheerd, uit elkaar geslagen schip, dat veertig voet boven de waterlinie uit stak. De directie van de W.-Ind. Maildienst heeft een telegram uit Glasgow ont vangen, volgens hetwelk het drijvende wrak twee schoorsteenen vertoont, ter wijl de Prins Willem II slechts één pijp heeft. Volgens haar kan er dus met zekerheid gezegd worden, dat het gevonden wrak niet dat van haar ver miste stoomschip is. Bovendien kan, zoo deelde de direc tie nog aan het Hbl. mede, een kope ren letter P., welke van het wrak aan boord van het stoomschip Ionian te recht is gekomen, onmogelijk behoord hebben aan het stoomschip Prins Wi'- lem II, omdat aan boord van dat stoom schip geen koperen blokletter aanwezig was. De naam van het stoomschip Prins Willem II was namelijk geschilderd op den spiegel. Volgens De West heeft het stoom schip St. Jan, dat 13 Januari uit Rot terdam te Paramaribo aankwam, drie dagen vertraging ondervonden op reis van Engeland naar San Thomas. Deze boot had alleen op het eerste gedeelte van de reis met storm te kampen. Het kan echter zijn dat de Prins Willem II voortdurend slecht weder heeft getrof fen. Zondagavond half acht zijn L. v. E. en H. M., met paard en rijtuig in de haven te Leur gereden; de zoon is nog tijdig uit het rijtuig gesprongen. De beide mannen en het paard zijn ver dronken. Op de plaats, waar het ongeluk voorviel, op den Kadijk en het begin van het dorp, was de lantaarn niet ontstoken. Te Amsterdam is Zaterdag een valsche munter uit Utrecht aangehouden, en deze arrestatie werd spoedig gevolgd door die van zijn zoon. Vermoedelijk heeft de politie hier mede de bron gevonden, waaruit de tallooze valsche kwartjes komen, die den tramconducteurs in de handen werden gestopt. In een winkel in de z. g. Indische buurt, het kwartier ten Oosten van het Muiderpoort-station te A'dam, trachtte de valsche munter een onecht kwartje te loozen. De winkelier bemerkte het Ingekomen van Raamsdonk, P. A. den Dunnen en gezin; Almkerk, A. van Wijngaarden en gezin; Vught, N. de Ronde en gezin. Vertrokken naar Kethel, C. A. Verha ren Woudrichem, E. en D. B. Vink; Frankrijk, A. Guennégan en M. E. Minnaart; Sliedrecht, J. van Helden; Stratum, M. Ch. van Hooft; Waalre, C. Lammerze en gezinHardinxveld, H. Boes. Vertrokken naar 's-Gravenmoer, J. Ro- zenbrand.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2