De justitie gelooft nu, dat de beklaagde andaar het vergif betrokken heeft. Weliswaar is er geen vergift gevonden, maar uit het vergiftregister, dat de drogist verplicht is bij te houden, bleek, dat met dit register geknoeid was. Hieuw». Heusden, 12 Maart De heer Van Bruchem, ambt. ter gem. secrtarie alhier, kwam Maandagavond met een compagnon per fiets uit Waalwijk en had het ongeluk in de Overlaat in een karspoor te rijden, te vallen en een been te breken. Nadat heelkundige hulp was verleend, is hij Donderdagmorgen per stoom boot naar zijne woonplaats Aalst vervoerd. Het water begint te vallen; doch de stroom wordt sterker. Van morgen kwam een sleeper met 2 vaartuigen de Maas op. Hij kwam niet vooruit, maar geraakte *al meer achteruit. Een andere sleper, met meer kracht, ontfermde zich over hem. Nu werden alle schepen gekoppeld en 2 slepers voorop en kon de reis vervolgd worden. We vernamen de oprichting eener christelijke zangvereeniging genaamd „Prin- es Juliana", aanvankelijk met 26 leden. Vis directeur is benoemd de heer K. van :an Berg, terwijl het. bestuur is saamgesteld uit de navolgende heeren: ds. Ruysch van l'ugteren, W. van Helden, J. Kamerman, A. Kooijman en N. van Baardwijk. Tot ons genoegen vernemen wij, dat bij onderhandsche overeenkomst door den Minister van Waterstaat aan K. A. van Rijswijk alhier, is opgedragen den bouw van een post- en telegraafkantoor met directeurswoning te St. Maartensdijk. Met ingang van den nieuwen cursus is door den heer directeur der Rijksnor maallessen, de heer C. de Moor ontslag aangevraagd als zoodanig en als onderwijzer in de kennis der natuur. Dat het hem, die zich op het gebied van onderwijs zeer ver dienstelijk maakte en deswege in 1908 door H. M. de Koningin benoemd werd tot Ridder der Orde van Oranje-Nassau, nog lang ge geven zij een welverdiende rust te genieten. Hoewel het water geregeld valt, zullen er nog enkele dagen moeten verloopen al vorens de tram weder naar 's Bosch rijdt. Over een lengte van 120 Meter stond Vrijdagmorgen nog 32 cM. water op het Bossche veld. In de Donderdagavond gehouden vergadering van 'de commissie tot wering van Schoolverzuim, werden de heeren M. C. v. d. Ven en W. v. Wijnen, respectie velijk tot voorzitter en secretaris herkozen. Werkendam. In de Nutszaal hoopt 17 Maart a.s. voor de jongelings- vereeniging „Andreas", op te treden de Weleerw. heer Klinkenberg, predikant te Gorinchem, met het onderwerp „de toe komststaat." Woensdagavond 1.1. werd door den heer J. P. M. Camman, Rijkstuinbouw- leeraar voor Noordbrabant en Zeeland, bij mej. de wed. A. Wink een lezing gehouden over „Fruitteelt", hiertoe uitgenoodigd door de landbouwrereeniging „Werkendam en omstreken". De heer Camman begon met te zeggen, dat hij zich zou moeten bepalen tot eenige bijzonderheden. Over fruitteelt en al wat daarmede in verband staat is de tijd te kort. Ook heeft hij voor eenige jaren hier reeds gesproken over het aanleggen van boomgaarden, de soorten geschikt voor ons klimaat, enz., enz. Thans meende hij de aandacht te moeten vestigen op het bewerken van den grond, het bemesten van de boomen, het verpak ken van het fruit, enz. Het kostte den spre ker weinig moeite de aanwezigen duidelijk te maken, aan welke stoffen de boomen de grootste behoeften hebben. Het te kort aan kalk, kali en phosphorzuur moet wor den aangevuld, al naar gelang er behoefte is. Wordt dat niet gedaan, dan zullen de boomen in de toekomst een kwijnend be staan tegemoet gaan. Vooral wees hij met nadruk op het gebruik van kali, aan deze meststof gaf hij in het bijzonder de voor keur, ook wees hij op het overmatig ge bruik van stalmest, waarin ook in de meeste gevallen te veel stikstof voorkomt, bijge volg krijgen zulke boomen een sterk gewas, maar tot vrucht zetten kunnen zij niet spoedig komen. Ook besprak hij het succes in zijn proeftuinen, waar hij al sinds jaren ie stalmest heeft uitgebannen. Hij was overtuigd dat een oordeelkundige bemesting met hulpmest steeds goede resultaten zul len afwerpen. De lichtbeelden die de heer Camman liet zien, gaven een goed beeld, van wat te verkrijgen is door bewerking en bemesting. Wij zagen een massa platen met. eerste klas fruit, als het ware aan ssen gegroeid, alles gekweekt aan pyra- luiden, schuttingen, snoeren, ook aan hoog- en halfetam. Hierna besprak de heer Camman de voor- deelen, die de fruitkweekerij en kunnen op leveren, vooral in het buitenland, waar een en ander goed wordt aangepakt. Ook werd gesproken over het verpakken van fruit, ook dit laat in ons land veel te wenschen over. Over het algemeen wordt er slecht gezorgd voor het transport; veel kon verzonden worden in platte kisten en manden, ten einde het beschadigen te voor komen, zakken en groote diepe manden moeten tot het verleden gaan behooren. De lezing was leerzaam en bevatte veel nuttige wenken. Ten slotte stelde de heer Camman zich disponibel voor hen die iets te vragen hadden in verband met hetgeen wat behandeld is. Nadat de heer Camman nog eenige in lichtingen had verschaft, bracht de voor zitter, namens de aanwezigen een woord van dank over aan den heer Camman, en werd de vergadering gesloten. Almkerk. Door wijlen Z. v. d. Kop pel is aan de Chr. school alhier f250 ge legateerd en f 500 aan de Geref. diaconie. Dat was hier ook een leuke ge schiedenis. Er zou een paartje in 't huwe lijksbootje stappen. Toen men ten raadhuize verscheen was de moeder van den bruidegom wier tegenwoordigheid beslist noodig was, niet aanwezig. Goede raad ■nas duur. Er werd een rijtuig gezonden om die vrouw te halen, maar jawel ze beliefde niet mee te gaan, dus zat er voor de trouwstoet niets anders op dan maar weer naar huis terug te keeren. I>u»»en Dinsdag jj. had het zoontje van C. v. D. dat bij zijn oom A. v. d. P. op de hondenkar zat, waarop ook een ge slacht varken lag, het ongeluk er af te vallen, en zoo, dat een der wielen dwars over zijn lichaampje ging. Kreunende van pijn werd het kind bij F. H. binnen ge dragen. Gelukkig bleek na eenigen tijd, dat het ongeval vrij gunstig was afgeloopen. Binnen zullen van hier weder eenige personen naar Amerika vertrekken. De machinist H. Teuling met vrouw en 3 kinderen zal zich 27 April op het stoom schip „Virginian" inschepen; met hem zal meêreizen de echtgenoote van Job Teuling, die reeds verleden jaar naar Amerika heen toog, benevens hare zes kinderen. Gameren. Dat het bouwland hier zeer gewild is, kan men als men de ver pachtingen nagaat, zich wel voorstellen. Bij een deze week gehouden verhuring om dit jaar met bieten te beteelen, werd f 44 voor 1 hont besteed. denderen. Vrijdagavond 4 Maart hield de Coöp. zuivelvereeniging „Op Hoop van Zegen" hare gewone j aarlij ksche ver gadering, onder leiding van haren voorzitter den heer C. J. Branderhorst. Na opening vergadering werd de presentielijst vastge steld, waaruit bleek, dat 33 leden tegenwoor dig waren. De heer M. J. v. d. Beek, secretaris der vereeniging las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Alvorens tot het behandelen der agenda over te gaan, gaf de voorzitter een opwek kend woord en enkele wenken ten beste, welker inhoud wij hier weêrgeven. Het Bestuur, Mijne Heeren, biedt U dezen avond ter goedkeuring aan de rekening over het verloopen jaar 1909. Een tweede werkjaar ligt dan alzoo wederom achter ons; mochten wij reeds bij de vorige rekening na een jaar arbeids de goede werking onzer zaak constateeren, na grondige kennisneming van het overzicht van den toestand onzer fabriek over den jare 1909 zult gij ons, mijne medeleden geredelijk willen toestem men, dat thans op hooger toon den goeden gang van zaken onzer inrichting mag gemeld worden. Hoewel een weiseizoen achter ons ligt, waarin algemeen, en niet ten onrechte geklaagd werd over geringe melkgift, wat noodzakelijkerwijze de verwerkingskosten per liter melk verhoogt, is niettegenstaande dit alles f 1000 teruggelegd kunnen worden, waarvan zooals U de rekening doet zien f 500 is afgelost en f 500 in het reserve fonds is gestort geworden. Voorwaar een verblijdend teeken. Hier past ongetwijfeld mijne heeren in de eerste plaats een woord van oprechten dank aan onzen wakkeren directeur, door wiens uitstekende leiding onder den Zegen van Boven onze fabriek ook dit jaar wederom een schrede voorwaarts is gegaan. Ik weet te spreken heer directeur namens bestuur en leden van „Op hoop van Zegen", wanneer ik U hier openlijk den tol onzer dankbaarheid betaal voor Üw accuraat, zuinig en degelijk beheer en tevens j den wensch uit, dat onder uwe leiding onze fabriek tot nog hooger bloei moge komen, U en Ons ten voordeel. Gij hebt ten volle getoond „the right man on the right place", „de rechte man op de rechte plaats te zijn. Ook het overige fabrieksper- j soneel verdient hier genoemd te worden, wegens zijn trouwe plichtsbetrachting en j betoonden ijver. En mijne heeren mede-1 leden laat ons deze verkwikkende memo ratie een spoorslag zijn, om ook levendig belang te stellen in en mede te leven met onze fabriek. Met blijdschap mag ik het heden zeggen, wij mogen waarnemen meer- j dere belangstelling en warmere liefde voor onze gemeenschappelijke inrichting, laat deze belangstelling en liefde nog meerder worden, opdat onze fabriek daardoor gedra gen en gekoesterd zich steeds meer ont- wikkele. Een ieder gevoele, dat zijn per soonlijk belang en tevens ons aller belang in de fabriek vereenigd ligt. Een lid der vereeniging is nog iets meer dan leverancier van melk en het is niet te ontkennen, dat het gevoel van lid zijn, van medeëigenaar der zaak dikwijls ontbreekt. Te veel wordt de fabriek nog beschouwd alleen als werk plaats, die te zorgen heeft, dat de melk wordt omgezet in een zoo mogelijk bedrag aan geld. De melkprijs, meer wordt dan niet gezien. Voor deze leden is de zaak feitelijk niets anders dan een particuliere inrichting. Juist in de vereeniging schuilt de groote kracht, ook voor het lid per soonlijk. Wanneer het idee van medeëige naar, van medezeggenschap levendig wordt, zal ongetwijfeld het gemeenschapsgevoel tusschen de leden onderling sterker wor den. En dit gevoel van gemeenschap, van solidairiteit is vereischte, zal men komen tot bestaanszekerheid van allen, die in 't landbouwbedrijf werkzaam zijn. Onze Coö peratieve zuivelfabrieken kunnen de aan gewezen lichamen zijn die in deze richting ontwikkelen en door directe voordeelen, die ze medebrengen en doordat ze de leden dichter bij elkander brengen. Voor alles is noodig dat de leden hart hebben voor de zaak en niet tegenover de fabriek staan als vreemden, opdat niet eenmaal op min der aangename wijze den band, dien hen daaraan verbindt, gevoeld worde. Meer liefde voor onze zaak zou haar nog krachtiger voorwaarts stuwen. Leveren wat men kan en geregeld leveren. Ik meende goed ta doen mijneheeren, deze wenken in uw midden neer te leggen in de hoop, dat wij ieder hiermede ons voordeel zullen doen in het belang van allen. Medt leden versta dan uwe roeping en verzaakt niet uw plicht tegenover de fabriek. Vormt rondom haar aaneengesloten een trouwe wachter, naar binnen de truffel gehanteerd en naar buiten zoonoodig het zwaard uit de scheede getrokken. Alzoo gehandeld mijneheeren en wij laten vol hope voor de toekomst onzen tweeden mijlpaal achter ons. wetend en vertrouwend, dat 1910 bedauwd door den Zegen van boven, voor ons kan worden een rijk gezegend en geluk- aanbrengend jaar. Moedig dus voorwaarts „Op Hope van Zegen". Hierna was de jaarrekening en verslag aan de orde. Uit de balans blijkt dat de fabriek in bloeienden toestand verkeerd en de exploitatierekening doet zien dat de exploitatie alle reden van tevredenheid geeft. Als gevolg der onlangs opgerichte kaasmakerij werden art. 24, 26 en 29 van het huishoudelijk reglement gewijzigd en aan de huidige toestand aangepast, een en ander werd met alnemeene stemmen goed gekeurd en aangenomen. De directeur be dankte den voorzitter voor zijn waardee- rende woorden, dezen avond als tolk der vergadering gesproken, daarbij den wensch te kennen gevende, dat de leden al het hun mogelijke zouden bijdragen de fabriek tot bloei te brengen. Na een woord van dank te hebben gebracht voor de trouwe opkomst en gemakkelijke leiding sloot de voorzitter de vergadering. Kaatsheuvel. Wordt hiernogsteeds de gedwongen winkelnering een noodzake lijk kwaad genoemd, thans hebben 146 schoenfabrikanten hun handteekening ge zet op een schrijven naar hooger hand, waarin zij verklaren, dat het drijven van een winkel absoluut niet noodzakelijk is. Integendeel, dat door zoo'n winkel de on eerlijke corcurrentie wordt in de hand ge werkt en dus beslist een nadeel is voor de industrie. Nederhemert (N.z.) Een treffend voorbeeld van naastenliefde geven de leden van de opgeheven fanfare „Concorcia" alhier. In plaats van de gelden der verkochte instrumenten te verdeelen of in feestelijke stemming te verteren besloten zij daarmede een zeer behoeftig werkmansgezin te troosten, waarvan de vrouw dezer dagen overleden is. Hieuwend ({k. De wensch uitge sproken bij de laatst gehouden uitvoering, om het Mannenkoor „de Lofstem" in ge mengd koor om te zetten zal in vervulling komen. Gisteravond is door de vereeniging besloten tot oprichting van gemengd koor over te gaan. De meisjes die er lust toe hebben kunnen zich nu als lid aanmelden. De milicien G. Boterbloem, ingelijfd bij de veld.-art. te Breda is na langdurige ongesteldheid voor den dienst afgekeurd en keert over 14 dagen naar huis terug. Raainsdonk. De heer N. Dols alhier is benoemd tot voorzitter van den bond v. assistent-accountants te Rotterdam. Door het plotseling achteruitloopen van den hit geraakte de groentekar van den heer Snoek tusschen Veer en Dorp in een sloot. Met vereende krachten werd hij, zonder groote schade, op den wal getrokken. Raamsdonkveer. DeNed.Herv. Jongel. onder de zinspreuk: „Gedenk aan Uwen Schepper in de dagen uwer Jonge lingschap" Pred. 12: la, hield Dinsdagavond haar eerste jaarfeest in de catechiseerkamer aan het Veer. Te zeven uur opende de voorzitter, de heer Sneep, op gebruikelijke wijze de feestvergadering en riep een welkom toe aan leden, en colleges van kerkeraad en kerkvoogdij, afgevaardigden en andere ge- noodigden, waarna de eere-voorzitter, ds. Meischke een rede uitsprak naar aanleiding van Dan. 3 1618, waarin hij de feest vierenden bepaalde bijle. De ure der verzoeking; 2e. De kracht des geloofs; 3e. De zegen van het belijden. Het zou ons te ver voeren, indien we een uitvoerig verslag gaven van deze schoone rede, welke o. m. blijken gaf dat Z. Eerw. der vereeniging een warm hart toedraagt. Alleszins was dan ook het woord van dank hem gebracht, gepast. De avond werd verder doorgebracht met het leveren van opstellen, voordracht en samen, die, getuige de groote aandacht, zeer in den smaak vielen. De verschillende verslagen, uitgebracht door secr.-penningm. en bibliothecaris waren opgewekt; getrouw werden de vergaderingen bezochtzelden ontbrak een lidde kas sloot met een batig slot van ruim 24 gulden de zendingsbus bevatte f8.15, van de bi bliotheek werd druk gebruik gemaakt. Terwijl af en toegepauseerd werd, maakten eenige zusters van leden zich zeer verdienste lijk door het ronddienen van broodjes en chocolade. Waar het programma niet minder dan dertig punten bevatte, is't te begrijpen, dat het middernachtelijk uur weldra sloeg, nadat deze reehtgezellige avond met dank zegging gesloten was. Sprang. Naar ons uit vertrouw bare bron werd medegedeeld, heeft de christelijke zangvereeniging „Exelsior", van den Weled. achtb. heer Meijer, (burgemees ter alhier), ter gelegenheid van haar zil veren jubleum, een cadeau van f 25ont vangen. Sleeuwfjk. Ds. De Jonge alhier staat op het tweetal voor predikant te Ierseke. De landbouwer W. O. werd zoo hevig door eene koe tegen zijn voorhoofd gestooten, dat daardoor bloedvergiftiging onstond en geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Veen. Deze week overleed alhier de oudste ingezetene der gemeente, wed. van A. Honcoop, in den ouderdom van bijna 89 jaren. Naar wij vernemen bestaat bij het bestuur van bet fanfarecorps „Wilhelmina" j het plan rechtspersoonlijkheid aan te vragen. Vröhoeven-Cappel. Bij de Wed. Hoefnagel, herbergierster alhier, stond dezer dagen reeds vroeg in den morgen een fiets voor de woning. Laat in den avond stond zij er nog, waarop zij door den ge meenteveldwachter Gouda, bij wien zij door den rechthebbende kon worden terugge haald, is meegenomen. Vrij spoedig meldde de heer K. alhier, zich als eigenaar van de fiets aan. Hij had ze daar even neer gezet en toen verzuimd ze mee naar huis te nemen, wat licht verklaarbaar is uit het feit, dat hij een zeer groote partij fietsen heeft uitgestald. Immers, die in het veen is, ziet op één enkel turfje niet. Voor de schietoefeningen tot verhoo ging van 's-landsweerkracht, hebben zich weder een paar personen bij den burge meester aangemeld, zoodat de schietoefe ningen ongetwijfeld 1 Mei a,s. een aanvang zullen nemen. Woudrichem. Terwijl de trek tot emigreeren naar Amerika, Brazilië, enz., tegenwoordig nog al levendig is, verwijzen we belanghebbenden tot den heer Iz. Kie- boom Pz., te Woudrichem, bij wien daar omtrent alle mogelijke inlichtingen, als- irede uitvoerige beschrijvingen der diverse landen kosteloos te bekomen zijn. Wflk. De heer Waitté, onderwijzer met verplichte hoofdacte alhier, is als zoo danig benoemd te Kloetinge. Alhier heeft zich in het gezin van W. van H. een geval van roodvonk voor gedaan. fllnnenland. Kerknieuws. Veen. Naar wij vernemen heeft de heer J. van Andel bedankt als notabel der Herv. Gemeente. denderen. De chr. Jongel. Vereeni ging „Excelsior," hield Woensdag haar jaarvergadering. Na een opwekkend woord van deu Voorzitter, gaf de Secretaris ver slag over het afgeloopen jaar, waarbij voor uitgang geconstateerd kon Jworden. De Pen ningmeester deed rekening, sluitende met een batig saldo van f 17.De aftredende leden E. Colet, als Secretaris, B. Vos, als Penningmeester, werden herkozen, en ge kozen tot 2en Secretaris, L. Ravesloot. PREDIK REURTE1, 13 Maart. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Brummelkamp, Vrijh.-Capelle. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman, bidstond voor den Oogst. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens, vm. voor bereiding. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Both. Geref. kerk geen dienst. 2 u. ds. P. van 't Zand. (Polderlokaal), nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. 16 Maart 's avonds 7 u. ds. Kool haas, Bidstond voor 't gewas. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Beumei van Urenterp, nm. vm. H. A., nm. dankzegging. Giessen, nm. 2 u. ds J. B. Benders. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. van Meischke. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 4.30 u. ds. Zwiers. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sieeuvnjk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Geref. kerk vm. 9,30 leeskerk en nm. 2 u. ds. Rispens. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. A. Thielen, Teol. cand. Geref. kerk geen opgaaf. Geref. kerk geen opgaaf. 2 u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tydlg in te zenden. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: De cholera-epidemie te Semarang neemt een dreigend karakter aan. Da gelijks sterven er twintig menschen aan cholera. Men is bevreesd, dat de ziekte zich verder zal uitbreiden. De Red. teekent hierbij aan We hadden hoop, dat, bij het uit blijven van nadere berichten omtrent de ons vroeger geseinde dreigende cho lera-epidemie en daar de laatste mail- beiichten over de cholera ook niet on gunstig luidden, de cholera in Sema rang niet epidemisch zou gaan heer- schen. Het is anders geloopen. De Westmoesson loopt op zijneinde, de droge tijd staat voor de deur en dit maakt dat wij met bezorgdheid het bo venstaande bericht ontvingen. Komt er niet spoedig verbetering, en zet de droge moesson met kracht door, dan is te vreezen, dat de cholera niet voor het einde van dit jaar uit Semarang te verdrijven zal zijn. Het door onzen correspondent te Batavia geseinde sterf tecijfer komt reeds overeen met dat van de cholera-epidemieën, die eenige jaren geleden te Semarang geheerscht hebben. En nu wordt nog voor toene ming gevreesd. Allerwaarschijnlijkst zal het bestuur in Semarang zelf niet op verzet stuiten bij het toepassen van de noodige voor- zorgs- en ontsmettingsmaatregelende menschen zijn er daar wel aan gewend. Iets anders is het als de cholera, het geen te vreezen is, ook in Midden-Java gaat heerschen. Daar schijnt de bevol king ook al bezeten door de „tjoelik- vrees", waardoor gevaar bestaat dat daar een herhaling van de treurige gebeur tenissen in Bandoeng zal worden be leefd. Blijkens verklaring van den inspecteur voor de volksgezondheid te Utrecht heeft het roodvonk aldaar opgehouden epide misch te heerschen. In aansluiting met hetgeen dezer dagen bericht werd omtrent het bezoek dat een onbekend heer in gezelschap van een ongeveer 13-jarig knaapje op den avond van den 11 n Februari aan de melkinrichting Plancius, te Kalver- straat, te Amsterdam, bracht, kan de „Tel." nog het volgende mededeelen: De heer J. Oepts, postconducteur, te Den Helder, kwam op den avond van den lln Februari te 7 uur 15 minuten in de wachtkamer derde klasse van het Centraalstation. In die zaal bevond zich een net gekleed heer en het viel den heer Oepts op, dat deze in gezelschap was van een vrij schamel uitzienden knaap van ongeveer 13-jarigen leeftijd, 't Contract tusschen die twee was zóó in het oogloopend, dat het ook de aan dacht trok van een anderen conducteur, die zich eveneens in de wachtkamer bevond. De beide heeren verdiepten zich in gissingen, hoe dat tweeial bij elkaar gekomen was en kwamen ten slotte tot de conclussie, dat de ouders van den knaap misschien in behoeftige omstan digheden verkeerden, en de heer, een beter gesitueerd familielid, zich dien tengevolge over hem ontfermen wilde. Tegen acht uur verlieten de beide conducteurs de wachtkamer, na nog eens voor 't laatst een blik op den knaap te hebben geworpen, hetgeen de begeleider opmerkte. Is deze heer nu werkelijk dezelfde persoon die door de juffrouw'in de melk- salon werd opgemerkt, dan is het zeer wel mogelijk, dat hij uit het ficeeren der beide heeren de leering trok, dat het verschil in kleeding tusschen hem en den knaap vreemde vermoedens zou kunnen wekken. Misschien heeft hij zich van 't station naar een kleeding- magazijn begeven en den knaap daar in 't nieuwe pak gestoken, waarvan de juf frouw sprak. In de destijds zooveel opspraak ma kende zaak van den uitbreker inbreker Alfred Thomas, schijnt thans eenig meer licht te komen. Naar de „Gr.w." met zekerheid kan mededeelen, wordt thans door de Hollandsehe recherche te Ant werpen een nieuw spoor gevolgd, dat reeds eenige nieuwe gezichtspunten op levert en waarbij mede nog verschil lende andere misdaden zijn bekend ge worden. Het onderzoek, geleid door den districts-commandant der marechaussee, den heer Thomson, wordt thans op uit gebreide schaal voortgezet. De voor de gemeente Hoorn bij het korps pontonniers te Dordrecht inge deelde milicien T. Visser, geboortig uit Friesland, weigert de militaire uniform aan te trekken. Wel heeft hij de krijgs artikelen onderteekend, maar zich in het soldatenpak te steken weigert hij persé. De zaak is naar den krijgsraad verwezen. Het 13-jarige dochtertje van de echte lieden B. te Roermond, dat Dinsdag te veel aan touwtjespringen gedaan had, is Woensdag aan de gevolgen daarvan overleden. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, nm. 2 u. ds. Montijn van A Ityi VatIt Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9.30 en 's avonds 7 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Almkerkvm. 9.30 u. ds. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermani- des. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. B. Werther uit Otterloo. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 en nm. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans, Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussm, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callen- fels. Eethen, vm. 9,30 ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 leeskerk, nm. 2 u. ds. Luteijn. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Koolhaas. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Z.z. vm 10 u. de heer Alke made, Zendeling. N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Pouderoijen, vm. 9.30 ds. G. Th. Smits, en nm. 2 u. de heer Alkemade, Zen deling. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J. C. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. van Meischke. Sprang, vm. 9.30, en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijkvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, vm. 10 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, vm. 10 u. ds. Davelaar, en nm. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2